Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 159 informacji. Wszystkie poniżej.

Upodobali sobie rury »
Tekst opublikowany 2010-04-30, opracowanie opr. aw
Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy z terenu nieczynnego zakładu produkcyjnego na terenie Malczyc kradli metalowe rury. Wartość złomu właściciel wycenił na 270 zł.

Średzkie igrzyska »
Tekst opublikowany 2010-04-30, opracowanie red.
Pod koniec kwietnia odbyły się I Otwarte Integracyjne Igrzyska Sportowe pod patronatem dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Środzie Śląskiej Lidii Walerych oraz wicedyrektora Sebastiana Stępniaka.
Zdjęć: 1  

Cmentarni złodzieje »
Tekst opublikowany 2010-04-29, opracowanie opr. aw
Dwóch mężczyzn jest podejrzanych o kradzież krzyży, wazonów i mis z granitu z jednego z cmentarzy. Sprawcy działali na terenie powiatu średzkiego. Łupy sprzedawali zakładom kamieniarskim, które sprzedawały je potem klientom.
Zdjęć: 2  

Gimnazjaliści na medal »
Tekst opublikowany 2010-04-29, opracowanie Opr. aw
Wielkim sukcesem zakończył się udział uczniów Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Kostomłotach w najbardziej prestiżowych dla gimnazjalistów konkursach: „z Dolny Ślązak Gimnazjalista” i „Liga Naukowa”.
Zdjęć: 1  

Średniowieczna „fabryka” garnków »
Tekst opublikowany 2010-04-29, opracowanie Grzegorz Borowski
Najliczniejszą kategorią zabytków, odkrywanych przez archeologów na wykopaliskach są fragmenty naczyń ceramicznych. Niewielki procent w stosunku do nich stanowią całe naczynia lub inny rodzaj znalezisk. Ich ilość, w zależności od skali prac badawczych, sięga często kilkudziesięciu tysięcy sztuk. Opracowanie takiego zbioru zajmuje nierzadko wiele miesięcy lub nawet lat.
Zdjęć: 2  

„Nasze rendez – vous” nr 1 »
Tekst opublikowany 2010-04-29, opracowanie Opr. aw
Już po raz drugi odbył się Konkurs Młodych Instrumentalistów – Kostomłoty 2010. Impreza miała miejsce jeszcze w marcu i swoim zasięgiem objęła kilka gmin Województwa Dolnośląskiego.
Zdjęć: 2  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-04-29, opracowanie red.
"Zemsta" z udziałem Jerzego Radziwiłowicza, Oratorium Dawid i Batszeba, Nordic Walking i kino - na te imprezy można wygrać bilety z Tygodnikiem Wrocławskim.

Pobiegnij w Rajdzie Konstytucji »
Tekst opublikowany 2010-04-29, opracowanie red.
3 maja, jak co roku, pobiegnie Rajd Konstytucji. Samorządowy Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie „Nasza Brzezina” oraz Miękiński Uniwersytet III wieku zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w zabawie.
Zdjęć: 1  

Spłonęła szoferka ciężarówki »
Tekst opublikowany 2010-04-29, opracowanie bom
Strażacy ze Środy Śląskiej nie mogli narzekać na nudę. Musieli m.in. uwolnić sowę, uczestniczyć w poszukiwaniach i ugasić szoferkę węgierskiej ciężarówki z cukrem.

Nie podsycać agresji »
Tekst opublikowany 2010-04-29, opracowanie Jacek Bomersbach
O strachu podczas interwencji i atmosferze wśród pracowników socjalnych po tragicznych wydarzeniach w Michałowie rozmawiamy z Genowefą Rajczakowską, kierowniczką Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Środzie Śląskiej.
Zdjęć: 1  

Maj, energia, De Press »
Tekst opublikowany 2010-04-28, opracowanie Opr. red.
Nie wiesz gdzie wybrać się podczas długiego weekendu? Odwiedź Bolesławiec. W najbliższym czasie będzie to najbardziej energetuyczne miejsce na Dolnym Śląsku. Będzie można posłuchać piosenek Elvisa, wsłuchać się w kanonadę artylerzystów czy przejechać konno. Na koniec weekendu – największa atrakcja – występ królów folkowej energii, czyli zespołu De Press.
Zdjęć: 4  

Poszły z dymem »
Tekst opublikowany 2010-04-27, opracowanie opr. aw
Podejrzany o kradzież saszetki z dokumentami chciał skorzystać z karty bankomatowej i ukraść pieniądze. Nie znał jednak kodu PIN.

Autobus na bani »
Tekst opublikowany 2010-04-27, opracowanie opr. aw
Średzcy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę autobusu, który zdecydował się w takim stanie wyjechać w trasę. Miał jechać z grupą młodzieży na basen do Wrocławia.

Bezpiecznie na drodze »
Tekst opublikowany 2010-04-27, opracowanie opr. aw
W Zespole Szkół w Szczepanowie odbył się finał powiatowych eliminacji Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, zorganizowanego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Zdjęć: 5  

W pierwszej dziesiątce »
Tekst opublikowany 2010-04-27, opracowanie opr. aw
Gmina Udanin znalazła się w pierwszej dziesiątce wśród gmin wyróżnionych w rankingu „Interaktywny Samorząd Lider Internetu 2009” w kategorii gminy wiejskie.

Noc i urodziny muzeum »
Tekst opublikowany 2010-04-27, opracowanie bom
Muzeum Regionalne w Środzie Śląskiej zaprasza na noc w muzeum. Impreza odbędzie się z 15 na 16 maja i rozpocznie się o godzinie 18.00. Oprócz tego 25 odbędą się urodziny średzkiej placówki.

Wrocław pożegnał Olę »
Tekst opublikowany 2010-04-26, opracowanie KT
- Przychodzi mi pożegnać osobę, Olę Natalli-Świat, która dla naszego środowiska była niezwykle ważna, była niezastąpiona – mówił w poniedziałek Jarosław Kaczyński nad grobem tragicznie zmarłej posłanki.
Zdjęć: 16  

Na ratunek dzieciom »
Tekst opublikowany 2010-04-24, opracowanie tom
Do końca kwietnia mamy czas na rozliczenie się z ubiegłorocznym podatkiem. Coraz więcej z nas przekazuje procent ze swojego podatku organizacjom pożytku publicznego. Jedną z nich jest Fundacja Na Ratunek Dzieciom Zagłębia Miedziowego.
Zdjęć: 2  

Strefa euro w rozsypce »
Tekst opublikowany 2010-04-23, opracowanie Łukasz Wróbel, Open Finance
Rozpad strefy euro pół roku temu wydawał się większości ekonomistom niemożliwy. Dzisiaj przed takim scenariuszem przestrzegają międzynarodowe instytucje i największe banki, a fundusze hedgingowe obstawiają osłabienie euro.
Zdjęć: 1  

Trzy jedynki Boga? »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie Marta Gołębiowska
Tragedia pod Smoleńskiem wstrząsnęła wszystkimi Polakami i wielu zmieniła... przynajmniej na kilka dni. Towarzyszące jej emocje były o wiele większe, niż podczas śmierci Jana Pawła II. Na odejście papieża byliśmy przygotowani, informacja o śmierci prezydenta i elity państwa spadła na nas nagle. Według wielu psychologów i socjologów tego typu wydarzenia są sprawdzianem – na człowieczeństwo, wrażliwość, empatię... Jak przeszliśmy test? Rozmowa Marty Gołębiowskiej z dr Ewą Kalecińską-Adamczyk z Katedry Eksperymentalnej Psychologii Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego.
Zdjęć: 1  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie red.
Maraton Noc Polskiego Kina, oratorium Dawid o Batszeba, nordic walking to tylko niektóre z naszych propozycji dla czytelników.

Odzyskajmy twarz Nikoli  »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie MP
Nikola Osińska ze Szprotawy (woj.lubuskie) urodziła się z naczyniakiem limfatycznym twarzy. Choroba oszpeciła jej buzie. Rodzina potrzebuje 10 tysięcy euro na operację w Berlinie. Bolesławianie mogą pomóc dziewczynce przynosząc zwykłe nakrętki po napojach do Sali Animacji Orzeł. Można także wpłacać pieniądze na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.
Zdjęć: 2  

Powrót przedwiośnia »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie red.
Jakże wielkie było zdziwienie mieszkańców Dolnego Śląska , kiedy rano można było zauważyć przymarznięte krople rosy na szybach aut i trawnikach. Czy oznacza to, że weekend minie nam pod kocami z kubkami gorącego kakao?

Parada zdrowia z festiwalem »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie bom
Po raz pierwszy w Środzie Śląskiej zorganizowano Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu. Imprezę poprzedziła parada dzieci na rynku z hasłami zachęcającymi, aby zdrowo żyć.
Zdjęć: 7  

Dłuższe godziny pracy »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie red.
Ze względu na prowadzony nabór dokumentów Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przedłużyła godziny pracy.

Najszczersze kondolencje »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie red.
„Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych …” Gmina Udanin pragnie złożyć wyrazy współczucia.

Zarażają teatrem »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie opr. aw
Pomysł warsztatów teatralnych dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lutyni zrodził się w głowach trzech licealistek z LO III we Wrocławiu.
Zdjęć: 7  

Posadzili "Las Pamięci" »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie red.
W sobotę odbyła się akcja sadzenia lasu. Została ona zorganizowana nieopodal miejscowości Juszczyn przez Nadleśnictwo Miękinia.
Zdjęć: 4  

Dyskusje o pieniądzach »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie red.
Dwa dni przed końcem kwietnia odbędzie się sesja rady gminy w Kostomłotach. Dyskusje będą toczyły się m.in. o zeszłorocznym budżecie.

Ja – kreator przyszłości »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie opr. RW
Akademia Techniki zaprasza gimnazjalistów z całej Polski do udziału w konkursie „Ja – kreator przyszłości”. Oprócz doskonałej zabawy gwarantowanej przy tworzeniu prac konkursowych na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody! Aby mieć szansę na wygraną wystarczy jedynie puścić wodze fantazji!

Szybka, tania pożyczka? »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Najtańsze kredyty gotówkowe znajdziemy w BNP Paribas Fortis, Volkswagen Banku direct i w Polbanku – wynika z rankingu Open Finance.
Zdjęć: 1  

Dotacje dla mikrofirm »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, analityk Tax Care
100, 200 lub 300 tys. zł – na takie bezzwrotne wsparcie mogą liczyć mikroprzedsiębiorstwa działające na wsiach i w małych miasteczkach. Zmienione właśnie przepisy powinny sprawić, że dostęp do łącznej puli 307 mln euro będzie w tym roku łatwiejszy, niż w ubiegłorocznym naborze.

Mistrzostwa Pamięci »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie opr. RW
Chcesz zbliżyć się do granic swojej pamięci?? Chciałbyś zmierzyć się z najlepszymi „mózgami pamięciowymi"?? Poczuć dreszczyk emocji, sprawdzając możliwości pamięci?? Fundacja „Wiatrak” wraz z organizatorami zaprasza na III Ogólnopolskie Mistrzostwa Pamięci, pod protektoratem World Memory Sport Council oraz Tony Buzan’a – światowej sławy prekursora mnemotechnik - skierowane są do mieszkańców całego kraju w każdym wieku. Odbędą się one w Bydgoszczy 22 maja w Wyższej Szkole Gospodarki.
Zdjęć: 1  

Uwięzieni rodacy »
Tekst opublikowany 2010-04-21, opracowanie Dorota Przybylak
Ponad 4 tys. Polaków uwięzionych jest za granicami naszego kraju. Nie mogą wrócić do domu z powodu zamknięcia strefy powietrznej nad całą Europą. Samoloty z wrocławskiego lotniska nie wylatują od soboty. Wszystko wskazuje na to, że szybko nie polecą.
Zdjęć: 1  

Przybył kolejny inwestor »
Tekst opublikowany 2010-04-21, opracowanie opr. aw
W parku Przemysłowym Źródła-Błonie zainwestuje następny przedsiębiorca.
Zdjęć: 2  

Amputacja po wypadku »
Tekst opublikowany 2010-04-21, opracowanie bom
Już sześć miesięcy toczy się śledztwo w sprawie wypadku na drodze z Wróblowic do Krępic w gminie Miękinia. Podczas kraksy cudem przeżył motocyklista, któremu lekarze musieli amputować nogę.
Zdjęć: 3  

Posadzą nam lipy »
Tekst opublikowany 2010-04-21, opracowanie opr. aw
Fundacja Ekologiczna „Zielona Akcja” rozpocznie niedługo akcję nasadzenia drzew. W powiecie średzkim nasadzonych zostanie, wzdłuż drogi nr 2075 D Ciechów – Cesarzowice, 275 lip drobnolistnych i dębów szypułkowych.

Laur Gospodarności »
Tekst opublikowany 2010-04-21, opracowanie opr. red.
Rozpoczęła się pierwsza edycja konkursu „Laur Gospodarności”. Jego adresatem są gminy wiejskie i miejsko-wiejskie korzystające z zewnętrznego wsparcia finansowego oraz organizacje pozarządowe aktywnie działające na terenach wiejskich.
Zdjęć: 1  

Zostało tylko 10 dni »
Tekst opublikowany 2010-04-21, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Wielkimi krokami zbliża się 30 kwietnia – ostatni dzień w którym należy złożyć zeznanie podatkowe za rok 2009. Ten przykry obowiązek ciąży także na inwestorach.
Zdjęć: 1  

Bez ograniczeń »
Tekst opublikowany 2010-04-21, opracowanie Dawid Synówka
Prędkość jest jednym z najbardziej pasjonujących elementów jazdy samochodem. Tymczasem przepisy drogowe nie pozwalają w pełni się nią cieszyć. Są jednak miejsca, w których nie obowiązują żadne ograniczenia. Gdzie można legalnie zasmakować prędkości?
Zdjęć: 1  

Deweloperzy w natarciu. Pozornym »
Tekst opublikowany 2010-04-21, opracowanie Emil Szweda, Bernard Waszczyk – Open Finance
Według GUS, liczba mieszkań, których budowę rozpoczęli deweloperzy w pierwszym kwartale, wzrosła o 53 proc. w porównaniu do pierwszego kwartału ubiegłego roku.

Prawnik radzi »
Tekst opublikowany 2010-04-21, opracowanie Agnieszka Nowicka
Kiedy mamy stłuczkę samochodową, automatycznie zgłaszamy szkodę do ubezpieczyciela w celu otrzymania zwrotu kosztów naprawy pojazdu. A czy kiedykolwiek dochodziliśmy zwrotu kosztów wizyt lekarskich czy rehabilitacji, gdy po wypadku bolała nas tygodniami szyja albo w wyniku źle zrośniętej kości nie mogliśmy pracować przez dłuższy czas? Mało kto wie, że także takie koszty można sfinansować z ubezpieczenia OC.

Chcesz sadzonkę świerka? »
Tekst opublikowany 2010-04-20, opracowanie red.
Można kupić sadzonki świerka o wysokości 30 - 40 cm z własnej szkółki Nadleśnictwa Miękinia.

Absolutorium dla wójta? »
Tekst opublikowany 2010-04-20, opracowanie red.
Komisje, Regionalna Izba Obrachunkowa i radni wypowiedzą się na najbliższej sesji rady gminy Malczyce na temat wykonania zeszłorocznego budżetu.

Podszkol się w projektach »
Tekst opublikowany 2010-04-20, opracowanie red.
Jak zabrać się do tworzenia budżetu? Co jest najważniejsze przy pozyskiwaniu funduszy z UE? Jak się buduje projekt? Na te i inne pytania odpowie Ci szkolenie w GOK'u.

Jak zagospodarują przestrzeń »
Tekst opublikowany 2010-04-20, opracowanie red.
Każdy zainteresowany będzie miał wgląd do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla wsi: Michałów, Gozdawa i Wojczyce.

Wspólnota mieszkaniowa i finanse »
Tekst opublikowany 2010-04-19, opracowanie opr. RW
W ostatnich latach powstaje coraz więcej wspólnot mieszkaniowych. Obecnie w Polsce działa ich już ponad 120 tys. Mimo, że nie posiadają one osobowości prawnej, mogą w banku otworzyć konto, a nawet zaciągnąć kredyt na termomodernizację budynku. Warto z tych możliwości korzystać.
Zdjęć: 1  

Życie z pompą »
Tekst opublikowany 2010-04-19, opracowanie opr. RW
Konieczność rozpoczęcia żywienia pozajelitowego u dziecka brzmi jak wyrok. Poddanie się terapii w domu nie musi oznaczać całkowitej rezygnacji z dotychczasowego trybu życia.
Zdjęć: 3  

Alergia czy przeziębienie? »
Tekst opublikowany 2010-04-19, opracowanie opr. RW
Alergiczny nieżyt nosa dotyka co trzeciego Polaka. Objawy, które towarzyszą tej dolegliwości, szczególnie wiosną, łatwo pomylić z przeziębieniem. Dlatego warto wiedzieć, jak je prawidłowo rozpoznawać i kontrolować.

Poznają historię rodziny i regionu »
Tekst opublikowany 2010-04-19, opracowanie red
Dobrze wypadli uczniowie średzkiego Liceum Profilowanego w 9. edycji konkursu „Kronika Rodzinna Dolnoślązaka”. Katarzyna Kunik z kl. II b zajęła w nim III miejsce, a Patrycja Mikita z I b wyróżnienie.

Dyskusje o budżecie »
Tekst opublikowany 2010-04-19, opracowanie red
W środę sali narad urzędu gminy w Udaninie odbędzie się LIV zwyczajna sesja rady gminy Udanin.

Zachowaj trzeźwy umysł »
Tekst opublikowany 2010-04-19, opracowanie red
Ruszyła kolejna - X Jubileuszowa edycja ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" pod patronatem Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych i Ministra Edukacji Narodowej.

Miliard dla rolników »
Tekst opublikowany 2010-04-19, opracowanie red
Ponad miliard złotych mogą przeznaczyć banki w II kwartale 2010 roku na kredyty inwestycyjne z dopłatą ARiMR do spłaty ich oprocentowania.

Księga Kondolencyjna  »
Tekst opublikowany 2010-04-18, opracowanie tom
Tragedia rządowego samolotu pod Smoleńskiem wstrząsnęła nami wszystkimi. Dla wszystkich, którzy chcą podzielić się swoim smutkiem i żalem, którzy chcą wyrazić swoje współczucie, stworzyliśmy specjalną Księgę Kondolencyjną.
Zdjęć: 1  

Syreny przypomną o tragedii »
Tekst opublikowany 2010-04-18, opracowanie kt
Zgodnie z zaleceniami Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, o godzinie 14 w całym kraju rozlegnie się dźwięk syren alarmowych.
Zdjęć: 1  

Zasnął za kierownicą »
Tekst opublikowany 2010-04-18, opracowanie Łukasz Telus
Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w sobotę przed godziną 16 we Wróblowicach na drodze krajowej nr 94. Na szczęście skończyło się na powierzchownych zadrapaniach.
Zdjęć: 5  

Rano zabiją dzwony »
Tekst opublikowany 2010-04-17, opracowanie kt
Dokładnie tydzień po katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, o godz. 8.56 w całej Polsce zawyją syreny alarmowe i będą biły kościelne dzwony.
Zdjęć: 1  

Chmura nad żałobą »
Tekst opublikowany 2010-04-17, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Zakłócenia w ruchu lotniczym w Europie spowodowane chmurą pyłu wulkanicznego po erupcji wulkanu na Islandii mogą potrwać nawet kilka dni. Chmura nad Polską w maksymalnym stężeniu utrzymywać się będzie także dzisiaj.
Zdjęć: 1  

Zimne poranki »
Tekst opublikowany 2010-04-17, opracowanie red
Weekend zapowiada się słonecznie, lecz niestety niezbyt ciepło. Poranki będą wybitnie zimowe, lecz już popołudnia gorące.

Zmiana terminów zebrań wiejskich »
Tekst opublikowany 2010-04-17, opracowanie red
W związku z trwającą żałobą narodową odwołane zostały nie tylko wszystkie imprezy sportowe oraz kulturalne, lecz również zebrania wiejskie.

Walczyli z bykami »
Tekst opublikowany 2010-04-17, opracowanie red
W Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie, w roku szkolnym 2009/2010 realizowany jest program edukacyjny „Walka z bykami.... Ortograficznymi". W ten sposób, szkoła chce zachęcić uczniów do samodzielnego poznawania zasad ortograficznych oraz sprawnego posługiwanie się nimi w praktyce.

Złóżmy hołd »
Tekst opublikowany 2010-04-17, opracowanie red
W niedzielę, 18 kwietnia, o godz. 18.00 w kościele parafialnym pw. NPNMP w Malczycach odbędzie się msza święta żałobna.

Nie dotrą do Krakowa  »
Tekst opublikowany 2010-04-17, opracowanie red.
Jak informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych, ze względu na utrudnienia w ruchu lotniczym w Europie swój udział w niedzielnych uroczystościach pogrzebowych Pary Prezydenckiej w Krakowie odwołują kolejne delegacje zagraniczne.

Trumny przylecą samolotem »
Tekst opublikowany 2010-04-17, opracowanie INTERIA.PL/PAP
- Trumny z ciałami pary prezydenckiej zostaną w niedzielę przewiezione do Krakowa samolotem - zapowiedział na briefingu prasowym prezydencki minister Jacek Sasin.
Zdjęć: 1  

Wybuch wulkanu. Paraliż Europy Płn. »
Tekst opublikowany 2010-04-16, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Kolejne europejskie porty lotnicze są zamykane z powodu zagrożenia, jakim jest nadciągająca chmura pyłu wyrzuconego z krateru wulkanu na Islandii. Odwołano tego dnia tysiące lotów, na lotniskach utknęły dziesiątki tysięcy pasażerów.
Zdjęć: 2  

Chmura nadciaga nad Polskę... »
Tekst opublikowany 2010-04-16, opracowanie INTERIA.PL/PAP
W ciągu najbliższych godzin chmura pyłu wulkanicznego znad Islandii rozprzestrzeni się nad Francję, Niemcy, Polskę i kraje bałtyckie - podało londyńskie Centrum Ostrzegania o Pyłach Wulkanicznych (VAAC), cytowane przez hiszpański dziennik "El Pais".
Zdjęć: 2  

Wspomnienia ze stolicy »
Tekst opublikowany 2010-04-16, opracowanie Michał Dróbka
Żałoba w Polsce trwa. Pałac Prezydencki odwiedzają tłumy. W Warszawie był nasz fotoreporter...
Zdjęć: 58  

Pęka jedna bańka, pojawia się nowa »
Tekst opublikowany 2010-04-16, opracowanie Łukasz Wróbel, Open Finance
W przeciwieństwie do rynków akcji, ceny surowców w ostatnich tygodniach nie podążają zgodnie w jednym kierunku. Od początku roku na tarcicy można było zarobić 45 proc., a cukier potaniał o 35 proc. Rynki surowcowe to obecnie raj dla inwestorów szukających zmienności.
Zdjęć: 4  

Kondolencje gminy Kostomłoty »
Tekst opublikowany 2010-04-16, opracowanie opr. RW
Kondolencje dla rodzin tragicznie zmarłych w katastrofie pod Smoleńskiem składają władze samorządowe gminy Kostomłoty
Zdjęć: 1  

Maksymalne stężenie pyłu nad Polską »
Tekst opublikowany 2010-04-16, opracowanie INTERIA.PL/PAP
W piątek wieczorem chmura pyłu wulkanicznego o maksymalnej koncentracji zanieczyszczeń będzie nad prawie całą Polską. W sobotę rano maksymalne stężenie będzie na południu i wschodzie kraju - wynika z symulacji IMGW.
Zdjęć: 2  

Wniosków nie brakuje »
Tekst opublikowany 2010-04-15, opracowanie Opr. RH
Od 15 marca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjęła już blisko 150 tys. wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2010 rok. Liczba złożonych dotychczas wniosków jest jednak niższa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Ryby zabiła przyducha »
Tekst opublikowany 2010-04-15, opracowanie Jacek Bomersbach
W Wilczkowie z powodu zimowej przyduchy w jeziorze padły ryby. Mieszkańcy obwiniają o to malczycki oddział Polskiego Związku Wędkarskiego, który dzierżawi staw.
Zdjęć: 7  

Przywrócili naturze »
Tekst opublikowany 2010-04-15, opracowanie red.
W kwietniu gmina Kostomłoty zakończyła realizację drugiego etapu inwestycji dotyczącej rekultywacji składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w Wichrowie.

Złota Miękinia »
Tekst opublikowany 2010-04-15, opracowanie dp
Gmina Miękinia została wyróżniona w konkursie „Złota Jedynka” organizowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska. Regionalną Izbę Obrachunkową i „Gazetę Wyborczą Wrocław”.
Zdjęć: 1  

Przede wszystkim dach »
Tekst opublikowany 2010-04-15, opracowanie Dorota Przybylak
Na tą chwilę czekali wszyscy mieszkańcy Brzezinki Średzkiej. Urząd gminy Miękinia przeznaczy pieniądze na remont zabytkowego kościoła p.w. Matki Bożej Królowej Polski w brzezińskiej parafii.
Zdjęć: 5  

Uczniowska zabawa »
Tekst opublikowany 2010-04-15, opracowanie dp
Już drugi raz gmina Miękinia dostała pieniądze z rządowego programu „Radosna szkoła”. Tym razem fundusze trafią do Pisarzowic, Miękini i Mrozowa.

W obliczu tragedii »
Tekst opublikowany 2010-04-15, opracowanie Opr. aw
Ks. Józef Tischner napisał: „W momencie śmierci bliskiego uderza człowieka świadomość niczym nie dającej się zapełnić pustki". Odczuli ją również mieszkańcy gminy.

Stop ciężarówkom »
Tekst opublikowany 2010-04-15, opracowanie dp
W związku z pogrzebem Pary Prezydenckiej w Krakowie, Minister Infrastruktury wprowadził zakaz poruszania się pojazdów ciężarowych na terenie całego kraju.
Zdjęć: 1  

Niska inflacja pomaga »
Tekst opublikowany 2010-04-15, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
We wszystkich bankach założone rok temu depozyt przyniosły realny zysk, czyli udało się im przeskoczyć inflację.
Zdjęć: 1  

Wraca kredyt na 120 proc. »
Tekst opublikowany 2010-04-15, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Hipoteki: Wraca kredyt na 120 proc. wartości nieruchomości. Już cztery banki mają w ofercie kredyt na ponad 100 proc. wartości nieruchomości – ostatnio do grupy dołączył Alior Bank.

Żałoba narodowa do niedzieli »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Żałoba narodowa została przedłużona do niedzieli do północy - poinformował rzecznik marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego. Marszałek w zastępstwie prezydenta ogłasza żałobę.
Zdjęć: 2  

Honorowi Dolnoślązacy  »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie tom
Radni sejmiku województwa dolnośląskiego nadadzą tragicznie zmarłym tytuły Honorowych Dolnoślązaków.

Wracają do Polski »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie opr. aw
Jak podało biuro prasowe SLD trumna z ciałem samolot z ciałem Jerzego Szmajdzińskiego i 29 innymi ofiarami wyląduje na Okęciu w środę około godz. 16.00.

Bez piłki do poniedziałku »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie opr. as
W związku z żałoba narodową z powodu tragedii lotniczej z udziałem najważniejszych osób w państwie Polski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o odwołaniu wszystkich meczów, które miały się odbyć się w dniach od 10 do 19 kwietnia.

Plan uroczystości żałobnych i pogrzebowych »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Niedzielne uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej w Krakowie rozpoczną się o godz. 14 mszą żałobną w Bazylice Mariackiej.

TFI stawiają na fundusze sektorowe »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Rośnie liczba funduszy sektorowych, inwestujących w akcje spółek działających w obrębie tej samej branży.

Bankomaty będą za darmo »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Kolejne banki oferują swoim klientom możliwość korzystania bez prowizji ze wszystkich bankomatów w Polsce.
Zdjęć: 1  

Ciała ofiar w kraju  »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie opr.MP
Do Polski przyleciał samolot z 30 ciałami ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Trumny z ciałami przejadą ulicami Warszawy do hali na Torwarze, gdzie odbywać się będzie czuwanie modlitewne.

Autokar na uroczystości »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie red
Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w uroczystościach żałobnych w Warszawie, mogą to zrobić. Zarząd powiatu zapewnia autokar.

Sesje w hołdzie ofiarom »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie opr. aw
Samorządowcy postanowili zwołać nadzwyczajne sesje w hołdzie ofiarom sobotniej katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

Pijany poniedziałek »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie opr. aw
Policjanci w powiecie średzkim mieli w poniedziałek ręce pełne roboty. Najwyraźniej nie wszyscy doszli do siebie po weekendowych imprezach.

Poszukiwany właściciel »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie red
Zielony rower, który nie rzuca się w oczy. Policja poszukuje jego właściciela.
Zdjęć: 1  

24 szanse na zysk »
Tekst opublikowany 2010-04-13, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
24 produkty strukturyzowane – taki wybór mają na dzień dzisiejszy osoby zainteresowane tego rodzaju inwestycjami.

Lepszy interes na wynajmie »
Tekst opublikowany 2010-04-13, opracowanie Emil Szweda, Open Finance
Średnia rentowność najmu mieszkań wzrosła w kwietniu do 4,54 z 4,45 proc. miesiąc wcześniej. Zadecydował o tym wzrost rynkowych stawek najmu.

Żerują na ludzkiej tragedii »
Tekst opublikowany 2010-04-12, opracowanie tom
Kilkanaście godzin po sobotniej katastrofie w Smoleńsku w sieci ukazała się strona zachęcająca do składania kondolencji. By to zrobić trzeba wysłać SMS za ponad 30 złotych!
Zdjęć: 1  

Wspominają J.Szmajdzińskiego »
Tekst opublikowany 2010-04-12, opracowanie AS
Pod biurem poselskim Jerzego Szmajdzińskiego w Bolesławcu od soboty przybywa kwiatów i zniczy. Wspomina go wiele osób - jego przyjaciele, współpracownicy oraz urzędnicy z prezydentem miasta Piotrem Romanem na czele.
Zdjęć: 3  

Przesunięte terminy spotkań »
Tekst opublikowany 2010-04-12, opracowanie INTERIA.PL
Pięć spotkań w sobotę, trzy w niedzielę - tak ma wyglądać plan 25. kolejki Ekstraklasy. Zaległe mecze 24. serii spotkań zostałyby rozegrane w środku tygodnia.
Zdjęć: 1  

Szczególne obchody Zbrodni Katyńskiej »
Tekst opublikowany 2010-04-12, opracowanie opr. aw
Podwójnie żałobny charakter miały uroczystości, które odbył się wczoraj w Środzie Śląskiej. W kościele św. Andrzeja i pod pomnikiem Żołnierzom Polskim uczczono 70. rocznicę zbrodni katyńskiej oraz ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.
Zdjęć: 4  

Identyfikacja DNA »
Tekst opublikowany 2010-04-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Tylko 14 ciał można bez problemu rozpoznać. W innych przypadkach identyfikacja będzie możliwa jedynie po znakach szczególnych i badaniach DNA. Pod wrakiem maszyny w Smoleńsku znajdują się jeszcze zwłoki dziesięciu osób.
Zdjęć: 6  

Msze i księgi kondolencyjne »
Tekst opublikowany 2010-04-12, opracowanie red.
Polakom trudno jest się otrząsnąć po tragedii, jaka miała miejsce w Smoleńsku. Czujemy potrzebę bycia razem i oddania należnego szacunku osobom, które zginęły.

Co w wolnym czasie »
Tekst opublikowany 2010-04-12, opracowanie red.
Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini ogłasza zapisy na zajęcia dla dzieci i młodzieży. Można to zrobić do połowy maja.

Zielone światło dla kanalizacji »
Tekst opublikowany 2010-04-12, opracowanie red.
Projekt „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Malczyce i Chomiąża” uzyskał zielone światło z urzędu marszałkowskiego we Wrocławiu.
Zdjęć: 1  

Lista ofiar »
Tekst opublikowany 2010-04-11, opracowanie bom
Oprócz Pary Prezydenckiej w katastrofie zginęła legendarna działaczka Solidarności Anna Walentynowicz i aktor Janusz Zakrzeński. Podajemy listę pasażerów samolotu rządowego TU 154 lecącego z delegacją do Katynia. Oprócz pasażerów na pokładzie samolotu było także 7 członków załogi i funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu.
Zdjęć: 3  

Minuta ciszy jutro w szkołach  »
Tekst opublikowany 2010-04-11, opracowanie tom
Jutro we wszystkich szkołach uczniowie minutą ciszy uczczą pamięć ofiar wczorajszej tragedii pod Smoleńskiem.

Rozbił się samolot z prezydentem »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie INTERIA.PL
Według wstępnych informacji podanych przez stacje telewizyjne, samolot z polską delegacją na uroczystości do Katynia, m.in. z prezydentem Lechem Kaczyńskim, rozbił się podchodząc do lądowania w Smoleńsku.
Zdjęć: 2  

Nikt nie przeżył katastrofy »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie opr. RW
Nikt nie przeżył katastrofy samolotu - twierdzi gubernator obwodu Smoleńskiegogo

Zginęło 96 osób »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie INTERIA.PL/AFP/PAP
Samolot z polską delegacją na uroczystości do Katynia, m.in. z prezydentem Lechem Kaczyńskim, rozbił się podchodząc do lądowania w Smoleńsku. Nikt nie przeżył katastrofy - podał gubernator obwodu smoleńskiego. W samolocie było 96 osób - 88 członków delegacji do Katynia oraz 8 - osobowa załoga.
Zdjęć: 1  

Świadkowie o wypadku »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie tvn24
Samolot kompletnie roztrzaskany. Płonące części maszyny rozrzucone po lesie. A wokół ogromny chaos i mnóstwo służb ratowniczych - tak wygląda miejsce katastrofy koło lotniska w Smoleńsku, z której nikt się nie uratował.
Zdjęć: 1  

Szmajdziński, Kaczorowski... »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie tom
Wicemarszałek Sejmu, poseł okręgu legnicko - jeleniogórskiego i kandydat na prezydenta, Jerzy Szmajdziński, jest jedną z ofiar dzisiejszej katastrofy lotniczej.
Zdjęć: 1  

Szukają mordercy i dowodów »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie Jacek Bomersbach
Większość mieszkańców Michałowa przesłuchiwała już prokuratura. Aby znaleźć jakiekolwiek dowody wypompowywano wodę z jeziorka, opróżniano szamba i przeczesano pobliską żwirownię. Śledztwo nadal jednak stoi w miejscu.
Zdjęć: 3  

Borys: To największa tragedia w historii Europy »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie ech
- To największa tragedia w historii Europy – tak eurodeputowany Piotr Borys komentuje dzisiejszą katastrofę samolotu prezydenckiego, w której zginęło, według ostatnich informacji, 130 osób, w tym para prezydencka i czołowe głowy w państwie.

Telefon do wicemarszałka  »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie tom
"W telefonie komórkowym mam numer do wicemarszałka Szmajdzińskiego. Teraz patrzę na ten ciąg cyfr i wciąż nie mogę uwierzyć w to, co się dziś stało".
Zdjęć: 1  

Wojnarowski: Zginęli nasi przyjaciele »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie ech
- Takiej tragedii nikt sobie nie wyobrażał nawet w najgorszych koszmarach – mówi Norbert Wojnarowski, poseł Platformy Obywatelskiej.
Zdjęć: 1  

Wszystkie mecze odwołane »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie red.
W związku z tragedią lotniczą w Smoleńsku prezydium zarządu Dolnośląskiego ZPN podjęło decyzję o odwołaniu wszystkich meczów, które miały odbyć się 10 i 11 kwietnia 2010.

Zbrzyzny: To czarny dzień dla Polski »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie ech
- W jednej chwili straciliśmy całą kancelarię prezydenta, kilku posłów, generałów, rzecznika Praw Obywatelskich, nie ma słów, żeby opisać tą tragedię – mówi Ryszard Zbrzyzny, poseł na sejm z ramienia SLD.
Zdjęć: 1  

Drozd: Żadne słowa nie wyrażą tego co czujemy »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie ech
Jeszcze nie minął szok jakim dla Polaków jest poranna tragedia w Smoleńsku. Wielu z nas zastanawia się jak to mogło się stać.
Zdjęć: 1  

Cybulski: Odszedł kwiat polskiej polityki »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie ech
Niewyobrażalna tragedia, jeden wielki płacz – tak komentuje dzisiejszą tragedię poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Cybulski, który uczestniczył w uroczystościach w Katyniu.
Zdjęć: 1  

Katastrofa: minuta po minucie »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie INTERIA.PL
Samolot z prezydentem Lechem Kaczyńskim na pokładzie rozbił się, podchodząc do lądowania na lotnisku w Smoleńsku. Na pokładzie maszyny znajdowało się 97 osób, w tym wielu wysokich rangą przedstawicieli państwowych. Nikt nie przeżył katastrofy.
Zdjęć: 2  

Tu-154M - latająca trumna »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie Marcin Ogdowski INTERIA.PL
Kiedy kilka lat temu po raz pierwszy leciałem rządowym Jakiem-40, po wylądowaniu wielu moich współpasażerów odetchnęło z ulgą. Jakowlew już wówczas nosił niechybne miano "latającej trumny". W porównaniu z nim większy Tu-154M wydawał się być ostoją bezpieczeństwa. Niestety, to właśnie w "tutce" zginął Prezydent RP...
Zdjęć: 2  

Przyczyny tragedii »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Załoga samolotu, którym leciała polska delegacja z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele, kilkakrotnie nie wykonała poleceń kontrolera lotów na lotnisku w Smoleńsku - powiedział zastępca szefa sztabu rosyjskich sił powietrznych generał Aleksandr Aloszyn.
Zdjęć: 1  

Zginęła elita państwa, "wojsko w rozsypce" »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Nie było w nowożytnej historii wojen takiego zdarzenia, by w jednym momencie śmierć ponieśli głowa państwa i najwyżsi dowódcy sił zbrojnych - ocenił prof. Bolesław Balcerowicz, strateg, b. rektor Akademii Obrony Narodowej.
Zdjęć: 3  

Kradł chodnik »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie opr. aw
Ziarnko do ziarnka, choć w tym przypadku powinno się napisać kostka do kostki. Przez kilka dni wywoził elementy chodnika, by położyć je sobie pod domem.

Grube kartoteki nieletnich »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie opr. aw
Pilarka spalinowa, wyrzynarka, szlifierka, kable, telefony komórkowe - to przedmioty, które interesowały nastoletnich złodziei. Teraz staną przed sądem dla nieletnich.

Znajdź pracę na targach »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie red
Już w przyszłym tygodniu odbędą się III Powiatowe Targi Pracy, organizowane przez starostwo powiatowe i Powiatowy Urząd Pracy w Środzie Śląskiej.

Wycieczka do Kudowy Zdrój »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie opr. aw
Uniwersytet III Wieku w Miękini organizuje wycieczkę do Kudowy Zdrój. Jest ona dofinansowana przez PFRON.

Zakasali rękawy i budują »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie red
Nadeszła wiosna, a wraz z nią ruszyły prace na budowach w gminie Udanin, które są współfinansowane z pieniędzy z Unii Europejskiej.
Zdjęć: 5  

ZUS nie wystarczy »
Tekst opublikowany 2010-04-09, opracowanie opr.tom
Wiele osób zastanawia się, jaka będzie ich przyszłość finansowa za rok czy dwa, ale wciąż niewielu z nas myśli o stanie naszych finansów na emeryturze.
Zdjęć: 1  

Dom na Florydzie? Za gotówkę »
Tekst opublikowany 2010-04-09, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Kupno nieruchomości za granicą na kredyt zaciągnięty w Polsce jest niemal niemożliwe, polskie banki nie chcą udzielać takich kredytów.
Zdjęć: 1  

Chiny zmieniają warunki gry »
Tekst opublikowany 2010-04-09, opracowanie Łukasz Wróbel, Open Finance
W marcu, pierwszy raz od sześciu lat, Chiny kupowały za granicą więcej towarów niż eksportowały. Jeśli ten trend utrzyma się dłużej, Amerykanie wywalczą rewaluację juana, ale stracą głównego pożyczkodawcę.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2010-04-08, opracowanie red.
Spektakl "Scooby - Doo kontra piraci", seanse w Multikinie Pasaż Grunwaldzki i Nordic Walking - wszystko to możesz otrzymać za jednego smsa.

Groziła mu śmierć w piasku »
Tekst opublikowany 2010-04-08, opracowanie Jacek Bomersbach
Dzięki szybkiej akcji strażaków udało się uratować pracownika przysypanego piaskiem w silosie. Do wypadku doszło w zakładzie betoniarskim przy ul. Żytniej w Środzie Śląskiej.
Zdjęć: 1  

Matma na wesoło »
Tekst opublikowany 2010-04-08, opracowanie red.
Uczniowie wszystkich Szkół Podstawowych z gminy Miękinia wzięli udział w niezwykłej lekcji matematyki przeprowadzanych przez pracowników Parku Nauki i Techniki - Explora Park w Wałbrzychu.

Porady prawne bezpłatnie »
Tekst opublikowany 2010-04-08, opracowanie prasowe.com
Niebieski Parasol – pod takim hasłem po raz drugi odbędzie się cykl bezpłatnych porad prawnych dla Polaków.

Wypełnij wniosek poprawnie »
Tekst opublikowany 2010-04-08, opracowanie opr. aw
W sali konferencyjnej urzędu gminy odbędzie się szkolenie dotyczące poprawnego wypełniania wniosków Oś 4 Leader w ramach PROW 2007 – 2013.

Złe wieści dla oszczędzających »
Tekst opublikowany 2010-04-08, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Banki cały czas obniżają oprocentowanie lokat i w najbliższych miesiącach nic nie zmieni tego trendu.
Zdjęć: 1  

Jak założyć własną firmę »
Tekst opublikowany 2010-04-08, opracowanie red.
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Kraina Łęgów Odrzańskich organizuje warsztaty dla mikroprzedsiębiorców.

Targi pracy po raz trzeci »
Tekst opublikowany 2010-04-07, opracowanie red.
Starostwo Powiatowe oraz Powiatowy Urząd Pracy w Środzie Śląskiej serdecznie zapraszają na III Powiatowe Targi Pracy, które odbędą się 16 kwietnia.

Na luzie w Domu Kultury »
Tekst opublikowany 2010-04-07, opracowanie red.
Długo oczekiwana wystawa prac plastycznych średzianina otwarta zostanie na dniach w średzkim Domu Kultury.

Udanin gra fair »
Tekst opublikowany 2010-04-07, opracowanie opr. aw
W marcu dr Mieczysław Bąk Przewodniczący Komisji Ogólnopolskiej Konkursu „Gmina Fair Play" złożył na ręce wójta gminy Udanin Teresy Olkiewicz serdeczne gratulacje w związku z ogłoszeniem przez Związek Powiatów Polskich listy najlepszych powiatów i gmin 2009 roku
Zdjęć: 1  

Akcja PIT »
Tekst opublikowany 2010-04-07, opracowanie red.
Złożenie zeznań podatkowych zwykle odkładamy na ostatnią minutę. Następnie chodzimy zdenerwowani, urządzamy biegi na pocztę, by zdążyć wysłać jeszcze papiery pocztą i inne. A można inaczej.

Pamiętamy o Katyniu »
Tekst opublikowany 2010-04-07, opracowanie opr. aw
Katyń - słowo, które mrozi krew w żyłach. W środę zarówno w kraju, jak i zagranicą pamiętamy o tej zbrodni w jej 70 - tą rocznicę.

Wpadł pedofil »
Tekst opublikowany 2010-04-07, opracowanie INTERIA.PL/PAP
W ręce dolnośląskich policjantów wpadł mężczyzna podejrzany o posiadanie materiałów z pornografią dziecięcą . 44-latek wpadł po tym, jak funkcjonariusze zabezpieczyli płyty CD pochodzące z włamania do jego piwnicy.
Zdjęć: 1  

TP obniża ceny neostrady »
Tekst opublikowany 2010-04-07, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Telekomunikacja Polska, która wprowadza tańszą ofertę dostępu do stacjonarnego szybkiego internetu liczy, że do końca roku procent klientów korzystających z wyższych prędkości zwiększy się do poziomu dwucyfrowego.
Zdjęć: 1  

Wrocław bliżej Czech »
Tekst opublikowany 2010-04-07, opracowanie kt
Nie tylko jeżdżące po Wrocławiu tramwaje i tradycja Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej będą nam przypominały o dobrych stosunkach, jakie Dolny Śląsk ma ze swoim południowym sąsiadem. 7 kwietnia uroczyście zainaugurowano funkcjonowanie Honorowego Konsulatu Republiki Czeskiej.
Zdjęć: 7  

Rolnicy palą trawę »
Tekst opublikowany 2010-04-06, opracowanie bom
Około dziesięć razy dziennie wyjeżdżają strażacy do gaszenia pożarów łąk w okolicach Środy Śląskiej. Najwięcej traw płonie w gminie Miękinia.
Zdjęć: 1  

Emigrant mile widziany »
Tekst opublikowany 2010-04-06, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Większość banków chętnie udziela kredytów hipotecznych osobom zarabiającym za granicą. Ale w niektórych instytucjach taki klient musi mieć spory wkład własny.

Pamiętamy Ojcze Święty »
Tekst opublikowany 2010-04-06, opracowanie LeV
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Udaninie, wyrażając swoją pamięć i oddając hołd Wielkiemu Polakowi Janowi Pawłowi II, wzięli udział w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez „Olimpus” z Warszawy.
Zdjęć: 2  

Wielkie porządki w Zaborze »
Tekst opublikowany 2010-04-06, opracowanie opr aw
25 marca dzieci, młodzież oraz dorośli mieszkańcy Zaboru Wielkiego wraz z sołtysem i instruktorem świetlicy, wzięli udział w „Wielkich porządkach” tj. sprzątaniu swojej miejscowości.

Przeprowadzka rzecznika »
Tekst opublikowany 2010-04-05, opracowanie red
Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Środzie Śląskiej zmienił swoją siedzibę. Teraz przyjmuje petentów na parterze budynku Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskiej

Skanalizują Komorniki »
Tekst opublikowany 2010-04-05, opracowanie opr. aw
Legnickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Specjalistycznego i Melioracji podjęło się budowy kanalizacji sanitarnej w Komornikach.

Akcja "Święta" »
Tekst opublikowany 2010-04-05, opracowanie opr. aw
Do 6 kwietnia potrwa akcja policji o kryptonimie "Święta Wielkanocne". Ma ona za zadanie zapewnienie bezpieczeństwa na drogach podczas wyjazdów do rodzin i powrotów do domu.

Wybrano najpiękniejszą palmę »
Tekst opublikowany 2010-04-05, opracowanie red
W gminie Kostomłoty tradycja Niedzieli Palmowej pielęgnowana jest od lat. Integracja społeczności lokalnej wokół kunsztownie wykonywanych palm wielkanocnych stanowi niemalże rytuał.
Zdjęć: 5  

Europa dała zarobić »
Tekst opublikowany 2010-04-02, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
W marcu najwyższe zyski przyniosły te kategorie funduszy, które inwestują na europejskich rynkach wschodzących, czyli także w Polsce.
Zdjęć: 1  

BILET ZA SMS »
Tekst opublikowany 2010-04-01, opracowanie opr. RW
Mamy dla naszych czytelników podwójne wejściówki na imprezy organizowane przez Multikino Pasaż Grunwaldzki.

Ironia losu? »
Tekst opublikowany 2010-04-01, opracowanie Emil Szweda, Open Finance
WIBOR najniższy w historii. Ironia losu? Trzymiesięczna stopa WIBOR, która jest podstawą oprocentowania większości złotowych kredytów hipotecznych spadła dziś do najniższego poziomu w historii – 4,05 proc. Niestety, prawie nikt na tym nie skorzysta.

BOŚ obniża ceny kredytów »
Tekst opublikowany 2010-04-01, opracowanie opr. RW
Bank Ochrony Środowiska wprowadził do oferty ekologiczny kredyt hipoteczny. Na preferencyjne warunki mogą liczyć osoby dbające o środowisko. Atutem kredytu jest jego niska cena – marża pobierana przez Bank może wynosić zaledwie 1 punkt procentowy.
Zdjęć: 1  

Kredyt na DNA »
Tekst opublikowany 2010-04-01, opracowanie Dział Analiz Open Finance
Zdaniem amerykańskich naukowców, o skłonności ludzi do spłaty kredytów odpowiadać mogą geny. Już wkrótce to na ich weryfikacji opierać się może ocena zdolności kredytowej. Branża bankowa jest zainteresowana najnowszym odkryciem.
Zdjęć: 1  

Reklama w... kościele »
Tekst opublikowany 2010-04-01, opracowanie INTERIA.PL
W niektórych kościołach prowadzone są kampanie reklamowe sieci aptek - donosi w liście do polskich biskupów prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Grzegorz Kucharewicz. Apeluje jednocześnie o powstrzymanie takich działań.
Zdjęć: 1  

ZUS szykuje niespodziankę »
Tekst opublikowany 2010-04-01, opracowanie INTERIA.PL
Od czwartku płatnicy składek, którzy przekazują do ZUS dokumenty ubezpieczeniowe drogą elektroniczną, muszą zmienić certyfikat logowania do programu Płatnik - wynika z komunikatu ZUS. W przeciwnym razie elektroniczna komunikacja z Zakładem będzie niemożliwa.

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl