Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 113 informacji. Wszystkie poniżej.

Sensacyjne dokumenty rosyjskie ws. Smoleńska »
Tekst opublikowany 2013-01-31, opracowanie INTERIA.PL/Gazeta Polska Codziennie
Rozrzucone na obszarze prawie jednego kilometra kwadratowego szczątki rządowego tupolewa, wiszące na drzewach fragmenty samolotu, nieuszkodzone przewody trakcji elektrycznej - to zaledwie kilka informacji znajdujących się w rosyjskim dokumencie ujawnionym w najnowszym numerze miesięcznika "Nowe Państwo".

Na dobrą wróżbę »
Tekst opublikowany 2013-01-31, opracowanie (ers)
„Polonez dla Rolanda” jest już tradycją średzkich maturzystów. W tym roku zostanie odtańczony 11 lutego o godz. 12.15 oczywiście na rynku, pod okiem Rolanda.
Zdjęć: 1  

Nasze technikum docenione  »
Tekst opublikowany 2013-01-31, opracowanie (ers)
Po raz kolejny Technikum Ekonomiczne w PZSP nr 1 bardzo dobrze wypadło w corocznym rankingu Perspektyw. W skali województwa zajęło miejsce piąte, a kraju –dziewięćdziesiąte czwarte.

Certyfikat dla Maciejowego Sadu »
Tekst opublikowany 2013-01-31, opracowanie ug
Trzy soki tłoczone z oferty firmy Maciejowy Sad z Lutyni zdobyły certyfikaty „Doceń polskie” oraz prestiżowe tytuły TOP PRODUKT. Firma dołączyła do grona laureatów Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie” realizowanego pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Zdjęć: 1  

Dzień Seniora w Lutyni »
Tekst opublikowany 2013-01-31, opracowanie ug
Przy pełnej sali, 26 stycznia do późnych godzin wieczornych, seniorzy z Lutyni obchodzili swoje święto.
Zdjęć: 3  

Rekord na basenie »
Tekst opublikowany 2013-01-31, opracowanie (prg/ŚPW)
29 stycznia miał być kolejnym zwykłym dniem. I takim w większości był. Natomiast na średzkim basenie padł rekord frekwencji.
Zdjęć: 1  

Drugi Pasterz KŁO w naszej gminie »
Tekst opublikowany 2013-01-31, opracowanie (prg)
W siedzibie firmy Röben Polska odbyła się narada trzech sektorów Krainy Łęgów Odrzańskich. Burmistrz Środy Śląskiej Bogusław Krasucki i prezes Lokalnej Grupy Działania Kraina Łęgów Odrzańskich Rafał Plezia spotkali się z dyrektorem przedsiębiorstwa Andrzejem Meronkiem.
Zdjęć: 1  

Tańsze ogrzewanie »
Tekst opublikowany 2013-01-31, opracowanie ug
Zakończył się przetarg na wykonanie zadania, którego przedmiotem jest przeprowadzenie termomodernizacji budynku Urzędu Gminy Malczyce.
Zdjęć: 1  

Noworoczne spotkanie przedsiębiorców »
Tekst opublikowany 2013-01-31, opracowanie ug
W restauracji Stary Ratusz odbyło się Noworoczne Spotkanie Przedsiębiorców Gminy Kostomłoty. Rok 2013 uznany został za rok przedsiębiorczości w gminie m.in. poprzez działania zmierzające do włączenia terenów inwestycyjnych zlokalizowanych w obrębie autostrady A4 do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Zdjęć: 6  

Na lekcję historii do starostwa »
Tekst opublikowany 2013-01-31, opracowanie (ers)
Odezwy, apele, kartki żywnościowe oraz rysunki satyryczne znajdziemy na prezentowanej w starostwie wystawie „31. rocznica stanu wojennego w Powiecie Średzkim”.
Zdjęć: 1  

Gra orkiestra  »
Tekst opublikowany 2013-01-31, opracowanie um
Praktycznie w przededniu oficjalnego debiutu przed szerszą publicznością, nieoficjalny prapremierowy mini-koncert kolęd dała 24 stycznia orkiestra dęta działająca przy parafii św. Andrzeja Apostoła w Środzie Śląskiej.
Zdjęć: 1  

Ferie zimowe 2013 w Udaninie »
Tekst opublikowany 2013-01-31, opracowanie PŁ
W ramach tegorocznych ferii w Gminie Udanin dzieci i młodzież miała możliwość wyjazdu na lodowisko oraz na Andrzejówkę na saneczkowanie.

Opłatek w parafii Piekary »
Tekst opublikowany 2013-01-31, opracowanie LeV
20 stycznia w Udaninie odbyło się spotkanie opłatkowe starszych i samotnych mieszkańców parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Piekarach.
Zdjęć: 1  

Rocznica rozejmu w Pielaszkowicach »
Tekst opublikowany 2013-01-31, opracowanie PŁ
W 1813 roku Rosjanie i sprzymierzone wojska Prus wyczerpane walkami rozpoczęły rokowania rozejmowe z wojskami napoleońskimi. Do rozmów pomiędzy posłami i generalicją rosyjską, pruską i francuską doszło w Udaninie pod lipami ówczesnej szkoły i plebanii ewangelickiej. Uzgodniono wówczas 36-godzinne zawieszenie broni.
Zdjęć: 1  

40 lat od utworzenia Gminy Udanin »
Tekst opublikowany 2013-01-31, opracowanie PŁ
Gmina Udanin została utworzona uchwałą Wojewódzkiej Rady Narodowej we Wrocławiu Nr XIX/109/72 z dnia 13 grudnia 1972 roku z połączenia gromadzkich Rad Narodowych w Udaninie i Ujeździe Górnym. Oficjalnie swoją działalność rozpoczęła z dniem 1 stycznia 1973 r.
Zdjęć: 1  

Kolejne środki dla powiatu »
Tekst opublikowany 2013-01-31, opracowanie (rfp)
Powiat Średzki znalazł się wśród ośmiu dolnośląskich powiatów , których inwestycje otrzymają dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na lata 2012 – 2015.
Zdjęć: 1  

7 lat młodzieżowej rady »
Tekst opublikowany 2013-01-31, opracowanie (ers)
11 stycznia 2006 r. Zarząd Powiatu w Środzie Śląskiej powołał do życia Młodzieżową Radę Powiatu Średzkiego. 23 stycznia w auli PZSP nr 1 w Środzie Śląskiej odbyła się jej rocznicowa sesja.
Zdjęć: 3  

Wystawa ekslibrisów  »
Tekst opublikowany 2013-01-31, opracowanie um
Dyrektor i Pracownicy Biblioteki Publicznej w Środzie Śląskiej zapraszają na wernisaż wystawy pn. „Ekslibrisy Kariny Kopczyńskiej-Janiszewskiej”. Spotkanie odbędzie się 4 lutego 2013 r. o godz. 12.00 w Czytelni BP, pl. Wolności 58.
Zdjęć: 1  

Burmistrz dziękuje za ekumenizm »
Tekst opublikowany 2013-01-31, opracowanie (j.l)/fot. Karol Białkowski/GN, www.wroclaw.gosc
W niedzielę 20 stycznia w Dolnośląskim Sanktuarium Ekumenicznym w Bukówku po raz kolejny modlono się o jedność chrześcijan. Katolicy, protestanci a niejednokrotnie także wyznawcy prawosławia spotykają się w niewielkiej świątyni już od ponad dekady.
Zdjęć: 1  

Będzie ciepło i mocno powieje »
Tekst opublikowany 2013-01-30, opracowanie imgw
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu po ostrzeżeniach o szybkim i niebezpiecznym wzroście temperatur ostrzega teraz przed silnymi wiatrami.
Zdjęć: 1  

Tu będą zwalniać. Bezrobocie 14,5 proc.? »
Tekst opublikowany 2013-01-30, opracowanie Money.pl
Po ubiegłorocznym kryzysie w branży budowlanej również najbliższe miesiące nie przyniosą niczego dobrego. - Wyhamowały zarówno inwestycje w budynki, jak również typowo infrastrukturalne, na przykład w drogi. Nic nie wskazuje na to, by w tym roku tej branży udało się stanąć na nogi - nie pozostawia wątpliwości Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan. Z budowlanką sprawa jest jasna, ale co się będzie działo w pozostałych branżach?

Pomóż Agnieszce »
Tekst opublikowany 2013-01-29, opracowanie oto
Agnieszka walczy o życie. Dla siebie, dla swoich dzieci i najbliższej rodziny. Możesz jej pomóc...
Zdjęć: 1  

TV cyfrowa – jaki wybrać dekoder »
Tekst opublikowany 2013-01-29, opracowanie rtr
Do odbioru telewizji w technologii DVB-T niezbędna jest nie tylko odpowiednio dobrana i prawidłowo ustawiona antena. By w naszym telewizorze uzyskać cyfrowy obraz i dźwięk, w niektórych przypadkach niezbędny okaże się jeszcze dekoder.

Gospodarka: będzie najgorzej od 1992 roku? »
Tekst opublikowany 2013-01-29, opracowanie Arkadiusz Droździel, Money.pl
Produkt Krajowy Brutto wzrósł w minionym roku zaledwie o 2 procent - podał Główny Urząd Statystyczny. Rok wcześniej wynik był nieporównywalnie lepszy: 4,3 procent.

Uwaga! Śniegi spłyną »
Tekst opublikowany 2013-01-29, opracowanie IMGW PIB
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed nagłymi roztopami spowodowanymi szybko rosnącą temperaturą. Zagrożenie dotyczy województwa dolnośląskiego i opolskiego.
Zdjęć: 1  

Punkt kontroli autokarów  »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie pol
Średzka Policja przypomina, że wyznaczony został punkt kontroli autokarów, który znajduje się w Środzie Śląskiej na Placu Wolności przy skwerze miejskim w miejscu oznaczonym kopertą.

Fotoradary w drodze na ferie  »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie rtr
Kierowcy wybierający się na narty w polskie góry, mogą spodziewać się wzmożonych kontroli drogowych oraz zaskakująco dużej liczby fotoradarów. Rekordowa pod tym względem jest stosunkowo krótka trasa z Wrocławia do Szklarskiej Poręby, gdzie na 100 km przypada średnio 11 fotoradarów.

W Zieleńcu zjadą na krechę »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie oto
Już w najbliższą sobotę 2 lutego w Zieleńcu odbędą się pierwsze eliminacje do masowego zjazdu narciarsko-snowboardowego Red Bull Zjazd na Krechę!

Wybór mieszkania deweloperskiego »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie MR

Bunt w Tesco »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie S80
Wszystkie związki zawodowe działające w Tesco wystąpiły do zarządu tej spółki z postulatami podwyżek płac, wzrostu zatrudnienia i poprawy warunków pracy.

Wyjście dla LOT-u? Bankructwo. Dreamlinery - gwoździem do trumny »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie Jacek Gratkiewicz, Money.pl
W piątek poznamy nazwisko nowego szefa Polskich Linii Lotniczych. Firma stoi w obliczu bankructwa, a mimo to o stanowisko ubiega się aż trzydziestu kandydatów. Jak nowy prezes będzie ratować firmę? I czy w ogóle warto ją ratować?

Jedyny polski roadster - Syrena Sport z Wrocławia »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie oto
Zasiąść za kierownicą samochodu, który istniał tylko chwilę i przepadł bez wieści na ponad pół wieku, jednocześnie stając się legendą polskiej motoryzacji? To możliwe.

Bezpłatne szkolenia dla rolników »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie oto
Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zaprasza na szkolenia z zakresu finansów gospodarstwa rolnego, ubezpieczenia rolników i gospodarstw rolnych z terenu woj. dolnośląskiego.

Unijne środki płyną do Miękini »
Tekst opublikowany 2013-01-23, opracowanie rtr
W Miękini została podpisana 11 już umowa na unijną dotację w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.
Zdjęć: 1  

Seniorzy toną w długach »
Tekst opublikowany 2013-01-23, opracowanie oto
Problem nie jest błahy – tylko Grupa KRUK obsługuje niespłacone zadłużenie ponad 135 tysięcy osób powyżej 65. roku życia. Średnie zadłużenie polskiego seniora to ok. 3,5 tys. zł.

Max Bőgl w sprawie wrocławskiego stadionu »
Tekst opublikowany 2013-01-23, opracowanie oto
Poniżej publikujemy oświadczenie spółki Max Bőgl Polska, generalnego wykonawcy Stadionu Miejskiego na Euro 2012 we Wrocławiu, które do naszej redakcji dotarło 22 stycznia.

Od Lenina do Putina – rozmowa z Grzegorzem Braunem  »
Tekst opublikowany 2013-01-22, opracowanie Roman Motoła/Polonia Christiana – pch24.pl
Rozmowa z Grzegorzem Braunem, reżyserem i scenarzystą, autorem cyklu dokumentalnego pt. “Transformacja”

Upadło już 30 deweloperów »
Tekst opublikowany 2013-01-21, opracowanie rtr
W minionym roku w całym kraju upadło około 30 deweloperów. Pomimo obowiązywania w 2012 roku programu dopłat „Rodzina na swoim” na jego zakończenie w ofercie deweloperów pozostawała nadal rekordowa, ponad 50 tys., pula nowych mieszkań.

e-WUŚ ujawnia dane »
Tekst opublikowany 2013-01-21, opracowanie rtr
Publikujemy list w sprawie nowych problemów z jakimi zmagają się lekarze korzystając z platformy EWUŚ, jaki, w imieniu lekarzy rodzinnych z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia przekazano Rzecznikowi Praw Pacjenta.

Polacy się boją i… zbroją »
Tekst opublikowany 2013-01-21, opracowanie oto
Z najnowszych badań wynika, że aż 43 procent Polaków znalazło się kiedykolwiek w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Coraz chętniej sięgamy po narzędzia do samoobrony. Za najskuteczniejszy uważamy gaz pieprzowy (31 procent) lub paralizator (25 procent).
Zdjęć: 2  

Policyjna odprawa  »
Tekst opublikowany 2013-01-18, opracowanie pol
W Komendzie Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej odbyła się odprawa roczna z udziałem zastępcy komendanta wojewódzkiego policji insp. Zygmunta Skierawskiego.
Zdjęć: 5  

Policjanci z seniorami o ruchu »
Tekst opublikowany 2013-01-18, opracowanie pol
W sali widowiskowej Domu Kultury odbyło się kolejne spotkanie średzkiej policji ze studentami Uniwersytetu III Wieku. Tematem spotkania było bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym.

Cała prawda o Drogówce »
Tekst opublikowany 2013-01-18, opracowanie Menstream.pl
Były punk, z zamiłowania bokser i niezwykle charakterny aktor zdradza swój sposób na policjantów. Właśnie w jednego z nich Eryk Lubos wciela się w dramacie Wojciecha Smarzowskiego Drogówka.
Zdjęć: 2  

Mała wielka placówka »
Tekst opublikowany 2013-01-18, opracowanie (ers)
Sprawozdanie z działalność Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej w 2012 roku było jednym z tematów ostatniej sesji rady powiatu.
Zdjęć: 1  

Jak go nazwać? »
Tekst opublikowany 2013-01-18, opracowanie (rfp)
Powiatowa Komenda Policji od kilku dni ma nowego funkcjonariusza – owczarka niemieckiego. Psa kupiło średzkie starostwo, które teraz ogłasza konkurs na jego honorowe imię.

Śmieci – nowe stawki »
Tekst opublikowany 2013-01-18, opracowanie ug
10 złotych miesięcznie za wywóz śmieci posegregowanych i 15 złotych za niesegregowane - tyle zapłacą mieszkańcy gminy Udanin od 1 lipca 2013 roku.

Funk’n’Tronic w Środzie Śląskiej »
Tekst opublikowany 2013-01-18, opracowanie (dk/prg)
W tym roku Dom Kultury w Środzie Śląskiej przy współpracy z Indygo Management organizuje cykl dwunastu niebanalnych koncertów w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, zatytułowanych: „Niedziela z…”.
Zdjęć: 3  

Sprawa JTT – 28 mln do zwrotu! »
Tekst opublikowany 2013-01-18, opracowanie Krzysztof Mrówka, INTERIA.PL
Sąd Apelacyjny we Wrocławiu w czwartkowym wyroku zasądził od Skarbu Państwa - dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej we Wrocławiu - na rzecz MCI Management 28,82 mln zł plus odsetki od czerwca 2006 r.

Kolejne środki z UE  »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie ug
Tym razem środkami Unii Europejskiej dofinansowana zostanie modernizacja kotłowni zasilającej w ciepło Urząd Gminy w Miękini.

Najlepsze linie lotnicze  »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie oto
We Wrocławiu rozstrzygnięto plebiscyt na Najlepszą Linię Lotniczą 2012 roku. Nagrody wręczono w czwartek wieczorem podczas uroczystej gali.
Zdjęć: 1  

Prawa jazdy to żyła złota  »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Według ostrożnych szacunków, tylko w tym roku Polacy wydadzą na nie prawie 2,6 mld złotych. Zdecydowana większość tej kwoty trafi do szkół jazdy i ośrodków szkolenia kierowców. Niezłe sumy zainkasują też samorządy oraz producent nowych praw jazdy - Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych.

Ślubowali policjanci  »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie pol
Szeregi dolnośląskiego garnizonu zasiliło 70 policjantów i policjantek (57 mężczyzn i 13 kobiet)
Zdjęć: 4  

Warto działać i pomagać »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie (prg)
Okres świąteczno-noworoczny, czy noworoczny – jak w chwili obecnej – to tradycyjnie pora jasełek i spotkań opłatkowych także w gminie Środa Śląska.
Zdjęć: 2  

Działo się w Wichrowie »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie ug
Na przełomie 2012 i 2013 roku w świetlicy środowiskowej w Wichrowie dużo się działo.
Zdjęć: 3  

Budżet powiatu 2013 »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie (ers)
Dochody w kwocie 37 306 tys. zł i wydatki na takim samym poziomie - tak przedstawia się tegoroczny budżet Powiatu Średzkiego uchwalony na ostatniej, sesji rady powiatu.
Zdjęć: 1  

Kosomłoty the best »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie (ers)
Kostomłoty zwyciężyły w 1. Samorządowym Turnieju Powiatu Średzkiego. Kostomłoccy samorządowcy okazali się niepokonani w grach zespołowych: siatkówce, koszykówce oraz piłce halowej.
Zdjęć: 3  

7 lat rady »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie (ers)
Już siedem lat uczniowie szkół ponadgimnazjalnych uczą się zasad demokracji działając w Młodzieżowej Radzie Powiatu Średzkiego.
Zdjęć: 1  

Średzianie byli hojni »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie (ers)
Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrali w naszym mieście blisko 9 tys. zł. Sztab zorganizowali uczniowie i nauczyciele PZSP nr 1.
Zdjęć: 5  

Finał WOŚP za nami »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie ug
13 stycznia na terenie całej Gminy Kostomłoty, aż do godz. 18.00 trwała publiczna kwesta.
Zdjęć: 2  

Dolnośląski Salon Gospodarczy »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie ug
W styczniu Wacław Jaskuła wójt gminy Kostomłoty na zaproszenie Marka Worony kanclerza Dolnośląskiej Loży Business Centre Club wziął udział w pierwszym w 2013 roku Dolnośląskim Salonie Gospodarczym.
Zdjęć: 1  

Kino Środa zaprasza »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie (prg)
Kino „Środa Śląska”, zaprasza na ciąg dalszy styczniowych projekcji.
Zdjęć: 1  

XXI Finał WOŚP w Miękini »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie ug
XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Miękini już za nami. Również i tym razem mieszkańcy gminy nie zawiedli.
Zdjęć: 5  

Nowa droga w Krępicach  »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie ug
Gmina Miękinia ogłosiła postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy, który przeprowadzi modernizację drogi powiatowej 2058D w Krępicach.

Mandat za grzanie auta? »
Tekst opublikowany 2013-01-16, opracowanie INTERIA.PL
Media straszą kierowców, że za jazdę obsypanym śniegiem samochodem mogą zapłacić mandat. Tymczasem kara grozi im również wtedy, gdy do odśnieżania auta zabiorą się włączywszy uprzednio jego silnik. Powiało strachem. Czy słusznie?
Zdjęć: 2  

Dotacja na Orlika rozliczona »
Tekst opublikowany 2013-01-16, opracowanie ug
Pod koniec 2012 r. do budżetu Gminy Udanin wpłynęła dotacja w wysokości 833 tys. zł na budowę kompleksu boisk sportowych w ramach programu „Moje boisko-Orlik 2012” w Udaninie.
Zdjęć: 1  

Gimnazjum łączy pokolenia »
Tekst opublikowany 2013-01-16, opracowanie (prg)
Nie od dziś wiadomo, że muzyka łączy pokolenia. Czy tylko ona? U nas pokolenia łączą także gimnazjaliści „od Jana Pawła II”.
Zdjęć: 1  

Juszczyn łączy na ludowo »
Tekst opublikowany 2013-01-16, opracowanie (prg)
Pomysł powstał jakiś czas temu, a zrealizowano go 12 stycznia. Tego dnia w świetlicy wiejskiej w Juszczynie odbyło się noworoczne spotkanie integracyjne kapel ludowych działających przy Domu Kultury w Środzie Śląskiej.
Zdjęć: 1  

Parafialne jasełka w DK »
Tekst opublikowany 2013-01-16, opracowanie (prg)
Temat znany od ponad dwóch tysięcy lat przedstawiony językiem wzbogaconym o zwroty, wyrażenia czy postaci charakterystyczne dla współczesnych mediów, reklamy i polityki. Minimalistyczne dekoracje i głębokie przesłanie o potrzebie i sensie nawracania się.
Zdjęć: 2  

Tu szybko sprzedasz mieszkanie »
Tekst opublikowany 2013-01-16, opracowanie oto
Najszybciej sprzedamy mieszkanie na wschodzie kraju – w Lublinie i Białymstoku. O wiele cięższe zadanie stoi przed właścicielami lokali w Trójmieście i Warszawie.

Śmierć pod krą »
Tekst opublikowany 2013-01-16, opracowanie pol
Między godz. 3, a 4 nad ranem utonął 40-letni bosman małego statku na Odrze. Jego zwłoki odnaleziono dopiero przed południem w pobliżu Warzyny w gm. Miękinia.

Grali tydzień bez przerwy »
Tekst opublikowany 2013-01-16, opracowanie (red)
Jak zwykle uroczystym podsumowaniem kończyli sezon rozgrywek uczestnicy 19. edycji powiatowego turnieju brydża sportowego.
Zdjęć: 2  

Z imprezy przywiózł… drogowe znaki  »
Tekst opublikowany 2013-01-15, opracowanie pol
Średzcy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który w swoim samochodzie przewoził skradzione znaki drogowe. 19-latek wpał podczas kontroli drogowej.

I Przegląd Kolęd i Pastorałek  »
Tekst opublikowany 2013-01-15, opracowanie V.Leńska
Zespoły ludowe, rodzinne, chóry, schola i soliści zaprezentowali swój świąteczny repertuar podczas I Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Udaninie. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Cicha Woda z Udanina oraz parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Piekarach.
Zdjęć: 20  

Zagadka od Czytelnika »
Tekst opublikowany 2013-01-15, opracowanie Czytelnik
Gdzie leży granica polsko - niemiecka i po której stronie jest Polska?
Zdjęć: 1  

Poznać bliżej i podyskutować »
Tekst opublikowany 2013-01-15, opracowanie (r)
Udanie, w nastrojach kolędowo-noworocznych, zainaugurowało nowy rok Stowarzyszenie Aktywne Sołectwo w Gminie Środa Śląska.
Zdjęć: 1  

Finał WOŚP – pierwsze podsumowanie »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie wsop
KWOTA ZADEKLAROWANA na zakończenie 21. Finału WOŚP to: 39 855 148,00 PLN. W tym:

To rząd zmusza do pracy na czarno »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie Bartosz Chochołowski, Money.pl
Doszliśmy do granicy wytrzymałości jeśli chodzi o zarządzanie pracą. Można jeszcze wytransportować 30 procent ludzi w szarą strefę, ale tego już państwo nie wytrzyma...

Nasz patronat: Wielkie zwycięstwa! VII edycja Husqvarna Tour 2013! »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie oto
Ostatnie psie zaprzęgi dobiegły na metę! Cztery dni trwały zmagania najzdolniejszych maszerów z Europy i 1000 najszybszych psów zaprzęgowych! Wyłoniono najlepszych z najlepszych!
Zdjęć: 6  

Finał WOŚP. Z nożem do wolontariuszki »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie pol
XXI Finał WOŚP na Dolnym Śląsku przebiegł spokojnie. Odnotowano jedynie dwa zdarzenia, czyli znacznie mniej niż w poprzednich latach.
Zdjęć: 14  

Ten zły, dobry, nieuchronny VAT »
Tekst opublikowany 2013-01-12, opracowanie Łukasz Pałka, Menstream.pl
Dzięki niemu przestępcy nie muszą już napadać na banki, bo wystarczą im przekręty na "lewych" fakturach. Niektórzy przy jego pomocy odnaleźli nawet Boga.

Ile zarabia rodzina Owsiaka? »
Tekst opublikowany 2013-01-12, opracowanie MenSteam.pl
Od 21 lat w mroźną, styczniową niedzielę organizuje na polskich ulicach brazylijski karnawał. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy udało się zebrać już prawie 140 milionów dolarów na zakup sprzętu ratującego zdrowie i życie dzieci. Mimo tego szef całego zamieszania nie tylko kolekcjonuje kolejne ordery i nagrody, ale też zbiera ostre cięgi.
Zdjęć: 3  

Średzka policja zagra w orkiestrze »
Tekst opublikowany 2013-01-11, opracowanie pol
W tym roku odbędzie się już XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze, jak co roku, przystąpią do zbiórki datków. Tradycyjnie też razem z WOŚP zagra średzka Policja.
Zdjęć: 1  

Meble Kulczyka pod młotek  »
Tekst opublikowany 2013-01-11, opracowanie oto
Kompania Piwowarska przekazała na aukcję meble Jana Kulczyka wspierając Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Licytacje potrwają – odpowiednio – do 16 i 20 stycznia.
Zdjęć: 2  

Łupki w Niemczech jednak bezpieczne? »
Tekst opublikowany 2013-01-11, opracowanie Rafał Bajczuk/OSW
3 stycznia 2013 roku dziennik ekonomiczny Handelsblatt poinformował, że Federalny Ośrodek Geologii i Surowców Naturalnych (Bundesanstalt für Geowissenschaften und Rohstoffe; BGR) sporządził na zlecenie Ministerstwa Gospodarki analizę, w której stwierdza, że wydobywanie gazu łupkowego metodą szczelinowania hydraulicznego nie zagraża środowisku.

Wrocławska XIV-tka najlepszym ogólniakiem w kraju! »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie rtr
LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu jest najlepszym liceum ogólnokształcącym, a Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 r. z Lublina najlepszym technikum w Polsce - według Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2013, który po raz piętnasty został opublikowany przez Perspektywy i Rzeczpospolitą.

eWUŚ – dezinformacja i nowe koszty? »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie PPOZ
Dzisiaj w siedzibie PPOZ odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez lekarzy rodzinnych z PPOZ. Spotkanie związane jest ze stanowczym sprzeciwem wobec dezinformowaniu pacjentów i opinii publicznej w sprawie działania systemu eWUŚ. Minister Zdrowia i szef NFZ wydają kolejne publiczne pieniądze na „plakatową“ kampanię informacyjną, która sieje zamieszanie i dezinformuje polskich obywateli.

Policzą najbardziej zagrożone zwierzęta na świecie »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie ort
W ciągu najbliższych dwóch tygodni ekolodzy ze stowarzyszenia „pro Natura" sprawdzą ile nietoperzy zimuje na Dolnym Śląsku. Zwierzęta spędzają zimę w stanie hibernacji w nieczynnych podziemnych sztolniach i bunkrach. W ubiegłym roku naliczono 2 tyś. gacków.
Zdjęć: 5  

Koncert Noworoczny w Lutyni »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie ug
W hali sportowej w Lutyni odbył się Noworoczny Koncert zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Miękini oraz Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Lutyni. Honorowym gościem uroczystości był wójt gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn.
Zdjęć: 7  

Koncert podwójnie uroczysty »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie (r)
W ciekawy sposób parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Środzie Śląskiej uczciła święto Trzech Króli.
Zdjęć: 1  

Port Lotniczy Wrocław w górę »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie oto
Grudzień przyniósł wrocławskiemu lotnisku wzrost ruchu o blisko 7%. W tym czasie z połączeń niskokosztowych skorzystało o 13,5% więcej podróżnych niż przed rokiem, a loty międzynarodowe wzrosły o ponad 8%.
Zdjęć: 1  

Nasz patronat: VII Husqvarna Tour 2013 – rekordowe wyścigi psich zaprzęgów! »
Tekst opublikowany 2013-01-09, opracowanie oto
Bicie rekordów w trakcie Husqvarna Tour to już norma! Tym razem w dniach 10-13 stycznia na Polanie Jakuszyckiej zmierzy się aż 70 załóg z całego świata, a w trakcie trwania zawodów na trasie zobaczymy ponad 1000 psów w zaprzęgach! Siódma edycja tych emocjonujących zawodów przyciąga nie tylko najlepszych zawodników, ale też kibiców z całego kraju…
Zdjęć: 3  

Samorządowcy znów zawalczą »
Tekst opublikowany 2013-01-09, opracowanie (ers)
Stałym punktem w kalendarzu powiatowych imprez są Mistrzostwa Radnych Dolnego Śląska w Halowej Piłce Nożnej. Turniej odbędzie się 26-27 stycznia, a przygotowania do niego już trwają.
Zdjęć: 1  

WOŚP 2013 w Miękini  »
Tekst opublikowany 2013-01-09, opracowanie ug
13 stycznia 2013 roku odbędzie się 21 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co roku z tej okazji w Miękini odbywa się impreza wspomagająca Orkiestrę...

Wrocławska IKEA – największa w Polsce! »
Tekst opublikowany 2013-01-08, opracowanie oto
W Bielanach Wrocławskich powstaje największy i najnowocześniejszy sklep IKEA w Polsce. Otwarcie obiektu planowane jest na drugi kwartał 2013 roku. Głównym wykonawcą inwestycji jest firma Kajima Poland.

Zbrodniarz w reklamie - czas na Hitlera? »
Tekst opublikowany 2013-01-08, opracowanie rtr
W reakcji na kampanię reklamową Heyah wykorzystującą wizerunek W. Lenina, prezes Instytutu Pamięci Narodowej wsparł akcję konsumencką Stowarzyszenia Twoja Sprawa i wystosował pismo, w którym zaapelował o natychmiastowe zaprzestanie wspomnianej kampanii przez Polską Telefonię Cyfrową S.A.

Drastyczne szczegóły pracy jasnowidza »
Tekst opublikowany 2013-01-07, opracowanie MenStream.pl
Krzysztof Jackowski, najsłynniejszy w Polsce jasnowidz z Człuchowa. Rozsławiła go pomoc, jakiej udzielił japońskiej policji w rozwikłaniu kryminalnej zagadki i wygrana w pojedynku jasnowidzów. Kpi z telewizyjnych wróżek i magów, ale jednocześnie przyznaje, że z jasnowidzenia żyje lepiej, niż z pracy przy maszynie.
Zdjęć: 1  

13 stycznia 2013 r. gramy po raz 21! »
Tekst opublikowany 2013-01-04, opracowanie ug
21. Finał WOŚP już w przyszłą niedzielę, jak co roku sztab zorganizowany przez 3 Malczycki Szczep Harcerski działa przy Gminnym Ośrodku Kultury.
Zdjęć: 1  

W świątecznej atmosferze »
Tekst opublikowany 2013-01-03, opracowanie (red.)
Mikołaj, Jasełka, spotkania opłatkowe wszystko to tworzy niezwykłą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. W minionym roku działo się w tym temacie wiele.
Zdjęć: 6  

Szlachetny urząd »
Tekst opublikowany 2013-01-03, opracowanie (ers)
Już po raz trzeci pracownicy średzkiego starostwa wzięli udział w akcji SZLACHETNA PACZKA.

Wolne za niedzielne Święto Trzech Króli? »
Tekst opublikowany 2013-01-03, opracowanie rtr
W ostatnich miesiącach minionego roku głośno było o wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uznał za niezgodny z Konstytucją przepis odbierający zatrudnionym prawo do dnia wolnego za święto przypadające w dniu wolnym od pracy.

Spotkanie szefów PCZK »
Tekst opublikowany 2013-01-03, opracowanie (ers)
Pod koniec grudnia w Środzie Śląskiej spotkali się szefowie Powiatowych Centrów Zarządzania Kryzysowego. W posiedzeniu wziął udział Wojewoda Dolnośląski Aleksander Marek Skorupa oraz Starosta Powiatu Sebastian Burdzy.
Zdjęć: 1  

Spotkanie wigilijne »
Tekst opublikowany 2013-01-03, opracowanie ug
W świetlicy wiejskiej w Udaninie odbyło się tradycyjnie jak co roku spotkanie wigilijno - opłatkowe zorganizowane przez Urząd Gminy w Udaninie.
Zdjęć: 1  

Po tragicznym pożarze  »
Tekst opublikowany 2013-01-03, opracowanie ug
W poniedziałek 31 grudnia nad ranem wybuchł tragiczny skutkach pożar w jednym z mieszkań na parterze bloku w Udaninie. W środku przebywało 5 osób…

Malczycki rok inwestycji »
Tekst opublikowany 2013-01-03, opracowanie oto
O tym jaki był ostatni rok dla gminy i jakie są plany na rok 2013 mówi Ryszard Skuła, wójt gminy Malczyce
Zdjęć: 1  

Szkolne jasełka  »
Tekst opublikowany 2013-01-03, opracowanie ug
Przedświąteczną tradycją szkoły podstawowej w Kostomłotach są Jasełka w wykonaniu uczniów. Tak też było w tym roku. Dzieci z klasy II i V przygotowały niecodzienny występ.
Zdjęć: 8  

Pomogli Św. Mikołajowi »
Tekst opublikowany 2013-01-03, opracowanie ug
Od połowy listopada do grudnia w gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Kostomłotach trwała akcja ” Pomóżmy św. Mikołajowi.”, która miała na celu zebrania jak największej liczby produktów spożywczych, chemicznych, artykułów szkolnych oraz słodyczy, a które mogłyby sprawić radość najbardziej potrzebującym rodzinom w naszej gminie.
Zdjęć: 1  

To był dobry rok dla gminy Miękinia »
Tekst opublikowany 2013-01-03, opracowanie ug
- To był dobry rok dla Gminy Miękinia pod względem zrealizowanych inwestycji - mówi Jan Marian Grzegorczyn wójt Gminy Miękinia.
Zdjęć: 3  

Budżet Gminy Miękinia na 2013 rok »
Tekst opublikowany 2013-01-03, opracowanie ug
28 grudnia 2012 r. na sesji Rady Gminy Miękinia, został uchwalony budżet gminy Miękinia na 2013 r.

6. turniej od 6 stycznia »
Tekst opublikowany 2013-01-03, opracowanie (PRG)
VI Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Środy Śląskiej Bogusława Krasuckiego rozpocznie się już w najbliższą niedzielę.
Zdjęć: 1  

Sukcesy biznesu i promocja gminy »
Tekst opublikowany 2013-01-03, opracowanie (prg)
W Warszawie na świąteczno-noworocznej gali Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych nagrodziła najważniejsze inwestycje zagraniczne mijającego roku. Jednym z bohaterów gali była także Środa Śląska.

Proekologiczne dofinansowanie z UE »
Tekst opublikowany 2013-01-03, opracowanie (prg)
Kolejne unijne środki pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 zasilą budżet Gminy Środa Śląska.

Oto medaliści »
Tekst opublikowany 2013-01-02, opracowanie ug
W grudniową sobotę, na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, odbyły się po raz kolejny zawody z cyklu Międzyszkolna Liga Karate BUDOKAN CUP. W zawodach wzięło udział blisko 190 zawodników z 24 sekcji klubu, w tym również sekcja z Zespołu Szkół w Miękini.
Zdjęć: 1  

Jasełka w Zespole Szkół »
Tekst opublikowany 2013-01-02, opracowanie ug
- W ostatnim dniu nauki przed Świętami Bożego Narodzenia, w nastrój Świąt i ich uroczystą aurę zostaliśmy wprowadzeni przepiękną inscenizacją Jasełek – mówi Zofia Miciak, Dyrektor ZS w Miękini.
Zdjęć: 3  

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl