Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 84 informacji. Wszystkie poniżej.

Niedoceniany kredyt w rachunku  »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie Jarosław Sadowski, analityk firmy Expander
Polacy preferują kredyty ratalne. Stosunkowo rzadko korzystają natomiast z kredytów w rachunku. Expander zwraca jednak uwagę na to, że niedoceniany kredyt w koncie jest wygodnym i często tanim sposobem finansowania wydatków konsumpcyjnych.

Mecze i wirtualne zawody »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie Jacek Bomersbach
Podczas ferii w hali sportowej zorganizowano turniej piłki nożnej. W Samorządowym Ośrodku Kultury (SOK) w Miękini uczniowie korzystali z trenażera - roweru z wirtualną trasą kolarską.

Te kradzieże to plaga »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie PR (interia.pl)
Wygląda na to, że kiepska sytuacja na rynku pracy i galopujące ceny paliw znajdują już swoje odbicie w policyjnych statystykach.

Ludzie umierają na mrozie  »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie Jacek Bomersbach
Z powodu chłodów przepełnione są schroniska i noclegownie w całym kraju. W ostatnich dniach w noclegowni przy ulicy Małachowskiego we Wrocławiu nocowało ponad 200 osób. Tłok panuje również w ogrzewalni przy ul. Traugutta, która działa od niedawna.

Red Alert powiadamia o zaginięciach »
Tekst opublikowany 2012-01-30, opracowanie bom
Fundacja osób zaginionych Itaka chce wprowadzić system natychmiastowego rozpowszechniania informacji o zaginięciu dziecka. Dziś w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych złoży koncepcję jego wdrożenia.

Czy utonęła? »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie bom
Trwają poszukiwania 28-letniej Agnieszki Krawieckiej ze Świdnicy, która w sobotę miała wpaść do fosy. Od kilku dni płetwonurkowie przeczesują fosę w rejonie Podwala. Bez rezultatu.

Ludzie szpikują się truciznami »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie Jacek Bomersbach
Do Polski nie dotarł jeszcze krokodyl - silny narkotyk na bazie kodeiny. Produkuje się go za Wschodnią granicą. Po dłuższym zażywaniu powoduje martwicę tkanek. U nas nową używką stał się płyn do czyszczenia części samochodowych. Toksykolodzy biją na alarm.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Protest przeciw cenzurze ACTA »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie Jacek Bomersbach
Blisko 4 tysiące osób wzięło udział w proteście przeciwko cenzurze w internecie. Przed urzędem wojewódzkim rozwinęli transparenty z napisami „Nie dla dyktatu UE!” - „Tak dla Wolności!”. Później pochód ruszył na Rynek.

Kotlina Kłodzka na biegówkach »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie Justyna Wojciechowska, znanenieznane.pl
Jazda na nartach biegowych z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Potencjał i rosnącą popularność tego sportu dostrzegli organizatorzy Biegu Ulicami Miasta w Dusznikach Zdroju.

Podwyższone stany rzek »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie bom
Według meteorologów w najbliższym czasie pogoda nie zmieni się. Na Dolnym Śląsku nadal będzie padać deszcz. Może to spowodować podtopienia i wzrost stanów ostrzegawczych na rzekach.

Medale za żołnierzy »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie rc
21 stycznia w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Malczyce na wniosek Ministra Obrony Narodowej odbyła się uroczystość wręczenia medali "Za zasługi dla obronności kraju" rodzicom, którzy wychowali dzieci na wzorowych i ofiarnych żołnierzy.

Śmierć przyszła z łazienki  »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie Jacek Bomersbach
W pierwszych sekundach czad powoduje lekkie zawroty głowy. Po kilkunastu sekundach traci się przytomność. Dalsze przebywanie w pomieszczeniu, gdzie jest duże stężenie tlenku węgla grozi nieodwracalnymi zmianami w mózgu i śmiercią.

Zadbaj o wzrok za kierownicą »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie inplusPR
W czasie zimowych wyjazdów nasze oczy często zmuszone są do wzmożonego wysiłku.

Gdy bankomat nie ''wypluje'' gotówki... »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie Jarosław Sadowski, analityk firmy Expander
Zdarza się, że po włożeniu karty do bankomatu i wprowadzeniu PINu nie otrzymujemy pieniędzy. Czasami w maszynie po prostu nie ma już pieniędzy lub wystąpiła usterka techniczna. Lecz może to być sygnał, że ktoś próbuje nas okraść.

Irena Jarocka nie żyje »
Tekst opublikowany 2012-01-21, opracowanie bom
W wieku 66 lat zmarła Irena Jarocka. Artystka od dłuższego czasu chorowała. O jej śmierci poinformował w sobotę menadżer wokalistki.

Nasze gadatliwe psy »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Prof. dr hab. Janusz Kuźniewicz
Często można się spotkać ze stwierdzeniem, że nasze psy są mądre, inteligentne i potrafią zrozumieć wszystko, co się do nich mówi. I na swój sposób tak jest.

Zabytkowe urządzenie alarmowe »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Jacek Bomersbach
Zaledwie kilkanaście nieczynnych urządzeń przywoławczych straży pożarnej stoi jeszcze na ulicach Wrocławia. W latach 60-70 było ich w mieście 160. Urządzenia montowano również w zakładach pracy o podwyższonym ryzyku awarii.

Jedziesz w góry? Nie zapomnij się przygotować »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Natalia Lewicka
Początek roku to gorący sezon dla narciarzy i snowboardzistów. Zanim jednak ruszymy na podbój stoków, pamiętajmy by odpowiednio przygotować ciało i rozsądnie spakować plecak.

Robią dużo, zrobią więcej »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie prg/win
Zakończył się rok 2011 – dla naszej gminy rok sporych wyzwań i kluczowych inwestycji. Warto więc szczegółowo podsumować ubiegłoroczne osiągnięcia, których nie brakowało i wspomnieć o planach na przyszłość, nie mniej ambitnych niż dotychczas.

Zaśpiewa piosenki Villas »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie j.l.
Paweł Wenderski wszechstronnie zajmuje się muzyką od lat. Można będzie go usłyszeć 22 stycznia.

35 lat na ludowo »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie prg
Czas płynie szybko, a szczególnie kiedy spędza się go czynnie.

W Bukówku ekumenicznie »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie j.l.
Co roku między 18 a 25 stycznia, czyli między dawnym świętem katedry św. Piotra a świętem nawrócenia św. Pawła, chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na ekumenicznych nabożeństwach, konferencjach, koncertach.

Zrównoważony budżet 2012 »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie prg/fib
W środę, 28 grudnia, odbyła się piętnasta i zarazem ostatnia w roku 2011 sesja Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej.

Szansa na dotacje »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie prg/org
Jak co roku o podobnej porze informujemy o możliwości uzyskania dotacji na działalność w tym roku przez organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Kino KADR zaprasza »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie prg
Przedstawiamy repertuar kina Kadr na styczeń.

Gminne inwestycje w pigułce »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie prg/win
Przedstawiamy skrót gminnych inwestycji. Dowiedz się co, gdzie i jak?

Znalazł czy ukradł? »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie red
Pod koniec grudnia około godz. 2 w nocy oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o kradzieży motoroweru o wartości 2500 zł.

Zatrzymali złodzieja »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie red
Do zdarzenia doszło jeszcze w Starym Roku w jednej z miejscowości na terenie gminy Udanin. Zgłoszenie dotyczyło kradzieży elektronarzędzi.

Średzkie ''Ocean's Eleven'' »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie opr. aw
W Środzie Śląskiej w styczniu doszło już do dwóch włamań z kradzieżą. Czy mamy do czynienia ze średzką wersją filmu o szajce złodziejów?

Nasz srebrna Polonia »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie S.S.-T./j.l.
W doborowej obsadzie odbył się noworoczny ogólnopolski turniej piłkarski jedenastolatków „Rodło Cup 2012”. 7 stycznia w opolskim Okrąglaku spotkało się dziewięć najlepszych zespołów z całego kraju.

Radni będą kopać... piłkę »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie opr. aw
Zapraszamy dolnośląskich radnych (sejmiku, miast, powiatów i gmin) do udziału w 9. Mistrzostwach Radnych Dolnego Śląska w Halowej Piłce Nożnej.

Postaraj się o koncesję »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie ug
Każdy przedsiębiorca prowadzący sprzedaż alkoholu ma obowiązek do 31 stycznia 2012 r. złożyć oświadczenie za sprzedaż napojów alkoholowych za rok 2011 oraz uiścić stosowną opłatę.

Nowy sekretarz gminy »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie ug
Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Kostomłoty, która miała miejsce jeszcze w Starym Roku, uchwalono budżet gminy Kostomłoty na rok 2012.

Chorzy na własne życzenie »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie j.l.
Trzy nieprzerwane dekady na scenie, dwadzieścia albumów w dyskografii, kilometry w trasach i ciągły apetyt na granie... Nocna Zmiana Bluesa grała w DK w Środzie Śląskiej w niedzielę, 15 stycznia.

Wieści z biblioteki »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie red
Przestawiamy Państwu wieści z Biblioteki Publicznej w Środzie Śląskiej w telegraficznym skrócie.

Nieznane oblicza znanych miejsc »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie znanenieznane.pl
Ziemia Kłodzka nazywana jest turystycznym hrabstwem Sudetów. Czy jednak piękne krajobrazy i liczne zabytki wystarczą, żeby przyciągać turystów przez następne lata?

Zebraliśmy prawie 7,5 tys. zł »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie red
Tegoroczny, jubileuszowy, XX Finał WOŚP odbył się 8 stycznia. Przebiegał on pod hasłem: „Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą".

Inwazja ludzi dobrej woli »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie red
W pierwszą niedzielę stycznia GOK opanowany został przez ludzi dobrej woli i wolontariuszy WOŚP.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Być razem i nie wpaść »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie red
- Mężczyzna jest dla kobiety pułapką, tak jak dla mężczyzny pułapką jest kobieta. Ta książka jest o tym, co zrobić, by w tę pułapkę nie wpaść będąc ze sobą. O tym właśnie jest ta książka... – tymi słowy czwartkowe spotkanie autorskie rozpoczynał Zbigniew Niedźwiecki.

Przeciw podatkowi od kopalin »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie opr. as
Marszałek Rafał Jurkowlaniec przedstawił projekt stanowiska, które – po uchwaleniu przez sejmik – ma trafić do najwyższych władz państwowych. Województwo sprzeciwia się w nim wprowadzeniu podatku od wydobycia kopalin nałożonego na KGHM.
Zdjęć: 1  

Niebezpieczny zawód »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie RW
Ponad rok temu opinię publiczną wstrząsnęła sprawa brutalnego morderstwa w Michałowie koło Środy Śląskiej kuratorki społecznej Pauliny O. Sprawca do tej pory nie został znaleziony, mimo że minister sprawiedliwości przejął osobiście nadzór nad śledztwem. Kuratorce przyznano pośmiertny medal, podyskutowano nad tym jak bardzo niebezpieczny jest to zawód i... sprawa ucichła.

Politycy na kiermaszu »
Tekst opublikowany 2012-01-17, opracowanie bom
W Miękini nie było jeszcze tak dużego kiermaszu bożonarodzeniowego. Na 18 stoiskach można było kupić unikatowe wyroby świąteczne i domowe pyszności.

Konkurs Google dla młodych naukowców »
Tekst opublikowany 2012-01-16, opracowanie red
Czy ciekawość jest wrodzona, czy też można ją nabyć za sprawą środowiska, konkurencji, a może dzięki dobrym nauczycielom? Takie pytania nurtują Google, ale każdy chciałby rozwiać własne wątpliwości wokół przeróżnych zagadnień.

W poniedziałek protest aptekarzy »
Tekst opublikowany 2012-01-14, opracowanie bom
Od poniedziałku apteki w całym kraju zaostrzają protest. Według zaleceń Naczelnej Rady Aptekarskiej (NRA) punkty będą nieczynne w godz. 13-14. Powód? Farmaceuci nie zgadzają się z ustawą o refundacji leków.

Policja kontroluje autobusy  »
Tekst opublikowany 2012-01-14, opracowanie bom
Rozpoczęły się kontrole autobusów przewożących dzieci na zimowiska. Przez całe ferie stan pojazdów będą sprawdzać inspektorzy transportu drogowego i policja.

Boimy się tej daty »
Tekst opublikowany 2012-01-13, opracowanie bom
Dzisiejszy dzień może okazać się szczególnie pechowy dla osób, które wierzą w przesądy. Myśląc o nim sami „ściągamy” na siebie kłopoty. Narażamy się również na dodatkowe napięcie i stres.

Nie będą pobłażać chuliganom »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie bom
Od jutra (13 stycznia) wchodzą w życie zaostrzone przepisy karne wynikające ze zmianie ustawy o imprezach masowych. Areszt lub grzywna w wysokości 2 tys. zł grozi osobie zasłaniającej twarz.

Rozpatrzą skargi pacjentów »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Pacjenci mogą składać skargi na lekarzy w komisji powołanej przez wojewodę dolnośląskiego. 16 członków będzie ustalać, czy zdarzenie było np. błędem w sztuce medycznej.

Żądają równego traktowania »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Blisko 2 tys. związkowców z całej Polski wzięło udział w demonstracji służb mundurowych pod urzędem wojewódzkim we Wrocławiu. Protestujący żądali podwyżek i równego traktowanie wszystkich służb mundurowych.

Kradli podkłady kolejowe »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie red
Samochód mieli wyładowany skradzionymi podkładami kolejowymi. Wpadli podczas rutynowej kontroli drogowej.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej oraz jednodniowy bilet do Aquaparku Granit - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Sposób na zimową aurę »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie red
Sauna jest doskonałym sposobem na zachowanie zdrowia i urody, zwłaszcza podczas mroźnych, zimowych dni.

Oto co znajdują w trumnach  »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie Jacek Bomersbach
Jakie przedmioty znajdują się w grobach ofiar stalinizmu? Najczęściej medycy sądowi znajdują buty i guziki. Zagadką pozostanie, kto ofiarom wkładał do grobów medaliki. Podczas innej ekshumacji w raportówce radzieckiego lejtnanta znaleziono granat F-1.

Wrocławscy Zdobywcy »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie RW
We Wrocławiu jest mnóstwo... Zdobywców. To dość oryginalna i, co tu dużo mówić, niezbyt grzeczna i szanująca prawo grupa ludzi. Nie zdobywają rzeczy, za które mogliby zostać pochwaleni przez większość praworządnych obywateli naszego miasta. Jeżeli zostaną przyłapani na "akcie zdobywania" najczęściej budzą przerażenie albo niesmak. Zdobywają jednak nadal – wchodzą na mosty, pomniki, rusztowania, dźwigi – cokolwiek, byle było wysokie. Po co? Dla szpanu, draki, bo da radę, bo człowieka zawsze ciągnęło aby włazić tam, gdzie nie wolno.

Odeszła od nas osoba prawa i szlachetna »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Naszej Nieodżałowanej Koleżanki

Już niedługo losowanie do OFE »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Zbliża się termin kolejnego losowania do otwartych funduszy emerytalnych. Na dokonanie samodzielnego wyboru pozostało już bardzo niewiele czasu – termin upływa 10 stycznia. Tym razem OFE nie mogą już tak aktywnie zachęcać do wyboru ich oferty, wszystko leży więc wyłącznie w gestii samych zainteresowanych.

''Zastępstwo'' na remontowanych torach »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie red
Od 9 stycznia w związku z rozpoczęciem kolejnych etapów prac modernizacyjnych przez zarządcę sieci kolejowej - PKP Polskie Linie Kolejowe – wybrane pociągi kursować będę według zmienionego rozkładu jazdy.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, na koncerty i książki - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Uważaj na silny wiatr  »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie bom
Nadchodzi silny wiatr. Nie parkuj pod drzewami, ani w miejscach, w których uszkodzony może zostać twój samochód - ostrzega Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu.

Ludzie gubią szable i laptopy »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie Jacek Bomersbach
Oprócz telefonów komórkowych i kart do bankomatu ludzie gubią sztuczne szczęki, laptopy i strzały do łuku. Do biura rzeczy znalezionych przy ulicy Długiej we Wrocławiu trafił też motocykl kawasaki. Jednak jego właściciel szybko się odnalazł.
Zdjęć: 5  

Dokarmiaj, ale mądrze »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie Iwona Nadolska
W zimie krótki dzień oraz pogoda ograniczają ptakom dostęp do pożywienia. Pomóżmy im przetrwać ten czas.

Kradzione w prezencie »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie red
Ukradł telefon swojej znajomej, by potem dać go swojemu synowi w prezencie. Do jego drzwi zapukali policjanci.

Łupy zamienił na alkohol »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie red
Za skradzione narzędzia kupił sobie jedzenie i alkohol. Teraz odpowie za swój czyn przed sądem.

Zasypani paczkami »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie bd, ers
Podczas czwartej już edycji Szlachetnej Paczki w Powiecie Średzkim dzięki współpracy wolontariuszy, darczyńców i przyjaciół paczki udało się zorganizować pomoc dla 46 potrzebujących rodzin. W całej Polsce 11 881!

Mnóstwo paczek i emocji »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie bd, ers
Za nami finał 11. edycji Szlachetnej Paczki. Liczby z nią związane są imponujące: 11 881 rodzin objętych akcją, 10 tys. wolontariuszy, wartość pomocy ok. 18 mln zł. Ale Szlachetna Paczka to nie tylko liczby i statystyki. To przede wszystkim emocje. wolontariuszy, darczyńców i obdarowanych. Niezwykłe wzruszenia i dziwny niedosyt…

Nowy rok z nowym logiem  »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie Ers
Zarząd powiatu w Środzie Śląskiej zaprasza do udziału w konkursie na logo Powiatu Średzkiego. Na autora najlepszej pracy czeka 1 500 zł.

Biznesplan od podszewki »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie Ers
Jak przygotować profesjonalny biznesplan dowiedzieli się uczestnicy szkolenia, które odbyło się 15 grudnia w średzkim starostwie i zakończyło jesienny cykl szkoleń.

Rok pracy rady powiatu »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie opr. ers
1 grudnia minął rok od ukonstytuowania się Rady Powiatu kadencji 2010-2014. Poniżej prezentujemy zestawienie jej najważniejszych inwestycji i przedsięwzięć.

Aktywny budżet na 2012 rok »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie AW
Przy konstruowaniu budżetu gminy Miękinia na 2012 rok należało zbilansować wydatki na inwestycje i konieczność oszczędzania. I się udało.

Droga do sukcesu »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie RC
6 grudnia w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Malczycach odbyło się uroczyste zakończenie III edycji projektu systemowego pt. „Aktywność drogą do sukcesu”.

Wizyta w Sierentz »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie red
W związku z zaproszeniem Mera Gminy Sierentz Jean-Marie Belliarda delegacja z gminy Kostomłoty uczestniczyła w otwarciu nowych inwestycji, jakie miasto Sierentz oddało do użytku.

Dzieci, aniołki i diabełki, czyli Jasełka »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie red
Gminny Ośrodek Kultury w Kostomłotach zaprasza do udziału w Gminnym Przeglądzie Jasełek.

Mikołaj z workiem prezentów »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie red
W poniedziałek, 5 grudnia salę kinową Gminnego Ośrodka Kultury w Kostomłotach wypełniły tłumnie dzieci.

Rozmawiali o przeciwdziałaniu przemocy »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie red
W połowie grudnia odbyła się konferencja podsumowującą projekt „Po pierwsze przeciwdziałaj przemocy”.

Mały gest wiele znaczy »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie LeV
Szlachetna Paczka to system pomnażania dobra. Każde dobro działa i pomnaża się, szczególnie w obdarowanych, wolontariuszach i dobroczyńcach, a także w tych wszystkich, którzy zobaczyli jak działa koło dobroci i chcą się do niego włączyć.

Dotacja na festyn »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie red
Gminny Ośrodek Kultury w Malczycach pozyskał dofinansowanie na operację z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013.

Przystąpili do ''Aglomeracji Wrocławskiej'' »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie red
Na sesji Rady Gminy Malczyce 29 listopada podjęto uchwałę w sprawie przystąpienia gminy Malczyce do spółki Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Uwaga na fajerwerki »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie red
Po Nowym Roku petardy i fajerwerki postrzegane są jako jeden z elementów dobrej zabawy.

Ryngraf „Czarnej Dywizji” na licytacji »
Tekst opublikowany 2012-01-03, opracowanie opr. HB/11LDKPanc
Dowódca 11. Dywizji Kawalerii Pancernej (11DKPanc) wystawił na licytację ryngraf z oznaką rozpoznawczą dywizji. Ryngraf nigdy nie był i nie jest dostępny w sprzedaży. Jeśli interesują Cię militaria i nie masz w swoich zbiorach ryngrafu „Czarnej Dywizji” zalicytuj.
Zdjęć: 1  

Areszt lub grzywna za kominiarkę »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie Jacek Bomersbach
Od 13 stycznia zaostrzają się przepisy karne wobec chuliganów podczas imprez masowych. Areszt lub grzywna w wysokości 2 tys. zł grozi osobie zasłaniającej twarz.

Anakonda do akcji ratunkowych »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie Jacek Bomersbach
Wrocławska policja ma poduszkowiec umożliwiający szybką akcję ratunkową np. podczas powodzi. Pojazd wraz z przyczepą i samochodem terenowym kosztował 385 tys. zł.
Zdjęć: 5  

Nadchodzi polski Tiger Woods? »
Tekst opublikowany 2012-01-01, opracowanie am
18-letni wrocławianin Adrian Meronk podąża śladami wielkiego Tigera Woodsa. Triumfator światowego rankingu World Junior Golf Series, w tym tygodniu znalazł się na prowadzeniu w zawodach Orange Bowl Championship, uznawanych za nieoficjalne mistrzostwa świata juniorów. Ostatecznie w turnieju, w którym kiedyś triumfował wielki Tiger, zajął 11. pozycję.
Zdjęć: 3  

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl