Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 44 informacji. Wszystkie poniżej.

Miękinia rules! »
Tekst opublikowany 2012-09-27, opracowanie (p.z.w.)
Mimo, że po raz trzynasty, to bez grama przysłowiowego pecha, za to w koleżeńskiej atmosferze i w dobrych humorach - spotkali się uczestnicy Powiatowych Spławikowych Zawodów Wędkarskich, organizowanych naprzemian przez Koła PZW w Środzie Śląskiej, Malczycach i Miękini.

Dobra wróżba i zachęta »
Tekst opublikowany 2012-09-27, opracowanie (red/BB)
Udanie zainaugurowali nowy sezon średzcy karatecy. W Prochowicach pokazali co potrafią podczas XI Ogólnopolskiego Turnieju Karate, zorganizowanego przez klub karate TORA LEGNICA.

Jesienne górne C »
Tekst opublikowany 2012-09-27, opracowanie red
Mocnym i różnorodnym akcentem rozpoczęły jesienny sezon kulturalny średzkie placówki kulturalne i nie tylko. Na dobry początek swego rodzaju triduum... kulturalne zaproponowały Dom Kultury i Muzeum Regionalne.

Młodziki na szczycie »
Tekst opublikowany 2012-09-27, opracowanie (red)
Trwa, i oby jak najdłużej, dobra passa młodzików średzkiej Polonii w Dolnośląskiej Lidze Młodzików.

Średzcy policjanci nieźle kopali »
Tekst opublikowany 2012-09-26, opracowanie pol
Na stadionie miejskim w Polkowicach odbył się turniej piłki nożnej z udziałem drużyn policyjnych o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Polkowicach, w którym średzcy policjanci zajęli IV miejsce, poprawiając swoją lokatę o jedną pozycję w porównaniu do zeszłorocznej edycji.

Basen - już w piątek otwarcie »
Tekst opublikowany 2012-09-24, opracowanie um
Prace budowlane rozpoczęto jesienią roku 2010. Teraz już tylko niespełna tydzień dzieli nas od otwarcia Średzkiego Parku Wodnego.

Nalot na dziuplę »
Tekst opublikowany 2012-09-24, opracowanie pol
Podczas zasadzki wpadło trzech mężczyzn podejrzewanych o kradzież aut i paserstwo części samochodowych pochodzących z kradzieży. Dolnośląscy funkcjonariusze na terenie posesji pod Wrocławiem ujawnili i odzyskali dwa skradzione pojazdy o wartości ok. 100 tysięcy złotych.

Skusiła go… drabina »
Tekst opublikowany 2012-09-24, opracowanie pol
Średzcy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku złodzieja drabiny o wartości 600 złotych. Mężczyzna przechodząc obok opartej o ścianę trzyczęściowej aluminiowej drabiny postanowił ją sobie zabrać. 23-latek trafił do policyjnego aresztu … już po raz drugi w przeciągu niespełna dwóch tygodni. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany bez prawa jazdy z trefnym towarem »
Tekst opublikowany 2012-09-20, opracowanie pol
Średzcy policjanci podczas kontroli drogowej zatrzymali 23-latka, który w swoim samochodzie przewoził skradzione metalowe elementy. Ponadto, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz odpowie przed sądem, grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci w szkole »
Tekst opublikowany 2012-09-19, opracowanie pol
Kolejne spotkanie policjantów z dziećmi w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” miało miejsce w Szczepanowie. Jak zawsze dzieci zadawały wiele pytań, często niezwykle skomplikowanych. Nic dziwnego, przecież zerówkowicze i pierwszoklasiści to wymagający słuchacze, którzy nie zadowalają się prostymi odpowiedziami.

Slip w Malczycach prawie gotowy! »
Tekst opublikowany 2012-09-19, opracowanie Marcin Golemo
15 września grupa fascynatów Odry i żeglarstwa ponownie zebrała się celem budowy slipu dla łodzi, w okolicach byłej przeprawy promowej.

Małe okno na świat otwarte »
Tekst opublikowany 2012-09-19, opracowanie (prg)
Kolejni aktywni na ziemi średzkiej pokazali na co ich stać. Po sierpniowym otwarciu w Słupie, kolejny obiekt użyteczności publicznej wybudowany przez mieszkańców dla mieszkańców oddano do użytku tym razem w Chwalimierzu.

Ukradł 170 szuflad za 17 tys. zł  »
Tekst opublikowany 2012-09-18, opracowanie pol
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji Środzie Śląskiej zatrzymali 40-letniego mieszkańca gminy Środa Śląska, który okradał swojego pracodawcę.

Dzieci w celi średzkiego aresztu »
Tekst opublikowany 2012-09-18, opracowanie pol
Chętnych do zwiedzenia policyjnego aresztu było wielu, wielu było też odważnych, którzy pozwolili zamknąć się w celi. Po twarzach można było poznać, jak wielkie to było przeżycie.

Spotkanie rzemieślników »
Tekst opublikowany 2012-09-17, opracowanie Lesław Lech
W środę 19 września o godz. 15 w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Środzie Śląskiej, odbędzie się spotkanie prezesa Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej Zbigniewa Ładzińskiego z rzemieślnikami.

Uroczysty poniedziałek »
Tekst opublikowany 2012-09-17, opracowanie (prg)
Dzisiaj w Środzie Śląskiej odbędą się uroczystości związane z 73. rocznicą napaści Związku Radzieckiego na Polskę i obchodzonym w tym samym terminie Dniem Sybiraka.

Łup zastawił w lombardzie »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie pol
Wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego, 23-letni sprawca ukradł telefon komórkowy o wartości 1200 zł. Średzcy policjanci już następnego dnia ustalili tożsamość i odzyskali skradzione mienie. Zatrzymany mężczyzna odpowie teraz przed sądem, zresztą kolejny raz.

Zapraszamy na targi pracy »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie (ers)
Starostwo Powiatowe oraz Powiatowy Urząd Pracy w Środzie Śląskiej zapraszają absolwentów, osoby bezrobotne oraz poszukując pracy na VIII Powiatowe Targi Pracy, które odbędą się w piątek 28 września w starostwie.

Warsztaty letnie w Lutyni »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie ug
W Lutyni odbywały się letnie warsztaty dla dzieci i młodzieży organizowane przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini oraz Towarzystwo Przyjaciół Lutyni.

Unia dofinansuje świetlice  »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie ug
Rada Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich” przyznała środki finansowe na realizację dwóch zadań gminnych tj. „Doposażenie świetlic wiejskich w Krępicach i Mrozowie” oraz „Remont i modernizacja świetlicy wiejskiej w Radakowicach”.

Remont świetlicy w Zaborze Wielkim »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie ug
Jeszcze w maju Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyznał środki finansowe na realizację 85 przedsięwzięć wdrażanych w ramach Odnowy Dolnośląskiej Wsi. Wśród zadań, które otrzymały dofinansowanie w kwocie 30 tys. zł, znalazło się przedsięwzięcie zgłoszone przez gminę Miękinia „Remont świetlicy wiejskiej w Zaborze Wielkim wraz z wyposażeniem”.

KADRowa jesień »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie (dk/prg)
Jesień idzie (nie ma na to rady). Na ciekawe popołudnia i wieczory z filmem różnym i ciekawym zaprasza Kino KADR. W najbliższym czasie zobaczymy:

Oświatowe wieści z ZOPO »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie (oprac. PRG)
Rok szkolny rozpoczęty. Sporo działo się w gminnej oświacie także w czasie wakacji. Jesień pod znakiem edukacji także zapowiada się ciekawie.

Pojedzie na Wileńszczyznę  »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie r
Powiatowe Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno Pedagogicznej w Wołowie realizuje projekt „Śladami Dziedzictwa Narodowego na Kresach Wschodnich - edukacja patriotyczna” w ramach którego organizowane jest szkolenie wyjazdowe dla 40 nauczycieli historii dolnośląskich szkół do Wilna w dniach 14-19 września.

Nowe boisko przekazane »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie rr
Zakończono prace przy boisku piłkarskim ze sztuczną nawierzchnią w Malczycach przy ul. Dworcowej.

Przyjaciele z Sierentz »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie ug
W ramach Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej – Kostomłoty 2012 i Dożynek Gminnych Kostomłoty 2012 gmina Kostomłoty gościła delegację z Sierentz.

Przezwyciężyć niemoc »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie ug
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kostomłotach nadal realizuje projekt systemowy „Przezwyciężyć niemoc” współfinansowany przez Unię Europejską z e środków Europejskiego Funduszu Społecznego w Ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji. Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy Społecznej

Inauguracja roku szkolnego  »
Tekst opublikowany 2012-09-13, opracowanie (ers)
Blisko tysiąc uczniów 3 września rozpoczęło naukę w szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Średzki. Na uroczystych apelach nie zbrakło przedstawicieli powiatu

Korona z Osieka najpiękniejsza »
Tekst opublikowany 2012-09-13, opracowanie ers
Sołectwo Osiek po niedługiej przerwie, znów sięgnęło po najwyższy laur w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy Powiatu Średzkiego.

Zmiany w placówce »
Tekst opublikowany 2012-09-13, opracowanie (ers)
Od 1 września obowiązki dyrektor poradni psychologiczno-pedagogicznej pełni Halina Sikora-Grabowska. Dzień wcześniej starosta powiatu oficjalnie podziękował ustępującej dyrektor.

Skromnie, lecz z szacunkiem »
Tekst opublikowany 2012-09-13, opracowanie (ers)
Mimo wielu wydarzeń 1 września nie zapomniano o 73. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Dożynki w Kostomłotach już za nami! »
Tekst opublikowany 2012-09-13, opracowanie ugr
Mieszkańcy gminy Kostomłoty w niedzielę 26 sierpnia uroczyście podziękowali za zabrane plony. Mszą Świętą Dziękczynną w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kostomłotach celebrowaną przez księdza biskupa Edwarda Janiaka rozpoczęto uroczystości dożynkowe.

Zasłużona dla Malczyc »
Tekst opublikowany 2012-09-13, opracowanie rr
Podczas inauguracji roku szkolny w Szkole Podstawowej w Malczycach miłym akcentem było wręczenie tytułu „Zasłużony dla Malczyc i gminy Malczyce”. Otrzymała go pani Wiesława Konieczna – długoletnia dyrektor szkoły podstawowej.

Dożynki Wiejskie w Dębicy »
Tekst opublikowany 2012-09-13, opracowanie ug
W Dębicy odbyły się Dożynki Wiejskie zorganizowane przez Radę Sołecka, mieszkańców oraz sołtysa Wsi.

Sukces gimnazjalisty »
Tekst opublikowany 2012-09-13, opracowanie ug
W czasie wakacji zostały ogłoszone wyniki konkursu matematycznego, organizowanego przez Wydział Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Dolnośląska inauguracja roku szkolnego w Pisarzowicach »
Tekst opublikowany 2012-09-13, opracowanie ug
3 września o godz. 8 prawie 500 tys. dolnośląskich uczniów rozpoczęło nowy rok szkolny. Wojewódzka inauguracja roku szkolnego odbyła się w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Pisarzowicach.

Trzecie partnerstwo rozpoczęte »
Tekst opublikowany 2012-09-13, opracowanie (prg)
Trzecią w ogóle, drugą w roku bieżącym, umowę o współpracy partnerskiej podpisano w Środzie Śląskiej 7 września. Gminę Środa Śląska reprezentował burmistrz Bogusław Krasucki. Mer Oleg Jarosławowicz Omeljan reprezentował ukraińskie miasto Kamionka Buska.

Święto udane i ciekawe »
Tekst opublikowany 2012-09-13, opracowanie (prg, fot. J. Leginowicz)
Ósme święto wina w Środzie Śląskiej przeszło do historii. Nie będzie ryzykownym stwierdzenie, że zaliczyć je można do bardziej udanych.

Czytelniczo i sportowo »
Tekst opublikowany 2012-09-12, opracowanie PRG
Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej i średzki Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na kolejne „Spotkanie z gwiazdą sportu”.

Uroczysty poniedziałek »
Tekst opublikowany 2012-09-12, opracowanie (prg)
Już w najbliższy poniedziałek (17 wrzęsnia) w Środzie Śląskiej odbędą się uroczystości związane z 73. rocznicą napaści Związku Radzieckiego na Polskę i obchodzonym w tym samym terminie Dniem Sybiraka.

Stalowi złodzieje »
Tekst opublikowany 2012-09-11, opracowanie pol
Trzech mężczyzn od półtora roku okradało zakład, w którym pracowali. Policjanci udowodnili im co najmniej 50 kradzieży. Złodzieje zatrudnieni byli w jednym z zakładów na terenie gminy Miękinia.

Basen i kino na zakończenie wakacji »
Tekst opublikowany 2012-09-10, opracowanie LeV
Na zakończenie wakacji, dzieci uczęszczające na zajęcia świetlic środowiskowych w gminie Udanin, wyjechały do kina i Parku Wodnego.

Mieszkańcy ulicy Jana w Malczycach mają nową drogę »
Tekst opublikowany 2012-09-10, opracowanie ug
29 sierpnia nastąpił odbiór końcowy zadania pn.: Przebudowa drogi wraz z odwodnieniem oraz budowa fragmentu kanalizacji sanitarnej i wodociągowej ul. Jana w Malczycach.

Nowa wiceprzewodnicząca Rady Gminy  »
Tekst opublikowany 2012-09-10, opracowanie ug
3 września odbyła się sesja Rady Gminy Malczyce. Jednym z punktów w programie sesji był wybór drugiego wiceprzewodniczącego Rady Gminy zgodnie z nowym obowiązującym statutem gminy.

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl