Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 100 informacji. Wszystkie poniżej.

Spadek Indeksu Dostępności Kredytowej »
Tekst opublikowany 2011-02-28, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Styczniowy spadek średniej pensji pociągnął w dół Indeks Dostępności Kredytowej Open Finance i TVN CNBC. W ujęciu rocznym notujemy jednak największy w historii wzrost barometru – o 10,65 proc.
Zdjęć: 2  

Surowcowa hossa może zagrozić gospodarce »
Tekst opublikowany 2011-02-28, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Rosnące ceny surowców energetycznych, metali i produktów rolnych stają się barierą wzrostu gospodarczego. Na razie powodują narastanie inflacji i reakcje banków centralnych, zmuszonych do podnoszenia stóp procentowych.
Zdjęć: 1  

Kupowanie auta będzie łatwiejsze »
Tekst opublikowany 2011-02-28, opracowanie opr. MG
Jutro rozpoczyna swoją działalność portal CarDeal.pl - serwis dzięki któremu osoba poszukująca samochodu będzie mogła w łatwy sposób porównać oferty autoryzowanych dealerów samochodowych, napływających na jej indywidualne konto.
Zdjęć: 5  

Zatrważające dane - wszystko drożeje »
Tekst opublikowany 2011-02-28, opracowanie opr. RW
W styczniu 2011 r. ceny towarów i usług konsumpcyjnych, według wstępnych danych, były wyższe niż w grudniu ub. roku o 1,2% oraz o 3,8% wyższe niż przed rokiem.
Zdjęć: 2  

Szkolenie dla przedsiębiorców »
Tekst opublikowany 2011-02-28, opracowanie Starostwo Powiatowe Środa Śląska
Jesteś biznesmenem, te informacje mogą ci się przydać.

Będą modernizować drogi »
Tekst opublikowany 2011-02-28, opracowanie Powiat Średzki
Dzisiaj w średzkim starostwie podpisano umowę z wykonawcą modernizacji dróg powiatowych na odcinkach Zabłoto-Kostomłoty i Kostomłoty-autostrada A4.
Zdjęć: 2  

Skatowany kot - policja na tropie »
Tekst opublikowany 2011-02-25, opracowanie Paf, MG
Wiadomo jak wygląda oprawca, jest też jego komórka. Dla policji to cenne informacje, które przyspieszą rozpoznanie i zatrzymanie zwyrodnialców, którzy skatowali kota i dla zabawy nagrali wszystko na komórkę.
Zdjęć: 7  

Szokujące nagranie »
Tekst opublikowany 2011-02-25, opracowanie Paf
Dwóch nastolatków urządziło w pokoju polowanie na kota. Zatłukli zwierzę nogą od stołu. „Zabawa” przy dźwiękach muzyki przysporzyła im ogrom radości.
Zdjęć: 8  

Zdrowo, bezpiecznie, pływająco »
Tekst opublikowany 2011-02-25, opracowanie UG Miękinia
Dzięki gminnym środkom finansowym oraz środkom pozyskanym z Ministerstwa Sportu i Turystyki uczniowie z terenu Gminy Miękini po raz kolejny będą mogli uczestniczyć w projekcie „Zdrowo, bezpiecznie, pływająco”.

Mężczyzna i kobieta bili policjantów »
Tekst opublikowany 2011-02-25, opracowanie KPP Środa Śląska, opr. Paf
Średzcy policjanci zatrzymali mężczyznę i kobietę, którzy podczas interwencji rzucili się z pięściami na policjantów. Teraz oboje staną przed sądem. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Narkotyki w lodówce i kredensie »
Tekst opublikowany 2011-02-25, opracowanie KPP Środa Śląska
Policjanci z Miękini zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o posiadanie oraz rozprowadzanie narkotyków. Funkcjonariusze znaleźli narkotyki w lodówce oraz w kredensie. Za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat, natomiast za handel nimi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-02-24, opracowanie red.
Wejściówki do wrocławskiego kina 5D, bilety na koncerty Gotan Project, Wishbone Ash, Caci Vorba lub koncerty w Filharmonii Wrocławskiej czy nordic walking - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Na mrozy dobra kąpiel »
Tekst opublikowany 2011-02-24, opracowanie Opr. aw
Zimowe chłody większości z nas na dobre dały się już we znaki. Dla wszystkich, którzy czują się przemarznięci i marzą o wiosennych promykach słońca podpowiadamy: najlepszy sposób na rozgrzanie to aromatyczna kąpiel lub ciepły prysznic.
Zdjęć: 1  

Banki płacą coraz lepiej »
Tekst opublikowany 2011-02-24, opracowanie Łukasz Tabin LTM Communications
Wraz z początkiem roku zaostrzyła się rywalizacja między bankami o pieniądze klientów. Wszystko wskazuje na to, że do dopiero początek – Rada Polityki Pieniężnej zapowiada kolejne podwyżki. Rząd szykuje też atak na lokaty jednodniowe, umożliwiające ucieczkę od podatku Belki. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawiły się propozycje banków, które choć są standardowymi depozytami, kuszą całkiem wysokim oprocentowaniem.
Zdjęć: 1  

Źródła gotówki dla firm »
Tekst opublikowany 2011-02-24, opracowanie Łukasz Tabin LTM Communications
Zachowanie płynności finansowej przedsiębiorstwa przy wykorzystaniu jedynie własnych pieniędzy w obecnych czasach jest wyzwaniem. Najczęściej jednak firmy radzą sobie z codziennymi brakami w kasie sięgając po produkty bankowe usprawniające przepływ gotówki.

Gmina Miękinia: Oto nowi sołtysi »
Tekst opublikowany 2011-02-23, opracowanie UG Miękinia
Znamy już wyniki wyborów na sołtysów wsi w gminie Miękinia.

Nibydepresja - choroba społeczeństwa »
Tekst opublikowany 2011-02-23, opracowanie Marta Gołębiowska
Dziś obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. To was cieszy czy przygnębia?
Zdjęć: 1  

Zatrzymani cudzoziemcy »
Tekst opublikowany 2011-02-23, opracowanie RW
Straż graniczna zatrzymała cudzoziemców, którzy nielegalnie dostali się na teren naszego kraju.
Zdjęć: 4  

Wolniej na rondzie »
Tekst opublikowany 2011-02-22, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Ciężarówka przyblokowała ruch w centrum miasta.
Zdjęć: 2  

Mistrzowscy radni »
Tekst opublikowany 2011-02-22, opracowanie (ers, jud)
10 drużyn wzięło udział w Mistrzostwach Radnych Dolnego Śląska w Halowej Piłce Nożnej, które odbyły się 19-20.02 w Środzie Śl. Najlepszą sportową kondycją wykazali się radni powiatu bolesławieckiego.
Zdjęć: 4  

Ukradł drzewo »
Tekst opublikowany 2011-02-22, opracowanie KPP Środa Śląska
Przyczepę od ciągnika załadował skradzionym drzewem. Wpadł na gorącym uczynku, gdy chciał wyjechać z lasu. Jak ustalili średzcy policjanci wartość skradzionego drzewa to ponad 4 tysiące zł. Sprawca za swoje czyny odpowie przed sądem za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Wałbrzyscy studenci Mistrzem Polski w Futsalu »
Tekst opublikowany 2011-02-21, opracowanie opr. LZ
Piłkarze Akademickiego Związku Sportowego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu zdobyli mistrzostwo kraju w Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu.

Lotto-milioner z Dolnego Śląska! »
Tekst opublikowany 2011-02-21, opracowanie LZ
W minioną sobotę do wygrania w Lotto było ponad 30 milionów złotych. Kilkumilionowa wygrana trafi do czterech graczy. Jeden z nich kupił kupon w Jeleniej Górze. To drugi lotto-milioner z tego miasta.

Artur Gotz w Środze »
Tekst opublikowany 2011-02-20, opracowanie UM Środa Śląska
Artur Gotz – aktor teatralny i filmowy młodego pokolenia. Urodzony w Krakowie. Ze sceną „na ty” od jedenastego roku życia. Kształcony teatralnie we Wrocławiu. Debiutował w krakowskiej Piwnicy pod Baranami, gdzie rozpoczął współpracę z kompozytorem Zygmuntem Koniecznym.

Oto klasyczne motory »
Tekst opublikowany 2011-02-20, opracowanie red.
Setki starych i nowych motocykli, kilka interesujących aut i setki pasjonatów motoryzacji - tak w przejmującym chłodzie zainaugurował w niedzielę tegoroczny sezon Oldtimerbazar.
Zdjęć: 37  

Powrót mroźnej zimy »
Tekst opublikowany 2011-02-20, opracowanie aw
Najwyraźniej zima nie powiedziała jeszcze swojego ostatniego słowa. W nocy z niedzieli na poniedziałek będzie od - 11 stopni. W najzimniejszym miejscu dojdzie jednak do - 22.

Zagadka na cmentarzu rozwikłana »
Tekst opublikowany 2011-02-19, opracowanie mb
Podczas ekshumacji grobu okazało się, że w trumnie leżą zaginione zwłoki kobiety. Dziś odbędzie się ceremonia pogrzebowa na legnickim cmentarzu.
Zdjęć: 1  

Praca nie tylko dla magistra »
Tekst opublikowany 2011-02-18, opracowanie red.
Ukończenie renomowanej wyższej uczelni nie zawsze jest gwarancją zdobycia interesującej i dobrze płatnej pracy. Wśród polskich magistrów stale rośnie liczba bezrobotnych. Jaką ścieżkę kariery wybrać, by po wielu latach szkoły średniej i studiów realizować się zawodowo, a nie rejestrować w urzędzie pracy?
Zdjęć: 2  

Mordy i gwałty Rosjan »
Tekst opublikowany 2011-02-18, opracowanie MG
Powojenne przejęcie Wrocławia przez Polaków od Niemców nie było naturalnym i łatwym procesem. Tak naprawdę ociekało krwią, a wiele osób okupiło go strachem i cierpieniem. Właśnie o tym słabo zbadanym okresie historycznym możemy przeczytać w najnowszej publikacji wrocławskiego oddziału IPN. Oto wywiad z autorką książki „Rosjanie nadchodzą!”, Joanną Hytrek – Hryciuk.
Zdjęć: 1  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-02-17, opracowanie red.
Wejściówki do wrocławskiego kina 5D, bilety na koncerty Martyny Jakubowicz czy do Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Dziś dzień kota »
Tekst opublikowany 2011-02-17, opracowanie opr. aw
Klakier, Filemon, Garfield, Simon - to typowi przedstawiciele gatunku. 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota, więc... miau.
Zdjęć: 1  

Czy w grobie odkryją zaginione zwłoki?  »
Tekst opublikowany 2011-02-17, opracowanie mb
Prokuratura i policja będą ekshumować zwłoki prawdopodobnie przez pomyłkę pochowane w niewłaściwej trumnie. Ciało zmarłej zidentyfikuje rodzina.

Egzaminator to nie policjant! »
Tekst opublikowany 2011-02-16, opracowanie LZ
Wczoraj wyszło na jaw, że nagrania z kamer egzaminacyjnych „Elek”, na których zarejestrowano kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego, są przekazywane policji. – To nadużycie dziennikarskie – mówi Stanisław Pawlak, dyrektor legnickiego WORD.

Docenione podpatrywanie »
Tekst opublikowany 2011-02-16, opracowanie Ers
Kontynuujemy publikację najciekawszych zdjęć zgłoszonych na 10. konkurs fotograficzny zatytułowany „Fotomistrzostwa Powiatu Średzkiego”.
Zdjęć: 3  

Znasz może kustosza? »
Tekst opublikowany 2011-02-16, opracowanie Opr. aw
Instytut Pamięci Narodowej rozpoczyna właśnie kolejną edycję Nagrody IPN Kustosz Pamięci Narodowej. Zgłoś swojego kandydata.
Zdjęć: 1  

Kolejarze okradli pociąg »
Tekst opublikowany 2011-02-16, opracowanie KPP Środa Śląska
Policjanci ze średzkiej drogówki zatrzymali do kontroli volkswagena. W pojeździe znajdowało się 15 pojemników ze skradzionym olejem napędowym. Dwóch mężczyzn w wieku 26 i 36 lat zostało zatrzymanych. Grozi im do 5 lat więzienia.
Zdjęć: 2  

Policjanci na dolnośląskich drogach  »
Tekst opublikowany 2011-02-15, opracowanie KWP Wrocław
Policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu dzisiaj w godz. 6.00-22.00 przeprowadzą wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Truck”.

Co kryją średzkie podziemia? »
Tekst opublikowany 2011-02-15, opracowanie Grzegorz Borowski
W jednym z ubiegłorocznych numerów „Expressu Średzkiego” (z dnia 10 sierpnia), w ramach cyklicznego zapoznawania czytelników z dorobkiem archeologicznym w Środzie Śląskiej, opisano jak mieszkali mieszkańcy naszego miasta w średniowieczu przy zbiegu ul. Świdnickiej i ul. Kościuszki. Podobne prace zrealizowano także w 1994 r. u zbiegu tych samych ulic, jednakże w części południowo - zachodniej, gdzie dziś mieści się budynek mieszkalny, a w jego narożniku pizzeria „Finezja”.
Zdjęć: 2  

Za wcześnie na ekshumację  »
Tekst opublikowany 2011-02-15, opracowanie mb
Ekshumacji na legnickim cmentarzu nie będzie. Przynajmniej obecnie. Policjanci musieliby wykopać wszystkie groby z ostatniego tygodnia, bo nie wiedzą gdzie szukać zaginionych zwłok.
Zdjęć: 1  

Ludzie, którzy nie potrafią kochać »
Tekst opublikowany 2011-02-14, opracowanie Marta Gołębiowska
Dziś Święto Zakochanych. Wokół serduszka, kwiatki, czekoladki i przytulające się pary. Ale nie wszyscy wiedzą, co to miłość. Oto wywiad z wrocławską psychoterapeutką Joanną Bilińską z Gabinetu Psychoterapii "Psyche".
Zdjęć: 3  

Miękinia: Zobacz kandydatów na sołtysów »
Tekst opublikowany 2011-02-14, opracowanie Gmina Miękinia
Już wiadomo, kto będzie kandydował na stanowisko sołtysa we wsiach gminy Miękinia. Wybory zaplanowano na 20 lutego.

Koniec lokat antypodatkowych? »
Tekst opublikowany 2011-02-14, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Prawdopodobnie już za cztery i pół miesiąca z rynku znikną tzw. depozyty antybelkowe, ponieważ Ministerstwo Finansów ze względu na trudną sytuację budżetową chce zmienić zasady zaokrąglania podatku. Zmieni się oferta w co najmniej 27 bankach, a podatek będzie pobierany nawet od niewielkich wkładów na niskooprocentowanych ROR-ach.

Informacje z elektronicznego kiosku »
Tekst opublikowany 2011-02-14, opracowanie bom
Infokiosk – to internetowy punkt informacyjny, z którego mogą korzystać petenci Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskiej. Zainstalowano go 2 tygodnie temu. Obsługa jest bezpłatna.
Zdjęć: 1  

Firma u lekarza »
Tekst opublikowany 2011-02-14, opracowanie LTM
Bolący kręgosłup, ból głowy, problemy ze wzrokiem, stres… Zabiegamy o dobrą kondycję naszego organizmu w codziennym życiu, a czy pamiętamy o nim także w naszej pracy? Miejsce, w którym spędzamy kilka godzin dziennie może mieć na nas większy wpływ niż mogłoby się wydawać.
Zdjęć: 1  

Korekta w PKP, czyli bałagan 2 »
Tekst opublikowany 2011-02-14, opracowanie Opr. aw
W związku z wejściem w życie korekty do rozkładu jazdy, od 1 marca nastąpią zmiany w kursowaniu wybranych pociągów Twoich Linii Kolejowych oraz EIC.
Zdjęć: 1  

Po kredyt niekoniecznie do banku »
Tekst opublikowany 2011-02-14, opracowanie LZ
Przedsiębiorco, chcesz wziąć kredyt na rozwój własnej firmy, ale w banku masz trudności? Jest inne wyjście. Możesz wziąć kredyt w Dolnośląskim Funduszu Powierniczym.

Uważam, że były przekręty »
Tekst opublikowany 2011-02-13, opracowanie Jacek Bomersbach
Były kandydat na wójta Malczyc Piotr Frankowski uważa, że w trakcie wyborów popełniono wiele nieprawidłowości. On jako jedyny złożył protest wyborczy. 14 lutego sąd zadecyduje, czy wybory są nieważne i czy trzeba je powtórzyć.
Zdjęć: 4  

Zabawka erotyczna na Walentynki? »
Tekst opublikowany 2011-02-12, opracowanie opr. LZ
Za kilka dni Walentynki. Sprawdź co Polacy chcieliby dostać z okazji święta zakochanych.

Na Dolnym Śląsku najłatwiej o unijne środki »
Tekst opublikowany 2011-02-12, opracowanie LZ
W którym województwie najłatwiej zdobyć środki unijne na rozwój swojego przedsiębiorstwa? M.in. właśnie na Dolnym Śląsku. Tak wynika z raportu Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.

Poproś policję o sprawdzenie autokaru »
Tekst opublikowany 2011-02-12, opracowanie LZ
Rozpoczęły się ferie. W tym czasie wiele autokarów będzie wiozło nasze pociechy na wypoczynek. Drogi Rodzicu, pamiętaj, że możesz sprawdzić, czy taki autokar jest sprawny!

Będzie szybka kolej. Dla wnuków »
Tekst opublikowany 2011-02-11, opracowanie Paf
Pociąg torpeda ma pędzić przez Polskę z prędkością 350 km/godz. Kiedy? W Hiszpanii potrzebowali 15 lat. Dziś we Wrocławiu odbyły się konsultacje na temat przebiegu linii.
Zdjęć: 5  

Zatańczyli poloneza »
Tekst opublikowany 2011-02-11, opracowanie Powiat Średzki
Po raz siódmy z kolei, lecz po raz pierwszy w wiosennej aurze średzcy maturzyści zatańczyli wczoraj Poloneza dla Rolanda. Tańcem tym młodzież kończy czas beztroski i rozpoczyna okres nauki do egzaminu dojrzałości.
Zdjęć: 6  

Kuba odzyskuje radość życia »
Tekst opublikowany 2011-02-11, opracowanie Paf, fund. Mrunio
Wreszcie dobre informacje na temat Kuby, psa którego chciano spalić żywcem.
Zdjęć: 3  

Przygotowują się do Euro 2012 »
Tekst opublikowany 2011-02-11, opracowanie KPP Środa Śląska, opr. Paf
Policjanci, strażnicy miejscy i sanepid przygotowują się do najazdu turystów na powiat podczas Euro 2012
Zdjęć: 2  

Nie siejcie nienawiści »
Tekst opublikowany 2011-02-11, opracowanie Jacek Bomersbach
Podczas obchodów Dnia Sybiraka w Środzie Śląskiej Ryszard Ćwikliński zaapelował do polityków i nauczycieli, aby nie kształtowali młodzieży w nienawiści do naszych sąsiadów.
Zdjęć: 12  

Miękinia. Remont powiatówki na wiosne »
Tekst opublikowany 2011-02-11, opracowanie Powiat Średzki
W gabinecie starosty podpisano umowę z firmą Skanska S.A., która wykona remont drogi powiatowej nr 1606D w gminie Miękinia.
Zdjęć: 1  

Infokiosk w starostwie »
Tekst opublikowany 2011-02-10, opracowanie Sp
Petenci odwiedzający średzkie starostwo mogą korzystania z nowoczesnego infokiosku, który zapewnia stały i bezpłatny dostęp do Internetu.
Zdjęć: 1  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-02-10, opracowanie red
Wejściówki do wrocławskiego kina 5D, bilety na koncerty Teresy Salgueiro, Proletaryatu, The Tsigunz Turbo Balkan Groove czy nordic walking - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Ferie z teatrzykiem »
Tekst opublikowany 2011-02-10, opracowanie Sp
Zapraszamy naszych najmłodszych do zapoznania się z ofertą "teatrzykową", przygotowaną na zbliżające się milowymi krokami ferie zimowe przez Dom Kultury w Środzie Śląskiej i krakowski Teatr Edukacji i Profilaktyki „MASKA”

Malczyce: ferie w Domu Kultury »
Tekst opublikowany 2011-02-10, opracowanie UG Malczyce
Dom Kultury w Malczycach zaprasza dzieci na ferie zimowe. Zobacz jakie atrakcje przygotowano.

PWr wśród najlepszych uczelni na świecie »
Tekst opublikowany 2011-02-10, opracowanie LZ
Politechnika Wrocławska znalazła się w pięćsetce najlepszych uczelni na świecie.

Wyścigi narciarzy amatorów »
Tekst opublikowany 2011-02-10, opracowanie Opr. aw
Po premierowej edycji zawodów dla młodzieży Tauron Energy Ski Cup, Czarna Góra po raz drugi stanie się areną narciarskich zmagań.
Zdjęć: 1  

Szok na pogrzebie. Obcy w trumnie »
Tekst opublikowany 2011-02-10, opracowanie mb
Rodzina podczas pogrzebu zorientowała się, że o mały włos pochowałaby kogoś obcego. Gdzie podziały się zwłoki zmarłej kobiety? Sprawę bada legnicka policja.

273 ukaranych kierowców »
Tekst opublikowany 2011-02-09, opracowanie KPP Środa Śląska
Początek roku okazał się dla średzkiej drogówki okresem wytężonej pracy. Nad bezpieczeństwem na naszych drogach czuwali również funkcjonariusze innych służb. Efektem ich działań było m.in. kilkaset przeprowadzonych kontroli pojazdów, 273 kierowców ukaranych mandatami oraz 19 nietrzeźwych kierujących.

Przestępstwo 3 w 1 »
Tekst opublikowany 2011-02-09, opracowanie opr. MG
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował pojazdem pomimo sądowego zakazu i po spożyciu alkoholu. Dodatkowo okazało się, że auto, którym jechał, jest kradzione.

Cena gazu może pójść w górę »
Tekst opublikowany 2011-02-08, opracowanie LZ
Jeszcze nie tak dawno, bo pod koniec roku, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo obniżyło cenę gazu o ponad 3 procent. Niestety nie na długo.

71 lat po pierwszej masowej »
Tekst opublikowany 2011-02-08, opracowanie UM Środa Śląska
Uroczystości upamiętniające 71 rocznicę pierwszej masowej deportacji Polaków na Syberię odbędą się w Środzie Śląskiej w czwartek 10 bm.

Kto zorganizuje Dni Malczyc? »
Tekst opublikowany 2011-02-08, opracowanie UG Malczyce
Urząd gminy Malczyce ogłosił konkurs ofert na zorganizowanie XIII Festynu Gminnego „Dni Malczyc” w dniach 18-19 czerwca 2011 roku.

Halówka nie dla indywidualistów  »
Tekst opublikowany 2011-02-08, opracowanie bom
Osiem najlepszych drużyn w halowej piłce nożnej wzięło udział w finałach w hali sportowej przy ulicy Wrocławskiej w Środzie Śląskiej. Była to 7 edycja imprezy o mistrzostwo powiatu średzkiego i puchar starosty.
Zdjęć: 11  

Najbardziej oszczędni zostaną ukarani »
Tekst opublikowany 2011-02-08, opracowanie INTERIA.PL
Rząd chce objęcia wydatków samorządów kontrolą, której do tej pory były pozbawione. Taka zmiana oznacza wylanie dziecka z kąpielą.

Krwiodawstwo, które się nie opłaca? »
Tekst opublikowany 2011-02-08, opracowanie Marta Gołębiowska
Od zeszłego tygodnia Terenowa Stacja Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu apeluje do krwiodawców o mobilizację sił. Brak jakichkolwiek rezerw krwi grozi wstrzymaniem wykonywania operacji.
Zdjęć: 4  

We Wrocławiu wiosna, gdzie jeszcze?  »
Tekst opublikowany 2011-02-08, opracowanie Paf
Na skwerze przy moście Pomorskim pojawiły się krokusy. Są tak dorodne, jakby wiosna była w pełni.
Zdjęć: 3  

Policyjna przestroga na ferie »
Tekst opublikowany 2011-02-08, opracowanie KPP Środa Śląska
Już za kilka dni w powiecie średzkim rozpoczną się ferie zimowe. Aby nasi najmłodsi spędzili ten czas bezpiecznie, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej rozpoczęli w szkołach cykl pogadanek, w ramach akcji "Bezpieczne Ferie".
Zdjęć: 3  

Oddaj Niemcom pluszaka! »
Tekst opublikowany 2011-02-07, opracowanie RW
Pracownicy niemieckiego ogrodu zoologicznego w Goerlitz chcą twojego pluszowego misia. Jak sami przyznają – mają zamiar w ten sposób zrobić... niedźwiedzią przysługę. W istocie zrobią przysługę misiom, a konkretnie pandom czerwonym, które zagrożone są wyginięciem. Co ma wspólnego twój pluszak z ochroną zagrożonych gatunków? Okazuje się, że sporo.
Zdjęć: 3  

Kopali piłkę w hali »
Tekst opublikowany 2011-02-07, opracowanie Powiat Średzki
5 zespołów wzięło udział w halowym turnieju piłkarskim o tytuł mistrza powiatu średzkiego. Finał turnieju odbył się 5 lutego w sali sportowej przy PZSP nr 1 w Środzie Śląskiej.
Zdjęć: 5  

Droga Ujazd Górny - Jarostów otwarta, ale... »
Tekst opublikowany 2011-02-07, opracowanie Powiat Średzki
Ale przejada nią tylko auta osobowe. Ciężarówki wciąż skazane są na obwodnice.

Miękinia: V Forum Uniwersytetów III Wieku  »
Tekst opublikowany 2011-02-07, opracowanie UG Miękinia
Tematyka Forum koncentrować się będzie wokół roli i zasadności funkcjonowania i organizacji warsztatów dla seniorów ze szczególnym podkreśleniem roli Uniwersytetu III Wieku przy ich realizacji.

Koniec bezpłatnej A4 »
Tekst opublikowany 2011-02-07, opracowanie LZ
Bezpłatna autostrada z Wrocławia do Katowic od lipca będzie tylko wspomnieniem. Za przejazd A4 będzie trzeba zapłacić mniej więcej 20 groszy za kilometr.

Jezus jest odpowiedzią »
Tekst opublikowany 2011-02-06, opracowanie
Informacja dodana przez Czytelnika.

Ekstradycja zabójcy z Włoch »
Tekst opublikowany 2011-02-04, opracowanie Jacek Bomersbach
Włoska policja zatrzymała 24-latka z Wrocławia, który jest podejrzany o brutalne morderstwo Jana T. i podpalenie jego zwłok w lesie między Słupem a Kobylnikami.
Zdjęć: 6  

Egipt pójdzie w ślady Turcji »
Tekst opublikowany 2011-02-03, opracowanie Wojciech Sitarz
Profesor Piotr Mickiewicz, politolog z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej w rozmowie z naszym reporterem Wojciechem Sitarzem analizuje aktualną sytuację w Egipcie. Jego zdaniem dni Hosniego Mubaraka są już policzone, a w Kairze władzę przejmą siły demokratyczne.
Zdjęć: 1  

Tragedia na A4 »
Tekst opublikowany 2011-02-03, opracowanie opr. KK
Dwie ofiary śmiertelne to tragiczny finał potrącenia pracowników Pomocy Drogowej przez tira na autostradzie A4.
Zdjęć: 2  

Nie przekręt, tylko uchybienie procedur »
Tekst opublikowany 2011-02-03, opracowanie Jacek Bomersbach
Wójt Malczyc Ryszard Skuła złożył zażalenie na postanowienie wrocławskiego sądu okręgowego, który uznał, że wybory są nieważne i nakazał je powtórzyć. O sytuacji w Malczycach rozmawiamy z Mariolą Kądzielą, przewodniczącą rady gminy.
Zdjęć: 3  

Steczkowska wspiera Kubę »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie MG
Justyna Steczkowska umieściła na swoim blogu wpis dotyczący Kuby. Apeluje w nim o pomoc podpalonemu psu. - Wielki odzew, jakim cieszy jej inicjatywa dowodzi, że wsparcie artystów ma wielką siłę. Pod jej apelem podpisało się bardzo wielu ludzi, którzy chcą wesprzeć akcję – mówi Elżbieta Śmigielski z Fundacji Mrunio.
Zdjęć: 1  

Loty do Egiptu oficjalnie wstrzymane? »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie MG
Dolnośląska Izba Turystyczna wydała apel do ministra Sikorskiego o wstrzymanie lotów do Egiptu.

Afrykański kocioł wrze »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie Wojciech Sitarz/ RW
Północna Afryka wrze. Po protestach w Tunezji, które doprowadziły do obalenia prezydenta wiatr rewolucji przeniósł się do Egiptu – innego popularnego celu wycieczek Polaków. Wrocławskie biura podróży odwołują wycieczki, z lotniska na Strachowicach do Egiptu nie wylatują samoloty.
Zdjęć: 2  

Rihanna jak lekarstwo »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie RW/ Interia.pl
"Gdzie można kupić bielety?", "Pomóżcie fanom boskiej Ri!" – do naszej redakcji napływa mnóstwo maili od wrocławskich wielbicieli największej gwiazdy muzyki pop – Rihanny. Piosenkarka ma w naszym mieście setki fanów. Choć koncert odbędzie się dopiero za 10 miesięcy - już teraz mamy dla miłośników artystki kilka informacji.
Zdjęć: 1  

ZUS skontrolował zwolnienia lekarskie »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie Iwona Kowalska Rzecznik Prasowy ZUS
Kwota wstrzymanych lub obniżonych świadczeń chorobowych w całym ubiegłym roku przekroczyła 141 mln zł. To efekt prowadzonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych kontroli zwolnień lekarskich.

Podatek może na siebie zarobić »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, analityk Tax Care
Pracujący na własny rachunek zyskują w końcu roku bezpłatny, kilkumiesięczny kredyt od urzędu skarbowego. Dzięki temu podatek może przynajmniej w części na siebie zarobić.

Chcieli zabić psa? »
Tekst opublikowany 2011-02-01, opracowanie ech
Spętanego smyczą psa wyciągnięto z Odry. Walczącego z nurtem zwierzaka zauważył 15-letni chłopak, kiedy spacerował wzdłuż brzegu rzeki.
Zdjęć: 1  

Lipiński zastąpi Kaczyńskiego? »
Tekst opublikowany 2011-02-01, opracowanie LZ
Adam Lipiński jest „numerem dwa” w Prawie i Sprawiedliwości. Tak o swoim zastępcy, legnickim pośle, mówi sam szef partii Jarosław Kaczyński.

Zima odpuści już jutro »
Tekst opublikowany 2011-02-01, opracowanie MG
Sroga zima nie wróci, przynajmniej na razie. Choć przez ostatnie dziesięć dni było trochę mroźniej, od jutra znów temperatury przekroczą zero stopni.
Zdjęć: 8  

Nowa droga przez gminę »
Tekst opublikowany 2011-02-01, opracowanie Opr. aw
W piątek, 28 stycznia, rozstrzygnięto przetarg na remont drogi powiatowej oznaczonej nr 1606D. To ona, przechodząc przez gminę Miękinia, prowadzi z Wrocławia do Kostomłotów.

Przytulali się »
Tekst opublikowany 2011-02-01, opracowanie Daniel Biernat
Dzisiaj według kalendarza świąt nietypowych, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przytulania. A mroźna pora sprzyja rozdawaniu gorących uścisków, również w Bolesławcu.
Zdjęć: 20  

Amatorzy domowej sake »
Tekst opublikowany 2011-02-01, opracowanie aw
Sake to słynny alkohol z ryżu. Mieszkańcy Środy Śląskiej chcieli go posmakować bez wycieczki do Japonii. Posunęli się do włamania i kradzieży.
Zdjęć: 1  

Na włam z małym bratem »
Tekst opublikowany 2011-02-01, opracowanie aw
Nie tylko okradli, ale i zniszczyli, wyrywając np. przewody ze ścian. Szkody zostały wycenione na 1300 zł.

Pięć lat młodzieżowej rady »
Tekst opublikowany 2011-02-01, opracowanie Opr. aw
W najbliższy czwartek, 3 lutego, o godz. 13.00 w sali konferencyjnej starostwa odbędzie się rocznicowa sesja Młodzieżowej Rady Powiatu Średzkiego.

Zagrają w ''nogę'' »
Tekst opublikowany 2011-02-01, opracowanie Opr. aw
Wtorek jest ostatnim dniem, kiedy można zgłaszać drużyny do III Turnieju Halowym w piłkę nożną o Puchar Przechodni Wójta Gminy Udanin.

Walka Adamek - Kliczko nie dla Wrocławia? »
Tekst opublikowany 2011-02-01, opracowanie interia.pl
Operator stadionu we Wrocławiu już ogłosił, że walka Tomasza Adamka z Władymirem Kliczko odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska. Tymczasem szef Narodowego Centrum Sportu, Rafał Kapler wylatuje do Los Angeles, aby negocjować pojedynek Polaka z Ukraińcem na Stadionie Narodowym.
Zdjęć: 1  

Posiadał gram fety »
Tekst opublikowany 2011-02-01, opracowanie bom
Ponad gram amfetaminy miał przy sobie 19-latek, który spacerował z kolegą po Środzie Śląskiej. Na widok policyjnego patrolu próbował pozbyć się narkotyku.
Zdjęć: 1  

Dzisiaj
Środa 12 maja 2021
Imieniny
Dominika, Imeldy, Pankracego

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl