Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 132 informacji. Wszystkie poniżej.

Od piątku Dni Środy Śląskiej »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie bom
Od piątku do niedzieli potrwają Dni Środy Śląskiej. – Trzydniowa impreza plenerowa odbędzie się na Rynku oraz w strefach górnej i dolnej – zapowiada Grzegorz Ptaszyński, dyrektor domu kultury.

Na motocyklu przez Australię »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie Opr. aw
20. kwietnia wrocławski podróżnik i motocyklista Tadeusz Szumiński wyruszył w dwumiesięczną podróż po bezdrożach najdalszego zakątka świata. Ekspedycja BMW Inchcape Australia 2011 potrwa do 20. czerwca

Hipoteki: spadek dostępności kredytów »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
W związku ze spadkiem średniej pensji i wzrostem stawki WIBOR, Indeks Dostępności Kredytowej spadł w maju o ponad 2 pkt., ale i tak jest o 7,5 proc. wyżej niż rok temu.

Bankowy wyścig na celebrytów »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Już co drugi bank ma na swoim koncie reklamy telewizyjne z celebrytą. W ciągu kilku ostatnich lat instytucje finansowe namówiły do swojej oferty, używając przynajmniej 50 znanych twarzy.

Bociany mają swoje święto »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie Radosław Kwiatkowski
31 maja obchodzony jest Dzień Bociana Białego. To świetna okazja do zwrócenia uwagi na szczególne miejsce jakie ptaki te zajmują w polskiej kulturze i krajobrazie, a także na zagrożenia i potrzebę ich ochrony.

31 maja - Światowy Dzień bez Papierosa »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie opr. EP
Polska jest jednym ze 173 państw, które podpisały Ramowa Konwencje Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) o Ograniczeniu Użycia Tytoniu. To narzędzie, które ma za zadanie zatrzymać śmiercionośną epidemię, jaką jest używanie tytoniu, zabijające rocznie aż 6 000 000 ludzi w skali świata. Jakie zaostrzenia czekają Polskę? Jak daleka droga przed nami, aby osiągnąć światowe standardy w kwestii zdrowia? Stowarzyszenie MANKO, organizator kampanii społecznych Lokal Bez Papierosa.pl oraz Polska Bez Dymu, udziela odpowiedzi na te pytania.

Stresujący stresssss… »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie LTM Communications
Niewielkie dawki stresu i codzienny wyrzut adrenaliny są dla naszego organizmu bodźcem mobilizującym do działania i podejmowania nowych wyzwań. Jednak pozytywnych rezultatów nadmiernej pobudliwości nerwowej jest zdecydowanie mniej, niż jej groźnych skutków. Częsty, nawet niewielki, ale powtarzający się stres, może powodować bowiem wiele problemów zdrowotnych, dlatego powinniśmy nauczyć się z nim radzić.

Najazd rycerzy na Arsenał »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie Opr. aw
Mieszczanie mili słuchajcie! Na wielki turniej rycerski w dniu 4 czerwca (sobota) roku pańskiego 2011 do Arsenału naszego prosim a turnieju onym zabawę i konkurencyję gwarantujem kwiat rycerstwa ciągnąc do Arsenału bedzie a mieczy i zbroi nie żałując tako w sobotę inscenizacje turnieju czynić bedziem.

Jak bezpiecznie latać samolotem w ciąży »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie dotPR
Co jest potrzebne przed podróżą? W którym trymestrze najlepiej planować wylot? Gdzie usiąść w samolocie i jak zapinać pasy? Wątpliwościom nie ma końca, kiedy kobieta nie leci sama, a z dodatkowym pasażerem… w brzuchu.

Nierozliczony mord bałkański »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie Wojciech Haller
Niedawne zatrzymanie Ratko Mladicia zwróciło uwagę świata na problem rozliczania zbrodni popełnionych w czasie wojen w byłej Jugosławii. Generał Mladić jak mało kto zasłużył na aresztowanie. Jednak nie on jedyny...

Polaku załap się na fundusz socjalny! »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie Interia.pl
Pracodawca, który zatrudnia co najmniej 20 pracowników (w przeliczeniu na etaty) - na dzień 1 stycznia danego roku, powinien utworzyć zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie wydatki można sfinansować z jego środków.

Uwaga! Złodziej w mieszkaniu »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie KPP Środa Śląska
Policja przypomina, radzi, informuje - chrońmy swoje mieszkania i swój dobytek.

''Policja dzieciom'' na Dzień Dziecka »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie KPP Środa Śląska
Z okazji Dnia Dziecka policjanci z Komendy Powiatowej Policji Środzie Śląskiej przygotowali dla średzkich przedszkolaków oraz uczniów klas I-III szkoły podstawowej kilka niespodzianek.

Niecodzienny Dzień Dziecka »
Tekst opublikowany 2011-05-28, opracowanie opr. EP
Nie traktujmy Dnia Dziecka jako kolejnej okazji do zasypania malca nowymi zabawkami. Dajmy się ponieść dziecięcej wyobraźni i zastanówmy się, jak wyglądałby idealny dzień według naszej pociechy. Wcielmy pomysły w życie i sprawmy, że maluch w dniu swojego święta poczuje się naprawdę wyjątkowo!

Frankowe kredyty kosztują Polaków dodatkowo 30 mld zł »
Tekst opublikowany 2011-05-28, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Ryzyko walutowe kredytów można już liczyć w dziesiątkach miliardów. Zadłużenie osób, które w latach 2007-2009 pożyczyły na nieruchomości 68 mld zł we franku szwajcarskim, skoczyło już prawie do 100 mld zł.

Jaka działalność wymaga koncesji? »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie Tax Care
Każdy przedsiębiorca rozpoczynający działalność gospodarczą musi mieć na uwadze, że niektóre rodzaje prowadzonej działalności wymagają koncesji lub zezwolenia na jej wykonywanie.

Zostań policjantem. Czekamy na kandydatów »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie KPP Środa Śląska
Jeżeli chcesz zostać policjantem, policjantką, Komenda Powiatowa Policji w Środzie Śląskiej zaprasza wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z warunkami rekrutacji.

Historia cienkiego kawałka lateksu »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie aw
Kalendarz zgotował nam niespodziankę: 28 maja mamy Dzień Bez Prezerwatywy, a dwa dni później, 30 maja, Dzień Bez Stanika.

Intercity dla rowerzystów »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie Opr. aw
Sezon rowerowy już w pełni, dlatego PKP Intercity zaprasza wszystkich miłośników jazdy na dwóch kółkach do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym.

Nowe meble i remonty świetlic »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie bom
Na terenie gminy Miękinia działa szesnaście świetlic. Niedawno w gminie złożono dwa wnioski na remont placówek w Lubiatowie i Mrozowie.

Naprawią drogę wojewódzką »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie bom
Mieszkańcy mogą odetchnąć z ulgą. Jeszcze w tym roku rozpocznie się remont drogi na odcinku od granic Wrocławia przez Wilkszyn do Pisarzowic.

Idą burze »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie Opr. aw
Victor to niż, który będzie odpowiedzialny za najbliższe załamanie pogody. Nastąpi ono dziś w nocy.

Konsultanci finansowi potrzebni od zaraz »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie Daria Wancicka
Polscy pracodawcy już kilka lat temu zauważyli zalety zatrudniania na kluczowe stanowiska finansowe kandydatów z firm doradczo-consultingowych.

Franki wciąż popularne »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Do niemal 700 tys. osób, które mają problem z kredytem we franku szwajcarskim, dołączają kolejne. Frank utrzymuje swoją pozycję w sprzedaży kredytów mieszkaniowych, w przeciwieństwie do euro, którego ubywa z miesiąca na miesiąc.

Zamiast kluczyków mieli obcinaczki i wkrętak »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie KPP Środa Śląska
Średzcy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, podejrzewanych o usiłowanie kradzieży samochodu. Ponadto jednemu z nich funkcjonariusze udowodnili przestępstwo zniszczenia mienia o wartości 1500 zł, dokonanego na przełomie 2010 i 2011 r.

Zdradził go opatrunek »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie KPP Środa Śląska
Średzcy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który znajdując się pod wpływem alkoholu, włamał się do sklepu z farbami. Jego łupem padło opakowanie pigmentu o wartości 4,50, kalkulator oraz notes z zapiskami właścicielki. Gdy uświadomił sobie, co zrobił, skradzione rzeczy porzucił w pobliskich zaroślach. Teraz stanie przed sądem. Może mu grozić nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Ukradł pół tony stali »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie KPP Środa Śląska
Policjanci z Rewiru Dzielnicowych w Malczycach zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę kradzieży elementów stalowych z terenu po byłej cukrowni. Jak się okazało, 34-letni mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Teraz może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Fotomistrzowie powiatu »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie ers
Kontynuujemy publikację najciekawszych zdjęć zgłoszonych na 10. konkurs fotograficzny zatytułowany "FOTOMISTRZOSTWA POWIATU ŚREDZKIEGO".

Posadź wygodnie swój kręgosłup »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie MM Collection
Współczesny tryb życia to dla wielu osób ciągły stres, pośpiech i praca. Niestety wszystko niesie za sobą konsekwencje. Zazwyczaj odbija się to na naszym zdrowiu, samopoczuciu i.. kręgosłupie. Obecnie 40% ludzi w Polsce cierpi na różnego rodzaju bóle kręgosłupa – o czym należy więc pamiętać?

Polaków stać wreszcie na wakacyjny wyjazd »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie opr. EP
Ubiegłoroczne wakacje niemal połowa Polaków spędziła w swoich domach. Pozostali szczęściarze, którzy mieli okazję skorzystania z wypoczynku choć w innym regionie kraju, najczęściej stacjonowali u rodziny. Tylko co trzeciego rodaka stać było na wynajęcie hotelu lub domku letniskowego. Wakacje 2011 mogą diametralnie zmienić te statystyki. W jaki sposób? Dzięki gorączce zakupów grupowych, z których korzystało już ponad 3 mln Polaków.

Żywa pochodnia na komendzie »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie aw
W środę po południu do komendy powiatowej policji wszedł mężczyzna. Oblał się cieczą i podpalił.

Sołtysi na szkolenie marsz »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie Red (MR)
W tym roku Rada Gminy Malczyce podjęła uchwałę o uruchomieniu Fundusz Sołeckich na terenie gmin Malczyce.

Dzień Mamy w Expressie »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie red
26 maja to Dzień Mamy. Wszyscy biegną wtedy z kwiatami lub laurkami. Zobacz jakie życzenia swoim Mamom złożyli czytelnicy Expressu Średzkiego.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie red
Koncert Berlińczyków, kino, rejsy po Odrze czy Targi Przedszkolaka - wszystko to w zasięgu ręki. Wystarczy wysłać smsa.

Seniorzy uczyli się dziennikarstwa »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie Jacek Bomersbach
Uniwersytety Trzeciego Wieku wypełniają czas seniorom i dają możliwość poznawania świata. Około 120 osób wzięło udział w V Forum Uniwersytetów Trzeciego Wieku, który zorganizowano w Miękini.

Dni otwarte pośrednictwa pracy »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie PUP, ers
Wychodząc naprzeciw potrzebom osób bezrobotnych i poszukujących pracy (niekoniecznie zarejestrowanych), Powiatowy Urząd Pracy w Środzie Śl. zaprasza na dni otwarte pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego.

Letni prysznic – szybko i oszczędnie »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie opr. EP
Kąpiel pod prysznicem to około 3-4-krotnie niższe zużycie wody w porównaniu do pełnej wanny. Pod prysznicem oszczędzamy również coraz cenniejszy dla nas czas. Z drugiej jednak strony kąpiel z pianką jest o wiele bardziej relaksująca po intensywnym dniu pracy. Co zatem wybrać?

Sportowa integracja  »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie ers
Już w najbliższą sobotę 28 maja w Zespole Szkół w Miękini odbędą się pierwsze sportowe potyczki radnych w ramach Turnieju Radnych Powiatu Średzkiego 2011.

Dni Malczyc 2011 »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie Opr. CR (MR)
Na tegoroczny festyn gminny Dni Malczyc, który odbędzie się w dniach 18 - 19 czerwca na stadionie sportowym przy ul. Mickiewicza, organizatorzy przygotowali różnorodny repertuar dla publiczności.

Wiązanki pod obeliskiem »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie Opr. CR (MR)
W niedzielę, 8 maja, odbyły się uroczystości obchodów 66. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

Leczenie na poziomie »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie red (MR)
Zakład Usług Medycznych w Kostomłotach zaprasza do korzystania ze świadczeń zdrowotnych proponowanych w ramach szerokiego wachlarza usług.

Urząd się ocenia »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie Red. (MR)
W ramach realizowanego przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej projektu „Wdrożenie norm zarządczych w Dolnośląskich JST”, Urząd Gminy Kostomłoty zakończył procedurę certyfikacyjną w ramach normy jakości PN-EN ISO 9001:2009.

Pracowity weekend na średzkich drogach »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie KPP Środa Śląska
3 nietrzeźwych rowerzystów, trzech nietrzeźwych kierujących samochodem, jeden motorowerzysta pod wpływem alkoholu, jeden rowerzysta zatrzymany w stanie po użyciu alkoholu, 3 zakazy sądowe, jedna kolizja spowodowana przez nietrzeźwego kierującego... to bilans tylko dwóch dni na drogach powiatu średzkiego.

Sprawcy pobicia zatrzymani »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie KPP Środa Śląska
Średzcy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o pobicie młodego mieszkańca Malczyc. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Teraz może im grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W ciąży trudniej o kredyt »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Przychodzi kobieta w ciąży po kredyt i może mieć problem. Część banków w obawie, że przyszła mama nie wróci do pracy, albo też pracodawca nie będzie chciał jej przyjąć, może z dystansem podejść do jej zdolności kredytowej.

Przed walką Adamek - Kliczko »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie as
Czasem konferencje bokserów przed walką przypominają cyrk - wyzwiska, obrażanie się nawzajem, a w najlepszym wypadku nie podanie sobie ręki. Tym razem było zupełnie inaczej. W bardzo kurtuazyjnej atmosferze upłynęło pierwsze spotkanie Tomasza Adamka i Witalija Kliczko, którzy 10 września na Stadionie Miejskim stoczą walkę o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej.

Zadbaj o zdrowy kręgosłup dziecka »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie inPlus PR
Schorzenia kręgosłupa są jednymi z najczęstszych chorób wieku dziecięcego. Szacuje się, że cierpi na nie blisko 90% dzieci i młodzieży, a ich przyczyną jest m.in. zła postawa podczas siedzenia.

To najlepszy moment na inwestycje? »
Tekst opublikowany 2011-05-24, opracowanie opr. EP
Mieszkania kupowane tylko po to, by z zyskiem sprzedać je niemalże 24h później, walka o najciekawsze na rynku oferty i rosnąca w zastraszającym tempie liczba mieszkań – tak wyglądał boom mieszkaniowy, który ogarnął największe polskie miasta pod koniec ubiegłej dekady. Po szaleństwie na rynku nieruchomości nastąpił kryzys. Jak teraz kształtuje się sytuacja i czym możemy już śmiało mówić o jego zażegnaniu?

Złodzieje, paserzy i Skarb Średzki »
Tekst opublikowany 2011-05-23, opracowanie Jacek Bomersbach
W 2005 roku Centralne Biuro Śledcze zatrzymało dwie osoby z okolic Olsztyna, które chciały sprzedać fragmenty korony Skarbu Średzkiego. – Policja pewnie jeszcze nie raz będzie zajmować się sprawą skarbu – mówi dr Maciej Trzciński z katedry kryminalistyki wydziału prawa Uniwersytetu Wrocławskiego.

Na Dzień Dziecka konto zamiast zabawki? »
Tekst opublikowany 2011-05-23, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Banki coraz częściej adresują ofertę kont osobistych bezpośrednio do nastolatków. Taktyka tanich usług finansowych dla młodzieży w przyszłości może zaprocentować podwójnie.

Mieszkania: spadek nowych inwestycji »
Tekst opublikowany 2011-05-23, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Niemal pod każdym względem kwiecień br. był dla budownictwa mieszkaniowego gorszy od kwietnia roku ubiegłego. Poprawili się tylko inwestorzy indywidualni, którzy dostali o kilkadziesiąt pozwoleń na budowę więcej niż przed rokiem.

Pogoda się załamie... »
Tekst opublikowany 2011-05-22, opracowanie aw
... a przy okazji załamią się osoby, którym upały odpowiadają. Nadciągają bowiem zimniejsze dni.

Uważajcie na rowerzystów »
Tekst opublikowany 2011-05-22, opracowanie Opr. aw
W poniedziałek czeka nas wzmożony ruch na drogach po weekendzie. Należy pamiętać o zmianie przepisów dotyczących rowerzystów.

TIR zderzył się z busem wiozącym dzieci »
Tekst opublikowany 2011-05-21, opracowanie AS
Do zdarzenia doszło po godz. 10 na drodze między Oleśnicą i Namysłowem. Bus wiozący dzieci z Węgier zderzył się z TIR-em. 12 osób zostało rannych.

Obrazy w sklepach i u fryzjera »
Tekst opublikowany 2011-05-21, opracowanie Jacek Bomersbch
14 artystów wzięło udział w Międzynarodowym Plenerze Malarskim w Środzie Śląskiej. Ich prace można oglądać w sklepach, salonach fryzjerskich, piekarniach, czy bibliotece.

Mała odwilż w kredytach konsumpcyjnych »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Banki nadal liczą na kredyty hipoteczne, ale z obawy przed rosnącym udziałem złych kredytów mieszkaniowych hamują luzowanie polityki kredytowej. Po trzech latach zimy zanosi się natomiast na niewielką odwilż w finansowaniu konsumpcji. Na największe fory w najbliższym czasie mogą jednak liczyć małe i średnie firmy. Tu dojdzie do ostrej walki o każdego klienta gotowego wziąć kredyt – wynika z raportu NBP „Sytuacja na rynku kredytowym w II kwartale 2011 roku”.

Kosztowne wpłaty na własne konto »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie Tax Care
Za wpłaty gotówkowe banki liczą sobie niebagatelne kwoty. Przynosząc do oddziału 3 tys. zł, przedsiębiorca za zasilenie własnego konta może zapłacić nawet 18 zł prowizji. Na palcach jednej ręki można policzyć te instytucje finansowe, które za wpłatę gotówki nie policzą nic.

Porozumienie ze Strażą Graniczną »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie KPP Środa Śląska
Komendant Powiatowy Policji w Środzie Śląskiej podpisał porozumienie z jeleniogórską Placówką Straży Granicznej.

Koniec świata to standard »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie aw
Jeden z amerykańskich kaznodziejów Harold Camping zapowiedział koniec świata na sobotę, 21 maja 2011 roku. Miał to obliczyć dzięki informacjom zawartym w Biblii. Czy sekty często straszą nas Armageddonem?

Noc Muzeów z muzyką żydowską »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie bom
Podczas Nocy Muzeów około 300 osób zwiedziło placówkę w Środzie Śląskiej. Był wernisaż, czytanie poezji i koncert muzyki żydowskiej.

Znasz Bory Dolnośląskie? »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie Opr. aw
W poszukiwaniu pięknych krajobrazów i odpoczynku na łonie natury, nie trzeba wcale jechać za siódmą górę. Najbliższe okolice pełne są zachwycających terenów, które wciąż czekają na odkrycie. Czy wszyscy słyszeli o Borach Dolnośląskich?

Hipoteki: wzrost sprzedaży kredytów »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Ponad 53 tys. kredytów hipotecznych udzieliły banki w pierwszym kwartale 2011 roku. To wprawdzie o 13,76 proc. mniej niż w ostatnim kwartale ubiegłego roku, ale porównując do analogicznego okresu z 2010 roku, zanotowaliśmy wzrost o 14,51 proc. Wartościowo rynek wyniósł 11,2 mld zł, a wzrost rok do roku przekroczył 19,5 proc.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie red
Bilety do kina, na koncerty i karnety na kajaki na Odrze - to wszystko możesz mieć za smsa.

Czasem słońce, czasem burza »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie Opr. aw
Koniec tego tygodnia szykuje nam pogodę w kratkę. Na szczęście jedno jest pewne - będzie ciepło.

Obozy letnie dla diabetyków typu 1 »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie opr. EP
Firma Medtronic po raz czwarty zaprasza dzieci chore na cukrzycę typu 1 na dwa letnie obozy. W tym roku młodzi diabetycy w wieku od 10 do 17 lat spędzą wakacje w Gościńcu Wiecha pod Warszawą. Dla większości będą to pierwsze samodzielne wakacje z dala od domu i rodziców.

Próbował się włamać ''bo go suszyło'' »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie KPP Środa Śląska
Średzcy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który usiłował włamać się do lokalu gastronomicznego. Sprawca został przyłapany w momencie, gdy rozbijał szybę metrową deską, którą znalazł w pobliżu. Swój wyczyn tłumaczył funkcjonariuszom, nie chęcią zysku czy wzbogacenia się, lecz potrzebą ugaszenia potwornego pragnienia.

Intelektualne doładowanie we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie ENH
Już za dwa miesiące do Wrocławia po raz kolejny zjadą dziesiątki tysięcy wielbicieli ambitnego kina i artystycznych wyzwań, którzy od X Muzy oczekują innych przeżyć i emocji, niż te, które proponuje im kino masowe. Bezprecedensowa popularność festiwalu Era Nowe Horyzonty wśród widzów jest fenomenem na skalę Polski, jeśli nie Europy. Komentatorzy zjawisk społecznych mówią wręcz o pewnej "nowohoryzontowej" pozytywnej i aspiracyjnej modzie na kino ambitne, wymagające od widza przygotowania, wrażliwości i zaangażowania w odbiór.

Podatek liniowy popularny w dużych miastach »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie Tax Care
Przedsiębiorcy opodatkowani podatkiem dochodowym od osób fizycznych najczęściej wybierają skalę progresywną do opodatkowania swoich dochodów. Podatek liniowy wybierany jest częściej w dużych miastach w porównaniu z danymi dla całej Polski. Ryczałt i karta podatkowa wybierane są przez nielicznych.

Zakupy na rynku… nieruchomości »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie Piotr Bugaj
Polacy są coraz bardziej świadomymi i wymagającymi klientami rynku nieruchomości. Według raportu Home Broker aż 46% nabywców decyduje się na zakup lokalu, chcąc poprawić swoje dotychczasowe warunki mieszkaniowe.

Prędkość jest niewinna »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie RMF
Katastrofalny stan dróg to jedna z głównych przyczyn wypadków. Tak wynika z raportu o bezpieczeństwie na drogach opublikowanego przez NIK.

Budujesz dom? Możesz zyskać ponad 30 tys. zł »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, Tax Care
Osoby, które wykańczają, remontują mieszkanie lub budują dom, mogą uzyskać zwrot części podatku VAT za materiały budowlane. Fiskus może im zwrócić ponad 30 tys. złotych.

Stwórzmy COOLturalną Polskę »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie OKiS Wrocław
Jeszcze do 25 maja można się zgłosić do udziału w warsztatach i konferencji w ramach Akademii Liderów Kultury. - Do udziału zapraszamy osoby w wieku studenckim, praktyków życia kulturalnego i młodych naukowców zainteresowanych sektorem badaniem kultury - mówi Piotr Borkowski, dyrektor Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

Rośnie apetyt firm na kredyty »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Przedsiębiorstwa naprawdę zaczęły pożyczać. Po marcowym skoku zadłużenia firm, kwietniowe dane Narodowego Banku Polskiego okazały się jeszcze lepsze. Przedsiębiorstwom przybyło ponad 4 mld zł kredytów.

Dzieciaki z kasą »
Tekst opublikowany 2011-05-15, opracowanie BrandScope, opr. EP
Sezon pierwszokomunijny w pełni. Zapytaliśmy doradcę, co młody "milioner" może zrobić z prezentami w kopertach.

Stadiony zamknięte dla kibiców »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie as
Wojewoda dolnośląski Aleksander Marek Skorupa przychylił się do wniosku policji i zamknął stadiony Śląska Wrocław oraz Zagłębia Lubin dla kibiców na jeden mecz. Oznacza to, że w najbliższą sobotę podopieczni Oresta Lenczyka zagrają z GKS-em Bełchatów przy pustych trybunach.

Praca za 20 000 zł miesięcznie? »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie Antal International
Kogo aktualnie poszukują pracodawcy z sektora inżynierii? Jacy specjaliści mają największe szanse na znalezienie pracy? Jakie są oczekiwania pracodawców i ile zarabia się na poszczególnych stanowiskach?

Przekuj pomysł na pieniądze! »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie Polska Projektowa
Zmieniają się czasy, zmienia się moda – nie opłaca się przenosić swoich pomysłów na kartkę, która pożółknie w szufladzie. Zamiast tego stawia się na realizację. Kimkolwiek jesteś i jakiekolwiek są Twoje marzenia, już dziś możesz je urzeczywistnić. Dołącz do grona wynalazców, których skupia internetowa platforma PolskaProjektowa.pl i przekuj swój pomysł na pieniądze!

Wyniki akcji ''PASY'' »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie KPP Środa Śląska
11 maja br. policjanci ze średzkiej drogówki przeprowadzili na drogach powiatu działania pn.: "PASY". Ich efektem jest kilkanaście mandatów karnych, zatrzymane dowody rejestracyjne oraz kierujący pod wpływem alkoholu.

Ukradł, bo nadarzyła się okazja »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie KPP Środa Śląska
Średzcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 i 30 lat, podejrzewanych o kradzież oraz paserstwo. Sprawcy wspólnie z pokrzywdzonym spożywali alkohol, lecz gdy tylko ten zasnął, zabrali jego telefon komórkowy i sprzedali w lombardzie.

O co chodzi z tym kotem i psem? »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie KPP Środa Śląska
"O co chodzi z tym kotem i psem?" To jedno z pytań, które padło 9 maja br. podczas spotkania dzieci z policjantem. Krótko mówiąc, nie było łatwo zadowolić wymagających małych słuchaczy.

Raty kredytów wzrosną w lipcu »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi tej wiosny podniosła stopy procentowe. Na szczęście dla większości kredytobiorców oprocentowanie hipotek najczęściej uaktualniane jest na początku kwartału, czyli podwyżki odczują oni w... lipcu.

Targi pracy z kombinezonem saperskim »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Kilkuset bezrobotnych, absolwenci i uczniowie odwiedzili V Targi Pracy w Środzie Śląskiej. W tym roku pracowników poszukiwało więcej firm niż w poprzednich latach. Targi odbyły się tradycyjnie w budynku starostwa.

Kapryśny związek dolara z akcjami »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Choć ujemna korelacja między dolarem a sytuacją na rynkach akcji jest niezaprzeczalna, to jednak zdarzają się od tej zasady odstępstwa. Inwestorzy giełdowi powinni więc patrzeć z uwagą na to, co dzieje się na rynku walutowym.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie red
Bilety na czwartą cześć przygód Jacka Sparrowa, na ENEMEF: Noc Oscarową, koncerty syberyjskiego barda i Ana Moura - to wszystko możesz mieć, wysyłając smsa.

Do Jawora po wiedzę… »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie Opr. aw
Już po raz drugi, 27 kwietnia, uczniowie z klas czwartych i piątych SP w Kostomłotach uczestniczyli w zajęciach w jaworskim MultiCentrum.

Biologia jak na uniwersytecie »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie Opr. aw
W ramach zrealizowanego projektu „Pracownia przyrodnicza w każdej gminie” zostało zakupionych i uruchomionych 118 pracowni multimedialnych na Dolnym Śląsku. Zamiast długopisu i zeszytu – pilot, mikroskopy podłączone do komputera, wizualizery, tablety i zestawy do eksperymentów, tak wygląda nowoczesna pracownia przyrodnicza w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej.

Ryzykowna dotacja na e-biznes »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, Tax Care
By sięgnąć po duże pieniądze na e-biznes, trzeba mieć… pieniądze. Dobry biznesplan pozwoli je zdobyć, ale zbyt dobry – ze wskaźnikami naciąganymi pod urzędników – może spowodować, że dotację trzeba będzie zwrócić.

''Kupuj z głową'', czyli sposób na wzrosty cen »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie Andrzej Krzywaniak, Aspiro Wrocław
Ceny wielu towarów poszybowały. Rosnąca inflacja i podwyżki podatków ogołacają nasze portfele. Sprawdziliśmy, jak mądrze planować zakupy unikając schematów i fikcyjnych promocji.

Pokażmy Polskę w Street View »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie opr. EP
Google rozpoczyna przygotowanie zdjęć do Street View w Polsce i zaprasza Polaków, aby wybrali w plebiscycie miejsce, które będzie zdjęciową wizytówką naszego kraju.

VII sesja rady powiatu »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie ers
Temat powiatowych dróg oraz ich remontów zdominował kwietniową sesję Rady Powiatu w Środzie Śląskiej.

Jak rozmawiać i słuchać »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie ers
Blisko trzydzieści osób doskonaliło swoje umiejętności menedżerskie na szkoleniu, które odbyło się 10 maja w Starostwie Powiatowym w Środzie Śl.

Koniec kwalifikacji – 282 zdolnych  »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie ers
29 kwietnia zakończyła prace Powiatowa Komisja Lekarska w Środzie Śląskiej. Komisja zweryfikowała zdolność do służby wojskowej 327 z 447 wezwanych osób.

Pożegnanie abiturientów »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie ers
29 kwietnia zakończyli naukę tegoroczni maturzyści. Uroczyste akademie zorganizowały wszystkie średzkie szkoły ponadgimnazjalne.

Rocznica zwycięstwa »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie ers
Dwa wydarzenia świętowano 8 maja na średzkim rynku: rocznicę zakończenia II Wojny Światowej oraz Dzień Strażaka.

Wystąpił chór sołtysów »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie Red.
We wtorek, 3 maja, w Gminnym Ośrodku Kultury w Kostomłotach miał miejsce niecodzienny wyjątkowy koncert poświęcony błogosławionemu Janowi Pawłowi II.

Wiwat 3 maja »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie red.
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Obojga Narodów 3 maja 1791 roku uchwalił Ustawę Rządową, zwaną Konstytucją 3 Maja.

Dzień Dziecka z biegami przełajowymi »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie bom
28 maja po raz trzeci odbędzie się Gminne Święto Sportu połączone z Dniem Dziecka. Tym razem impreza odbędzie się w Miękini. Początek zabawy przewidziano na godzinę 9.

Żmije na wolności »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie Opr. aw
W regionie słychać o pojawieniu się żmij. Sprawdź jak można uniknąć zagrożenia.

Zeznanie PIT: kto trafi pod lupę fiskusa? »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie Tax Care
Dokumenty uprawniające nas do skorzystania z ulg i kopię PIT za ubiegły rok należy przechować aż do końca 2016 roku. W tym czasie fiskus ma prawo nas skontrolować. Pod jego lupą znajdą się przede wszystkim ci, którzy czekają na zwrot podatku.

Nie licz na zmienne oprocentowanie lokat »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Banki, ustalając oprocentowanie depozytów, są coraz mniej wrażliwe na poziom stóp procentowych. Korzystnym dla klientów rozwiązaniem byłoby indeksowanie lokat do rynkowych wskaźników WIBID i WIBOR. Jednak konsumenci nie mają czego szukać w bankach, bo na rynku są tylko cztery takie oferty, a ich atrakcyjność jest wątpliwa.

Ognisko za tysiąc złotych »
Tekst opublikowany 2011-05-09, opracowanie KPP Środa Śląska
Rozbili namiot na boisku sportowym i rozpalili ognisko. Aby ogień nie wygasł, wrzucili do niego kilka plastikowych krzesełek z trybun. Efektem tego „biwaku” są straty na 1000 zł, pobyt na izbie wytrzeźwień i w policyjnej izbie dziecka oraz zarzuty.

Gaszą pożary, ratują ludzi i mają stresy »
Tekst opublikowany 2011-05-09, opracowanie Jacek Bomersbach
Największy stres strażacy przeżywają podczas ratowania rannych w wypadkach drogowych. Na drugim miejscu są pożary. Podczas Dnia Strażaka w Środzie Śląskiej mundurowi opowiadali nam o swojej pracy.

Klejnoty z powrotem w Środzie Śląskiej »
Tekst opublikowany 2011-05-08, opracowanie Grzegorz Borowski
W drugiej połowie kwietnia do średzkiego Muzeum Regionalnego po ponad półrocznej nieobecności powrócił Skarb Średzki.

Zobacz swoje miasto z wieży »
Tekst opublikowany 2011-05-07, opracowanie Jacek Bomersbach
Za miesiąc będzie można podziwiać widoki z wieży przy kościele św. Andrzeja. Na dole działać ma sklep z pamiątkami oraz punkt informacji turystycznej. Otwarcie 29 maja.

Noc z wernisażem dla pełnoletnich »
Tekst opublikowany 2011-05-06, opracowanie opr. bom
Muzeum Regionalne w Środzie Śląskiej zaprasza na Noc w Muzeum. Impreza odbędzie się w dniach 14-15 maja.

Lekcja matematyki w muzeum »
Tekst opublikowany 2011-05-06, opracowanie Jacek Bomersbach
40 uczniów z gminy Miękinia odwiedzi unikatowe Muzeum Matematyczne w Giessen (Niemcy). Podczas dwudniowej wycieczki młodzież zwiedzi również Berlin i muzeum techniki.

Dzieci na huśtawki »
Tekst opublikowany 2011-05-06, opracowanie bom
Cztery nowe place zabaw mają powstać w Gałowie, Żurawińcu, Czernej i Miękini. W kwietniu gmina ogłosiła przetarg na ich wykonanie.

Fundusz remontowy – płacić czy nie płacić? »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie redNet Management
Członkowie wspólnoty mieszkaniowej, którzy regularnie opłacają składki na fundusz remontowy nierzadko mają do czynienia z osobami, które od płacenie się uchylają. Co zatem robić, aby wszyscy solidarnie ponosili koszty niezbędnych remontów?

W nocy na minusie »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie aw
Kierowcy i piesi powinni uważać. Dziś w nocy temperatura spadnie poniżej zera.

Winne są kleszcze »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie aw
Czasami spacer po parku wystarczy, by wrócić do domu z nieproszonym gościem wbitym w skórę. Co zrobić, gdy zauważymy na sobie kleszcza?

Ściga cię komornik? Nie licz na zwrot podatku »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Tax Care
Nie zapłaciłeś mandatu lub ściga cię komornik za zaległą ratę w banku? Czeka cię przykra niespodzianka. Musisz się liczyć z tym, że zwrot podatku wynikający z rocznego rozliczenia PIT otrzymasz tylko w części lub pożegnasz się z nim w ogóle.

Początkujący też kręcą Wrocław »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. aw
Biuro Promocji Miasta oraz Multimedia Polska zapraszają do udziału w konkursie, którego celem jest wyłonienie najlepszego filmu promującego Wrocław.

Za bilet powrotny płaci PKP »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. aw
W nocy z 14 na 15 maja tłumy miłośników sztuki jak co roku ruszą na bezpłatne zwiedzanie instytucji kultury w ramach ogólnoeuropejskiego projektu Nocy Muzeów. PKP Intercity po raz kolejny przyłącza się do tego wyjątkowego wydarzenia kulturalnego ze specjalną ofertą „Noc Muzeów z Intercity”.

Kolejne szynobusy w trasie »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. aw
Od środy mkną po torach nowe żółte szynobusy. Dzięki nim podróż do Leśnicy zajmuje... 15 min.

Powalcz w internecie o indeks »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. aw
Do 17 czerwca mają czas przyszli studenci, by wziąć udział w internetowym konkursie o stypendia. 3000 zł może czekać na Ciebie.

Zasłuż na miano Tropiciela »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. aw
Tropiciel - Przygodowy Rajd na Orientację - odbędzie się w Bystrzycy koło Wrocławia (powiat Oławski) w nocy z 27 na 28 mają.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie red
Kino 5D, koncert Any Moura, rejs Odrą - zobacz co jeszcze czeka na Twojego smsa.

Nie chcemy sporów z sąsiadem »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie Daniel Biernat
Czy Bogatynia otrzyma ziemię od Czechów? Władze samorządowe ostrożnie odnoszą się do kwestii, tzw. długu granicznego.

Kredyty bez odsetek w zasięgu ręki »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Oszczędzasz i nie płacisz odsetek od kredytu mieszkaniowego – taką możliwość dają klientom cztery banki. Propozycja zwana mechanizmem bilansowania jest warta zainteresowania, ale nie zawsze rozwiązanie jest opłacalne już od pierwszej odłożonej złotówki.

400 dni do EURO »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie opr. EP
Już w najbliższy czwartek, 5 maja, Wrocław – Miasto Gospodarz trzeciej co do wielkości imprezy sportowej na świecie rozpoczyna odliczanie ostatnich 400 dni do otwarcia Turnieju UEFA EURO 2012™!

Kiedy nie trzeba płacić podatku VAT? »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie Tax Care
Świeżo upieczony przedsiębiorca może, ale nie musi płacić podatku od towarów i usług. Zakładając firmę może skorzystać z tzw. zwolnienia podmiotowego VAT – do momentu, gdy nie przekroczy określonej z góry kwoty obrotów.

Dziury są łatane, ale wypadają »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie bom
O jakości i stanie dróg na terenie powiatu średzkiego dyskutowano na ostatniej sesji. Starosta Sebastian Burdzy zapowiedział, że na naprawę nawierzchni będzie przekazywał każde wolne środki.

Konstytucji ku pamięci »
Tekst opublikowany 2011-05-03, opracowanie opr. EP
Pokazy wojskowe, harcerska musztra czy koncert orkiestry dętej z Kobierzyc, to tylko niektóre z atrakcji czekających na mieszkańców chcących uczcić najbliższą, już 220. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Paliwo do twojego auta zdrożeje o 7-10 groszy? »
Tekst opublikowany 2011-05-03, opracowanie INTERIA.PL, opr. EP
Z dniem 1 maja zniknęły ulgi w podatku akcyzowym dla biopaliw i biokomponentów. W praktyce oznacza to, że ceny paliw mogą pójść w górę.

Kredyty bez odsetek w zasięgu ręki »
Tekst opublikowany 2011-05-03, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Oszczędzasz i nie płacisz odsetek od kredytu mieszkaniowego – taką możliwość dają klientom cztery banki. Propozycja zwana mechanizmem bilansowania jest warta zainteresowania, ale nie zawsze rozwiązanie jest opłacalne już od pierwszej odłożonej złotówki.

Uwaga! 3 maja - czasowe utrudnienia w ruchu »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie KPP Środa Śląska
3 maja w naszym mieście będziemy obchodzić 220 rocznicę Konstytucji 3 Maja. W związku z planowaną uroczystością, która odbędzie się w Środzie Śląskiej pod pomnikiem Żołnierza Polskiego w godz. 9.00-12.00 przewidywane są czasowe utrudnienia w ruchu.

Nadzwyczajny konwent  »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie ers
Po raz kolejny starosta średzki był gospodarzem Konwentu Powiatów Dolnego Śląska. 18 kwietnia w sali konferencyjnej starostwa odbyło się jego nadzwyczajne posiedzenie.

Ekokonkurs 2011 »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie opr. EP
Jak co roku w kwietniu uczniowie klas I–III SP nr 3 w Środzie Śląskiej zmierzyli się w turnieju ekologicznym.

Mocny złoty osłabi inflację »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Rząd znalazł sposób na obniżenie inflacji. Wymieniając bezpośrednio na rynku euro napływające z unijnych źródeł oraz z emisji obligacji nominowanych w walutach, będzie umacniał złotego, co zmniejszy presję inflacyjną.

Wysyłasz PIT kurierem? Możesz nie zdążyć »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie Tax Care
Dzisiaj jest ostatni dzień na złożenie rocznego rozliczenia podatku. Również do dzisiaj należy wpłacić podatek wynikający z deklaracji. Spóźnialskim grozi kara.

Rodzina na Swoim jednak dla singli? »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Po raz kolejny zmianie uległa koncepcja nowelizacji ustawy o Rodzinie na Swoim - być może będą mogli z niej korzystać single, a rynek wtórny nie zostanie wykluczony z programu.

Mieszkania: Jeśli nowe – to dwupokojowe! »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie Emmerson S.A.
Wraz z nadejściem wiosny poprawiły się nastroje na rynku nieruchomości. Na początku roku w większości miast zwiększyła się oferta na rynku pierwotnym, a deweloperzy już zapowiadają kolejne inwestycje. Z drugiej strony pomimo faktu, że polska gospodarka przyśpiesza, to osoby poszukujące nowego lokum w swoich decyzjach nadal kierują się jeszcze "kryzysowymi" wytycznymi.

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl