Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 111 informacji. Wszystkie poniżej.

Więcej interREGIO na święta »
Tekst opublikowany 2010-10-31, opracowanie opr. MG
Przewozy Regionalne dostosowują rozkład jazdy i zestawienie składów do potrzeb pasażerów chcących dojechać w rodzinne strony na groby bliskich. Umożliwi to kursowanie dodatkowych 21 pociągów interREGIO i stu kilkudziesięciu składów REGIO. W pozostałych będzie więcej wagonów.

Pożegnanie z lampką szampana »
Tekst opublikowany 2010-10-30, opracowanie RFP
W ostatnim tygodniu października odbyła się 57. i najprawdopodobniej ostatnia sesja rady powiatu w Środzie Śląskiej kadencji 2006 - 2010.
Zdjęć: 3  

Ekonomia Społeczna w regionie wrocławskim »
Tekst opublikowany 2010-10-29, opracowanie RCWiP
Badania wskazują, że Ekonomia Społeczna jest wciąż pojęciem stosunkowo mało znanym w społeczeństwie.
Zdjęć: 5  

Nie spoczną na laurach »
Tekst opublikowany 2010-10-29, opracowanie Dorota Przybylak
W tym roku budżet gminy Miękinia zwiększył się o ponad 6 mln zł. Wszystko dzięki uzyskaniu dodatkowych środków na realizację gminnych inwestycji.
Zdjęć: 4  

Protest kierowców  »
Tekst opublikowany 2010-10-29, opracowanie opr. KK
Od południa będzie trwał protest kierowców przeciwko pogarszającym się warunkom ekonomicznym transportu drogowego.
Zdjęć: 1  

Jutro przestawiamy zegarki »
Tekst opublikowany 2010-10-29, opracowanie dp
Zima idzie do nas wielkimi krokami. Widać to nie tylko po coraz niższej temperaturze powietrza. Jutro w nocy czeka nas zmiana czasu z letniego na zimowy. Zegarki przestawiamy z godziny 3.00 na 2.00 w nocy.
Zdjęć: 2  

Słońce na drogę »
Tekst opublikowany 2010-10-29, opracowanie aw
Jesień nas nie rozpieszczała, jednak zarówno w weekend, jak i we Wszystkich Świętych nie będziemy mogli narzekać na pogodę.
Zdjęć: 1  

Policjanci na dywaniku »
Tekst opublikowany 2010-10-29, opracowanie Jacek Bomersbach
Ośmiu funkcjonariuszy policji, którzy kandydują na radnych wezwał na dywanik komendant policji w Środzie Śląskiej. Szef przypomniał im, aby w wyborach nie wykorzystywali policji i podczas wyborczych mitingów nie występowali w mundurach.
Zdjęć: 2  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-10-28, opracowanie red.
Zapraszamy na koncerty zespołów: Izreal, Mrozu, EastWest Rockers, No!No!No! i wielu innych. Dodatkowo na czytelników czekają inne atrakcje.

Przedszkole w Ujeździe Górnym poświęcone »
Tekst opublikowany 2010-10-28, opracowanie UG Udanin
W minioną środę 27 października 2010 r. odbyła się uroczystość poświęcenia i otwarcia przedszkola w Ujeździe Górnym.
Zdjęć: 25  

Ostatnie potyczki radnych »
Tekst opublikowany 2010-10-28, opracowanie opr. aw
Po raz piąty drużyna z Kostomłot zwyciężyła w Turnieju Gmin Powiatu Średzkiego. Decydujące potyczki odbyły się w połowie października w Malczycach.
Zdjęć: 2  

Biskup w parafii Piekary »
Tekst opublikowany 2010-10-28, opracowanie Udanin.pl
22 października w parafii Piekary, odbyła się wizytacja kanoniczna. Ksiądz Biskup Ignacy Dec wraz z mieszkańcami modlił się podczas mszy świętych w kościołach w Piekarach, Lusinie i Udaninie.
Zdjęć: 26  

Ciało 22-latka na sekcję »
Tekst opublikowany 2010-10-28, opracowanie bom
Sekcja ma wyjaśnić, czy mężczyzna znaleziony w okolicy„górki kamińskiego” w Środzie Śląskiej zmarł z powodu wychłodzenia organizmu. Jeśli tak, to byłaby to pierwsza ofiara chłodów w tym roku na Dolnym Śląsku.
Zdjęć: 1  

Zatrzymany z trzema zakazami sądowymi  »
Tekst opublikowany 2010-10-26, opracowanie KPP Środa Śląska
Policjanci średzkiej drogówki zatrzymali kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość jazdy o 46 km/h. Po sprawdzeniu w systemie okazało się, że 39-latek ma trzy, aktualne zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi.

Rekrutacja bez szpilek »
Tekst opublikowany 2010-10-26, opracowanie Jacek Bomersbach
Na rozmowę rekrutacyjną nie ubieraj biżuterii wieczorowej. Makijaż nie jest obowiązkowy. Kolor ubrania nie powinien być krzykliwy, a raczej stonowany. O tym jak prezentować siebie podczas rozmowy kwalifikacyjnej rozmawiano w Starostwie Powiatowym w Środzie Śląskiej.
Zdjęć: 3  

Przebierańcy czy policjanci? »
Tekst opublikowany 2010-10-25, opracowanie AW
Dziwna sytuacja miała miejsce przy granicy polsko – niemieckiej. Gdy dowiedziały się o tym polskie służby, twierdzą, że to niemożliwe.
Zdjęć: 1  

Hala z nowym sprzętem »
Tekst opublikowany 2010-10-22, opracowanie dp
Gmina Miękinia otrzymała środki finansowe na dodatkowy sprzęt hali widowiskowo – sportowej.
Zdjęć: 1  

Olimpijskie spotkanie po latach »
Tekst opublikowany 2010-10-22, opracowanie UM Środa Śląska
1 października, pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego Marka Łapińskiego, odbyło się w Środzie Śląskiej XVI Spotkanie „Po latach” Dolnośląskich Olimpijczyków.

Basen gotowy za dwa lata »
Tekst opublikowany 2010-10-22, opracowanie UN Środa Śląska, opr. Paf
Już wiadomo kto wybuduje nowy basen w Środzie Śląskiej.

Naucz się rozmawiać o pracy »
Tekst opublikowany 2010-10-22, opracowanie Powiat Średzki
Po raz 19. średzkie starostwo wraz z Polską Fundacją Przedsiębiorczości ze Szczecina zorganizowało bezpłatne szkolenie dla mieszkańców powiatu. 20 bm. zdobywali wiedzę jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej.
Zdjęć: 2  

Muzeum bez skarbu »
Tekst opublikowany 2010-10-22, opracowanie Powiat Średzki
Prawie na pół roku Skarb Średzki opuścił Muzeum Regionalne w Środzie Śląskiej. Mimo braku głównej atrakcji w muzeum ciągle wiele się dzieje.

Zatrzymany za posiadanie tytoniu »
Tekst opublikowany 2010-10-22, opracowanie KPP Środa Śląska
Średzcy policjanci zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie trzy woreczki z tytoniem. Tytoń nie miał akcyzy.
Zdjęć: 3  

"Jak być bezpiecznym" pod Topolą »
Tekst opublikowany 2010-10-22, opracowanie KPP Środa Śląska
Jak być bezpiecznym? Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3 "Pod Topolą" w Środzie Śląskiej już to wiedzą. W tym celu zaprosiły do siebie policjanta, który sprawdził znajomość zasad bezpiecznego zachowania na drodze maluchów oraz zwrócił uwagę na zagrożenia, jakie mogą spotkać najmłodszych.
Zdjęć: 4  

Telefon wrócił do właścicielki  »
Tekst opublikowany 2010-10-22, opracowanie KPP Środa Śląska
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zatrzymali sprawcę kradzieży telefonu komórkowego, do której doszło w sierpniu br. Młody mężczyzna popełnił przestępstwo, ponieważ spodobał mu się telefon i postanowił go sobie zabrać.

Chleb i akcje charytatywne  »
Tekst opublikowany 2010-10-22, opracowanie bom
O produkcji, nowym asortymencie chleba i polepszaczach rozmawiamy z Jerzym Szostakiem, właścicielem piekarni w Środzie Śląskiej.
Zdjęć: 1  

Partnerstwa lokalne w poszukiwaniu inspiracji »
Tekst opublikowany 2010-10-21, opracowanie Red.
Pierwsze Forum Partnerstw Lokalnych zorganizowaliśmy dwa lata temu. Tegoroczne spotkanie, na które tradycyjnie zostali zaproszeni przedstawiciele różnych podmiotów zainteresowani rozwojem lokalnej współpracy partnerskiej, odbyło się 27 września. Nawet pogoda, niebezpiecznie kojarząca się z letnimi powodziami, nie przeszkodziła uczestnikom w dotarciu na miejsce.
Zdjęć: 4  

Mamy stację uzdatniania »
Tekst opublikowany 2010-10-21, opracowanie opr. aw
Gmina Kostomłoty zakończyła przebudowę stacji uzdatniania wody w Piotrowicach. Została ona zrealizowania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 – 2013.
Zdjęć: 2  

Będzie remont 336 »
Tekst opublikowany 2010-10-21, opracowanie dp
Nareszcie! Gmina Miękinia podpisała porozumienie z samorządem województwa w sprawie remontu drogi wojewódzkiej 336. Koszt zadania to 2 mln zł.
Zdjęć: 1  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-10-21, opracowanie red.
Mamy dla czytelników biletyna koncert Marii Peszek, Włochatego, Kumka Olik i Indios Bravos. Oprócz tego czekają zgodnie z tradycją: kino, nordic walking, książki.

Pętla wisielcza z włosów ofiar »
Tekst opublikowany 2010-10-21, opracowanie Jacek Bomersbach
Kilkanaście pętli wisielczych, w tym 2-metrowej długości warkocz, znajduje się w muzeum Zakładu Medycyny Sądowej we Wrocławiu. Zbiory liczą dziesiątki dowodów rzeczowych, które powiązane są z mrocznymi historiami kryminalnymi Wrocławia.
Zdjęć: 10  

Pasowanie na ucznia »
Tekst opublikowany 2010-10-21, opracowanie UG Kostomłoty
W szkole podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach 12.10.2010 roku w bardzo miłej atmosferze odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.
Zdjęć: 4  

„Nasze Piotrowice” dofinansowane »
Tekst opublikowany 2010-10-21, opracowanie UG Kostomłoty
Władze Stowarzyszenia „Nasze Piotrowice” wystąpiły do Zarządu Powiatu o dofinansowanie do wyjazdu mieszkańców Piotrowic. Na ten cel została przyznana dotacja w wysokości 2 tysięcy złotych. W ramach realizacji przedsięwzięcia zorganizowano w dniu 28 wrześni br. wyjazd do Warszawy oraz Niepokalanowa.
Zdjęć: 2  

Szczepanowskie "Pola Nadziei" »
Tekst opublikowany 2010-10-21, opracowanie E.Godawa
Klasa 2 gimnazjum Zespołu Szkół im. Piastów Śląskich w Szczepanowie przystąpiła w ramach edukacyjnego projektu szkolnego do międzynarodowego programu realizowanego przez hospicja – „Pola Nadziei”, polegającego na sadzeniu żonkili jesienią, które wiosną są rozdawanie podczas kwest.
Zdjęć: 6  

Infokioski w gminie »
Tekst opublikowany 2010-10-20, opracowanie Opr. aw
Kolejna inwestycja zakończyła się pomyślnie – tym razem zmodernizowano sieć okablowania i zasilania komputerowego w urzędzie gminy. Co więcej, zakupiono dwa infokioski, z których będą mogli korzystać mieszkańcy.
Zdjęć: 3  

50 lat posługi minęło... »
Tekst opublikowany 2010-10-20, opracowanie dp
Pod koniec miesiąca, a dokładnie 29 września, w miękińskiej parafii odbył się niezwykły jubileusz. Ksiądz kanonik Michał Kawulka obchodził swoje 50 - lecie posługi duszpasterskiej.
Zdjęć: 1  

W środę po południu -4 stopnie »
Tekst opublikowany 2010-10-20, opracowanie Paf
To będzie wyjątkowo zimny dzień. Ma być pochmurno i chwilami popada deszcz. Już od rana może dokuczać nam chłód, ale najzimniej będzie po południu.

Przeżył skok z dzwonnicy »
Tekst opublikowany 2010-10-20, opracowanie Jacek Bomersbach
W latach 50. Tadeusz Kawka skoczył z dzwonnicy kościoła św. Andrzeja w Środzie Śląskiej. Wcześniej założył się z kolegą o pieniądze, że skoczy i skoczył.
Zdjęć: 6  

28.10 - Dzień bez petentów »
Tekst opublikowany 2010-10-20, opracowanie UN Środa Śląska
Wydział Spraw Obywatelskich i Komunikacji Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskiej w czwartek, 28 października będzie zamknięty.

Szmaragdowe i Złote Gody »
Tekst opublikowany 2010-10-20, opracowanie udanin.pl
W minioną sobotę 16 października br. odbyła się w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie uroczystość Szmaragdowych i Złotych Godów. Na uroczyste spotkanie przybyły pary, które przed pięćdziesięcioma i więcej laty zawarły związek małżeński w Urzędzie Stanu Cywilnego w Udaninie
Zdjęć: 83  

Taneczny Dzień Seniora  »
Tekst opublikowany 2010-10-19, opracowanie opr. aw
14 listopada jest w Polsce obchodzony jako Światowy Dzień Seniora, w innych krajach świętuje się jedynie 1 października - Międzynarodowy Dzień Osób Starszych.
Zdjęć: 2  

Nowe inwestycje na 2011  »
Tekst opublikowany 2010-10-19, opracowanie dp
Gmina Miękinia złożyła wnioski o przyznanie pomocy finansowej w ramach różnych działań. Jeśli zostaną pozytywnie rozpatrzone, w gminie będą wyremontowane świetlice, wybudowane kolejne chodniki i nowe boisko.
Zdjęć: 1  

Zabójstwo pracownika biura PiS »
Tekst opublikowany 2010-10-19, opracowanie mac//mat - tvn24
Jedna osoba zginęła od postrzału, a druga ciężko ranna od ugodzenia nożem walczy o życie w szpitalu, po tym, jak starszy mężczyzna zaatakował ludzi w siedzibie łódzkiej PiS. Takie informacje przekazała łódzka policja. Sprawca został ujęty.

Konkurs na logo »
Tekst opublikowany 2010-10-19, opracowanie Powiat Średzki
Młodzieżowa Rada Powiatu Średzkiego ogłasza konkurs na logo rady.

W środę komisje bezpieczeństwa i rolnictwa »
Tekst opublikowany 2010-10-19, opracowanie Powiat Nyski
Posiedzenie Komisji Rozwoju Wsi, Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska odbędzie się 20.10.2010 r., o godz. 9.00 nyskim Muzeum.

Komu kamasze komu? »
Tekst opublikowany 2010-10-18, opracowanie opr. RFP
Rozpoczął się nabór do Narodowych Sił Rezerwowych. Ich zadaniem będzie pomoc żołnierzom zawodowym w sytuacjach kryzysowych.
Zdjęć: 1  

Powiat doceniony »
Tekst opublikowany 2010-10-18, opracowanie ers
Powiat średzki został uhonorowany tytułem „Powiat Przyjazny Niepełnosprawnym", a starosta Sebastian Burdzy został Kawalerem Orderu Radości.

Dziś dzień Poczty Polskiej »
Tekst opublikowany 2010-10-18, opracowanie Paf
Nie krzyczmy na panie w okienkach i stójmy cierpliwie w kolejce. Dziś wszyscy pracownicy Poczty Polskiej mają swoje święto.

Załóż firmę, dadzą ci 40 tys. złotych »
Tekst opublikowany 2010-10-18, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, analityk Tax Care
Pieniędzy na rozpoczęcie działalności gospodarczej jest coraz mniej, ale w 13 województwach ciągle można się o nie starać. Na chętnych na 40 tys. zł czeka kilkadziesiąt projektów w całej Polsce.
Zdjęć: 1  

Hipoteka na sklep... z mieszkaniem »
Tekst opublikowany 2010-10-18, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Osoba fizyczna kredyt na zakup nieruchomości użytkowej może najczęściej uzyskać pod warunkiem, że część użytkowa nie przekracza 1/3 powierzchni nieruchomości.

Wóz strażacki dla OSP Ujazd Górny »
Tekst opublikowany 2010-10-18, opracowanie UG Udanin
Samochód strażacki trafi do kolejnej OSP w Gminie Udanin. Tym razem OSP Ujazd Górny stanie się właścicielem średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Nowe Szatnie dla Udanina i Jarosławia »
Tekst opublikowany 2010-10-18, opracowanie UG Udanin
W dniu 12 października 2010 roku na boiskach sportowych w Udaninie i Jarosławiu zostały zamontowane dwa nowoczesne kontenery-szatnie dla sportowców. Każdym z nich znajdują się trzy pomieszczenia. Po jednym dla drużyn sportowych oraz pomieszczenie dla sędziów.
Zdjęć: 1  

Plac budowy w Udaninie  »
Tekst opublikowany 2010-10-18, opracowanie UG Udanin
Sołectwo Udanin stało się swoistym placem budowy. To wszystko za sprawą trwających tam inwestycji. Pierwsza to rozbudowa sanitarnej sieci kanalizacyjnej.
Zdjęć: 1  

Koniec ruder w centrum »
Tekst opublikowany 2010-10-18, opracowanie UG Udanin
Jest szansa, że niebawem zniszczone i szpetne budynki w centrum Udanina przestaną straszyć.
Zdjęć: 2  

Młodzież w otwartej przestrzeni  »
Tekst opublikowany 2010-10-18, opracowanie bom
W Siennej zorganizowano regionalną konferencję „ Edukacja – Dialog – Partycypacja. Wyzwania i szanse Dolnego Śląska w zakresie polityki młodzieżowej i aktywizacji obywatelskiej młodzieży”.
Zdjęć: 1  

Podaruj znicz »
Tekst opublikowany 2010-10-17, opracowanie ers
Starostwo powiatowe w Środzie Śląskiej po raz drugi organizuje zbiórkę zniczy na polskie groby na cmentarzach we Lwowie i Brzeżanach. Do akcji może włączyć się każdy.
Zdjęć: 1  

Prasa zmiażdżyła palce 22-latkowi »
Tekst opublikowany 2010-10-17, opracowanie bom
W miejscowości Głoska strażacy szukali zaginionej w lesie kobiety. Pomogli też policji wejść do mieszkania, w którym zamknął się furiat. Straż udzieliła pomocy 22-letniemu pracownikowi strefy w Komornikach, któremu prasa zgniotła palce.
Zdjęć: 3  

Szlachetna inicjatywa  »
Tekst opublikowany 2010-10-16, opracowanie ers
Starosta Sebastian Burdzy objął patronatem akcję Szlachetna Paczka organizowaną na terenie powiatu średzkiego. Akcję po raz dziesiąty realizuje Stowarzyszenie Wiosna z Krakowa.
Zdjęć: 1  

Wrócili ze srebrnymi medalami »
Tekst opublikowany 2010-10-15, opracowanie Opr. aw
Pod koniec września w Karpaczu odbyły się XII Mistrzostwa Świata Shotokan F.S.K.A Była to pierwsza w Polsce tak duża impreza sportowa.
Zdjęć: 5  

Honorowy tytuł »
Tekst opublikowany 2010-10-15, opracowanie RFP
Ponad dwa lata temu rada powiatu przyznała Mieczysławowi Rutynie tytuł „Zasłużony dla Powiatu Średzkiego”. Jednak dopiero teraz odebrał on aktu nadania tytułu oraz statuetkę.
Zdjęć: 1  

Ku pamięci... »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie RFP
Muzeum Wsi Kieleckiej i Instytut Pamięci Narodowej rozpoczęło akcję gromadzenia dokumentów oraz przedmiotów z okresu II wojny światowej.
Zdjęć: 1  

Dzień bez petentów  »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie opr. aw
Przez jeden dzień nie będzie czynny Wydział Spraw Obywatelskich i Komunikacji Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskiej.
Zdjęć: 1  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie red.
Dziś bardzo muzycznie: Closterkeller, happysad, Lizz Wright, A Storm of Light i Notre Dame. Można jeszcze wygrać wizytę u kosmetyczki, książkę kucharską i nordic walking.

Okradli kolegów z drużyny »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie KPP Środa Śląska
Średzcy policjanci zatrzymali 17 i 16-latka, którzy ukradli dwa telefony komórkowe o łącznej wartości 700 złotych. Młodzi ludzie zamiast uczestniczyć meczu piłkarskim, postanowili w inny sposób „wspomóc” kolegów z drużyny. Czas na przebranie w szatni przeznaczyli na przeszukanie ich rzeczy i kradzież. Teraz obaj odpowiedzą przed sądem.

Nowe boisko w Mrozowie »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie UG Miekinia
Już wkrótce zostanie oddane do użytku kolejne, ogólnodostępne, boisko wielofuncyjne, tym razem w miejscowości Mrozów.

Nowy inwestor w Parku Przemysłowym »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie miekinia.pl
Kolejny inwestor rozpoczął budowę zakładu przemysłowego w gminnej strefie aktywności gospodarczej.

Wybory: można zgłaszać kandydatów »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie Jan Staworowski, Przewodniczący Gminnej Komisji Wy
Przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej w Udaninie informuje, że Gminna Komisja Wyborcza powołana do przeprowadzenia wyborów do rad gmin rad powiatów i sejmików województw przyjmuje zgłoszenia list kandydatów na radnych do rady gminy oraz kandydatów na wójta.

W piątek Turniej Gmin »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie Powiat Średzki
W piątek w Malczycach rozstrzygnie się tegoroczna edycja Turnieju Gmin Powiatu Średzkiego. Liderem turnieju jest drużyna Kostomłotów, a obrońcą tytułu Środa Śląska.

Puchatka chroni wielka korporacja »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie bom
Po raz siódmy w bibliotece w Środzie Śląskiej zorganizowano „Urodziny Kubusia Puchatka”. Do udziału zaproszono dzieci, które zapoznały się z twórczość autora bestseleru.
Zdjęć: 3  

Kredyty w euro jak w złotych »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Gra między Komisją Nadzoru Finansowego, a bankami o przyszłość kredytów walutowych w Polsce trwa w najlepsze. Po tym jak nadzór straszył koszmarnymi skutkami zadłużania się w walutach, teraz bankowcy postanowili przekonać KNF, że euro jest już prawie naszą rodzimym pieniądzem. Ucinając tym samym dyskusję o problemie kredytów walutowych.
Zdjęć: 1  

Policjanci odnaleźli zaginioną kobietę »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie KPP Środa Śląska
13 października 2010 roku średzcy policjanci w wyniku szybko podjętych działań poszukiwawczych odnaleźli 82 - letnią mieszkankę gminy Miękinia, która ostatni raz widziana była dzień wcześniej. Zmęczoną i wyziębioną kobietę pogotowie zabrało do szpitala.

Sprawdzą, jak jeżdżą »
Tekst opublikowany 2010-10-13, opracowanie dp
Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego we Wrocławiu rozpoczął dzisiaj akcję „BUS”. Po wczorajszym wypadku pod Nowym Miastem policjanci i inspektorzy z ruchu drogowego sprawdzą stan techniczny pojazdów.
Zdjęć: 1  

Bilety będą wiosną »
Tekst opublikowany 2010-10-13, opracowanie dp
Bilety na mecze turniej EURO 2012 będą dostępne wiosną 2011 roku.
Zdjęć: 1  

Nie znaleźli nic niepokojącego »
Tekst opublikowany 2010-10-13, opracowanie RFP
Jeszcze we wrześniu odbyła się 56. sesja rady powiatu w Środzie Śląskiej. Głównym punktem obrad miało być sprawozdanie z inwestycji i remontów prowadzonych przez powiat średzki w 2009 r., jednakże sesję zdominował inny temat – umorzenie postępowania wobec skarbnika powiatu.
Zdjęć: 1  

Rozmowa kwalifikacyjna to nie problem »
Tekst opublikowany 2010-10-13, opracowanie Starostwo Powiatowe Środa Śląska
Po raz kolejny Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej i Polska Fundacja Przedsiębiorczości zapraszają na bezpłatne szkolenia.

X Dzień Papieski w parafii Piekary »
Tekst opublikowany 2010-10-13, opracowanie Gmina Udanin
„Jan Paweł II - Odwaga Świętości" - to myśl przewodnia tegorocznego X Dnia Papieskiego. Mieszkańcy parafii Piekary łącząc się z całą Polską, modlili o rychłą beatyfikację i kanonizację Sługi Bożego - naszego wielkiego rodaka, podczas mszy świętych w swoich kościołach.
Zdjęć: 1  

Jan Paweł II łączy szkoły »
Tekst opublikowany 2010-10-13, opracowanie Ewa Burda / gmina Udanin
W dniu 06.10.2010r. uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym wraz z opiekunami: Małgorzatą Bromińską, Dobrosławą Pokorską - Nogą, Joanną Laflamme, Haliną Sobczyk udali się na pielgrzymkę do Częstochowy.
Zdjęć: 1  

Demokratyczne wybory w Gimnazjum »
Tekst opublikowany 2010-10-13, opracowanie Ewa Burda / gmina Udanin
W ostatnim tygodniu września 21.09.2010 r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Gimnazjum. Uczniowie przed wyborami zbierali podpisy upoważniające kandydatów do ich udziału.

Tragedia w Nowym Mieście - nie żyje 18 osób »
Tekst opublikowany 2010-10-12, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Tragiczny wypadek na Mazowszu. W czołowym zderzeniu volkswagena transportera z ciężarowym volvo, do którego doszło dziś rano w Nowym Mieście nad Pilicą w powiecie grójeckim, zginęło 18 osób - poinformowała Magdalena Siczek-Zalewska z zespołu prasowego mazowieckiej policji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że bus, którym jechały ofiary wypadku, nie był przystosowany do przewożenia ludzi.
Zdjęć: 6  

Morderca zostawia ślad »
Tekst opublikowany 2010-10-12, opracowanie Jacek Bomersbach
W tym roku niedaleko Środy Śląskiej zamordowano dwie osoby. W Michałowie od ciosu łomem w głowę zginęła 28-letnia kuratorka. Tydzień temu między Kobylnikami i Słupem znaleziono w lesie trupa. W obu przypadkach najważniejsze są ślady pozostawione na miejscu zbrodni.
Zdjęć: 6  

Problem z młodzieżą i kierowcami »
Tekst opublikowany 2010-10-11, opracowanie bom
Ruszył konkurs na najlepszego dzielnicowego organizowany przez policję w Środzie Śląskiej. O tym, kto zostanie wybrany zadecydują sami mieszkańcy.
Zdjęć: 3  

Atakowali do końca »
Tekst opublikowany 2010-10-11, opracowanie opr. RW
20 Rajd Dolnośląski zakończył tegoroczne zmagania Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Była to z pewnością jedna z najbardziej emocjonujących imprez w tym sezonie. Walka na odcinkach specjalnych trwała do samego końca.
Zdjęć: 3  

Gmina sprzedaje autobus »
Tekst opublikowany 2010-10-11, opracowanie Lukasz_Skrzypiec
Przetarg odbędzie się w dniu 28 października 2010 roku o godz. 10:00 w siedzibie Urzędu Gminy w Udaninie 26 – Sala Narad

Jesienne kuszenie klientów »
Tekst opublikowany 2010-10-11, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Rozpoczęta we wrześniu ofensywa na rynku kredytów hipotecznych rozkręca się na dobre. Kwartał dopiero się rozpoczął, a zmiany w ofertach kredytów hipotecznych wprowadziło już co najmniej siedem banków.

Samorząd i wędkarze »
Tekst opublikowany 2010-10-11, opracowanie UM Środa Śląska
Przede wszystkim za wieloletnią pomoc i współpracę przy realizacji zadań statutowych Zarząd Koła PZW nr 20 w Środzie Śląskiej uhonorował Burmistrza Środy Śląskiej. Okolicznościowy medal wydany przez Zarząd Główny Polskiego Związku Wędkarskiego z okazji 60 lat działalności PZW Bogusław Krasucki otrzymał w sobotę 9 bm.

Szukają dokumentów z okresu II wojny światowej »
Tekst opublikowany 2010-10-11, opracowanie Powiat Średzki
Muzeum Wsi Kieleckiej i Instytut Pamięci Narodowej rozpoczęło akcję gromadzenia dokumentów oraz przedmiotów z okresu II wojny światowej dotyczących martyrologii wsi oraz życia codziennego jej mieszkańców

Tylko gaz i kakao nie drożeje »
Tekst opublikowany 2010-10-08, opracowanie Open finance
Spośród wszystkich surowców i towarów na światowych rynkach tylko ceny gazu i kakao nie wzrosły w ciągu roku o kilkadziesiąt procent. Zupełnie nie widać tego we wskaźnikach inflacji, które we wszystkich największych gospodarkach utrzymują się w okolicy historycznych minimów.

Policja w szkole w Kostomłotach »
Tekst opublikowany 2010-10-08, opracowanie KWP Wrocław, opr. Paf
8 października br. policjanci ze Środy Śląskiej odwiedzili uczniów klas drugich i trzecich Szkoły Podstawowej w Kostomłotach. Celem spotkania było omówienie podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły".
Zdjęć: 3  

Miękinia i Pisarzowice: nowe place zabaw »
Tekst opublikowany 2010-10-08, opracowanie UG Miękinia, opr. PAf
W ramach rządowego programu "Radosna Szkoła" Gmina Miękinia pozyskała środki na wykonanie i wyposażenie dwóch placów zabaw przy Szkole Podstawowej w Miękini i w Pisarzowicach.
Zdjęć: 1  

Głębsze myśli pisarki »
Tekst opublikowany 2010-10-08, opracowanie bom
Krystyna Śmigielska, autorka opowiadań dla dzieci i młodzieży spotkała się z czytelnikami. Imprezę w bibliotece zorganizowano w ramach cyklu "Popołudniowych spotkań z książką".
Zdjęć: 3  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-10-07, opracowanie red.
Idź na "Śluby Panieńskie", poczytaj o zdrowej diecie, złóż wizytę kosmetyczce - a wszystko dzięki jednemu smsowi.

Nie tylko dopalacze »
Tekst opublikowany 2010-10-07, opracowanie Marta Gołębiowska
Wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego specjaliści, urzędnicy, radni i wszyscy zainteresowani problemem dopalaczy debatowali, jak go rozwiązać.
Zdjęć: 14  

Tragedia w kopalni »
Tekst opublikowany 2010-10-07, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Nie żyje 50-letni sztygar zmianowy z kopalni Polkowice-Sieroszowice, który po dwóch silnych wstrząsach uwięziony został w wyrobisku znajdującym się około tysiąc metrów pod ziemią. Ratownicy dotarli do ciała górnika po ponad sześciogodzinnej akcji.

Meloman i motocyklista  »
Tekst opublikowany 2010-10-07, opracowanie bom
Rusza konkurs na najlepszego dzielnicowego organizowany przez Komendę Powiatową Policji w Środzie Śląskiej. O tym, kto zostanie wybrany zadecydują sami mieszkańcy.
Zdjęć: 3  

Rajd Dolnośląski »
Tekst opublikowany 2010-10-07, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Od piątku do niedzieli na trasach w rejonie Kłodzka odbędzie się 20. Rajd Dolnośląski, ostatnia w tym sezonie runda mistrzostw Polski. Tytuł mistrza kraju już wcześniej zapewnił sobie Kajetan Kajetanowicz z pilotem Jarosławem Baranem (Subaru Impreza).
Zdjęć: 1  

Otwarcie Domku Ogrodowego w Ujeździe Dolnym »
Tekst opublikowany 2010-10-07, opracowanie UG Udanin
W sobotę 2 października 2010 r. odbyło się w Ujeździe Dolnym poświęcenie i otwarcie małej architektury ogrodowej - domku ogrodowego wraz z wiatą. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą polową, której przewodniczył Jego Ekscelencja Ignacy Dec Biskup Diecezji Świdnickiej.
Zdjęć: 21  

Drużyna „Młodzików” walczy z najlepszymi »
Tekst opublikowany 2010-10-07, opracowanie red
4 września ruszyły rozgrywki Ligi Młodzików przy OZPN Legnica. Wśród zgłoszonych drużyn wśród gigantów takich jak: Zagłębie Lubin czy też Górnik Polkowice znalazła się również drużyna Polboto - Grom Udanin prowadzona przez nauczyciela Wychowania Fizycznego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Udaninie Krzysztof Ficę.
Zdjęć: 1  

Apel UG Udanin: Zachować w pamięci »
Tekst opublikowany 2010-10-07, opracowanie UG Udanin
Urząd gminy w Udaninie zwraca się do wszystkich mieszkańców gminy z prośbą o udostępnienie posiadanych materiałów historycznych w postaci zdjęć, gazet, map itp. świadczących o historii gminy Udanin oraz jej mieszkańcach.
Zdjęć: 1  

Pechowa ucieczka złodziei »
Tekst opublikowany 2010-10-06, opracowanie KPP Środa Śląska
Przejeżdżając przez jedną z miejscowości na terenie gminy Środa Śląska dwaj mężczyźni zauważyli duże gospodarstwo i zaparkowane tam samochody. Postanowili włamać się do nich i coś ukraść. Tak też zrobili. Długo jednak nie cieszyli się zdobytym w ten sposób łupem, bowiem uciekając polami, zakopali się. „Z pomocą” przyszli im policjanci razem z pokrzywdzonym.

Poszukują świadków morderstwa »
Tekst opublikowany 2010-10-06, opracowanie bom
Duchowni z powiatu średzkiego apelują do świadków zbrodni, aby zgłaszali się na policję. Chodzi o zabójstwo, do którego doszło w czwartkową noc przy szosie ze Słupa do Kobylnik.
Zdjęć: 4  

Przybory dla uczniów »
Tekst opublikowany 2010-10-05, opracowanie bom
Przeciwko biedzie i wykluczeniom społecznym walczy Polski Czerwony Krzyż w Środzie Śląskiej. - Problem staje się palący, gdy dotyka najmłodszych i najbardziej bezbronne dzieci – tłumaczy Mariola Szczepan, szefowa średzkiego PCK.
Zdjęć: 2  

Wykoleiły się dwa wagony pociągu »
Tekst opublikowany 2010-10-05, opracowanie INTERIA.PL
Przy wyjeździe ze stacji Międzybórz Sycowski w okolicy Międzyborza na trasie Wrocław - Ostrów Wielkopolski wykoleiły się dwa wagony pociągu towarowego. Nikt nie został ranny, ale utrudnienia w ruchu w tym rejonie potrwają co najmniej dobę, a z powodu objazdów czas podróży może się wydłużyć.

Niemal wszystkie sklepy zamknięte »
Tekst opublikowany 2010-10-05, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Po specjalnych kontrolach inspektorzy sanitarni zamknęli w województwie dolnośląskim 52 z 64 sklepów z dopalaczami - poinformował wojewódzki inspektor sanitarny Jacek Klakocar.

Morderstwo w lesie »
Tekst opublikowany 2010-10-04, opracowanie bom
Zwęglone ciało młodego mężczyzny znaleziono w lesie między Kobylnikami i Słupem. Zwłoki były zakrwawione i częściowo rozebrane. Wszystko wskazuje na to, że było to zabójstwo.

Czy wiedzieli co kupują? »
Tekst opublikowany 2010-10-04, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Ok 5 mld zł zainwestowali Polacy w produkty strukturyzowane w pierwszej połowie 2010 roku. Czy zawsze wiedzieli co kupują?

Nowe ustawy zdrowotne  »
Tekst opublikowany 2010-10-03, opracowanie tom
Nie będzie obowiązku prywatyzacji szpitali. Rząd chce jednak pozostawić furtkę dla przekształceń placówek służby zdrowia w spółki medyczne.
Zdjęć: 1  

Odnaleziono "Dreigraeben" »
Tekst opublikowany 2010-10-03, opracowanie opr. JW
Kolejny, nieznany dotąd, odcinek najdłuższego w Polsce ziemnego zabytku archeologicznego został odnaleziony. Zachował się w terenie osiągając wysokość 30-50 cm. Szerokość wału na tym stanowisku wynosi ok. 3 m, miejscami dwa razy więcej. Nasypowi towarzyszy rów głęboki na 1 m. Łączna długość odkrytego odcinka to bagatela ok. 100 m.
Zdjęć: 1  

100 mln dla strażaków? »
Tekst opublikowany 2010-10-02, opracowanie dp
Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o Państwowej Straży Pożarnej, z którego wynika, że w przyszłym roku strażacy dostaną 100 mln zł za nadgodziny!
Zdjęć: 3  

Będą spadać gwiazdy »
Tekst opublikowany 2010-10-01, opracowanie opr. aw
Jasny punkcik przecinający niebo jest zwykle powodem do pomyślenia życzenia. Zgodnie z tradycją powinno się spełnić. Przygotujcie więc całą listę na ten weekend. Nadlatują Orionidy.
Zdjęć: 1  

Przygotuj dom na zimę »
Tekst opublikowany 2010-10-01, opracowanie opr. RW
Właśnie rozpoczęła się astronomiczna jesień. Nastają coraz chłodniejsze dni. To idealny czas na przygotowanie domu na przyjęcie zimy. O czym powinni pamiętać mieszkańcy domów jednorodzinnych, by ta pora roku niczym ich nie zaskoczyła?

Antynobel za seks oralny  »
Tekst opublikowany 2010-10-01, opracowanie opr. aw
Seks oralny nietoperzy, rozciągliwość rozpędzonego sera czy biustonosz zamieniający się maskę gazową – takimi sprawami również zajmują się naukowcy i również otrzymują za nie prawie Nagrody Nobla.

Olimpijczycy kontra dopalacze »
Tekst opublikowany 2010-10-01, opracowanie Jacek Bomersbach
Kilkudziesięciu byłych olimpijczyków z Dolnego Śląska wzięło udział w corocznym spotkaniu w Środzie Śląskiej. Sportowcy obejrzeli występ kabaretu Elita i spotkali się z młodzieżą.
Zdjęć: 9  

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl