Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 117 informacji. Wszystkie poniżej.

Tańszy parking przy lotnisku »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie Opr. aw
Centrum miasta zamyka się na samochody, likwidując część parkingów. Z kolei wrocławskie lotnisko wręcz zachęca do zatrzymania się u nich.
Zdjęć: 3  

Dolnoślązacy mają najdroższe paliwo »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie LZ
Dolnośląscy kierowcy nie mają powodów do zadowolenia. Powodem są ceny paliw na stacjach. Co prawda wszędzie są wysokie, ale w naszym województwie – najwyższe ze wszystkich województw. Tak wynika z raportu portalu zajmującego się badaniem rynku paliw. Co gorsza, ceny na stacjach będą dalej rosły.

Oddychasz - płacisz, czyli o podatkowym szaleństwie »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie opr. RW
Podatek od komina? Podatek od kart do gry? Może brzmi to nieprawdopodobnie, ale to nie żart prima aprilisowy. Takie właśnie opłaty nasze państwo serwowało swoim obywatelom w przeszłości. Dzisiaj Ministerstwu Finansów również nie brakuje wyobraźni. Płacimy podatki gdy zarabiamy, płacimy gdy wydajemy i płacimy gdy oszczędzamy. A kiedy jeszcze?

Światowy Dzień Budyniu »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie Opr. aw
- Jem tylko na ciepło, zimny kojarzy mi się z kożuchem na mleku, więc go nie ruszam - mówi Marysia z wrocławskiego przedszkola. Dziś obchodzimy święto budyniu.
Zdjęć: 2  

Dzieci palą trawę i zażywają LSD »
Tekst opublikowany 2011-03-30, opracowanie Jacek Bomersbach
Na terenie gminy Środa Śląska rośnie tendencja zażywania narkotyków. Szokiem jest, że dzieci z podstawówek mają już kontakt z LSD i środkami nasennymi.
Zdjęć: 9  

Euro 2012: ostatnia szansa na bilet »
Tekst opublikowany 2011-03-30, opracowanie ed
Tylko do końca marca możemy rezerwować bilety na Euro 2012. Czasu jest niewiele, już jutro ostatnia szansa na bilet!

Nie znikną tak szybko »
Tekst opublikowany 2011-03-30, opracowanie aw
Polskę zelektryzowała informacja o likwidacji „czarnych punktów”. Jak się okazuje, ich widok będzie zmuszał kierowców do ostrożniejszej jazdy jeszcze przez dłuższy czas.

Marsz (NIE) Milczenia »
Tekst opublikowany 2011-03-29, opracowanie Opr. aw
3 kwietnia na wrocławskim Rynku odbędzie się Marsz (NIE) Milczenia, organizatorem jest Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami we Wrocławiu. Wszystko dzięki naszej publikacji o skatowanym kocie.
Zdjęć: 1  

Debata o narkotykach »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie bom
We wtorek (29 marca) sanepid w Środzie Śląskiej organizuje szkolenie na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy.
Zdjęć: 2  

Opera szuka „durzych” »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie TOW
Plaga błędów ortograficznych opanowała dolnoślązaków. W ubiegłym tygodniu były już szef legnickiego SLD Sławomir Skowroński namawiał do „zakópów” w Biedronce, a Opera Wrocławska ogłasza przetarg na druki małe i „durze”.
Zdjęć: 1  

Policjanci skupieni na kierowcach »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie aw
Policjanci z województwa dolnośląskiego weszli z przytupem w ten tydzień. W poniedziałek do godz. 22 będzie przeprowadzana kontrola kierowców.

Policjanci skupieni na kierowcach »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie aw
Policjanci z województwa dolnośląskiego weszli z przytupem w ten tydzień. W poniedziałek do godz. 22 będzie przeprowadzana kontrola kierowców.

Mieszkanie na dom zamienię »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
699 tys. zł – tyle wynosi przeciętna ofertowa cena domu w okolicach Warszawy. To niemal dokładnie tyle samo co przed rokiem.

Mieszkanie na dom zamienię »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
699 tys. zł – tyle wynosi przeciętna ofertowa cena domu w okolicach Warszawy. To niemal dokładnie tyle samo co przed rokiem.
Zdjęć: 3  

Dzisiaj zmiana czasu »
Tekst opublikowany 2011-03-25, opracowanie Marta Gołębiowska
W nocy z soboty na niedzielę przestawimy zegarki z godziny 2 na 3, ale stwierdzenie, że śpimy o godzinę krócej, jest nadmiernym uproszczeniem. Przecież nawet ci, którzy w niedzielę muszą wstać o konkretnej godzinie, mogą iść o godzinę wcześniej spać.

Człowiek z pasją »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie ers
Kontynuujemy publikację najciekawszych zdjęć zgłoszonych na 10. konkurs fotograficzny zatytułowany „Fotomistrzostwa Powiatu Średzkiego”.

SZOK przyciąga gimnazjalistów »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie Opr. aw
Szkolny Ośrodek Kariery – SZOK jest jednym z działań skierowanych do uczniów Gimnazjum w Kostomłotach w ramach realizowanego projektu "Daj sobie szansę! My ci pomożemy". Przypominamy, że projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie red.
Bilety do kina 5D, koncerty: Ani Dąbrowskiej, Chick Corea & Gary Burtona, Acid Drinkers, Lecha Janerki i Kim Nowaka czy Paprika Korps lub widowisko Legends of Shaolin, a wszystko za smsa.

Skąd emeryt ma na życie? »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie Magdalena Szulc, LTM Communications
Koszty jedzenia i leków, rachunki, prezenty dla wnuków… to codzienność polskiego emeryta. Większości seniorów nie stać nie tylko na luksus, ale nawet zaspokojenie podstawowych potrzeb. Skąd czerpią środki na życie?
Zdjęć: 1  

Koniec świata? Odwołany »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie Opr. aw
Kalendarz Majów przewidywał koniec świata na 21 grudnia 2012 roku. Okazuje się jednak że nastąpi on 104 lata później. Błąd popełnili współcześni naukowcy.

Uczestnik ''Tańca z gwiazdami'' zatrzymany »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie mb
Jan K. znany z programu telewizyjnego "Taniec z gwiazdami" został zatrzymany w Lwówku Śląskim za jazdę pod prąd i bez prawa jazdy.

Kwiaty na Babiniec 2011 »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie opr. aw
8 marca w restauracji Kobo w Malczycach zebrało się ponad 160 pań, aby świętować Dzień Kobiet.
Zdjęć: 2  

Doczekali się świetlicy »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie Opr. aw
17 marca podpisana została umowa o dofinansowanie projektu „Budowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Siemidrożyce”.
Zdjęć: 1  

Za wysoki mandat - nie przyjmuj »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie aw
- No to będzie mandat – ktokolwiek słyszał te słowa wie, że oznaczają one poważne uszczuplenie stanu portfela. Kwoty do zapłacenia zwykle znajdują się bliżej górnej dopuszczalnej granicy. Czy policjanci boją się dawać niskie mandaty?
Zdjęć: 2  

Żywy psi szkielet »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie ech
Skrajnie wycieńczony, wychudzony, z licznymi ranami, bez jedzenia i picia – takie warunki Tuptusiowi przygotował jego pan. Policjanci zatrzymali 23-latka, który znęcał się nad psem.

Odnowią świetlicę w Chomiąży »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie Opr. aw
Wójt gminy Malczyce Ryszard Skuła podpisał umowę na projekt „ Remont świetlicy w Chomiąży wraz z zagospodarowaniem terenu”. Obecnie refundacja wynosi 287,9 tysięcy złotych, co stanowi 75 % kosztów kwalifikowanych.

Prace zgodnie z planem »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie Opr. aw
Postęp robót budowlanych w ramach projektu „Kompleksowa kanalizacja sanitarna gminy Kostomłoty, miejscowości: Chmielów, Siemidrożyce, Wilków Średzki, Wnorów wraz z rozbudową i modernizacją oczyszczalni ścieków w Piotrowicach” przebiega zgodnie z zaplanowanym wcześniej harmonogramem.
Zdjęć: 2  

Oni dostaną dotacje »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie ug
Rozstrzygnięto otwarty konkursu, który dotyczył ofert współpracy z organizacjami pozarządowymi w roku 2011.

Poznaj swoich sołtysów »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie red.
Od 14 do 28 lutego w sołectwach w gminie Malczyce odbyły się wybory sołtysów.

''Korepetycje'' dla uczniów »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie Opr. aw
10 marca wójt gminy Malczyce podpisał w urzędzie marszałkowskim umowę w ramach projektu systemowego - Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkoły podstawowej na realizację projektu edukacyjnego „Rozwój bez barier”.

Pracowita wiosna »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie opr. MG
W gminie Miękinia prace nad budową dróg i obiektów sportowych nie ustają. Pieniądze już są, a teraz dodatkowo remontom będzie sprzyjała także pogoda.
Zdjęć: 2  

Chcą pomagać organizacjom  »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie ers
Zapraszamy lokalne organizacje pozarządowe na spotkanie poświęcone projektowi „Mobilny Inkubator NGO”, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek tj. 28 marca o godz. 14.00 w sali konferencyjne starostwa – ul. Wrocławska 2.

Pomóżmy trojaczkom »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie Opr. aw
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie organizuje akcję pomocy dla trojaczków z gminy Udanin.
Zdjęć: 1  

Targi po raz szósty »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie ers
Z myślą o średzkich uczniach, ich rodzicach i nauczycielach Powiatowy Ośrodek Edukacji zorganizował Lokalne Targi Edukacyjne. Impreza odbyła się 21 marca w Środzie Śląskiej.
Zdjęć: 3  

Udana dekada  »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie Ers
18 marca Stowarzyszenia dla Powiatu świętowało 10 - lecie istnienia. Jak przystało na jubileusz były wspomnienia, życzenia i oczywiście tort.
Zdjęć: 1  

G.G. Amos w DK »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie PRG
Nie lada gratka szykuje się dla miłośników dobrej muzy na światowym poziomie. G.G. Amos, pochodząca z San Francisco amerykańska gitarzystka i wokalistka, wykonująca tzw. West Coast Bluesa (mieszanka bluesa, soulu oraz funk jazzu) wystąpi 30 marca na scenie średzkiego Domu Kultury.
Zdjęć: 1  

Nowy rozkład lotów »
Tekst opublikowany 2011-03-22, opracowanie SC/MG
Zmiana czasu na letni dla każdego zawsze oznacza to samo - godzinę snu mniej. Przestawienie wskazówek zegara to jednak nie tylko zapowiedź zbliżającego się lata, to także czas zmiany rozkładu lotów na lotniskach. We Wrocławiu jedna godzina snu mniej to 6 nowych miast na tablicach odlotów i przylotów.
Zdjęć: 1  

Dziś po raz ostatni I dzień wiosny »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie Paf
Już się przyzwyczailiśmy, że pierwszy dzień wiosny przypada na 21 marca. Niepotrzebnie.

Gwiazdy zagrają dla chorej Majeczki »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie Maja i Andrzej Sikorowscy
Maja i Andrzej Sikorowscy zagrają dla małej Mai. Artyści będą wykonywać piosenki ze swojej drugiej płyty „Sprawa rodzinna” oraz największe przeboje grupy Pod Budą, można tu wspomnieć takie hity jak „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa” czy „A jutro znów pójdziemy na całość”. repertuar artyści zróżnicowali stylistycznie w myśl zasady jaka zawsze przyświecała Andrzejowi Sikorowskiemu, że piosenka ma być mądra i przebojowa bez względu na gatunek do jakiego zaklasyfikują ją krytycy.
Zdjęć: 1  

Wrocław na planszy Monopoly »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie LZ
Wrocław jako jedyne dolnośląskie miasto i jedno z 22 w Polsce, będzie się promować na planszy polskiej wersji gry Monopoly.

Smoleńsk: śledztwo międzynarodowe? »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie opr. RW
Złożono petycję w sprawie katastrofy smoleńskiej do sekretariatu komisji petycji w Parlamencie Europejskim.
Zdjęć: 1  

Czaszki, węże i symbole  »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie bom
Jacka „Nicolausa” Woźnego fascynuje dawna sztuka. W jego obrazach jest wiele średniowiecznych symboli. Od kilku dni wystawę można oglądać w Muzeum Regionalnym w Środzie Śląskiej.
Zdjęć: 11  

Coraz mniej mieszkań »
Tekst opublikowany 2011-03-18, opracowanie opr. RW
GUS publikuje kolejne dane, z których wynika, że spada liczba budowanych w Polsce mieszkań.
Zdjęć: 5  

Nie wymieniamy dowodów »
Tekst opublikowany 2011-03-18, opracowanie opr. MG
Prawie 17 tys. plastikowych dowodów osobistych, wydanych wrocławianom 10 lat temu, właśnie traci swoją ważność.

Podwyżki stóp »
Tekst opublikowany 2011-03-18, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Niedawno karierę robiło określenie wojna walutowa, czyli dążenie do osłabiania walut poprzez luzowanie polityki pieniężnej. W ciągu kilku miesięcy kierunek działań radykalnie się zmienił. Podwyżki stóp zapowiada Europejski Bank Centralny i centralny bank Szwajcarii.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie red.
Bilety do kina 5D, koncerty: Fu Manchu, Zespołu Reprezentacyjnego, Hurt i Habakuk, Nouvelle Vague i Vavamuffin lub Nordic Walking, a wszystko za smsa.

Płyną do nas roztopy »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie aw
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie dotyczące wzrostu poziomu rzek. Będzie nimi spływać roztopiony śnieg.

Bunt samorządów »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie Paf/TOW/AS
Największe polskie aglomeracje, z których do centralnego budżetu płynie największy strumień pieniędzy powiedziały stanowcze „nie” nowemu pomysłowi Ministerstwa Finansów. To największy bunt polskich samorządów po 1989 roku i swoista próba sił pomiędzy władzą centralną a samorządową. Na razie obie strony prężą muskuły a zwycięstwo w tej potyczce może znacząco wpłynąć na rozwój polskich gmin.

Awaria nuklearna - mamy procedury »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie aw
Tragedia w Japonii każe nam przyjrzeć się własnemu podwórku. Za miedzą mamy elektrownię nuklearną w Czechach. Czy w razie awarii Wrocław i Dolny Śląsk byłyby przygotowane?

Uważaj na komórkowych naciągaczy »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie Jacek Bomersbach
Od stycznia Powiatowa Rzecznik Konsumentów (PRK) w Środzie Ślaskiej zasypywana jest skargami na jakość butów z ekskluzywnych sklepów i operatorów sieci komórkowych, którzy okazują się naciągaczami.
Zdjęć: 3  

Po ciężkiej nocy odpoczął na IW.  »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie KWP Środa Śląska
Średzcy policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca Lubina, który w nocy z 13 na 14 marca br. nie próżnował. Młody mężczyzna może pochwalić się m.in. kradzieżą paliwa, spowodowaniem kolizji, uszkodzeniem znaków drogowych oraz jazdą pod wpływem alkoholu.

Uwaga na oszustów! »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie KWP Środa Śląska
"Cześć ciociu, tu Marek. Jestem właśnie we Wrocławiu i kupuję samochód. Zabrakło mi 15 tysięcy zł. Czy mogłabyś mi pomóc?" Taki telefon odebrała we wtorek jedna z mieszkanek Środy Śląskiej. Problem w tym, że że osobą, która dzwoniła nie był krewny tylko oszust.

Jak radzić sobie z drogim frankiem »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie Jarosław Sadowski, Expander
Dla części kredytobiorców najbliższa rata może być najwyższa w historii. Z wyliczeń Expandera wynika, że będzie ona o ok. 100 zł wyższa niż przed miesiącem. Nie należy jednak panikować. Przypominamy, że w lutym 2009 r. kurs osiągnął poziom aż 3,32 zł, a już po miesiącu był poniżej 3 zł.
Zdjęć: 1  

Wielka siła maleńkiej Mai »
Tekst opublikowany 2011-03-16, opracowanie red.
Maja urodziła się zdrowa w październiku 2009 r. Do 5 miesiąca życia była dobrze rozwijającym się dzieckiem i nic nie wskazywało, że ją oraz jej rodziców może spotkać wielkie nieszczęście. W marcu 2010 r. Maja zachorowała na sepsę, w wyniku, której jej ręce i nóżki zostały zaatakowane przez martwicę. Lekarze, aby ratować życie dziecka musieli zdecydować się na drastyczne posunięcie, amputację rączek i nóżek maleństwa.
Zdjęć: 1  

Centrum dla bezrobotnych »
Tekst opublikowany 2011-03-16, opracowanie Jacek Bomersbach
W Powiatowym Urzędzie Pracy (PUP) w Środzie Śląskiej ruszyło Centrum Aktywizacji Zawodowej. W wyremontowanych i skomputeryzowanych pomieszczeniach bezrobotni mają być lepiej obsługiwani.
Zdjęć: 10  

Bezczelnie się gap! »
Tekst opublikowany 2011-03-16, opracowanie aw
To już nie grzech. Udowodniono, że patrzenie się na kobiece piersi działa kojąco i ma wręcz uzdrowicielską moc. Nie krępuj się więc, szczególnie że idzie wiosna, a wraz z nią pojawią się dekolty.

Numer życia lub... śmierci »
Tekst opublikowany 2011-03-15, opracowanie aw
W książce telefonicznej komórki musisz mieć osobę pod nazwą ICE. To do niej zadzwonią ratownicy medyczni w razie wypadku. Czy jednak mają na to czas?

Rzeź już wkrótce »
Tekst opublikowany 2011-03-15, opracowanie Marta Gołębiowska
2 kwietnia we wrocławskim Browarze Mieszczańskim odbędzie się pierwsza w Polsce impreza Side Show Night. Chodzenie po szkle, połykanie mieczy, łoża naszpikowane ostrymi kolcami, które z łatwością mogą przebić skórę, połykanie ognia oraz setki innych sztuk fakirów w jednym miejscu i czasie.
Zdjęć: 7  

Okradziona Polonia Środa Śląska »
Tekst opublikowany 2011-03-15, opracowanie bom
Nieznani sprawcy okradli z pieniędzy, telefonów komórkowych i kart płatniczych trenujących w tym czasie zawodników klubu sportowego Polonia Środa Śląska.
Zdjęć: 1  

Zostaw u siebie 1% »
Tekst opublikowany 2011-03-14, opracowanie Opr. aw
Jak co roku przypominamy o możliwości przekazywania 1% swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. W naszym powiecie jest ich dziesięć. Wspierając je pomagamy sobie!
Zdjęć: 1  

Nerwy przez benzynę i cukier »
Tekst opublikowany 2011-03-14, opracowanie Jacek Bomersbach
Niezadowoleni z podwyżek cen benzyny kierowcy w Środzie Śląskiej pomstują na rząd. Obrywa się również personelowi stacji benzynowych. W kolejkach słychać też narzekania na rosnące ceny cukru.
Zdjęć: 6  

Badają szkielety znalezione na budowach »
Tekst opublikowany 2011-03-14, opracowanie Jacek Bomersbach
Kilka razy w roku do Zakładu Medycyny Sądowej we Wrocławiu trafiają ludzkie szkielety znalezione podczas prac budowlanych. Za pomocą specjalistycznych metod kryminalistycznych można odtworzyć wygląd osoby zmarłej.
Zdjęć: 7  

Zmarł Tadeusz Pichowicz »
Tekst opublikowany 2011-03-14, opracowanie red
Z wielkim bólem i smutkiem oraz w poczuciu niepowetowanej straty przyjęliśmy wiadomość o nagłej śmierci Tadeusza Pichowicza.

Między Odrą a Bystrzycą »
Tekst opublikowany 2011-03-13, opracowanie opr. aw
Gmina Miękinia po raz kolejny otrzymała środki finansowe z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w wysokości 23 000,00 zł na realizację projektu z zakresu edukacji ekologicznej „Między Odrą a Bystrzycą – projekt ekologiczny Gminy Miękinia”.
Zdjęć: 1  

Nowe busy do Malczyc »
Tekst opublikowany 2011-03-13, opracowanie opr. aw
15 marca na terenie gminy Malczyce zostanie otwarta nowa linia busów.

Gasili łąki, uratowali kota »
Tekst opublikowany 2011-03-12, opracowanie bom
Straż gasiła podpalone krzesełka na stadionie w Środzie Śląskiej. Udało im się uratować kota, który przez kilka dni siedział na dachu budynku w Piotrowicach. Najwięcej wezwań mieli jednak do płonących pól i łąk.
Zdjęć: 3  

Nowy dach dla kościoła »
Tekst opublikowany 2011-03-12, opracowanie opr. aw
Kościół św. Urszuli doczeka się remontu dachu - taką decyzję podjął zarząd województwa dolnośląskiego.
Zdjęć: 1  

Oto supersportowcy powiatu »
Tekst opublikowany 2011-03-11, opracowanie Opr. aw
Na Balu Sportu w Środzie Śląskiej rozstrzygnięto V Powiatowy Plebiscyt „Sportowe Podsumowanie Roku 2010”.
Zdjęć: 3  

Rejestrujemy japońskie trzęsienia »
Tekst opublikowany 2011-03-11, opracowanie ech
Sejsmografy pracujące dla KGHM zarejestrowały trzęsienie ziemi jakie miało miejsce w Japonii. Przez kilka minut urządzenia bardzo skrupulatnie zapisywały wszystkie współrzędne, niestety ze względu na charakter naszego regionu i bezpieczeństwo górników szybko trzeba było wyłączyć pełny zapis.
Zdjęć: 1  

Nasi strażacy uhonorowani »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie Opr. aw
Trwają walne zebrania Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie gminy Kostomłoty.
Zdjęć: 1  

Pływanie za darmo »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie Opr. MG
Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i tym razem w gminie Miękinia postawiono na ruch i promocję zdrowego stylu życia. Dzięki gminnym środkom finansowym oraz środkom pozyskanym z Ministerstwa Sportu i Turystyki uczniowie z terenu gminy po raz kolejny będą mogli uczestniczyć w projekcie „Zdrowo, bezpiecznie, pływająco”.
Zdjęć: 1  

Drogi do liftingu »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie red
W średzkim starostwie podpisano umowę z wykonawcą modernizacji dróg powiatowych na odcinkach Zabłoto - Kostomłoty i Kostomłoty - autostrada A4.

Sprzęt za 171 tys. »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie red
Już pięć lat Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy dla Szpitala Powiatowego w Środzie Śląskiej działa na rzecz mieszkańców powiatu średzkiego. Przez ten czas stowarzyszenie podarowało sprzęt medyczny o wartości 171 tys. zł.

I fotograf i malarz… »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie Opr. aw
Ryszard Żłobiński, fotograf „od zawsze”, niedawno oficjalnie odkrył swój drugi talent – malarstwo. Debiutancką wystawę otwarto w lutym w średzkim Domu Kultury.
Zdjęć: 3  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie red.
Bilety do kina 5D, koncerty: Kroke i Mai Sikorowskiej, Touch of Ireland z okazji Dnia św. Patryka, Punks Not Dead 1981 - 2011 lub Nordic Walking, a wszystko za smsa.

Wyrok w sprawie Malczyc »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie bom
Wrocławski sąd apelacyjny oddalił protest wyborczy zgłoszony w Malczycach przez jednego z radnych. Na stanowisku wójta pozostaje Ryszard Skuła.
Zdjęć: 2  

Trwa akcja ''Pasy'' »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie aw
Dziś kierowcy i pasażerowie niech szczególną uwagę zwrócą na zapinanie pasów. Policja weźmie ich bowiem pod lupę.

Koniec Europy? »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie Robert Włodarek
Zbliża się do nas fala, która w pierwszej kolejności zaleje kraje Europy Zachodniej, z czasem dotrze również do Polski. Tym razem przyczyną nie jest spiętrzona woda, tylko rozprzestrzeniający się na południu...ogień. Ogień rewolucji, buntu i bratobójczych wojen który trawi Afrykę Północną. - Czeka nas największy od kilkudziesięciu lat exodus uchodźców, Europę znów zaleje fala imigrantów- twierdzą socjologowie i demografowie. Niektórzy uważają, że to koniec Europy, inni, że to... nowy początek.
Zdjęć: 15  

Surrealizm w muzeum »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie bom
W piątek 18 marca w Muzeum Regionalnym w Środzie Śląskiej będzie można obejrzeć unikatową wystawę malarstwa surrealistycznego Jacka „Nicolausa” Woźnego.
Zdjęć: 8  

Zagadka leworęczności »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie INTERIA.PL
Człowiek to asymetryczne zwierzę. Na wczesnym etapie naszego rozwoju płodowego, serce wędruje na lewą stronę. Wątroba rozwija się po stronie prawej. Płuco lewe i prawe mają odmienną budowę.
Zdjęć: 1  

Dziś Środa Popielcowa »
Tekst opublikowany 2011-03-09, opracowanie LZ
Dziś w Kościele obchodzona jest Środa Popielcowa, która rozpoczyna 40-dniowy Wielki Post – okres przygotowania do uroczystości Wielkanocy.

Jak dobrze wypaść? »
Tekst opublikowany 2011-03-09, opracowanie red
Autoprezentacji oraz wystąpieniom publicznym poświęcone było pierwsze w tym roku szkolenie zorganizowane przez Polską Fundację Przedsiębiorczości oraz średzkie starostwo.
Zdjęć: 3  

Kniaź Popiel, wycinanki i komputery »
Tekst opublikowany 2011-03-09, opracowanie Opr. aw
W czasie ferii zimowych w Gminnym Ośrodku Kultury w Kostomłotach zorganizowano zajęcia dla dzieci i młodzieży.
Zdjęć: 2  

Pierwsze spotkanie z sołtysami »
Tekst opublikowany 2011-03-09, opracowanie Opr. aw
W ostatni dzień lutego odbyło się pierwsze spotkanie władz gminy Kostomłoty z nowo wybranymi sołtysami.
Zdjęć: 2  

Bądź na bieżąco »
Tekst opublikowany 2011-03-09, opracowanie opr. aw
Od 1 lutego 2011 r. na terenie gminy Kostomłoty rozpoczęły działalność Punkty Informacji Prawnej i Obywatelskiej.

Średzki kabareton »
Tekst opublikowany 2011-03-09, opracowanie red
Masz talent i pasje? Lubisz się śmiać? Potrafisz rozbawić ludzi? Weź udział w Powiatowym Przeglądzie Kabaretów Amatorskich. Przesłuchania odbędą się 30 - 31 marca w średzkim domu kultury, a wielki finał w czerwcu podczas średzkiej nocy kabaretowej.

Warto odwiedzić targi »
Tekst opublikowany 2011-03-09, opracowanie Opr. aw
Powiatowy Ośrodek Edukacji zaprasza średzkich uczniów na Lokalne Targi Edukacyjne, które odbędą się 21 marca w świetlicy przy ul. Wrocławskiej (za Bankiem Zachodnim).

Uczą się mówić i wysławiać »
Tekst opublikowany 2011-03-09, opracowanie Opr. MG
Projekt „Akademia młodych inżynierów – wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z gminy Miękinia” przyczynił się do zainteresowania rodziców problemem rozwoju mowy i wymowy własnego dziecka.

Pójdą ''w kamasze'' »
Tekst opublikowany 2011-03-09, opracowanie red
Blisko 450 osób, w tym dwie kobiety, staną w tym roku przed Powiatową Komisją Lekarską w Środzie Śląskiej. Kwalifikacja wojskowa, zwana kiedyś poborem, rozpocznie się 11 kwietnia i potrwa trzy tygodnie.
Zdjęć: 1  

Gdzie jechać w nagłych przypadkach? »
Tekst opublikowany 2011-03-09, opracowanie opr. aw
Nadepnąłeś na gwóźdź i spuchła Ci noga? Grałeś w kosza i "strzyknęło" Ci w kolanie? Sprawdź, gdzie możesz udać się po pomoc.
Zdjęć: 1  

Odnaleziono ciało Krzysztofa »
Tekst opublikowany 2011-03-09, opracowanie bom
Wczoraj 8-marca w rzece w Kawicach odnaleziono zwłoki zaginionego w grudniu Krzysztofa Wawrona. Przyczynę śmierci ma ustalić sekcja zwłok.
Zdjęć: 3  

Eksploracja hal po celulozie »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie Jacek Bomersbach
Nieczynna papiernia w Malczycach to miejsce tajemnicze i szczególne. Dlatego właśnie odwiedzają go badacze podziemi, fotograficy i ludzie, których kręci industrial.
Zdjęć: 16  

Gmina Udanin ma sołtysów »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie ug
Zakończyły się wybory gospodarzy sołectw w gminie Udanin. W pięciu sołectwach nastąpiły zmiany, w pozostałych sołtysi uzyskali mandat na kolejną kadencję.

Co z tą wiosną? »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie Paf
Uparta zima może wpłynąć na termin otwarcia wrocławskiego ogrodu botanicznego dla zwiedzających. O tej porze roku powinno być już kolorowo. Jest szaro, smutno i zimno. Nawet pracownicy opiekujący się roślinami są zdziwieni.
Zdjęć: 37  

Jak przedłużyć życie kwiatom? »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie Paf
Amerykańscy socjaliści zaczęli, Polacy pokochali, a potem ruszyli do kwiaciarni. Dziś 8 marca - Dzień Kobiet. Radzimy, w jaki sposób przedłużyć żywot kwiatów.
Zdjęć: 13  

Płoną trawy »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie Krzysztof Halla
Panująca aura - brak leżącego śniegu i opadów, wiatr oraz nocne przymrozki spowodowały, że zeszłoroczna roślinność jest wysuszona i stanowi doskonałe podłoże palne.
Zdjęć: 16  

Dotacje dla Miękini »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie ug
Gmina Miękinia w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w 2011 roku pozyskała kolejne środki unijne. Łącznie to aż 1 345 120,56 zł.

Śmierć kibica - zarzuty dla... kibiców? »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie mb
Szesnastoletni kibic Śląska Wrocław sam wypadł z pociągu.

Bunt samorządów »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie Paf, um.
Rafał Dutkiewicz oraz przedstawiciele wszystkich dużych polskich miast jadą do stolicy, aby walczyć o samorządy.

Włamanie i kradzież formą nauczki »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie KPP Środa Śląska
3 marca br. średzcy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o włamanie i kradzież oraz przestępstwo paserstwa. W mieszkaniu jednego z nich funkcjonariusze zabezpieczyli część skradzionego mienia. Teraz wszyscy odpowiedzą przed sądem. Za kradzież i paserkę grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
Zdjęć: 2  

Złość wyładował na drzwiach »
Tekst opublikowany 2011-03-07, opracowanie KPP Środa Śląska
Pokłócił się z dziewczyną, a potem nie został wpuszczony na imprezę, więc złość wyładował na drzwiach wejściowych do lokalu. Teraz odpowie za uszkodzenie mienia. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Odjechał skradzionym motorem »
Tekst opublikowany 2011-03-07, opracowanie KPP Środa Śląska
Średzcy policjanci zatrzymali 20-latka, który ukradł motor krosowy oraz CB radio o łącznej wartości 10 tysięcy złotych. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Kibice zszokowani śmiercią kolegi  »
Tekst opublikowany 2011-03-07, opracowanie mb
Wciąż nie wiadomo, co było przyczyną tragicznej śmierci 16-letniego kibica Śląska Wrocław, który jechał do Legnicy na mecz Miedź – Tur Turek. Tajemnicą pozostaje, czy drzwi w wagonie były domknięte, czy też ktoś otworzył je w trakcie jazdy. Policja bada jak młody wrocławianin wypadł z pociągu tuż przed Legnicą. 

Uwaga na franka »
Tekst opublikowany 2011-03-07, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Kurs franka szwajcarskiego jest najwyższy na przełomie miesiąca – wtedy właśnie najwięcej kredytobiorców spłaca raty kredytów hipotecznych.

Drogi do poprawek »
Tekst opublikowany 2011-03-06, opracowanie opr. aw
20% nowych dróg w Polsce wymaga poprawek - przyznała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. To między innymi konsekwencja złej praktyki, zgodnie z którą głównym kryterium wyboru wykonawcy jest cena.
Zdjęć: 1  

Dzień ''Mamusi'', czyli teściowej »
Tekst opublikowany 2011-03-05, opracowanie opr. aw
Teściowa do zięcia: Dziś w radiu puścili przebój mojej młodości! On na to: "Bogurodzicę"?! Złóż życzenia "Mamusi", bo dziś Dzień Teściowej.
Zdjęć: 2  

W trosce o pieszych »
Tekst opublikowany 2011-03-05, opracowanie aw
Pierwszego dnia marca policjanci przeprowadzili akcję "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Chodziło przede wszystkim o pieszych.

Pies Kuba wraca do zdrowia »
Tekst opublikowany 2011-03-04, opracowanie Fundacja Mrunio, Paf
Humor mu dopisuje, a rany się goją. Ma nawet nowego przyjaciela. Została nim... kotka Kicia, której historia jest równie tragiczna. Zobacz zdjęcia.
Zdjęć: 36  

Dostał 303 punkty karne! »
Tekst opublikowany 2011-03-04, opracowanie RP KWP w Opolu
Namysłowscy policjanci zatrzymali w pościgu 17-letniego mieszkańca Nowego Dworu. Mężczyzna nie zatrzymał się samochodem do kontroli drogowej. Uciekając, stwarzał poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu, popełniając ponad 50 wykroczeń, za które uzbierał 303 punkty karne. Funkcjonariusze na blokadzie zatrzymali Marcina R., okazało się, że kierował pojazdem mimo orzeczonego przez sąd zakazu. Grozi mu teraz do 3 lat więzienia.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-03-03, opracowanie red
Wejściówki do wrocławskiego kina 5D, bilety na koncerty Izraela, Big Cyc, Apteki czy Lao Che i Czesław Śpiewa lub koncerty w Filharmonii Wrocławskiej czy nordic walking - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Ważne dla akwarystów »
Tekst opublikowany 2011-03-02, opracowanie opr. MG
Amazonka to pod względem powierzchni dorzecza największa rzeka na świecie. Żyje w niej ponad 2 tysiące gatunków ryb. We wrocławskim zoo przygotowano cztery duże zbiorniki z rybami pochodzącymi z tej rzeki.
Zdjęć: 3  

Fundusze zarabiają na surowcach »
Tekst opublikowany 2011-03-02, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Dla amatorów funduszy inwestycyjnych luty okazał się cieplejszy od stycznia. Tym razem proporcje rozłożyły się zdecydowanie na ich korzyść, bo jedynie co piąty fundusz zakończył miesiąc stratą.
Zdjęć: 1  

Pszenica jest za tania. Albo złoto za drogie »
Tekst opublikowany 2011-03-02, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Gdy złoto potraktować jako punkt odniesienia dla zmian cen surowców, czyli jako pieniądz, można dojść do interesujących wniosków. Posiadanie złotych monet uchroniłoby nas przed wzrostem cen cukru i pszenicy, ale na ropie wyszlibyśmy o wiele gorzej.

Oto najgorętsza fotogaleria! »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie Marta Gołębiowska
Panowie z sikawką i pałką, majtek bez majtek i kobiety w półprzezroczystej bieliźnie. Tak było wczoraj na Mistrzostwach Chippendales Wratislavia Men Wrocław 2011 w Hali Stulecia.
Zdjęć: 126  

171 tys. zł dla szpitala »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie Powiat Średzki
Już pięć lat Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy dla Szpitala Powiatowego w Środzie Śląskiej działa na rzecz mieszkańców powiatu średzkiego. Przez ten czas stowarzyszenie podarowało sprzęt medyczny o wartości 171 tys. zł.

Mistrzostwa Służb Mundurowych w wyciskaniu »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie opr. LZ
Już 12 marca w hali sportowej przy ulicy Krupniczej 15 we Wrocławiu, odbędą się I Dolnośląskie Mistrzostwa Służb Mundurowych w wyciskaniu Sztangi Leżąc – RAW. To jedyna tego typu impreza na Dolnym Śląsku.
Zdjęć: 1  

Kryminalni na tropie morderców kota »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie Paf
Wrocławska "dochodzeniówka" już rozpoczęła śledztwo w sprawie znęcania się nad kotem. Policjanci podjęli śledztwo po filmie, który dostarczyliśmy do komendy.
Zdjęć: 1  

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl