Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 44 informacji. Wszystkie poniżej.

Pijana opiekowała się dziećmi »
Tekst opublikowany 2009-07-31, opracowanie bom
Sąd zdecydował na umieszczenie dwójki dzieci ze Środy Śląskiej w placówkach wychowawczych. Powód? Matka dzieci zbyt często nadużywała alkoholu.
Zdjęć: 2  

Baliśmy się czarnych chmur »
Tekst opublikowany 2009-07-31, opracowanie Jacek Bomersbach
Zakończono usuwanie szkód po nawałnicy, która tydzień temu przeszła nad Środą Śląską. Najbardziej ucierpiały miejscowości położone w północnej części gminy.
Zdjęć: 3  

Wojska nadciągają »
Tekst opublikowany 2009-07-30, opracowanie aw, fot. Krystyna Dubiel
Forty, reduty i bastiony zapełnią się niedługo żołnierzami z epoki napoleońskiej. Wehikuł czasu cofnie nas do dni 1807 roku, kiedy to rozegrała się bitwa o Nysę. I tym razem będzie huk dział, płacz rannych i tętent koni.
Zdjęć: 5  

Superniania dla dorosłych »
Tekst opublikowany 2009-07-30, opracowanie opr. aw
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miękini informuje, że zakończył się I Etap realizacji projektu systemowego pn. „asystent rodzinny” współfinansowanego przez Unię Europejską.

Pierwszy stopień do piekła... »
Tekst opublikowany 2009-07-30, opracowanie aw
... to oczywiście ciekawość. Czterech mężczyzn chciało zobaczyć jak to jest popełnić przestępstwo. Grozi im do 12 lat więzienia.

Bezpłatna mammografia »
Tekst opublikowany 2009-07-29, opracowanie opr. aw
Od 10 do 14 sierpnia przed sklepem Intermarché w Środzie Śląskiej przy ul. Legnickiej 22 przeprowadzane będą bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat.
Zdjęć: 1  

Ruszyły roboty drogowe »
Tekst opublikowany 2009-07-28, opracowanie (jud)
10 lipca powiat średzki podpisał z zarządem województwa dolnośląskiego umowę o dofinansowanie realizacji projektu pn. „Przebudowa (modernizacja) drogi powiatowej nr 2059 D na odcinku Błonie- Miękini” ze środków unijnych.
Zdjęć: 2  

Dobrze jest mieć przyjaciół »
Tekst opublikowany 2009-07-27, opracowanie Red.
19 lipca zakończyła się kolejna wizyta przedstawicieli powiatu średzkiego w Hajnówce. Przypominamy historię ponad dziesięcioletniej współpracy obu powiatów, opisaną w jubileuszowej publikacji „X lat Powiatu Średzkiego - urodzinowe resume”.
Zdjęć: 1  

Los czynszowych kamieniczek »
Tekst opublikowany 2009-07-24, opracowanie Jacek Bomersbach
Ściana szczytowa opuszczonej kamienicy nr 42 przy ulicy Kościuszki grozi zawaleniem. Budynek ma ok. 150 lat i znajduje się w rejestrze zabytków.
Zdjęć: 4  

Busy do kontroli »
Tekst opublikowany 2009-07-24, opracowanie bom
Dziś (24 lipca) przez cały dzień policja i inspektorzy transportu drogowego będą kontrolować busy pasażerskie i czas pracy kierowców.
Zdjęć: 2  

Na torach leżą drzewa »
Tekst opublikowany 2009-07-24, opracowanie bom
Podczas wczorajszej nawałnicy we Wrocławiu nie doszło do poważniejszych awarii na terenach PKP. Gorzej sytuacja wygląda na Dolnym Śląsku.
Zdjęć: 1  

Portrety i krajobrazy »
Tekst opublikowany 2009-07-23, opracowanie Red.
W związku z publikacją wszystkich już nagrodzonych i wyróżnionych prac w VIII konkursie fotograficznym dzisiaj przedstawiamy inne, lecz nie mniej ciekawe, konkursowe fotografie.
Zdjęć: 3  

Drugi stopień zagrożenia »
Tekst opublikowany 2009-07-23, opracowanie Paweł Pawlucy
Takich upałów tego lata jeszcze nie było. W całej południowej Polsce, w tym również na terenie województwa dolnośląskiego ogłoszono 2. stopień zagrożenia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed zgubnymi skutkami wysokich temperatur.

Próby przed lotem »
Tekst opublikowany 2009-07-22, opracowanie Jacek Bomersbach
Trwają ostatnie przygotowanie do przelotu emerytowanego pilota z Lutyni nad kanałem La Manche. Na lotnisku w Mirosławicach odbywają się ostatnie próby i kontrola dokumentacji technicznej.
Zdjęć: 4  

Dotacje dla organizacji »
Tekst opublikowany 2009-07-22, opracowanie ers
Tylko jedna oferta wpłynęła na drugi konkurs ofert na realizację zadań publicznych powiatu średzkiego przez podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego.

Robotnik spadł z drabiny »
Tekst opublikowany 2009-07-22, opracowanie bom
Robotnik budowlany spadł z drabiny i doznał poważnych obrażeń kręgosłupa. Do wypadku doszło na budowie domu socjalnego przy ulicy Lipowej w Środzie Śląskiej.
Zdjęć: 3  

Piorun jak pocisk »
Tekst opublikowany 2009-07-21, opracowanie Jacek Bomersbach
Specjaliści tłumaczą, dlaczego nie należy bać się burzy i na ten czas wyłączyć telefon komórkowy. Co dzieje się z dachem domu, drzewem i człowiekiem, w którego uderzy piorun?
Zdjęć: 8  

Sportowa integracja »
Tekst opublikowany 2009-07-21, opracowanie ers
Po raz trzeci radni gminni i powiatowi wzięli udział w Turnieju Radnych Powiatu Średzkiego. Potyczki odbyły się w Osieku, a ich organizatorem była Gmina Kostomłoty.
Zdjęć: 4  

Młodzi radni w Sejmie »
Tekst opublikowany 2009-07-21, opracowanie MRPS
W czerwcu członkowie Młodzieżowej Rady Powiatu Średzkiego razem z opiekunami pojechali do stolicy. Celem ich podróży było miejsce pracy polskich parlamentarzystów.
Zdjęć: 1  

Oficjalny start »
Tekst opublikowany 2009-07-20, opracowanie E.Mastalska
29 czerwca w sali widowiskowej urzędu gminy w Miękini odbyło się uroczyste otwarcie Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Słuchacze od paru miesięcy czynnie uczestniczą w zajęciach plastycznych, muzycznych, manualnych i innych.
Zdjęć: 1  

Afrykańskie klimaty w Środzie Śląskiej »
Tekst opublikowany 2009-07-20, opracowanie ers
10 lipca w samo południe w Muzeum Regionalnym w Środzie Śląskiej otwarto wystawę „Sztuka afrykańska – forma i kolor".
Zdjęć: 3  

Są pieniądze na rozwój »
Tekst opublikowany 2009-07-20, opracowanie Red.
Pod koniec ubiegłego miesiąca Piotr Łabędzki, prezes Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu” podpisał umowę z Samorządem Województwa Dolnośląskiego o warunkach i sposobie realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju.

Partnerska wizyta »
Tekst opublikowany 2009-07-20, opracowanie (ers)
Od 16 do 19 lipca delegacja powiatu średzkiego gościła w zaprzyjaźnionym powiecie hajnowskim.
Zdjęć: 3  

Lecą ściany i dachówki »
Tekst opublikowany 2009-07-17, opracowanie bom
Strażników dwukrotnie wzywano do zabezpieczenia budynków, które są w fatalnym stanie. Właścicielowi posesji w Pęczkowie funkcjonariusze nakazali wyłowić ze studni zatopioną tam padlinę.
Zdjęć: 1  

Książka od IPN »
Tekst opublikowany 2009-07-16, opracowanie red. kt
Instytutu Pamięci Narodowej będzie przekazywał swoje publikacje bibliotekom na terenie Dolnego Śląska. Celem akcji jest propagowanie najnowszej historii Polski, a przede wszystkim historii naszego regionu.
Zdjęć: 2  

Przedwakacyjna sesja »
Tekst opublikowany 2009-07-16, opracowanie ers
Sprawozdania z działalności PZOZ-u i NZOZ-u Średzkie Centrum Medyczne Sp. z o.o. były głównym tematem sesji Rady Powiatu w Środzie Śl,askiej, jaka odbyła się 30 czerwca.
Zdjęć: 3  

Jest powód do dumy »
Tekst opublikowany 2009-07-16, opracowanie ers
Po raz kolejny wyniki zdawalności matur w szkołach prowadzonych przez władze powiatu średzkiego należą do najlepszych w województwie dolnośląskim.

Hodował konopie w szafie »
Tekst opublikowany 2009-07-15, opracowanie BESA
Policjanci z Kostomłotów zatrzymali mężczyznę, który w domowych warunkach uprawiał krzewy konopi indyjskich. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Zdjęć: 2  

Śmierć na budowie »
Tekst opublikowany 2009-07-14, opracowanie KT
„To mój ukochany tatuś był...” - w czerwcu ruszyła kampania Państwowej Inspekcji Pracy, dotycząca zagrożeń związanych z robotami na wysokościach. - Chcemy szokować i skłaniać do refleksji – mówi Jarosław Głowacki z wrocławskiego oddziału PIP.
Zdjęć: 3  

Nie zabrałeś OC? Pojedziesz dalej »
Tekst opublikowany 2009-07-13, opracowanie PM
Posiadanie dokumentu potwierdzającego opłacenie składki OC nie będzie już obowiązkowe. Taką zmianę kierowcy zawdzięczają nowelizacji Prawa o ruchu drogowym przyjętej w ostatnich dniach przez sejm.
Zdjęć: 1  

Jechali na podwójnym gazie »
Tekst opublikowany 2009-07-13, opracowanie BESA
Policjanci mieli pracowity weekend. Na drogach powiatu średzkiego zatrzymali dziewięciu nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał w organizmie 2,7 promila alkoholu.

Wywrócił się przed radiowozem »
Tekst opublikowany 2009-07-13, opracowanie BESA
Średzcy policjanci zatrzymali w nocy 16 – letniego rowerzystę, który na ich widok przewrócił się na chodnik. Jak się okazało, młody mężczyzna miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

Są pieniądze na kanalizację  »
Tekst opublikowany 2009-07-13, opracowanie Wojciech Sitarz
W poniedziałek, 13 lipca, podpisano we Wrocławiu umowę o przekazaniu unijnej dotacji z Programu Infrastruktura i Środowisko. Dzięki kwocie 17 milionów złotych, na które opiewa umowa, możliwa będzie rozbudowa sieci kanalizacyjnej w Środzie Śląskiej, Ciechowie i Bukówku. Skorzysta na niej 2600 mieszkańców.
Zdjęć: 2  

Pomogli powodzianom »
Tekst opublikowany 2009-07-12, opracowanie bom
Mieszkańcy gminy Środa Śląska pomogli powodzianom z miejscowości Trzebieszowice i Żelazno w gminie Lądek Zdrój.
Zdjęć: 2  

Samolot z hamulcem ręcznym »
Tekst opublikowany 2009-07-10, opracowanie Jacek Bomersbach
Samolot emerytowanego pilota z Lutyni jest już prawie gotowy. Sto lat temu identyczną maszyną nad kanałem La Manche przeleciał Louis Bleriot.
Zdjęć: 5  

Dlaczego zginął pilot? »
Tekst opublikowany 2009-07-09, opracowanie kt
Trwają dyskusje nad sprawą zestrzelenia samolotu Dionizego Bielańskiego. Historyków IPN nie przekonują tłumaczenia generała Jaruzelskiego.
Zdjęć: 2  

Bezpłatne badania »
Tekst opublikowany 2009-07-08, opracowanie EM
14 lipca w Miękini odbędą się bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat.

Wzmożone patrole na drogach »
Tekst opublikowany 2009-07-08, opracowanie tom
Stan techniczny twojego auta pozostawia wiele do życzenia? Wozisz dziecko bez fotelika? Lubisz szybką jazdę nie patrząc na znaki ograniczania prędkości? Jeśli tak, zostaw dziś swoje cztery kółka pod domem lub w garażu.

Nietrzeźwy z zakazem  »
Tekst opublikowany 2009-07-06, opracowanie red.
Średzcy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował motorowerem mając 0,65 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że ma także zakaz prowadzenia pojazdów.
Zdjęć: 1  

Mądry konsument na urlopie »
Tekst opublikowany 2009-07-05, opracowanie Red.
Przed zakupieniem wymarzonej letniej wycieczki, warto dokładnie przyjrzeć się ofercie biura podróży, klubu wakacyjnego czy linii lotniczych, by nie paść ofiarą nieuczciwych przedsiębiorców i usługodawców.
Zdjęć: 1  

Sztuka afrykańska w Środzie Śląskiej »
Tekst opublikowany 2009-07-03, opracowanie BESA
Muzeum Regionalne w Środzie Śląskiej zaprasza 10 lipca o godzinie 12:00 na otwarcie wystawy „Sztuka afrykańska – forma i kolor”.
Zdjęć: 1  

Tylko u nas – pogoda na bieżąco »
Tekst opublikowany 2009-07-02, opracowanie aw
Meteorolodzy nie potrafią przewidzieć, gdzie wystąpi burza. Może Wy macie swoje własne sposoby albo niesamowite zdjęcia piorunów czy nawałnic. Podzielcie się nimi z innymi czytelnikami.
Zdjęć: 2  

Sytuacja stabilna »
Tekst opublikowany 2009-07-02, opracowanie opr. aw
Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w Środzie Śląskiej zebrał się w związku z pogotowiem przeciwpowodziowym ogłoszonym 29 czerwca przez wojewodę dolnośląskiego m.in. na terenie powiatu średzkiego.

Religijnie nie znaczy nudno »
Tekst opublikowany 2009-07-01, opracowanie Red.
28 czerwca odbył się drugi Koncert Piosenki Religijnej zorganizowany przez urząd gminy w Udaninie oraz Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Udanin.
Zdjęć: 6  

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl