Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 109 informacji. Wszystkie poniżej.

Pomóżmy łabędziom »
Tekst opublikowany 2010-11-30, opracowanie Opr. aw
Od jakiegoś czasu obserwujemy w Polsce znaczne liczby zimujących łabędzi niemych. Ptaki nie odlatują, skuszone przez ludzi dokarmianiem. Podobnie wygląda sytuacja na zgorzeleckich zbiornikach wodnych.

Walczą z mrozem i soplami »
Tekst opublikowany 2010-11-30, opracowanie Jacek Bomersbach, fot. Łukasz Telus, bom
W Środzie Śląskiej na dachach tworzą się sople i leży śnieg. Sytuację kontroluje jednak straż pożarna i inspektor nadzoru budowlanego. Podczas największych opadów (29 listopada) w całym powiecie doszło do 10 kolizji drogowych.
Zdjęć: 3  

Frank najdroższy, raty rosną »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Od początku tego tygodnia frank podrożał o ponad 6 proc., co dla osoby z kredytem na 300 tys. zł na karku oznacza wzrost miesięcznej raty o 70-90 złotych.
Zdjęć: 1  

Podatek do oddania  »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie opr. RW
Ogólna interpretacja podatkowa Ministerstwa Finansów z 5 marca 2010 r. zakłada, że wpłaty przekazywane na Zakładowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, odpowiadające środkom uzyskanym ze zwolnienia od podatku od nieruchomości, nie mogą stanowić kosztów podatkowych w momencie przekazania ich na Fundusz.

Pijani rowerzyści będą czuć się bezpieczni? »
Tekst opublikowany 2010-11-28, opracowanie LZ
Niebawem w życie wejdzie nowe prawo zgodnie z którym Sąd już nie będzie miał obowiązku orzekania wobec pijanego rowerzysty zakazu prowadzenia samochodu.

Wybory: IPN lustruje kandydatów i zwycięzców »
Tekst opublikowany 2010-11-28, opracowanie interia.pl, opr. PAf
Pion lustracyjny IPN sprawdza oświadczenia o ewentualnych związkach ze służbami specjalnymi PRL - złożone zarówno przez kandydatów, jak i osoby wybrane w tegorocznych wyborach samorządowych. Według IPN, są osoby, które złożyły oświadczenia inne niż wcześniej.

Nadchodzą tęgie mrozy i wielka śnieżyca »
Tekst opublikowany 2010-11-28, opracowanie Paf, interia.pl, fot. sxc.hu
Choć to dopiero listopad, już we Wtorek pojawi się u nas zima w najbardziej ekstremalnym wydaniu. Będzie nawet minus 20 stopni. IMGW ostrzega przed śnieżycą.

„Dopalacze” w aptekach »
Tekst opublikowany 2010-11-28, opracowanie Jacek Bomersbach
Na Dolnym Śląsku rośnie liczba osób zażywających leki z pseudoefedryną – substancją psychoaktywną, której działanie można porównać do amfetaminy.
Zdjęć: 3  

Będzie bardzo zimno »
Tekst opublikowany 2010-11-27, opracowanie Paf
Dziś mroźno będzie przez cały dzień. Jednak najbardziej da się we znaki wiatr.

8000 rodzin potrzebujących »
Tekst opublikowany 2010-11-27, opracowanie Szlachetna paczka
Wszystkie gminy naszego powiatu przyłączyły się ogólnopolskiej akcji "Szlachetna Paczka". To ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.

Czesi szukają 9-latki. Apel do Polaków »
Tekst opublikowany 2010-11-27, opracowanie interia.pl, opr. PAf
9-letniej Czeszki, Anny Janatkovej, poszukuje tamtejsza policja. Dziecko pochodzi z Pragi, ale mogło znaleźć się w Polsce.
Zdjęć: 1  

We Wrocławiu darmowe porady notariuszy »
Tekst opublikowany 2010-11-27, opracowanie Izba Notarialna we Wrocławiu, opr. Paf
W sobotę 27 listopada w 12 miastach Polski będzie można uzyskać bezpłatne porady notariuszy na tematy związane z dziedziczeniem, spadkami, testamentami. Najbliższe porady we Wrocławiu.

Oto możliwe koalicje »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie AW, LZ
Przedstawiamy Wam pełną listę radnych, którzy na najbliższe cztery lata zasiądą w ławach dolnośląskiego sejmiku. 15 mandatów przypadło Platformie Obywatelskiej, 9 Komitetowi Wyborczemu Rafała Dutkiewicza, 7 dla Prawa i Sprawiedliwości oraz 4 dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej i 1 dla Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Piesek czeka na nową rodzinę »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie UG Miękinia
W okolicy miejscowości Kadłub znaleziono biało-czarnego kundelka.

Jak tanio zaciągnąć kredyt hipoteczny? »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie opr. RW
Wybór odpowiedniej oferty kredytu hipotecznego zależy od oczekiwań i potrzeb klienta. Dla każdego będzie to więc inna propozycja banku. Aby wybrać tę najlepszą należy zwrócić uwagę na wszystkie szczegóły zawarte w ofercie, umowie, regulaminie oraz tabeli opłat i prowizji.
Zdjęć: 1  

Niebezpieczne zabawki »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie opr. RW
Ponad 80% przetestowanych zabawek zawiera szkodliwe, a nawet rakotwórcze substancje, takie jak: formaldehyd, PAH, ftalany, nonylofenol, metale ciężkie czy organiczne związki cyny.

Kradli olej napędowy »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie KPP Środa Śląska
Średzcy policjanci 24 listopada br. zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu średzkiego podejrzewanych o włamania do pojazdów i kradzieże oleju napędowego. Funkcjonariusze udowodnili mężczyznom 4 czyny. Łupem 18 i 19-latka padło blisko 700 litrów oleju napędowego na łączną kwotę 3000 zł.

Policja szuka bezdomnych »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie KPP Środa Śląska
W związku ze zbliżającym się okresem zimowym 2010/2011, średzcy policjanci już po raz kolejny realizować będą działania dotyczące przeciwdziałania zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych i bezradnych.

Chłopak z allegro »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie aw
Kogo zaprosić na studniówkę? Przed takim wyborem staje wiele maturzystek. Partnera na studniówkę można nabyć podobnie jak sukienkę i buty na allegro.

Malczyce: Nowa sekretarz szkoły podst.  »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie UG Malczyce
Zakończył się nabór na stanowisko sekretarz w Szkoły Podstawowej w Malczycach. Wybrana osoba otrzymała 66 pkt. na 68 możliwych.

Lepiej wymień opony »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie interia.pl
W wielu rejonach Polski zaczął padać śnieg, drogi mogą być śliskie, a widoczność zdecydowanie gorsza - ostrzega policja i apeluje do kierowców, by byli ostrożni i zawczasu przygotowali swoje auta do zimy.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie red
Koncerty, kino, kursy tańca, płyty z muzyką, nordic walking, słowem cała gama wejściówek dla czytelników.

Rekord burmistrza »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie INTERIA.PL
Burmistrz zalanej w sierpniu Bogatyni uzyskał jeden z najlepszych wyników wyborczych w Polsce. Na Andrzeja Grzmielewicza z PiS zagłosowało 74,75 proc. wyborców. Ponadto w gminie odnotowano jedną z najwyższych frekwencji na Dolnym Śląsku.

Miękinia: Gazyfikacja gminy do 6.2011 r. »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie UG Miekinia
Dolnośląska Spółka Gazownictwa ogłosiła nieograniczony przetarg na wykonanie zadania: ”Gazyfikacja Gm.Miękinia - wykonawstwo robót”.

Przejazd w Malczycach do zamknięcia »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie UG Malczyce
W związku z przebudową przejazdu kolejowego w Malczycach w ciągu ulicy 1 Maja w okresie od 01-11-2010 r., do 07-12-2010 r., zostanie wprowadzony ruch zastępczy do Malczyc przez Mazurowice.
Zdjęć: 1  

OSP w Udaninie doceniona »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie UG Udanin
Ochotnicza Straż Pożarna w Udaninie uhonorowana czekiem na 5 tys. zł. podczas płockiej uroczystości poświęcenia i nadania sztandaru Zakładowej Straży Pożarnej PKN Orlen.
Zdjęć: 4  

Udanin: Bezpłatna mammografia »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie UG Udanin
W ramach Programu NFZ odbędą się w Udaninie bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 lat.

Zobacz kto został burmistrzem i wójtem »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie Paf
W Środzie Śląskiej wygrał w I turze Bogusław Krasucki, obecny burmistrz. Bez drugiej tury w Miękini, Kostomłotach i Udaninie. Ostra walka szykuje się za to w gminie Malczyce.

Śmiertelny strzał z „korkowca” »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie Jacek Bomersbach
Kilkanaście sztuk samopałów i pistoletów - zabawek przerobionych na broń ostrą znajduje się w sejfie Zakładu Medycyny Sądowej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Niektóre eksponaty mają ciekawe rozwiązania konstrukcyjne.
Zdjęć: 4  

Oto nowi radni Powiatu Średzkiego »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie Paf
Państwowa Komisja wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów do Rady Powiatu Średzkiego.

Kradną węgiel i „kolejówkę” »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie Jacek Bomersbach
Straż Ochrony Kolei (SOK) odnotowuje na węźle kolejowym Wrocław – Brochów więcej kradzieży węgla. Na szlakach giną również urządzenia sterowania ruchem.
Zdjęć: 4  

Z pustą kieszenią po kredyt  »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Po kredyty mieszkaniowe przychodzą do banków coraz bardziej spłukani klienci. Już więcej niż jedna czwarta pożycza pieniądze na niemal całość nieruchomości, a prawie co siódmy bierze nawet więcej niż warte jest mieszkanie.
Zdjęć: 2  

Czekamy na wyniki »
Tekst opublikowany 2010-11-23, opracowanie opr PAf, PKW
Wciąż nie są znane pełne wyniki wyborów do Rady Powiatu Średzkiego. Państwowa Komisja Wyborcza obliczyła 70 procent głosów. Najprawdopodobniej dziś poznamy jednak nazwiska nowych radnych.

Rada Powiatu: PO prowadzi »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie Paf
Państwowa Komisja Wyborcza podała wstępne wyniki wyborów do Rady Powiatu Średzkiego na podstawie 43.33% oddanych głosów.

Kostomłoty: Wyniki wyborów do Rady Gminy  »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie Paf
PKW podała wyniki głosowania do Rady Gminy Kostomłoty. Poniżej podajemy osoby, które otrzymały największa liczbę głosów i prawdopodobnie dostały się do Rady.

Miękinia: wyniki wyboród do Rady Gminy »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie Paf
PKW podała wyniki głosowania do Rady Gminy Miękinia. Poniżej podajemy osoby, które otrzymały największa liczbę głosów i prawdopodobnie dostały się do Rady.

Udanin: Wybraliśmy wójta w I turze »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie Paf
Wójtem gminy już w I turze wyborów została Teresa Stanisława Olkiewicz uzyskując 60,42% głosów.

Malczyce: Przed nami druga tura wyborów »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie Paf
Żaden z kandydatów na wójta gminy nie zdobył ponad połowy głosów.

Rada Powiatu: Wyniki z 70 proc. obwodów »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie Paf
Wciąż nie ma pełnych wyników wyborów do Rady Powiatu Średzkiego. Podajemy wyniki po obliczeniu 70 proc. oddanych głosów.

Triumf PO »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie opr. RW
Platforma Obywatelska będzie przez najbliższe cztery lata trzymała władzę zarówno w województwach, powiatach jak i gminach. Partia rządząca wygrała wybory samorządowe, ale przewaga nad konkurentami nie jest tak duża, jak wynikało z sondaży. Do sejmików wojewódzkich przedstawicieli PO oddelegowało 31,43 procent wyborców. Na ludzi z PiS głosowało 23,07 procent Polaków. Wielkim wygranym jest PSL, które uzyskało trzeci wynik.
Zdjęć: 1  

Malczyce: Decydowały pojedyncze głosy »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie Paf
Tak wyrównanej walki nie było nigdzie indziej w naszym powiecie. Czterech kandydatów do fotela wójta gminy Malczyce otrzymało niemal tyle samo głosów.

PiS ma stabilne poparcie »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie INTERIA.PL
Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak powiedział, że wynik jego partii w wyborach samorządowych jest satysfakcjonujący i pokazuje, że ugrupowanie ma stabilne poparcie.

Impreza ''po sześćdziesiątce'' »
Tekst opublikowany 2010-11-21, opracowanie red.
Dzień Seniora, święto obchodzone na świecie 1 października, zajmuje ważne miejsce w kalendarzu imprez odbywających się w Kostomłotach.
Zdjęć: 5  

Paletki w dłoń »
Tekst opublikowany 2010-11-20, opracowanie red.
W poprzedni weekend już po raz trzeci odbył się turniej tenisa stołowego dla mieszkańców gminy Udanin.

Mam Was! »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie Marta Gołębiowska
Praca detektywa to nie tylko ciemne okulary, aparat z długim obiektywem i ekstremalne pościgi samochodowe. O tym, że to także trudne, żmudne i stresujące zajęcie, rozmawiamy z wrocławskim detektywem, Romanem Apolinarskim z firmy Foks.
Zdjęć: 3  

Kostomłoty w TVP  »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie Red.
W sobotę, 30 października, o godz. 8.00 mogliśmy zobaczyć emisję programu regionalnego TVP Wrocław - M2 On i Ona - Smakami Dolnego Śląska.
Zdjęć: 2  

Trzeba mieć wizję rozwoju »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie Marta Gołębiowska
Rozmowa Expressu Średzkiego z Janem Grzegorczynem, wójtem gminy Miękinia, przygotowującym się do wyborów samorządowych.
Zdjęć: 1  

Cicho sza »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie aw
Jest godz. 8.00 rano w piątek. Kandydaci mają jeszcze 16 godzin na agitację, a potem... cisza.

Na wybory otwarty przejazd w Malczycach »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie Powiat Średzki
Informujemy, że w dniu wyborów tj. 21 listopada przejazd kolejowy w Malczycach będzie otwarty dla ruchu kołowego.

Szybki ślub dla kredytu »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Już tylko kilka dni zostało, na decyzję o ślubie, jeśli para chce zdążyć wziąć kredyt z programu Rodzina na Swoim na dotychczasowych zasadach. I przyjąć od rządu kopertę z kilkudziesięcioma tysiącami złotych.
Zdjęć: 3  

Medaliści Świata »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie miekinia.pl
Wójt Gminy Miękinia ufundował nagrody dla Małgorzaty Dymus i Daniela Lechowicza za wybitne osiągnięcia sportowe.
Zdjęć: 1  

Potrzebne są zmiany »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie red
Rozmawiamy z Adamem Rucińskim, kandydatem na burmistrza Środy Śląskiej.
Zdjęć: 2  

Bomby i inne przesyłki »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie Jacek Bomersbach
Port Lotniczy Wrocław będzie mieć nowoczesny sprzęt do kontroli bagażu podręcznego i wielkogabarytowego. Urządzenie prześwietlające ma składać się z 17 części wartych 7 mln zł. Wszystko po to, aby zapewnić podróżnym bezpieczeństwo.
Zdjęć: 1  

Ani słowa o wyborach! »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie AW, paf
Nie wolno agitować i wieszać plakatów wyborczych, nawet za szybą własnego samochodu. Jeżeli ktoś jednak nie będzie mógł się powstrzymać może stracić nawet 5 tys. zł.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie red.
Bilety do kina, spacery nordic walking, a potem relaks u kosmetyczki lub przy muzyce - oto co możesz mieć, dzięki smsowi.

Uchwycili piękno okolicy »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie ers
18 listopada w Muzeum Regionalnym Środzie Śl. rozstrzygnięto konkurs fotograficzny organizowany przez średzkie starostwo. Nagrody otrzymali zwycięzcy edycji, a także w związku z jubileuszem konkursu jego najbardziej utytułowani uczestnicy.
Zdjęć: 1  

Pracowita ostatnia sesja »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie red.
9 listopada odbyła się już ostatnia sesja obecnej kadencji 2006-2010 Rady Gminy Udanin.
Zdjęć: 1  

Sprzęt do gaszenia i ewakuacji »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie Jacek Bomersbach
Straż pożarna w Środzie Śląskiej ma nowy sprzęt. Za pomocą długiej drabiny można prowadzić akcję gaśniczą lub ewakuować ludzi z 25 metrów wysokości.
Zdjęć: 3  

Asystent dla rodziny »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie art. sponsorowany
Asystent rodziny to nowy zawód. Jeśli nie przeraża Cię odpowiedzialna praca, chcesz mieć gwarancję zatrudnienia i pomagać ludziom, został on stworzony dla Ciebie.

Nowa siedziba poradni  »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie Powiat Średzki
Od listopada Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Środzie Śl. mieści się na ul. Konstytucji 3-go Maja 7. Wczoraj, 16 listopada oficjalnie otwarto nową siedzibę.
Zdjęć: 4  

Masz pomysł na logo? »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie Powiat Średzki
Trwa konkurs na nowe logo Młodzieżowej Rady Powiatu Średzkiego. Projekty należy dostarczać do 30 listopada do sekretariatu średzkiego starostwa.

Udanin: Nowe place zabaw »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie Udanin.pl
W minionym tygodniu w miejscowości Karnice i Jarostów zostały zamontowane nowe place zabaw.

Jak zarobić na mieszkaniu? »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie Anna Kulik-Zinczuk
Od 1 stycznia przyszłego roku Ministerstwo Finansów chce wprowadzić zakaz dorabiania do emerytury. Z zatrudnienia musieliby zrezygnować ci, którym często niskie świadczenie nie wystarcza na przeżycie. Wobec takich kroków państwa warto przypomnieć o odwróconej hipotece, z której korzyści można czerpać także w naszym kraju.
Zdjęć: 1  

Bełkot o czyżykach i pustułkach  »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie Jacek Bomersbach
Burmistrz Krasucki chce zagospodarować teren wokół budynku socjalnego przy ul. Lipowej. W przedsięwzięciu mogą przeszkodzić rzekome gniazda nietoperzy, wróbli, jerzyków i innych chronionych zwierząt.
Zdjęć: 6  

Pływalnia mało oszczędna »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie bom
Firma Skanska do 2012 roku ma wybudować basen w Środzie Śląskiej. Nie będzie on jednak nowoczesny. Zamiast oszczędnego dogrzewania wody poprzez systemy solarne będzie wyłącznie kotłownia gazowa. Przez to gmina może tracić na kosztach ogrzewania rocznie blisko 50 tys. zł.
Zdjęć: 4  

Dzień bez długów »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie dp
Masz długi? Lepiej dzisiaj je spłać. To dobry dzień na rozliczenie się ze swoimi znajomymi. W tym dniu nie wypada również pożyczać, nawet małych kwot.
Zdjęć: 1  

Mecz otwarcia z Anglią »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie dp
W przyszłym roku Polacy zagrają mecz otwarcia nowego stadionu we Wrocławiu. Reprezentacja Polski zawalczy z Anglią.
Zdjęć: 2  

50 nowych policjantów »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie opr. MG
Dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyło się kolejne w tym roku uroczyste ślubowanie policjantów. Przysięgę złożyło tym razem 50 nowoprzyjętych w ramach doboru powszechnego (5 kobiet i 45 mężczyzn).
Zdjęć: 3  

Uczczono niepodległość »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie RFP
Msza święta, wiązanki, biało - czerwone flagi tak w Środzie Śląskiej uczczono 92. rocznicę odzyskania niepodległości. Organizatorem obchodów był powiat.
Zdjęć: 2  

Czwarta schetynówka »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie jud
29 października wojewoda dolnośląski ogłosił listę rankingową wniosków zgłoszonych przez powiaty do dofinansowania w roku 2011 w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 tzw. schetynówek.

Żerowanie na instynktach wyborców  »
Tekst opublikowany 2010-11-16, opracowanie Jacek Bomersbach
Kandydaci na radnych skarżą się, że właściciel sklepów w Środzie Śląskiej nie zgadzają się wieszanie ich plakatów. Większość witryn w mieście zdominowały agitki burmistrza Krasuckiego i jego ludzi.
Zdjęć: 2  

Zarabia skandalicznie dużo »
Tekst opublikowany 2010-11-15, opracowanie Jacek Bomersbach
W 2009 roku Bogusław Krasucki, burmistrz Środy Śląskiej, zarobił więcej niż prezydent Wrocławia, Legnicy czy Lubina. Czy to etyczne, aby szef gminy otrzymywał tak dużo w czasie kryzysu i rosnącym w regionie bezrobociu?
Zdjęć: 1  

Masz jeszcze takie banknoty? »
Tekst opublikowany 2010-11-14, opracowanie Paf
Myślisz, że nie są nic warte? Mylisz się. Stare banknoty i monety mogą pomóc najuboższym dzieciom w Polsce. Trzeba jednak się spieszyć. Można je wymieniać tylko końca roku.

Nowe meble w przedszkolu w Miękini »
Tekst opublikowany 2010-11-13, opracowanie Gmina Miękinia
Do dwóch sal w Przedszkolu Publicznym w Miękini zakupione zostały nowe zestawy mebli.
Zdjęć: 1  

Powodzianie dziękują uczniom »
Tekst opublikowany 2010-11-12, opracowanie Opr. bom
Po raz piąty Polski Czerwony Krzyż ze Środy Śląskiej zorganizował pomoc dla powodzian z gminy Leśna. W ostatni piątek (5 listopada) do potrzebujących trafiło półtorej tony darów.
Zdjęć: 2  

Gwałtowne wichury - tysiące osób bez prądu »
Tekst opublikowany 2010-11-12, opracowanie INTERIA.PL/PAP
20 tysięcy domów na Dolnym Śląsku w okolicach Jeleniej Góry, Wałbrzycha i Wrocławia jest pozbawionych prądu z powodu wichur, które uszkodziły linie energetyczne.
Zdjęć: 1  

Nowa siedziba Ośrodka Edukacji »
Tekst opublikowany 2010-11-11, opracowanie Powiat Średzki
Oficjalnie oddano do użytku nową siedzibę Powiatowego Ośrodka Edukacji w Środzie Śląskiej przy ulicy Wrocławskiej 42. Wstęgę przecięli starosta Sebastian Burdzy oraz dyrektor POE Halina Wurszt.

Rusza budowa hali w Pisarzowicach »
Tekst opublikowany 2010-11-11, opracowanie Gmina Miękinia
Wmurowano już kamień węgielny
Zdjęć: 1  

Obchody święta niepodległości »
Tekst opublikowany 2010-11-10, opracowanie miekinia.pl
Wójt Gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn oraz dyrektor Zespołu Szkół w Miękini Zofia Miciak, maja zaszczyt zaprosić na uroczyste obchody Dnia Niepodległości połączone z nadaniem Sztandaru oraz imienia „Orła Białego" Zespołowi Szkół w Miękini.

Świętuj odzyskanie niepodległości »
Tekst opublikowany 2010-11-10, opracowanie Powiat Średzki, opr. Paf
Zobacz w jaki sposób Środa Śląska obchodzi Dzień Niepodległości.

Malczyce: program Dnia Niepodległości »
Tekst opublikowany 2010-11-10, opracowanie Gmina Malczyce
Zobacz jak będzie obchodzony Dzień Niepodległości w Malczycach.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2010-11-09, opracowanie red
Koncerty, kino, książki, nordic walking - jest w czym wybierać. Wystarczy wysłać smsa.

Światowy dzień gry wstępnej »
Tekst opublikowany 2010-11-09, opracowanie dp
Co prawda nie trzeba czekać do 9 listopada, ale dziś warto poświęcić więcej czasu dla siebie przed seksem, bo właśnie dzisiaj obchodzimy światowy dzień gry wstępnej.
Zdjęć: 1  

Ksiądz upozorował porwanie »
Tekst opublikowany 2010-11-09, opracowanie Jacek Bomersbach
24 października proboszcz z Kryniczna zawiadomił policję w Środzie Śląskiej, że został porwany. Sprawcy mieli go pobić i podpalić w lesie jego samochód. Informacja okazała się jednak nieprawdziwa.
Zdjęć: 3  

Sesja Rady Gminy Udanin »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie udanin.pl
Przed nami ostatnia sesja rady.

Kto będzie wójtem gminy Malczyce? »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie gmina Malczyce, opr. Paf
Czterech kandydatów do fotela wójta gminy Malczyce

Oto kandydaci na wójta gminy Udanin »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie GKW, opr. Paf
Miejska Gminna Komisja Wyborcza w Udaninie podaje informację o zarejestrowanych kandydatach.

Nowy wóz OSP Ujazd Górny »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie Udanin.pl
Średni samochód ratowniczo- gaśniczy IVECO FF 150E z roku 1996 trafił do jednostki OSP Ujazd Górny.
Zdjęć: 4  

Malczyce: Będa pieniądze na drogi »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie Gmina Malczyce
Gmina Malczyce zakwalifikowała się już po raz drugi do otrzymania dofinansowania w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.
Zdjęć: 2  

Malczyce: Modernizacja remizy »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie Gmina Malczyce
Zakończono II etap - modernizacji remizy strażackiej w Malczycach

„Chcemy się rozwijać” »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie Gmina Miękinia
FUNDACJA DIAGRAMA POMOC PSYCHOSPOŁECZNA zaprasza 20 kobiet ze wsi Głoska i Gąsiorowa do skorzystania z usług w ramach realizowanego projektu pn. „Chcemy się rozwijać”

Święto Seniorów w Kostomłotach »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie Gmina Kostomłoty
Co roku, w naszej gminie wysyłanych jest kilkadziesiąt zaproszeń do osób, które ukończyły 60 rok życia. Znaczna ich część spotyka się z pozytywnym odzewem. Dzięki temu, niezmiennie, od lat na wspólnym świętowaniu spotyka się liczne grono „dojrzałych” mieszkańców Kostomłotów, pragnących spędzić kilka przyjemnych chwil w towarzystwie swych rówieśników i znajomych.
Zdjęć: 5  

Trzech kandydatów na wójta gminy Kostomłoty »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie Gmina Kostomłoty
Zobacz kto w gminie Kostomłoty kandyduje na urząd wójta.

Płonęła sadza, łąka i plastiki »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie Jacek Bomersbach
Strażacy ze Środy Śląskiej gasili plastikowe butelki w nieczynnej świetlicy w Ramułtowicach. Śmieci płonęły w kontenerach w Ciechowie, Piotrowicach i Środzie Śląskiej. Przyczyną wszystkich pożarów było zaprószenie ognia bądź celowe podpalenie.
Zdjęć: 3  

Śmierć przenika przez ściany »
Tekst opublikowany 2010-11-06, opracowanie Jacek Bomersbach
Tlenek węgla - czad, powoduje cichą i bezbolesną śmierć. Gaz jest szczególnie zdradliwy, nie ma zapachu, ani koloru. Na początku dwudziestego wieku Niemcy zastosowali go w pierwszych komorach gazowych.
Zdjęć: 11  

Dzień postaci z bajek »
Tekst opublikowany 2010-11-05, opracowanie aw
Na 5 listopada przypada święto postaci z bajek. Jacy byli Wasi ulubieni bohaterowie?
Zdjęć: 3  

Dwie kamery monitorują Środę »
Tekst opublikowany 2010-11-05, opracowanie bom
W Środzie Śląskiej są tylko dwie kamery monitorujące centrum miasta. Zastępca burmistrza Mieczysław Kudryński zapewnia, że w przyszłorocznym budżecie odłożono kwotę na zakup kolejnych kamer.
Zdjęć: 5  

Koniec szpecących budynków »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie SG
Na początku października Naczelnik Urzędu Skarbowego w Środzie Śląskiej w postępowaniu egzekucyjnym w administracji przeciwko Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" w likwidacji w Udaninie wylicytował nieruchomość
Zdjęć: 1  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie red.
Koncerty, kino, książki, nordic walking - jest w czym wybierać. Wystarczy wysłać smsa.

Eksmisja za krytykę? »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie Jacek Bomersbach
Półtora roku temu na łamach Expressu Średzkiego Zbigniew Słobodziński ze Środy Śląskiej zarzucił gminie, a konkretnie burmistrzowi Krasuckiemu, niegospodarność. Czy za karę wyburzono mu garaż i wywieziono jego rzeczy?
Zdjęć: 5  

„Zainwestuj w siebie- daj sobie szanse” »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie udanin.pl
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Udaninie od trzech lat realizuje projekt systemowy pn. ”Zainwestuj w siebie –daj sobie szanse” z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach priorytetu : VII ,, Promocja integracji społecznej'', Działanie 7.1 ,, Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji", Poddziałanie 7.1.1.
Zdjęć: 2  

Zainwestowałeś w fundusze akcji? Dobrze zrobiłeś »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Po raz kolejny inwestorzy trzymający gotówkę w funduszach inwestycyjnych zacierają ręce. Pod warunkiem, że zainwestowali w fundusze akcji.

Szmaragdowe i Złote Gody »
Tekst opublikowany 2010-11-03, opracowanie Tadeusz Pichowicz
W sobotę odbyła się w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie uroczystość Szmaragdowych i Złotych Godów. Na spotkanie przybyły pary, które przed pięćdziesięcioma i więcej laty zawarły związek małżeński w Urzędzie Stanu Cywilnego w Udaninie.
Zdjęć: 1  

Dziś Hubertus »
Tekst opublikowany 2010-11-03, opracowanie dp
Myśliwi, leśnicy i jeźdźcy też mają swoje święto, to Hubertus, który obchodzony jest właśnie dzisiaj.
Zdjęć: 3  

Tragedia polskich alpinistów »
Tekst opublikowany 2010-11-03, opracowanie dp
Tragedia polskich alpinistów na Grossgloeckner, w austriackich Alpach. Ojciec z dwójką swoich synów i ich znajomym chcieli pokonać górę lodową. Niestety pogoda zmieniła się na gorsze.
Zdjęć: 1  

Ornament jak tatuaż »
Tekst opublikowany 2010-11-03, opracowanie bom
Od dziś (4 listopada) w średniowiecznej wieży więziennej będzie można oglądać ornamenty i ozdobniki malowane na płótnie. Autorem prac jest Edward Gałustow.
Zdjęć: 5  

Udanin placem budowy »
Tekst opublikowany 2010-11-02, opracowanie SG
Sołectwo Udanin stało się swoistym placem budowy. To wszystko za sprawą trwających tam inwestycji.
Zdjęć: 1  

Gala wyróżnień  »
Tekst opublikowany 2010-11-01, opracowanie ers
16 października powiat średzki został wyróżniony tytułem „Powiat Przyjazny Niepełnosprawnym", a starosta powiatu otrzymał Order Radości. Korzystając z okazji starosta podziękował lokalnym organizacjom i instytucjom.
Zdjęć: 2  

Do końca dnia piękna pogoda »
Tekst opublikowany 2010-11-01, opracowanie Paf
Według meteorologów dziś na cmentarz parasola zabierać nie trzeba.

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl