Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 106 informacji. Wszystkie poniżej.

Narkotykowe porachunki »
Tekst opublikowany 2012-11-30, opracowanie pol
18-latek został zaatakowany przez trzech mężczyzn, którzy przyjechali do niego, aby kupić narkotyki. W pewnym momencie napastnicy zaczęli pokrzywdzonego kopać i uderzać pięściami. Jeden z napastników wyciągnął nóż i zadał cztery ciosy w plecy i brzuch. Sprawcy zabrali 18-latkowi 110 złotych oraz 5 gram metaamfetaminy, a następnie odjechali…

Apartament w górach: gdzie i za ile można kupić? »
Tekst opublikowany 2012-11-30, opracowanie oto
Na południu Polski dostępnych jest ponad 70 nowych inwestycji, w których można kupić apartament typu second home. Wielu deweloperów gwarantuje też stały najem i wypłatę zysków w wysokości ok. 8 proc. rocznie. Ceny zaczynają się od 4.460 zł za m kw.
Zdjęć: 3  

AIESEC – międzynarodowe praktyki i wolontariat »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie AIESEC
Rozpoczęła się rekrutacja na Międzynarodowego Programu Praktyk Zagranicznych. Można trafić w tak egzotyczne miejsca jak: Indie, Malezja, Chiny, Brazylia czy Nigeria. Taką szansę daje AIESEC.
Zdjęć: 1  

Skocz na piwo do czeskiej Pragi  »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie oto
Stolica Czech to wymarzone miejsce na weekendowy wypad. Odwiedzając to urokliwe i magiczne miasto, zobaczysz jak w każdym kuflu słynnego czeskiego złocistego napoju odbija się jego wolny duch

„Poloneza” czas zwodować »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie red
Wrocławski Urząd Żeglugi Śródlądowej od pewnego czasu próbuje „zwodować” część swojego już niepotrzebnego majątku. Do sprzedaży wystawił osobowego Poloneza.
Zdjęć: 3  

Gospodarki słabną - paliwo w dół – o ile jeszcze? »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Na stacjach ceny paliw poszły w dół, ale na tym nie koniec. Przed świętami powinno być jeszcze taniej. Cena diesla spadnie nawet do poziomu 5,60 zł za litr, za benzynę E 95 zapłacimy 5,50 zł, a droższa etylina 98 osiągnie poziom 5,75 zł za litr. Za litr autogazu będziemy płacić podobnie jak teraz.

Diesel odchodzi w przeszłość? »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie (PR/INTERIA.PL)
Wygląda jednak na to, że dni diesli są już policzone. Klienci udający się po nowy samochód do salonu niechętnie decydują się na auto z silnikiem o zapłonie samoczynnym.

Zjedz śniadanie z Dreamlinerem »
Tekst opublikowany 2012-11-27, opracowanie plw
W sobotę 1 grudnia 2012 roku na wrocławskim lotnisku wyląduje kolosalny Dreamliner, jeden z najnowocześniejszych samolotów pasażerskich świata. Dzięki staraniom Portu Lotniczego Wrocław mieszkańcy miasta i regionu będą mieli niepowtarzalną okazję przyjrzenia się maszynie. Zapraszamy na śniadanie z Dreamlinerem.

5 najbardziej nietypowych noclegów w Polsce »
Tekst opublikowany 2012-11-27, opracowanie pr
Spanie to nie tylko nocleg. Można się o tym przekonać przeglądając najciekawsze propozycje miejsc noclegowych w Polsce. Nocleg na deskach teatru, lub scenie kina, na Dzikim Zachodzie czy w sklepie graficiarskim od teraz nie jest tylko snem, ale stało się rzeczywistością.
Zdjęć: 3  

Do Miękini trafi 21 mln złotych! »
Tekst opublikowany 2012-11-26, opracowanie oto
Ponad 15 milionów złotych z Programu Infrastruktura i Środowisko trafi do Miękini na budowę 21 kilometrów kanalizacji i 9 przepompowni ścieków. Wartość wszystkich inwestycji w gminie jest szacowana na 21 milionów złotych!
Zdjęć: 3  

Wyniki kontroli w szkole »
Tekst opublikowany 2012-11-26, opracowanie R.K
W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Udaninie, Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, przeprowadziło ewaluację zewnętrzną. Zespół wizytatorów poddał szczegółowej kontroli dwa obszary pracy szkoły: procesy zachodzące w szkole i przedszkolu oraz funkcjonowanie szkoły i przedszkola w środowisku lokalnym.
Zdjęć: 1  

Kredyt? Czego nie robić, żeby go dostać »
Tekst opublikowany 2012-11-25, opracowanie oto
Nawet jeśli nie potrzebujemy pożyczki do realizacji marzeń, to czasem ratuje nas z życiowych opresji. Co, jeśli wtedy odbijamy się od bankowych drzwi? Co zrobić, a czego nie robić, żeby zwiększyć szanse na konieczny lub wymarzony kredyt? Ile kredytów zaciągamy w dolnośląskim?

18 600 eksmisji tylko w jednym miesiącu! »
Tekst opublikowany 2012-11-23, opracowanie Emmerson S.A.
Od 2007 r. dokonano na wniosek banków 400 tys. eksmisji, w tym rekordową liczbę 18 600 w czerwcu bieżącego roku. W wyniku rosnącej presji hiszpańskie banki porozumiały się niedawno w sprawie wstrzymania na dwa lata eksmisji najbardziej zadłużonych właścicieli. To w Hiszpanii…

Kradli worki z zaprawą i maszyny stolarskie »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie pol
Średzcy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o kradzież kilkudziesięciu worków z zaprawą murarską oraz trzech maszyn stolarskich z jednego z zakładów położonych na terenie gminy Kostomłoty. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie następnego dnia.

Sylwestrowe oferty “widmo” w internecie »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie oto
Święta w zaśnieżonych górach, sylwester na nartach, lub snowboardzie, a potem lampka wina przy kominku... To marzenie nie jednej osoby, która planuje spędzić święta i sylwestra poza domem. Jednak rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej.

Samorząd naprawia cudze błędy »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie (prg)
W potrzebę istnienia dworca autobusowego w Środzie Śląskiej nie wątpi chyba nikt. Z jednej strony niezbędny punkt podróży, z drugiej ważny element wizerunku miasta i jego wizytówka dla osób przejeżdżających przez nasze miasto „tranzytem”.
Zdjęć: 1  

Patriotycznie było w Kostomłotach »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie U.G.
Dla społeczności lokalnej i władz samorządowych Gminy Kostomłoty Święto 11 Listopada jest wyrazem demonstracji uczuć patriotycznych i przywiązania do tradycji.
Zdjęć: 3  

„Magiczny Kapelusz” – tolerancja, szacunek i profilaktyka uzależnień  »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie Monika Majchrzak
By zapobiegać negatywnym zjawiskom, takim jak: odrzucenie czy osamotnienie w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach odbył się spektakl profilaktyczny sfinansowany z funduszy Rady Rodziców i budżetu gminy Kostomłoty przeznaczonego na działania profilaktyczne w gmine.
Zdjęć: 1  

Nowa siedziba POE »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie (ers)
Od kilku dni Powiatowy Ośrodek Edukacji ma nową siedzibę. Jednostka z ul. Wrocławskiej 42 przeniosła się bliżej starostwa i centrum tj. do budynku po Liceum Profilowanym.
Zdjęć: 2  

Certyfikat dla szkoły w Pisarzowicach »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie ug
Na Zamku Książ odbyła się IV Międzynarodowa Konferencja Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień ,,Zarządzanie kapitałem społecznym w szkole wspierającej uzdolnienia uczniów”.
Zdjęć: 1  

Nowe wiaty przystankowe »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie ug
W budżecie gminy na rok 2012 w wykazie zadań inwestycyjnych zaplanowano wymianę 5 wiat przystankowych.
Zdjęć: 1  

Sprawdzian z siatkówki »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie (ers)
Miękinia i Kostomłoty zagrają w finale turnieju siatkówki, który odbędzie się 1 grudnia w sali sportowej SP nr 3 w Środzie Śląskiej. Drużyna powiatu zakończyła sobotnie eliminacje na miejscu III.
Zdjęć: 3  

Konkursy dla zdolnych »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie (ers)
Już od kilku lat Powiatowy Ośrodek Edukacji w Środzie Śląskiej organizuje powiatowe etapy konkursów „zDolny Ślązaczek” i „zDolny Ślązak Gimnazjalista".
Zdjęć: 3  

21 milionów złotych na 21 kilometrów kanalizacji  »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie ug
Minister środowiska potwierdził dofinansowanie ze środków unijnych projektu „Zapewnienie prawidłowej gospodarki wodno-ściekowej aglomeracji Wrocław, w części gminy Miękinia”.

Projekt „Asystent Rodzinny” na ostatniej prostej »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie ug
Od stycznia 2012 r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miękini realizuje projekt systemowy „Asystent Rodzinny” w którym uczestniczy 8 rodzin z terenu Gminy Miękinia.
Zdjęć: 1  

Dzień Niepodległości i święto Zespołu Szkół  »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie ug
Tegoroczne Święto Niepodległości w Gminie Miękinia było wyjątkowe. Tego dnia, nie tylko uczczono odzyskanie niepodległości, ale także obchodzono święto Zespołu Szkół w Miękini.
Zdjęć: 4  

Odnowiony Nepomucen  »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie (rfp)
21 listopada przedstawiciel Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu wraz z pracownikami średzkiego starostwa odebrali po renowacji pomnik św. Jana Nepomucena w Krynicznie.
Zdjęć: 1  

Pomogą pomagającym  »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie (ers)
Bardzo ciekawa okazała się konferencja zorganizowana w średzkim starostwie pt. „Pomagać innym, czyli wolontariat w Powiecie Średzkim”. Uczestnicy wymielili się doświadczeniami, poznali też plany wsparcia średzkiego wolontariatu.
Zdjęć: 1  

Patriotyczne obchody  »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie (ers)
11 listopada w całym kraju obchodzono najważniejsze z narodowych świąt – Święto Niepodległości. Uroczyste obchody odbyły się również w Środzie Śląskiej.
Zdjęć: 4  

Na sesji m.in. o współpracy »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie (prg)
Podziękowania są naturalnym odruchem wobec osób, które mogą pomagać, chcą i pomagają. Od podziękowań rozpoczęła się ostatnia sesja Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej.

Burmistrz Pasterzem Łęgów »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie (prg)
Przedstawiciele trzech sektorów spotkali się w Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury. Okazją był organizowany po raz pierwszy Bal Partnerstwa.
Zdjęć: 1  

XIII igrzyska ze Środą i w Środzie »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie (red)
17 listopada w sali sportowej przy SP3 na ul. Górnej w Środzie Śląskiej odbył się wojewódzki finał XII Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi, rozgrywany tradycyjnie pod patronatem burmistrza Środy Śląskiej Bogusława Krasuckiego.
Zdjęć: 1  

O książkach i pasjach »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie (prg)
Literacki (i rockowy) camper Jakuba Ćwieka i jego rock-ekipy przemierzając Polskę w ramach Rock&Read Festivalu zatrzymał się także w Środzie Śląskiej.
Zdjęć: 2  

ELENI już w niedzielę »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie (prg/fot. www.poezja-spiewana.pl)
Wiedzą o tym pewnie wszyscy, ale przypomnieć warto. ELENI wystąpi w Środzie Śląskiej już w niedzielę 25 listopada.
Zdjęć: 1  

Szpital pluszowego misia »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie ug
Do Publicznego Przedszkola w Malczycach przyjechali studenci należący do Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny przy Akademii Medycznej we Wrocławiu.
Zdjęć: 2  

Oto gwiazdy »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie ug
W Publicznym Przedszkolu w Malczycach odbył się konkurs piosenki „GWIAZDY TO MY”.
Zdjęć: 2  

Dzień Niepodległości w gminie Udanin »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie V.Leńska
Wzruszenie i wdzięczność kombatantów towarzyszyły tegorocznym obchodom Święta Niepodległości w gminie Udanin. Od wielu lat organizatorzy uroczystości Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Udaninie i Urząd Gminy Udanin, dbają o to, aby wszyscy świadkowie i uczestnicy walk o wolność ojczyzny z gminy Udanin, mogli wspólnie z młodym pokoleniem świętować ten szczególny dzień.
Zdjęć: 5  

Skocznia narciarska na Stadionie Narodowym? Apoloniusz Tajner jest za »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie Menstream.pl
Skocznia narciarska na stadionie to nie jest zupełnie nowy pomysł, ponieważ takie obiekty budowano już kilkadziesiąt lat temu. Jeśli tylko znajdą się pieniądze, to konkurs skoków na Narodowym mógłby otwierać sezon - uważa Apoloniusz Tajner, szef Polskiego Związku Narciarskiego.

PE promuje katastroficzny obraz gazu łupkowego  »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie oto
- Przyjmując takie dokumenty zwracamy się przeciwko zmianie energetycznej, przeciwko bezpieczeństwu dostaw, w końcu przeciwko konkurencyjnym cenom. Z tego powodu Konserwatyści i Reformatorzy nie mogą udzielić poparcia temu sprawozdaniu w aktualnym kształcie - mówił w Strasburgu poseł PiS do PE Konrad Szymański w debacie o gazie łupkowym.

Możesz uratować Baronika »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie Aleksandra Czechowska
Nasza walka o życie zwierząt jest czasami bardzo trudna, nie śpimy po nocach, czuwamy nad chorymi zwierzątkami, kosztuje nas to wiele wyrzeczeń wygodnego życia, jeździmy na interwencje do krzywdzonych zwierząt, zabieramy z ulicy potrącone, często nie obywa się bez łez... ale warto.
Zdjęć: 3  

Samołyk w ostrej trasie »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie js
Nowy album Janka Samołyka został nagrany wspólnie z zespołem, który towarzyszy wrocławianinowi na scenie. Po dwóch koncertach zorganizowanych z okazji premiery krążka, nadchodzi czas na całą trasę koncertową.
Zdjęć: 1  

Kogo można przelecieć z marszu - wg. aktora Jana Nowickiego »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie MenStream.pl
Twierdzi, że aktorstwo Polsce przestało istnieć, gdy złotówka nabrała wartości. - Idiociejmy i to jest proces nieuchronny - konstatuje Jan Nowicki i podkreśla, że dawniej aktorzy poświęcali dużo więcej czasu na przygotowanie roli filmowej. Teraz jak zauważa, młodsi koledzy wchodzą w role z marszu - po spektaklu w teatrze pędzą do kabaretu, potem na zdjęcia na planie filmowym. - A z marszu to można przelecieć sąsiadkę, a nie zagrać Wołodyjowskiego tak, jak Tadeusz Łomnicki - kwituje.

Pierwszy bardziej średzki »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie (prg)
Współpraca Gminy Środa Śląska z 10. Wrocławskim Pułkiem Dowodzenia ma już kilkuletnią historię. Dowództwo i żołnierze jednostki z ul. Trzmielowickiej regularnie uczestniczą w uroczystościach państwowych i innych, ważnych dla lokalnej społeczności.
Zdjęć: 3  

W końcu po europejsku na sudeckich stokach »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie rtr
Podczas gdy narciarze i snowboardziści przygotowują sprzęt do zbliżającej się zimy, właściciele ośrodków pracują nad uatrakcyjnieniem oferty. Ostatnim efektem ich starań jest program SudetySKI. Karnet, który pozwala skorzystać z trzech najważniejszych ośrodków narciarskich Sudetów jest już dostępny.

Nastaje mgła »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie rr
Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW PIB Oddział we Wrocławiu ostrzega przed silną mgłą...

Gospodarka słabnie, firmy upadają »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Od czterech lat rośnie liczba upadających w Polsce firm. W tym roku może przekroczyć 900, czyli wzrost o ponad jedną czwartą, w porównaniu do 2011 roku. Z jeszcze większym nasileniem tego zjawiska będziemy mieć do czynienia w przyszłym roku.

Oświadczenie wrocławskiej PO »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie rtr
W nawiązaniu do artykułu „Huskowski: Nie mamy szans z Dutkiewiczem”, który ukazał się w Gazecie Wrocławskiej (Polska The Times) 09.11.2012r., informujemy:

Lance Armstrong został pogrzebany żywcem – mówi Bartosz Huzarski  »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie MenStream.pl
Uważa, że afera Armstronga to strzał w kolano i umacnianie przekonania, że kolarstwo to najbardziej wspomagany sport na świecie. Podkreśla również, że Ameryka zabiła swoją największą gwiazdę i to bez żadnego dowodu. Bartosz Huzarski broni kolarza wszechczasów i opowiada jak doping zniszczył wizerunek tej dyscypliny.

Fundusze zmieniają Dolny Śląsk »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie umwd
Dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu od 2007 roku na Dolny Śląsk trafiło prawie 1,2 mld euro, czyli niemal 5 mld złotych. O inwestycjach, jakie udało się dzięki nim zrealizować rozmawiano dziś podczas konferencji „Eurofundusze na Dolnym Śląsku”.
Zdjęć: 3  

3,5 promila i autostradą pod prąd! »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie pol
Policjanci na autostradzie A4 zatrzymali jadącego „pod prąd” nietrzeźwego kierowcę samochodu osobowego. Mężczyzna miał w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu.
Zdjęć: 1  

Grozi nam islamski potop? »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie MenStream.pl
Na szerokie wody wypłynął dzięki scenariuszowi do filmu 300 mil do nieba, w którym dwóch chłopców ukrytych w podwoziu ciężarówki uciekało z PRL. Dziś Cezary Harasimowicz nie ma nic przeciwko dalszej emigracji i szukaniu sobie lepszego miejsca do życia niż Polska. Choć jest potomkiem polskich Tatarów, przestrzega emigrantów przed islamem w radykalnym wydaniu, który - jego zdaniem - ma na Zachodzie dobre warunki do rozwoju.

Ćwierć wieku za fałszerstwa i skimming? »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie pol
Nawet do 25 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, zatrzymanym przez policjantów z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu za fałszowanie kart płatniczych i posługiwanie się nimi podczas transakcji dokonywanych w sklepach.
Zdjęć: 3  

Pątnicy na Drodze św. Jakuba »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie Anna Janczara/ Punkt CAMINO Nysa
Ponad 150 osób wzięło udział w przejściach kilkunastoma polskimi odcinkami Drogi św. Jakuba, które miały miejsce w ostatnią sobotę. Pątnicy chcieli w ten sposób przypomnieć 30-tą rocznicę ogłoszenia w Santiago de Compostela przez Jana Pawła II „Aktu Europejskiego” oraz 25-tą rocznicę uznania Drogi św. Jakuba za pierwszy Europejski Szlak Kulturowy. Grupa sympatyków Camino de Santiago przebywała także w Santiago, a w Głuchołazach odsłonięta została figura Apostoła pielgrzymów.

Zawalczmy o żużlową Spartę! »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie Bartek Czekański
Hej Drodzy Wrocławscy Kibice Żużla! Co jest z Wami? Dlaczego nie podejmujecie walki o swoją ukochaną Spartę?! I to mają być wojownicy Sparty? Właśnie miasto ustala budżet na 2013 rok i raczej nie widzi możliwości żadnej pomocy dla żużlowego WTS-u. Brakuje dobrej woli. A Wy śpicie? Czyżby na placu boju został już tylko stary, wyboksowany Czekański? Kochani, razem i osobno piszcie mejle, petycje i protesty do prezydenta Rafała Dutkiewicza, do Ratusza, do Rady Miejskiej, do poszczególnych radnych, wreszcie do mediów, które zresztą akurat żużlowi są na ogół życzliwe. Spartanie do boju!

Siatkarski finał - zaproszenie »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie um
Już w tę sobotę (17 listopada) w sali sportowej przy SP3 na ul. Górnej odbędzie się wojewódzki finał XII Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi, rozgrywany tradycyjnie pod patronatem burmistrza Środy Śląskiej Bogusława Krasuckiego.

W kopalni, w siodle, na safari - nietypowe pomysły na Sylwestra »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie AB
Sylwester zbliża się wielkimi krokami, a nie każdy z nas podjął decyzję o tym gdzie i jak go spędzić. W zależności od upodobań, możemy wybierać pośród setek propozycji standardowych bali lub dedykowanych imprez takich jak: sylwester dla singli, studentów, zakochanych czy rodzin z dziećmi.

Przyszedł po rower, a ukradł aparat, biżuterię i… puszkę piwa  »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie pol
Średzcy policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca gminy Miękinia, który wykorzystując nieobecność swoich znajomych, okradł ich. Jego łupem padł cyfrowy aparat fotograficzny oraz biżuteria o łącznej wartości 1000 zł.

Udusił 8 - miesięcznego psa  »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie pol
Policjanci z powiatu jeleniogórskiego zatrzymali mężczyznę, który ze szczególnym okrucieństwem zabił 8 - miesięcznego pieska swojej konkubiny. Sprawca udusił zwierzę.

Wrocławskie lotnisko najlepsze w Polsce  »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie ret
Podróżni zdecydowali, że to Port Lotniczy Wrocław zasłużył na prestiżowy tytuł Lotniska Przyjaznego Pasażerowi 2012. W tegorocznym plebiscycie portalu pasażer.com wrocławskie lotnisko wyprzedziło wszystkie pozostałe porty lotnicze.

Konkurs NAJLEPSZY DZIELNICOWY 2012 »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie
Rusza konkurs na najlepszego dzielnicowego organizowany przez Komendę Powiatową Policji w Środzie Śląskiej przy współudziale lokalnych gazet, portali internetowych oraz urzędów gmin i Starostwa Powiatowego. O tym, kto otrzyma ten tytuł, zdecydują mieszkańcy powiatu, głosując na swoich kandydatów.

Co dalej z Chinami? »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Chiny przestały już być "najtańszą fabryką świata". Nowe władze Kraju Środka będą musiały zachęcić rodaków do tego, by wreszcie zaczęli wydawać swoje gigantyczne oszczędności. To przede wszystkim szansa dla eksporterów, którzy walczą o przetrwanie w czasie recesji w Europie.

Dla chcących pomagać »
Tekst opublikowany 2012-11-11, opracowanie (ers)
Starosta Średzki Sebastian Burdzy wraz z Dolnośląskim Centrum Wolontariatu serdecznie zapraszają na konferencję pt.: „Pomagać innymi czyli wolontariat w Powiecie Średzkim”. Spotkanie odbędzie się 15 listopada o godz. 12.00 w sali konferencyjnej starostwa.

Sportowa integracja  »
Tekst opublikowany 2012-11-11, opracowanie (ers)
17 listopada w sali sportowej PZSP nr 1 będzie miał premierę I Samorządowy Turniej Powiatu Średzkiego. Sportowe zmagania gmin i powiatu rozpoczną się od siatkówki.

Największa biało-czerwona w kraju? »
Tekst opublikowany 2012-11-10, opracowanie rt
W niedzielę, 11 listopada, Stadion Wrocław zamieni się w największą w Polsce flagę biało – czerwoną.

Uczcijmy razem odzyskaną niepodległość »
Tekst opublikowany 2012-11-09, opracowanie sp
Starosta Powiatu Sebastian Burdzy i Przewodniczący Rady Powiatu Witold Rutkowski zapraszają mieszkańców powiatu na obchody ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI, 11 listopada br. w Środzie Śląskiej.

34 punkty karne po pościgu »
Tekst opublikowany 2012-11-09, opracowanie red
Miała prawo jazdy od miesiąca i właśnie je straciła. Przez 2 kilometry, między Mazurowicami, a Ruskiem uciekała policjantom. „Zaparkowała” na barierce i próbowała ukryć się w lesie...

Dodatkowy dzień wolny – za 11 listopada? »
Tekst opublikowany 2012-11-09, opracowanie rt
Czy w zamian za przypadający w niedzielę 11 listopada możemy odebrać dodatkowy dzień wolny? Niejasności z tym związane wyjaśnia Bożena Ryszka, prawnik w TGC Corporate Lawyers.

Uroczyste ślubowanie policjantów  »
Tekst opublikowany 2012-11-08, opracowanie pol
W siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyło się uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy Policji. Szeregi dolnośląskiego garnizonu zasiliło kolejnych 77 policjantów i policjantek. W tym roku do służby na Dolnym Śląsku wstąpiło 326 funkcjonariuszy.
Zdjęć: 5  

Wyróżnienie dla starosty i średzkiej geodezji  »
Tekst opublikowany 2012-11-08, opracowanie (ers)
Główny Geodeta Kraju Kazimierz Bujakowski 6 listopada br. uhonorował starostę średzkiego Sebastiana Burdzy odznaką „Za zasługi dla Geodezji i Kartografii”.

Kiełbie nie tylko we łbie »
Tekst opublikowany 2012-11-08, opracowanie (red)
O nieobliczalności i nieprzewidywalności Odry wie chyba każdy. Nasza Najpiękniejsza także pokazała, na co ją stać.

Środa Śląska – drugie miejsce »
Tekst opublikowany 2012-11-08, opracowanie (prg)
Gmina Środa Śląska znalazła się na drugim miejscu wstępnej listy rankingowej wniosków o dofinansowanie inwestycji drogowych w ramach tzw. „schetynówek”.

Polsko-niemiecki dzień patrona »
Tekst opublikowany 2012-11-08, opracowanie (prg)
Wyjątkową oprawę miał tegoroczny dzień patrona Gimnazjum im. Jana Pawła II w Środzie Śląskiej.

Oni mogą pomóc »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie rt
Fundacja ITAKA-Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych realizuje projekt pn. „Działania prewencyjne i informacyjne związane z prowadzeniem telefonu interwencyjnego w sprawie zaginionych dzieci -116 000”. Połączenie jest bezpłatne i całodobowe.

II Salon w Kostomłotach »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie ug
14 listopada o godzinie 17 w gimnazjum w Kostomłotach odbędzie się II spotkanie Salonu Społeczno – Naukowo – Gospodarczego zatytułowane „Profilaktyka Zdrowia”.

16 lat w dwóch kierunkach »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie (Sławomir Siwerski/oprac. PRG)
Uczniowie z Saterlandu gościli u swoich rówieśników w Środzie Śląskiej.

Kino Środa »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie (prg)
Już nie kino KADR, a Kino Środa Śląska, zaprasza na kolejne kinowe filmowe prezentacje. (w tym m.in. „Pokłosie” - tydzień po ogólnopolskiej premierze) Zaniepokojonych uspokajamy - zmieniła się tylko nazwa.

Będzie bilard i piłkarzy ki - Radakowice, Krepice i Mrozów dofinansowane  »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie ug
Mieszkańcy trzech miejscowości gminnych skorzystają ze środków Unii Europejskiej, którymi wsparto modernizację świetlic wiejskich. Są to Radakowice, Krępice i Mrozów.

Pokój Marzeń »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie ug
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miękini rozpoczął realizację projektu socjalnego p.n. „Pokój Marzeń”. Jak wspomina Monika Międzyrzecka, kierownik GOPS w Miękini, jest to jeden z ciekawszych projektów które w ostatnim czasie realizowano.

Przebudowa drogi w Krępicach »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie ug
Gmina Miękinia otrzymała dotację z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój na przebudowę drogi powiatowej nr 2058D w Krępicach. Droga powiatowa została przejęta w zarząd przez gminę, co umożliwiło wykonanie zadania inwestycyjnego.

Dotacja od ministra pracy »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie ug
32 200,00 dotacji z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej otrzymał Miękiński Uniwersytet III Wieku na realizację projektu "Rodzina, zdrowie, bezpieczeństwo seniorów – pewną inwestycją w gminie Miękinia”.

I MOTORocK Festiwal w Malczycach  »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie ug
Pogoda spłatała figla organizatorom MOTORocK Festiwalu w Malczycach. Śnieżyca i porywisty wiatr skutecznie odstraszyły motocyklistów, którzy zapowiedzieli swój przyjazd i wzięcie udziału w pożegnaniu sezonu motocyklowego. Przybyło kilku ale… samochodami.

Kanał HBO odkodowany! »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie r
W niedzielę, 11 listopada HBO odkoduje sygnał. Na ten dzień przygotowana została oferta z szeregiem najnowszych produkcji HBO oraz nagrodzonym Oscarem filmem „Żelazna dama”, przedstawiającym historię życia byłej premier Margaret Thatcher.

Coraz więcej latamy »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie red
W październiku wrocławskie lotnisko zanotowało wzrosty we wszystkich sektorach ruchu. Z połączeń krajowych skorzystało o 19,5 proc. więcej podróżnych, z kolei w ruchu międzynarodowym, w segmencie przewoźników sieciowych (m.in. PLL LOT, Lufthansa, SAS, Eurolot) odprawiono prawie 14% pasażerów więcej niż przed rokiem.

Socjalista Obama na drugą kadencję »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie Jacek Gratkiewicz, Money.pl
- Amerykanie są bardziej prawicowi niż Europejczycy, a zafundowali sobie lewicowego prezydenta - mówi o Baracku Obamie Marcin Zaborowski, dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Wybierz najlepszą polisę »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie
Tanie OC dla mieszkańca Środy Śląskiej Zarówno mieszkanie w dużym jak i małym mieście ma swoje plusy.

Powiat trzeci na liście  »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie (mk)
Wojewoda Dolnośląski ogłosił wstępną listę rankingową z przeprowadzonego naboru na wnioski o dofinansowanie inwestycji drogowych w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na lata 2012 – 2015.

Młodzież pełna pomysłów »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie (ers)
W sali konferencyjnej starostwa odbyła się kolejna sesja Młodzieżowej Rady Powiatu Średzkiego. Dopisali radni, goście i ciekawe pomysły.

Najzdolniejsi w powiecie  »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie (ers)
Już po raz szósty wręczono stypendia dla szczególnie uzdolnionych uczniów średzkich szkół ponadgimnazjalnych. Uroczystość odbyła się wczoraj w sali konferencyjnej starostwa.

24. sesja rady powiatu  »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie (ers)
Od podziękowań dla odchodzącego Powiatowego Inspektora Sanitarnego rozpoczęła się ostatnia sesja rady powiatu.

Konwent Powiatów w Brzezinie »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie (ers)
W pałacu w Brzezinie odbył się Konwentu Powiatów Województwa Dolnośląskiego. Jednym z omawianych tematów był projekt Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego do 2020.

Dzień Seniora  »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie ug
Międzynarodowy Dzień Seniora emeryci, renciści i inwalidzi w Malczycach obchodzili jak zwykle bardzo uroczyście.

Unia wspiera uczniów  »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie (ers)
Również w tym roku Powiat Średzki realizuje projekt „Każdy z nas jest inny”, który w całości finansowany jest przez Unię Europejską.

BASF wchodzi do Środy Śląskiej! »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie red
To inwestycja w wysokości 150 milionów euro. Ponad 400 nowych miejsc pracy. BASF zbuduje w Polsce swoją największą w Europie fabrykę katalizatorów.

Nowy zarząd »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie rt
Pod koniec października odbyło się zebranie sprawozdawczo - wyborcze Koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Malczycach.

Czas na integrację »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie Małgorzata Hamryszak
W Szkole Podstawowej w Malczycach odbył się Piknik Integracyjny. Celem imprezy była integracja dzieci pięcioletnich i uczniów klas pierwszych w ramach rządowego projektu promującego przyjazną adaptację dzieci w edukacji szkolnej „Ramię w ramię”.

Docenione talenty »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie ug
W Gminnym Ośrodku Kultury w Kostomłotach odbył się IV Finał Konkursu „Mam Talent”.

Mylna odebrana »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie ug
Nastąpił oczekiwany przez mieszkańców odbiór końcowy zadania pn.: Przebudowa drogi Mylnej w Malczycach wraz z kanalizacją deszczową i przyłączami kanalizacji sanitarnej.

Gimnazjum – szkoła z sukcesami »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie ug
Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Kostomłoty wójt Wacław Jaskuła oraz Janina Gawlik przewodnicząca Rady Gminy w imieniu własnym i samorządu gminy Kostomłoty złożyli podziękowania nauczycielom gimnazjum w Kostomłotach paniom Marzenie Oleśków i Barbarze Misteckiej za szczególne zaangażowanie w rozwój oświaty gminy oraz absolwentowi gimnazjum Maćkowi Krzyżakowi.

Pasowanie pierwszaków »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie ug
Zgodnie z tradycją Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klas I.

100 lat Panie Aleksandrze! »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie ug
Niecodzienna uroczystość odbyła się w sali konferencyjne Urzędu Gminy. Pan Aleksander Kamiński – Honorowy Prezes Koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i byłych Więźniów Politycznych oraz Zasłużony dla Malczyc i gminy Malczyce, obchodził piękny Jubileusz - dziewięćdziesięciolecie swoich urodzin.

Lepiej żeby wygrał Romney? »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie Arkadiusz Droździel, Money.pl
Tym, czym Barack Obama zniechęcił do siebie inwestorów, było przede wszystkim przeforsowanie w 2010 roku reformy, która gwarantuje Amerykanom powszechne ubezpieczenie zdrowotne.

Sąsiedzi? Muzycy i kochankowie niemile widziani! »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie rr
Nie chcemy mieć za ścianą muzyka i pary głośno uprawiającej miłość – wynika z badania serwisu Tablica.pl, wykonanego przez TNS Polska.

Gdzie się podziały 4 miliony ubezpieczonych Polaków? »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie PPOZ
- Polacy ubezpieczeni czy nieubezpieczeni? – ja tego nie wiem. Wiem za to, że nie ma ich w CWU (Centralny Wykaz Ubezpieczonych) – więc za nich nie zapłacę – tak o prawie 4 milionach Polaków wypowiedziała się obecna prezes NFZ Agnieszka Pachciarz podczas spotkania z lekarzami rodzinnymi z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia w sprawie systemu, który razem z nową ustawą ma obowiązywać od 1 stycznia.

Wyniki policyjnej akcji „ZNICZ”  »
Tekst opublikowany 2012-11-05, opracowanie pol
Właśnie minął długi weekend oraz Wszystkich Świętych. Przez te dni średzcy policjanci prowadzili wzmożone działania kontrolne na drogach powiatu średzkiego w ramach akcji „ZNICZ”. Wszystko po to, aby mieszkańcy oraz osoby przyjezdne mogły czuć się bezpiecznie.

Gospodarka – nadchodzi „masakra”? »
Tekst opublikowany 2012-11-05, opracowanie Andrzej Zwoliński
Według najgorszych przewidywań ekspertów armia bezrobotnych w Polsce może powiększyć się nawet o 400 tysięcy osób.

Największe centrum handlowe w kraju »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie AJ-J/JK
W gminie Kobierzyce powstaje największe centrum handlowe w Polsce.

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl