Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 152 informacji. Wszystkie poniżej.

Wyładował złość na szybach »
Tekst opublikowany 2010-06-30, opracowanie opr. aw
Średzcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden z nich powybijał szyby w samochodzie. Okazało się, że jest poszukiwany. Drugi z mężczyzn usiłował uniemożliwić policjantom jego zatrzymanie.
Zdjęć: 1  

Tragedia nad wodą »
Tekst opublikowany 2010-06-30, opracowanie INTERIA.PL
15-latek utonął w jeziorze miejscowości Samsieczynek. Do wypadku doszło podczas nurkowania. Ciało nastolatka wyłowili nurkowie. Z kolei podczas spływu kajakowego Nysą Kłodzką na Dolnym Śląsku w rzece utonął 22 letni opiekun grupy młodzieży.

Nowy rekord »
Tekst opublikowany 2010-06-30, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Indeks Dostępności Kredytowej wzrósł w czerwcu o 0,85 pkt i o 0,05 pkt poprawił najlepszy dotychczasowy wynik – z kwietnia 2010 roku.
Zdjęć: 1  

Kolejny zaginiony »
Tekst opublikowany 2010-06-29, opracowanie opr. MG
W dniu 25 maja br. zaginął 46-letni Jarosław Isko z Wrocławia. Samochód, którym się poruszał, znaleziono w okolicach Lewina Brzeskiego w woj. opolski.

Gratem nad morze »
Tekst opublikowany 2010-06-29, opracowanie opr. aw
Brak dowodu rejestracyjnego, pleksi zamiast szyby i wyciek płynów eksploatacyjnych - to „usterki”, jakie znaleźli policjanci podczas kontroli autobusu, który miał zawieść dzieci na kolonię nad morze.

Cyganeria na komendzie »
Tekst opublikowany 2010-06-29, opracowanie red.
W Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyła się Wielka Gala Wykonawców „Cyganeria Slumerów 2010”. Z artystycznej walki, jaką stoczyło między sobą 8 zespołów reprezentujących gimnazja z całego województwa, zwycięsko wyszło Gimnazjum z Miękini.
Zdjęć: 6  

Idzie susza? »
Tekst opublikowany 2010-06-29, opracowanie opr. aw
"Nie ma, nie ma wody na pustyni" - tak zaczyna się jeden z przebojów zespołu Bajm. Po powodzi nadciąga susza i mogą pojawić się problemy z dostawą wody.

Rośnie boisko »
Tekst opublikowany 2010-06-29, opracowanie red.
Rozpoczęły się prace przy budowie boiska wielofunkcyjnego we Wróblowicach. Boisko ma charakter obiektu sportowego ogólnodostępnego dla wszystkich mieszkańców gminy.
Zdjęć: 1  

Kaczyński we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2010-06-29, opracowanie Marta Gołębiowska
Dziś, w ramach kampanii prezydenckiej, Wrocław odwiedził jeden z dwóch kandydatów, Jarosław Kaczyński. Wiec wyborczy odbył się tuż obok pomnika Chrobrego, w pobliżu C.H. Renoma. Nie obyło się bez spięć.
Zdjęć: 13  

Widziałeś tego człowieka? »
Tekst opublikowany 2010-06-28, opracowanie opr. RW
W dniu 25 maja br., zaginął 46-letni Jarosław Isko z Wrocławia. Samochód, którym się poruszał znaleziono w okolicach Lewina Brzeskiego w woj. opolskim
Zdjęć: 1  

Odpowiedź skarbnika »
Tekst opublikowany 2010-06-28, opracowanie red.
Do naszej redakcji wpłynęła opinia skarbnik powiatu średzkiego Janiny Gawlik dotycząca wypowiedzi Mariusza Wojewódki w wywiadzie "Nie chciałem być przykrywką".
Zdjęć: 1  

Politycy się sprzedają »
Tekst opublikowany 2010-06-28, opracowanie Marta Gołębiowska
W pierwszej turze wyborów prezydenckich mieszkańcy Wrocławia i Dolnego Śląska największego poparcia udzielili Bronisławowi Komorowskiemu. Tuż przed drugą turą, której wynik nadal stoi pod wielkim znakiem zapytania, w ferworze kampanii przyglądamy się technikom, jakich używają dwaj główni kandydaci, by zdobyć jak najszerszy elektorat.

Zdolność kredytowa to fikcja »
Tekst opublikowany 2010-06-28, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Większość banków deklaruje chęć udzielenia wyższego kredyt zamożnemu singlowi niż średnio zarabiającej rodzinie z dzieckiem.
Zdjęć: 1  

Artyści z gumy »
Tekst opublikowany 2010-06-28, opracowanie opr. aw
DJ Galix, pokazy iluzjonistów i duet akrobatyczny zagwarantował, że Piknik na Sportowo nie był imprezą nudną.
Zdjęć: 8  

Nagrodzili zdolnych »
Tekst opublikowany 2010-06-28, opracowanie red.
25 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie roku szkolnego 2009/2010. Tradycyjnie wójt gminy Miękinia przyznał nagrody najlepszym uczniom w kategorii: najwyższa średnia ocen oraz największa ilość punktów ze sprawdzianu zewnętrznego.

Unijne chodniki »
Tekst opublikowany 2010-06-28, opracowanie red.
W czerwcu zakończono budowę chodników w miejscowości Głoska. Inwestycja została wykonana za kwotę 495 tys. zł.
Zdjęć: 1  

Akcja prędkość »
Tekst opublikowany 2010-06-26, opracowanie Wojciech Sitarz
Policja na ten weekend zapowiada wzmożone kontrole.

Konflikt przez politykę »
Tekst opublikowany 2010-06-25, opracowanie bom
O dymisji zastępcy, szpitalu i atmosferze panującej w starostwie powiatowym w Środzie Śląskiej rozmawiamy ze starostą Sebastianem Burdzy.
Zdjęć: 1  

Nie chciałem być przykrywką »
Tekst opublikowany 2010-06-25, opracowanie bom
Dlaczego Mariusz Wojewódka zrezygnował z funkcji, o sprawie szpitala i polityce lokalnej - rozmawiamy z byłym wicestarostą powiatu średzkiego.
Zdjęć: 1  

Piękny początek lata »
Tekst opublikowany 2010-06-25, opracowanie red.
Pierwsze dni wakacji spowodują wyraźne różnice w pogodzie na zachodzie i wschodzie Polski. Na Dolnym Śląsku będzie słonecznie i sucho.

Nie chcieli stanowisk »
Tekst opublikowany 2010-06-25, opracowanie red.
W czwartek 24 czerwca odbyła się 53. sesja rady powiatu w Środzie Śląskiej, podczas której radni przyjęli szereg uchwał regulujących bieżące funkcjonowanie powiatu.
Zdjęć: 1  

Odsetki kosztem? »
Tekst opublikowany 2010-06-25, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, analityk Tax Care
Przedsiębiorcy, którzy prowadzą firmę w mieszkaniu kupionym na „prywatny” kredyt hipoteczny mogą znacząco obniżyć płacone podatki, wrzucając w firmowe koszty odsetki od tegoż kredytu.
Zdjęć: 1  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-06-24, opracowanie red.
Zobacz "Wenecję", pospaceruj z kijkami, posłuchaj płyty wrocławskich artystów 4871 i poczytaj książki z Biura Literackiego. Wystarczy wysłać smsa, a to wszystko może być Twoje.

Ciężarówki na baczność »
Tekst opublikowany 2010-06-24, opracowanie opr. aw
W czwartek, 24 czerwca, funkcjonariusze drogówki przeprowadzą na drogach powiatu średzkiego działania kontrolne mające na celu ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu rzeczy i osób.

Noga z gazu »
Tekst opublikowany 2010-06-24, opracowanie opr. aw
W sobotę, 26 czerwca, policjanci ruchu drogowego przeprowadzą akcję pod kryptonimem „Prędkość”.

Łakome na kosmetyki »
Tekst opublikowany 2010-06-24, opracowanie opr. aw
Średzcy policjanci zatrzymali dwie kobiety. Ochroniarz sklepu rozpoznał w nich złodziejki.

Wybiorą wicestarostę »
Tekst opublikowany 2010-06-24, opracowanie opr. aw
W sali konferencyjnej starostwa odbędzie się sesja rady powiatu w Środzie Śląskiej, an której zostanie wybrany m.in. wicestarosta.

Nie mogli zagłosować »
Tekst opublikowany 2010-06-24, opracowanie bom
Wielu mieszkańców Komornik nie poszło głosować w wyborach prezydenckich do oddalonego o 4 km Juszczyna. Gmina nie podstawiła autobusu, który mógłby przewieźć ludzi do lokalu wyborczego.
Zdjęć: 1  

Autobusy do raportu »
Tekst opublikowany 2010-06-24, opracowanie opr. aw
Komenda Powiatowa Policji w Środzie Śląskiej wyznaczyła miejsce do kontroli autokarów przewożących dzieci i młodzieży do miejsc wypoczynku.

Geografia może pomóc »
Tekst opublikowany 2010-06-24, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Geograficzne zróżnicowanie portfela funduszy inwestycyjnych może ograniczyć ryzyko straty. Z drugiej strony – potencjał zysku też jest ograniczony.
Zdjęć: 1  

Dziewczyny lubią brąz… »
Tekst opublikowany 2010-06-24, opracowanie opr. RW
Dziewczyny lubią brąz, a słońce o tym wie… Niestety, tego samego nie da się powiedzieć o naszej skórze. I mimo że słońce jest niezbędne do syntezy witaminy D w ludzkim organizmie, to są i ciemne strony opalania, takie jak poparzenia, fotostarzenie się skóry, a nawet zmiany nowotworowe. Jak poskromić ultrafiolet? Pamiętać o kremach z filtrem, okularach z fotoprotekcją i dużych ilościach witaminy C w diecie, kosmetykach i zabiegach.
Zdjęć: 2  

Zdrowo na sportowo »
Tekst opublikowany 2010-06-24, opracowanie red.
W sobotę, 26 czerwca, władze gminy kostomłoty zapraszają na piknik zorganizowany w ramach otwarcia zmodernizowanego Zakładu Usług Medycznych w Kostomłotach i XX-lecia samorządu terytorialnego.

Podłączyli Chmielów »
Tekst opublikowany 2010-06-24, opracowanie red.
W ramach przedsięwzięcia „Kompleksowa kanalizacja sanitarna gminy Kostomłoty, miejscowości Chmielów, Siemidrożyce, Wilków Średzki, Wnorów wraz z rozbudową i modernizacją oczyszczalni ścieków w Piotrowicach” gmina Kostomłoty zakończyła budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Chmielów.

Dla powodzian »
Tekst opublikowany 2010-06-24, opracowanie red.
9 i 10 czerwca w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach z inicjatywy Szkolnego Koła PCK zorganizowano akcję pod hasłem „Pomagam”.
Zdjęć: 1  

Debatowali o wszystkim »
Tekst opublikowany 2010-06-24, opracowanie red.
Na początku czerwca rada gminy Udanin podczas zwyczajnej sesji przyjęła szereg uchwał, które porządkują sprawy lokalne.
Zdjęć: 1  

Wrocławskie uroczystości »
Tekst opublikowany 2010-06-24, opracowanie red.
Pod koniec maja w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej odbyła się konferencja poświęcona dorobkowi i perspektywom rozwoju samorządu terytorialnego. Byli na niej obecni przedstawiciele gminy Udanin.
Zdjęć: 1  

Bezpieczne wakacje »
Tekst opublikowany 2010-06-24, opracowanie red.
Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Policjanci ze średzkiej drogówki będą brać udział w akcji "Bezpieczny wypoczynek dzieci i młodzieży - wakacje 2010".

Pierwszy raz? Przygotuj się! »
Tekst opublikowany 2010-06-24, opracowanie opr. red.
Nadchodzą wakacje. Wielu młodych ludzi latem może zdecydować się na pierwszy stosunek seksualny. Czy będą do tego przygotowani?

Rok najniższych stóp »
Tekst opublikowany 2010-06-24, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Mamy najniższy WIBOR w historii i spadające od jesieni ubiegłego roku marże kredytów hipotecznych. Posiadacze kredytów złotowych nie powinni narzekać.

Psychologia wyborów »
Tekst opublikowany 2010-06-22, opracowanie Marta Gołębiowska
Nawet jeśli wydaje się nam, że wybierając prezydenta, kierujemy się racjonalną, merytoryczną analizą jego osoby i programu, jaki reprezentuje, czynniki nieświadome grają w tym procesie ogromną, jeśli nie główną rolę. Psychologiczne sylwetki czterech kandydatów i ich wyborców w rozmowie z Martą Gołębiowską nakreśliła dr Violetta Aumer, politolog z Uniwersytetu Wrocławskiego, psychoterapeuta, wykładowca psychologii.

Dewastują resztki baszty »
Tekst opublikowany 2010-06-22, opracowanie Jacek Bomersbach
Pijana młodzież obrzuciła cegłami ludzi siedzących w parku. Nikomu nic się nie stało, ale mieszkańcy skarżą się, że fragmenty muru obronnego często lądują w parku.
Zdjęć: 10  

Gimnazjalistka Noblistką »
Tekst opublikowany 2010-06-22, opracowanie red.
W maju troje uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w VIII Powiatowym Konkursie Polonistycznym Gimnazjalista Noblista.
Zdjęć: 1  

Wsparcie dla potrzebujących »
Tekst opublikowany 2010-06-22, opracowanie red.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Środzie Śl. organizuje akcję wymiany informacji na temat używanego sprzętu rehabilitacyjnego, przedmiotów ortopedycznych oraz środków pomocniczych dla osób niepełnosprawnych.

Rozwiązywali łamigłówki »
Tekst opublikowany 2010-06-22, opracowanie red.
W ZSP w Lutyni odbył się gminny konkurs matematyczny dla dzieci z klas „0” „Łamigłówki mądrej główki”.
Zdjęć: 9  

Druga tura już wkrótce »
Tekst opublikowany 2010-06-22, opracowanie opr. MG/UM Głogów
Informacja o warunkach udziału w ponownym głosowaniu w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 4 lipca 2010 r.

Noc Kościołów »
Tekst opublikowany 2010-06-21, opracowanie red.
Co z końcem świata w 2012? Co czeka na chrześcijan w Azji? - te i inne ciekawe tematy będą poruszane na Nocy Kościołów.
Zdjęć: 3  

Komorowski pierwszy »
Tekst opublikowany 2010-06-21, opracowanie aw
44,42% do 33,71% - tak wygląda różnica pomiędzy Bronisławem Komorowskim a Jarosławem Kaczyńskim w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Dane spłynęły już ze wszystkich obwodów w powiecie średzkim.

Grill i porady starszych »
Tekst opublikowany 2010-06-21, opracowanie bom
Kilkudziesięciu uczniów wzięło udział w Dniu Dziecka, który zorganizował Środowiskowy Hufiec Pracy ze Środy Śląskiej. Był grill i zabawa przy muzyce.
Zdjęć: 4  

Klikaj i pomagaj »
Tekst opublikowany 2010-06-21, opracowanie red.
Nie bądź obojętny! Pomóż potrzebującym jednym kliknięciem! – zachęca ulotka przygotowana przez Młodzieżową Radę Powiatu Średzkiego.
Zdjęć: 1  

Pijane drogi »
Tekst opublikowany 2010-06-21, opracowanie opr. aw
Nietrzeźwi rowerzyści, kierujący samochodami pod wpływem alkoholu, poszukiwani oraz osoby łamiące zakazy sądowe to bilans tylko czwartkowego popołudnia.

Ukradł auto... z psem »
Tekst opublikowany 2010-06-21, opracowanie opr. aw
Chwila nieuwagi mogła kosztować 32 - letnią mieszkankę gminy Kostomłoty utratę samochodu i psa. Kobieta weszła do sklepu, zostawiając w stacyjce kluczyki. 34-latek wskoczył do samochodu i odjechał z piskiem opon.
Zdjęć: 1  

Najdłuższy tunel w Polsce »
Tekst opublikowany 2010-06-21, opracowanie opr. RW
Tunel o długości 2290 m powstanie w ciągu drogi S3 na wysokości miejscowości Stare Bogaczowice. Będzie to najdłuższy tunel drogowy w Polsce. Drugi znacznie krótszy (310m) powstanie na wysokości miejscowości Gostków.
Zdjęć: 1  

Kobieto, nie wstydź się »
Tekst opublikowany 2010-06-21, opracowanie opr. RW
Kobiety nie lubią mówić o klimakterium, potocznie zwanym przekwitaniem. Kojarzą go ze starością i utratą kobiecości, zwłaszcza gdy towarzyszą mu uciążliwe zmiany hormonalne, psychologiczne oraz fizyczne. Tymczasem wszystkie pojawiające się w okresie klimakterium objawy są czymś naturalnym i powszechnym.
Zdjęć: 1  

Więcej mieszkań »
Tekst opublikowany 2010-06-21, opracowanie Emil Szweda, Open Finance
W Polsce buduje się więcej mieszkań niż w USA. I to przeszło dwa razy więcej. Oczywiście w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców. Kryzys budownictwa mieszkaniowego nie dotknął nas więc tak dalece, jak najbardziej rozwiniętego rynku.
Zdjęć: 1  

Warto wiedzieć przed wakacjami »
Tekst opublikowany 2010-06-21, opracowanie opr. RW
Jakich pamiątek nie możesz przywozić z wakacji? Czy możemy bez przeszkód podróżować ze swoim pupilem? Jak zostać ambasadorem dobrych nawyków? Jak sprawdzić, czy autobus, którym jedziemy na wycieczkę jest bezpieczny? Co zrobić w przypadku opóźnienia samolotu? Dlaczego warto mieć Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego? Czy cena wycieczki może się zmienić? Na te i inne pytania odpowiada dziewiętnaście instytucji.
Zdjęć: 1  

MINI na lato »
Tekst opublikowany 2010-06-20, opracowanie red
„Wsiądziesz z wrażenia” pod takim hasłem Inchcape Motor Wrocław zaprasza wszystkich miłośników marki MINI na dni otwarte 26. i 27. czerwca. Impreza poprzedzona zostanie tygodniowym festiwalem smaków z MINI MENU w Restauracji Novocaina. Będzie można wygrać weekend z MINI! Wystarczy odrobina wyobraźni.
Zdjęć: 2  

Wybory bez zakłóceń »
Tekst opublikowany 2010-06-20, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Wybory prezydenckie przebiegają bez zakłóceń, bez incydentów rozpoczęło się też głosowanie na terenach dotkniętych powodzią - poinformowała PKW. Frekwencja na godz. 8. wyniosła 1,87 proc.
Zdjęć: 1  

Pierwsza tura wyborów dla Komorowskiego »
Tekst opublikowany 2010-06-20, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Według sondażowych wyników z godziny 20, pierwszą turę wyborów wygrał Bronisław Komorowski. W drugiej turze jego rywalem będzie Jarosław Kaczyński.
Zdjęć: 1  

Komorowskiemu spada, Kaczyńskiemu rośnie »
Tekst opublikowany 2010-06-20, opracowanie opr. RW
Wyniki sondażów przeprowadzonych dla TVN i TVP znacznie się różnią. Kandydat PO, w badaniach przeprowadzonych przez TNS OBOP również w nich prowadzi, ale różnica poparcia w porównaniu do badań SMG/KRC jest o wiele mniejsza.
Zdjęć: 3  

Śmierć na motorynce »
Tekst opublikowany 2010-06-18, opracowanie bom
Zmarła kobieta potrącona z wnuczką na motorynce Do tragedii doszło na drodze w Mazurowicach. Dziewczynka przebywa w szpitalu w lepszym stanie ma wstrząs mózgu i złamaną kończynę.
Zdjęć: 1  

Policyjne cztery łapy »
Tekst opublikowany 2010-06-18, opracowanie opr. aw
Przedszkole Publiczne w Ciechowie odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej. Gościem specjalnym, który za pokaz swoich umiejętności otrzymał gromkie brawa, był pies policyjny o imieniu "Esko".
Zdjęć: 4  

Gryzący dym z ziemniaków »
Tekst opublikowany 2010-06-18, opracowanie bom
Do groźnego pożaru strażacy wyjeżdżali 10 czerwca w samo południe. Jego przyczyną była pęknięta opona

Winna prędkość »
Tekst opublikowany 2010-06-18, opracowanie bom
Lato i wspaniała pogoda sprzyjają zbytniej wierze w możliwości swoje oraz samochodu. W konsekwencji kierowcy bez opamiętania korzystają z "gazu".

Płonie, płonie stodoła »
Tekst opublikowany 2010-06-18, opracowanie bom
Dwanaście godzin trwało gaszenie i dogaszanie potężnych bel siana w Brzezinie w gminie Miękinia.

"Schetynówki" jak po deszczu »
Tekst opublikowany 2010-06-18, opracowanie red.
Powoli kończy się modernizacja drogi powiatowej nr 2067 D na odcinku Wilczków - Malczyce. To trzecia „schetynówka” realizowana przez powiat średzki.
Zdjęć: 1  

Luksus na czterech kółkach »
Tekst opublikowany 2010-06-18, opracowanie red.
Niezwykła gratka czeka fanów motoryzacji ze Środy Śląskiej i okolic. 24 czerwca na średzkim rynku będzie można podziwiać ponad trzydzieści samochodów marki Rolls Royce i Bentley.
Zdjęć: 1  

Poniedziałkowa zmiana tras »
Tekst opublikowany 2010-06-18, opracowanie red.
W poniedziałek, 21 czerwca, a nie jak zakładano 17 czerwca, rozpocznie się przebudowa przejazdu kolejowego w Miękini.
Zdjęć: 1  

Jak dojechać na wybory »
Tekst opublikowany 2010-06-18, opracowanie red.
Przedstawiamy harmonogram dowozów w dniu wyborów prezydenckich, które odbędą się w najbliższą niedzielę.

Rozśpiewaj się z nami »
Tekst opublikowany 2010-06-18, opracowanie red.
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu" organizuje III Koncert Piosenki Religijnej.
Zdjęć: 1  

Mężczyzno, nie wstydź się »
Tekst opublikowany 2010-06-18, opracowanie opr. RW
Na terenie województwa dolnośląskiego trwa akcja„Zdrowie mężczyzny”. Można się telefonicznie skonsultować ze specjalistą urologiem.
Zdjęć: 1  

Jak mieszkać, to w zielonym bloku »
Tekst opublikowany 2010-06-18, opracowanie opr. aw
"Mieszkanka zielonego bloku" - tak brzmi tytuł zwycięskiego utworu przygotowanego przez uczniów gimnazjum w Miękini w ramach programu prewencyjnego pn.: "Profilaktyka, literatura, teatr".

Dragi w portfelu »
Tekst opublikowany 2010-06-18, opracowanie opr. aw
Kiedy policjanci znaleźli w jego portfelu zwitek papieru z zawartością prawdopodobnie marihuany, stwierdził, że ktoś mu go podrzucił. Również jego koledzy, którzy siedzieli z nim w samochodzie zaparkowanym na jednym z parkingów, nie mieli pojęcia, skąd się tam wziął ów "pakunek".

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2010-06-17, opracowanie red.
"Statek Błaznów", seanse w Multikinie Pasaż Grunwaldzki, książki i kupony do Pizzy Hut - to wszystko czeka na naszych czytelników.

Pogadanki o wakacjach »
Tekst opublikowany 2010-06-16, opracowanie red.
Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi okres beztroskiej zabawy i odpoczynku. Ważne jest, by najmłodsi pamiętali o zasadach bezpieczeństwa.
Zdjęć: 1  

Zmienili adres »
Tekst opublikowany 2010-06-16, opracowanie red.
Już od czerwca Samorządowy Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Miękini zmieniły siedzibę.

Wzmocnią drogi »
Tekst opublikowany 2010-06-16, opracowanie red.
Gmina Miękinia postanowiła położyć nacisk na drogi, które znajdują się pod jej zarządem. W związku z tym część z nich przejdzie remont, a cześć zostanie dodatkowo utwardzona.

Powiedz ''nie'' nudzie »
Tekst opublikowany 2010-06-16, opracowanie red.
Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini uruchomił nowe warsztaty i zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Być jak Kubica »
Tekst opublikowany 2010-06-16, opracowanie red.
Już 19 czerwca w Siechnicach odbędzie się wielkie otwarcie pierwszego krytego toru kartingowego na Dolnym Śląsku! Mała Monza – tu emocje są gwarantowane!
Zdjęć: 1  

Oszczędności pod (nieskuteczną) ochroną »
Tekst opublikowany 2010-06-16, opracowanie Marcin Krasoń, Michał Sadrak – Open Finance
Biorąc pod uwagę realne stopy zwrotu z lokat, w jednym na 31 przeanalizowanych banków klienci stracili przez ostatnich 12 miesięcy. W Banku Pekao strata wyniosła od 0,01 do 0,77 proc.

Szybka pożyczka na last minute się nie opłaca »
Tekst opublikowany 2010-06-16, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak - Open Finance
Wyjazd na wakacje to dla wielu osób najbardziej wyczekiwana chwila w roku. Lepiej jednak unikać zaciągania kredytu na ten cel.
Zdjęć: 1  

Drogie hipoteki bez wkładu własnego »
Tekst opublikowany 2010-06-16, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Oprocentowanie kredytów hipotecznych bez wkładu własnego jest wyższe od ofert dla osób go posiadających, szczególnie w kredytach walutowych. Na dodatek trzeba się liczyć z ubezpieczeniem niskiego wkładu podnoszącym koszt pożyczki.

Została ostatnia prosta »
Tekst opublikowany 2010-06-15, opracowanie red.
Już za miesiąc powinna zakończyć się budowa ciągu pieszo - rowerowego relacji Środa Śląska – Ciechów. Na ścieżkę niecierpliwie czekają mieszkańcy obu miejscowości, a także sąsiednich wiosek.
Zdjęć: 1  

Tydzień prawdy dla BP  »
Tekst opublikowany 2010-06-15, opracowanie Łukasz Wróbel, Open Finance
Wyciek ropy w Zatoce Meksykańskiej z platformy należącej do koncernu BP, sprawił, że wartość spółki spadła o 40 proc., a ceny obligacji osiągnęły poziom śmieciowych. Na horyzoncie jest obcięcie dywidendy, a niektórzy eksperci wieszczą wręcz bankructwo firmy, mogą mieć w tym interes.
Zdjęć: 1  

Komputer bez tajemnic »
Tekst opublikowany 2010-06-15, opracowanie red.
Na podnoszenie kwalifikacji nigdy nie jest z późno. Z tą myślą firma Altkom zaprasza osoby powyżej 45 roku życia i pracujące na terenie województwa dolnośląskiego na szkolenia komputerowe. Zajęcia dofinansowuje Unia Europejska.

Nie pomógł potrąconej »
Tekst opublikowany 2010-06-15, opracowanie opr. aw
Spowodował wypadek, nie pomógł potrąconej kobiecie i uciekł z miejsca zdarzenia. Na dodatek okazało się, że był pijany.

Trzymają formę »
Tekst opublikowany 2010-06-15, opracowanie red.
Dzień drugi czerwca był w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Lutyni dniem bardzo radosnym. wszyscy spotkali się na sali gimnastycznej, aby świętować rozpoczęcie programu „Trzymaj Formę”, wybrać Miss i Mistera Szkoły oraz obejrzeć klasowe kabarety.
Zdjęć: 10  

Antynikotynowe spotkanie »
Tekst opublikowany 2010-06-14, opracowanie red.
W ramach obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu 8 sierpnia w sali konferencyjnej średzkiego starostwa odbył się cykl wykładów poświęconych zdrowiu i profilaktyce zdrowotnej.
Zdjęć: 1  

Są na ''nie'' »
Tekst opublikowany 2010-06-14, opracowanie red.
Asertywność w życiu zawodowym, czyli jak korzystać z osobistych praw bez naruszania praw innych była tematem szkolenia, które odbyło się w 7 czerwca w średzkim starostwie.
Zdjęć: 2  

Projekty pełną parą »
Tekst opublikowany 2010-06-14, opracowanie red.
Elektroniczny obieg dokumentów, przywracanie naturze niektórych terenów, stworzenie infokiosków i szkolenia dla urzędników – to tylko niektóre zalety projektów, w których uczestniczy gmina Kostomłoty.

Integracyjnie w siatkę »
Tekst opublikowany 2010-06-14, opracowanie red.
W Hali Widowiskowo - Sportowej w Miękini odbył się I Integracyjny Turniej Piłki Siatkowej z udziałem kadry narodowej w piłce siatkowej osób niepełnosprawnych.

Słońce zasili halę »
Tekst opublikowany 2010-06-14, opracowanie red.
Zakończona została inwestycja związana z montażem baterii słonecznych na hali sportowo – widowiskowej w Miękini.

Pracują na ulicach »
Tekst opublikowany 2010-06-14, opracowanie red.
Trwają prace związane z przebudową ul. Szkolnej i Sportowej w Miękini.

Nowe chodniki w gminie »
Tekst opublikowany 2010-06-14, opracowanie red.
Do 25 czerwca planowane jest zakończenie budowy chodników w miejscowościach Lubiatów i Gosławice.

Co zrobić z opakowaniami »
Tekst opublikowany 2010-06-14, opracowanie red.
Fundacja Partnerstwo dla Środowiska i Fundacja Partnerstwo Doliny Środkowej Odry organizują seminarium pt. "Opakowania i odpady opakowaniowe – obowiązki przedsiębiorców".
Zdjęć: 1  

Udanin walczy z bykami »
Tekst opublikowany 2010-06-14, opracowanie LeV
W Szkole Podstawowej im.Adama Mickiewicza w Udaninie w był realizowany projekt edukacyjny "Walka z bykami … ortograficznymi".

Ile wiesz o Miękini »
Tekst opublikowany 2010-06-14, opracowanie AL
W maju w Szkole w Pisarzowicach odbył się „Konkurs wiedzy o gminie Miękinia”.

Zielone lekcje w górach »
Tekst opublikowany 2010-06-14, opracowanie AL
Uczniowie aktywnie działający w kole edukacji ekologicznej Szkoły Podstawowej i Kole LOP gimnazjum wzięli udział w warsztatach terenowych przeprowadzonych na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych.
Zdjęć: 7  

Obrady Sejmiku Ekologicznego »
Tekst opublikowany 2010-06-14, opracowanie AL
W Zespole Szkół w Miękini odbył się sejmik ekologiczny podsumowujący działalność szkolnych kół ekologicznych realizujących założenia gminnego projektu „Ochrona środowiska zaczyna się od edukacji dzieci i młodzieży”.

Uważajmy nad wodą! »
Tekst opublikowany 2010-06-12, opracowanie tom
Tragiczne wypadki z Bolesławca i Kozłowa, gdzie utonęło dwóch nastoletnich chłopców przypominają nam wszystkim, jak niebezpieczna może być kąpiel w nieznanych i niestrzeżonych akwenach.
Zdjęć: 1  

Czas na porę... deszczową »
Tekst opublikowany 2010-06-11, opracowanie red.
W piątek będziemy mieć do czynienia z ostatnim w tym tygodniu upałem. Już w sobotę rozpoczną się ulewy, deszcze i mżawki.

Alarm odwołany, idą burze »
Tekst opublikowany 2010-06-11, opracowanie INTERIA.PL
Alarm powodziowy w zalanej po gwałtownej ulewie gminie Marcinowice został odwołany. Trwa szacowanie strat. Jednak - według informacji hydrologicznych - nad Dolnym Śląskiem w najbliższych godzinach spodziewać można się znów intensywnych deszczów i burz.

Cztery miesiące po zbrodni »
Tekst opublikowany 2010-06-11, opracowanie Jacek Bomersbach
Zaraz po zabójstwie kuratorki Pauliny O. kilkuset policjantów przeczesało Michałów i okolice. Przesłuchano kilkadziesiąt osób. Szukając śladów zabezpieczono nawet ubrania pięciu mieszkańców. Mordercy jednak nie schwytano.
Zdjęć: 9  

Twoje wspomnienia z pielgrzymek »
Tekst opublikowany 2010-06-11, opracowanie red.
Fundacja Wspomagania Wsi oraz Instytut Papieża Jana Pawła II w Warszawie organizuję kolejny konkurs dotyczącego wspomnień o Janie Pawle II.
Zdjęć: 1  

Następcy Boruca »
Tekst opublikowany 2010-06-11, opracowanie red.
Nasi mali piłkarze przeszli dalej. Teraz czekają ich spotkania finałowe strefy wrocławskiej

Powódź mnie... ucieszyła! »
Tekst opublikowany 2010-06-10, opracowanie Robert Włodarek
We Wrocławiu jest przynajmniej jedna osoba, którą ostatnie powodzie... ucieszyły. To Kamil Zaremba, który twierdzi, że przechodzące przez miasto fale wezbraniowe udowodniły, iż urzędnicy się mylą. - Wbrew ich opiniom, przez ostatnie tygodnie, wraz z rodziną i przyjaciółmi utrzymywałem się na powierzchni – mówi pan Kamil.
Zdjęć: 19  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-06-10, opracowanie red.
Multikino Pasaż Grunwaldzki, Capitol, Pizza Hut - to tylko niektóre miejsca, w których z nami możesz spędzić czas. Dodatkowo dla czytelników mamy płyty i książki

Odkrywanie smaków bez końca »
Tekst opublikowany 2010-06-10, opracowanie red.
Włosi mówią, że makaron to ich tradycja, ale przede wszystkim, prawdziwa miłość. Czy makarony rzeczywiście można pokochać? Za to jak łączą prostą formę i nieograniczone możliwości kompozycji smakowych?
Zdjęć: 2  

Modny Dzień Dziecka »
Tekst opublikowany 2010-06-10, opracowanie red.
We wtorek, 1 czerwca, przedszkolaki ze szkoły Podstawowej w Kostomłotach świętowały swój dzień – Dzień Dziecka z humorem i rozrywką. Dzieciaki wraz z przedszkolankami tańczyły i śpiewały.
Zdjęć: 3  

Policja kontra używki »
Tekst opublikowany 2010-06-10, opracowanie opr. aw
Każda osoba kierująca pojazdem pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu stanowi zagrożenie dla siebie oraz życia i zdrowia innych użytkowników dróg. Wydawałoby się, że nie trzeba o tym nikomu przypominać. A jednak!

Prawie jak na Mazurach »
Tekst opublikowany 2010-06-10, opracowanie red.
Średzki Dom Kultury organizuje gitarową imprezę open - air. Będą szanty i piosenki folkowe.

Święto Rodzica »
Tekst opublikowany 2010-06-10, opracowanie red.
W niedzielę, 30 maja, w Świetlicy Środowiskowej w Wichrowie świętowano Dzień Rodzica.
Zdjęć: 4  

Drugie dno w USA »
Tekst opublikowany 2010-06-10, opracowanie Łukasz Wróbel, Open Finance
Wskaźniki wyprzedzające koniunkturę sugerują, że drugie dno recesji w USA jest coraz bardziej prawdopodobnym scenariuszem. Jeszcze zbyt wcześnie, by głosić powtórkę z lat 30 ubiegłego wieku, choć nie da się ukryć, że Stany Zjednoczone wkraczają w decydującą fazę.
Zdjęć: 1  

Woda znów zalewa »
Tekst opublikowany 2010-06-10, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Po tym jak nad Dolnym Śląskiem przeszły intensywne opadu deszczu i gradu, które doprowadziły do zalania kilku domów i gospodarstw rolnych, wójt gminy Marcinowice ogłosił alarm powodziowy. W wyniku nawałnicy zalanych zostało kilka miejscowości w powiecie świdnickim. Woda dostała się do domów i gospodarstw rolnych.
Zdjęć: 1  

Czekanie na dezynfekcję  »
Tekst opublikowany 2010-06-09, opracowanie bom
Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Środzie Śląskiej skontrolowało wały w najbardziej newralgicznych miejscach. Nie ma żadnego zagrożenia, ale woda opada bardzo powoli.
Zdjęć: 7  

Koniec prac na drogach w Jarkowicach, Zagrodnie i Zieleńcu  »
Tekst opublikowany 2010-06-09, opracowanie umwd.dolnyslask.pl
Dobra wiadomość dla dolnośląskich kierowców - zakończyły się remonty trzech remontowanych dotychczas odcinków dróg.

Dzieci łatają dziury »
Tekst opublikowany 2010-06-08, opracowanie bom
Od kilku tygodni przy ulicy Lipowej w Środzie Śląskiej zalega hałda grysu. Miał on być wykorzystany do łatania dróg. Po naszej interwencji wyjaśniono nam, że materiał się do tego nie nadaje i wkrótce zostanie wywieziony.
Zdjęć: 2  

Pracowite Boże Ciało »
Tekst opublikowany 2010-06-08, opracowanie opr. aw
Ponad sto kontroli pojazdów, kilkadziesiąt mandatów, zatrzymane dowody rejestracyjne oraz złapani nietrzeźwi kierowcy - oto rezultat akcji przeprowadzonej w długi weekend na terenie powiatu średzkiego.

Popularna jazda ''na gazie'' »
Tekst opublikowany 2010-06-08, opracowanie Opr. AW
Jedną z przyczyn wypadków, często tragicznych w skutkach, jest alkohol. Dlatego tak wiele mówi się i apeluje o to, by w trosce o swoje i innych bezpieczeństwo, nie sięgać po ten trunek.

Ograniczone zaufanie podstawą »
Tekst opublikowany 2010-06-08, opracowanie opr. aw
Radą na działania nieuczciwych ludzi jest ograniczone zaufanie. Niestety, nasze dobre serce, łatwowierność, a czasem po prostu zwykłą bezmyślność wykorzystują pozbawieni skrupułów oszuści.

Nie ugasili rovera »
Tekst opublikowany 2010-06-08, opracowanie bom
Na autostradzie A4 na terenie gminy Udanin podczas jazdy zapalił się terenowy land rover.

Płoną auta »
Tekst opublikowany 2010-06-08, opracowanie bom
Strażacy gasili samochód zaparkowany przy Biedronce. Pasat został prawdopodobnie podpalony przez nieznanych sprawców.
Zdjęć: 2  

Potrzebowali pomocy »
Tekst opublikowany 2010-06-08, opracowanie bom
Straż w asyście policji wkroczyła do mieszkania starszej kobiety, która wołała o pomoc. Funkcjonariusze pomogli również w poszukiwaniach.

Przyjdź na Dni Pola »
Tekst opublikowany 2010-06-08, opracowanie red.
W gospodarstwie rolnym "Chlew - Pol" s.c. Wojtuś, Tubis, Maciejewski odbędą się Dni Pola. Organizatorzy zapraszają na ciekawe prelekcje.
Zdjęć: 1  

Utrudnienia dla kierowców »
Tekst opublikowany 2010-06-08, opracowanie opr. aw
Z powodu remontu przejazdu kolejowego zamknięte zostaną na dwa tygodnie niektóre drogi powiatowe.

Dotacje, komu dotacje »
Tekst opublikowany 2010-06-08, opracowanie red.
Zarząd Powiatu w Środzie Śląskiej ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych powiatu średzkiego.

Wracają do starego systemu »
Tekst opublikowany 2010-06-08, opracowanie Dorota Przybylak
Dolnośląscy strażacy po raz kolejny udowodnili, że są bohaterami. Przez ponad trzy tygodnie pracowali co drugi dzień. Teraz przyszedł czas na to, by wrócić do starego systemu pracy, czyli 24 na 72, co oznacza, że w jednostce mają się stawić na swoich normalnych zmianach, czyli co trzeci dzień.
Zdjęć: 4  

Nadchodzi żar tropików »
Tekst opublikowany 2010-06-07, opracowanie red.
W niedzielę termometry pokazały 28 stopni w cieniu, jednak to dopiero początek. Nadciąga do nas fala tropikalnych upałów.

Odsetki na koszt fiskusa »
Tekst opublikowany 2010-06-07, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Banki nadal obniżają oprocentowanie lokat, ale kolejne instytucje decydują się na antypodatkowe depozyty.

Plastikowe pieniądze na urlopie »
Tekst opublikowany 2010-06-07, opracowanie Mateusz Ostrowski, Open Finance
Karta płatnicza na pewno się przyda podczas wakacyjnego wyjazdu, ale warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
Zdjęć: 1  

Hufce tworzyły wiosnę »
Tekst opublikowany 2010-06-05, opracowanie bom
48 osób z różnych Ochotniczych Hufców Pracy na Dolnym Ślasku wzięło udział w konkursie pt. „Wiosna radosna”.
Zdjęć: 7  

Kontrolują 34 km wałów »
Tekst opublikowany 2010-06-04, opracowanie bom
Na terenie powiatu średzkiego nie ma obecnie żadnego zagrożenia powodzią. Co kilka dni w średzkim Starostwie Powiatowym zbiera się sztab antykryzysowy, aby omówić sytuację.
Zdjęć: 9  

Przygotowania do drugiej fali »
Tekst opublikowany 2010-06-04, opracowanie Dorota Przybylak
Druga fala powodziowa ma dotrzeć do nas jutro wieczorem. Prace obronne trwają w całym województwie.
Zdjęć: 4  

Monitoring non-stop »
Tekst opublikowany 2010-06-03, opracowanie DUW
W czwartek po raz kolejny we Wrocławiu zebrał się sztab kryzysowy. Jutro dowiemy się, które miejsca na Dolnym Śląsku są szczególnie zagrożone.
Zdjęć: 1  

Coraz więcej wody »
Tekst opublikowany 2010-06-02, opracowanie INTERIA.PL/RMF/PAP
Synoptycy ponownie ostrzegają przed ulewami. W ciągu dnia fala opadów obejmie Dolny Śląsk, Opolszczyznę, a także część województwa lubuskiego i Wielkopolski. Intensywnie padać będzie od rana w Małopolsce i na Górnym Śląsku. W związku z prognozami, w pięciu południowych województwach ogłoszono trzeci stopień zagrożenia.
Zdjęć: 1  

Burzliwe procesje »
Tekst opublikowany 2010-06-02, opracowanie red.
Pogoda nie będzie łaskawa dla uczestniczących w procesjach z okazji Bożego Ciała. Będzie ciepło i wilgotno, czyli aura iście szklarniana. Do tego należy dodać jeszcze burze.

By lepiej uczyć »
Tekst opublikowany 2010-06-02, opracowanie red.
135 dolnośląskich szkół kształcących w zawodach w baraży turystycznej i mechanicznej bierze udział w unijnym projekcie pn. „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku”. Wśród nich są dwie średzkie placówki - Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy.
Zdjęć: 1  

Awansowali dalej »
Tekst opublikowany 2010-06-02, opracowanie red.
Szkolna drużyna mini piłki nożnej chłopców zagrała doskonale, dlatego też zakwalifikowała się do finału strefy wrocławskiej.

Pozbądź się gratów »
Tekst opublikowany 2010-06-02, opracowanie red.
W sobotę, 5 czerwca, Wrocławskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania ALBA Sp. zo.o. przy współpracy gminy Miękinia zorganizowało na terenie miejscowości: Gałów, Zakrzyce, Łowęcice, Radakowice, Lutynia, Wróblowice, Błonie, Źródła, Kadłub zbiórkę elektro - śmieci.

Znów mamy falę! »
Tekst opublikowany 2010-06-02, opracowanie RW/INTERIA.PL/PAP
Na Wiśle i na Odrze ponownie utworzą się fale wezbraniowe, których kulminacje będą układać się powyżej stanów alarmowych - poinformował w środę na konferencji prasowej dyrektor Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Mieczysław S. Ostojski. Zdaniem synoptyków, najtrudniejszy będzie czwartek.
Zdjęć: 4  

Daj sobie szansę »
Tekst opublikowany 2010-06-02, opracowanie red.
W związku z otrzymaniem dofinansowania w wysokości ponad 100 tys. zł z Brukseli Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Udaninie rozpoczął project "Zainwestuj w siebie - daj sobie szansę".
Zdjęć: 3  

Książki na lato »
Tekst opublikowany 2010-06-02, opracowanie red.
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Udaninie odbyło się w ramach Siódmego Dolnośląskiego Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „Z książką na Walizkach" spotkanie z ilustratorką książek dla dzieci Panią Joanną Zagner - Kołat.
Zdjęć: 5  

Gdzie powinieneś głosować? »
Tekst opublikowany 2010-06-02, opracowanie red.
Wójt gminy Udanin wydał oświadczenie, w którym informuje mieszkańców, gdzie powinni się udać, by wziąć udział w wyborach prezydenckich 20 czerwca.

Dzieci na kongresie misyjnym »
Tekst opublikowany 2010-06-02, opracowanie LeV
W Częstochowie odbył się VIII Krajowy Kongres Misyjny pod hasłem Głośmy Światu „Bóg jest miłością”. Uczestniczyły w nim także dzieci z ogniska Misyjnego działającego w Szkole Podstawowej w Udaninie. Mali misjonarze w tym roku pomagali dzieciom z Libanu.
Zdjęć: 1  

Alarmy wzdłuż Odry »
Tekst opublikowany 2010-06-02, opracowanie RW/INTERIA.PL/PAP
Alarmy powodziowe obowiązują w powiatach dolnośląskich położonych wzdłuż Odry, natomiast w pozostałej części województwa, głównie górzystej, m.in. w Kotlinie Kłodzkiej i Jeleniogórskiej, wojewoda ogłosił dzisiaj pogotowia przeciwpowodziowe.
Zdjęć: 2  

Sytuacja opanowana »
Tekst opublikowany 2010-06-02, opracowanie red
Za stabilną uznał Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego aktualną sytuację powodziową na terenie powiatu średzkiego. Posiedzenie zespołu odbyło się w środę rano w średzkim starostwie.

Ekologia od małego »
Tekst opublikowany 2010-06-02, opracowanie red
Sejmikiem ekologicznym przeprowadzonym w Zespole Szkół w Miękini zakończyła się realizacja ekologicznego projektu „Ochrona środowiska zaczyna się od edukacji dzieci i młodzieży”.

Gminni koordynatorzy wsi »
Tekst opublikowany 2010-06-02, opracowanie red
Od 24 do 25 czerwca w Pałacu w Krobielowicach urząd marszałkowski województwa dolnośląskiego organizuje dwudniowe szkolenie dotyczące zarządzania projektami.

Strażackie zmagania »
Tekst opublikowany 2010-06-02, opracowanie red
Tegoroczne Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze odbyły się w sobotę, 22 maja, na boisku sportowym w Udaninie. Organizatorem strażackich rozgrywek był Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Udaninie, a gospodarzem zawodów była jednostka OSP Udanin.
Zdjęć: 10  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-06-01, opracowanie red.
Kino, spektakl w Capitolu i nordic walking - każdy z naszych czytelników znajdzie coś dla siebie. Wystarczy wysłać sms.

Południe znów czeka na powódź »
Tekst opublikowany 2010-06-01, opracowanie INTERIA.PL
W najbliższych dniach deszcz nie da nam o sobie zapomnieć. Padać będzie aż do piątku. Efekt? Wzrastający poziom rzek i ryzyko przeciekania przesiąkniętych wodą wałów. Najbardziej zagrożone są województwa: małopolskie, śląskie i świętokrzyskie - akcentuje "Rzeczpospolita".
Zdjęć: 1  

10 pułapek Dnia Dziecka »
Tekst opublikowany 2010-06-01, opracowanie Marek Jankowski, Czasopismo Branża Dziecięca
Coraz szybsze tempo życia sprawia, że nierzadko prezenty na Dzień Dziecka kupowane są bezrefleksyjnie czy w ostatniej chwili. Może to jednak mieć poważne konsekwencje. Dlatego doradzamy świeżo upieczonym rodzicom i nie tylko, jak uchronić siebie i dziecko przed pułapkami zakupowymi.
Zdjęć: 1  

Zapisy z kabiny pilotów »
Tekst opublikowany 2010-06-01, opracowanie red.
Upubliczniono zapisy rozmów załogi samolotu prezydenckiego, który uległ katastrofie 10 kwietnia w czasie podejścia do lądowania na lotnisku w Smoleńsku.

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl