Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 48 informacji. Wszystkie poniżej.

Wakacyjna wycieczka »
Tekst opublikowany 2009-08-31, opracowanie LeV
Pod koniec sierpnia dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe w Lusinie i Konarach oraz biorące udział w konkursie ogłoszonym przez Nową Gazetę Jaworską, zostały zaproszone do kina „Helios” w Legnicy na film pt. „Prawdziwa historia Kota w Butach”.
Zdjęć: 1  

Dożynki gminy Udanin »
Tekst opublikowany 2009-08-31, opracowanie
W tym roku Dożynki Gminy Udanin odbyły się 30 sierpnia w Gościsławiu. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 13 Mszą świętą polową, koncelebrowaną przez biskupa diecezji świdnickiej Ignacego Deca. Gospodarzem tegorocznych dożynek była Teresa Olkiewicz, wójt gminy Udanin, natomiast starostami święta plonów byli Mariola Dudek z Jarosławia oraz Wojciech Grochowina z Gościsławia.
Zdjęć: 10  

Najpiękniejszy w powiecie  »
Tekst opublikowany 2009-08-30, opracowanie Wojciech Sitarz
Starostwo powiatu średzkiego ogłosiło konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy Powiatu Średzkiego.

Wieś w której dużo można »
Tekst opublikowany 2009-08-28, opracowanie Ewa Mastalska
Chlubą Zaboru Wielkiego jest nie tylko malownicze położenie, ale także aktywni mieszkańcy. Dzięki ich inicjatywom w tej niedużej wiosce oddalonej o kilka kilometrów od Miękini sporo się dzieje.
Zdjęć: 3  

Pozostaną w pamięci »
Tekst opublikowany 2009-08-28, opracowanie pp
17 lutego nad Jarostowem rozbił się śmigłowiec Mi-2, zmierzający do poszkodowanych wskutek karambolu na autostradzie A-4. W wypadku życie stracili pilot i sanitariusz. Dziś dojdzie do odsłonięcia tablicy upamiętniającej to zdarzenie.
Zdjęć: 1  

Dożynki w Gościsławiu »
Tekst opublikowany 2009-08-27, opracowanie Red.
W niedzielę, 30 sierpnia, na placu sportowym w Gościsławiu odbędą się tegoroczne Dożynki Gminne. Starostami tegorocznych dożynek będą Mariola Dudek z Jarosławia oraz Wojciech Grochowina z Gościsławia.
Zdjęć: 1  

SOS dla zdrowia »
Tekst opublikowany 2009-08-27, opracowanie opr. RFP
19 sierpnia w sali konferencyjnej średzkiego starostwa odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Konwentu Powiatów Dolnośląskich.
Zdjęć: 1  

Najlepszy dzielnicowy »
Tekst opublikowany 2009-08-26, opracowanie Wojciech Sitarz
Komenda Powiatowa w Środzie Śląskiej ogłosiła konkurs na najlepszego dzielnicowego.

Renata oddycha...sama »
Tekst opublikowany 2009-08-25, opracowanie Ewa Chojna
Wybudzona ze śpiączki farmakologicznej Renata Jędrak, która w niedzielę przeszła ciężką operację przeszczepu obu płuc została dzisiaj odłączona od respiratora. Oddycha samodzielnie.
Zdjęć: 1  

Szansa na bezpłatne badanie »
Tekst opublikowany 2009-08-25, opracowanie Red.
Fado „Centrum Usług Medycznych" zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla pań od 50 do 69 roku życia, które odbędą się w Udaninie 27 i 28 sierpnia.
Zdjęć: 1  

Zablokowany dojazd do A4 »
Tekst opublikowany 2009-08-25, opracowanie Kamil Nowelli
Około godz. 14 doszło do zderzenia dwóch samochodów na drodze nr 345, pomiędzy miejscowościami Chełm i Budziszów Wielki. Kierowcy jadacy drogą nr 94 w kierunku Strzegomia proszeni są o zjazd w Kostomłotach lub Kątach Wrocławskich.

Wykształcona wieś »
Tekst opublikowany 2009-08-24, opracowanie Red.
Od lipca tego roku rozpoczęła się realizacja przedsięwzięcia pn. „Wykształcona wieś” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Renata już po przeszczepie »
Tekst opublikowany 2009-08-24, opracowanie Ewa Chojna
Renata Jędrak, która od miesięcy walczyła o życie jest już po przeszczepie płuc. Teraz lekarze czekają aż kobieta wybudzi się z narkozy.
Zdjęć: 1  

Trudna sztuka portretowania »
Tekst opublikowany 2009-08-21, opracowanie ers
W związku z publikacją już wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych prac w VIII konkursie fotograficznym dzisiaj przedstawiamy inne, lecz nie mniej ciekawe zdjęcia.
Zdjęć: 4  

Pomóż Wojtusiowi »
Tekst opublikowany 2009-08-21, opracowanie pp
Ewa i Piotr Zarzyccy są rodzicami półrocznego Wojtusia, który urodził się z zastawkowym zwężeniem ujścia tętniczego. Maluszka czeka w życiu kilka poważnych operacji. Przeprowadzenie każdej z nich wymaga krwi.
Zdjęć: 1  

Nowelizacja prawa telekomunikacyjnego »
Tekst opublikowany 2009-08-20, opracowanie opr. PRK i ers
6 lipca weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo telekomunikacyjne. Istotnych zmian na korzyść konsumenta jest kilka i warto zwrócić na nie uwagę.

Dla rowerzystów i piechurów »
Tekst opublikowany 2009-08-19, opracowanie ar
Planowany przez Powiat Średzki ciąg pieszo-rowerowy relacji Środa Śląska-Ciechów pozytywnie przeszedł ocenę formalną w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa dolnośląskiego.

Finał Pucharu Świata w WKKW »
Tekst opublikowany 2009-08-19, opracowanie Wojciech Sitarz
W najbliższy weekend w podstrzegomskiej Morawie odbędzie się Finał Pucharu Świata we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego.

Remont odłożony »
Tekst opublikowany 2009-08-18, opracowanie Opr. EM
Podczas ostatniej sesji radni powiatu średzkiego podjęli uchwałę o wstrzymaniu przygotowań do remontu ulicy Kościuszki w Miękini.

Trzech rannych w wypadkach »
Tekst opublikowany 2009-08-18, opracowanie BESA
Podczas minionego weekendu na drogach powiatu średzkiego doszło do dwóch wypadków. Nikt nie zginął, ale trzy osoby zostały ranne.

Idą burze »
Tekst opublikowany 2009-08-17, opracowanie Wojciech Sitarz
Dziś wieczorem na terenie województwa może dojść do gwałtownych burz z gradobiciem.

Cicha Woda bardziej przyjazna »
Tekst opublikowany 2009-08-17, opracowanie Red.
Trwające na terenie gminy prace melioracyjne w znaczący sposób poprawią sytuację w zakresie gospodarki wodnej.
Zdjęć: 1  

Podpaliła własny dom »
Tekst opublikowany 2009-08-17, opracowanie Wojciech Sitarz
Zatrzymano kobietę podejrzaną o podpalenie 13 sierpnia własnego domu w gminie Udanin.

Ogień na kombajnie »
Tekst opublikowany 2009-08-15, opracowanie bom
Strażacy ze Środy Śląskiej ratowali pasażerkę w ciąży, która uwięziona została w rozbitym aucie. Pilnowali, aby płonący gaz w fabryce porcelany w Ciechowie nie przedostał się na sąsiednie obiekty.

I tak polecę »
Tekst opublikowany 2009-08-14, opracowanie bom
Stanisław Pasternak nie dotarł do Francji i nie przeleciał jak zapowiadał nad kanałem La Manche. Lot miał się odbyć 25 lipca. Emerytowany pilot nie rezygnuje z lotu.
Zdjęć: 3  

Wytańczyli Srebrną Jodłę »
Tekst opublikowany 2009-08-14, opracowanie Opr. EM
Zespół taneczny Feniks odniósł sukces na 36 Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce 2009.
Zdjęć: 1  

Na dobrej drodze »
Tekst opublikowany 2009-08-14, opracowanie pp
Dziś o godz. 10.00 w Żarskiej Wsi Południe oficjalnie otwarto autostradę A4 na odcinku Zgorzelec – Krzyżowa. Przeszło 50-kilometrowa droga jest częścią najdłuższego Pan-europejskiego korytarza transportowego.
Zdjęć: 1  

Ważne dla pacjentów »
Tekst opublikowany 2009-08-14, opracowanie Red.
Rozpoczął się remont obiektu Zakładu Usług Medycznych w Kostomłotach. Zadanie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - Regionalnego Programu Operacyjnego dla Wojewodztwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

Turniej piłkarski w Chmielowie »
Tekst opublikowany 2009-08-13, opracowanie Wojciech Sitarz
W sobotę, 22 sierpnia na boisku w Chmielowie odbędzie się powiatowy finał rozgrywek w piłkę nożną. W trakcie całodziennej imprezy zaplanowano mecze, konkursy z nagrodami, występ kabaretowy, a dzień zakończy zabawa taneczna.

Wędrówka na Ślężę »
Tekst opublikowany 2009-08-13, opracowanie LeV
Wakacje to czas przygód i spotkań, wspólnych wyjazdów. Na krótką, ale pełną wrażeń eskapdę wybrały się dzieci z parafii Konary.
Zdjęć: 2  

Problem z martwym psem »
Tekst opublikowany 2009-08-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Jeśli w swojej studni znalazłeś martwe zwierzę, to nie myśl, że służby miejskie pomogą, ci wyłowić padlinę. Zrobi to jedynie prywatna firma zajmująca się oczyszczaniem ujęć.
Zdjęć: 1  

Porażka na inauguracje »
Tekst opublikowany 2009-08-11, opracowanie Kamil Skrzypek
Inauguracja IV ligi w Środzie Śląskiej przyciągnęła sporą widownie na stadion przy ulicy Konstytucji 3 Maja. Mimo sporych chęci, gospodarze ulegli rezerwom Ślęzy Wrocław 1:3.
Zdjęć: 2  

Tajna produkcja w Mąkolnie »
Tekst opublikowany 2009-08-10, opracowanie Jacek Bomersbach
W Mąkolnie niedaleko Złotego Stoku od przed wojny produkuje się proch czarny. Chcieliśmy zobaczyć jak powstaje najstarszy materiał wybuchowy na świecie. Niestety nie wpuszczono nas na teren fabryki.
Zdjęć: 3  

Wakacyjne inwestycje i remonty »
Tekst opublikowany 2009-08-10, opracowanie (ers)
Nowe wielofunkcyjne boisko sportowe będą mieć do dyspozycji uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych od nowego roku szkolnego.
Zdjęć: 3  

Lęk przed sąsiadami »
Tekst opublikowany 2009-08-10, opracowanie Jacek Bomersbach
W lipcu policjanci ze Środy Śląskiej, aż pięć razy interweniowali w barakach przy ul. Lipowej. Podczas libacji wybito szybę w jednym z pobliskim domów. W pokoju spały małe dzieci.
Zdjęć: 3  

Na wyciągu i na rowerze »
Tekst opublikowany 2009-08-10, opracowanie Opr. EM
Przez pierwszy miesiąc wakacji dzieci z gminy Miękinia nie mogły narzekać na nudę. Nie tylko uczestniczyły w ciekawych zajęciach w swoich miejscowościach, ale także miały okazję wybrać się na wycieczkę do Karpacza.
Zdjęć: 2  

„Kajaki” po kontroli »
Tekst opublikowany 2009-08-08, opracowanie bom
Woda na kąpielisku „Kajaki” jest czysta i śmiało można się w niej kąpać. Tak uznał wrocławski sanepid, który niedawno przeprowadził tam kontrolę.
Zdjęć: 3  

Bajkowy piknik w Ciechowie »
Tekst opublikowany 2009-08-07, opracowanie BESA
W niedzielę, 9 sierpnia na boisku przy Zespole Szkół w Ciechowie odbędzie się Bajkowy Piknik Olimpijski.
Zdjęć: 1  

Było bezpiecznie na średzkich drogach »
Tekst opublikowany 2009-08-07, opracowanie KPP Środa Śląska
Kilkudziesięciu przebadanych kierujących i tylko jeden nietrzeźwy rowerzysta - to bilans wczorajszych wzmożonych działań średzkich policjantów.

Pracowite lato »
Tekst opublikowany 2009-08-06, opracowanie Opr. EM
Gmina Miękinia przeznaczyła w budżecie gminnym prawie 1,4 mln zł na remonty w placówkach oświatowych.

Na celtycką nutę  »
Tekst opublikowany 2009-08-06, opracowanie aw
Biesiada po irlandzku nikogo nie rozczaruje. Dom Kultury zaprasza na wspólny wieczór pod batutą Zielonej Wyspy.
Zdjęć: 1  

Światowe technologie w gminie Miękinia »
Tekst opublikowany 2009-08-05, opracowanie (ers)
- To wydarzenie na cały świat – tak określił maszynę produkującą nową mieszankę asfaltowo-gumową Adam Bisek, właściciel Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Bisek mającego zakład m.in. w Krępicach na terenie gminy Miękinia.
Zdjęć: 2  

Bezpłatna mammografia »
Tekst opublikowany 2009-08-05, opracowanie Wojciech Sitarz
W dniach 10-14 sierpnia prowadzone będą w Środzie Śląskiej bezpłatne badania mammograficzne.

Szlakiem jakubowej muszli »
Tekst opublikowany 2009-08-04, opracowanie MK
W tradycję każdej religii wpisane jest pielgrzymowanie. 25 lipca uroczyście otwarty został Ślężański Szlak Świętego Jakuba.
Zdjęć: 3  

Bajkowy piknik olimpijski  »
Tekst opublikowany 2009-08-04, opracowanie opr. aw
Wiele atrakcji przygotowano dla wszystkich, którzy zechcą wziąć udział w „Bajkowym Pikniku Olimpijskim”, który odbędzie się 9 sierpnia w godz.: 13.00 - 20.00 na boisku przy Zespole Szkół w Ciechowie w gminie Środa Śl.

Lokatorzy grożą pozwami »
Tekst opublikowany 2009-08-03, opracowanie Jacek Bomersbach
Mieszkańcy ul. Lipowej protestują przeciw budowie domu socjalnego, który powstaje w pobliżu baraków. Zdaniem lokatorów kolejny budynek w socjalnym getcie obniży wartość ich nieruchomości.
Zdjęć: 6  

Na razie tylko promocja »
Tekst opublikowany 2009-08-03, opracowanie (ar)
Trzy lata potrwa realizacja przez Powiat Średzki projektu unijnego pn. ,,Modernizacja (przebudowa) Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Środzie Śląskiej”.
Zdjęć: 1  

Nadciągają burze z gradem »
Tekst opublikowany 2009-08-02, opracowanie Paweł Pawlucy
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne w związku z przewidywanym pogorszeniem warunków pogodowych m.in. na terenie Dolnego Śląska. Wrocławskie Biuro Prognoz Meteorologicznych ogłosiło 2 stopień zagrożenia.
Zdjęć: 1  

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl