Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 29 informacji. Wszystkie poniżej.

Ogródki dla chętnych »
Tekst opublikowany 2012-06-21, opracowanie (prg)
Atrakcyjną ofertę zwłaszcza dla młodych rodzin ma Rodzinny Ogród Działkowy im. XX-lecia w Środzie Śląskiej.

8 medali do Środy »
Tekst opublikowany 2012-06-21, opracowanie (bb/prg)
10 czerwca w sali AWF we Wrocławiu odbyły się dwie edycje zawodów w karate. Średzcy karatecy, najmłodsi podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza, przywieźli z nich osiem medali.

Biesiadni wygrywają »
Tekst opublikowany 2012-06-21, opracowanie (prg)
Od 9 do -10 czerwca w Stroniu Śląskim odbyła sie międzynarodowa pograniczna impreza "SMACZNE STROŃSKIE DNI, POLSKO - CZESKI WACHLARZ POTRAW”.

Polsko-czesko i niemiecko »
Tekst opublikowany 2012-06-21, opracowanie (j.l.)
Młodzi Czesi oprócz zawiązania pierwszych kontaktów ze swoimi równolatkami, mieli okazję m.in. wystąpić w sobotę na głównej scenie tegorocznych Dni Środy Śląskiej. I było czego posłuchać.

Międzynarodowe Święto Rodziny »
Tekst opublikowany 2012-06-21, opracowanie Magdalena Werno-Sierszeń
Festyn, piknik czy impreza plenerowa wpisała się na dobre w karty kalendarza jako Międzynarodowe Święto Rodziny. Ten dzień stał się odpowiednikiem Dnia Dziecka, który jest hucznie obchodzony również w Szkole Podstawowej w Mieczkowie. To niemalże szkolna tradycja.

Sukces gimnazjalisty »
Tekst opublikowany 2012-06-21, opracowanie UG
Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Kostomłotach od lat ma swoich reprezentantów w tym prestiżowym konkursie organizowanym corocznie przez Polski Czerwony Krzyż. Konkurs obejmuje szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne.

Trzy pierwsze miejsca »
Tekst opublikowany 2012-06-21, opracowanie UG
Podczas VII Ogólnopolskiego Festiwalu Sportu i Zdrowia w Sierakowie wśród wielu sportowych reprezentantów Dolnego Śląska znaleźli się sportowcy z Gminy Kostomłoty, którzy odnieśli sukcesy zasługujące na szczególne podziękowania i gratulacje.

Na sportowo w Wichrowie »
Tekst opublikowany 2012-06-21, opracowanie UG
Pomimo złej aury, która od kilku dni nawiedza naszą okolicę, 1 czerwca w Wichrowie zorganizowano Dzień Dziecka. Po południu dzieci licznie przybyły do świetlicy.

Zbliża się Polcon 2012 »
Tekst opublikowany 2012-06-19, opracowanie red.
Wielkimi krokami zbliża się święto wszystkich miłośników fantastyki. Pod koniec sierpnia, pierwszy raz we Wrocławiu, zostanie zorganizowany Polcon 2012, czyli Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki. Wśród wielu zaproszonych gości znaleźli się Erich von Daniken i Andrzej Sapkowski. Od dziś czynne jest wrocławskie biuro konwentu.

Wrocławski Bieg Nadziei »
Tekst opublikowany 2012-06-16, opracowanie red.
Rozpoczęły się zapisy do Wrocławskiego Biegu Nadziei, który odbędzie się 30 czerwca w sobotę. Bieg oraz towarzysząca mu impreza na Stadionie Olimpijskim ma na celu zebranie pieniędzy na leczenie i rehabilitację chorego na raka wrocławskiego studenta Kuby Piśmiennego. Organizatorzy zapewniają uczestnikom i kibicom kosmiczne przeżycia rodem z Gwiezdnych Wojen oraz wegetariański poczęstunek prosto z Indii.

Sokoły powracają »
Tekst opublikowany 2012-06-11, opracowanie red.
Osiem młodych sokołów wędrownych zamieszkało dzisiaj w sztucznych gniazdach na terenie Nadleśnictwa Żmigród. Te drapieżniki są jednym z najrzadszych gatunków w Polsce.
Zdjęć: 7  

Jak wybrać dom opieki dla bliskiej osoby? »
Tekst opublikowany 2012-06-11, opracowanie red.
Nie każdy ma możliwość zapewnienia bliskiej, starszej lub chorej osobie właściwej opieki w domu rodzinnym. Zazwyczaj, w takiej sytuacji opiekun zaczyna myśleć nad skorzystaniem w usług domu opieki. Instytucji oferujących opiekę nad osobami starszymi lub niesamodzielnymi jest coraz więcej. W obliczu starzenia się społeczeństwa w wymiarze globalnym zapotrzebowanie na tego typu usługi społeczne będzie wzrastać. W jaki sposób wybrać dom opieki i co powinniśmy wziąć pod uwagę – doradzają eksperci Tena Solutions

Awans MKS Kostomłoty »
Tekst opublikowany 2012-06-06, opracowanie UG
3 czerwca 2012 r. mecz rozegrany pomiędzy drużyną MKS KOSTOMŁOTY A CZARNI KULIN zakończył się wynikiem 2:1. Tym samym w „meczu o wszystko” drużyna MKS KOSTOMŁOTY awansowała do A klasy.

Daj sobie szansę! My ci pomożemy »
Tekst opublikowany 2012-06-06, opracowanie .
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mieczkowie i Gimnazjum w Kostomłotach drugi rok realizują zajęcia dodatkowe w ramach projektu "Daj sobie szansę! My ci pomożemy". Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Programu Operacyjny Kapitał Ludzki na lata 2007 - 2013 Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach.

Zarzuć sieci współpracy »
Tekst opublikowany 2012-06-06, opracowanie UG
Gmina Kostomłoty jest partnerem w projekcie „Twoja Wiedza Twoja Firma – Zarzuć sieci współpracy”. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i realizowany przez Venom Systems Sp. z o.o.

Poświęcenie Nepomucena »
Tekst opublikowany 2012-06-06, opracowanie UG
20 maja w Świdnicy Polskiej odbyło sie poświęcenie odrestaurowanej figury Św. Jana Nepomucena. Wydarzeniu towarzyszyła wizyta profesora Rudolfa Lenz, który w imieniu ministra Bernda Neumana pełnomocnika Rządu Republiki Federalnej Niemiec ds. Kultury i Mediów gratulował mieszkańcom Świdnicy Polskiej wspaniałego wydarzenia.

Anioły z jednym skrzydłem »
Tekst opublikowany 2012-06-06, opracowanie UG
Wybór patrona to jedna z najważniejszych decyzji w życiu każdej szkoły, bowiem patronem powinna zostać osoba , której życie i działalność służą pokoleniom. To autorytet reprezentujący treści i wartości bliskie dzieciom i młodzieży. Uczeń powinien identyfikować się z patronem swojej szkoły i mieć do niego emocjonalny stosunek.

Dwie wystawy »
Tekst opublikowany 2012-06-06, opracowanie (opr. ers)
„Skarby Dolnego Śląska” oraz „Twarze Średzkiej Bezpieki” to wystawy czasowe aktualnie prezentowane w średzkim muzeum. Warto je zobaczyć nim opuszczą naszą placówkę.

Nagroda za ciężką pracę »
Tekst opublikowany 2012-06-06, opracowanie (opr. ers)
W maju uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wzięli udział w wycieczce do Warszawy, która była nagrodą w ogólnopolskim konkursie historyczno - modelarskim „Bitwa Warszawska 1920”.

Szlachetna paczka  »
Tekst opublikowany 2012-06-06, opracowanie (opr. ers)
Jeżeli chcesz mądrze pomagać potrzebującym i zdobyć doświadczenie w zarządzaniu, to właśnie nadarza się ku temu świetna okazja. SZLACHETNA PACZKA szuka liderów, którzy zorganizują akcję w swojej okolicy. Nabór trwa do 15 czerwca.

Jeden wyjazd, wiele atrakcji »
Tekst opublikowany 2012-06-06, opracowanie (ers)
W maju beneficjenci projektu realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Środzie Śl. wzięli udział w czterodniowej wycieczce na Pomorze. Wyjazd miał charakter integracyjno-edukacyjny.

Obwieszczenie starosty średzkiego »
Tekst opublikowany 2012-06-06, opracowanie .
OBWIESZCZENIE STAROSTY ŚREDZKIEGO O WYDANIU DECYZJI O ZEZWOLENIU NA REALIZACJĘ INWESTYCJI DROGOWEJ

Rozgrzewka przed EURO »
Tekst opublikowany 2012-06-06, opracowanie (ers)
Mecz uczniowie PZSP nr 1 vs pracownicy starostwa był jedną z atrakcji Festynu Zdrowia. O zwycięstwie urzędników zadecydował złoty rzut karny!

Festyn z przesłaniem  »
Tekst opublikowany 2012-06-06, opracowanie (ers)
W ramach ogólnopolskiego konkursu „Czas na zdrowie” 24 maja w PZSP nr 1 w Środzie Śląskiej odbył się festyn propagujący zdrowy styl życia oraz ekologię.

Słodkie cegiełki  »
Tekst opublikowany 2012-06-06, opracowanie (ers)
Ponad 800 zł zebrała Młodzieżowa Rada Powiatu Średzkiego na potrzebujące dzieci z miejscowości Manazary. Cegiełką w tej akcji był kawałek domowego ciasta.

Psy w dobre ręce »
Tekst opublikowany 2012-06-06, opracowanie (prg)
Jeszcze na wstępie burmistrz Środy Śląskiej Bogusław Krasucki zgłosił wniosek o uzupełnienie porządku obrad o dodatkowe trzy projekty uchwał, w tym odnośnie zwolnienia z opłaty podatku za posiadanie psa dla osób, które zaadoptują bezdomne czworonogi przekazane przez gminę. Co ważne, przed oddaniem każdego psa w ręce nowego właściciela, gmina zapewnia sterylizację, odrobaczenie i szczepienie.

Marek mistrzem Europy »
Tekst opublikowany 2012-06-06, opracowanie UM
Od 25 do 27 maja w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale rozgrywano Mistrzostwa Europy w karate Fudokan. Gościem honorowym mistrzostw był twórca stylu karate Fudokan prof. dr Ilija Jorga (Soke).

Walne zebranie  »
Tekst opublikowany 2012-06-06, opracowanie red.
19 czerwca o godz. 15.30, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej, odbędzie się Walne Zebranie Członków Towarzystwa Miłośników Ziemi Średzkiej.

Patriotyzm i przysposobienie obronne »
Tekst opublikowany 2012-06-06, opracowanie bom
Szkoła w Lutyni chce uczyć patriotyzmu i przysposobienia obronnego. W maju placówka nawiązała współpracę z wyższą uczelnią wojskową z Wrocławia.

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl