Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 47 informacji. Wszystkie poniżej.

Trzeci na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2009-04-29, opracowanie ar
Urząd Marszałkowski zakończył ocenę merytoryczną projektów unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - nabór 5/S/7.2/2008 „Kształcenie ustawiczne i szkolnictwo zawodowe”. W gronie 13 pozytywnie ocenionych wniosków znalazł się również projekt powiatu średzkiego.

Weekend kontrolowany »
Tekst opublikowany 2009-04-28, opracowanie bom
Podczas weekendu policjanci ze Środy Śląskiej zapowiadają kontrole terenu przy „kajakach”, dworcach PKP i PKS i miejsc, gdzie zlokalizowane są bankomaty.

Dziecięce wizje biblioteki »
Tekst opublikowany 2009-04-27, opracowanie BESA
Dział Dziecięcy Biblioteki Publicznej zaprasza wszystkich uczniów szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Środa Śląska do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym pt. „Średzka Biblioteka okiem Młodego Człowieka”.

Zagubieni w lesie »
Tekst opublikowany 2009-04-27, opracowanie BESA
Policjanci i strażacy przez dwie godziny szukali kobiety, którą w lesie zostawił mąż. Mężczyzna poszedł po pomoc, gdy ich samochód ugrzązł w błocie. Niestety sam zabłądził.

Wkrótce Rajd Konstytucji »
Tekst opublikowany 2009-04-24, opracowanie EM
Samorządowy Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie „Nasza Brzezina" zapraszają 2 maja wszystkich mieszkańców gminy na Rajd Konstytucji.

Ruszyła gazyfikacja »
Tekst opublikowany 2009-04-23, opracowanie Red.
Wkrótce w kilku miejscowościach rozpoczną się prace związane z gazyfikacją gminy Miękinia.
Zdjęć: 1  

Slot Art Festival »
Tekst opublikowany 2009-04-23, opracowanie Red.
W dniach 1 i 2 maja w Nowogrodźcu będzie miało miejsce wielkie, nowatorskie wydarzenie, jakim jest SLOT FEST.
Zdjęć: 1  

Eko – zmagania »
Tekst opublikowany 2009-04-23, opracowanie Red.
Turniej ekologiczny dla klas młodszych zorganizowano w średzkiej podstawówce z okazji przypadającego 22 kwietnia Dnia Ziemi.
Zdjęć: 2  

Kierowcy ciągle piją »
Tekst opublikowany 2009-04-22, opracowanie Beata Sadowska
Policjanci ze Środy Śląskiej przeprowadzili akcję pod hasłem „Prędkość”. Zwracali przede wszystkim uwagę na kierowców, którzy jechali za szybko. W wyniku przeprowadzonych działań okazało się, że część osób kierujących pojazdami była pod wpływem alkoholu.

Kiermasz Taniej Książki »
Tekst opublikowany 2009-04-22, opracowanie BESA
Jutro obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej przygotowała wiele atrakcji dla czytelników.

Więcej lotów z Wrocławia »
Tekst opublikowany 2009-04-21, opracowanie Red.
Rośnie zainteresowanie lotami z Wrocławia do zagranicznych regionów turystycznych. W ofercie wrocławskiego Portu Lotniczego dostępne jest nowe połączenie, będące prawdziwą gratką dla podróżujących.

Dolnośląsko-opolscy kandydaci PiS do Parlamentu Europejskiego »
Tekst opublikowany 2009-04-21, opracowanie INTERIA.PL
Prof. Ryszard Legutko, Beata Kempa, Andrzej Jaroch i Sławomir Kłosowski to niektórzy z kandydatów do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwość okręgu dolnośląsko-opolskiego.

Porzucona na stacji benzynowej  »
Tekst opublikowany 2009-04-20, opracowanie Iza Biel
Każdego miesiąca do przychodni weterynaryjnej w Środzie Śląskiej trafiają porzucone psy i koty. Weterynarze pomagają im, znajdując nowych właścicieli. Obecnie na nowy dom czeka osiem małych szczeniaków.
Zdjęć: 1  

Strach przed morfiną »
Tekst opublikowany 2009-04-18, opracowanie Jacek Bomersbach
Dlaczego w polskich szpitalach pacjenci cierpią z powodu bólu? Bo spora część lekarzy nie ma zbyt dużej wiedzy o dawkowaniu środków przeciwbólowych na bazie morfiny.
Zdjęć: 3  

Czwartek z Festung Breslau  »
Tekst opublikowany 2009-04-17, opracowanie BESA
W czwartek, 23 kwietnia w Muzeum Regionalnym w Środzie Śląskiej odbędzie się kolejny wykład. Tym razem będzie on poświęcony Festung Breslau.
Zdjęć: 2  

Niezwykłe śniadanie wielkanocne »
Tekst opublikowany 2009-04-17, opracowanie AW
7 kwietnia o godz. 9.30 tradycyjnie kierownik oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miękini przy wsparciu wójta gminy Miękinia spotkali się na uroczystym Śniadaniu Wielkanocnym z osobami samotnymi, niepełnosprawnym i starszymi korzystającymi z pomocy ośrodka.
Zdjęć: 4  

Pijany prowadził drezynę »
Tekst opublikowany 2009-04-16, opracowanie bom
Policjanci złapali kompletnie pijanego maszynistę drezyny, który na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać. Śledztwo ma ustalić, czy przez maszynistę mogło dojść do katastrofy kolejowej.
Zdjęć: 1  

Niebezpieczne place zabaw  »
Tekst opublikowany 2009-04-16, opracowanie Beata Sadowska
Przyszła wiosna. Zrobiło się ciepło i dzieci chciałyby częściej spędzać czas na świeżym powietrzu. Niestety, w Środzie Śląskiej brakuje placów zabaw, które byłyby zadbane i przede wszystkim bezpieczne. Doszło już do kilku wypadków.
Zdjęć: 4  

Przepis na sukces »
Tekst opublikowany 2009-04-15, opracowanie kt
Szczypta tajemnicy, trochę miłości, dobrze wyselekcjonowany odbiorca i przemyślana strategia marketingowa. Składniki trzeba odpowiednio wymieszać, aby w efekcie otrzymać światowej sławy bestseller.
Zdjęć: 2  

Przebudują i ulepszą »
Tekst opublikowany 2009-04-15, opracowanie RFP
Powiat średzki otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na realizację projektu pn. „Modernizacja (przebudowa) Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Środzie Śląskiej”. Dofinansowanie w wysokości 1 249 428 zł stanowi prawie 61% kosztów przedsięwzięcia.
Zdjęć: 1  

W Czarnobylu czas się zatrzymał »
Tekst opublikowany 2009-04-14, opracowanie Karolina Wieczorek
Karol Dudyński i Dawid Bociek w ostatni dzień marca wyjechali do Czarnobyla. Chcieli zobaczyć, jak wygląda to miejsce 23 lata po wybuchu.
Zdjęć: 16  

Spór o budynek świetlicy »
Tekst opublikowany 2009-04-14, opracowanie Beata Sadowska
W Brzezinie, miejscowości położonej w gminie Miękinia potrzeba tak samo przedszkola, jak i świetlicy, w której mogłyby odbywać się zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, imprezy okolicznościowe i spotkania organizowane przez Stowarzyszenie Nasza Brzezina. Niestety, budynek, który może do tego służyć, jest tylko jeden i nie da się go podzielić.
Zdjęć: 4  

Wieczory poezji »
Tekst opublikowany 2009-04-14, opracowanie BESA
W kwietniu w Domu Kultury odbędą się dwa wieczory poezji z cyklu Prezentacje Średzkiego Środowiska Artystycznego. Zorganizowana zostanie też wystawa malarstwa.

Cykliści na gazie »
Tekst opublikowany 2009-04-13, opracowanie EM
Na terenie powiatu średzkiego doszło dziś do zatrzymania dwóch nietrzeźwych rowerzystów.

Śmierć z celuloidu »
Tekst opublikowany 2009-04-13, opracowanie Jacek Bomersbach
W kinie „Czyn” podczas wyświetlania Polskiej Kroniki Filmowej zapaliła się klisza. Po minucie płonęła już cała kabina projekcyjna. O plusach i minusach celuloidu opowiada kinooperator ze Środy Śląskiej.
Zdjęć: 3  

Uwaga na fałszywych inspektorów »
Tekst opublikowany 2009-04-12, opracowanie bom
Handlowcu nie daj się nabrać oszustom podającym się za pracowników Państwowej Inspekcji Pracy. Po przeprowadzeniu kontroli będą próbowali ukarać cię mandatem.
Zdjęć: 1  

Coraz więcej krewniaków »
Tekst opublikowany 2009-04-10, opracowanie MRPŚ
W auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Środzie Śląskiej odbyła się czwarta zbiórka krwi zorganizowana przez Młodzieżową Radę Powiatu Średzkiego.
Zdjęć: 2  

Rok św. Pawła – konkurs »
Tekst opublikowany 2009-04-10, opracowanie LeV
Z okazji ogłoszonego przez Benedykta XVI Roku Świętego Pawła w Szkole Podstawowej im A. Mickiewicza w Udaninie odbył się konkurs poświęcony życiu, działalności i przesłaniu apostoła.

Na ratunek dzieciom  »
Tekst opublikowany 2009-04-10, opracowanie tom
Do końca kwietnia mamy czas na rozliczenie się z ubiegłorocznym podatkiem. Coraz więcej z nas przekazuje procent ze swojego podatku organizacjom pożytku publicznego. Jedną z nich jest Fundacja Na Ratunek Dzieciom Zagłębia Miedziowego.
Zdjęć: 2  

90 procent podpaleń »
Tekst opublikowany 2009-04-09, opracowanie Jacek Bomersbach
Strażacy ratowali staruszka, który zasłabł w sklepie. Zabezpieczyli pocisk artyleryjski wykopany w trakcie prac ziemnych i gasili płonące samochody.
Zdjęć: 3  

W kolejce po A1 »
Tekst opublikowany 2009-04-09, opracowanie RFP
Już nie poborowi, a osoby przeznaczone do kwalifikacji wojskowej stawiają się przed Powiatową Komisją Lekarską w Środzie Śląskiej. Komisja będzie oceniać do 21 kwietnia.
Zdjęć: 1  

„Zerówka” u starosty »
Tekst opublikowany 2009-04-09, opracowanie RFP
7 kwietnia nietypowi goście odwiedzili starostę powiatu średzkiego.

Kolorowy kiermasz wielkanocny »
Tekst opublikowany 2009-04-08, opracowanie Beata Sadowska
W piątek, 27 marca w Środzie Śląskiej odbył się kiermasz wielkanocny, na który licznie przybyli zarówno wystawcy, jak i mieszkańcy miasta oraz powiatu średzkiego.
Zdjęć: 3  

Tydzień z Andersenem »
Tekst opublikowany 2009-04-08, opracowanie BESA
Od 30 marca do 4 kwietnia w Dziale Dziecięcym Biblioteki Publicznej w Środzie Śląskiej odbył się cykl imprez czytelniczych zatytułowanych „Tydzień z Andersenem”.
Zdjęć: 5  

Preparaty na pisankach »
Tekst opublikowany 2009-04-08, opracowanie bom
Przez kilka dni pracownicy muzeum w Środzie Śląskiej przygotowywali pisanki z gęsich i kurzych jaj.
Zdjęć: 2  

Dla pracodawców i pracowników »
Tekst opublikowany 2009-04-08, opracowanie RFP
Nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienie i instytucjach rynku pracy była głównym tematem spotkania zorganizowanego 6 kwietnia w sali konferencyjnej średzkiego starostwa.
Zdjęć: 1  

Krwawy dobroczyńca »
Tekst opublikowany 2009-04-07, opracowanie Kornelia Trytko, współpraca Agata Jurczak
Mięso zabitych ludzi sprzedawane na targowiskach. Paski i szelki z ludzkiej skóry. 40 ofiar. Ponad 20 lat rzezi. Intrygująca, a jednocześnie ciemna karta z dziejów Ziębic, jest wciąż odkrywana na nowo.
Zdjęć: 9  

Policja ma nowe radiowozy »
Tekst opublikowany 2009-04-07, opracowanie bom
Dwa nowe radiowozy dostała policja w Środzie Śląskiej. Będą służyć dzielnicowym do patrolowania ulic i kontroli kierowców.
Zdjęć: 2  

Miesiąc w kolejce do psychiatry »
Tekst opublikowany 2009-04-06, opracowanie Jacek Bomersbach
Ponad miesiąc trzeba czekać w kolejce do psychiatry w Środzie Śląskiej. Personel przychodni uspokaja, że pacjenci z ciężkimi dolegliwościami będą szybciej przyjmowani.
Zdjęć: 2  

Dom pełen życia »
Tekst opublikowany 2009-04-06, opracowanie Beata Sadowska
W Środowiskowym Domu Pomocy w Środzie Śląskiej odbył się wielki kiermasz ręcznie wykonanych ozdób wielkanocnych.
Zdjęć: 3  

Gimnazjum pamięta »
Tekst opublikowany 2009-04-06, opracowanie red.
Uroczystość rocznicy śmierci Jana Pawła II w Gimnazjum w Ujeździe Górnym rozpoczęła od apelu, zapalenia symbolicznego znicza i złożenia wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową.

Grałem w podziemiach linii nr 4 »
Tekst opublikowany 2009-04-03, opracowanie Jacek Bomersbach
Dawid Stepien miał 5 lat, kiedy pierwszy raz dostał instrument. Była to 12-strunowa mandolina, którą chował w pralce przed rodzicami. Mama i tato sprzeciwiali się rozwijaniu talentu syna.
Zdjęć: 3  

Wybory najpiękniejszej  »
Tekst opublikowany 2009-04-03, opracowanie I.B.
Mieszkańcy Środy Śląskiej po raz pierwszy wybiorą swoją miss.

Rozdajemy bilety »
Tekst opublikowany 2009-04-03, opracowanie aw
Dla internautów mamy specjalny konkurs. Na rozdanie czekają bilety na koncert „Źródło”, na który składają się piosenki Jacka Kaczmarskiego i recital Krzysztofa Daukszewicza.
Zdjęć: 1  

Razem bezpieczniej »
Tekst opublikowany 2009-04-02, opracowanie Red.
Dzięki staraniom władz Gminy Udanin już 3 kwietnia o godzinie 13.30 dla dzieci, a o 15.00 dla młodzieży i dorosłych na sali sportowej szkoły podstawowej w Udaninie, rozpoczną się zajęcia dotyczące poprawy bezpieczeństwa w pod nazwą „Razem bezpieczniej”
Zdjęć: 2  

Zakasali rękawy »
Tekst opublikowany 2009-04-01, opracowanie Red.
21 listopada 2008 roku wójt gminy Udanin Teresa Olkiewicz podpisała umowę partnerską pomiędzy gminą Udanin i powiatem średzkim w sprawie realizacji zadania „Przebudowa chodnika wraz ze skrzyżowaniem w ciągu dróg powiatowych nr 2087D i 2091D w miejscowości Udanin”
Zdjęć: 3  

Sam zlikwiduj gniazdo »
Tekst opublikowany 2009-04-01, opracowanie bom
Strażacy przypominają, że jest jeszcze czas na likwidowanie gniazd szerszeni, które znajdują się na strychach budynków.
Zdjęć: 2  

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl