Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 38 informacji. Wszystkie poniżej.

Rower dla "dobrych" uczniów »
Tekst opublikowany 2012-02-29, opracowanie opr. bom
Szkoła w Lutyni razem z 1500 innymi placówkami z całej Polski bierze udział w akcji „Warto być dobrym”. Celem akcji jest promowanie wśród dzieci pozytywnych postaw.

Reporterowi chcą pomóc prawnicy »
Tekst opublikowany 2012-02-23, opracowanie bom
Według Lecha Wiśniewskiego z wrocławskiego Stowarzyszenia Ofiar Przestępstw im. Ireny Rajkowskiej, policja ze Środy Śląskiej powinna przyjechać do pobitego dziennikarza.

Pobito średzkiego dziennikarza »
Tekst opublikowany 2012-02-21, opracowanie Jacek Bomersbach
Reporter „Rolanda” uderzył w twarz dziennikarza portalu „Express Miejski”. Do zdarzenia doszło podczas uroczystości IPN w średzkim domu kultury, nad którym miesięcznik miał patronat. Sprawa trafiła do sądu.

Uwaga! Idą… mrozy »
Tekst opublikowany 2012-02-17, opracowanie red.
Dziś w nocy w niektórych rejonach Dolnego Śląska temperatura przy gruncie może spaść do minus 7 stopni!

Środa Śląska wyrównała szanse »
Tekst opublikowany 2012-02-15, opracowanie SP3/prg
Już drugi rok uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej korzystają z nowoczesnej pracowni przyrodniczej.

Wolą internet niż Syberię »
Tekst opublikowany 2012-02-14, opracowanie Jacek Bomersbach
Młodzież słabo interesuje się historią. W szkołach nie ma przesłania patriotyzmu. - Wielu uczniów nie wie, czym naprawdę była wywózka na Wschód - uważają Sybiracy ze Środzie Śląskiej.

Skarby z depozytów policji  »
Tekst opublikowany 2012-02-13, opracowanie Jacek Bomersbach
Skarby i różne wartościowe przedmioty można oglądać w Muzeum Regionalnym w Środzie Śląskiej. Srebrne monety, biżuteria, przedmioty rolnicze i fragmenty naczyń sprzed 6 tys. lat zostały przypadkowo znalezione na Dolnym Śląsku.

Gdy pies szarżuje z zębiskami »
Tekst opublikowany 2012-02-10, opracowanie Prof.dr hab. Janusz Kuźniewicz
Na przestrzeni ostatnich lat zdarzyło się wiele tragicznych przypadków ciężkich pogryzień ludzi przez psy, które niekiedy kończyły się śmiercią. Nasuwa się więc pytanie, dlaczego pies rzuca się, by pogryźć, a nawet zagryźć innego człowieka i to nie tylko w obronie swego opiekuna.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Opium, eter i groźne wydziały »
Tekst opublikowany 2012-02-08, opracowanie Jacek Bomersbach
Od niedawna działa we Wrocławiu Muzeum Farmacji. Można w nim oglądać eksponaty z pracowni alchemicznej oraz stare przyrządy do produkcji leków. Klimatu miejsca nie da się jednak przełożyć na obostrzenia panujące w dzisiejszych zakładach farmaceutycznych.

KNF grozi palcem bankom »
Tekst opublikowany 2012-02-07, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Komisja Nadzoru Finansowego rozprawiła się z kredytami walutowymi i zabiera się za finansowanie nieruchomości bez wkładu własnego klientów. Jeśli będzie równie skuteczna jak w walce z walutami, to wkrótce może być kłopot z kredytem na całość mieszkania.

Gruźlica mutuje »
Tekst opublikowany 2012-02-03, opracowanie RW
Zdążyliśmy już zapomnieć o zmutowanych wirusach, świńskiej grypie i innych niezbyt przyjemnych chorobach. To że zapomnieliśmy nie oznacza jednak, że problem zniknął. Ostatnio powraca bowiem kolejny mutant – tym razem uaktywniła się gruźlica. Na razie jej klasyczna wersja zaatakowała w kilku wrocławskich szkołach. Za rogiem czai się jej gorsza odmiana, tzw. lekooporna.
Zdjęć: 2  

Oto słownik psio - ludzki »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie Prof.dr hab.Janusz Kuźniewicz
Zwierzęta porozumiewają się między sobą za pomocą określonych rodzajów sygnałów, które nie zawsze należą do dźwięków. Również psy dają znać najczęściej o niebezpieczeństwie i agresji, powitaniu i uspakajaniu. Rozróżniamy również sygnały oznaczające zaloty oraz pożywienie.

Okolicznościowo i frywolnie »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie prg
Powstali 5 października 1976 r. Czynnie działają po dziś dzień. Jubileusz trzydziestopięciolecia kapela ludowa „Dolnoślązacy” z Ciechowa obchodziła w Domu Kultury w Środzie Śląskiej w niedzielę, 29 stycznia.

72 lata po »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie prg
Prezes Koła Związku Sybiraków w Środzie Śląskiej i burmistrz Środy Śląskiej mają zaszczyt zaprosić mieszkańców gminy na uroczystości związane z 72. rocznicą pierwszej deportacji Polaków na Syberię.

Warto się zbadać »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie red
W lutym mieszkanki powiatu średzkiego będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych. 10 i 13 lutego mammobus zatrzyma się stanie na Placu Wolności w Środzie Śląskiej, 22 w Miękini, a 23 w Udaninie.

Tylko dla kobiet »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie ers
Serdecznie zapraszamy panie, które lubią sportowe emocje do udziału w Dolnośląskim Samorządowym Turnieju Kobiet w Warcabach Stupolowych. Turniej odbędzie się 11 lutego o godz. 12.00 w sali sportowej PZSP nr 1 w Środzie Śląskiej.

Wrócili do przestępczego fachu »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie red
10 stycznia kilku mieszkańców Wrocławia zostało zatrzymanych przez średzkich policjantów pod zarzutem kradzieży podkładów kolejowych. Nie minęły dwa tygodnie, a te same osoby oraz ich kompan trafiły do policyjnego aresztu.

Nie wie, co go ''napadło'' »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie red
Średzcy policjanci odzyskali elektronarzędzia o łącznej wartości 12 tysięcy złotych pochodzące z włamania. Do kradzieży doszło w połowie stycznia w zakładzie stolarskim położonym w jednej z miejscowości na terenie gminy Kostomłoty.

Ugodził nożem »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie red
Natychmiastowe działania średzkich policjantów doprowadziły do zatrzymania mieszkańca Środy Śląskiej, który ugodził nożem 44-letniego mężczyznę.

Złodzieje zatrzymani »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie red
Średzcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn – ojca i syna, podejrzanych o jedno włamanie i dwie kradzieże.

Jest z czego wybierać... »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie ers
Aż trzydzieści trzy prace napłynęły na konkurs na logo powiatu średzkiego. Zwycięzcę konkursu poznamy pod koniec lutego.

Równać szanse 2012 »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie D. Lejkowska
Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2012" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Szkolenia dla rolników »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie Aleksandra Zając
Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu, Dolnośląską Izbą Rolniczą we Wrocławiu oraz Regionalnym Związkiem Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Legnicy zapraszają do udziału w bezpłatnych szkoleniach z zakresu „Wykorzystania komputera w zarządzaniu gospodarstwem rolnym przez dolnośląskich rolników”.

Zarejestruj firmę »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie red
Informujemy, że na stronie www.kostomloty.pl istnieje możliwość zarejestrowania firmy w KATALOGU FIRM.

Huczne pożegnanie ferii »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie red
W piątek, 27 stycznia, tradycyjnie już po raz kolejny w naszej świetlicy w Wichrowie, odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci i młodzieży.

Przeszedł w nowe ręce »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie prg
Już po raz ósmy radni powiatu i gmin w jego skład wchodzących walczyli o puchar przechodni przewodniczącego rady powiatu w halowej piłce nożnej. Wprawdzie Malczyce i Miękinia w tej edycji nie dopisały, jednak zabawa była udana.

Wiedział o nadchodzących mrozach? »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie red
Średzcy policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł blisko 3 metry sześcienne drewna o wartości ponad 900 zł. Myśliwi zatrzymali go na gorącym uczynku.

Co to jest Akademia Euro?  »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie um
„Akademia Euro” jest projektem realizowanym przez Spółkę PL.2012 na terenie województw: dolnośląskiego, pomorskiego, mazowieckiego i wielkopolskiego.

Tylko ubezpieczenie i w drogę »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie ers
W piątek dotarł do siedziby średzkiej służby drogowej. Za kilka dni trafi na drogi powiatu. Mowa o nowym wielofunkcyjnym ciągniku.

Bezprecedensowe zwycięstwo powiatu »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie ers
Drużyna powiatu średzkiego została zwycięzcą 8. Halowego Turniej Radnych o Puchar Przechodni Przewodniczącego Rady Powiatu w Środzie Śląskiej. W ten sposób monopol Kostomłot i Udanina na wygrane został przełamany.

Ferie w Księginicach »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie Elżbieta Kozik
W ramach ,,Pożytecznych Ferii 2012’’ organizowanych przez Fundację Wspomagania Wsi w świetlicy wiejskiej w Księginicach dzieci i młodzież realizowały projekt pod hasłem „Moja wieś w Internecie”.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Wisława Szymborska nie żyje »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie opr. bom
W Krakowie zmarła Wisława Szymborska, poetka, eseistka, laureatka literackiej Nagrody Nobla. Zmarła we śnie. Miała 89 lat.

Dla Babci i Dziadka »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie red
24 stycznia dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Jarząbkowicach zaprosiły wszystkie babcie i dziadków - mieszkańców wsi na poczęstunek z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Pierwsza sesja w 2012 roku »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie rfp
26 stycznia odbyła się XV sesja Rady Powiatu w Środzie Śląskiej. Głównym punktem obrad była analiza poniesionych w poprzednim roku kalendarzowym wydatków na wynagrodzenie nauczycieli oraz ocena bazy dydaktycznej w podległych placówkach.

Apel o ratowanie kotów »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie red
Apelujemy i prosimy o otwieranie okienek piwnicznych. Pozwólmy bezdomnym kotom schronić się przed mrozem. Wpuszczajmy je do ciepłych i bezpiecznych miejsc, aby nie zamarzały na dworze lub ginęły chowając się w silnikach samochodów!

Zobacz ''Kierownictwo UB i SB na Ziemi Średzkiej'' »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie ers
17 lutego w średzkim muzeum otwarta zostanie wystawa „Twarze Średzkiej Bezpieki”. Swoim patronatem objął ją starosta Sebastian Burdzy.

Dzisiaj
Środa 12 maja 2021
Imieniny
Dominika, Imeldy, Pankracego

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl