Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 153 informacji. Wszystkie poniżej.

Święto kobiet »
Tekst opublikowany 2010-02-28, opracowanie JG
Jak co roku na początku marca wszystkie kobiety, obchodzące swoje święto, będą mogły poczuć się wyjątkowo. Bawić się będą podczas imprezy organizowanej przez gminę.

Wygrać z niemocą »
Tekst opublikowany 2010-02-28, opracowanie ug
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kostomłotach po raz kolejny przystępuje do realizacji projektu systemowego pt „Przezwyciężyć niemoc” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Zdjęć: 1  

Jak widzą strażaków »
Tekst opublikowany 2010-02-28, opracowanie LeV
26 lutego w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Udaninie, odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
Zdjęć: 2  

Nadchodzi sztormowa pogoda »
Tekst opublikowany 2010-02-28, opracowanie red.
Po przecudnym, pełnym słońca weekendzie, wszyscy oczekiwali nadejścia prawdziwej wiosny. Jednak zima nie daje za wygraną i da o sobie znać już w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Telefon do urologa  »
Tekst opublikowany 2010-02-26, opracowanie red.
Między godz. 14 i 16, w ramach akcji „Zdrowie mężczyzny”, Dolnoślązacy mogą dziś zasięgnąć telefonicznej porady u specjalistów urologów.
Zdjęć: 1  

Jak młodzież widzi region »
Tekst opublikowany 2010-02-26, opracowanie bom
Kilkanaście fotografii wpłynęło na konkurs pokazujący życie mieszkańców oraz zabytki Środy Śląskiej i okolic. Zdjęcia przysyła młodzież z Ochotniczego Hufca Pracy, który akcję zorganizował.
Zdjęć: 8  

Miniony czas w obiektywie  »
Tekst opublikowany 2010-02-26, opracowanie JG
Od prawie dwóch tygodni można podziwiać wystawę fotografii w Wilkszynie. Starsi dzięki niej przypominają sobie dawne czasy, młodsi dowiadują się jak się kiedyś żyło.
Zdjęć: 3  

Szansa dla gimnazjum »
Tekst opublikowany 2010-02-26, opracowanie ug
Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś, na jaką organizację przeznaczysz swój 1 procent podatku, zastanów się czy nie oddać go stowarzyszeniu „Szansa dla gimnazjum”, które działa w Kostomłotach.
Zdjęć: 1  

Wojsko wzywa »
Tekst opublikowany 2010-02-26, opracowanie red.
482 osoby, w tym jedna kobieta powinny stawić się w tym roku przed Powiatową Komisją Lekarską w Środzie Śląskiej.

Warsztat jak sala tortur »
Tekst opublikowany 2010-02-25, opracowanie bom
To jeden z najmniejszych strugów do obróbki drewna. Kilkadziesiąt hebli oraz topory, piły i wiele innych przedmiotów można obejrzeć w zrekonstruowanym warsztacie stolarskim.
Zdjęć: 6  

Trzy sekundy koncentracji »
Tekst opublikowany 2010-02-25, opracowanie Jacek Bomersbach
23-letni Bartek Kuriata ze Środy Śląskiej ćwiczy podnoszenie ciężarów dla niepełnosprawnych. Leżąc wyciska 130 kilogramów. W powiatowym podsumowaniu sportu został najpopularniejszym zawodnikiem roku 2009.
Zdjęć: 8  

Z matematyką do Berlina »
Tekst opublikowany 2010-02-25, opracowanie JG
Okazuje się że matematykę można pokochać. Wystarczy tylko przedstawić ją najmłodszym w zachęcający sposób. W ramach projektu „Akademia młodych inżynierów” uczniowie w gminie będą mieli okazję wyjechać do Berlina, odwiedzą także Wałbrzych.

Slalom między dziurami  »
Tekst opublikowany 2010-02-25, opracowanie tom
Mrozy puściły, dziury odżyły. A z tym wiążą się kłopoty dla wielu kierowców. Bo na drodze naszpikowanej dziurami o uszkodzenie auta nie trudno.
Zdjęć: 2  

Aura znad Tamizy »
Tekst opublikowany 2010-02-25, opracowanie red.
Niż znad Wielkiej Brytanii przyniesie do nas angielską pogodę. Przydadzą się więc kalosze i parasole.

Rekomendacja T »
Tekst opublikowany 2010-02-25, opracowanie Emil Szweda, Open Finance
Koniec z kredytami na dowód, koniec z promowaniem kredytów walutowych, koniec z przemilczaniem ryzyka dla klientów banków – oto skutki Rekomendacji T, którą przygotowała dla banków Komisja Nadzoru Finansowego.
Zdjęć: 1  

Rzeki straszą »
Tekst opublikowany 2010-02-24, opracowanie opr. aw
Stopień zagrożenia na Odrze został określony w trzystopniowej skali na najwyższy. Wody przybywa.
Zdjęć: 1  

Stopy bez zmian... »
Tekst opublikowany 2010-02-24, opracowanie Emil Szweda, Open Finance
... a raty rekordowo niskie. Rada Polityki Pieniężnej nie zmieniła stóp procentowych w Narodowym Banku Polskim, a rynkowe stopy procentowe pozostają na najniższym poziomie w historii.
Zdjęć: 1  

Rodzinna pomoc »
Tekst opublikowany 2010-02-24, opracowanie JG
Rusza kolejna edycja projektu, dzięki któremu potrzebujące osoby łatwiej uwierzą w siebie i swoje zdolności. W tym roku z bezpłatnej, profesjonalnej pomocy skorzysta kolejna szóstka zagubionych w życiu pań.

Nowy lokal kombatantów »
Tekst opublikowany 2010-02-24, opracowanie ug
18 lutego wójt gminy Udanin Teresa Olkiewicz przekazała klucze do nowego lokalu członkom zarządu Gminnego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Udaninie.
Zdjęć: 1  

Obrady spółki wodnej »
Tekst opublikowany 2010-02-24, opracowanie ug
W piątek, 19 lutego, odbyło się zebranie członków zarządu Spółki Wodnej w Udaninie, na którym obecna była Teresa Olkiewicz wójt.
Zdjęć: 1  

Uważaj na mgły »
Tekst opublikowany 2010-02-24, opracowanie red.
W nocy mgły otulą całą Polskę. Szczególna ostrożność i koncentracja zalecana jest wyruszającym w podróż.

Koniec pościgu w zaspie »
Tekst opublikowany 2010-02-23, opracowanie opr. aw
Najpierw szalał na drodze, potem uciekał policjantom, a na koniec uderzył jednego z nich. Scenariusz niczym z filmów sensacyjnych rozegrał się w okolicach Środy Śląskiej.

Zbyt udana impreza »
Tekst opublikowany 2010-02-23, opracowanie opr. aw
Miał 4 promile i jeszcze "rozbijał" się po mieście, a dokładniej napadł na jednego z przechodniów. Teraz grozi mu 12 lat więzienia.

Ucieczka ze złamanym biodrem »
Tekst opublikowany 2010-02-23, opracowanie opr. aw
Pijany spowodował wypadek samochodowy. Uciekł. Nie zauważył, że jego pasażer odniósł obrażenia i ma złamaną nogę.

Bura pogoda  »
Tekst opublikowany 2010-02-23, opracowanie red.
Mżawki, ciężkie chmury i chlapa – tak mniej więcej będzie wyglądała aura w środę. Szczególnie niekorzystne warunki będą dla meteopatów. Możemy czuć się rozdrażnieni i mieć problemy z koncentracją.

Drożeją szybkie pożyczki »
Tekst opublikowany 2010-02-23, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Szybkie pożyczki szybko drożeją. Kredyty gotówkowe w ciągu ostatnich dwóch miesięcy podrożały. Całkowity koszt takich pożyczek skoczył średnio o 6-9 proc.
Zdjęć: 1  

Strach w starej rzeźni »
Tekst opublikowany 2010-02-22, opracowanie Jacek Bomersbach
Chuligani i złomiarze dewastują budynek dawnych zakładów mięsnych przy ulicy Targowej w Środzie Śląskiej. Teren podobno jest pilnowany, nam jednak bez problemów udało się tam wejść.
Zdjęć: 9  

Prawie 4-metrowy bałwan »
Tekst opublikowany 2010-02-22, opracowanie bom
Czytelnicy wysyłają nam zdjęcia bałwanów i różnych śnieżnych budowli, które wykonali sami lub z rodziną.
Zdjęć: 1  

Radni o centrum medycznym »
Tekst opublikowany 2010-02-22, opracowanie opr. aw
25 lutego o godz. 16.00 w sali konferencyjnej starostwa odbędzie się 45. sesja rady powiatu w Środzie Śląskiej. Jednym z punktów posiedzenie będzie realizacja zadań przez NZOZ Średzkie Centrum Medyczne w Środzie Śląskiej.

Gdzie po kredyt? »
Tekst opublikowany 2010-02-22, opracowanie Marcin Krasoń, Michał Sadrak – Open Finance
Jeżeli podjąłeś już decyzję o wzięciu kredytu, warto dowiedzieć się do jakiej instytucji finansowej można się udać, żeby nie zjadły nas odsetki.
Zdjęć: 1  

Łapówka zamiast mandatu »
Tekst opublikowany 2010-02-22, opracowanie opr. aw
140 zł za prawo jazdy - tyle proponował kierowca, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Został zatrzymany przez średzkich policjantów.

Z podwórka na stadion »
Tekst opublikowany 2010-02-22, opracowanie opr. aw
Rozpoczęły się zapisy do X Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Najlepsze drużyny chłopców i dziewcząt będą mogły na żywo zobaczyć legendarny stadion San Siro.
Zdjęć: 1  

Idzie woda... powoli »
Tekst opublikowany 2010-02-22, opracowanie red.
Zachodnia część Polski będzie się znajdować pod wpływem zatoki niżowej związanej z niżem zza Kanału La Manche. Poniedziałkowy humor lub raczej jego brak zawdzięczamy Anglikom.

Tydzień dla ofiar »
Tekst opublikowany 2010-02-20, opracowanie opr. aw
Od 22 do 28 lutego ministerstwo sprawiedliwości we współpracy z sądami, prokuraturami oraz organizacjami pozarządowymi organizuje przedsięwzięcie „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw”.

Mamy załamanie pogody »
Tekst opublikowany 2010-02-20, opracowanie red
Pogoda w kratkę – tak zgrabnie można określić weekendową aurę. Czeka nas również załamanie pogody, w czasie którego nastąpi znaczne ochłodzenie.

Policjant Ci poradzi »
Tekst opublikowany 2010-02-20, opracowanie bom
W dniach 25 i 26 lutego dyżurujący w sądzie w Środzie Śląskiej policjant będzie udzielał porad prawnych. Akcję zorganizowano w ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw.
Zdjęć: 2  

Ratują dla zabawy »
Tekst opublikowany 2010-02-20, opracowanie Kornelia Trytko
- Pies nie szuka człowieka, żeby mu pomóc. On po prostu chce się z nim pobawić – mówi Grzegorz Borkowski. Jego pięcioletni labrador Goliat, razem z siedmioma innym czworonogami, wziął udział w sobotnim teście dla psów poszukiwawczo – ratowniczych.
Zdjęć: 6  

Rozwój społeczeństwa informacyjnego »
Tekst opublikowany 2010-02-19, opracowanie Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego
Opole przywitało marszałków województw piękną wiosenna pogodą – kolejne posiedzenie Konwentu Marszałków Województw odbywa się bowiem w stolicy województwa.
Zdjęć: 1  

Śmierć ochroniarza  »
Tekst opublikowany 2010-02-19, opracowanie bom
Czy śmiertelnie potrącony 60-letni ochroniarz zatrudniony w Pietrzykowicach miał ubranie z odblaskami lub latarkę? To wyjaśnia prokuratura w Środzie Śląskiej.
Zdjęć: 2  

Spartakiada piłkarska w hali »
Tekst opublikowany 2010-02-19, opracowanie bom
27 lutego w hali Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Środzie Śląskiej odbędzie się spartakiada w halowej piłce nożnej.
Zdjęć: 2  

Kredyt od fiskusa »
Tekst opublikowany 2010-02-19, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, analityk Tax Care
Firmy, które optymistycznie zakładają, że zarobią w tym roku krocie, powinny się zastanowić, czy nie lepiej rozliczać się z fiskusem w formie uproszczonych zaliczek. A „zaoszczędzone” w ten sposób pieniądze – zainwestować.
Zdjęć: 1  

Zimno... upiększa »
Tekst opublikowany 2010-02-19, opracowanie opr. red.
W tym roku zima nas nie oszczędza. Mróz trzyma mocno, a my z utęsknieniem spoglądamy na kartki kalendarza, sprawdzając kiedy w końcu pokażą wiosnę. Jednak wszystkim zmarzluchom przypominamy - zimno może służyć również urodzie.
Zdjęć: 1  

Kontra dla niemocy »
Tekst opublikowany 2010-02-19, opracowanie opr. aw
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kostomłotach po raz kolejny przystępuje do realizacji projektu systemowego „Przezwyciężyć niemoc”.

ABC rodzica przedszkolaka »
Tekst opublikowany 2010-02-19, opracowanie opr. aw
W czwartek, 18 lutego, w Szkole Podstawowej w Udaninie o godz. 16.30 odbyło się spotkanie z rodzicami, zainteresowanymi zapisaniem dzieci do przedszkola w Ujeździe Górnym w roku 2011.

Prowizja od prowizji? »
Tekst opublikowany 2010-02-19, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Przy kredytach gotówkowych banki liczą prowizję na różne sposoby, niekiedy na niekorzyść kredytobiorcy.Klient musi zapłacić prowizję od prowizji.
Zdjęć: 2  

Akcja CBŚ: 6 osób zatrzymanych »
Tekst opublikowany 2010-02-18, opracowanie Michał Dróbka
Akcja policji i CBŚ w Brzegu zakończona sukcesem: 8 osób usłyszało 63 zarzuty, 6 osób zatrzymano, w sprawę zamieszany jest Strażnik Miejski z Brzegu.
Zdjęć: 3  

Turniej ministrantów »
Tekst opublikowany 2010-02-18, opracowanie LeV
Podczas tegorocznych ferii o charakterze profilaktycznym, parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Piekarach we współpracy ze Szkołą Podstawową im. A. Mickiewicza w Udaninie, zorganizowała Turniej Ministrantów Halowej Piłce Nożnej.
Zdjęć: 1  

Sprawdź nowe numery »
Tekst opublikowany 2010-02-18, opracowanie red
Nastąpiły zmiany w numerach telefonów starostwa powiatowego w Środzie Śląskiej. Od worku wybierając numer wewnętrzny musimy poprzedzić go dwójką.

Jak wójt z sołtysami »
Tekst opublikowany 2010-02-18, opracowanie red
W piątek, 19 lutego, w urzędzie gminy w Udaninie o godzinie 13.00 odbędzie się kolejna narada sołtysów gminy Udanin z wójtem Teresą Olkiewicz.

Co z naszymi śmieciami »
Tekst opublikowany 2010-02-18, opracowanie red
Wraz z zamknięciem wysypiska śmieci w miejscowości Rusko właściciele nieruchomości muszą podpisać umowy na wywóz odpadów z przedsiębiorstwami, które się w tym specjalizują.

Zagospodarują przestrzeń »
Tekst opublikowany 2010-02-18, opracowanie red
W Udaninie w środę, 3 marca, obędzie się zwyczajna sesja rady gminy Udanin. Będzie się ona odbywała w sali narad urzędu gminy.

Słońca na lekarstwo »
Tekst opublikowany 2010-02-18, opracowanie red
Brak słońca i chlapa – tak będzie wyglądał piątek, 19 lutego. Dodatkowo mogą pojawić się opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

CBŚ rozbiło gang narkotykowy?! »
Tekst opublikowany 2010-02-17, opracowanie Michał Dróbka
Centralne Biuro Śledcze rozbiło nielegalny interes, który kręcił się od kilku lat. Wstępny bilans: zatrzymano jedną osobę oraz przechwycono duże ilości narkotyków.
Zdjęć: 1  

Ogród botaniczny w domu »
Tekst opublikowany 2010-02-17, opracowanie opr. aw
Nasiona zamówił przez internet. Zasadził je w doniczkach w piwnicy i… czekał na zbiory. Teraz zajmie się nim sąd dla nieletnich.

Porozmawiają o stanie dróg »
Tekst opublikowany 2010-02-17, opracowanie red.
We wtorek, 24 lutego, odbędzie się sesja rady miejskiej w Środzie Śląskiej. Radni będą obradować w sali konferencyjnej urzędu miejskiego.

Coraz mniej mieszkań »
Tekst opublikowany 2010-02-17, opracowanie Emil Szweda, Open Finance
W styczniu liczba mieszkań oddanych do użytku była aż o 47,1 proc. niższa niż przed rokiem. Ale w ujęciu 12-miesięcznym spadek wynosi 13,3 proc.
Zdjęć: 1  

Stać cię na mieszkanie? »
Tekst opublikowany 2010-02-17, opracowanie Marcin Krasoń, analityk Open Finance
Zarabiając średnią krajową można było w styczniu w Łodzi kupić na kredyt mieszkanie mniejsze o prawie 20 metrów kwadratowych niż przed miesiącem. Co miesiąc Open Finance przygląda się temu, jak duże mieszkanie może w największych polskich miastach kupić na kredyt osoba zarabiająca dokładnie tyle, ile wynosi średnia krajowa publikowana przez GUS.
Zdjęć: 1  

Apel strażaków do mieszkańców »
Tekst opublikowany 2010-02-16, opracowanie bom
Po pożarze mieszkania w bloku przy ul. Drukarskiej we Wrocławiu, straż apeluje do kierowców o prawidłowe parkowanie aut na wąskich uliczkach w wielu miastach na Dolnym Śląsku.
Zdjęć: 5  

Pożegnanie z sokistami »
Tekst opublikowany 2010-02-16, opracowanie opr. as
Od 1 stycznia 2012 roku za bezpieczeństwo na terenach kolejowych oraz w pociągach pasażerskich zamiast Straży Ochrony Kolei będzie odpowiadać będzie policja kolejowa - tak zakłada projekt zmian ustawowych przyjętych przez Radę Ministrów 16 lutego.
Zdjęć: 1  

Zbadaj swoje piersi »
Tekst opublikowany 2010-02-16, opracowanie red
Mieszkanki Udanina i okolic będą miały szansę na bezpłatne badania mammograficzne finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Nie daj się wrobić "na wnuka" »
Tekst opublikowany 2010-02-16, opracowanie red
Mechanizm działania jest zawsze ten sam. Telefonicznie kontaktują się ze starszą osobą podając za dawno niewidzianego krewnego i proszą o pilną pożyczkę. Tak działają oszuści.

Niebo gwiaździste nade mną »
Tekst opublikowany 2010-02-16, opracowanie red
Czeka nas pogodna noc. Idealna dla amatorów gwiazd, komet i konstelacji. Środa przyniesie tzw. ładną pogodę.

Zabił muflona »
Tekst opublikowany 2010-02-15, opracowanie RW
Dla mięsa i... rogów, ludzie są w stanie zrobić wiele rzeczy. Nawet zabić i poćwiartować zwierzę, które jest zagrożone wymarciem. Policjanci z Kudowy Zdroju zatrzymali mężczyznę, który zabił... muflona.
Zdjęć: 3  

Kredytowy paradoks »
Tekst opublikowany 2010-02-15, opracowanie Emil Szweda, Open Finance
Europa wciąż zadłuża się na nieruchomości. Tylko w jednym kraju unijnym – Belgii – stosunek kredytów hipotecznych do PKB zmniejszył się w 2009 roku. W pozostałych krajach rynek rozwijał się i to szybciej niż do tej pory.
Zdjęć: 1  

Przepraszam, uczę się »
Tekst opublikowany 2010-02-15, opracowanie opr. RW
Nagła zmiana pasa ruchu, gwałtowne zatrzymanie samochodu czy mało dynamiczna jazda, to sytuacje, które czasem zdarzają się początkującym kursantom. Brak doświadczenia oraz jedynie teoretyczna znajomość przepisów nie zwalnia ich jednak z odpowiedzialności na drodze.
Zdjęć: 1  

Wybrano najlepszych sportowców »
Tekst opublikowany 2010-02-15, opracowanie sp
W sobotę 13 lutego na Balu Sportu w Kostomłotach rozstrzygnięto IV Powiatowy Plebiscyt „Sportowe Podsumowanie Roku 2009”.
Zdjęć: 1  

Damianowo górą »
Tekst opublikowany 2010-02-15, opracowanie red.
13 lutego w Szkole Podstawowej w Udaninie odbył się II Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przechodni Wójta Gminy Udanin.
Zdjęć: 1  

Ruina średzkiego PKP »
Tekst opublikowany 2010-02-15, opracowanie Jacek Bomersbach
Lokatorzy z budynku stacyjnego w Środzie Śląskiej skarżą się na fatalne warunki mieszkaniowe. – Niedługo to wszystko runie. Co wtedy będzie? – pytają.
Zdjęć: 4  

Chlapa na ulicach »
Tekst opublikowany 2010-02-15, opracowanie red.
Poniedziałek wyglądał jak ten przysłowiowy z filmu. Pierwsze kroki znaczna część przechodniów skierowała w kałuże i błoto, które zaczyna pojawiać się na ulicach z powodu wzrostu temperatury.

Pogodny powrót z ferii »
Tekst opublikowany 2010-02-14, opracowanie red
Wracający z ferii nie powinni narzekać na aurę. Brak opadów ułatwi powrót do domów. Jednak mogą wystąpić problemy z koncentracją i spowolnieniem reakcji.

Dyżury radnych »
Tekst opublikowany 2010-02-14, opracowanie red
Masz pytania do radnych? Od marca będziesz mógł im je zadać. Ruszają bowiem dyżury w biurze rady.

Lodowisko na A-4  »
Tekst opublikowany 2010-02-13, opracowanie AS
W ciągu kilku minut doszło do trzech wypadków na autostradzie A-4. Zderzyło się siedem samochodów. Jedną osobę zabrało pogotowie.
Zdjęć: 8  

Wieś pięknieje »
Tekst opublikowany 2010-02-13, opracowanie JG
Kolejne unijne dotacje płyną do gminy. Właśnie przyznano kilka milionów złotych środków na rozwój obszarów wiejskich. Zrealizowane zostanie wielkie zadanie wodociągowe, a sportowa hala zyska zasilanie z kolektorów słonecznych.

Uliczka pełna radnych »
Tekst opublikowany 2010-02-13, opracowanie red
14 stycznia w „Uliczce Łakoci” miała miejsce rocznicowa sesja Młodzieżowej Rady Powiatu Średzkiego, która w tym roku obchodziła swoje czwarte urodziny.
Zdjęć: 3  

Nie lubię Niemców! »
Tekst opublikowany 2010-02-13, opracowanie RW
- … nie lubię również Japończyków oraz w ogóle nie cierpię Azji – w ten sposób uzewnętrzniał swoje uprzedzenia Wojciech Cejrowski podczas trwających we Wrocławiu Targów Turystycznych w Hali Stulecia. Obiektów do nienawiści wymieniał zresztą jeszcze kilka.
Zdjęć: 6  

Śnieg, śnieg i ... śnieg »
Tekst opublikowany 2010-02-12, opracowanie Red.
Dobra wiadomość dla kierowców i pieszych, a zła dla narciarzy – fala opadów była mniejsza niż się początkowo spodziewano.

Czas zabawy »
Tekst opublikowany 2010-02-12, opracowanie JG
Powoli dobiegają końca zimowe ferie. Dzieciaki i młodzież podczas odpoczynku od nauki na nudę z pewnością nie mogły narzekać.
Zdjęć: 3  

Uchwycona przeszłość »
Tekst opublikowany 2010-02-12, opracowanie UG
Już najbliższą niedzielę, 14 lutego, o godzinie 16.00 w bibliotece w Wilkszynie otwarta zostanie wystawa pt. „Wilkszyn wczoraj".

Umowy podpisane »
Tekst opublikowany 2010-02-12, opracowanie ug
Umowy na „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej" dla gminy Udanin o wartości 4 184 000 zł zostały podpisane.
Zdjęć: 1  

Konto zakochanych »
Tekst opublikowany 2010-02-12, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Wspólne konto w banku to dobry pomysł na szukanie oszczędności, bo płaci się tylko za jeden rachunek.
Zdjęć: 1  

Goryle zagrają »
Tekst opublikowany 2010-02-12, opracowanie opr. RW
Znamy kolejne gwiazdy największego w Polsce festiwalu. To Gorillaz Sound System i The Hives. Choć do muzycznego święta, czyli Open’er-a, zostało jeszcze sporo czasu, to fani dobrej muzyki już teraz z niecierpliwością oczekują kolejnych zapowiedzi nowych wykonawców.
Zdjęć: 2  

Pijany w sztok kierował ruchem pociągów »
Tekst opublikowany 2010-02-11, opracowanie jg
Kompletnie zalany mężczyzna został zatrzymany przez policjantów na stacji kolejowej Miękinia. Okazało się że był właśnie w pracy.

Walentynki w rytmie klubowym »
Tekst opublikowany 2010-02-11, opracowanie red.
Mamy dla naszych czytelników wejściówki na imprezy organizowane przez Klub BigStar oraz Klub Ibiza z Brzegu.

Na razie tylko prószy »
Tekst opublikowany 2010-02-11, opracowanie red.
... później zacznie porządnie padać. W nocy z czwartku na piątek będzie pochmurno. Możemy się również spodziewać opadów śniegu.

Drogi zyskają blask »
Tekst opublikowany 2010-02-11, opracowanie JG
Już w tym roku dzięki remontowi dróg w centrum Miękini mieszkańcy łatwiej będą mogli dojechać do urzędu gminy. W sąsiedztwie powstaną nowe chodniki, rozbudowany zostanie parking, a ulice zyskają nowe oświetlenie.
Zdjęć: 5  

Wynajmowanie się nie opłaca »
Tekst opublikowany 2010-02-11, opracowanie Emil Szweda, Open Finance
Mieszkania pod wynajem stają się coraz mniej atrakcyjne. Średnia rentowność najmu mieszkań spadła w styczniu do 4,45 proc. z 4,63 proc. miesiąc wcześniej. To efekt wciąż coraz niższych cen ofertowych najmu.
Zdjęć: 1  

Depresyjna pogoda »
Tekst opublikowany 2010-02-10, opracowanie red.
Aura w środę przypomina szpitalny korytarz z lat 70 – tych – jest szaro, buro i nijako. Najchętniej nie wychodziłoby się spod kołdry. Czego możemy się spodziewać po dzisiejszej pogodzie?

Walcz o swoje z PZU! »
Tekst opublikowany 2010-02-10, opracowanie K.K.
Pod koniec lat 80 i na początku lat 90 bardzo popularne były tzw. polisy posagowe. Być może twoi rodzice, zachęcani silną kampanią reklamową tego typu polisy, wykupili ją dla ciebie, chcąc tym samym ułatwić ci start w dorosłe życie – bo właśnie tak była ona reklamowana. Niestety teraz, po 15 czy 20 latach, kiedy przychodzi do wypłaty świadczeń, nie jest już tak różowo…
Zdjęć: 1  

Ukryj się przed fiskusem »
Tekst opublikowany 2010-02-10, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Oferta funduszy parasolowych staje się coraz bogatsza. Kolejne TFI przekształcają fundusze w subfundusze.
Zdjęć: 1  

Wypadki, sople i pożary »
Tekst opublikowany 2010-02-10, opracowanie Jacek Bomersbach
Nie udało się uratować 65-letniego mężczyzny, który zasłabł na drodze osiedlowej w Ciechowie. Nie było karetki, więc dyspozytor pogotowia wezwał na pomoc straż pożarną, która jest przeszkolona, aby udzielać pomocy. Niestety było za późno.
Zdjęć: 3  

Lawina z nieba »
Tekst opublikowany 2010-02-10, opracowanie red.
Znowu Dolny Śląsk nawiedzą intensywne opady śniegu. Czy czeka nas powtórka z początku stycznia? Zobaczymy w czwartek.
Zdjęć: 1  

Bolesna rocznica deportacji »
Tekst opublikowany 2010-02-10, opracowanie red
Jak co roku lokalne władze oraz organizacje sybirackie uczciły przypadającą dzisiaj 70. rocznicę pierwszej deportacji Polaków na Syberię.
Zdjęć: 1  

Pomóż im pomagać »
Tekst opublikowany 2010-02-10, opracowanie red
W zimową sobotę, 20 lutego, zarząd Fundacji PRO - CLIMED organizuje w hali sportowej w Miękini spotkanie informacyjno-integracyjne. Impreza rozpocznie się o godz. 16.00, mogą wziąć w niej udział wszyscy ludzie dobrej woli.
Zdjęć: 1  

Leżały więc je wziął »
Tekst opublikowany 2010-02-10, opracowanie red
Banknoty leżały na stole w kuchni, więc je sobie wziął. Na drugi dzień za skradzione pieniądze kupił samochód. Nie pojeździ nim zbyt długo - czeka go proces.

Połakomił się na narzędzia »
Tekst opublikowany 2010-02-10, opracowanie red
Kosa spalinowa i piła łańcuchowa - oto łupy jednego ze złodziei, który grasował latem ubiegłego roku. Teraz został złapany.

Tragedia przez internet »
Tekst opublikowany 2010-02-09, opracowanie Jacek Bomersbach
Prokuratura wyjaśnia przyczyny samobójstwa 21-letniego Michała Gmurczyka ze Strzegomia. Psycholodzy biją na alarm i ostrzegają, że internet coraz częściej staje się przyczyną tragedii.
Zdjęć: 4  

Kary za korupcję »
Tekst opublikowany 2010-02-09, opracowanie RW
Czterech byłych drugoligowych piłkarzy usłyszało dziś przed wrocławskim sądem wyrok w sprawie korupcji w polskiej piłce nożnej. Chodzi o ustawianie meczów Polaru Wrocław z Zagłębiem Lubin i szczecińską Pogonią.
Zdjęć: 1  

Wyjrzało słońce »
Tekst opublikowany 2010-02-09, opracowanie red.
We wtorek, 9 lutego, słońce pokaże się zza chmur, udowadniając po wielu dniach szarości, że jednak istnieje. Obędzie się również bez opadów.

Chętni w kamasze »
Tekst opublikowany 2010-02-09, opracowanie opr. aw
We wtorek, 9 lutego, rozpoczęła prace Powiatowa Komisja Lekarska. Tym razem badać będą rocznik 1991.

Mistrzowski Strzelin »
Tekst opublikowany 2010-02-09, opracowanie opr. aw
Powiat Strzeliński został zwycięzcą Mistrzostw Radnych Dolnego Śląska w Halowej Piłce Nożnej, które odbyły się w ostatni weekend w Środzie Śl. To trzecie zwycięstwo tej drużyny w siedmioletniej historii turnieju.
Zdjęć: 3  

Prawie wenecki karnawał »
Tekst opublikowany 2010-02-09, opracowanie opr. aw
Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Wichrowie bawiły się 28 stycznia na balu karnawałowym. Sala została przystrojona balonikami i bibułą.
Zdjęć: 3  

Słońca nie zobaczysz »
Tekst opublikowany 2010-02-08, opracowanie red.
Szaro, buro i nijako – tak zapowiada się cały poniedziałek. Dodatkowo Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wystosowało kolejne ostrzeżenie.

Myszy zjadają baraki »
Tekst opublikowany 2010-02-08, opracowanie Jacek Bomersbach
W barakach socjalnych na osiedlu Piastów Śląskich nie ma pieców, ani centralnego ogrzewania. Po opłaceniu rachunków za prąd mieszkańcom pozostaje nie wiele grosza na życie.
Zdjęć: 4  

Zmarł Tadeusz Stawiarz »
Tekst opublikowany 2010-02-08, opracowanie red.
Z głębokim żalem władze Udanina przyjęły wiadomość o śmierci Tadeusza Stawiarza, sołtysa wsi Lasek. Za naszym składają kondolencje rodzinie i bliskim.

1 grosik dla szpitala »
Tekst opublikowany 2010-02-08, opracowanie opr. aw
Już od paru lat istnieje możliwość przekazania 1% swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Organizacją taką jest Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy dla Szpitala Powiatowego w Środzie Ślaskiej.
Zdjęć: 1  

Piraci i punki rządzą! »
Tekst opublikowany 2010-02-08, opracowanie Lidia Geringer de Oedenberg
Okazuje się, że praca w Parlamencie Europejskim jest dość zaskakująca. Zaskakują przede wszystkim członkowie parlamentu wśród których są i piraci i punkowcy. O oryginalnych ubiorach i nie tylko pisze do nas prosto ze Strasburga wrocławska eurodeputowana Lidia Geringer de Oedenberg.
Zdjęć: 3  

Zarobić na fiskusie? »
Tekst opublikowany 2010-02-08, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Konta i lokaty z dzienną kapitalizacją pozwalające uniknąć podatku Belki stały się standardem w polskiej bankowości.
Zdjęć: 1  

Puchar w Kostomłotach »
Tekst opublikowany 2010-02-06, opracowanie ug
Drużyna radnych gminy Kostomłoty złożona z członków poprzedniej i obecnej kadencji została zwycięzcą VI Halowego Turniej Radnych o Puchar Przechodni Przewodniczącego Rady Powiatu w Środzie Śląskiej.
Zdjęć: 1  

Nie wie czemu ukradł »
Tekst opublikowany 2010-02-06, opracowanie opr. aw
Odwiedził znajomego, po czym okradł go. Zabrał ze sobą elektronarzędzia. Złodziej dobrowolnie poddał się karze.

Jeśli potrzebujesz pomocy – 116 123 »
Tekst opublikowany 2010-02-06, opracowanie opr. aw
Uruchomiona została pierwsza bezpłatna ogólnopolska poradnia telefoniczna 116 123. Przy telefonach czekają psycholodzy, by udzielić pomocy osobom przeżywającym kryzys.

Weekendowe zachmurzenie »
Tekst opublikowany 2010-02-06, opracowanie red
Zgodnie z prognozami pogody w czasie weekendu słońce zobaczymy bardzo sporadycznie. Na szczęście nie będzie opadów.

Płonie zbiornik z gazem »
Tekst opublikowany 2010-02-05, opracowanie as
Na stacji paliw przy ul. 1 Maja w Kątach Wrocławskich płonie zbiornik z gazem. Okoliczni mieszkańcy zostali ewakuowani. Na miejscu jest kilkudziesięciu strażaków. Oglądnij video.
Zdjęć: 7  

Kino i piłkarzyki w OHP »
Tekst opublikowany 2010-02-05, opracowanie bom
Brydż sportowy, gra w piłkarzyki, zabawy na śniegu i konkurs na największego bałwana. To część zajęć, która na ferie organizuje Ochotniczy Hufiec Pracy w Środzie Śląskiej.
Zdjęć: 2  

Patriotyzm z ciżemkami »
Tekst opublikowany 2010-02-05, opracowanie bom
Guziki, kapelusz, ciżemki oraz dziesiątki dziewiętnastowiecznych grafik można oglądać na wystawie „Kiedy żył Chopin” w Muzeum Regionalnym w Środzie Śląskiej.
Zdjęć: 5  

Najlepiej oszczędzająca szkoła »
Tekst opublikowany 2010-02-05, opracowanie ug
Koło oszczędzania istnieje w Szkole Podstawowej im. św. Jana Bosko w Karczycach ponad 30 lat. W konkursie „Dziś oszczędzam w SKO – jutro w PKO” szkołą udział od pierwszej edycji.
Zdjęć: 1  

Czasem słońce, czasem wiatr »
Tekst opublikowany 2010-02-05, opracowanie red.
Pogoda po styczniowych mrozach nas rozpieszcza. W piątek temperatura w powiecie średzkim będzie się wahała pomiędzy plus dwa a plus cztery.

Strach przed wybuchem »
Tekst opublikowany 2010-02-05, opracowanie kt
- Było chyba przed szóstą rano, kiedy policja zadzwoniła do naszych drzwi i kazała opuścić dom. „Na stacji się pali!” krzyczeli. Halina Grenda – Rogalska ciągle nie może się uspokoić. Zabrała mamę i psa i wyszła na ulicę.
Zdjęć: 3  

6 razy taniej »
Tekst opublikowany 2010-02-05, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Nie przepłacaj za konto. Rachunek bankowy obsługiwany przez Internet może być nawet sześć razy tańszy.
Zdjęć: 1  

E-sklepy dla dzieci? »
Tekst opublikowany 2010-02-05, opracowanie opr. RW
9. lutego, już po raz szósty, będziemy obchodzić w Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu. Celem inicjatywy jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów sieci. Odpowiedzialnego korzystania z Internetu powinni uczyć dorośli, na przykład przy okazji robienia zakupów w e-sklepach. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?
Zdjęć: 1  

Zawór na płomień »
Tekst opublikowany 2010-02-05, opracowanie RW/as/KT
Pożar na stacji paliw w Kątach Wrocławskich opanowany. Po godzinie 16 specjalistyczna ekipa gazowników z Katowic nałożyła na płonące elementy zawory uszczelniające. Płomień został ugaszony. Ewakuowani mieszkańcy mogą wracać do domów.
Zdjęć: 3  

Lokata opada »
Tekst opublikowany 2010-02-04, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Coraz trudniej zarobić na lokacie. Banki odświeżyły ofertę lokat, niestety przeważają obniżki oprocentowania.
Zdjęć: 1  

Ku pamięci Sybiraków »
Tekst opublikowany 2010-02-04, opracowanie red
W środę, 10 lutego, mija 70. rocznica pierwszej deportacji na Syberię. Środa Śląska przygotowała obchody tej smutnej rocznicy.

Nasza zima zła »
Tekst opublikowany 2010-02-04, opracowanie red
Zima w tym roku należy do wyjątkowo ostrych. Długotrwałe mrozy i śnieg mają znaczący wpływ na nasze bezpieczeństwo.

Alkohol, narkotyki i rock'n'roll »
Tekst opublikowany 2010-02-04, opracowanie red
Tylko ten ostatni nie podlega karze w ramach kodeksu karnego lub kodeksu wykroczeń. Policjanci ze Środy Śląskiej przeprowadzają akcję przeciwko używkom.

Ferie profilaktyczne w Udaninie »
Tekst opublikowany 2010-02-04, opracowanie red
Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie mają możliwość uczestniczenia podczas tegoroczny ferii w zorganizowanych zajęciach o charakterze profilaktycznym.

Śnieżyce atakują od zachodu »
Tekst opublikowany 2010-02-03, opracowanie RW
Śnieżne zaspy, zasypane drogi i wojskowe oddziały pomagające w udrożnieniu głównych szlaków komunikacyjnych - tak wygląda sytuacja na południu Dolnego Śląska. Niemal cała Kotlina Kłodzka i Jeleniogórska jest zasypana świeżym śniegiem. Wrocław i północ regionu czeka na śnieżyce, które przyniesie "Miriam"
Zdjęć: 3  

Tunel śmierci - ku przestrodze »
Tekst opublikowany 2010-02-03, opracowanie red.
Tunel Lefortowo w Moskwie jest najdłuższym miejskim tunelem w Europie. Nad nim znajduje się rzeka, co powoduje skraplanie oraz gromadzenie się wody na nawierzchni drogi. Gdy temperatura spada poniżej -38, łatwo domyślić się, jaki będzie tego rezultat. Zdjęcia z kamery pochodzą tylko z jednego dnia.

Wiatr zrywa trakcje »
Tekst opublikowany 2010-02-03, opracowanie RW
Prawie 6 tysięcy ludzi na Dolnym Śląsku nie ma prądu. Najgorzej jest w Trzebnicy, Oleśnicy i w kotlinie Kłodzkiej. Awarie sieci energetycznej powodują ekstremalne warunki pogodowe.
Zdjęć: 2  

Sportowa integracja  »
Tekst opublikowany 2010-02-03, opracowanie opr. aw
11 drużyn weźmie udział w tegorocznej 7. edycji Mistrzostwa Radnych Dolnego Śląska w Halowej Piłce Nożnej.

Nowa flaga na maszcie »
Tekst opublikowany 2010-02-03, opracowanie opr. aw
Od środy, 3 lutego, na Dolnym Śląsku obowiązują nowy herb i flaga województwa. Uroczyste podniesienie flagi odbyło się dziś przed główną siedzibą urzędu marszałkowskiego województwa dolnośląskiego.
Zdjęć: 3  

Opłatek w parafii Piekary »
Tekst opublikowany 2010-02-03, opracowanie Violetta Leńska
W niedzielę, 17 stycznia, w parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Piekarach, odbyło się spotkanie opłatkowe dla starszych i samotnych mieszkańców parafii.
Zdjęć: 3  

Politechnika staje otworem »
Tekst opublikowany 2010-02-03, opracowanie red.
Wyjazdy na Politechnikę Wrocławską , wyjazdy do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra” , sparingi i konkursy oraz Mała Olimpiada Fizyczna i Matematyczna to tylko niektóre atrakcje, które czekają gimnazjalistów uczestniczących w projekcie „Szkoła przyjazna uczniom – wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z gminy Miękinia” w 2010 roku.

Poznaj plan zagospodarowania »
Tekst opublikowany 2010-02-03, opracowanie red.
Zgodnie z ustawą w urzędzie miejskim w Środzie Śląskiej można się zapoznać z planami zagospodarowania przestrzennego. Każdy może wyrazić swoje uwagi.

Masz problem, zadzwoń »
Tekst opublikowany 2010-02-03, opracowanie opr. RW
Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego we współpracy z Urzędem Komunikacji Elektronicznej oraz Netia S.A. uruchomił pierwszą bezpłatną, ogólnopolską Poradnię Telefoniczną 116 123 dla osób przeżywających kryzys emocjonalny.
Zdjęć: 1  

Tania alternatywa »
Tekst opublikowany 2010-02-03, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Kredyt w euro – tania alternatywa. Od początku 2010 roku dwa banki ponownie wprowadziły do oferty kredyty hipoteczne w euro, a kilka innych obniżyło marże.
Zdjęć: 1  

Przeżyj wyjazd na ferie »
Tekst opublikowany 2010-02-03, opracowanie opr. RW
Ferie w województwie dolnośląskim trwają w najlepsze. Wielu z nas wybiera się w tym okresie w podróż samochodem. Możemy spodziewać się wzmożonego ruchu oraz dodatkowych utrudnień związanych z opadami śniegu i śliską nawierzchnią. Warto więc odpowiednio przygotować się na takie warunki.
Zdjęć: 1  

0%? »
Tekst opublikowany 2010-02-03, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Jak znaleźć prawdziwe raty zero procent? Zakupy na raty opłacają się tylko przy promocyjnych ofertach nie obciążonych ubezpieczeniem.

Laserem w... pajączka »
Tekst opublikowany 2010-02-03, opracowanie RW
Niektóre są małe i uciekają gdy tylko zobaczą człowieka, inne są... również niezbyt duże, ale niestety nie uciekają. Nie mają gdzie, ponieważ gnieżdżą się w... naszej skórze. Bez obaw - nie będziemy tu pisali w stylu krwawych horrorów. Mamy kilka rad z dziedziny... kosmetyki.
Zdjęć: 3  

Chroń skroń »
Tekst opublikowany 2010-02-03, opracowanie RW
Przy okazji trwających w naszym regionie ferii warto pamietać o nowych przepisach, które od niedzieli obowiązują na wszystkich ośnieżonych stokach. Podczas spędzania wolnego czasu na nartach rodzice mają obowiązek założyć dzieciom na głowę kask.
Zdjęć: 2  

Groźny taniec Miriam »
Tekst opublikowany 2010-02-03, opracowanie RW
Potężny niż, który spowodował dzisiejsze burze śnieżne przesuwa się na wschód. Do wieczora opady śniegu ustaną na terenie całej Polski. - To było jak balet! – ekscytują się meteorolodzy. - Miraiam – bo tak niż został nazwany – największe spustoszenie spowodowała na południu i zachodzie naszego regionu. Wrocław na szczęście „baletnica” ominęła bokiem.
Zdjęć: 6  

Problemy na trzydziestce »
Tekst opublikowany 2010-02-03, opracowanie RW
Cały czas spore problemy z przejazdem mają kierowcy jadący z Wrocławia w okolice Jeleniej Góry oraz w stronę zachodnich przejść granicznych. Oblodzona nawierzchnia i zaspy śnieżne przyczyniają się do wypadków.

Renault Fluence - piękno i jakość  »
Tekst opublikowany 2010-02-02, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Konstruktorzy marki Renault pytają, dlaczego warto wybrać Renault? I odpowiadają, - bo świat wciąż się zmienia, dlatego przyszedł czas na zejście z utartych ścieżek i sięgnięcie po całkowicie nowe rozwiązania.
Zdjęć: 4  

Ciekawa fiza »
Tekst opublikowany 2010-02-02, opracowanie red.
Cztery klasy pierwsze liceum ogólnokształcącego PZSP nr 1 w Środzie Śl. tj. około 80 uczniów bierze udział w projekcie „Fizyka jest ciekawa”.

Wysportowani geodeci »
Tekst opublikowany 2010-02-02, opracowanie red.
Do bardzo udanych należy zaliczyć udział pracowników średzkiej geodezji w I Otwartych Mistrzostwach Dolnego Śląska Geodetów w Halowej Piłce Nożnej, które odbyły się 30 stycznia w Obornikach Śląskich.
Zdjęć: 1  

Dwa w jednym »
Tekst opublikowany 2010-02-02, opracowanie LeV
Koncertem kolęd w wykonaniu Marcina Malinowskiego, rozpoczęło się spotkanie opłatkowe połączone z Dniem Babci i Dziadka w Lusinie.
Zdjęć: 3  

Przeciw wykluczeniu cyfrowemu »
Tekst opublikowany 2010-02-02, opracowanie Red.
W poniedziałek, 1 lutego, zainaugurowano autorski program "Sprawni - niepełnosprawnym". Odbyła się konferencja w średzkim Domu Kultury.

Droga znów zablokowana »
Tekst opublikowany 2010-02-02, opracowanie
Informacja dodana przez naszego czytelnika.

Ósemka zablokowana »
Tekst opublikowany 2010-02-01, opracowanie RW
Zablokowana po wypadku jest droga krajowa nr 8 niedaleko Ząbkowic. Policja kieruje na objazdy.
Zdjęć: 1  

Czy znajdą animatorów? »
Tekst opublikowany 2010-02-01, opracowanie red.
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Środzie Śląskiej szuka dwóch animatorów na boisko Orlik 2012. Czy znajdą się chętni?

Już przedostatni kupon »
Tekst opublikowany 2010-02-01, opracowanie red.
W poniedziałkowym Słowie Sportowym znajdziemy listę nominowanych oraz przedostatni kupon do głosowania.

PCK wynajmie lokal »
Tekst opublikowany 2010-02-01, opracowanie red.
Zarząd Polskiego Czerwonego Krzyża informuje o zamiarze wynajęcia lokalu położonego w Środzie Śląskiej, Plac Wolności 59.

Zabił się ze wstydu? »
Tekst opublikowany 2010-02-01, opracowanie RW
Prawdopodobnie zamieszczenie wulgarnego filmu w internecie skłoniło 21-letniego Marcina ze Strzegomia do popełnienia samobójstwa. Chłopak powiesił się w swoim mieszkaniu. Sprawę wyjaśnia prokuratura ze Świdnicy.
Zdjęć: 1  

Nadchodzi potężna śnieżyca »
Tekst opublikowany 2010-02-01, opracowanie RW
Porywisty wiatr wiejący z prędkością ponad 70 km/h i ogromne opady śniegu nadciągną nad Dolny Śląsk już we wtorek wieczorem. Przyniesie je potężny ośrodek niżowy, który nadciąga nad Polskę od zachodu.
Zdjęć: 3  

Dzisiaj
Środa 12 maja 2021
Imieniny
Dominika, Imeldy, Pankracego

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl