Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 574 informacji. Wszystkie poniżej.

Nasi posłowie to finansowa elita! »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie Forsal.pl
Polscy parlamentarzyści zarabiają proporcjonalnie lepiej od swoich kolegów z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Norwegii, czy Szwajcarii…
Zdjęć: 1  

2013 - ceny mieszkań w dół »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie Emmerson S.A.
Jak kształtować będą się ceny mieszkań deweloperskich w nadchodzącym roku? Czego mogą spodziewać się kupujący mieszkania? Czy czeka nas zastój na rynku, a może należy oczekiwać ożywienia?

Zmiany w paszportach »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie dt
Od 17 stycznia 2013 r., aby złożyć wniosek o wydanie paszportu lub paszportu tymczasowego nie będziemy musieli jechać do punktu paszportowego, właściwego według miejsca zameldowania.

Skopali sobie… życie »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie pol
Zniszczona wiata przystankowa, straty w wysokości kilkuset złotych, pobyt w policyjnym areszcie i grożąca kara nawet do 5 lat pozbawienia Wolności, to „osiągnięcia”, jakimi mogą się pochwalić dwaj wandale w wieku 17 i 18 lat.
Zdjęć: 1  

Najbogatszy poseł ma dość polityki »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie MenStream.pl /fot. archiwum prywatne/kozlakiewicz.
Ekonomista i filozof ze wsi Kunki pod Płockiem, nazywany królem drobiu. Mirosław Koźlakiewicz po przełomie w 1989 roku przejął od państwa Ciechanowskie Zakłady Drobiarskie. Jego firma wyrosła na największą w Polsce w tej branży.

Sylwestrowy szok cenowy »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie rtr
Kryzys? Ale nie na sylwestra... Pomimo ciągłych podwyżek cen towarów i usług Polacy nie zamierzają oszczędzać w okresie świąteczno - sylwestrowym.

Gracze stawiają w Turnieju Czterech Skoczni »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie Adam Warlewski, Fortuna
Najważniejsze zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, czyli Turniej Czterech Skoczni – rozpocznie się już za kilka dni. O tytuł zwycięzcy walczyć będzie 50 zawodników z całego świata.

Uwaga – drogi zamarzną! »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie oto
Jutro nad ranem może być niebezpiecznie na dolnośląskich i opolskich drogach. Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział we Wrocławiu ostrzega przed oblodzeniem na obszarze województwa dolnośląskiego oraz części opolskiego.

Dziennikarz z wyrokami śmierci »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie Menstream.pl
Antonio Salas to dziennikarz zagadka. Wielu zastanawia się, czy w ogóle istnieje, a nawet jeśli to, czy nie jest aby agentem wywiadu. Nam udało się z nim porozmawiać.

Święta na drogach - 34 wypadki, 108 pijanych kierowców »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie pol
Podczas ostatnich sześciu dni o kilkuset policjantów więcej niż, na co dzień czuwało nad bezpieczeństwem podróżujących po drogach Dolnego Śląska. W tym okresie doszło do 34 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 55 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali, aż 108 nietrzeźwych kierujących.

Polska zbyt droga na Sylwestra? »
Tekst opublikowany 2012-12-25, opracowanie oto
Polacy coraz częściej uciekają przed zimą, wybierając sylwestrowe oferty za granicą. Sylwester w ciepłych krajach jest świetną opcją dla wszystkich zmęczonych śniegiem i niskimi temperaturami.

Gry planszowe – co warto o nich wiedzieć? »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie
Gry planszowe to ciągle jedna z najbardziej rozpowszechnionych rozrywek towarzyskich, warto dodać, że gry tego typu znane są już od starożytności.

Polska okupuje Afganistan i nie pomaga?  »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie Menstream.pl/ fot: Michal Niwicz/Agencja SE/East N
Od najkrwawszego zamachu na polskich żołnierzy w Afganistanie mija właśnie rok. Z generałem Romanem Polko, byłym dowódcą GROM, który był jedną z osób, która przygotowywała Polaków do tej wojny, rozmawiamy o zemście, nienawiści i islamie.
Zdjęć: 1  

Jak przetrwać święta z teściową »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie MenStream.pl
Świąteczne spotkanie przy rodzinnym stole to dla wielu osób prawdziwy survival. Mogą spodziewać się niewygodnych pytań, docinków. Niektórzy będą musieli zdobyć się na nie do końca szczere komplementy. Jak to wszystko przetrwać?
Zdjęć: 1  

Frank, euro, dolar - jakie kursy w przyszłym roku? »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Nawet o cztery procent wobec euro i franka szwajcarskiego oraz o dziesięć procent wobec dolara może się osłabić złoty w pierwszym półroczu 2013 roku. Naszej walucie nie będzie sprzyjać między innymi spowolnienie wzrostu gospodarczego w Polsce.

InPost kontra Poczta Polska »
Tekst opublikowany 2012-12-23, opracowanie ret
Zdaniem InPost uprzywilejowana Poczta Polska uderza cenami w klientów indywidualnych oraz instytucje publiczne

XIII Dolnośląskie Igrzyska LZS »
Tekst opublikowany 2012-12-23, opracowanie rtr
Uroczyste podsumowanie XIII Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi odbyło się w Witoszowie Dolnym w gminie Świdnica.

Siekiera i ślady krwi… »
Tekst opublikowany 2012-12-22, opracowanie pol
Średzcy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Łowieckiej zatrzymali dwie osoby podejrzane o nielegalne posiadanie zwierzyny leśnej. W domu jednego z zatrzymanych mężczyzn znaleziono część tuszy dzika, a na posesji zakopane jego pozostałości. Mężczyźni w wieku 48 i 50 lat trafili do policyjnego aresztu.
Zdjęć: 4  

Rozporządzenie pirotechniczne »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie rtr
Wojewoda wprowadził ograniczenia w używaniu materiałów i wyrobów pirotechnicznych.

Stowarzyszenie 15-tka Fair Play »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie rtr
Pod taką nazwą ukonstytuowała się nowa organizacja pozarządowa. Jest to organizacja non profit, której członkowie chcą działać na rzecz poprawy standardu i jakości życia mieszkańców wsi Przedmoście i Święte oraz rozwoju kultury fizycznej i sportu w szczególności dzieci i młodzieży.
Zdjęć: 1  

Gospodynie z Wróblowic w Pasażu Grunwaldzkim »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie ug
Koło Gospodyń Wiejskich z Wróblowic wzięło udział w prezentacji stołów wigilijnych, która odbyła się w sobotnie przedpołudnie w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu.
Zdjęć: 1  

Nasi na kongresie »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie ug
W Piechowicach odbył się IV Kongres Odnowy Wsi. Spotkało się na nim ponad 200 liderów i przedstawicieli Grup Odnowy Wsi, koordynatorów gminnych i moderatorów w tym liderzy z Malczyc, Mazurowic Wilczkowa i Kwietna.
Zdjęć: 4  

Pensje piłkarzy, to pieniądze wyrzucone w błoto »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie iWoman.pl
Od prawie dwóch lat rządzi w klubie piłkarskim. Z premedytacją wykorzystuje swoją urodę do promocji przedsięwzięć, w które się angażuje, ale w samych interesach liczy się dla niej tylko zysk i końcowy efekt. Izabela Łukomska-Pyżalska - była modelka Playboya, a dziś szefowa Warty Poznań i wiceprezes Family House.
Zdjęć: 3  

Zarobki – najgorzej od 8 lat »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Polacy muszą zapomnieć o podwyżkach pensji. W przyszłym roku firmy będą mocno oszczędzać. To oznacza, że nasze wynagrodzenia przed utratą realnej wartości będzie chronić tylko spadająca inflacja. Money.pl sprawdził, jakie są prognozy ekonomistów.

Sortownia odpadów w Miękini »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie ug
W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy Miękinia...

Dolnośląska Konferencja „Cyfrowa Szkoła”  »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie ug
18 grudnia w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Miękini odbyła się dolnośląska konferencja w ramach realizacji programu rządowego „Cyfrowa Szkoła”.
Zdjęć: 3  

Kiermasz Bożonarodzeniowy za nami »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie ug
Za nami drugi Miękiński Kiermasz Bożonarodzeniowy. 16 grudnia na odwiedzających Miękinię czekało moc atrakcji. Pomimo deszczowej pogody, frekwencja dopisała.
Zdjęć: 4  

Podwójne święto „u Noblistów” »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie (prg)
Jak co roku w czasie gdy Komitet Noblowski wręcza kolejne Nagrody Nobla Zespół Szkół w Ciechowie obchodzi swoje święto. Imię Noblistów Polskich daje placówce szerokie pole manewru i prawo wyboru. Tym razem dzień patrona poświęcony był Henrykowi Sienkiewiczowi.
Zdjęć: 3  

Kulinianie na scenie i w studio »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie (prw)
W ludowych klimatach przebiegał kolejny dzień otwarty w Polskim Radio Wrocław. Podczas gdy jedni zaglądali m.in. tam, gdzie na co dzień zaglądają tylko radiowcy, inny – w Sali Koncertowej im. Jana Kaczmarka – chłonęli ludową nutę z bliższych i dalszych zakątków Dolnego Śląska.
Zdjęć: 1  

Środa Śląska – pierwsza piątka »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie (red)
Dobiegły końca XIII Dolnośląskie Igrzyska LZS i Mieszkańców Wsi. Nie po raz pierwszy nieźle wypadła w nich gmina Środa Śląska.
Zdjęć: 1  

Sukces Szlachetnej Paczki  »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie (ers)
Nie mogło być inaczej - SZLACHETNA PACZKA po raz kolejny zakończyła się sukcesem. Ponad 12 tys. obdarowanych rodzin, tony wzruszeń i litry łez radości. Uśmiechów nikt nie zliczył…
Zdjęć: 4  

Program współpracy bez uwag »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie (ers)
Przez tydzień, od 7 do 14 grudnia, trwały konsultacje Wieloletniego programu współpracy Powiatu Średzkiego z organizacjami pozarządowymi w latach 2013-2014.

Szkolenie z wizerunku firmy »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie (ers)
Lokalni przedsiębiorcy pogłębiali swoją wiedzę na temat kreowania wizerunku firmy.
Zdjęć: 1  

Spotkanie z pracodawcami »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie (ers)
W Domu Kultury w Środzie Śląskiej uczniowie szkół ponadgimnazjalnych spotkali się z lokalnymi pracodawcami. Spotkanie nosiło tytuł „Jakich absolwentów oczekuje średzki rynek pracy?”
Zdjęć: 2  

Zabawa mikołajkowa w Malczycach »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie ug
Mikołaj zawitał także i do Malczyc. W Domu Kultury czekała na niego z niecierpliwością ponad setka dzieci.
Zdjęć: 4  

Dobry Sportowy rok w LKS Odra »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie Prezes LKS Odra/Józef Szremski
Kończący się rok 2012 w LKS Odra Malczyce był okresem dobrze wykorzystanym zarówno przez zawodników jak i działaczy klubu.
Zdjęć: 1  

Profilaktycznie w Sikorzycach »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie ug
W związku z problemem narkotykowym jaki ujawniono we wsi Sikorzyce na prośbę Jana Szwedo sołtysa Sikorzyc zorganizowano spotkanie profilaktyczne dla mieszkańców.

Polska w strefie euro? Bez żartów! »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie Money.pl
Polska nie ma szans i nie powinna na razie wchodzić do pogrążonej w kryzysie strefy euro - uważają ekonomiści.

Anna Komorowska. Od 12 lat ryzykuje życiem. »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie iWoman.pl/fot.arch. pryw.
Dla niej to codzienność. Drobna, filigranowa brunetka, czyli Anna Komorowska, aktorka, kaskaderka i akrobatka. Jedna z dwóch licencjonowanych kaskaderek w Polsce. Jej żywiołem jest plan filmowy, na którym od ponad 12 lat ryzykuje życiem, choć jak mówi robi to z głową. I obala mity na temat kaskaderki.

Kolędowo w Parku »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie (spw)
W Średzkim Parku Wodnym odbył się koncert charytatywny "Kolęda na basenie" w wykonaniu Pawła Wenderskiego z zespołem.
Zdjęć: 1  

Gdzie wyjechać na Boże Narodzenie? »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie oto
Z badań przeprowadzonych przez Instytut Turystyki wynika, że co piąty Polak wyjeżdża na urlop w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Popularne są również wyjazdy na Sylwestra i ferie zimowe.
Zdjęć: 2  

Świetlica w Siemidrożycach »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie ug
W listopadzie odbył się odbiór pierwszego etapu robót budowlano - montażowych inwestycji pn. „Budowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Siemidrożyce”.
Zdjęć: 3  

„Przypadkowe” odkrycie  »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie Grzegorz Borowski (fot. Muzeum Regionalne w Środzi
Kilka tygodni temu niektóre dolnośląskie media podały, że robotnicy pracujący przy remoncie instalacji wodociągowej w Środzie Śląskiej natrafili na relikty średniowiecznej Bramy Legnickiej.
Zdjęć: 2  

Pamięć społeczna, czyli o co chodzi Kuźniarowi? »
Tekst opublikowany 2012-12-15, opracowanie rtr
Prof. Roman Kuźniar, doradca prezydenta ds. międzynarodowych mówi o zwrocie wraku:

Zabiła psa wyrzucając go z V piętra  »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o zabicie psa. Sprawczyni po libacji alkoholowej wyrzuciła zwierzę przez okno mieszkania znajdującego się na V piętrze. W chwili zatrzymania kobieta miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Gdzie na sylwestra? »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie oto
Jakie są tegoroczne preferencje sylwestrowe Polaków? Wolimy huczne bale pełne przepychu czy nowoczesny klubowy styl, a może miejski szyk na wrocławskim Rynku lub górski ośrodek wypoczynkowy? Badania przeprowadzone przez portal sylwestrowy.pl informują, że wśród Polaków rośnie zainteresowanie sylwestrem w klubach, jednak bale sylwestrowe oraz górskie ośrodki wypoczynkowe nadal wiodą prym.
Zdjęć: 3  

Frank stabilny – raty w dół »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie Marcin Krasoń/Openfinance
Szwajcarski Bank Narodowy oczekuje, że przez najbliższe trzy lata stawka LIBOR CHF pozostanie na poziomie bliskim zera, co oznacza, że oprocentowanie kredytów we franku nie wzrośnie, a wysokość raty zależeć będzie od kursu walutowego CHF/PLN.

Długa historia średzkich skarbów »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie MenStream/Tomasz Bonek/fot. Archiwum Tadeusza Kale
Średniowieczna korona ze złota wysadzana kamieniami szlachetnymi. Zapony, zawieszki, pierścienie i złota taśma. Mnóstwo średniowiecznych monet. A wszystko to znaleziono na... wysypisku śmieci i gruzu. Najcenniejszy skarb odkryty w Polsce można oglądać zwykle w muzeum w Środzie Śląskiej. Warto też wiedzieć, że nie odnaleziono wszystkich klejnotów.
Zdjęć: 5  

Nasz patronat - największa gonitwa psich zaprzęgów. VII Husqvarna Tour 2013.  »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie oto
Ponad 1000 psów zaprzęgowych na starcie, setki kilometrów trasy, śnieg, sportowa rywalizacja, kilkadziesiąt najlepszych ekip z całego świata i pełne emocji widowisko – to wszystko już za kilka tygodni - w dniach 10-13 stycznia 2013, podczas VII edycji Husqvarna Tour 2013. Miejsce zawodów – Jakuszyce k/Szklarskiej Poręby, nazywane polską Alaską.
Zdjęć: 2  

Zatrzymani złodzieje paliwa »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie pol
Średzcy policjanci zatrzymali cztery osoby w wieku 20-23 lata w związku z kradzieżami oleju napędowego z baków zaparkowanych tirów. Przestępcy działali na terenie Środy Śląskiej od maja do grudnia 2012 r.
Zdjęć: 1  

Polski budżet – jakim cudem?! »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie Money.pl
O ponad 5,5 miliarda złotych mają według rządu wzrosnąć w przyszłym roku dochody budżetu państwa. Tylko jakim cudem w okresie gospodarczego spowolnienia będą jednocześnie rosnąć wpływy z podatków? Analiza Money.pl pokazuje, że rządowe prognozy są zdecydowanie zbyt optymistyczne i zdaniem ekonomistów w budżecie może zabraknąć około 16 mld zł.

Więcej Ryanaira na wrocławskim lotnisku »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie oto
Drugi samolot w bazie, rekordowa liczba 23 połączeń, w tym jedno nowe do Zadaru, więcej operacji lotniczych na wybranych trasach – linie lotnicze Ryanair ogłosiły plany rozwoju swojej bazy operacyjnej na lotnisku we Wrocławiu na wiosnę 2013 roku.
Zdjęć: 1  

Oto polski Indiana Jones »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie MenStream.pl
Co naprawdę działo się ze zrabowanymi skrzypcami Stradivariego albo z otoczoną mistyczną wręcz aurą włócznią św. Maurycego? Czy historyczne oręża z polskich muzeów posłużyły Himmlerowi do ozdobienia ścian świątyni czarnego zakonu SS? Gdzie podziały się skradzione, bezcenne dzieła sztuki i czy uda się je kiedykolwiek odzyskać?
Zdjęć: 2  

Dostaniemy tańsze prezenty – o 15 zł »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie Money.pl
Z szacunków TNS Polska wynika, że mniejsza będzie średnia kwota wydatków na na prezenty gwiazdkowe przypadająca na osobę. Po kilku latach wzrostów na tym polu odnotujemy tym razem spadek, bo suma ta skurczy się do 341 zł i będzie mniejsza od ubiegłorocznej średniej o 15 zł.

Nielegalna broń »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie pol
Policjanci z CBŚ zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu lubańskiego podejrzanych o posiadanie oraz handel bronią i amunicją. Podczas przeszukania mieszkań należących do podejrzanych funkcjonariusze zabezpieczyli 15 sztuk broni palnej i blisko sto sztuk amunicji.
Zdjęć: 5  

Gimnazjaliści z Lutyni w nowej strażnicy »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie Bożena Gietler, Anna Listwan
Uczniowie klas IIA i IIB Gimnazjum w Lutyni odwiedzili Strażnicę przy ul. Kosmonautów we Wrocławiu.
Zdjęć: 5  

Gdzie będą zatrudniać, gdzie zwalniać? »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie rtr
Najbardziej optymistyczne prognozy na świecie ustalono na podstawie deklaracji pracodawców na Tajwanie (+35%), w Indiach (+27%), Brazylii (+21%), Meksyku (+20%), Kolumbii i Panamie (+18% dla obu). Najbardziej pesymistyczni są pracodawcy w Grecji, Hiszpanii, Włoszech (-11% dla wszystkich trzech), Słowenii (-9%), Holandii i Słowacji (-8% dla obu), Irlandii (-6%), Bułgarii, Czechach (po -4%), Węgrzech (-2%), Francji, Polski oraz RPA (-1% dla każdego z trzech).

Ważne dla studentów – jak dorabiać »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie oto
Już nie rozdając ulotki, stojąc za barem czy kasą w markecie ale udzielając korepetycji – tak najczęściej studenci dorabiają sobie do stypendium. I chociaż konkurencja jest duża, a stawki mniejsze niż jeszcze kilka lat temu, to ten rodzaj pracy cały czas jest opłacalny – w zależności od przedmiotu i miasta, można zarobić średnio od 30 do 50 zł za godzinę, wynika z analizy serwisu Tablica.pl.

Średzka recydywa zatrzymana »
Tekst opublikowany 2012-12-10, opracowanie pol
Średzcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z włamaniem do jednego z mieszkań w Środzie Śląskiej oraz kradzieżą przedmiotów o łącznej wartości ponad 1400 zł.

Jak deweloperzy walczą o klientów? »
Tekst opublikowany 2012-12-10, opracowanie

Namierzą pirata laserem »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie pol
Od dzisiaj policjanci ze średzkiej drogówki mają do dyspozycji nową „broń”. Pomoże im ona w ściganiu kierujących, którzy popełniają wykroczenia drogowe, nie stosując się do ograniczeń prędkości.
Zdjęć: 4  

Wolontariat nabiera znaczenia »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie sp
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych współpracą z wolontariuszami na bezpłatne warsztaty, które odbędą się 8 i 11 grudnia w sali konferencyjnej średzkiego starostwa.
Zdjęć: 1  

Aktorka Emilia Krakowska w Środzie  »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie (ers)
Niezwykłym gawędziarzem okazała się Emilia Krakowska, która spotkała się z uczniami i nauczycielami PZSP nr 1 w Środzie Śląskiej.
Zdjęć: 2  

Najbardziej sportowe państwo »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie (prg)
Małżeństwo paraolimpijczyków, Barbara Bedła-Tomaszewska (lekkoatletyka) i Ryszard Tomaszewski (podnoszenie ciężarów) spotkali się z czytelnikami BP w minioną środę.
Zdjęć: 1  

Z sesji Rady Miejskiej »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie prg
Oficjalne stanowisko w dwóch skrajnie odmiennych, ale niezmiernie istotnych dla mieszkańców sprawach, zajęła Rada Miejska w Środzie Śląskiej na ostatniej sesji.
Zdjęć: 1  

Nowe partnerstwo – nowa wymiana »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie (ss/prg)
Umowa partnerska z ukraińskim miastem Kamionka Buska (obwód lwowski) została podpisana przez Gminę Środa Śląska we wrześniu. W roku przyszłym rozpocznie się wymiana partnerska młodzieży.

Kino Środa zaprasza »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie (prg)
Kino Środa Śląska, zaprasza na grudniowe filmowe prezentacje (w tym m.in. „Pokłosie” – tydzień po ogólnopolskiej premierze), a tym samym na kinowy finał roku 2012. Warto zwrócić uwagę na mikołajkowo-przedświąteczne promocje cenowe…
Zdjęć: 1  

Alfik matematyczny i Andrzejki w Karczycach »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie www.spkarczyce.szkolnastrona.pl
Pod koniec listopada dzieci ze szkoły podstawowej Karczycach brały udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym ALFIK MATEMATYCZNY 2012- XVIII edycja.
Zdjęć: 2  

SKO - moc oszczędzania »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie J. Sierszeń
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach przystąpiła do najstarszego i największego w Polsce Programu Edukacji Finansowej Szkolne Kasy Oszczędności.
Zdjęć: 1  

Nowe chodniki w Pisarzowicach »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie ug
Wraz z końcem listopada zakończono realizację inwestycji polegającej na przebudowie chodnika w Pisarzowicach. Wykonawcą inwestycji była firma BRERA Sp. z o.o.
Zdjęć: 1  

Orlik w Wilkszynie już jest! »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie ug
Dobiegły końca prace przy budowie zespołu boisk sportowych w Wilkszynie realizowanego w ramach rządowego programu „Moje Boisko – Orlik 2012”.
Zdjęć: 5  

Kolejne medale dla Środy »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie (bb/red)
1 grudnia na Akademii Wychowania Fizycznego w ramach Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży odbył się turniej karate Budokan Cup. Startowało w nim stu siedemdziesięciu zawodników z dwudziestu jeden szkół. Wśród startujących byli również nasi karatecy ze Środy Śląskiej.
Zdjęć: 1  

200 lat dla pani Wiktorii »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie (prg)
Miła rodzinna uroczystość odbyła się w przededniu setnych urodzin mieszkanki Środy Śląskiej, pani Wiktorii Gabryś. Wśród zaproszonych na kameralną uroczystość krewnych i najbliższych znajomych znalazł się także burmistrz Środy Śląskiej Bogusław Krasucki.
Zdjęć: 1  

Trzecia odsłona turnieju samorządowców »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie (ers)
1 grudnia w sali sportowej SP 3 w Środzie Śląskiej po raz trzeci urzędnicy i radni zmierzyli się na niwie sportowej. Aż trzy z czterech pucharów wywalczyła drużyna Kostomłotów.
Zdjęć: 3  

Jakim być szefem? »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie (ers)
Ponad dwadzieścia osób doskonaliło swoje umiejętności kierownicze na szkoleniu, które odbyło się w średzkim starostwie.
Zdjęć: 1  

Sesja rady powiatu »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie (ers)
Zgodnie ze zwyczajem w ostatni czwartek miesiąca odbyła się sesja Rady Powiatu w Środzie Śląskiej. Obrady umiliły ciasta przygotowane przez Młodzieżową Radę Powiatu.
Zdjęć: 3  

5 grudnia 255 lat temu pod Lutynią »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie AM/Wrocław.pl
Początek grudnia to przynajmniej dwa dni niezwykłe - Barbórka i Świętego Mikołaja. Między nimi jest 5 grudnia, który przez prawie dwa wieki też nie był dniem zwykłym, lecz rocznicowym.
Zdjęć: 5  

Projekt „Ramie w ramię” zakończony »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie Zespół projektowy
„Bez względu na to, czy możesz coś zrobić, czy tyko marzysz o tym – zacznij. W śmiałości jest geniusz, potęga i magia” – słowa Johanna Goethego stały się inspiracją w kierunku przygotowania rządowego projektu „Ramię w ramię”, projektu promującego przyjazną adaptację dziecka do edukacji szkolnej - tymi słowami dyrektor Szkoły Podstawowej Marzena Łaziuk rozpoczęła konferencję 28 listopada w sali bankietowej „KOBO” w Malczycach.
Zdjęć: 2  

Grunty rolne drożeją od dwóch dekad! »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie Emmerson S.A.
Dane Agencji Nieruchomości Rolnych wskazują, że ceny gruntów rolnych opierają się jakimkolwiek zawirowaniom rynkowym i od dwudziestu lat pozostają w stałym trendzie wzrostowym. Bardzo prawdopodobne, że żadne inny rodzaj nieruchomości nie przyniósł takich stóp wzrostu w długim okresie.

Świąteczne topienie... finansów »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie oto
Przedświąteczny czas to jeden z tych okresów w roku, kiedy gospodarstwa domowe mają zwiększone potrzeby finansowe. Mimo że podobnie jest z innymi świętami i przed wakacjami, to właśnie Boże Narodzenie wiąże się z wyjątkowo dużymi wydatkami. Na ich pokrycie wiele osób zaciąga pożyczki, które niestety później trudno zwrócić.

Powiatowi mistrzowie koszykówki »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie T.Piekarek
Drużyna gimnazjalistów z Lutyni wywalczyła Mistrzostwo Powiatu w koszykówce.
Zdjęć: 5  

Dzień Podchorążego w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie ZS Lutynia
Uczniowie Zespołu Szkół z Lutyni uczestniczyli w uroczystych obchodach Dnia Podchorążego w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Święto to jest nierozerwalnie związane z rocznicą wybuchu Powstania Listopadowego.
Zdjęć: 10  

Patriotyczne dyktando »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie ug
Nauczyciele Gimnazjum w Malczycach już po raz drugi przygotowali dla mieszkańców gminy dyktando o tytuł ,,MISTRZA ORTOGRAFII GMINY MALCZYCE”.
Zdjęć: 1  

Zakończono III etap remontu świetlicy w Chełmie »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie ug
Zakończono roboty budowlane związane z wykonaniem III etapu remontu świetlicy w miejscowości Chełm

Zakończenie projektu »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie ug
W restauracji KOBO w Malczycach odbyło się uroczyste zakończenie projektu systemowego pn. „Aktywność drogą do sukcesu”.
Zdjęć: 1  

Utworzono Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie Lesław Lech
W Środzie Śląskiej organizacja cechowa powstała w 1946 roku. W ostatnich latach jej działalność zamarła. Nastąpiła dezintegracja środowiska, rzemieślnicy zrzeszali się w cechach wrocławskich lub też pozostawali niezrzeszeni. W tej sytuacji prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej Zbigniew Ładziński wystąpił z inicjatywą reaktywowania średzkiego Cechu.
Zdjęć: 4  

Zaproszenie na Kiermasz Świąteczny »
Tekst opublikowany 2012-12-01, opracowanie Społeczność SP Udanin
Społeczność Szkoły Podstawowej w Udaninie, zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Udanin i okolic na Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się 16 grudnia w godz. 14.00-16.00 na terenie szkoły.
Zdjęć: 1  

Potrawy wigilijne stają do konkursu »
Tekst opublikowany 2012-12-01, opracowanie ug
Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini ogłasza konkurs na „Tradycyjną Potrawę Wigilijną".

Narkotykowe porachunki »
Tekst opublikowany 2012-11-30, opracowanie pol
18-latek został zaatakowany przez trzech mężczyzn, którzy przyjechali do niego, aby kupić narkotyki. W pewnym momencie napastnicy zaczęli pokrzywdzonego kopać i uderzać pięściami. Jeden z napastników wyciągnął nóż i zadał cztery ciosy w plecy i brzuch. Sprawcy zabrali 18-latkowi 110 złotych oraz 5 gram metaamfetaminy, a następnie odjechali…

Apartament w górach: gdzie i za ile można kupić? »
Tekst opublikowany 2012-11-30, opracowanie oto
Na południu Polski dostępnych jest ponad 70 nowych inwestycji, w których można kupić apartament typu second home. Wielu deweloperów gwarantuje też stały najem i wypłatę zysków w wysokości ok. 8 proc. rocznie. Ceny zaczynają się od 4.460 zł za m kw.
Zdjęć: 3  

AIESEC – międzynarodowe praktyki i wolontariat »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie AIESEC
Rozpoczęła się rekrutacja na Międzynarodowego Programu Praktyk Zagranicznych. Można trafić w tak egzotyczne miejsca jak: Indie, Malezja, Chiny, Brazylia czy Nigeria. Taką szansę daje AIESEC.
Zdjęć: 1  

Skocz na piwo do czeskiej Pragi  »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie oto
Stolica Czech to wymarzone miejsce na weekendowy wypad. Odwiedzając to urokliwe i magiczne miasto, zobaczysz jak w każdym kuflu słynnego czeskiego złocistego napoju odbija się jego wolny duch

„Poloneza” czas zwodować »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie red
Wrocławski Urząd Żeglugi Śródlądowej od pewnego czasu próbuje „zwodować” część swojego już niepotrzebnego majątku. Do sprzedaży wystawił osobowego Poloneza.
Zdjęć: 3  

Gospodarki słabną - paliwo w dół – o ile jeszcze? »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Na stacjach ceny paliw poszły w dół, ale na tym nie koniec. Przed świętami powinno być jeszcze taniej. Cena diesla spadnie nawet do poziomu 5,60 zł za litr, za benzynę E 95 zapłacimy 5,50 zł, a droższa etylina 98 osiągnie poziom 5,75 zł za litr. Za litr autogazu będziemy płacić podobnie jak teraz.

Diesel odchodzi w przeszłość? »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie (PR/INTERIA.PL)
Wygląda jednak na to, że dni diesli są już policzone. Klienci udający się po nowy samochód do salonu niechętnie decydują się na auto z silnikiem o zapłonie samoczynnym.

Zjedz śniadanie z Dreamlinerem »
Tekst opublikowany 2012-11-27, opracowanie plw
W sobotę 1 grudnia 2012 roku na wrocławskim lotnisku wyląduje kolosalny Dreamliner, jeden z najnowocześniejszych samolotów pasażerskich świata. Dzięki staraniom Portu Lotniczego Wrocław mieszkańcy miasta i regionu będą mieli niepowtarzalną okazję przyjrzenia się maszynie. Zapraszamy na śniadanie z Dreamlinerem.

5 najbardziej nietypowych noclegów w Polsce »
Tekst opublikowany 2012-11-27, opracowanie pr
Spanie to nie tylko nocleg. Można się o tym przekonać przeglądając najciekawsze propozycje miejsc noclegowych w Polsce. Nocleg na deskach teatru, lub scenie kina, na Dzikim Zachodzie czy w sklepie graficiarskim od teraz nie jest tylko snem, ale stało się rzeczywistością.
Zdjęć: 3  

Do Miękini trafi 21 mln złotych! »
Tekst opublikowany 2012-11-26, opracowanie oto
Ponad 15 milionów złotych z Programu Infrastruktura i Środowisko trafi do Miękini na budowę 21 kilometrów kanalizacji i 9 przepompowni ścieków. Wartość wszystkich inwestycji w gminie jest szacowana na 21 milionów złotych!
Zdjęć: 3  

Wyniki kontroli w szkole »
Tekst opublikowany 2012-11-26, opracowanie R.K
W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Udaninie, Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, przeprowadziło ewaluację zewnętrzną. Zespół wizytatorów poddał szczegółowej kontroli dwa obszary pracy szkoły: procesy zachodzące w szkole i przedszkolu oraz funkcjonowanie szkoły i przedszkola w środowisku lokalnym.
Zdjęć: 1  

Kredyt? Czego nie robić, żeby go dostać »
Tekst opublikowany 2012-11-25, opracowanie oto
Nawet jeśli nie potrzebujemy pożyczki do realizacji marzeń, to czasem ratuje nas z życiowych opresji. Co, jeśli wtedy odbijamy się od bankowych drzwi? Co zrobić, a czego nie robić, żeby zwiększyć szanse na konieczny lub wymarzony kredyt? Ile kredytów zaciągamy w dolnośląskim?

18 600 eksmisji tylko w jednym miesiącu! »
Tekst opublikowany 2012-11-23, opracowanie Emmerson S.A.
Od 2007 r. dokonano na wniosek banków 400 tys. eksmisji, w tym rekordową liczbę 18 600 w czerwcu bieżącego roku. W wyniku rosnącej presji hiszpańskie banki porozumiały się niedawno w sprawie wstrzymania na dwa lata eksmisji najbardziej zadłużonych właścicieli. To w Hiszpanii…

Kradli worki z zaprawą i maszyny stolarskie »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie pol
Średzcy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o kradzież kilkudziesięciu worków z zaprawą murarską oraz trzech maszyn stolarskich z jednego z zakładów położonych na terenie gminy Kostomłoty. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie następnego dnia.

Sylwestrowe oferty “widmo” w internecie »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie oto
Święta w zaśnieżonych górach, sylwester na nartach, lub snowboardzie, a potem lampka wina przy kominku... To marzenie nie jednej osoby, która planuje spędzić święta i sylwestra poza domem. Jednak rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej.

Samorząd naprawia cudze błędy »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie (prg)
W potrzebę istnienia dworca autobusowego w Środzie Śląskiej nie wątpi chyba nikt. Z jednej strony niezbędny punkt podróży, z drugiej ważny element wizerunku miasta i jego wizytówka dla osób przejeżdżających przez nasze miasto „tranzytem”.
Zdjęć: 1  

Patriotycznie było w Kostomłotach »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie U.G.
Dla społeczności lokalnej i władz samorządowych Gminy Kostomłoty Święto 11 Listopada jest wyrazem demonstracji uczuć patriotycznych i przywiązania do tradycji.
Zdjęć: 3  

„Magiczny Kapelusz” – tolerancja, szacunek i profilaktyka uzależnień  »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie Monika Majchrzak
By zapobiegać negatywnym zjawiskom, takim jak: odrzucenie czy osamotnienie w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach odbył się spektakl profilaktyczny sfinansowany z funduszy Rady Rodziców i budżetu gminy Kostomłoty przeznaczonego na działania profilaktyczne w gmine.
Zdjęć: 1  

Nowa siedziba POE »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie (ers)
Od kilku dni Powiatowy Ośrodek Edukacji ma nową siedzibę. Jednostka z ul. Wrocławskiej 42 przeniosła się bliżej starostwa i centrum tj. do budynku po Liceum Profilowanym.
Zdjęć: 2  

Certyfikat dla szkoły w Pisarzowicach »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie ug
Na Zamku Książ odbyła się IV Międzynarodowa Konferencja Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień ,,Zarządzanie kapitałem społecznym w szkole wspierającej uzdolnienia uczniów”.
Zdjęć: 1  

Nowe wiaty przystankowe »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie ug
W budżecie gminy na rok 2012 w wykazie zadań inwestycyjnych zaplanowano wymianę 5 wiat przystankowych.
Zdjęć: 1  

Sprawdzian z siatkówki »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie (ers)
Miękinia i Kostomłoty zagrają w finale turnieju siatkówki, który odbędzie się 1 grudnia w sali sportowej SP nr 3 w Środzie Śląskiej. Drużyna powiatu zakończyła sobotnie eliminacje na miejscu III.
Zdjęć: 3  

Konkursy dla zdolnych »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie (ers)
Już od kilku lat Powiatowy Ośrodek Edukacji w Środzie Śląskiej organizuje powiatowe etapy konkursów „zDolny Ślązaczek” i „zDolny Ślązak Gimnazjalista".
Zdjęć: 3  

21 milionów złotych na 21 kilometrów kanalizacji  »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie ug
Minister środowiska potwierdził dofinansowanie ze środków unijnych projektu „Zapewnienie prawidłowej gospodarki wodno-ściekowej aglomeracji Wrocław, w części gminy Miękinia”.

Projekt „Asystent Rodzinny” na ostatniej prostej »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie ug
Od stycznia 2012 r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miękini realizuje projekt systemowy „Asystent Rodzinny” w którym uczestniczy 8 rodzin z terenu Gminy Miękinia.
Zdjęć: 1  

Dzień Niepodległości i święto Zespołu Szkół  »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie ug
Tegoroczne Święto Niepodległości w Gminie Miękinia było wyjątkowe. Tego dnia, nie tylko uczczono odzyskanie niepodległości, ale także obchodzono święto Zespołu Szkół w Miękini.
Zdjęć: 4  

Odnowiony Nepomucen  »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie (rfp)
21 listopada przedstawiciel Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu wraz z pracownikami średzkiego starostwa odebrali po renowacji pomnik św. Jana Nepomucena w Krynicznie.
Zdjęć: 1  

Pomogą pomagającym  »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie (ers)
Bardzo ciekawa okazała się konferencja zorganizowana w średzkim starostwie pt. „Pomagać innym, czyli wolontariat w Powiecie Średzkim”. Uczestnicy wymielili się doświadczeniami, poznali też plany wsparcia średzkiego wolontariatu.
Zdjęć: 1  

Patriotyczne obchody  »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie (ers)
11 listopada w całym kraju obchodzono najważniejsze z narodowych świąt – Święto Niepodległości. Uroczyste obchody odbyły się również w Środzie Śląskiej.
Zdjęć: 4  

Na sesji m.in. o współpracy »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie (prg)
Podziękowania są naturalnym odruchem wobec osób, które mogą pomagać, chcą i pomagają. Od podziękowań rozpoczęła się ostatnia sesja Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej.

Burmistrz Pasterzem Łęgów »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie (prg)
Przedstawiciele trzech sektorów spotkali się w Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury. Okazją był organizowany po raz pierwszy Bal Partnerstwa.
Zdjęć: 1  

XIII igrzyska ze Środą i w Środzie »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie (red)
17 listopada w sali sportowej przy SP3 na ul. Górnej w Środzie Śląskiej odbył się wojewódzki finał XII Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi, rozgrywany tradycyjnie pod patronatem burmistrza Środy Śląskiej Bogusława Krasuckiego.
Zdjęć: 1  

O książkach i pasjach »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie (prg)
Literacki (i rockowy) camper Jakuba Ćwieka i jego rock-ekipy przemierzając Polskę w ramach Rock&Read Festivalu zatrzymał się także w Środzie Śląskiej.
Zdjęć: 2  

ELENI już w niedzielę »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie (prg/fot. www.poezja-spiewana.pl)
Wiedzą o tym pewnie wszyscy, ale przypomnieć warto. ELENI wystąpi w Środzie Śląskiej już w niedzielę 25 listopada.
Zdjęć: 1  

Szpital pluszowego misia »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie ug
Do Publicznego Przedszkola w Malczycach przyjechali studenci należący do Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny przy Akademii Medycznej we Wrocławiu.
Zdjęć: 2  

Oto gwiazdy »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie ug
W Publicznym Przedszkolu w Malczycach odbył się konkurs piosenki „GWIAZDY TO MY”.
Zdjęć: 2  

Dzień Niepodległości w gminie Udanin »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie V.Leńska
Wzruszenie i wdzięczność kombatantów towarzyszyły tegorocznym obchodom Święta Niepodległości w gminie Udanin. Od wielu lat organizatorzy uroczystości Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Udaninie i Urząd Gminy Udanin, dbają o to, aby wszyscy świadkowie i uczestnicy walk o wolność ojczyzny z gminy Udanin, mogli wspólnie z młodym pokoleniem świętować ten szczególny dzień.
Zdjęć: 5  

Skocznia narciarska na Stadionie Narodowym? Apoloniusz Tajner jest za »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie Menstream.pl
Skocznia narciarska na stadionie to nie jest zupełnie nowy pomysł, ponieważ takie obiekty budowano już kilkadziesiąt lat temu. Jeśli tylko znajdą się pieniądze, to konkurs skoków na Narodowym mógłby otwierać sezon - uważa Apoloniusz Tajner, szef Polskiego Związku Narciarskiego.

PE promuje katastroficzny obraz gazu łupkowego  »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie oto
- Przyjmując takie dokumenty zwracamy się przeciwko zmianie energetycznej, przeciwko bezpieczeństwu dostaw, w końcu przeciwko konkurencyjnym cenom. Z tego powodu Konserwatyści i Reformatorzy nie mogą udzielić poparcia temu sprawozdaniu w aktualnym kształcie - mówił w Strasburgu poseł PiS do PE Konrad Szymański w debacie o gazie łupkowym.

Możesz uratować Baronika »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie Aleksandra Czechowska
Nasza walka o życie zwierząt jest czasami bardzo trudna, nie śpimy po nocach, czuwamy nad chorymi zwierzątkami, kosztuje nas to wiele wyrzeczeń wygodnego życia, jeździmy na interwencje do krzywdzonych zwierząt, zabieramy z ulicy potrącone, często nie obywa się bez łez... ale warto.
Zdjęć: 3  

Samołyk w ostrej trasie »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie js
Nowy album Janka Samołyka został nagrany wspólnie z zespołem, który towarzyszy wrocławianinowi na scenie. Po dwóch koncertach zorganizowanych z okazji premiery krążka, nadchodzi czas na całą trasę koncertową.
Zdjęć: 1  

Kogo można przelecieć z marszu - wg. aktora Jana Nowickiego »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie MenStream.pl
Twierdzi, że aktorstwo Polsce przestało istnieć, gdy złotówka nabrała wartości. - Idiociejmy i to jest proces nieuchronny - konstatuje Jan Nowicki i podkreśla, że dawniej aktorzy poświęcali dużo więcej czasu na przygotowanie roli filmowej. Teraz jak zauważa, młodsi koledzy wchodzą w role z marszu - po spektaklu w teatrze pędzą do kabaretu, potem na zdjęcia na planie filmowym. - A z marszu to można przelecieć sąsiadkę, a nie zagrać Wołodyjowskiego tak, jak Tadeusz Łomnicki - kwituje.

Pierwszy bardziej średzki »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie (prg)
Współpraca Gminy Środa Śląska z 10. Wrocławskim Pułkiem Dowodzenia ma już kilkuletnią historię. Dowództwo i żołnierze jednostki z ul. Trzmielowickiej regularnie uczestniczą w uroczystościach państwowych i innych, ważnych dla lokalnej społeczności.
Zdjęć: 3  

W końcu po europejsku na sudeckich stokach »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie rtr
Podczas gdy narciarze i snowboardziści przygotowują sprzęt do zbliżającej się zimy, właściciele ośrodków pracują nad uatrakcyjnieniem oferty. Ostatnim efektem ich starań jest program SudetySKI. Karnet, który pozwala skorzystać z trzech najważniejszych ośrodków narciarskich Sudetów jest już dostępny.

Nastaje mgła »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie rr
Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW PIB Oddział we Wrocławiu ostrzega przed silną mgłą...

Gospodarka słabnie, firmy upadają »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Od czterech lat rośnie liczba upadających w Polsce firm. W tym roku może przekroczyć 900, czyli wzrost o ponad jedną czwartą, w porównaniu do 2011 roku. Z jeszcze większym nasileniem tego zjawiska będziemy mieć do czynienia w przyszłym roku.

Oświadczenie wrocławskiej PO »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie rtr
W nawiązaniu do artykułu „Huskowski: Nie mamy szans z Dutkiewiczem”, który ukazał się w Gazecie Wrocławskiej (Polska The Times) 09.11.2012r., informujemy:

Lance Armstrong został pogrzebany żywcem – mówi Bartosz Huzarski  »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie MenStream.pl
Uważa, że afera Armstronga to strzał w kolano i umacnianie przekonania, że kolarstwo to najbardziej wspomagany sport na świecie. Podkreśla również, że Ameryka zabiła swoją największą gwiazdę i to bez żadnego dowodu. Bartosz Huzarski broni kolarza wszechczasów i opowiada jak doping zniszczył wizerunek tej dyscypliny.

Fundusze zmieniają Dolny Śląsk »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie umwd
Dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu od 2007 roku na Dolny Śląsk trafiło prawie 1,2 mld euro, czyli niemal 5 mld złotych. O inwestycjach, jakie udało się dzięki nim zrealizować rozmawiano dziś podczas konferencji „Eurofundusze na Dolnym Śląsku”.
Zdjęć: 3  

3,5 promila i autostradą pod prąd! »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie pol
Policjanci na autostradzie A4 zatrzymali jadącego „pod prąd” nietrzeźwego kierowcę samochodu osobowego. Mężczyzna miał w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu.
Zdjęć: 1  

Grozi nam islamski potop? »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie MenStream.pl
Na szerokie wody wypłynął dzięki scenariuszowi do filmu 300 mil do nieba, w którym dwóch chłopców ukrytych w podwoziu ciężarówki uciekało z PRL. Dziś Cezary Harasimowicz nie ma nic przeciwko dalszej emigracji i szukaniu sobie lepszego miejsca do życia niż Polska. Choć jest potomkiem polskich Tatarów, przestrzega emigrantów przed islamem w radykalnym wydaniu, który - jego zdaniem - ma na Zachodzie dobre warunki do rozwoju.

Ćwierć wieku za fałszerstwa i skimming? »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie pol
Nawet do 25 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, zatrzymanym przez policjantów z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu za fałszowanie kart płatniczych i posługiwanie się nimi podczas transakcji dokonywanych w sklepach.
Zdjęć: 3  

Pątnicy na Drodze św. Jakuba »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie Anna Janczara/ Punkt CAMINO Nysa
Ponad 150 osób wzięło udział w przejściach kilkunastoma polskimi odcinkami Drogi św. Jakuba, które miały miejsce w ostatnią sobotę. Pątnicy chcieli w ten sposób przypomnieć 30-tą rocznicę ogłoszenia w Santiago de Compostela przez Jana Pawła II „Aktu Europejskiego” oraz 25-tą rocznicę uznania Drogi św. Jakuba za pierwszy Europejski Szlak Kulturowy. Grupa sympatyków Camino de Santiago przebywała także w Santiago, a w Głuchołazach odsłonięta została figura Apostoła pielgrzymów.

Zawalczmy o żużlową Spartę! »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie Bartek Czekański
Hej Drodzy Wrocławscy Kibice Żużla! Co jest z Wami? Dlaczego nie podejmujecie walki o swoją ukochaną Spartę?! I to mają być wojownicy Sparty? Właśnie miasto ustala budżet na 2013 rok i raczej nie widzi możliwości żadnej pomocy dla żużlowego WTS-u. Brakuje dobrej woli. A Wy śpicie? Czyżby na placu boju został już tylko stary, wyboksowany Czekański? Kochani, razem i osobno piszcie mejle, petycje i protesty do prezydenta Rafała Dutkiewicza, do Ratusza, do Rady Miejskiej, do poszczególnych radnych, wreszcie do mediów, które zresztą akurat żużlowi są na ogół życzliwe. Spartanie do boju!

Siatkarski finał - zaproszenie »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie um
Już w tę sobotę (17 listopada) w sali sportowej przy SP3 na ul. Górnej odbędzie się wojewódzki finał XII Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi, rozgrywany tradycyjnie pod patronatem burmistrza Środy Śląskiej Bogusława Krasuckiego.

W kopalni, w siodle, na safari - nietypowe pomysły na Sylwestra »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie AB
Sylwester zbliża się wielkimi krokami, a nie każdy z nas podjął decyzję o tym gdzie i jak go spędzić. W zależności od upodobań, możemy wybierać pośród setek propozycji standardowych bali lub dedykowanych imprez takich jak: sylwester dla singli, studentów, zakochanych czy rodzin z dziećmi.

Przyszedł po rower, a ukradł aparat, biżuterię i… puszkę piwa  »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie pol
Średzcy policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca gminy Miękinia, który wykorzystując nieobecność swoich znajomych, okradł ich. Jego łupem padł cyfrowy aparat fotograficzny oraz biżuteria o łącznej wartości 1000 zł.

Udusił 8 - miesięcznego psa  »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie pol
Policjanci z powiatu jeleniogórskiego zatrzymali mężczyznę, który ze szczególnym okrucieństwem zabił 8 - miesięcznego pieska swojej konkubiny. Sprawca udusił zwierzę.

Wrocławskie lotnisko najlepsze w Polsce  »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie ret
Podróżni zdecydowali, że to Port Lotniczy Wrocław zasłużył na prestiżowy tytuł Lotniska Przyjaznego Pasażerowi 2012. W tegorocznym plebiscycie portalu pasażer.com wrocławskie lotnisko wyprzedziło wszystkie pozostałe porty lotnicze.

Konkurs NAJLEPSZY DZIELNICOWY 2012 »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie
Rusza konkurs na najlepszego dzielnicowego organizowany przez Komendę Powiatową Policji w Środzie Śląskiej przy współudziale lokalnych gazet, portali internetowych oraz urzędów gmin i Starostwa Powiatowego. O tym, kto otrzyma ten tytuł, zdecydują mieszkańcy powiatu, głosując na swoich kandydatów.

Co dalej z Chinami? »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Chiny przestały już być "najtańszą fabryką świata". Nowe władze Kraju Środka będą musiały zachęcić rodaków do tego, by wreszcie zaczęli wydawać swoje gigantyczne oszczędności. To przede wszystkim szansa dla eksporterów, którzy walczą o przetrwanie w czasie recesji w Europie.

Dla chcących pomagać »
Tekst opublikowany 2012-11-11, opracowanie (ers)
Starosta Średzki Sebastian Burdzy wraz z Dolnośląskim Centrum Wolontariatu serdecznie zapraszają na konferencję pt.: „Pomagać innymi czyli wolontariat w Powiecie Średzkim”. Spotkanie odbędzie się 15 listopada o godz. 12.00 w sali konferencyjnej starostwa.

Sportowa integracja  »
Tekst opublikowany 2012-11-11, opracowanie (ers)
17 listopada w sali sportowej PZSP nr 1 będzie miał premierę I Samorządowy Turniej Powiatu Średzkiego. Sportowe zmagania gmin i powiatu rozpoczną się od siatkówki.

Największa biało-czerwona w kraju? »
Tekst opublikowany 2012-11-10, opracowanie rt
W niedzielę, 11 listopada, Stadion Wrocław zamieni się w największą w Polsce flagę biało – czerwoną.

Uczcijmy razem odzyskaną niepodległość »
Tekst opublikowany 2012-11-09, opracowanie sp
Starosta Powiatu Sebastian Burdzy i Przewodniczący Rady Powiatu Witold Rutkowski zapraszają mieszkańców powiatu na obchody ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI, 11 listopada br. w Środzie Śląskiej.

34 punkty karne po pościgu »
Tekst opublikowany 2012-11-09, opracowanie red
Miała prawo jazdy od miesiąca i właśnie je straciła. Przez 2 kilometry, między Mazurowicami, a Ruskiem uciekała policjantom. „Zaparkowała” na barierce i próbowała ukryć się w lesie...

Dodatkowy dzień wolny – za 11 listopada? »
Tekst opublikowany 2012-11-09, opracowanie rt
Czy w zamian za przypadający w niedzielę 11 listopada możemy odebrać dodatkowy dzień wolny? Niejasności z tym związane wyjaśnia Bożena Ryszka, prawnik w TGC Corporate Lawyers.

Uroczyste ślubowanie policjantów  »
Tekst opublikowany 2012-11-08, opracowanie pol
W siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyło się uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy Policji. Szeregi dolnośląskiego garnizonu zasiliło kolejnych 77 policjantów i policjantek. W tym roku do służby na Dolnym Śląsku wstąpiło 326 funkcjonariuszy.
Zdjęć: 5  

Wyróżnienie dla starosty i średzkiej geodezji  »
Tekst opublikowany 2012-11-08, opracowanie (ers)
Główny Geodeta Kraju Kazimierz Bujakowski 6 listopada br. uhonorował starostę średzkiego Sebastiana Burdzy odznaką „Za zasługi dla Geodezji i Kartografii”.

Kiełbie nie tylko we łbie »
Tekst opublikowany 2012-11-08, opracowanie (red)
O nieobliczalności i nieprzewidywalności Odry wie chyba każdy. Nasza Najpiękniejsza także pokazała, na co ją stać.

Środa Śląska – drugie miejsce »
Tekst opublikowany 2012-11-08, opracowanie (prg)
Gmina Środa Śląska znalazła się na drugim miejscu wstępnej listy rankingowej wniosków o dofinansowanie inwestycji drogowych w ramach tzw. „schetynówek”.

Polsko-niemiecki dzień patrona »
Tekst opublikowany 2012-11-08, opracowanie (prg)
Wyjątkową oprawę miał tegoroczny dzień patrona Gimnazjum im. Jana Pawła II w Środzie Śląskiej.

Oni mogą pomóc »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie rt
Fundacja ITAKA-Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych realizuje projekt pn. „Działania prewencyjne i informacyjne związane z prowadzeniem telefonu interwencyjnego w sprawie zaginionych dzieci -116 000”. Połączenie jest bezpłatne i całodobowe.

II Salon w Kostomłotach »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie ug
14 listopada o godzinie 17 w gimnazjum w Kostomłotach odbędzie się II spotkanie Salonu Społeczno – Naukowo – Gospodarczego zatytułowane „Profilaktyka Zdrowia”.

16 lat w dwóch kierunkach »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie (Sławomir Siwerski/oprac. PRG)
Uczniowie z Saterlandu gościli u swoich rówieśników w Środzie Śląskiej.

Kino Środa »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie (prg)
Już nie kino KADR, a Kino Środa Śląska, zaprasza na kolejne kinowe filmowe prezentacje. (w tym m.in. „Pokłosie” - tydzień po ogólnopolskiej premierze) Zaniepokojonych uspokajamy - zmieniła się tylko nazwa.

Będzie bilard i piłkarzy ki - Radakowice, Krepice i Mrozów dofinansowane  »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie ug
Mieszkańcy trzech miejscowości gminnych skorzystają ze środków Unii Europejskiej, którymi wsparto modernizację świetlic wiejskich. Są to Radakowice, Krępice i Mrozów.

Pokój Marzeń »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie ug
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miękini rozpoczął realizację projektu socjalnego p.n. „Pokój Marzeń”. Jak wspomina Monika Międzyrzecka, kierownik GOPS w Miękini, jest to jeden z ciekawszych projektów które w ostatnim czasie realizowano.

Przebudowa drogi w Krępicach »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie ug
Gmina Miękinia otrzymała dotację z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój na przebudowę drogi powiatowej nr 2058D w Krępicach. Droga powiatowa została przejęta w zarząd przez gminę, co umożliwiło wykonanie zadania inwestycyjnego.

Dotacja od ministra pracy »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie ug
32 200,00 dotacji z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej otrzymał Miękiński Uniwersytet III Wieku na realizację projektu "Rodzina, zdrowie, bezpieczeństwo seniorów – pewną inwestycją w gminie Miękinia”.

I MOTORocK Festiwal w Malczycach  »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie ug
Pogoda spłatała figla organizatorom MOTORocK Festiwalu w Malczycach. Śnieżyca i porywisty wiatr skutecznie odstraszyły motocyklistów, którzy zapowiedzieli swój przyjazd i wzięcie udziału w pożegnaniu sezonu motocyklowego. Przybyło kilku ale… samochodami.

Kanał HBO odkodowany! »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie r
W niedzielę, 11 listopada HBO odkoduje sygnał. Na ten dzień przygotowana została oferta z szeregiem najnowszych produkcji HBO oraz nagrodzonym Oscarem filmem „Żelazna dama”, przedstawiającym historię życia byłej premier Margaret Thatcher.

Coraz więcej latamy »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie red
W październiku wrocławskie lotnisko zanotowało wzrosty we wszystkich sektorach ruchu. Z połączeń krajowych skorzystało o 19,5 proc. więcej podróżnych, z kolei w ruchu międzynarodowym, w segmencie przewoźników sieciowych (m.in. PLL LOT, Lufthansa, SAS, Eurolot) odprawiono prawie 14% pasażerów więcej niż przed rokiem.

Socjalista Obama na drugą kadencję »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie Jacek Gratkiewicz, Money.pl
- Amerykanie są bardziej prawicowi niż Europejczycy, a zafundowali sobie lewicowego prezydenta - mówi o Baracku Obamie Marcin Zaborowski, dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Wybierz najlepszą polisę »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie
Tanie OC dla mieszkańca Środy Śląskiej Zarówno mieszkanie w dużym jak i małym mieście ma swoje plusy.

Powiat trzeci na liście  »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie (mk)
Wojewoda Dolnośląski ogłosił wstępną listę rankingową z przeprowadzonego naboru na wnioski o dofinansowanie inwestycji drogowych w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na lata 2012 – 2015.

Młodzież pełna pomysłów »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie (ers)
W sali konferencyjnej starostwa odbyła się kolejna sesja Młodzieżowej Rady Powiatu Średzkiego. Dopisali radni, goście i ciekawe pomysły.

Najzdolniejsi w powiecie  »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie (ers)
Już po raz szósty wręczono stypendia dla szczególnie uzdolnionych uczniów średzkich szkół ponadgimnazjalnych. Uroczystość odbyła się wczoraj w sali konferencyjnej starostwa.

24. sesja rady powiatu  »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie (ers)
Od podziękowań dla odchodzącego Powiatowego Inspektora Sanitarnego rozpoczęła się ostatnia sesja rady powiatu.

Konwent Powiatów w Brzezinie »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie (ers)
W pałacu w Brzezinie odbył się Konwentu Powiatów Województwa Dolnośląskiego. Jednym z omawianych tematów był projekt Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego do 2020.

Dzień Seniora  »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie ug
Międzynarodowy Dzień Seniora emeryci, renciści i inwalidzi w Malczycach obchodzili jak zwykle bardzo uroczyście.

Unia wspiera uczniów  »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie (ers)
Również w tym roku Powiat Średzki realizuje projekt „Każdy z nas jest inny”, który w całości finansowany jest przez Unię Europejską.

BASF wchodzi do Środy Śląskiej! »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie red
To inwestycja w wysokości 150 milionów euro. Ponad 400 nowych miejsc pracy. BASF zbuduje w Polsce swoją największą w Europie fabrykę katalizatorów.

Nowy zarząd »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie rt
Pod koniec października odbyło się zebranie sprawozdawczo - wyborcze Koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Malczycach.

Czas na integrację »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie Małgorzata Hamryszak
W Szkole Podstawowej w Malczycach odbył się Piknik Integracyjny. Celem imprezy była integracja dzieci pięcioletnich i uczniów klas pierwszych w ramach rządowego projektu promującego przyjazną adaptację dzieci w edukacji szkolnej „Ramię w ramię”.

Docenione talenty »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie ug
W Gminnym Ośrodku Kultury w Kostomłotach odbył się IV Finał Konkursu „Mam Talent”.

Mylna odebrana »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie ug
Nastąpił oczekiwany przez mieszkańców odbiór końcowy zadania pn.: Przebudowa drogi Mylnej w Malczycach wraz z kanalizacją deszczową i przyłączami kanalizacji sanitarnej.

Gimnazjum – szkoła z sukcesami »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie ug
Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Kostomłoty wójt Wacław Jaskuła oraz Janina Gawlik przewodnicząca Rady Gminy w imieniu własnym i samorządu gminy Kostomłoty złożyli podziękowania nauczycielom gimnazjum w Kostomłotach paniom Marzenie Oleśków i Barbarze Misteckiej za szczególne zaangażowanie w rozwój oświaty gminy oraz absolwentowi gimnazjum Maćkowi Krzyżakowi.

Pasowanie pierwszaków »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie ug
Zgodnie z tradycją Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klas I.

100 lat Panie Aleksandrze! »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie ug
Niecodzienna uroczystość odbyła się w sali konferencyjne Urzędu Gminy. Pan Aleksander Kamiński – Honorowy Prezes Koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i byłych Więźniów Politycznych oraz Zasłużony dla Malczyc i gminy Malczyce, obchodził piękny Jubileusz - dziewięćdziesięciolecie swoich urodzin.

Lepiej żeby wygrał Romney? »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie Arkadiusz Droździel, Money.pl
Tym, czym Barack Obama zniechęcił do siebie inwestorów, było przede wszystkim przeforsowanie w 2010 roku reformy, która gwarantuje Amerykanom powszechne ubezpieczenie zdrowotne.

Sąsiedzi? Muzycy i kochankowie niemile widziani! »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie rr
Nie chcemy mieć za ścianą muzyka i pary głośno uprawiającej miłość – wynika z badania serwisu Tablica.pl, wykonanego przez TNS Polska.

Gdzie się podziały 4 miliony ubezpieczonych Polaków? »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie PPOZ
- Polacy ubezpieczeni czy nieubezpieczeni? – ja tego nie wiem. Wiem za to, że nie ma ich w CWU (Centralny Wykaz Ubezpieczonych) – więc za nich nie zapłacę – tak o prawie 4 milionach Polaków wypowiedziała się obecna prezes NFZ Agnieszka Pachciarz podczas spotkania z lekarzami rodzinnymi z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia w sprawie systemu, który razem z nową ustawą ma obowiązywać od 1 stycznia.

Wyniki policyjnej akcji „ZNICZ”  »
Tekst opublikowany 2012-11-05, opracowanie pol
Właśnie minął długi weekend oraz Wszystkich Świętych. Przez te dni średzcy policjanci prowadzili wzmożone działania kontrolne na drogach powiatu średzkiego w ramach akcji „ZNICZ”. Wszystko po to, aby mieszkańcy oraz osoby przyjezdne mogły czuć się bezpiecznie.

Gospodarka – nadchodzi „masakra”? »
Tekst opublikowany 2012-11-05, opracowanie Andrzej Zwoliński
Według najgorszych przewidywań ekspertów armia bezrobotnych w Polsce może powiększyć się nawet o 400 tysięcy osób.

Największe centrum handlowe w kraju »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie AJ-J/JK
W gminie Kobierzyce powstaje największe centrum handlowe w Polsce.

Uwaga na „cyfrowych monterów” »
Tekst opublikowany 2012-10-29, opracowanie pol
Podał się za montera telewizji cyfrowej i wszedł do mieszkania starszej kobiety pod pretekstem konieczności dokonania modyfikacji w odbiorniku telewizyjnym. Za usługę zażądał stu złotych. Zabrał jednak o wiele więcej. 92-latka straciła blisko 6 tysięcy złotych.

Oddaj zużyte opony »
Tekst opublikowany 2012-10-29, opracowanie tr
Od 29 października do 9 listopada zostanie przeprowadzony bezpłatny odbiór zużytych opon (za wyjątkiem opon od maszyn przemysłowych).

Lutyńscy gimnazjaliści postrzelali »
Tekst opublikowany 2012-10-29, opracowanie rt
W tym roku Gimnazjum w Lutyni podjęło współpracę z wrocławską Wyższą Szkołą Oficerską Wojsk Lądowych im. Tadeusza Kościuszki. Jednym z jej punktów był wyjazd lutyńskich gimnazjalistów na zajęcia strzeleckie.

Co znaleziono pod ulicą? »
Tekst opublikowany 2012-10-25, opracowanie r
Robotnicy wykonujący prace budowlane w Środzie Śląskiej, pod warstwą gruzu i ziemi natrafili na pozostałości średniowiecznej budowli.

100 lat dla trójki »
Tekst opublikowany 2012-10-25, opracowanie red
W przededniu Święta Edukacji Narodowej, średzka „Tysiąclatka” obchodziła pięćdziesiątą rocznicę istnienia.

Pieniądze na rewitalizację »
Tekst opublikowany 2012-10-24, opracowanie (prg)
Z zadowoleniem przyjęto decyzję o dofinansowaniu kolejnego złożonego przez gminę Środa Śląska wniosku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Kino KADR na przełom »
Tekst opublikowany 2012-10-24, opracowanie kk
Jesień coraz bardziej jesienna, nie bez powodu więc pojęcie długich jesiennych wieczorów nabiera prawdziwego znaczenia.

Działki jeszcze po staremu »
Tekst opublikowany 2012-10-24, opracowanie (prg)
O ciekawej ofercie, jaką szczególnie dla rodzin ale nie tylko, ma Rodzinny Ogród Działkowy XX-lecie w Środzie Śląskiej pisaliśmy jakiś czas temu.

Dla pracowników i czytelników »
Tekst opublikowany 2012-10-24, opracowanie (bp)
W październiku Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej zakwalifikowała się do projektu „Praca. Enter. Biblioteka jako miejsce informacji o rynku pracy".

Ważne w sprawie azbestu »
Tekst opublikowany 2012-10-24, opracowanie (ROŚ)
Burmistrz Środy Śląskiej, informuje o opracowaniu projektu dokumentu pn. „Program usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Środa Śląska na lata 2012-2032”

By otrzymały wykształcenie »
Tekst opublikowany 2012-10-24, opracowanie (prg)
W Sali Ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w Środzie Śląskiej burmistrz Bogusław Krasucki, przewodniczący średzkiej Rady Miejskiej Zbigniew Sozański i dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych Krzysztof Peryga spotkali się z dyrektorami gminnych placówek oświatowych.

Gminny przegląd talentów »
Tekst opublikowany 2012-10-24, opracowanie ug
W Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini odbył się „Gminny przegląd talentów”. W konkursie wzięło udział, aż 28 uczestników, a jury miało trudne zadanie aby wyłonić zwycięzców.

Cyfrowa Szkoła  »
Tekst opublikowany 2012-10-24, opracowanie ug
O nowe przenośne komputery dla uczniów i nauczycieli, tablice interaktywne, projektory krótkoogniskowe i multimedialne, głośniki, ekrany projekcyjne i wizualizer wzbogaciła się szkoła podstawowa w Miękini.

Informatyzacja Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini - etap II »
Tekst opublikowany 2012-10-24, opracowanie ug
W październiku podpisana została umowa dotacji dla zadania „Informatyzacja Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini – etap II”. Dotacja pochodzi ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

Miękinia gminą Fair Play »
Tekst opublikowany 2012-10-24, opracowanie ug
Gmina Miękinia otrzymała certyfikat Gmina Fair Play 2012 - Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji, w kategorii Gmina Wiejska Wielofunkcyjna.

Orlik w Wilkszynie na finiszu »
Tekst opublikowany 2012-10-24, opracowanie ug
Na ukończeniu są prace przy budowie kompleksu boisk sportowych w Wilkszynie realizowanego w ramach rządowego programu „Moje Boisko – Orlik 2012”

Cel: produkcja i turystyka »
Tekst opublikowany 2012-10-24, opracowanie (ers)
23 października w sali konferencyjnej średzkiego starostwa odbyły się konsultacje Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2020. Było to pierwsze spotkanie z kilkudziesięciu zaplanowanych.

PUP ma wolne środki »
Tekst opublikowany 2012-10-24, opracowanie sp
Powiatowy Urząd Pracy w Środzie Śląskiej informuje, że posiada wolne środki z rezerwy Ministra Pracy i Polityki Społecznej na:

Święto Szkoły w Lutyni »
Tekst opublikowany 2012-10-24, opracowanie ZS Lutynia
16 października uroczyście obchodziliśmy Święto Szkoły. Świętowanie rozpoczęliśmy od XII Dnia Papieskiego, którego hasłem były słowa: „Jan Paweł II – Papież Rodziny”.

Zapraszamy do filharmonii »
Tekst opublikowany 2012-10-24, opracowanie (prg)
Dom Kultury średzki i Filharmonia Wrocławska zapraszają na Wyjątkowy Wieczór z Muzyką Symfoniczną, organizując w tym celu specjalny wyjazd dla mieszkańców naszej gminy.

Egzamin z grzeczności  »
Tekst opublikowany 2012-10-24, opracowanie LeV
W obecności rodziców, nauczycieli, pracowników i wszystkich uczniów, klasy pierwsze w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie, zostały oficjalnie przyjęte do grona społeczności szkolnej.

Uśmiech dla nauczyciela, stypendia dla uczniów »
Tekst opublikowany 2012-10-23, opracowanie ug
W Szkole Podstawowej w Malczycach obchodzono uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Udział w uroczystościach wzięli przedstawiciele władz lokalnych. Wśród zaproszonych gości znaleźli się reprezentanci lokalnych stowarzyszeń oraz księża.

Koncert Kresowy w Malczycach »
Tekst opublikowany 2012-10-23, opracowanie Magdalena Kożuszko, Renata Ciszewska
Mieszkańcy gminy Malczyce, którzy przybyli na I Malczycki Koncert Kresowy przeżyli w minioną sobotę niezapomniane chwile wzruszeń. Dla wielu był to powrót do przeszłości, do lat dzieciństwa i podróż w ukochane rodzinne strony.

Dzień seniora w Kostomłotach »
Tekst opublikowany 2012-10-23, opracowanie ug
21 października w restauracji „Stary Ratusz” w Kostomłotach z okazji Dnia Seniora odbyło się spotkanie zorganizowane przez sołtysa wsi Kostomłoty oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Silni wobec przemocy »
Tekst opublikowany 2012-10-23, opracowanie ug
Gmina Kostomłoty – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kostomłotach realizuje projekt w ramach Programu Osłonowego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej „Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie” pod nazwą „Silni wobec przemocy!”.

Dzień Nauczyciela »
Tekst opublikowany 2012-10-23, opracowanie Monika Majchrzak
Jak co roku w Szkole Podstawowej w Kostomłotach odbyła się wspaniała uroczystość upamiętniająca święto Komisji Edukacji Narodowej, czyli Dzień Nauczyciela.

Dzień Papieski  »
Tekst opublikowany 2012-10-23, opracowanie Monika Majchrzak
Dzień Papieski obchodzony jest od 2001 r. zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tegoroczne hasło XII Dnia Papieskiego - „Jan Paweł II – Papież Rodziny.”

Nowe ogrodzenie świetlicy w Dębicy »
Tekst opublikowany 2012-10-23, opracowanie ug
Wójt Gminy Malczyce odebrał kolejną nową inwestycję pn. „Budowa ogrodzenia świetlicy wiejskiej w miejscowości Dębice gmina Malczyce”.

Środa w ścisłej czołówce »
Tekst opublikowany 2012-10-23, opracowanie red
Do tegorocznej nagrody „Dolnośląski Gryf - Nagroda Gospodarcza” (przyznawanej w siedmiu kategoriach) komitet konkursowy wybrał dwadzieścia jeden firm i samorządów.

XXX – lecie parafii w Wilczkowie »
Tekst opublikowany 2012-10-23, opracowanie ug
Parafia w Wilczkowie obchodziła trzydziestolecie swojego istnienia. Mszę św. odpustową ku czci patronki parafii NMP Różańcowej celebrował ks. kardynał Henryk Gulbinowicz.

Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia »
Tekst opublikowany 2012-10-23, opracowanie MG
Akcja zainicjowana została przez TVP Wrocław- Studio Wschód, Urząd Marszałkowski i Dolnośląskie Kuratorium Oświaty i ma na celu ratowanie polskich cmentarzy na Ukrainie i Litwie, zbiórkę zniczy oraz wszelkich darów dla mieszkańców Kresów Wschodnich.

Miękinia mistrzem pożarniczym »
Tekst opublikowany 2012-10-23, opracowanie (red)
W Malczycach odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP powiatu średzkiego. Druhny i druhowie próbowali swoich sił w biegu sztafetowym z przeszkodami i ćwiczeniu bojowym.

Zaproszenie na konsultacje »
Tekst opublikowany 2012-10-19, opracowanie sp
23 października w sali konferencyjnej średzkiego starostwa odbędą się konsultacje Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego.

Ta impreza będzie głośna! »
Tekst opublikowany 2012-10-18, opracowanie gok
MOTORocK - Festiwal Muzyczny oraz zakończenie sezonu motocyklowego to ambitny projekt, który ma przyciągnąć przede wszystkim młodych ludzi, miłośników wysokiej jakości dźwięków muzycznych, pasjonatów motocykli oraz ludzi spragnionych dobrej zabawy.

Muszkieterowie zapraszają średzianki »
Tekst opublikowany 2012-10-17, opracowanie r
19-20 października, w ramach prozdrowotnej kampanii „Muszkieterowie dla Polek”, przed sklepem Intermarché w Środzie Śląskiej przeprowadzone zostaną bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat.

Nagroda gospodarcza dla Środy Śląskiej? »
Tekst opublikowany 2012-10-17, opracowanie ug
„Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” przyznawana jest od roku 2004. Pomysłodawcą konkursu był Janusz Rybak - wiceprezes Zachodniej Izby Gospodarczej.

Dzieci w areszcie »
Tekst opublikowany 2012-10-13, opracowanie pol
W minionym tygodniu cele policyjnego aresztu pękały w szwach. Było to zasługą przedszkolaków, którzy bez cienia strachu wchodzili do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Była to jedna z atrakcji przygotowana przez średzkich policjantów podczas zwiedzania budynku komendy.

„Pracowita” przepustka 14-latka  »
Tekst opublikowany 2012-10-13, opracowanie pol
Średzcy policjanci zatrzymali 14-latka, który z jednego ze sklepów na terenie Środy Śląskiej kradł papierosy, a następnie sprzedawał je po „okazyjnej” cenie napotkanym osobom. Do kradzieży dochodziło, kiedy to nieletni przebywał na przepustce z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Teraz ponownie zajmie się nim sąd dla nieletnich.

Policyjni menadżerowie  »
Tekst opublikowany 2012-10-13, opracowanie pol
W sali konferencyjnej Wydziału Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu z rąk prodziekana dr hab. Romana Kowalaka, zastępcy Komendanta Wojewódzkiego we Wrocławiu insp. dr Andrzeja Łuszyczyna oraz opiekunów roku, siedmiu funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej odebrało świadectwa ukończenia Menedżerskich Studiów Podyplomowych.

Złote gody  »
Tekst opublikowany 2012-10-12, opracowanie ug
Państwo Anna i Aleksander Wronowscy zostali odznaczenie medalem za długoletnie pożycie małżeńskie.

Dzisiaj w Polsce, jutro w KADRZE »
Tekst opublikowany 2012-10-11, opracowanie (prg/dk)
Jesień nabiera rozpędu, nie bez powodu więc pojęcie długich jesiennych wieczorów nabiera prawdziwego znaczenia.

Na wyspę za darmo »
Tekst opublikowany 2012-10-11, opracowanie (prg)
Już za nieco ponad tydzień z Biblioteki Publicznej w Środzie Śląskiej przeniesiemy się na wyspę surowej acz pięknej przyrody, gejzerów, wulkanów, elfów, duchów i trolli.

Pięćdziesiątka w „3” »
Tekst opublikowany 2012-10-11, opracowanie (prg)
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Środzie Śląskiej na piątek (12.10) zaprosiła absolwentów, byłych i obecnych nauczycieli, uczniów i wszystkich, komu nasza „tysiąclatka” jest bliska, do wzięcia udziału w obchodach 50 rocznicy jej powstania.

Turniej o puchar Wincentego Witosa »
Tekst opublikowany 2012-10-11, opracowanie (ers)
Już siódmy raz PZSP nr 2 w Środzie Śl. zorganizował turniej piłki nożnej o puchar swojego patrona. Zawody odbyły się 1 października na średzkim orliku.

Młodzieżowa rada w sejmie »
Tekst opublikowany 2012-10-11, opracowanie (opr. ers)
Młodzieżowa Rada Powiatu Średzkiego gościła w Warszawie. Młodzi radni zwiedzili budynek sejmu i pospacerowali po Starym Mieście.

Szlachetni patroni  »
Tekst opublikowany 2012-10-11, opracowanie (ers)
Po raz dwunasty organizowana jest akcja pn. SZLACHETNA PACZKA. W naszym powiecie patronują jej starosta średzki oraz wójtowie Udanina i Malczyc.

Męska rzecz »
Tekst opublikowany 2012-10-11, opracowanie (ers)
13 października w siłowni Atletica w Środzie Śląskiej odbędą się II Otwarte Mistrzostwa Powiatu Średzkiego w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Mężczyzn. Wśród patronów są lokalne władze – starosta oraz burmistrz.

Dla poszukujących pracy i pracowników »
Tekst opublikowany 2012-10-11, opracowanie (ers)
Z myślą o poszukujących pracy, absolwentach, a także osobach chcących zmienić pracę w średzkim starostwie zorganizowano VIII Powiatowe Targi Pracy.

Awanse zawodowe nauczycieli  »
Tekst opublikowany 2012-10-11, opracowanie (ers)
Na ostatniej sesji rady powiatu dziewięciu nauczycieli ze szkół prowadzonych przez powiat odebrało z rąk starosty akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

„Twarze Średzkiej Bezpieki” W Udaninie »
Tekst opublikowany 2012-10-11, opracowanie (opr. ers)
Prawie przez miesiąc w sali narad Urzędu Gminy w Udaninie prezentowana była wystawa „Twarze Średzkiej Bezpieki”.

23. sesja rady powiatu  »
Tekst opublikowany 2012-10-11, opracowanie (ers)
Wiele tematów oraz wniosków pojawiło się na ostatniej sesji Rady Powiatu w Środzie Śląskiej.

XXIII sesja Rady Miejskiej »
Tekst opublikowany 2012-10-11, opracowanie (prg)
Tematów istotnych dla gminy podczas sesji Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej nie brakuje. Podobnie było na ostatniej.

GP wręczona »
Tekst opublikowany 2012-10-11, opracowanie (p.z.w.)
Puchar Jesieni i finał tegorocznej Grand Prix Koła ZPW nr 20 w Środzie Śląskiej rozegrano 7 października na akwenie „Kajaki” w Środzie Śląskiej.

Nasza gmina w Wielkim Finale »
Tekst opublikowany 2012-10-11, opracowanie (prg)
Turnieje Eliminacyjne I Mistrzostw Aglomeracji Wrocławskiej rozegrano 29 września w Oławie, Trzebnicy, Wrocławiu i Środzie Śląskiej. Gościem honorowym eliminacji średzkich był olimpijczyk Mieczysław Rutyna.

Prace kanalizacyjne w części Mrozowa »
Tekst opublikowany 2012-10-11, opracowanie ug
Odebrano prace przy wykonywaniu kanalizacji sanitarnej i deszczowej w ulicach: Kościuszki, Słonecznej, Widokowej i Kwiatowej w miejscowości Mrozów.

Dzień Życzliwości »
Tekst opublikowany 2012-10-11, opracowanie ug
W ramach obchodów odbyło się spotkanie Partnerstwa Lokalnego oraz spotkanie członków Zespołu Interdyscyplinarnego.

X Matematyczny Marsz na Orientację »
Tekst opublikowany 2012-10-11, opracowanie ug
W sobotę, 6 października uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Miękini wzięli udział w X edycji Wrocławskich Matematycznych Marszów na Orientację, organizowanych przez Fundację Matematyków Wrocławskich. Tym razem trasa marszu wiodła ścieżkami, skwerami i zaułkami wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem »
Tekst opublikowany 2012-10-11, opracowanie Magdalena Kozuszko
Wiesław Drabik – autor ponad 150 wspaniałych, rymowanych książek dla dzieci odwiedził 4 października Malczyce.

Turniej Wsi zakończony »
Tekst opublikowany 2012-10-11, opracowanie uk
W Świdnicy Polskiej zostały przeprowadzone ostatnie konkurencje Turnieju Wsi. Uczestniczyło w nim 10 sołectw z gminy Kostomłoty.

Twoja Wiedza, Twoja Firma »
Tekst opublikowany 2012-10-11, opracowanie ug
W ramach projektu "Twoja wiedza. Twoja firma. Zarzuć sieci współpracy" w Gimnazjum w Kostomłotach odbyło się pierwsze spotkanie Salonu Społeczno – Naukowo – Gospodarczego pt. „Szkoła? Miejsce kształcenia osób dorosłych?”.

Wystawa Jerzego Omelczuka  »
Tekst opublikowany 2012-10-09, opracowanie Magdalena Kozuszko, zdjęcia Justyna Tokarz
Nie było jeszcze takiej wystawy w Malczycach i nie było tu artysty formatu Jerzego Omelczuka.

Nowa droga w Mazurowicach »
Tekst opublikowany 2012-10-09, opracowanie ug
3 października nastąpił odbiór końcowy zadania pn.: „Mazurowice droga dojazdowa do gruntów rolnych”. Nawierzchnię ulicy Kolejowej pokryto z betonu asfaltowego, wzmocniono wjazdy na posesję, wzmocniono pobocza kruszywem i przedłużono odwodnienie drogi.

Spinn podSUMowanie »
Tekst opublikowany 2012-10-09, opracowanie (red)
30 września na Odrze kończyli sezon sportowy spinningiści z Koła PZW w Malczycach.

Skarb w Narodowym »
Tekst opublikowany 2012-10-09, opracowanie (red)
Do końca roku Skarb Średzki będzie i nie będzie. Będzie we Wrocławiu, więc nie będzie go w Środzie.

8. kolejka – ósma wygrana »
Tekst opublikowany 2012-10-09, opracowanie red
Dumni mogą być wszyscy, którzy trzymali kciuki ale przede wszystkim sami zawodnicy, trener i rodzice młodzików MLKS Polonia Środa Śląska.

Srebrni karatecy  »
Tekst opublikowany 2012-10-09, opracowanie (bb/red)
6 października w Legnicy odbyły się XXI Mistrzostwa Ziemi Legnickiej w Karate WKF. Wśród stu siedemdziesięciorga zawodników z dwunastu nie tylko dolnośląskich klubów nie zabrakło karateków ze Środy Śląskiej.

Sprawca ciężkiego uszkodzenia ciała zatrzymany  »
Tekst opublikowany 2012-10-09, opracowanie pol
Zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała usłyszał 28-letni mężczyzna, który podczas nieporozumienia ze znajomym, pchnął go tak mocno, że ten uderzając głową o ścianę stracił przytomność.

Pomoc przyszła na czas »
Tekst opublikowany 2012-10-09, opracowanie pol
Policjanci ze Środy Śląskiej pomogli 79-letniej kobiecie, która nie potrafiła odnaleźć drogi do mu. Kobieta zbłądziła w lesie podczas grzybobrania. Przez kilka godzin 79-latka szukała drogi do domu wędrując po lesie.

Hotelowy złodziejaszek zatrzymany »
Tekst opublikowany 2012-10-05, opracowanie pol
Wykorzystując nieuwagę pracownicy hotelu wszedł do pomieszczenia gospodarczego, skąd zabrał portfel i przez nikogo nie niepokojony oddalił się.

Przerzucali olej przez płot »
Tekst opublikowany 2012-10-04, opracowanie pol
Średzcy policjanci zatrzymali dwóch sprawców kradzieży oleju opałowego. Ich łupem padło 130 litrów o wartości blisko 600 złotych.

Nasi gliniarze znowu nieźle kopali »
Tekst opublikowany 2012-10-03, opracowanie pol
Kolejne IV miejsce drużyny KPP w Środzie Śląskiej, tym razem w XIII Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu.

Nowy basen – dlaczego tak wygląda? »
Tekst opublikowany 2012-10-02, opracowanie rr
Basen przy ul. Kilińskiego to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji. Nie będziemy już musieli dojeżdżać kilkadziesiąt kilometrów do najbliższej pływalni, zyskaliśmy też interesujący obiekt w malowniczej i popularnej części miasta, tzw. „Kajakach”. Dlaczego przybrał taka formę?

Samochód ratowniczo – gaśniczy dla Lutyni »
Tekst opublikowany 2012-10-02, opracowanie ug
Gmina Miękinia otrzymała dotację na zakup lekkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla OSP Lutynia.

Będzie most, ale trzeba go spiąć z A4! »
Tekst opublikowany 2012-10-02, opracowanie rr
Podpisany został akt erekcyjny oraz wmurowano kamień węgielny pod budowę mostu na Odrze łączącego gminę Miękinia z Brzegiem Dolnym. - Obecny układ i techniczne parametry dróg komunikujących most z drogą krajową są niewystarczające dla prognozowanego zwiększenia ruchu drogowego, dlatego też tak bardzo zależy mi na wybudowaniu drogi stanowiącej obwodnicę Miękini - mówi Jan Marian Grzegorczyn – wójt Gminy Miękinia.

Masz okazję pomóc »
Tekst opublikowany 2012-10-01, opracowanie (ers)
SZLACHETNA PACZKA 2012 rozpoczęła się na dobre! W całej Polsce, również w naszym powiecie trwają poszukiwania wolontariuszy, którzy dotrą do rodzin w trudnej sytuacji.

Miękinia rules! »
Tekst opublikowany 2012-09-27, opracowanie (p.z.w.)
Mimo, że po raz trzynasty, to bez grama przysłowiowego pecha, za to w koleżeńskiej atmosferze i w dobrych humorach - spotkali się uczestnicy Powiatowych Spławikowych Zawodów Wędkarskich, organizowanych naprzemian przez Koła PZW w Środzie Śląskiej, Malczycach i Miękini.

Dobra wróżba i zachęta »
Tekst opublikowany 2012-09-27, opracowanie (red/BB)
Udanie zainaugurowali nowy sezon średzcy karatecy. W Prochowicach pokazali co potrafią podczas XI Ogólnopolskiego Turnieju Karate, zorganizowanego przez klub karate TORA LEGNICA.

Jesienne górne C »
Tekst opublikowany 2012-09-27, opracowanie red
Mocnym i różnorodnym akcentem rozpoczęły jesienny sezon kulturalny średzkie placówki kulturalne i nie tylko. Na dobry początek swego rodzaju triduum... kulturalne zaproponowały Dom Kultury i Muzeum Regionalne.

Młodziki na szczycie »
Tekst opublikowany 2012-09-27, opracowanie (red)
Trwa, i oby jak najdłużej, dobra passa młodzików średzkiej Polonii w Dolnośląskiej Lidze Młodzików.

Średzcy policjanci nieźle kopali »
Tekst opublikowany 2012-09-26, opracowanie pol
Na stadionie miejskim w Polkowicach odbył się turniej piłki nożnej z udziałem drużyn policyjnych o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Polkowicach, w którym średzcy policjanci zajęli IV miejsce, poprawiając swoją lokatę o jedną pozycję w porównaniu do zeszłorocznej edycji.

Basen - już w piątek otwarcie »
Tekst opublikowany 2012-09-24, opracowanie um
Prace budowlane rozpoczęto jesienią roku 2010. Teraz już tylko niespełna tydzień dzieli nas od otwarcia Średzkiego Parku Wodnego.

Nalot na dziuplę »
Tekst opublikowany 2012-09-24, opracowanie pol
Podczas zasadzki wpadło trzech mężczyzn podejrzewanych o kradzież aut i paserstwo części samochodowych pochodzących z kradzieży. Dolnośląscy funkcjonariusze na terenie posesji pod Wrocławiem ujawnili i odzyskali dwa skradzione pojazdy o wartości ok. 100 tysięcy złotych.

Skusiła go… drabina »
Tekst opublikowany 2012-09-24, opracowanie pol
Średzcy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku złodzieja drabiny o wartości 600 złotych. Mężczyzna przechodząc obok opartej o ścianę trzyczęściowej aluminiowej drabiny postanowił ją sobie zabrać. 23-latek trafił do policyjnego aresztu … już po raz drugi w przeciągu niespełna dwóch tygodni. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany bez prawa jazdy z trefnym towarem »
Tekst opublikowany 2012-09-20, opracowanie pol
Średzcy policjanci podczas kontroli drogowej zatrzymali 23-latka, który w swoim samochodzie przewoził skradzione metalowe elementy. Ponadto, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz odpowie przed sądem, grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci w szkole »
Tekst opublikowany 2012-09-19, opracowanie pol
Kolejne spotkanie policjantów z dziećmi w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” miało miejsce w Szczepanowie. Jak zawsze dzieci zadawały wiele pytań, często niezwykle skomplikowanych. Nic dziwnego, przecież zerówkowicze i pierwszoklasiści to wymagający słuchacze, którzy nie zadowalają się prostymi odpowiedziami.

Slip w Malczycach prawie gotowy! »
Tekst opublikowany 2012-09-19, opracowanie Marcin Golemo
15 września grupa fascynatów Odry i żeglarstwa ponownie zebrała się celem budowy slipu dla łodzi, w okolicach byłej przeprawy promowej.

Małe okno na świat otwarte »
Tekst opublikowany 2012-09-19, opracowanie (prg)
Kolejni aktywni na ziemi średzkiej pokazali na co ich stać. Po sierpniowym otwarciu w Słupie, kolejny obiekt użyteczności publicznej wybudowany przez mieszkańców dla mieszkańców oddano do użytku tym razem w Chwalimierzu.

Ukradł 170 szuflad za 17 tys. zł  »
Tekst opublikowany 2012-09-18, opracowanie pol
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji Środzie Śląskiej zatrzymali 40-letniego mieszkańca gminy Środa Śląska, który okradał swojego pracodawcę.

Dzieci w celi średzkiego aresztu »
Tekst opublikowany 2012-09-18, opracowanie pol
Chętnych do zwiedzenia policyjnego aresztu było wielu, wielu było też odważnych, którzy pozwolili zamknąć się w celi. Po twarzach można było poznać, jak wielkie to było przeżycie.

Spotkanie rzemieślników »
Tekst opublikowany 2012-09-17, opracowanie Lesław Lech
W środę 19 września o godz. 15 w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Środzie Śląskiej, odbędzie się spotkanie prezesa Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej Zbigniewa Ładzińskiego z rzemieślnikami.

Uroczysty poniedziałek »
Tekst opublikowany 2012-09-17, opracowanie (prg)
Dzisiaj w Środzie Śląskiej odbędą się uroczystości związane z 73. rocznicą napaści Związku Radzieckiego na Polskę i obchodzonym w tym samym terminie Dniem Sybiraka.

Łup zastawił w lombardzie »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie pol
Wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego, 23-letni sprawca ukradł telefon komórkowy o wartości 1200 zł. Średzcy policjanci już następnego dnia ustalili tożsamość i odzyskali skradzione mienie. Zatrzymany mężczyzna odpowie teraz przed sądem, zresztą kolejny raz.

Zapraszamy na targi pracy »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie (ers)
Starostwo Powiatowe oraz Powiatowy Urząd Pracy w Środzie Śląskiej zapraszają absolwentów, osoby bezrobotne oraz poszukując pracy na VIII Powiatowe Targi Pracy, które odbędą się w piątek 28 września w starostwie.

Warsztaty letnie w Lutyni »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie ug
W Lutyni odbywały się letnie warsztaty dla dzieci i młodzieży organizowane przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini oraz Towarzystwo Przyjaciół Lutyni.

Unia dofinansuje świetlice  »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie ug
Rada Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich” przyznała środki finansowe na realizację dwóch zadań gminnych tj. „Doposażenie świetlic wiejskich w Krępicach i Mrozowie” oraz „Remont i modernizacja świetlicy wiejskiej w Radakowicach”.

Remont świetlicy w Zaborze Wielkim »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie ug
Jeszcze w maju Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyznał środki finansowe na realizację 85 przedsięwzięć wdrażanych w ramach Odnowy Dolnośląskiej Wsi. Wśród zadań, które otrzymały dofinansowanie w kwocie 30 tys. zł, znalazło się przedsięwzięcie zgłoszone przez gminę Miękinia „Remont świetlicy wiejskiej w Zaborze Wielkim wraz z wyposażeniem”.

KADRowa jesień »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie (dk/prg)
Jesień idzie (nie ma na to rady). Na ciekawe popołudnia i wieczory z filmem różnym i ciekawym zaprasza Kino KADR. W najbliższym czasie zobaczymy:

Oświatowe wieści z ZOPO »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie (oprac. PRG)
Rok szkolny rozpoczęty. Sporo działo się w gminnej oświacie także w czasie wakacji. Jesień pod znakiem edukacji także zapowiada się ciekawie.

Pojedzie na Wileńszczyznę  »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie r
Powiatowe Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno Pedagogicznej w Wołowie realizuje projekt „Śladami Dziedzictwa Narodowego na Kresach Wschodnich - edukacja patriotyczna” w ramach którego organizowane jest szkolenie wyjazdowe dla 40 nauczycieli historii dolnośląskich szkół do Wilna w dniach 14-19 września.

Nowe boisko przekazane »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie rr
Zakończono prace przy boisku piłkarskim ze sztuczną nawierzchnią w Malczycach przy ul. Dworcowej.

Przyjaciele z Sierentz »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie ug
W ramach Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej – Kostomłoty 2012 i Dożynek Gminnych Kostomłoty 2012 gmina Kostomłoty gościła delegację z Sierentz.

Przezwyciężyć niemoc »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie ug
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kostomłotach nadal realizuje projekt systemowy „Przezwyciężyć niemoc” współfinansowany przez Unię Europejską z e środków Europejskiego Funduszu Społecznego w Ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji. Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy Społecznej

Inauguracja roku szkolnego  »
Tekst opublikowany 2012-09-13, opracowanie (ers)
Blisko tysiąc uczniów 3 września rozpoczęło naukę w szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Średzki. Na uroczystych apelach nie zbrakło przedstawicieli powiatu

Korona z Osieka najpiękniejsza »
Tekst opublikowany 2012-09-13, opracowanie ers
Sołectwo Osiek po niedługiej przerwie, znów sięgnęło po najwyższy laur w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy Powiatu Średzkiego.

Zmiany w placówce »
Tekst opublikowany 2012-09-13, opracowanie (ers)
Od 1 września obowiązki dyrektor poradni psychologiczno-pedagogicznej pełni Halina Sikora-Grabowska. Dzień wcześniej starosta powiatu oficjalnie podziękował ustępującej dyrektor.

Skromnie, lecz z szacunkiem »
Tekst opublikowany 2012-09-13, opracowanie (ers)
Mimo wielu wydarzeń 1 września nie zapomniano o 73. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Dożynki w Kostomłotach już za nami! »
Tekst opublikowany 2012-09-13, opracowanie ugr
Mieszkańcy gminy Kostomłoty w niedzielę 26 sierpnia uroczyście podziękowali za zabrane plony. Mszą Świętą Dziękczynną w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kostomłotach celebrowaną przez księdza biskupa Edwarda Janiaka rozpoczęto uroczystości dożynkowe.

Zasłużona dla Malczyc »
Tekst opublikowany 2012-09-13, opracowanie rr
Podczas inauguracji roku szkolny w Szkole Podstawowej w Malczycach miłym akcentem było wręczenie tytułu „Zasłużony dla Malczyc i gminy Malczyce”. Otrzymała go pani Wiesława Konieczna – długoletnia dyrektor szkoły podstawowej.

Dożynki Wiejskie w Dębicy »
Tekst opublikowany 2012-09-13, opracowanie ug
W Dębicy odbyły się Dożynki Wiejskie zorganizowane przez Radę Sołecka, mieszkańców oraz sołtysa Wsi.

Sukces gimnazjalisty »
Tekst opublikowany 2012-09-13, opracowanie ug
W czasie wakacji zostały ogłoszone wyniki konkursu matematycznego, organizowanego przez Wydział Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Dolnośląska inauguracja roku szkolnego w Pisarzowicach »
Tekst opublikowany 2012-09-13, opracowanie ug
3 września o godz. 8 prawie 500 tys. dolnośląskich uczniów rozpoczęło nowy rok szkolny. Wojewódzka inauguracja roku szkolnego odbyła się w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Pisarzowicach.

Trzecie partnerstwo rozpoczęte »
Tekst opublikowany 2012-09-13, opracowanie (prg)
Trzecią w ogóle, drugą w roku bieżącym, umowę o współpracy partnerskiej podpisano w Środzie Śląskiej 7 września. Gminę Środa Śląska reprezentował burmistrz Bogusław Krasucki. Mer Oleg Jarosławowicz Omeljan reprezentował ukraińskie miasto Kamionka Buska.

Święto udane i ciekawe »
Tekst opublikowany 2012-09-13, opracowanie (prg, fot. J. Leginowicz)
Ósme święto wina w Środzie Śląskiej przeszło do historii. Nie będzie ryzykownym stwierdzenie, że zaliczyć je można do bardziej udanych.

Czytelniczo i sportowo »
Tekst opublikowany 2012-09-12, opracowanie PRG
Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej i średzki Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na kolejne „Spotkanie z gwiazdą sportu”.

Uroczysty poniedziałek »
Tekst opublikowany 2012-09-12, opracowanie (prg)
Już w najbliższy poniedziałek (17 wrzęsnia) w Środzie Śląskiej odbędą się uroczystości związane z 73. rocznicą napaści Związku Radzieckiego na Polskę i obchodzonym w tym samym terminie Dniem Sybiraka.

Stalowi złodzieje »
Tekst opublikowany 2012-09-11, opracowanie pol
Trzech mężczyzn od półtora roku okradało zakład, w którym pracowali. Policjanci udowodnili im co najmniej 50 kradzieży. Złodzieje zatrudnieni byli w jednym z zakładów na terenie gminy Miękinia.

Basen i kino na zakończenie wakacji »
Tekst opublikowany 2012-09-10, opracowanie LeV
Na zakończenie wakacji, dzieci uczęszczające na zajęcia świetlic środowiskowych w gminie Udanin, wyjechały do kina i Parku Wodnego.

Mieszkańcy ulicy Jana w Malczycach mają nową drogę »
Tekst opublikowany 2012-09-10, opracowanie ug
29 sierpnia nastąpił odbiór końcowy zadania pn.: Przebudowa drogi wraz z odwodnieniem oraz budowa fragmentu kanalizacji sanitarnej i wodociągowej ul. Jana w Malczycach.

Nowa wiceprzewodnicząca Rady Gminy  »
Tekst opublikowany 2012-09-10, opracowanie ug
3 września odbyła się sesja Rady Gminy Malczyce. Jednym z punktów w programie sesji był wybór drugiego wiceprzewodniczącego Rady Gminy zgodnie z nowym obowiązującym statutem gminy.

Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej  »
Tekst opublikowany 2012-08-30, opracowanie ug
25-26 sierpnia na boiskach sportowych w Kostomłotach i Osieku odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Kostomłoty 2012 w ramach Memoriału im. Stanisława Siekierskiego.

Festiwal Lata  »
Tekst opublikowany 2012-08-30, opracowanie ug
W dniach 18 – 19 sierpnia, już po raz kolejny w Miękini odbył się Festiwal Lata.

Aktywizacja i integracja »
Tekst opublikowany 2012-08-29, opracowanie (opr. ers)
Zgodnie z harmonogramem przebiega realizacja projektu „Szczęśliwi bo razem”. W lipcu jego uczestnicy byli na dwutygodniowym turnusie rehabilitacyjnego w Mrzeżynie.

Solidarny festiwal »
Tekst opublikowany 2012-08-29, opracowanie (prg)
1 i 2 września na rynku w Środzie Śląskiej odbędzie się FESTIWAL SOLIDARNOŚCI. W programie m.in. występy gwiazd klasyków muzyki i konkursowy przegląd amatorskich zespołów muzycznych z Dolnego Śląska.

Basen – ostatnia prosta »
Tekst opublikowany 2012-08-29, opracowanie (prg)
Dobiegają końca ostatnie prace poprzedzające otwarcie i oddanie do użytku krytej pływalni w Środzie Śląskiej.

Kino KADR zaprasza »
Tekst opublikowany 2012-08-29, opracowanie (dk/prg)
Zakończyła się powakacyjna przerwa w średzkim Kinie KADR. Zapraszamy Miłośników X Muzy i klimatu małego kina na pierwsze projekcje.

Festiwal Lata za nami »
Tekst opublikowany 2012-08-27, opracowanie ug
W dniach 18 – 19 sierpnia, już po raz kolejny w Miękini odbył się Festiwal Lata. Również i w tym roku publiczność nie zawiodła. Sobotnią imprezę otworzył występ kapeli „Radośni", następnie publiczność rozgrzał zespół „Spaceman", a już o godzinie 18 na scenę weszły prawdziwe gwiazdy wieczoru czyli Kabaret Moralnego Niepokoju, a zaraz po nich zespół „Perfect”.

I po dożynkach »
Tekst opublikowany 2012-08-27, opracowanie V. Leńska
Zespoły Mialno, Amati, Impress, kapela Harnaś z Radkowa i Rafał Kamieński finalista pierwszej edycji programu „You Can Dance – Po prostu Tańcz”, to gwiazdy tegorocznych dożynek w gminie Udanin, które odbyły się 26 sierpnia.

Festiwal Solidarności »
Tekst opublikowany 2012-08-23, opracowanie um
1 i 2 września na rynku w Środzie Śląskiej odbędzie się FESTIWAL SOLIDARNOŚCI. W programie m.in. występy gwiazd klasyków muzyki i konkursowy przegląd amatorskich zespołów muzycznych z Dolnego Śląska.

Dziękczynienie powiatowo-gminne »
Tekst opublikowany 2012-08-22, opracowanie (prg)
Tegoroczne, powiatowo-gminne, Święto Plonów powiatu i gminy Środa Śląska odbyło się 19 sierpnia. Po dziękczynnej mszy świętej odprawionej przez abp. Mariana Gołębiewskiego w kościele p.w. św. Marcina w Świętem, uroczystości kontynuowano w pobliskim Przedmościu.

Uroczysta Sesja Rady Gminy »
Tekst opublikowany 2012-08-21, opracowanie ug
W dniach 17-20 sierpnia Gmina Miękinia gościła delegację z Partnerskiej Gminy Schwarmstedt. W sobotę 18 sierpnia na Sali Widowiskowej w Urzędzie Gminy odbyła się uroczysta Sesja Rady Gminy podczas której została podpisana Deklaracja Dalszej Współpracy pomiędzy obiema gminami.

Budowa kanalizacji w Mrozowie »
Tekst opublikowany 2012-08-17, opracowanie red
Rozpoczęto prace związane z budową kanalizacji sanitarnej i deszczowej w Mrozów w obrębie ulic Kościuszki, Słonecznej i Widokowej.

Pijani sadyści »
Tekst opublikowany 2012-08-17, opracowanie pol/red
Wykopali dół, związali psa sznurem i drewnianym kołkiem katowali zwierzę. Na szczęście ktoś usłyszał jego skowyt i wezwał policję. Ta zareagowała błyskawicznie.

Gmina na szlaku TVP3 »
Tekst opublikowany 2012-08-16, opracowanie (j.l.)
W ostatnim czasie kilkukrotnie naszą gminę odwiedziły ekipy regionalnej TVP.

W Słupie aktywnie i dożynkowo »
Tekst opublikowany 2012-08-16, opracowanie (prg)
W sobotę 11 sierpnia mieszkańcy Słupa obchodzili Święto Plonów połączone z poświęceniem altany a następnie z jej oficjalnym oddaniem do użytku i sprawdzeniem podczas okolicznościowego festynu, poprzedzonego polową dożynkową mszą świętą.

Dzień Wojska w Środzie Śląskiej »
Tekst opublikowany 2012-08-16, opracowanie (j.l.)
Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 roku, stoczonej podczas wojny polsko-bolszewickiej. W wolnej Polsce zostało ono wprowadzone przez Sejm ustawą z 30 lipca 1992 r. (weszła ona w życie 13 sierpnia) i nawiązuje do obowiązującego w II Rzeczypospolitej Święta Żołnierza.

Zakup łodzi ratowniczej dla OSP w Lutyni »
Tekst opublikowany 2012-08-15, opracowanie ug
Nowoczesną i doskonale wyposażoną w sprzęt ratowniczy łódź, otrzymali strażacy z OSP w Lutyni.

Nie będzie hali sportowej w Malczycach »
Tekst opublikowany 2012-08-14, opracowanie red/ug
Pod koniec lipca odbyła się zwołana na wniosek wójta Malczyc Ryszarda Skuły - sesja. Tematem wiodącym były sprawy związane ze zmianą planów inwestycyjnych gminy.

Dożywocie za zabójstwo ojca? »
Tekst opublikowany 2012-08-14, opracowanie red/kwp
Kara dożywotniego pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie, któremu postawiono zarzut zabójstwa ojca. Sprawca przez kilka dni ukrywał się przed organami ścigania. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Zostań gwiazdą serialu »
Tekst opublikowany 2012-08-06, opracowanie TM
Firma Tako Media zaprasza na bezpłatny casting do seriali "Pamiętniki z wakacji", "Dlaczego Ja" oraz "Trudne sprawy"!

Środa w rankingu RP  »
Tekst opublikowany 2012-08-02, opracowanie (prg)
16 lipca uroczysta gala, dzień później oficjalne wyniki na łamach – Rzeczpospolita opublikowała kolejny, piętnasty już ranking samorządów.

Święto Policji AD 2012 »
Tekst opublikowany 2012-08-02, opracowanie (prg)
W tym roku uroczystość z okazji Święta Policji, z udziałem m.in. Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu odbyła się w średzkim Domu Kultury 25 lipca.

8 kilo zwycięstwa »
Tekst opublikowany 2012-08-02, opracowanie (j.l)
Po raz szósty z kolei, a po raz piąty o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej Zbigniewa Sozańskiego, na średzkich „Kajakach” rozegrane zostały nocne zawody wędkarskie. Organizowane przez miejscowe Koło PZW nr 20 od początku cieszą się dużym zainteresowaniem wędkarzy. Dzięki otwartej formule uczestniczyli w nich także – oprócz przedstawicieli gospodarzy – zawodnicy zrzeszeni w kilku kołach wrocławskich, wędkarze z Kół w Rui, Prochowicach, Lubinie i Żórawinie.

Cyfrowy KADR? »
Tekst opublikowany 2012-08-02, opracowanie (prg)
Długo staraliśmy się o reaktywację średzkiego Kina Carmen. Udało się i warto było – wskrzeszone jako Kino KADR, działające przy średzkim Domu Kultury, od ładnych paru lat przyciąga na filmy miłośników X Muzy nie tylko z naszej gminy.

Letnie wieści z BP »
Tekst opublikowany 2012-08-02, opracowanie (BP)
Wakacyjna Biblioteka na wszystkie Dzieci czeka Wakacje w toku. Od 3 lipca trwa też lato w BP. Do 28 sierpnia w Dziale Dziecięcym dwa razy w tygodniu (wtorki i czwartki w godzinach od 10.00 do 12.00) organizowane będą zajęcia dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat.

W Słupie aktywnie »
Tekst opublikowany 2012-08-02, opracowanie (prg)
2 lipca mieszkańcy nadodrzańskiej wsi Słup rozpoczęli budowę altany gastronomicznej.

Środa na Szlaku TVP3 »
Tekst opublikowany 2012-08-02, opracowanie (prg)
Telewizja Wrocław od pięćdziesięciu już lat gości w domach Dolnoślązaków, nie zapominając o nich również w czasie wakacji.

Muchowska Kosa 2012 »
Tekst opublikowany 2012-07-20, opracowanie red.
Zapraszamy na XI Edycję Dolnośląskiej Imprezy Rekreacyjno - Edukacyjnej "Muchowska Kosa 2012", która odbędzie się 22 lipca w Muchowie.

Stań na tarasie widokowym »
Tekst opublikowany 2012-07-20, opracowanie (prg)
Wszystkim którzy tam byli przypominamy, a tych, którzy jeszcze nie mieli okazji informujemy, że istnieje możliwość spojrzenia na Środę Śląską, ziemię średzką i większy obszar Dolnego Śląska z wysokości ponad 30 metrów.

Radni obradowali przed wakacjami »
Tekst opublikowany 2012-07-20, opracowanie (prg)
Ostatnia przed wakacyjna przerwą sesja Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej odbyła się 27 czerwca.

Taaaaakie ryby! »
Tekst opublikowany 2012-07-20, opracowanie j.l.
Kilkadziesiąt kilo ryb w ciągu szesnastu godzin, to efekt wysiłku ponad trzydziestu wędkarzy uczestniczących w nocnych zawodach wędkarskich Koła PZW z Malczyc.

Co w folkowej trawie piszczy »
Tekst opublikowany 2012-07-20, opracowanie red.
O tym, co w folkowej trawie piszczy na Dolnym Śląsku mogli się przekonać ci, którzy odwiedzili średzki I Festiwal Kultury Ludowej.

Dzieci z kresów wschodnich »
Tekst opublikowany 2012-07-20, opracowanie (prg)
Legnickie stowarzyszenie kulturalne „Krajobrazy” 30 czerwca rozpoczęło XV edycję akcji letniej „Dzieci z kresów wschodnich gośćmi piastowskiej ziemi dolnośląskiej”.

Tym razem w górach »
Tekst opublikowany 2012-07-20, opracowanie red.
18 sierpnia br. pięćdziesięcioro dzieci wyjedzie na czternastodniową kolonię letnią do Murzasichle.

Raport z placu budowy »
Tekst opublikowany 2012-07-20, opracowanie red.
Na ukończeniu są prace przy budowie nowego kompleksu edukacyjno – sportowego w Pisarzowicach. Otwarcie kompleksu zaplanowano na wrzesień.

Orlik w Wilkszynie »
Tekst opublikowany 2012-07-20, opracowanie red.
Rozpoczęły się prace przy budowie kompleksu boisk sportowych w Wilkszynie.

Festiwal Lata  »
Tekst opublikowany 2012-07-20, opracowanie red.
Festiwal lata w Miękini to jedna z największych imprez na terenie województwa Dolnośląskiego. Co roku przyciąga tysiące osób spragnionych dobrej muzyki i przedstawień kabaretowych na najwyższym poziomie.

Drogi jak nowe »
Tekst opublikowany 2012-07-20, opracowanie red.
29 czerwca br. dokonano uroczystego otwarcia wyremontowanej drogi powiatowej relacji Gałów - Ratyń oraz drogi wojewódzkiej nr 336 w Wilkszynie.

Zawody w Kostomłotach »
Tekst opublikowany 2012-07-20, opracowanie red.
Już dni dzielą nas od Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej, który rozpocznie się 25.08.2012r. na stadionie sportowym w Kostomłotach i potrwa do dnia 26.08.2012 r.

Warto być dobrym »
Tekst opublikowany 2012-07-20, opracowanie red.
Szkoła Podstawowa w Mieczkowie bierze udział w I edycji akcji „Warto być dobrym” organizowanej przez Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła” pod patronatem Minister Edukacji Narodowej i UNESCO. Dzieci z 1500 szkół w całej Polsce brały udział w konkursie na dobre uczynki w ramach akcji, laureaci z każdej placówki wygrali rowery górskie marki KROSS.

Będzie świetlica »
Tekst opublikowany 2012-07-20, opracowanie red.
Rozstrzygnięto przetarg na budowę świetlicy wiejskiej w miejscowości Siemidrożyce, realizowanej w ramach projektu dofinansowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, działanie Odnowa i rozwój wsi „Budowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Siemidrożyce”.

Okręgi wyborcze do konsultacji »
Tekst opublikowany 2012-07-13, opracowanie
Informacja dodana przez naszego czytelnika.

Nadciąga mrok »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie opr. RW
Już tylko trzy tygodnie dzielą nas od największego święta wszystkich miłośników mrocznych i industrialnych dźwięków. 26 lipca rozpoczyna się festiwal Castle Party w Bolkowie. Tegoroczną gwiazdą będzie znany od wielu lat zespół Alien Sex Fiend.

Ogródki dla chętnych »
Tekst opublikowany 2012-06-21, opracowanie (prg)
Atrakcyjną ofertę zwłaszcza dla młodych rodzin ma Rodzinny Ogród Działkowy im. XX-lecia w Środzie Śląskiej.

8 medali do Środy »
Tekst opublikowany 2012-06-21, opracowanie (bb/prg)
10 czerwca w sali AWF we Wrocławiu odbyły się dwie edycje zawodów w karate. Średzcy karatecy, najmłodsi podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza, przywieźli z nich osiem medali.

Biesiadni wygrywają »
Tekst opublikowany 2012-06-21, opracowanie (prg)
Od 9 do -10 czerwca w Stroniu Śląskim odbyła sie międzynarodowa pograniczna impreza "SMACZNE STROŃSKIE DNI, POLSKO - CZESKI WACHLARZ POTRAW”.

Polsko-czesko i niemiecko »
Tekst opublikowany 2012-06-21, opracowanie (j.l.)
Młodzi Czesi oprócz zawiązania pierwszych kontaktów ze swoimi równolatkami, mieli okazję m.in. wystąpić w sobotę na głównej scenie tegorocznych Dni Środy Śląskiej. I było czego posłuchać.

Międzynarodowe Święto Rodziny »
Tekst opublikowany 2012-06-21, opracowanie Magdalena Werno-Sierszeń
Festyn, piknik czy impreza plenerowa wpisała się na dobre w karty kalendarza jako Międzynarodowe Święto Rodziny. Ten dzień stał się odpowiednikiem Dnia Dziecka, który jest hucznie obchodzony również w Szkole Podstawowej w Mieczkowie. To niemalże szkolna tradycja.

Sukces gimnazjalisty »
Tekst opublikowany 2012-06-21, opracowanie UG
Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Kostomłotach od lat ma swoich reprezentantów w tym prestiżowym konkursie organizowanym corocznie przez Polski Czerwony Krzyż. Konkurs obejmuje szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne.

Trzy pierwsze miejsca »
Tekst opublikowany 2012-06-21, opracowanie UG
Podczas VII Ogólnopolskiego Festiwalu Sportu i Zdrowia w Sierakowie wśród wielu sportowych reprezentantów Dolnego Śląska znaleźli się sportowcy z Gminy Kostomłoty, którzy odnieśli sukcesy zasługujące na szczególne podziękowania i gratulacje.

Na sportowo w Wichrowie »
Tekst opublikowany 2012-06-21, opracowanie UG
Pomimo złej aury, która od kilku dni nawiedza naszą okolicę, 1 czerwca w Wichrowie zorganizowano Dzień Dziecka. Po południu dzieci licznie przybyły do świetlicy.

Zbliża się Polcon 2012 »
Tekst opublikowany 2012-06-19, opracowanie red.
Wielkimi krokami zbliża się święto wszystkich miłośników fantastyki. Pod koniec sierpnia, pierwszy raz we Wrocławiu, zostanie zorganizowany Polcon 2012, czyli Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki. Wśród wielu zaproszonych gości znaleźli się Erich von Daniken i Andrzej Sapkowski. Od dziś czynne jest wrocławskie biuro konwentu.

Wrocławski Bieg Nadziei »
Tekst opublikowany 2012-06-16, opracowanie red.
Rozpoczęły się zapisy do Wrocławskiego Biegu Nadziei, który odbędzie się 30 czerwca w sobotę. Bieg oraz towarzysząca mu impreza na Stadionie Olimpijskim ma na celu zebranie pieniędzy na leczenie i rehabilitację chorego na raka wrocławskiego studenta Kuby Piśmiennego. Organizatorzy zapewniają uczestnikom i kibicom kosmiczne przeżycia rodem z Gwiezdnych Wojen oraz wegetariański poczęstunek prosto z Indii.

Sokoły powracają »
Tekst opublikowany 2012-06-11, opracowanie red.
Osiem młodych sokołów wędrownych zamieszkało dzisiaj w sztucznych gniazdach na terenie Nadleśnictwa Żmigród. Te drapieżniki są jednym z najrzadszych gatunków w Polsce.
Zdjęć: 7  

Jak wybrać dom opieki dla bliskiej osoby? »
Tekst opublikowany 2012-06-11, opracowanie red.
Nie każdy ma możliwość zapewnienia bliskiej, starszej lub chorej osobie właściwej opieki w domu rodzinnym. Zazwyczaj, w takiej sytuacji opiekun zaczyna myśleć nad skorzystaniem w usług domu opieki. Instytucji oferujących opiekę nad osobami starszymi lub niesamodzielnymi jest coraz więcej. W obliczu starzenia się społeczeństwa w wymiarze globalnym zapotrzebowanie na tego typu usługi społeczne będzie wzrastać. W jaki sposób wybrać dom opieki i co powinniśmy wziąć pod uwagę – doradzają eksperci Tena Solutions

Awans MKS Kostomłoty »
Tekst opublikowany 2012-06-06, opracowanie UG
3 czerwca 2012 r. mecz rozegrany pomiędzy drużyną MKS KOSTOMŁOTY A CZARNI KULIN zakończył się wynikiem 2:1. Tym samym w „meczu o wszystko” drużyna MKS KOSTOMŁOTY awansowała do A klasy.

Daj sobie szansę! My ci pomożemy »
Tekst opublikowany 2012-06-06, opracowanie .
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mieczkowie i Gimnazjum w Kostomłotach drugi rok realizują zajęcia dodatkowe w ramach projektu "Daj sobie szansę! My ci pomożemy". Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Programu Operacyjny Kapitał Ludzki na lata 2007 - 2013 Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach.

Zarzuć sieci współpracy »
Tekst opublikowany 2012-06-06, opracowanie UG
Gmina Kostomłoty jest partnerem w projekcie „Twoja Wiedza Twoja Firma – Zarzuć sieci współpracy”. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i realizowany przez Venom Systems Sp. z o.o.

Poświęcenie Nepomucena »
Tekst opublikowany 2012-06-06, opracowanie UG
20 maja w Świdnicy Polskiej odbyło sie poświęcenie odrestaurowanej figury Św. Jana Nepomucena. Wydarzeniu towarzyszyła wizyta profesora Rudolfa Lenz, który w imieniu ministra Bernda Neumana pełnomocnika Rządu Republiki Federalnej Niemiec ds. Kultury i Mediów gratulował mieszkańcom Świdnicy Polskiej wspaniałego wydarzenia.

Anioły z jednym skrzydłem »
Tekst opublikowany 2012-06-06, opracowanie UG
Wybór patrona to jedna z najważniejszych decyzji w życiu każdej szkoły, bowiem patronem powinna zostać osoba , której życie i działalność służą pokoleniom. To autorytet reprezentujący treści i wartości bliskie dzieciom i młodzieży. Uczeń powinien identyfikować się z patronem swojej szkoły i mieć do niego emocjonalny stosunek.

Dwie wystawy »
Tekst opublikowany 2012-06-06, opracowanie (opr. ers)
„Skarby Dolnego Śląska” oraz „Twarze Średzkiej Bezpieki” to wystawy czasowe aktualnie prezentowane w średzkim muzeum. Warto je zobaczyć nim opuszczą naszą placówkę.

Nagroda za ciężką pracę »
Tekst opublikowany 2012-06-06, opracowanie (opr. ers)
W maju uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wzięli udział w wycieczce do Warszawy, która była nagrodą w ogólnopolskim konkursie historyczno - modelarskim „Bitwa Warszawska 1920”.

Szlachetna paczka  »
Tekst opublikowany 2012-06-06, opracowanie (opr. ers)
Jeżeli chcesz mądrze pomagać potrzebującym i zdobyć doświadczenie w zarządzaniu, to właśnie nadarza się ku temu świetna okazja. SZLACHETNA PACZKA szuka liderów, którzy zorganizują akcję w swojej okolicy. Nabór trwa do 15 czerwca.

Jeden wyjazd, wiele atrakcji »
Tekst opublikowany 2012-06-06, opracowanie (ers)
W maju beneficjenci projektu realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Środzie Śl. wzięli udział w czterodniowej wycieczce na Pomorze. Wyjazd miał charakter integracyjno-edukacyjny.

Obwieszczenie starosty średzkiego »
Tekst opublikowany 2012-06-06, opracowanie .
OBWIESZCZENIE STAROSTY ŚREDZKIEGO O WYDANIU DECYZJI O ZEZWOLENIU NA REALIZACJĘ INWESTYCJI DROGOWEJ

Rozgrzewka przed EURO »
Tekst opublikowany 2012-06-06, opracowanie (ers)
Mecz uczniowie PZSP nr 1 vs pracownicy starostwa był jedną z atrakcji Festynu Zdrowia. O zwycięstwie urzędników zadecydował złoty rzut karny!

Festyn z przesłaniem  »
Tekst opublikowany 2012-06-06, opracowanie (ers)
W ramach ogólnopolskiego konkursu „Czas na zdrowie” 24 maja w PZSP nr 1 w Środzie Śląskiej odbył się festyn propagujący zdrowy styl życia oraz ekologię.

Słodkie cegiełki  »
Tekst opublikowany 2012-06-06, opracowanie (ers)
Ponad 800 zł zebrała Młodzieżowa Rada Powiatu Średzkiego na potrzebujące dzieci z miejscowości Manazary. Cegiełką w tej akcji był kawałek domowego ciasta.

Psy w dobre ręce »
Tekst opublikowany 2012-06-06, opracowanie (prg)
Jeszcze na wstępie burmistrz Środy Śląskiej Bogusław Krasucki zgłosił wniosek o uzupełnienie porządku obrad o dodatkowe trzy projekty uchwał, w tym odnośnie zwolnienia z opłaty podatku za posiadanie psa dla osób, które zaadoptują bezdomne czworonogi przekazane przez gminę. Co ważne, przed oddaniem każdego psa w ręce nowego właściciela, gmina zapewnia sterylizację, odrobaczenie i szczepienie.

Marek mistrzem Europy »
Tekst opublikowany 2012-06-06, opracowanie UM
Od 25 do 27 maja w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale rozgrywano Mistrzostwa Europy w karate Fudokan. Gościem honorowym mistrzostw był twórca stylu karate Fudokan prof. dr Ilija Jorga (Soke).

Walne zebranie  »
Tekst opublikowany 2012-06-06, opracowanie red.
19 czerwca o godz. 15.30, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej, odbędzie się Walne Zebranie Członków Towarzystwa Miłośników Ziemi Średzkiej.

Patriotyzm i przysposobienie obronne »
Tekst opublikowany 2012-06-06, opracowanie bom
Szkoła w Lutyni chce uczyć patriotyzmu i przysposobienia obronnego. W maju placówka nawiązała współpracę z wyższą uczelnią wojskową z Wrocławia.

Sensacyjne odkrycie »
Tekst opublikowany 2012-05-30, opracowanie red.
Naukowcy z Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego poinformowali o wielkim odkryciu w Jaskinie Niedźwiedziej w Kletnie
Zdjęć: 5  

Dzieci jadą za darmo »
Tekst opublikowany 2012-05-29, opracowanie red.
1 czerwca najmłodsi podróżni pojadą pociągami PKP Intercity bezpłatnie. Dodatkowo, dla swoich najmłodszych pasażerów przewoźnik przygotował dwie książeczki, które nie tylko 1 czerwca umilą podróż.
Zdjęć: 1  

Przebudowa Wrocławskiej »
Tekst opublikowany 2012-05-25, opracowanie UM
Od kilku tygodni piesi i kierowcy natrafiają na trudności w poruszaniu się ul. Wrocławską.

Żeglarski piknik »
Tekst opublikowany 2012-05-25, opracowanie UM
Czwarta edycja zdecydowanie największego żeglarskiego pikniku w regionie odbyła się nad Zalewem Mietkowskim 18-20 maja.

Złoto karateków »
Tekst opublikowany 2012-05-25, opracowanie (bb/j.l.)
Świetnie spisali się podopieczni Bogusława Boczniewicza w XX Międzynarodowym Pucharze Polski w Karate Dzieci, Młodzików Kadetów i Juniorów.

Klasyk polskiego humoru »
Tekst opublikowany 2012-05-25, opracowanie UM
Zaczęło sie od „Sześćdziesięciu minut na godzinę”. Potem ktoś wrzucił „3” i podróż po drogach i dróżkach Satyry (duże „S” nieprzypadkowe) trwała chyba z półtorej godziny.

Elektroniczne książki  »
Tekst opublikowany 2012-05-25, opracowanie oprac. PRG
Jedni za nic nie zrezygnują z szelestu kartek i zapachu farby drukarskiej i bibliotecznego (księgarskiego) regału z napisem „nowości”, „bestsellery” itp. Drudzy twierdzą, że nie ma to jak elektronika, cyfryzacja, digitalizacji i im podobne.

Basen na słońce »
Tekst opublikowany 2012-05-25, opracowanie (PRG) UM
Coraz szybciej zbliżą się termin otwarcia krytego basenu na średzkiej Winnej Górze. Bryła obiektu cieszy oko już od jakiegoś czasu.

Test na kartę »
Tekst opublikowany 2012-05-24, opracowanie KPP
W Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej odbyły się egzaminy na kartę rowerową i motorowerową. Przez cztery dni uczniowie zmagali się z testami wiedzy oraz zadaniami praktycznymi w postaci jazdy na rowerze i motorowerze.

Nie dla śpiochów »
Tekst opublikowany 2012-05-24, opracowanie SP
Nie zawiedli się uczestnicy średzkiej „Nocy w Muzeum", ktora odbyła się z 19 na 20 maja. Atrakcji było dużo, a ciepła noc zachęcała do udziału.

Jak dobrze mieć sąsiada »
Tekst opublikowany 2012-05-24, opracowanie Bom
W Miękini zorganizowano Europejski Dzień Sąsiada. Wystąpiły zespoły folklorystyczne z całego regionu m.in. Olbrachtowiczanki (Sobótka), Kulinianie z Kulina i grupa wokalna Senior z Miękini.

''Klucz'' za kolektory »
Tekst opublikowany 2012-05-24, opracowanie Bom
Za poprawę infrastruktury gminnej, budowę dróg, szkół i kanalizacji, gmina Miękinia została nominowana do nagrody „Dolnośląski Klucz Sukcesu”.

Dodatkowa kasa na halę »
Tekst opublikowany 2012-05-24, opracowanie bom
17 maja sejmik województwa dolnośląskiego uchwalił, aby 500 tys. zł przeznaczyć na budowę szkolnej hali sportowej w Pisarzowicach. Wcześniej 500 tysięcy złotych przeznaczono na budowę hali ze środków unijnych.

Podnoszą motywację »
Tekst opublikowany 2012-05-24, opracowanie UG
W czerwcu 2012 r. zakończyła się realizacja pierwszego etapu projektu ""Indywidualne Wsparcie Uczniów kl. I - III Gminy Kostomłoty".

Daj sobie szansę! »
Tekst opublikowany 2012-05-24, opracowanie Bogusława Fajkiel, Specjalista ds. Dydaktyczno-P
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mieczkowie i Gimnazjum w Kostomłotach drugi rok realizują zajęcia dodatkowe w ramach projektu "Daj sobie szansę! My ci pomożemy". Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Programu Operacyjny Kapitał Ludzki na lata 2007 - 2013 Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach.

Zwiedzili stadion »
Tekst opublikowany 2012-05-24, opracowanie UG
Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kostomłotach dziękują Fundacji ING Bank Śląski za możliwość zwiedzenia nowego Stadionu Miejskiego we Wrocławiu.

Odkrywali uroki Karkonoszy »
Tekst opublikowany 2012-05-24, opracowanie red.
Karkonosze to jeden z piękniejszych zakątków Polski. Wspaniała przyroda i szlaki turystyczne zachęcają do odwiedzania tego miejsca. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mieczkowie postanowili to sprawdzić i odkryć uroki Karkonoskiego Parku Narodowego.

Wulkan awansował »
Tekst opublikowany 2012-05-24, opracowanie Leszek Liberek
Meczu klasy C pomiędzy drużynami Wulkan Ogrodnica oraz Bagienko Cesarzowice zakończył się wynikiem 10:3.

Orliki Polonii skuteczne na EURO »
Tekst opublikowany 2012-05-24, opracowanie UM
O Puchar Marszałka Województwa Dolnośląskiego walczyli we Wrocławiu 5 maja uczestnicy Turnieju DZPN Dolnośląskie EURO 2012.

Ważne dla opiekunów grobów »
Tekst opublikowany 2012-05-24, opracowanie UM
Zarządca cmentarza komunalnego w Środzie Śląskiej przypomina o obowiązku uiszczania opłat za przedłużenie ważności grobu powyżej 20 lat.

Skuteczni na rzecz rozwoju »
Tekst opublikowany 2012-05-11, opracowanie red.
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Słup (gm. Środa Śląska) w lokalnym konkursie grantowym „Działaj lokalnie 2012” otrzymało dotację na realizację projektu „Animacyjne wakacje w Słupie”. Łączna wartość projektu to 6.064,02 zł, a wnioskowana kwota dotacji: 4,5 tys zł.

Zmarł Wiesiek, były sędzia »
Tekst opublikowany 2012-04-25, opracowanie bom
W sobotę 19 kwietnia w nocy zmarł były sędzia piłkarski Wiesław Figaj. Mężczyzna od pewnego czasu był bezdomny. Przyczyny zgonu ma wyjaśnić sekcja zwłok.

Bitwa na głosy - pierwszy finalista »
Tekst opublikowany 2012-04-19, opracowanie red.
Przed nami pierwszy półfinał „Bitwy na głosy”. W najbliższym odcinku nikt nie odpadnie. Widzowie wybiorą za to jednego z finalistów.

Dolnośląski Klucz Sukcesu »
Tekst opublikowany 2012-04-19, opracowanie red.
Po raz kolejny w tym roku Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska będzie przyznawać Dolnośląski Klucz Sukcesu. Uroczystość wręczenia tej specyficznej nagrody za każdym razem odbywa się w innym mieście naszego regionu. Tym razem wyróżnione firmy zostaną uhonorowane 31 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie. W tej chwili trwa procedura przyjmowania zgłoszeń do XVI-ej edycji Wyróżnienia.
Zdjęć: 4  

Tragedia pod Osiekiem »
Tekst opublikowany 2012-04-16, opracowanie Interia, PAP
Do tragicznego wypadku doszło na drodze krajowej nr 5 w okolicach miejscowości Osiek. W zderzeniu trzech samochodów zginęły cztery osoby, a dwie zostały ranne.

Mała szkoła - duży kłopot »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie red.
Temat prawa jazdy wciąż budzi wiele emocji. Zastanawiamy się, którą szkołę wybrać, czy dany instruktor okaże się skutecznym pedagogiem i czy uda nam się szybko przejść szkolenie. Wypytujemy rodzinę, znajomych, zasięgamy opinii na forach, by wreszcie skusić się na sezonową promocję lub niską cenę niepewnej, małej "szkółki".

Obwieszczenie starosty »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie red.
OBWIESZCZENIE STAROSTY ŚREDZKIEGO O WSZCZĘCIU POSTĘPOWANIA O WYDANIE DECYZJI O ZEZWOLENIU NA REALIZACJĘ INWESTYCJI DROGOWEJ

Jedna ustawa wiele obaw »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie SP
Realizacja ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej była tematem spotkania, które odbyło się 28 marca w sali konferencyjnej starostwa.

Młodzież pomaga »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie SP
Już po raz szósty Młodzieżowa Rada Powiatu Średzkiego zorganizowała akcję zbiórki krwi. Jej efekt to 14,4 litra życiodajnego płynu.

Razem możemy dużo  »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie JH
Szanowni Mieszkańcy, na najbliższej sesji Rady Miejskiej (tj. 25 kwietnia) planowane jest zatwierdzenie Strategii Rozwoju Gminy na lata 2012-2020.

Kino KADR zaprasza »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie red.
Kino KADR zaprasza

Dla Aktywnych  »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie red.
Gmina Środa Śląska zaprasza do udziału w konkursie grantowym „Aktywni na ziemi Średzkiej”

Z Andersenem w BP »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie akc, fot. G.Stramel
Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej już po raz dziewiąty świętowała Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci, obchodzony 2 kwietnia – w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza H.CH. Andersena.

Walczyli z bykami »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie Elżbieta Chmielewska
W roku szkolnym 2011/2012 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Udaninie realizowany jest program pracy nad ortografią pt. „Walka z bykami… ortograficznymi”, którego celem jest propagowanie idei poprawnego pisania. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest pani Elżbieta Chmielewska we współpracy z polonistkami: panią Małgorzatą Meusz i panią Renatą Podedworną.

Nielegalny tytoń »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie red.
Funkcjonariuszy Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej i Izby Celnej doprowadziła namierzyli handlarzy nielegalnym tytoniem. W Gościsławiu skonfiskowali towar za ponad 90 tysięcy złotych.

Podtopień nie będzie »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie bom
Z powodu złego stanu technicznego naprawiany jest rów melioracyjny w Mrozowie. Fatalny jego stan przysparzał mieszkańcom wiele kłopotów.

Maraton po trasach Miękini »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie bom
W niedzielę (15 kwietnia) o godzinie 11 na Osiedlu Malowniczym przy ulicy Marszowickiej we Wrocławiu ruszy maraton rowerowy. Trasa prowadzi po ścieżkach i drogach gminy Miękinia.

Pisanki ze styropianu »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie bom
Rozstrzygnięto konkurs na najładniejszą pisankę wielkanocną pt. „Tradycja jest ważniejsza niż nałogi”, który zorganizowano w szkołach na terenie gminy Miękinia. Patronat objął Jan Marian Grzegorczyn, wójt gminy.

Śniadanie Wielkanocne  »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie Bogusława Szopa
3 kwietnia w Gminny Ośrodku Kultury odbyło się Śniadanie Wielkanocne z udziałem Beneficjentów Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kostomłotach.

Przezwyciężyć niemoc »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie UG
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kostomłotach po raz piąty rozpoczyna kolejną edycję projektu systemowego ”Przezwyciężyć niemoc , współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w Ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII, Działanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy Społecznej.

Masz tylko jedno życie »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie UG
W marcu w Gminnym Ośrodku Kultury w Kostomłotach odbył się koncert profilaktyczny w wykonaniu zespołu Bluesmobile.

Jestem kibicem przez duże K »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie UG
Obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości szkoły podstawowej w Kostomłotach. W tym roku uczniowie ze swoimi wychowawcami bawili się wspólnie na turnieju pod hasłem"Jestem kibicem przez duże „K ".

Wodno-ściekowa rewolucja  »
Tekst opublikowany 2012-03-30, opracowanie UG
Kolejny projekt z zakresu gospodarki wodno-ściekowej realizowany przez gminę Kostomłoty został zakończony. Obecnie trwają jeszcze rozliczenia wniosku o płatność końcową, złożonego w listopadzie 2011 roku.

Wesoło i wzruszająco »
Tekst opublikowany 2012-03-30, opracowanie JL
Trzeci już przegląd małych form teatralnych odbył się w Domu Kultury w Środzie Śląskiej 27 marca. Termin nie był przypadkowy, bo trudno o lepszą okazję do oglądania przedstawień niż Międzynarodowy Dzień Teatru.

Rakotwórcze komputery »
Tekst opublikowany 2012-03-30, opracowanie Jacek Bomersbach
W sobotę (31 marca) na terenie gminy Miękinia rozpocznie się zbiórka elektrośmieci. Zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny należy przekazywać wyłącznie pracownikom firmy Electro, którzy w wyznaczonym czasie i miejscu podstawią oznakowany samochód.

Pobili, bo zwrócił im uwagę »
Tekst opublikowany 2012-03-30, opracowanie KPP
Średzcy policjanci zatrzymali dwóch sprawców pobicia 26-letniego robotnika. Pokrzywdzony zwrócił uwagę młodym mężczyznom, którzy niszczyli zabezpieczenia prowadzonych prac ziemnych. Obaj 18-latkowie odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowe zajęcia w Piotrowicach »
Tekst opublikowany 2012-03-30, opracowanie Małgorzata Mrochen
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym „Nasza Szkoła” w Piotrowicach zakończyła się realizacja projektu „Podniesienie efektywności kształcenia”.

Warto się doszkalać »
Tekst opublikowany 2012-03-30, opracowanie ers
Jak prowadzić e-sklep dowiedzieli się uczestnicy szkolenia, które odbyło się 15 marca w średzkim starostwie. Rozpoczęło ono wiosenny cykl bezpłatnych szkoleń.

Pokazali się »
Tekst opublikowany 2012-03-30, opracowanie ers
Dziewiętnastu młodych ludzi zaprezentowało swoje talenty 15 marca w Domu Kultury w Środzie Śląskiej.

O bezpieczeństwie na meczach »
Tekst opublikowany 2012-03-30, opracowanie KPP
12 marca br. w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej odbyło się spotkanie z przedstawicielami klubów piłkarskich klasy okręgowej i klasy A z terenu powiatu średzkiego.

Ukryte skarby małych miejscowości z „Klasy BGŻ” »
Tekst opublikowany 2012-03-23, opracowanie red.
Do 31 marca trwa rekrutacja do programu stypendialnego „Klasa BGŻ”. O miejsce w programie mogą ubiegać się uczniowie szkół gimnazjalnych z miejscowości powiatowych i mniejszych, którzy bardzo dobrze się uczą, mają ponadprzeciętną motywację, a jednocześnie znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. W roku szkolnym 2012/2013 do programu będzie mogło dołączyć 80 uczniów.

Opinie w strategicznej sprawie »
Tekst opublikowany 2012-03-16, opracowanie (prg)
Zakończyły się prace nad projektem Strategii Rozwoju Gminy na lata 2012-2020. Jego ostateczny kształt zależy teraz w dużej mierze od mieszkańców naszej gminy. Uwagi i propozycje zmian można zgłaszać od 2 marca do 2 kwietnia br.

Pożegnanie noblistki »
Tekst opublikowany 2012-03-16, opracowanie (prg)
29 lutego w Bibliotece Publicznej, w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki przy BP, odbyło się Popołudniowe spotkanie z książką pod znaczącym tytułem „Pożegnanie z Szymborską".

Wielowątkowe obrady »
Tekst opublikowany 2012-03-16, opracowanie (ers)
Dużo tematów, uchwał i gości - tak najkrócej można opisać ostatnią sesję Rady Powiatu w Środzie Śląskiej, która odbyła się 23 lutego.

Treningi na ścianie »
Tekst opublikowany 2012-03-16, opracowanie Bom
Ochotnicza Straż Pożarna (OSP) z Lutyni wzbogaciła się o nowy sprzęt – ściankę wspinaczkową. Jej przekazanie nastąpiło miesiąc temu.

Osiek najlepszy »
Tekst opublikowany 2012-03-16, opracowanie Red.
3 marca w Środzie Śląskiej odbyła się Dolnośląska Spartakiada Rekreacyjna w halowej piłce nożnej, w której zwycięstwo odniosła drużyna LZS Osiek.

Przepuszczeni do Rio »
Tekst opublikowany 2012-03-16, opracowanie (BB/PRG)
W niedzielę, 26 lutego w Karpaczu odbyły się Mistrzostwa Polski karate F.S.K.A, w których startowało blisko 200 zawodników z 25 klubów z całej Polski. Z dobrej strony pokazali się na nich zawodnicy ze Środy Śląskiej.

Bal na 50 par »
Tekst opublikowany 2012-03-16, opracowanie (ers)
Prawdziwym balem przebierańców żegnali karnawał uczniowie klas IV B, C i D średzkiej podstawówki oraz ich nauczyciele i rodzice. Bal odbył się 17 lutego w hotelu Hellon.

Tydzień z Andersenem »
Tekst opublikowany 2012-03-16, opracowanie opr. rw/prg
„Tydzień z Andersenem” jest stałym wydarzeniem kulturalno-czytelniczym średzkiej biblioteki i zbliża się milowymi krokami.

Fałszywe banknoty »
Tekst opublikowany 2012-03-16, opracowanie Opr. DB
Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi trzem młodym ludziom za wprowadzenie i usiłowanie wprowadzenia do obrotu fałszywych pieniędzy.

Okradł swojego dziadka »
Tekst opublikowany 2012-03-16, opracowanie Opr. ML
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji Środzie Śląskiej zatrzymali trzech sprawców kradzieży oleju napędowego. Okazało się, że jeden z nich okradł również swojego dziadka.

''Marycha'' z szafy »
Tekst opublikowany 2012-03-16, opracowanie opr. ML
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zatrzymali mieszkańca miasta, podejrzewanego o rozprowadzanie środków odurzających.

W gimnazjum o zdrowiu »
Tekst opublikowany 2012-03-16, opracowanie Barbara Mistecka
Gimnazjum w Kostomłotach należy od kilku lat do Dolnośląskiej Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie. Nauczyciele i uczniowie podejmują wiele akcji które propagują zdrowy styl życia. 24 lutego miał miejsce finał jednej z takich inicjatyw.

Zaczęłam sama z siebie »
Tekst opublikowany 2012-03-16, opracowanie (prg)
4 marca w Domu Kultury w Środzie Śląskiej odbył się wernisaż kolejnej autorskiej wystawy prac Mirosławy Mróz.

Zobacz twarze ubeków »
Tekst opublikowany 2012-03-01, opracowanie Jacek Bomersbach
Przez wiele lat Zbigniew Łakowski ze Środy Ślaskiej był nękany przez Służbę Bezpieczeństwa. Na wystawie pt. „Twarze Średzkiej Bezpieki” rozpoznał ludzi, którzy go szykanowali i wmawiali, że jest wyrzutkiem społecznym.

Policjanci strzelali na postrach »
Tekst opublikowany 2012-03-01, opracowanie bom
Dwóch policjantów zostało pobitych przez grupę pijanych mężczyzn. Do bójki doszło w nocy w Malczycach. Istniało realne zagrożenie życia funkcjonariuszy dlatego oddano strzały ostrzegawcze.

Bilet za SMS »
Tekst opublikowany 2012-03-01, opracowanie red.
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Rower dla "dobrych" uczniów »
Tekst opublikowany 2012-02-29, opracowanie opr. bom
Szkoła w Lutyni razem z 1500 innymi placówkami z całej Polski bierze udział w akcji „Warto być dobrym”. Celem akcji jest promowanie wśród dzieci pozytywnych postaw.

Reporterowi chcą pomóc prawnicy »
Tekst opublikowany 2012-02-23, opracowanie bom
Według Lecha Wiśniewskiego z wrocławskiego Stowarzyszenia Ofiar Przestępstw im. Ireny Rajkowskiej, policja ze Środy Śląskiej powinna przyjechać do pobitego dziennikarza.

Pobito średzkiego dziennikarza »
Tekst opublikowany 2012-02-21, opracowanie Jacek Bomersbach
Reporter „Rolanda” uderzył w twarz dziennikarza portalu „Express Miejski”. Do zdarzenia doszło podczas uroczystości IPN w średzkim domu kultury, nad którym miesięcznik miał patronat. Sprawa trafiła do sądu.

Uwaga! Idą… mrozy »
Tekst opublikowany 2012-02-17, opracowanie red.
Dziś w nocy w niektórych rejonach Dolnego Śląska temperatura przy gruncie może spaść do minus 7 stopni!

Środa Śląska wyrównała szanse »
Tekst opublikowany 2012-02-15, opracowanie SP3/prg
Już drugi rok uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej korzystają z nowoczesnej pracowni przyrodniczej.

Wolą internet niż Syberię »
Tekst opublikowany 2012-02-14, opracowanie Jacek Bomersbach
Młodzież słabo interesuje się historią. W szkołach nie ma przesłania patriotyzmu. - Wielu uczniów nie wie, czym naprawdę była wywózka na Wschód - uważają Sybiracy ze Środzie Śląskiej.

Skarby z depozytów policji  »
Tekst opublikowany 2012-02-13, opracowanie Jacek Bomersbach
Skarby i różne wartościowe przedmioty można oglądać w Muzeum Regionalnym w Środzie Śląskiej. Srebrne monety, biżuteria, przedmioty rolnicze i fragmenty naczyń sprzed 6 tys. lat zostały przypadkowo znalezione na Dolnym Śląsku.

Gdy pies szarżuje z zębiskami »
Tekst opublikowany 2012-02-10, opracowanie Prof.dr hab. Janusz Kuźniewicz
Na przestrzeni ostatnich lat zdarzyło się wiele tragicznych przypadków ciężkich pogryzień ludzi przez psy, które niekiedy kończyły się śmiercią. Nasuwa się więc pytanie, dlaczego pies rzuca się, by pogryźć, a nawet zagryźć innego człowieka i to nie tylko w obronie swego opiekuna.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Opium, eter i groźne wydziały »
Tekst opublikowany 2012-02-08, opracowanie Jacek Bomersbach
Od niedawna działa we Wrocławiu Muzeum Farmacji. Można w nim oglądać eksponaty z pracowni alchemicznej oraz stare przyrządy do produkcji leków. Klimatu miejsca nie da się jednak przełożyć na obostrzenia panujące w dzisiejszych zakładach farmaceutycznych.

KNF grozi palcem bankom »
Tekst opublikowany 2012-02-07, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Komisja Nadzoru Finansowego rozprawiła się z kredytami walutowymi i zabiera się za finansowanie nieruchomości bez wkładu własnego klientów. Jeśli będzie równie skuteczna jak w walce z walutami, to wkrótce może być kłopot z kredytem na całość mieszkania.

Gruźlica mutuje »
Tekst opublikowany 2012-02-03, opracowanie RW
Zdążyliśmy już zapomnieć o zmutowanych wirusach, świńskiej grypie i innych niezbyt przyjemnych chorobach. To że zapomnieliśmy nie oznacza jednak, że problem zniknął. Ostatnio powraca bowiem kolejny mutant – tym razem uaktywniła się gruźlica. Na razie jej klasyczna wersja zaatakowała w kilku wrocławskich szkołach. Za rogiem czai się jej gorsza odmiana, tzw. lekooporna.
Zdjęć: 2  

Oto słownik psio - ludzki »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie Prof.dr hab.Janusz Kuźniewicz
Zwierzęta porozumiewają się między sobą za pomocą określonych rodzajów sygnałów, które nie zawsze należą do dźwięków. Również psy dają znać najczęściej o niebezpieczeństwie i agresji, powitaniu i uspakajaniu. Rozróżniamy również sygnały oznaczające zaloty oraz pożywienie.

Okolicznościowo i frywolnie »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie prg
Powstali 5 października 1976 r. Czynnie działają po dziś dzień. Jubileusz trzydziestopięciolecia kapela ludowa „Dolnoślązacy” z Ciechowa obchodziła w Domu Kultury w Środzie Śląskiej w niedzielę, 29 stycznia.

72 lata po »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie prg
Prezes Koła Związku Sybiraków w Środzie Śląskiej i burmistrz Środy Śląskiej mają zaszczyt zaprosić mieszkańców gminy na uroczystości związane z 72. rocznicą pierwszej deportacji Polaków na Syberię.

Warto się zbadać »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie red
W lutym mieszkanki powiatu średzkiego będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych. 10 i 13 lutego mammobus zatrzyma się stanie na Placu Wolności w Środzie Śląskiej, 22 w Miękini, a 23 w Udaninie.

Tylko dla kobiet »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie ers
Serdecznie zapraszamy panie, które lubią sportowe emocje do udziału w Dolnośląskim Samorządowym Turnieju Kobiet w Warcabach Stupolowych. Turniej odbędzie się 11 lutego o godz. 12.00 w sali sportowej PZSP nr 1 w Środzie Śląskiej.

Wrócili do przestępczego fachu »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie red
10 stycznia kilku mieszkańców Wrocławia zostało zatrzymanych przez średzkich policjantów pod zarzutem kradzieży podkładów kolejowych. Nie minęły dwa tygodnie, a te same osoby oraz ich kompan trafiły do policyjnego aresztu.

Nie wie, co go ''napadło'' »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie red
Średzcy policjanci odzyskali elektronarzędzia o łącznej wartości 12 tysięcy złotych pochodzące z włamania. Do kradzieży doszło w połowie stycznia w zakładzie stolarskim położonym w jednej z miejscowości na terenie gminy Kostomłoty.

Ugodził nożem »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie red
Natychmiastowe działania średzkich policjantów doprowadziły do zatrzymania mieszkańca Środy Śląskiej, który ugodził nożem 44-letniego mężczyznę.

Złodzieje zatrzymani »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie red
Średzcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn – ojca i syna, podejrzanych o jedno włamanie i dwie kradzieże.

Jest z czego wybierać... »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie ers
Aż trzydzieści trzy prace napłynęły na konkurs na logo powiatu średzkiego. Zwycięzcę konkursu poznamy pod koniec lutego.

Równać szanse 2012 »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie D. Lejkowska
Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2012" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Szkolenia dla rolników »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie Aleksandra Zając
Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu, Dolnośląską Izbą Rolniczą we Wrocławiu oraz Regionalnym Związkiem Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Legnicy zapraszają do udziału w bezpłatnych szkoleniach z zakresu „Wykorzystania komputera w zarządzaniu gospodarstwem rolnym przez dolnośląskich rolników”.

Zarejestruj firmę »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie red
Informujemy, że na stronie www.kostomloty.pl istnieje możliwość zarejestrowania firmy w KATALOGU FIRM.

Huczne pożegnanie ferii »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie red
W piątek, 27 stycznia, tradycyjnie już po raz kolejny w naszej świetlicy w Wichrowie, odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci i młodzieży.

Przeszedł w nowe ręce »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie prg
Już po raz ósmy radni powiatu i gmin w jego skład wchodzących walczyli o puchar przechodni przewodniczącego rady powiatu w halowej piłce nożnej. Wprawdzie Malczyce i Miękinia w tej edycji nie dopisały, jednak zabawa była udana.

Wiedział o nadchodzących mrozach? »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie red
Średzcy policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł blisko 3 metry sześcienne drewna o wartości ponad 900 zł. Myśliwi zatrzymali go na gorącym uczynku.

Co to jest Akademia Euro?  »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie um
„Akademia Euro” jest projektem realizowanym przez Spółkę PL.2012 na terenie województw: dolnośląskiego, pomorskiego, mazowieckiego i wielkopolskiego.

Tylko ubezpieczenie i w drogę »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie ers
W piątek dotarł do siedziby średzkiej służby drogowej. Za kilka dni trafi na drogi powiatu. Mowa o nowym wielofunkcyjnym ciągniku.

Bezprecedensowe zwycięstwo powiatu »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie ers
Drużyna powiatu średzkiego została zwycięzcą 8. Halowego Turniej Radnych o Puchar Przechodni Przewodniczącego Rady Powiatu w Środzie Śląskiej. W ten sposób monopol Kostomłot i Udanina na wygrane został przełamany.

Ferie w Księginicach »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie Elżbieta Kozik
W ramach ,,Pożytecznych Ferii 2012’’ organizowanych przez Fundację Wspomagania Wsi w świetlicy wiejskiej w Księginicach dzieci i młodzież realizowały projekt pod hasłem „Moja wieś w Internecie”.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Wisława Szymborska nie żyje »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie opr. bom
W Krakowie zmarła Wisława Szymborska, poetka, eseistka, laureatka literackiej Nagrody Nobla. Zmarła we śnie. Miała 89 lat.

Dla Babci i Dziadka »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie red
24 stycznia dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Jarząbkowicach zaprosiły wszystkie babcie i dziadków - mieszkańców wsi na poczęstunek z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Pierwsza sesja w 2012 roku »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie rfp
26 stycznia odbyła się XV sesja Rady Powiatu w Środzie Śląskiej. Głównym punktem obrad była analiza poniesionych w poprzednim roku kalendarzowym wydatków na wynagrodzenie nauczycieli oraz ocena bazy dydaktycznej w podległych placówkach.

Apel o ratowanie kotów »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie red
Apelujemy i prosimy o otwieranie okienek piwnicznych. Pozwólmy bezdomnym kotom schronić się przed mrozem. Wpuszczajmy je do ciepłych i bezpiecznych miejsc, aby nie zamarzały na dworze lub ginęły chowając się w silnikach samochodów!

Zobacz ''Kierownictwo UB i SB na Ziemi Średzkiej'' »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie ers
17 lutego w średzkim muzeum otwarta zostanie wystawa „Twarze Średzkiej Bezpieki”. Swoim patronatem objął ją starosta Sebastian Burdzy.

Niedoceniany kredyt w rachunku  »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie Jarosław Sadowski, analityk firmy Expander
Polacy preferują kredyty ratalne. Stosunkowo rzadko korzystają natomiast z kredytów w rachunku. Expander zwraca jednak uwagę na to, że niedoceniany kredyt w koncie jest wygodnym i często tanim sposobem finansowania wydatków konsumpcyjnych.

Mecze i wirtualne zawody »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie Jacek Bomersbach
Podczas ferii w hali sportowej zorganizowano turniej piłki nożnej. W Samorządowym Ośrodku Kultury (SOK) w Miękini uczniowie korzystali z trenażera - roweru z wirtualną trasą kolarską.

Te kradzieże to plaga »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie PR (interia.pl)
Wygląda na to, że kiepska sytuacja na rynku pracy i galopujące ceny paliw znajdują już swoje odbicie w policyjnych statystykach.

Ludzie umierają na mrozie  »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie Jacek Bomersbach
Z powodu chłodów przepełnione są schroniska i noclegownie w całym kraju. W ostatnich dniach w noclegowni przy ulicy Małachowskiego we Wrocławiu nocowało ponad 200 osób. Tłok panuje również w ogrzewalni przy ul. Traugutta, która działa od niedawna.

Red Alert powiadamia o zaginięciach »
Tekst opublikowany 2012-01-30, opracowanie bom
Fundacja osób zaginionych Itaka chce wprowadzić system natychmiastowego rozpowszechniania informacji o zaginięciu dziecka. Dziś w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych złoży koncepcję jego wdrożenia.

Czy utonęła? »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie bom
Trwają poszukiwania 28-letniej Agnieszki Krawieckiej ze Świdnicy, która w sobotę miała wpaść do fosy. Od kilku dni płetwonurkowie przeczesują fosę w rejonie Podwala. Bez rezultatu.

Ludzie szpikują się truciznami »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie Jacek Bomersbach
Do Polski nie dotarł jeszcze krokodyl - silny narkotyk na bazie kodeiny. Produkuje się go za Wschodnią granicą. Po dłuższym zażywaniu powoduje martwicę tkanek. U nas nową używką stał się płyn do czyszczenia części samochodowych. Toksykolodzy biją na alarm.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Protest przeciw cenzurze ACTA »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie Jacek Bomersbach
Blisko 4 tysiące osób wzięło udział w proteście przeciwko cenzurze w internecie. Przed urzędem wojewódzkim rozwinęli transparenty z napisami „Nie dla dyktatu UE!” - „Tak dla Wolności!”. Później pochód ruszył na Rynek.

Kotlina Kłodzka na biegówkach »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie Justyna Wojciechowska, znanenieznane.pl
Jazda na nartach biegowych z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Potencjał i rosnącą popularność tego sportu dostrzegli organizatorzy Biegu Ulicami Miasta w Dusznikach Zdroju.

Podwyższone stany rzek »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie bom
Według meteorologów w najbliższym czasie pogoda nie zmieni się. Na Dolnym Śląsku nadal będzie padać deszcz. Może to spowodować podtopienia i wzrost stanów ostrzegawczych na rzekach.

Medale za żołnierzy »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie rc
21 stycznia w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Malczyce na wniosek Ministra Obrony Narodowej odbyła się uroczystość wręczenia medali "Za zasługi dla obronności kraju" rodzicom, którzy wychowali dzieci na wzorowych i ofiarnych żołnierzy.

Śmierć przyszła z łazienki  »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie Jacek Bomersbach
W pierwszych sekundach czad powoduje lekkie zawroty głowy. Po kilkunastu sekundach traci się przytomność. Dalsze przebywanie w pomieszczeniu, gdzie jest duże stężenie tlenku węgla grozi nieodwracalnymi zmianami w mózgu i śmiercią.

Zadbaj o wzrok za kierownicą »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie inplusPR
W czasie zimowych wyjazdów nasze oczy często zmuszone są do wzmożonego wysiłku.

Gdy bankomat nie ''wypluje'' gotówki... »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie Jarosław Sadowski, analityk firmy Expander
Zdarza się, że po włożeniu karty do bankomatu i wprowadzeniu PINu nie otrzymujemy pieniędzy. Czasami w maszynie po prostu nie ma już pieniędzy lub wystąpiła usterka techniczna. Lecz może to być sygnał, że ktoś próbuje nas okraść.

Irena Jarocka nie żyje »
Tekst opublikowany 2012-01-21, opracowanie bom
W wieku 66 lat zmarła Irena Jarocka. Artystka od dłuższego czasu chorowała. O jej śmierci poinformował w sobotę menadżer wokalistki.

Nasze gadatliwe psy »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Prof. dr hab. Janusz Kuźniewicz
Często można się spotkać ze stwierdzeniem, że nasze psy są mądre, inteligentne i potrafią zrozumieć wszystko, co się do nich mówi. I na swój sposób tak jest.

Zabytkowe urządzenie alarmowe »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Jacek Bomersbach
Zaledwie kilkanaście nieczynnych urządzeń przywoławczych straży pożarnej stoi jeszcze na ulicach Wrocławia. W latach 60-70 było ich w mieście 160. Urządzenia montowano również w zakładach pracy o podwyższonym ryzyku awarii.

Jedziesz w góry? Nie zapomnij się przygotować »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Natalia Lewicka
Początek roku to gorący sezon dla narciarzy i snowboardzistów. Zanim jednak ruszymy na podbój stoków, pamiętajmy by odpowiednio przygotować ciało i rozsądnie spakować plecak.

Robią dużo, zrobią więcej »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie prg/win
Zakończył się rok 2011 – dla naszej gminy rok sporych wyzwań i kluczowych inwestycji. Warto więc szczegółowo podsumować ubiegłoroczne osiągnięcia, których nie brakowało i wspomnieć o planach na przyszłość, nie mniej ambitnych niż dotychczas.

Zaśpiewa piosenki Villas »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie j.l.
Paweł Wenderski wszechstronnie zajmuje się muzyką od lat. Można będzie go usłyszeć 22 stycznia.

35 lat na ludowo »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie prg
Czas płynie szybko, a szczególnie kiedy spędza się go czynnie.

W Bukówku ekumenicznie »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie j.l.
Co roku między 18 a 25 stycznia, czyli między dawnym świętem katedry św. Piotra a świętem nawrócenia św. Pawła, chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na ekumenicznych nabożeństwach, konferencjach, koncertach.

Zrównoważony budżet 2012 »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie prg/fib
W środę, 28 grudnia, odbyła się piętnasta i zarazem ostatnia w roku 2011 sesja Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej.

Szansa na dotacje »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie prg/org
Jak co roku o podobnej porze informujemy o możliwości uzyskania dotacji na działalność w tym roku przez organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Kino KADR zaprasza »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie prg
Przedstawiamy repertuar kina Kadr na styczeń.

Gminne inwestycje w pigułce »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie prg/win
Przedstawiamy skrót gminnych inwestycji. Dowiedz się co, gdzie i jak?

Znalazł czy ukradł? »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie red
Pod koniec grudnia około godz. 2 w nocy oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o kradzieży motoroweru o wartości 2500 zł.

Zatrzymali złodzieja »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie red
Do zdarzenia doszło jeszcze w Starym Roku w jednej z miejscowości na terenie gminy Udanin. Zgłoszenie dotyczyło kradzieży elektronarzędzi.

Średzkie ''Ocean's Eleven'' »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie opr. aw
W Środzie Śląskiej w styczniu doszło już do dwóch włamań z kradzieżą. Czy mamy do czynienia ze średzką wersją filmu o szajce złodziejów?

Nasz srebrna Polonia »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie S.S.-T./j.l.
W doborowej obsadzie odbył się noworoczny ogólnopolski turniej piłkarski jedenastolatków „Rodło Cup 2012”. 7 stycznia w opolskim Okrąglaku spotkało się dziewięć najlepszych zespołów z całego kraju.

Radni będą kopać... piłkę »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie opr. aw
Zapraszamy dolnośląskich radnych (sejmiku, miast, powiatów i gmin) do udziału w 9. Mistrzostwach Radnych Dolnego Śląska w Halowej Piłce Nożnej.

Postaraj się o koncesję »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie ug
Każdy przedsiębiorca prowadzący sprzedaż alkoholu ma obowiązek do 31 stycznia 2012 r. złożyć oświadczenie za sprzedaż napojów alkoholowych za rok 2011 oraz uiścić stosowną opłatę.

Nowy sekretarz gminy »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie ug
Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Kostomłoty, która miała miejsce jeszcze w Starym Roku, uchwalono budżet gminy Kostomłoty na rok 2012.

Chorzy na własne życzenie »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie j.l.
Trzy nieprzerwane dekady na scenie, dwadzieścia albumów w dyskografii, kilometry w trasach i ciągły apetyt na granie... Nocna Zmiana Bluesa grała w DK w Środzie Śląskiej w niedzielę, 15 stycznia.

Wieści z biblioteki »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie red
Przestawiamy Państwu wieści z Biblioteki Publicznej w Środzie Śląskiej w telegraficznym skrócie.

Nieznane oblicza znanych miejsc »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie znanenieznane.pl
Ziemia Kłodzka nazywana jest turystycznym hrabstwem Sudetów. Czy jednak piękne krajobrazy i liczne zabytki wystarczą, żeby przyciągać turystów przez następne lata?

Zebraliśmy prawie 7,5 tys. zł »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie red
Tegoroczny, jubileuszowy, XX Finał WOŚP odbył się 8 stycznia. Przebiegał on pod hasłem: „Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą".

Inwazja ludzi dobrej woli »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie red
W pierwszą niedzielę stycznia GOK opanowany został przez ludzi dobrej woli i wolontariuszy WOŚP.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Być razem i nie wpaść »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie red
- Mężczyzna jest dla kobiety pułapką, tak jak dla mężczyzny pułapką jest kobieta. Ta książka jest o tym, co zrobić, by w tę pułapkę nie wpaść będąc ze sobą. O tym właśnie jest ta książka... – tymi słowy czwartkowe spotkanie autorskie rozpoczynał Zbigniew Niedźwiecki.

Przeciw podatkowi od kopalin »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie opr. as
Marszałek Rafał Jurkowlaniec przedstawił projekt stanowiska, które – po uchwaleniu przez sejmik – ma trafić do najwyższych władz państwowych. Województwo sprzeciwia się w nim wprowadzeniu podatku od wydobycia kopalin nałożonego na KGHM.
Zdjęć: 1  

Niebezpieczny zawód »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie RW
Ponad rok temu opinię publiczną wstrząsnęła sprawa brutalnego morderstwa w Michałowie koło Środy Śląskiej kuratorki społecznej Pauliny O. Sprawca do tej pory nie został znaleziony, mimo że minister sprawiedliwości przejął osobiście nadzór nad śledztwem. Kuratorce przyznano pośmiertny medal, podyskutowano nad tym jak bardzo niebezpieczny jest to zawód i... sprawa ucichła.

Politycy na kiermaszu »
Tekst opublikowany 2012-01-17, opracowanie bom
W Miękini nie było jeszcze tak dużego kiermaszu bożonarodzeniowego. Na 18 stoiskach można było kupić unikatowe wyroby świąteczne i domowe pyszności.

Konkurs Google dla młodych naukowców »
Tekst opublikowany 2012-01-16, opracowanie red
Czy ciekawość jest wrodzona, czy też można ją nabyć za sprawą środowiska, konkurencji, a może dzięki dobrym nauczycielom? Takie pytania nurtują Google, ale każdy chciałby rozwiać własne wątpliwości wokół przeróżnych zagadnień.

W poniedziałek protest aptekarzy »
Tekst opublikowany 2012-01-14, opracowanie bom
Od poniedziałku apteki w całym kraju zaostrzają protest. Według zaleceń Naczelnej Rady Aptekarskiej (NRA) punkty będą nieczynne w godz. 13-14. Powód? Farmaceuci nie zgadzają się z ustawą o refundacji leków.

Policja kontroluje autobusy  »
Tekst opublikowany 2012-01-14, opracowanie bom
Rozpoczęły się kontrole autobusów przewożących dzieci na zimowiska. Przez całe ferie stan pojazdów będą sprawdzać inspektorzy transportu drogowego i policja.

Boimy się tej daty »
Tekst opublikowany 2012-01-13, opracowanie bom
Dzisiejszy dzień może okazać się szczególnie pechowy dla osób, które wierzą w przesądy. Myśląc o nim sami „ściągamy” na siebie kłopoty. Narażamy się również na dodatkowe napięcie i stres.

Nie będą pobłażać chuliganom »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie bom
Od jutra (13 stycznia) wchodzą w życie zaostrzone przepisy karne wynikające ze zmianie ustawy o imprezach masowych. Areszt lub grzywna w wysokości 2 tys. zł grozi osobie zasłaniającej twarz.

Rozpatrzą skargi pacjentów »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Pacjenci mogą składać skargi na lekarzy w komisji powołanej przez wojewodę dolnośląskiego. 16 członków będzie ustalać, czy zdarzenie było np. błędem w sztuce medycznej.

Żądają równego traktowania »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Blisko 2 tys. związkowców z całej Polski wzięło udział w demonstracji służb mundurowych pod urzędem wojewódzkim we Wrocławiu. Protestujący żądali podwyżek i równego traktowanie wszystkich służb mundurowych.

Kradli podkłady kolejowe »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie red
Samochód mieli wyładowany skradzionymi podkładami kolejowymi. Wpadli podczas rutynowej kontroli drogowej.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej oraz jednodniowy bilet do Aquaparku Granit - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Sposób na zimową aurę »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie red
Sauna jest doskonałym sposobem na zachowanie zdrowia i urody, zwłaszcza podczas mroźnych, zimowych dni.

Oto co znajdują w trumnach  »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie Jacek Bomersbach
Jakie przedmioty znajdują się w grobach ofiar stalinizmu? Najczęściej medycy sądowi znajdują buty i guziki. Zagadką pozostanie, kto ofiarom wkładał do grobów medaliki. Podczas innej ekshumacji w raportówce radzieckiego lejtnanta znaleziono granat F-1.

Wrocławscy Zdobywcy »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie RW
We Wrocławiu jest mnóstwo... Zdobywców. To dość oryginalna i, co tu dużo mówić, niezbyt grzeczna i szanująca prawo grupa ludzi. Nie zdobywają rzeczy, za które mogliby zostać pochwaleni przez większość praworządnych obywateli naszego miasta. Jeżeli zostaną przyłapani na "akcie zdobywania" najczęściej budzą przerażenie albo niesmak. Zdobywają jednak nadal – wchodzą na mosty, pomniki, rusztowania, dźwigi – cokolwiek, byle było wysokie. Po co? Dla szpanu, draki, bo da radę, bo człowieka zawsze ciągnęło aby włazić tam, gdzie nie wolno.

Odeszła od nas osoba prawa i szlachetna »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Naszej Nieodżałowanej Koleżanki

Już niedługo losowanie do OFE »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Zbliża się termin kolejnego losowania do otwartych funduszy emerytalnych. Na dokonanie samodzielnego wyboru pozostało już bardzo niewiele czasu – termin upływa 10 stycznia. Tym razem OFE nie mogą już tak aktywnie zachęcać do wyboru ich oferty, wszystko leży więc wyłącznie w gestii samych zainteresowanych.

''Zastępstwo'' na remontowanych torach »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie red
Od 9 stycznia w związku z rozpoczęciem kolejnych etapów prac modernizacyjnych przez zarządcę sieci kolejowej - PKP Polskie Linie Kolejowe – wybrane pociągi kursować będę według zmienionego rozkładu jazdy.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, na koncerty i książki - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Uważaj na silny wiatr  »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie bom
Nadchodzi silny wiatr. Nie parkuj pod drzewami, ani w miejscach, w których uszkodzony może zostać twój samochód - ostrzega Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu.

Ludzie gubią szable i laptopy »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie Jacek Bomersbach
Oprócz telefonów komórkowych i kart do bankomatu ludzie gubią sztuczne szczęki, laptopy i strzały do łuku. Do biura rzeczy znalezionych przy ulicy Długiej we Wrocławiu trafił też motocykl kawasaki. Jednak jego właściciel szybko się odnalazł.
Zdjęć: 5  

Dokarmiaj, ale mądrze »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie Iwona Nadolska
W zimie krótki dzień oraz pogoda ograniczają ptakom dostęp do pożywienia. Pomóżmy im przetrwać ten czas.

Kradzione w prezencie »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie red
Ukradł telefon swojej znajomej, by potem dać go swojemu synowi w prezencie. Do jego drzwi zapukali policjanci.

Łupy zamienił na alkohol »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie red
Za skradzione narzędzia kupił sobie jedzenie i alkohol. Teraz odpowie za swój czyn przed sądem.

Zasypani paczkami »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie bd, ers
Podczas czwartej już edycji Szlachetnej Paczki w Powiecie Średzkim dzięki współpracy wolontariuszy, darczyńców i przyjaciół paczki udało się zorganizować pomoc dla 46 potrzebujących rodzin. W całej Polsce 11 881!

Mnóstwo paczek i emocji »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie bd, ers
Za nami finał 11. edycji Szlachetnej Paczki. Liczby z nią związane są imponujące: 11 881 rodzin objętych akcją, 10 tys. wolontariuszy, wartość pomocy ok. 18 mln zł. Ale Szlachetna Paczka to nie tylko liczby i statystyki. To przede wszystkim emocje. wolontariuszy, darczyńców i obdarowanych. Niezwykłe wzruszenia i dziwny niedosyt…

Nowy rok z nowym logiem  »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie Ers
Zarząd powiatu w Środzie Śląskiej zaprasza do udziału w konkursie na logo Powiatu Średzkiego. Na autora najlepszej pracy czeka 1 500 zł.

Biznesplan od podszewki »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie Ers
Jak przygotować profesjonalny biznesplan dowiedzieli się uczestnicy szkolenia, które odbyło się 15 grudnia w średzkim starostwie i zakończyło jesienny cykl szkoleń.

Rok pracy rady powiatu »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie opr. ers
1 grudnia minął rok od ukonstytuowania się Rady Powiatu kadencji 2010-2014. Poniżej prezentujemy zestawienie jej najważniejszych inwestycji i przedsięwzięć.

Aktywny budżet na 2012 rok »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie AW
Przy konstruowaniu budżetu gminy Miękinia na 2012 rok należało zbilansować wydatki na inwestycje i konieczność oszczędzania. I się udało.

Droga do sukcesu »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie RC
6 grudnia w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Malczycach odbyło się uroczyste zakończenie III edycji projektu systemowego pt. „Aktywność drogą do sukcesu”.

Wizyta w Sierentz »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie red
W związku z zaproszeniem Mera Gminy Sierentz Jean-Marie Belliarda delegacja z gminy Kostomłoty uczestniczyła w otwarciu nowych inwestycji, jakie miasto Sierentz oddało do użytku.

Dzieci, aniołki i diabełki, czyli Jasełka »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie red
Gminny Ośrodek Kultury w Kostomłotach zaprasza do udziału w Gminnym Przeglądzie Jasełek.

Mikołaj z workiem prezentów »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie red
W poniedziałek, 5 grudnia salę kinową Gminnego Ośrodka Kultury w Kostomłotach wypełniły tłumnie dzieci.

Rozmawiali o przeciwdziałaniu przemocy »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie red
W połowie grudnia odbyła się konferencja podsumowującą projekt „Po pierwsze przeciwdziałaj przemocy”.

Mały gest wiele znaczy »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie LeV
Szlachetna Paczka to system pomnażania dobra. Każde dobro działa i pomnaża się, szczególnie w obdarowanych, wolontariuszach i dobroczyńcach, a także w tych wszystkich, którzy zobaczyli jak działa koło dobroci i chcą się do niego włączyć.

Dotacja na festyn »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie red
Gminny Ośrodek Kultury w Malczycach pozyskał dofinansowanie na operację z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013.

Przystąpili do ''Aglomeracji Wrocławskiej'' »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie red
Na sesji Rady Gminy Malczyce 29 listopada podjęto uchwałę w sprawie przystąpienia gminy Malczyce do spółki Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Uwaga na fajerwerki »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie red
Po Nowym Roku petardy i fajerwerki postrzegane są jako jeden z elementów dobrej zabawy.

Ryngraf „Czarnej Dywizji” na licytacji »
Tekst opublikowany 2012-01-03, opracowanie opr. HB/11LDKPanc
Dowódca 11. Dywizji Kawalerii Pancernej (11DKPanc) wystawił na licytację ryngraf z oznaką rozpoznawczą dywizji. Ryngraf nigdy nie był i nie jest dostępny w sprzedaży. Jeśli interesują Cię militaria i nie masz w swoich zbiorach ryngrafu „Czarnej Dywizji” zalicytuj.
Zdjęć: 1  

Areszt lub grzywna za kominiarkę »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie Jacek Bomersbach
Od 13 stycznia zaostrzają się przepisy karne wobec chuliganów podczas imprez masowych. Areszt lub grzywna w wysokości 2 tys. zł grozi osobie zasłaniającej twarz.

Anakonda do akcji ratunkowych »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie Jacek Bomersbach
Wrocławska policja ma poduszkowiec umożliwiający szybką akcję ratunkową np. podczas powodzi. Pojazd wraz z przyczepą i samochodem terenowym kosztował 385 tys. zł.
Zdjęć: 5  

Nadchodzi polski Tiger Woods? »
Tekst opublikowany 2012-01-01, opracowanie am
18-letni wrocławianin Adrian Meronk podąża śladami wielkiego Tigera Woodsa. Triumfator światowego rankingu World Junior Golf Series, w tym tygodniu znalazł się na prowadzeniu w zawodach Orange Bowl Championship, uznawanych za nieoficjalne mistrzostwa świata juniorów. Ostatecznie w turnieju, w którym kiedyś triumfował wielki Tiger, zajął 11. pozycję.
Zdjęć: 3  

Dzisiaj
Poniedziałek 17 maja 2021
Imieniny
Brunony, Sławomira, Wery

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl