Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 88 informacji. Wszystkie poniżej.

Nasi posłowie to finansowa elita! »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie Forsal.pl
Polscy parlamentarzyści zarabiają proporcjonalnie lepiej od swoich kolegów z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Norwegii, czy Szwajcarii…
Zdjęć: 1  

2013 - ceny mieszkań w dół »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie Emmerson S.A.
Jak kształtować będą się ceny mieszkań deweloperskich w nadchodzącym roku? Czego mogą spodziewać się kupujący mieszkania? Czy czeka nas zastój na rynku, a może należy oczekiwać ożywienia?

Zmiany w paszportach »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie dt
Od 17 stycznia 2013 r., aby złożyć wniosek o wydanie paszportu lub paszportu tymczasowego nie będziemy musieli jechać do punktu paszportowego, właściwego według miejsca zameldowania.

Skopali sobie… życie »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie pol
Zniszczona wiata przystankowa, straty w wysokości kilkuset złotych, pobyt w policyjnym areszcie i grożąca kara nawet do 5 lat pozbawienia Wolności, to „osiągnięcia”, jakimi mogą się pochwalić dwaj wandale w wieku 17 i 18 lat.
Zdjęć: 1  

Najbogatszy poseł ma dość polityki »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie MenStream.pl /fot. archiwum prywatne/kozlakiewicz.
Ekonomista i filozof ze wsi Kunki pod Płockiem, nazywany królem drobiu. Mirosław Koźlakiewicz po przełomie w 1989 roku przejął od państwa Ciechanowskie Zakłady Drobiarskie. Jego firma wyrosła na największą w Polsce w tej branży.

Sylwestrowy szok cenowy »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie rtr
Kryzys? Ale nie na sylwestra... Pomimo ciągłych podwyżek cen towarów i usług Polacy nie zamierzają oszczędzać w okresie świąteczno - sylwestrowym.

Gracze stawiają w Turnieju Czterech Skoczni »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie Adam Warlewski, Fortuna
Najważniejsze zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, czyli Turniej Czterech Skoczni – rozpocznie się już za kilka dni. O tytuł zwycięzcy walczyć będzie 50 zawodników z całego świata.

Uwaga – drogi zamarzną! »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie oto
Jutro nad ranem może być niebezpiecznie na dolnośląskich i opolskich drogach. Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział we Wrocławiu ostrzega przed oblodzeniem na obszarze województwa dolnośląskiego oraz części opolskiego.

Dziennikarz z wyrokami śmierci »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie Menstream.pl
Antonio Salas to dziennikarz zagadka. Wielu zastanawia się, czy w ogóle istnieje, a nawet jeśli to, czy nie jest aby agentem wywiadu. Nam udało się z nim porozmawiać.

Święta na drogach - 34 wypadki, 108 pijanych kierowców »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie pol
Podczas ostatnich sześciu dni o kilkuset policjantów więcej niż, na co dzień czuwało nad bezpieczeństwem podróżujących po drogach Dolnego Śląska. W tym okresie doszło do 34 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 55 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali, aż 108 nietrzeźwych kierujących.

Polska zbyt droga na Sylwestra? »
Tekst opublikowany 2012-12-25, opracowanie oto
Polacy coraz częściej uciekają przed zimą, wybierając sylwestrowe oferty za granicą. Sylwester w ciepłych krajach jest świetną opcją dla wszystkich zmęczonych śniegiem i niskimi temperaturami.

Gry planszowe – co warto o nich wiedzieć? »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie
Gry planszowe to ciągle jedna z najbardziej rozpowszechnionych rozrywek towarzyskich, warto dodać, że gry tego typu znane są już od starożytności.

Polska okupuje Afganistan i nie pomaga?  »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie Menstream.pl/ fot: Michal Niwicz/Agencja SE/East N
Od najkrwawszego zamachu na polskich żołnierzy w Afganistanie mija właśnie rok. Z generałem Romanem Polko, byłym dowódcą GROM, który był jedną z osób, która przygotowywała Polaków do tej wojny, rozmawiamy o zemście, nienawiści i islamie.
Zdjęć: 1  

Jak przetrwać święta z teściową »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie MenStream.pl
Świąteczne spotkanie przy rodzinnym stole to dla wielu osób prawdziwy survival. Mogą spodziewać się niewygodnych pytań, docinków. Niektórzy będą musieli zdobyć się na nie do końca szczere komplementy. Jak to wszystko przetrwać?
Zdjęć: 1  

Frank, euro, dolar - jakie kursy w przyszłym roku? »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Nawet o cztery procent wobec euro i franka szwajcarskiego oraz o dziesięć procent wobec dolara może się osłabić złoty w pierwszym półroczu 2013 roku. Naszej walucie nie będzie sprzyjać między innymi spowolnienie wzrostu gospodarczego w Polsce.

InPost kontra Poczta Polska »
Tekst opublikowany 2012-12-23, opracowanie ret
Zdaniem InPost uprzywilejowana Poczta Polska uderza cenami w klientów indywidualnych oraz instytucje publiczne

XIII Dolnośląskie Igrzyska LZS »
Tekst opublikowany 2012-12-23, opracowanie rtr
Uroczyste podsumowanie XIII Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi odbyło się w Witoszowie Dolnym w gminie Świdnica.

Siekiera i ślady krwi… »
Tekst opublikowany 2012-12-22, opracowanie pol
Średzcy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Łowieckiej zatrzymali dwie osoby podejrzane o nielegalne posiadanie zwierzyny leśnej. W domu jednego z zatrzymanych mężczyzn znaleziono część tuszy dzika, a na posesji zakopane jego pozostałości. Mężczyźni w wieku 48 i 50 lat trafili do policyjnego aresztu.
Zdjęć: 4  

Rozporządzenie pirotechniczne »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie rtr
Wojewoda wprowadził ograniczenia w używaniu materiałów i wyrobów pirotechnicznych.

Stowarzyszenie 15-tka Fair Play »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie rtr
Pod taką nazwą ukonstytuowała się nowa organizacja pozarządowa. Jest to organizacja non profit, której członkowie chcą działać na rzecz poprawy standardu i jakości życia mieszkańców wsi Przedmoście i Święte oraz rozwoju kultury fizycznej i sportu w szczególności dzieci i młodzieży.
Zdjęć: 1  

Gospodynie z Wróblowic w Pasażu Grunwaldzkim »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie ug
Koło Gospodyń Wiejskich z Wróblowic wzięło udział w prezentacji stołów wigilijnych, która odbyła się w sobotnie przedpołudnie w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu.
Zdjęć: 1  

Nasi na kongresie »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie ug
W Piechowicach odbył się IV Kongres Odnowy Wsi. Spotkało się na nim ponad 200 liderów i przedstawicieli Grup Odnowy Wsi, koordynatorów gminnych i moderatorów w tym liderzy z Malczyc, Mazurowic Wilczkowa i Kwietna.
Zdjęć: 4  

Pensje piłkarzy, to pieniądze wyrzucone w błoto »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie iWoman.pl
Od prawie dwóch lat rządzi w klubie piłkarskim. Z premedytacją wykorzystuje swoją urodę do promocji przedsięwzięć, w które się angażuje, ale w samych interesach liczy się dla niej tylko zysk i końcowy efekt. Izabela Łukomska-Pyżalska - była modelka Playboya, a dziś szefowa Warty Poznań i wiceprezes Family House.
Zdjęć: 3  

Zarobki – najgorzej od 8 lat »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Polacy muszą zapomnieć o podwyżkach pensji. W przyszłym roku firmy będą mocno oszczędzać. To oznacza, że nasze wynagrodzenia przed utratą realnej wartości będzie chronić tylko spadająca inflacja. Money.pl sprawdził, jakie są prognozy ekonomistów.

Sortownia odpadów w Miękini »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie ug
W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy Miękinia...

Dolnośląska Konferencja „Cyfrowa Szkoła”  »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie ug
18 grudnia w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Miękini odbyła się dolnośląska konferencja w ramach realizacji programu rządowego „Cyfrowa Szkoła”.
Zdjęć: 3  

Kiermasz Bożonarodzeniowy za nami »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie ug
Za nami drugi Miękiński Kiermasz Bożonarodzeniowy. 16 grudnia na odwiedzających Miękinię czekało moc atrakcji. Pomimo deszczowej pogody, frekwencja dopisała.
Zdjęć: 4  

Podwójne święto „u Noblistów” »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie (prg)
Jak co roku w czasie gdy Komitet Noblowski wręcza kolejne Nagrody Nobla Zespół Szkół w Ciechowie obchodzi swoje święto. Imię Noblistów Polskich daje placówce szerokie pole manewru i prawo wyboru. Tym razem dzień patrona poświęcony był Henrykowi Sienkiewiczowi.
Zdjęć: 3  

Kulinianie na scenie i w studio »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie (prw)
W ludowych klimatach przebiegał kolejny dzień otwarty w Polskim Radio Wrocław. Podczas gdy jedni zaglądali m.in. tam, gdzie na co dzień zaglądają tylko radiowcy, inny – w Sali Koncertowej im. Jana Kaczmarka – chłonęli ludową nutę z bliższych i dalszych zakątków Dolnego Śląska.
Zdjęć: 1  

Środa Śląska – pierwsza piątka »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie (red)
Dobiegły końca XIII Dolnośląskie Igrzyska LZS i Mieszkańców Wsi. Nie po raz pierwszy nieźle wypadła w nich gmina Środa Śląska.
Zdjęć: 1  

Sukces Szlachetnej Paczki  »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie (ers)
Nie mogło być inaczej - SZLACHETNA PACZKA po raz kolejny zakończyła się sukcesem. Ponad 12 tys. obdarowanych rodzin, tony wzruszeń i litry łez radości. Uśmiechów nikt nie zliczył…
Zdjęć: 4  

Program współpracy bez uwag »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie (ers)
Przez tydzień, od 7 do 14 grudnia, trwały konsultacje Wieloletniego programu współpracy Powiatu Średzkiego z organizacjami pozarządowymi w latach 2013-2014.

Szkolenie z wizerunku firmy »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie (ers)
Lokalni przedsiębiorcy pogłębiali swoją wiedzę na temat kreowania wizerunku firmy.
Zdjęć: 1  

Spotkanie z pracodawcami »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie (ers)
W Domu Kultury w Środzie Śląskiej uczniowie szkół ponadgimnazjalnych spotkali się z lokalnymi pracodawcami. Spotkanie nosiło tytuł „Jakich absolwentów oczekuje średzki rynek pracy?”
Zdjęć: 2  

Zabawa mikołajkowa w Malczycach »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie ug
Mikołaj zawitał także i do Malczyc. W Domu Kultury czekała na niego z niecierpliwością ponad setka dzieci.
Zdjęć: 4  

Dobry Sportowy rok w LKS Odra »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie Prezes LKS Odra/Józef Szremski
Kończący się rok 2012 w LKS Odra Malczyce był okresem dobrze wykorzystanym zarówno przez zawodników jak i działaczy klubu.
Zdjęć: 1  

Profilaktycznie w Sikorzycach »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie ug
W związku z problemem narkotykowym jaki ujawniono we wsi Sikorzyce na prośbę Jana Szwedo sołtysa Sikorzyc zorganizowano spotkanie profilaktyczne dla mieszkańców.

Polska w strefie euro? Bez żartów! »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie Money.pl
Polska nie ma szans i nie powinna na razie wchodzić do pogrążonej w kryzysie strefy euro - uważają ekonomiści.

Anna Komorowska. Od 12 lat ryzykuje życiem. »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie iWoman.pl/fot.arch. pryw.
Dla niej to codzienność. Drobna, filigranowa brunetka, czyli Anna Komorowska, aktorka, kaskaderka i akrobatka. Jedna z dwóch licencjonowanych kaskaderek w Polsce. Jej żywiołem jest plan filmowy, na którym od ponad 12 lat ryzykuje życiem, choć jak mówi robi to z głową. I obala mity na temat kaskaderki.

Kolędowo w Parku »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie (spw)
W Średzkim Parku Wodnym odbył się koncert charytatywny "Kolęda na basenie" w wykonaniu Pawła Wenderskiego z zespołem.
Zdjęć: 1  

Gdzie wyjechać na Boże Narodzenie? »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie oto
Z badań przeprowadzonych przez Instytut Turystyki wynika, że co piąty Polak wyjeżdża na urlop w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Popularne są również wyjazdy na Sylwestra i ferie zimowe.
Zdjęć: 2  

Świetlica w Siemidrożycach »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie ug
W listopadzie odbył się odbiór pierwszego etapu robót budowlano - montażowych inwestycji pn. „Budowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Siemidrożyce”.
Zdjęć: 3  

„Przypadkowe” odkrycie  »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie Grzegorz Borowski (fot. Muzeum Regionalne w Środzi
Kilka tygodni temu niektóre dolnośląskie media podały, że robotnicy pracujący przy remoncie instalacji wodociągowej w Środzie Śląskiej natrafili na relikty średniowiecznej Bramy Legnickiej.
Zdjęć: 2  

Pamięć społeczna, czyli o co chodzi Kuźniarowi? »
Tekst opublikowany 2012-12-15, opracowanie rtr
Prof. Roman Kuźniar, doradca prezydenta ds. międzynarodowych mówi o zwrocie wraku:

Zabiła psa wyrzucając go z V piętra  »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o zabicie psa. Sprawczyni po libacji alkoholowej wyrzuciła zwierzę przez okno mieszkania znajdującego się na V piętrze. W chwili zatrzymania kobieta miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Gdzie na sylwestra? »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie oto
Jakie są tegoroczne preferencje sylwestrowe Polaków? Wolimy huczne bale pełne przepychu czy nowoczesny klubowy styl, a może miejski szyk na wrocławskim Rynku lub górski ośrodek wypoczynkowy? Badania przeprowadzone przez portal sylwestrowy.pl informują, że wśród Polaków rośnie zainteresowanie sylwestrem w klubach, jednak bale sylwestrowe oraz górskie ośrodki wypoczynkowe nadal wiodą prym.
Zdjęć: 3  

Frank stabilny – raty w dół »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie Marcin Krasoń/Openfinance
Szwajcarski Bank Narodowy oczekuje, że przez najbliższe trzy lata stawka LIBOR CHF pozostanie na poziomie bliskim zera, co oznacza, że oprocentowanie kredytów we franku nie wzrośnie, a wysokość raty zależeć będzie od kursu walutowego CHF/PLN.

Długa historia średzkich skarbów »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie MenStream/Tomasz Bonek/fot. Archiwum Tadeusza Kale
Średniowieczna korona ze złota wysadzana kamieniami szlachetnymi. Zapony, zawieszki, pierścienie i złota taśma. Mnóstwo średniowiecznych monet. A wszystko to znaleziono na... wysypisku śmieci i gruzu. Najcenniejszy skarb odkryty w Polsce można oglądać zwykle w muzeum w Środzie Śląskiej. Warto też wiedzieć, że nie odnaleziono wszystkich klejnotów.
Zdjęć: 5  

Nasz patronat - największa gonitwa psich zaprzęgów. VII Husqvarna Tour 2013.  »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie oto
Ponad 1000 psów zaprzęgowych na starcie, setki kilometrów trasy, śnieg, sportowa rywalizacja, kilkadziesiąt najlepszych ekip z całego świata i pełne emocji widowisko – to wszystko już za kilka tygodni - w dniach 10-13 stycznia 2013, podczas VII edycji Husqvarna Tour 2013. Miejsce zawodów – Jakuszyce k/Szklarskiej Poręby, nazywane polską Alaską.
Zdjęć: 2  

Zatrzymani złodzieje paliwa »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie pol
Średzcy policjanci zatrzymali cztery osoby w wieku 20-23 lata w związku z kradzieżami oleju napędowego z baków zaparkowanych tirów. Przestępcy działali na terenie Środy Śląskiej od maja do grudnia 2012 r.
Zdjęć: 1  

Polski budżet – jakim cudem?! »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie Money.pl
O ponad 5,5 miliarda złotych mają według rządu wzrosnąć w przyszłym roku dochody budżetu państwa. Tylko jakim cudem w okresie gospodarczego spowolnienia będą jednocześnie rosnąć wpływy z podatków? Analiza Money.pl pokazuje, że rządowe prognozy są zdecydowanie zbyt optymistyczne i zdaniem ekonomistów w budżecie może zabraknąć około 16 mld zł.

Więcej Ryanaira na wrocławskim lotnisku »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie oto
Drugi samolot w bazie, rekordowa liczba 23 połączeń, w tym jedno nowe do Zadaru, więcej operacji lotniczych na wybranych trasach – linie lotnicze Ryanair ogłosiły plany rozwoju swojej bazy operacyjnej na lotnisku we Wrocławiu na wiosnę 2013 roku.
Zdjęć: 1  

Oto polski Indiana Jones »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie MenStream.pl
Co naprawdę działo się ze zrabowanymi skrzypcami Stradivariego albo z otoczoną mistyczną wręcz aurą włócznią św. Maurycego? Czy historyczne oręża z polskich muzeów posłużyły Himmlerowi do ozdobienia ścian świątyni czarnego zakonu SS? Gdzie podziały się skradzione, bezcenne dzieła sztuki i czy uda się je kiedykolwiek odzyskać?
Zdjęć: 2  

Dostaniemy tańsze prezenty – o 15 zł »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie Money.pl
Z szacunków TNS Polska wynika, że mniejsza będzie średnia kwota wydatków na na prezenty gwiazdkowe przypadająca na osobę. Po kilku latach wzrostów na tym polu odnotujemy tym razem spadek, bo suma ta skurczy się do 341 zł i będzie mniejsza od ubiegłorocznej średniej o 15 zł.

Nielegalna broń »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie pol
Policjanci z CBŚ zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu lubańskiego podejrzanych o posiadanie oraz handel bronią i amunicją. Podczas przeszukania mieszkań należących do podejrzanych funkcjonariusze zabezpieczyli 15 sztuk broni palnej i blisko sto sztuk amunicji.
Zdjęć: 5  

Gimnazjaliści z Lutyni w nowej strażnicy »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie Bożena Gietler, Anna Listwan
Uczniowie klas IIA i IIB Gimnazjum w Lutyni odwiedzili Strażnicę przy ul. Kosmonautów we Wrocławiu.
Zdjęć: 5  

Gdzie będą zatrudniać, gdzie zwalniać? »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie rtr
Najbardziej optymistyczne prognozy na świecie ustalono na podstawie deklaracji pracodawców na Tajwanie (+35%), w Indiach (+27%), Brazylii (+21%), Meksyku (+20%), Kolumbii i Panamie (+18% dla obu). Najbardziej pesymistyczni są pracodawcy w Grecji, Hiszpanii, Włoszech (-11% dla wszystkich trzech), Słowenii (-9%), Holandii i Słowacji (-8% dla obu), Irlandii (-6%), Bułgarii, Czechach (po -4%), Węgrzech (-2%), Francji, Polski oraz RPA (-1% dla każdego z trzech).

Ważne dla studentów – jak dorabiać »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie oto
Już nie rozdając ulotki, stojąc za barem czy kasą w markecie ale udzielając korepetycji – tak najczęściej studenci dorabiają sobie do stypendium. I chociaż konkurencja jest duża, a stawki mniejsze niż jeszcze kilka lat temu, to ten rodzaj pracy cały czas jest opłacalny – w zależności od przedmiotu i miasta, można zarobić średnio od 30 do 50 zł za godzinę, wynika z analizy serwisu Tablica.pl.

Średzka recydywa zatrzymana »
Tekst opublikowany 2012-12-10, opracowanie pol
Średzcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z włamaniem do jednego z mieszkań w Środzie Śląskiej oraz kradzieżą przedmiotów o łącznej wartości ponad 1400 zł.

Jak deweloperzy walczą o klientów? »
Tekst opublikowany 2012-12-10, opracowanie

Namierzą pirata laserem »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie pol
Od dzisiaj policjanci ze średzkiej drogówki mają do dyspozycji nową „broń”. Pomoże im ona w ściganiu kierujących, którzy popełniają wykroczenia drogowe, nie stosując się do ograniczeń prędkości.
Zdjęć: 4  

Wolontariat nabiera znaczenia »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie sp
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych współpracą z wolontariuszami na bezpłatne warsztaty, które odbędą się 8 i 11 grudnia w sali konferencyjnej średzkiego starostwa.
Zdjęć: 1  

Aktorka Emilia Krakowska w Środzie  »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie (ers)
Niezwykłym gawędziarzem okazała się Emilia Krakowska, która spotkała się z uczniami i nauczycielami PZSP nr 1 w Środzie Śląskiej.
Zdjęć: 2  

Najbardziej sportowe państwo »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie (prg)
Małżeństwo paraolimpijczyków, Barbara Bedła-Tomaszewska (lekkoatletyka) i Ryszard Tomaszewski (podnoszenie ciężarów) spotkali się z czytelnikami BP w minioną środę.
Zdjęć: 1  

Z sesji Rady Miejskiej »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie prg
Oficjalne stanowisko w dwóch skrajnie odmiennych, ale niezmiernie istotnych dla mieszkańców sprawach, zajęła Rada Miejska w Środzie Śląskiej na ostatniej sesji.
Zdjęć: 1  

Nowe partnerstwo – nowa wymiana »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie (ss/prg)
Umowa partnerska z ukraińskim miastem Kamionka Buska (obwód lwowski) została podpisana przez Gminę Środa Śląska we wrześniu. W roku przyszłym rozpocznie się wymiana partnerska młodzieży.

Kino Środa zaprasza »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie (prg)
Kino Środa Śląska, zaprasza na grudniowe filmowe prezentacje (w tym m.in. „Pokłosie” – tydzień po ogólnopolskiej premierze), a tym samym na kinowy finał roku 2012. Warto zwrócić uwagę na mikołajkowo-przedświąteczne promocje cenowe…
Zdjęć: 1  

Alfik matematyczny i Andrzejki w Karczycach »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie www.spkarczyce.szkolnastrona.pl
Pod koniec listopada dzieci ze szkoły podstawowej Karczycach brały udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym ALFIK MATEMATYCZNY 2012- XVIII edycja.
Zdjęć: 2  

SKO - moc oszczędzania »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie J. Sierszeń
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach przystąpiła do najstarszego i największego w Polsce Programu Edukacji Finansowej Szkolne Kasy Oszczędności.
Zdjęć: 1  

Nowe chodniki w Pisarzowicach »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie ug
Wraz z końcem listopada zakończono realizację inwestycji polegającej na przebudowie chodnika w Pisarzowicach. Wykonawcą inwestycji była firma BRERA Sp. z o.o.
Zdjęć: 1  

Orlik w Wilkszynie już jest! »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie ug
Dobiegły końca prace przy budowie zespołu boisk sportowych w Wilkszynie realizowanego w ramach rządowego programu „Moje Boisko – Orlik 2012”.
Zdjęć: 5  

Kolejne medale dla Środy »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie (bb/red)
1 grudnia na Akademii Wychowania Fizycznego w ramach Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży odbył się turniej karate Budokan Cup. Startowało w nim stu siedemdziesięciu zawodników z dwudziestu jeden szkół. Wśród startujących byli również nasi karatecy ze Środy Śląskiej.
Zdjęć: 1  

200 lat dla pani Wiktorii »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie (prg)
Miła rodzinna uroczystość odbyła się w przededniu setnych urodzin mieszkanki Środy Śląskiej, pani Wiktorii Gabryś. Wśród zaproszonych na kameralną uroczystość krewnych i najbliższych znajomych znalazł się także burmistrz Środy Śląskiej Bogusław Krasucki.
Zdjęć: 1  

Trzecia odsłona turnieju samorządowców »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie (ers)
1 grudnia w sali sportowej SP 3 w Środzie Śląskiej po raz trzeci urzędnicy i radni zmierzyli się na niwie sportowej. Aż trzy z czterech pucharów wywalczyła drużyna Kostomłotów.
Zdjęć: 3  

Jakim być szefem? »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie (ers)
Ponad dwadzieścia osób doskonaliło swoje umiejętności kierownicze na szkoleniu, które odbyło się w średzkim starostwie.
Zdjęć: 1  

Sesja rady powiatu »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie (ers)
Zgodnie ze zwyczajem w ostatni czwartek miesiąca odbyła się sesja Rady Powiatu w Środzie Śląskiej. Obrady umiliły ciasta przygotowane przez Młodzieżową Radę Powiatu.
Zdjęć: 3  

5 grudnia 255 lat temu pod Lutynią »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie AM/Wrocław.pl
Początek grudnia to przynajmniej dwa dni niezwykłe - Barbórka i Świętego Mikołaja. Między nimi jest 5 grudnia, który przez prawie dwa wieki też nie był dniem zwykłym, lecz rocznicowym.
Zdjęć: 5  

Projekt „Ramie w ramię” zakończony »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie Zespół projektowy
„Bez względu na to, czy możesz coś zrobić, czy tyko marzysz o tym – zacznij. W śmiałości jest geniusz, potęga i magia” – słowa Johanna Goethego stały się inspiracją w kierunku przygotowania rządowego projektu „Ramię w ramię”, projektu promującego przyjazną adaptację dziecka do edukacji szkolnej - tymi słowami dyrektor Szkoły Podstawowej Marzena Łaziuk rozpoczęła konferencję 28 listopada w sali bankietowej „KOBO” w Malczycach.
Zdjęć: 2  

Grunty rolne drożeją od dwóch dekad! »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie Emmerson S.A.
Dane Agencji Nieruchomości Rolnych wskazują, że ceny gruntów rolnych opierają się jakimkolwiek zawirowaniom rynkowym i od dwudziestu lat pozostają w stałym trendzie wzrostowym. Bardzo prawdopodobne, że żadne inny rodzaj nieruchomości nie przyniósł takich stóp wzrostu w długim okresie.

Świąteczne topienie... finansów »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie oto
Przedświąteczny czas to jeden z tych okresów w roku, kiedy gospodarstwa domowe mają zwiększone potrzeby finansowe. Mimo że podobnie jest z innymi świętami i przed wakacjami, to właśnie Boże Narodzenie wiąże się z wyjątkowo dużymi wydatkami. Na ich pokrycie wiele osób zaciąga pożyczki, które niestety później trudno zwrócić.

Powiatowi mistrzowie koszykówki »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie T.Piekarek
Drużyna gimnazjalistów z Lutyni wywalczyła Mistrzostwo Powiatu w koszykówce.
Zdjęć: 5  

Dzień Podchorążego w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie ZS Lutynia
Uczniowie Zespołu Szkół z Lutyni uczestniczyli w uroczystych obchodach Dnia Podchorążego w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Święto to jest nierozerwalnie związane z rocznicą wybuchu Powstania Listopadowego.
Zdjęć: 10  

Patriotyczne dyktando »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie ug
Nauczyciele Gimnazjum w Malczycach już po raz drugi przygotowali dla mieszkańców gminy dyktando o tytuł ,,MISTRZA ORTOGRAFII GMINY MALCZYCE”.
Zdjęć: 1  

Zakończono III etap remontu świetlicy w Chełmie »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie ug
Zakończono roboty budowlane związane z wykonaniem III etapu remontu świetlicy w miejscowości Chełm

Zakończenie projektu »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie ug
W restauracji KOBO w Malczycach odbyło się uroczyste zakończenie projektu systemowego pn. „Aktywność drogą do sukcesu”.
Zdjęć: 1  

Utworzono Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie Lesław Lech
W Środzie Śląskiej organizacja cechowa powstała w 1946 roku. W ostatnich latach jej działalność zamarła. Nastąpiła dezintegracja środowiska, rzemieślnicy zrzeszali się w cechach wrocławskich lub też pozostawali niezrzeszeni. W tej sytuacji prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej Zbigniew Ładziński wystąpił z inicjatywą reaktywowania średzkiego Cechu.
Zdjęć: 4  

Zaproszenie na Kiermasz Świąteczny »
Tekst opublikowany 2012-12-01, opracowanie Społeczność SP Udanin
Społeczność Szkoły Podstawowej w Udaninie, zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Udanin i okolic na Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się 16 grudnia w godz. 14.00-16.00 na terenie szkoły.
Zdjęć: 1  

Potrawy wigilijne stają do konkursu »
Tekst opublikowany 2012-12-01, opracowanie ug
Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini ogłasza konkurs na „Tradycyjną Potrawę Wigilijną".

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl