Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 95 informacji. Wszystkie poniżej.

XVIII Turniej im. Marka Wielgusa »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie oto
31 marca kończą się zapisy do XVIII Ogólnopolskiego Turnieju im. Marka Wielgusa, najstarszego turnieju piłkarskiego dla chłopców i dziewcząt w kategorii wiekowej U-11.
Zdjęć: 1  

Dokąd polecimy z Wrocławia? »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie oto
Dla spragnionych słońca - Kreta, Malta, Malaga, dla wielbicieli szybkich city-breaków - Paryż, Wenecja, Rzym. Na wakacje Sycylia, Sardynia, Portugalia, Chorwacja. Od 31 marca nowy rozkład lotów.
Zdjęć: 1  

Obniżają detaliczne ceny energii. Węgrzy.  »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie Andrzej Sadecki /www.osw.waw.pl
Na Węgrzech narasta konflikt między rządem Viktora Orbána, a koncernami energetycznymi. Rząd wymusił na nich z początkiem 2013 roku obniżkę cen energii dla odbiorców indywidualnych.

Radość Wielkiej Nocy w SP w Udaninie »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie LeV
Ewangeliczny sens świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz znaczenie symboliczne pokarmów, które chrześcijanie wkładają do wielkanocnego koszyczka, poznały dzieci podczas uroczystego apelu w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza.
Zdjęć: 3  

Ojciec Joachim trafił do aresztu »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa i wyłudzanie pieniędzy na szkodę duchownych różnych parafii na terenie całego kraju.
Zdjęć: 1  

Rozbijali kościelne skarbonki »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzewane o okradanie kościołów. Sprawcy działali na terenie województwa dolnośląskiego oraz opolskiego. Ich łupem padały kilkusetzłotowe kwoty z kościelnych skarbonek.
Zdjęć: 1  

Emigrują już rodziny naszych polityków »
Tekst opublikowany 2013-03-27, opracowanie Fakt/INTERIA.PL
"Politykom przestali wierzyć nawet ich bliscy. Rodzina Jacka Żalka, synowie Ryszarda Czarneckiego czy Tadeusza Cymańskiego nie uwierzyli, że Polska jest zieloną wyspą w morzu kryzysu, który trapi Europę. Nie czekali, aż ktoś zreformuje kraj. Wyjechali za chlebem za granicę i zarabiają tam lepiej niż w kraju" - donosi "Fakt".

Uczniowie SP w Lutyni powitali wiosnę »
Tekst opublikowany 2013-03-26, opracowanie SP Lutynia
Stało się już tradycją, że 21 marca kl. O- III witają wiosnę Przeglądem Wiersza Logopedycznego przygotowanego przez Małgorzatę Bibrowicz i Violettę Chmielowską. W tym roku tematem przewodnim wierszyków, były zwierzęta „Żyrafy, raki i inne zwierzaki”.
Zdjęć: 20  

Zamożne, niezależne, dojrzałe i… zakażone »
Tekst opublikowany 2013-03-26, opracowanie rtr
W Polsce rośnie odsetek osób, u których HIV wykrywany jest powyżej 50 roku życia. Wiele z nich to zamożne kobiety, które nigdy nie uważały się za potencjalnie zagrożone wirusem.

Wodny przedmiot pożądania »
Tekst opublikowany 2013-03-25, opracowanie pol
Średzcy policjanci udowodnili dwóm nieletnim dokonanie 8 kradzieży. Chłopcy kradli różne kwoty pieniędzy z jednego z mieszkań na terenie Środy Śląskiej. Przeznaczali je m.in. na basen.

Marzysz o firmie? Jest kasa »
Tekst opublikowany 2013-03-25, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, Tax Care
W kwietniu mikroprzedsiębiorcy z małych miejscowości i wsi mogą składać wnioski o unijne, bezzwrotne dofinansowanie nawet do 300 tys. złotych.

300 tys. papierosów bez akcyzy  »
Tekst opublikowany 2013-03-25, opracowanie sg
Nielegalne wyroby akcyzowe o wartości ponad 160 tys. zł. ujawnili funkcjonariusze Straży Granicznej na autostradzie w pobliżu Kostomłotów.
Zdjęć: 1  

Kiedy runie wielka płyta? »
Tekst opublikowany 2013-03-25, opracowanie Emmerson S.A.
Co jakiś czas w mediach przewija się temat budownictwa mieszkaniowego z okresu PRL. Eksperci przypominają, że nieuchronnie zbliża się teoretyczny okres żywotności budynków w technologii wielkiej płyty.

Tysiące mandatów nieważnych! »
Tekst opublikowany 2013-03-25, opracowanie INTERIA.PL
Jak podało radio Tok FM, mandat wystawiony przez policjanta na podstawie wskazań z radaru Iskra-1 zakwestionował sąd w Sierpcu. W uzasadnieniu wyroku sędzia stwierdził, że część radarów tego typu, zamontowanych w radiowozach Alfa Romeo 159, działa nielegalnie!

Nielegalna broń w biurku »
Tekst opublikowany 2013-03-24, opracowanie pol
Policjanci z Rewiru Dzielnicowych w Malczycach zatrzymali 26-latka, który posiadał broń palną-gazową bez wymaganego zezwolenia.
Zdjęć: 1  

Efektowna sesja sportów amerykańskich »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie oto
Wrocław staje się powoli stolicą sportów amerykańskich w Polsce. Cztery kluby spotkały się na wspólnej sesji zdjęciowej na Stadionie Miejskim.

Padł rekord. Kogo zgłoszono do nagrody?  »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie rtr
Do Nagrody Poetyckiej Silesius w tym roku zgłoszono rekordową liczbę niemal 150 tytułów. Wśród autorów zgłoszonych pozycji znalazło się także 4 cenionych laureatów poprzednich edycji Silesiusa.
Zdjęć: 1  

Rząd sięgnie po OFE i podniesie podatki »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie Łukasz Pałka, Maciej Rynkiewicz, Money.pl
Przez pierwsze dwa miesiące tego roku rząd wydał już z kasy państwa 21,7 miliarda złotych więcej niż zarobił. Oznacza to, że wykorzystał już ponad 60 procent planowanego na cały rok deficytu budżetowego.

Dolnośląscy kierowcy zbyt często okradani »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie multiagencja CUK Ubezpieczenia
W 2012 r. złodzieje ukradli samochody o łącznej wartości aż 521 mln zł, czyli o 12 mln zł droższe niż rok wcześniej. Z policyjnych statystyk wynika, że w woj. dolnośląskim zagrożenie kradzieżą jest znacznie większe niż średnia krajowa i w tej niechlubnej kategorii ustępuje tylko woj. łódzkiemu! Czy można się skutecznie zabezpieczyć przed utratą auta?
Zdjęć: 1  

Handlowali ludźmi  »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie pol
Policjanci CBŚ i KWP we Wrocławiu zatrzymali 5 członków zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się handlem ludźmi i wyłudzeniem na terenie Wielkiej Brytanii.

viaAUTO - totalna inwigilacja kierowców? »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie Maciej Rynkiewicz,Tomasz Sąsiada, Money.pl
Zamiast bramek do pobierania opłat za przejazd autostradą elektroniczny system automatycznie naliczający należność? Przejazd bez zatrzymywania się, stania w kolejce do zapłaty, ale za to w zamian za wykupienie specjalnego urządzenia za ponad sto złotych?

Czy Rosja uratuje Cypr? »
Tekst opublikowany 2013-03-21, opracowanie Ośrodek Studiów Wschodnich
19 marca cypryjski parlament odrzucił przedstawione trzy dni wcześniej warunki porozumienia Eurogrupy (organu zrzeszającego ministrów finansów krajów członkowskich strefy euro) z rządem Cypru o pomocy finansowej UE i MFW w wysokości 10 mld euro pod warunkiem zgody cypryjskich władz na jednorazowe opodatkowanie wkładów zdeponowanych w ich bankach.

SKO w szkole podstawowej w Lutyni »
Tekst opublikowany 2013-03-21, opracowanie sp
Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielkami banku PKO, które przybliżyły dzieciom działanie nowego SKO, które od tego roku działa też i w tej szkole.
Zdjęć: 7  

Nowy komendant dolnośląskiej policji  »
Tekst opublikowany 2013-03-20, opracowanie pol
Inspektor Wojciech Ołdyński, były Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy, został nowym Komendantem dolnośląskiej Policji. Zastąpił na tym stanowisku nadinspektora Dariusza Biela, który przeszedł na emeryturę.
Zdjęć: 1  

Lewiatan przeciwko zmianom prawa pracy »
Tekst opublikowany 2013-03-20, opracowanie rtr
Związki Zawodowe NSZZ Solidarność domagają się radykalnych zmian w ustawie prawo pracy. Podwyższenie płacy minimalnej, likwidacja umów śmieciowych, ograniczenie elastycznego czasu pracy czy obniżenie wieku emerytalnego – to postulaty, które według Związków pomogą zmniejszyć bezrobocie w Polsce.

Polecimy z Wrocławia do Zadaru  »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie oto
Linie Lotnicze Eurolot poszerzają ofertę połączeń z Wrocławia i uruchamiają kolejną międzynarodową trasę. Od 13 czerwca z wrocławskiego lotniska polecimy bezpośrednio do Zadaru w Chorwacji.
Zdjęć: 1  

Polska drugim Cyprem? Raczej nie »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie Bankier.pl
Trwa zamieszanie wokół pomocy finansowej dla Cypru i związanego z nim opodatkowania depozytów. W świecie finansów to bez wątpienia wydarzenie roku.

Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach  »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie SON
Stowarzyszenie ODRA-NIEMEN od 2009 roku organizuje akcję świąteczną w ramach projektu RODACY-BOHATEROM. Przygotowujemy paczki świąteczne na ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIE I NA ŚWIĘTA WIELKANOCNE.
Zdjęć: 2  

Pasowanie w SP w Lutyni »
Tekst opublikowany 2013-03-18, opracowanie sp
Uczniowie kl.I zostali przyjęci do braci czytelniczej szkoły. Po zapoznaniu się z regulaminem biblioteki złożyli uroczyste przyrzeczenie.
Zdjęć: 5  

Dotacja dla Gminnego Związku Sportowego  »
Tekst opublikowany 2013-03-17, opracowanie ug
W związku z ogłoszeniem otwartego konkursu ofert na realizację zadań w zakresie organizacji współzawodnictwa i upowszechniania kultury fizycznej i sportu w zakresie piłki nożnej na terenie gminy, wybrano ofertę złożoną przez GZS w Udaninie.
Zdjęć: 1  

Wszyscy jesteśmy konsumentami »
Tekst opublikowany 2013-03-17, opracowanie (opr. ers)
Przypominamy o możliwości skorzystania z porad Powiatowego Rzecznika Konsumentów, którego biuro znajduje się w Starostwie Powiatowym w Środzie Śląskiej, pokój nr 6 (parter).
Zdjęć: 1  

Konkurs na Palmę Wielkanocną »
Tekst opublikowany 2013-03-17, opracowanie ug
Gmina Miękinia oraz Samorządowy Ośrodek Kultury zapraszają do udziału w konkursie na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną.

Średzki Park Wodny - gości przybywa »
Tekst opublikowany 2013-03-17, opracowanie (ŚPW)
Średzki Park Wodny działa nieprzerwanie od ponad pięciu miesięcy. Co najważniejsze, działa jak niezawodny mechanizm, a sympatyków przybywa mu praktycznie z dnia na dzień.
Zdjęć: 3  

Niech znikną śmieci i tony rupieci  »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie ug
Gmina Miękinia po raz kolejny pozyskała środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej We Wrocławiu na realizację zadania pn.”Niech znikną śmieci i tony rupieci – projekt ekologiczny dla uczniów z Gminy Miękinia”.
Zdjęć: 1  

Aktywni - na start! »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie (prg)
Zgodnie z zapowiedziami sprzed kilku miesięcy Gmina Środa Śląska zaprasza do udziału w drugiej edycji konkursu grantowego „Aktywni na ziemi Średzkiej”.
Zdjęć: 1  

Uwaga. VAT do 24 proc.? »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie Money.pl
- To kolejna obietnica, która nie zostanie spełniona - tak zapowiedź rządu o obniżeniu stawek podatku VAT komentuje w rozmowie z Money.pl ekspert podatkowy, były wiceminister finansów, twórca ustawy o podatku VAT Witold Modzelewski.

Nowy powiat na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie oto
Władze Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze oraz sąsiednich gmin i miast, planują zmianę nazwy powiatu jeleniogórskiego na karkonoski lub karkonosko-izerski.

Stolica Apostolska na minusie »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie Dariusz Madejski, Money.pl
Benedykt XVI nie zostawił kardynałowi Jorge'owi Bergoglio kwitnącego gospodarstwa. W budżecie Stolicy Apostolskiej brakuje bowiem prawie 15 mln euro.

Sukces - Dominiki Krupy  »
Tekst opublikowany 2013-03-14, opracowanie gim
W tegorocznej edycji konkursu „Moja mała Ojczyzna” jury oceniało 61 prac z 28 szkół z terenu całego Dolnego Śląska. Gimnazjum im. Orła Białego w Miękini reprezentowały dwie uczennice: Dominika Krupa i Izabella Wojtasik.
Zdjęć: 1  

Skanska wyremontuje drogę  »
Tekst opublikowany 2013-03-14, opracowanie (ers)
Znany jest już wykonawca remontu drogi powiatowej 2020D Cesarzowice – Ujazd Górny. Wykonana go firma Skanska S.A. 5 marca ę gabinecie starosty podpisano stosowną umowę.
Zdjęć: 2  

Dobra passa Malczyc »
Tekst opublikowany 2013-03-14, opracowanie (ers)
Reprezentacja Malczyc zwyciężyła w 1. Turniej Sołtysów Powiatu Średzkiego, który odbył się w sali sportowej PZSP nr 1 w Środzie Śląskiej.
Zdjęć: 3  

Pierwsze z wiosennego cyklu »
Tekst opublikowany 2013-03-14, opracowanie sp
Jak założyć oraz prowadzić małą firmę w pierwszych miesiącach dowiedzieli się uczestnicy szkolenia, które odbyło się w średzkim starostwie.
Zdjęć: 2  

Indywidualne podejście do ucznia się opłaca »
Tekst opublikowany 2013-03-14, opracowanie ug
Od września 2011r. do lutego 2013 r. w gminnych szkołach podstawowych realizowany był projekt systemowy „Indywidualizacja nauczania i wychowania uczniów klas I – III w szkołach podstawowych na terenie Gminy Miękinia”
Zdjęć: 2  

Dzień języka niemieckiego i wizyta Deutschwagena  »
Tekst opublikowany 2013-03-14, opracowanie ug
Szkołę Podstawową w Miękini odwiedził Deutschagen w ramach projektu Deutschwagen- Tour. Uczniowie, uczący się na co dzień języka niemieckiego, mieli okazję bawić się, tańczyć i śpiewać z gościem, który odwiedził w tym dniu szkołę.
Zdjęć: 1  

Ruszyła rewitalizacja miasta »
Tekst opublikowany 2013-03-14, opracowanie (prg)
Zima to tylko pozornie martwy sezon inwestycyjny. Wprawdzie ekip remontowych czy budowlanych na drogach czy ulicach jeszcze nie widać, jednak dużo dzieje się w obiektach zamkniętych.
Zdjęć: 2  

Jastrzębce – zabawa i praca »
Tekst opublikowany 2013-03-14, opracowanie (prg)
Oficjalnie wiosna wciąż jeszcze przed nami, jednak kiedy śnieg stopniał i nie przykrywa już niczego a trawa i liście jeszcze niczego przykryć nie zdążyły, warto pomyśleć o wiosennych porządkach.
Zdjęć: 2  

Młodzież na etapie gminnym »
Tekst opublikowany 2013-03-14, opracowanie (prg)
Dobiegły końca szkolne (podstawówki i gimnazja) eliminacje tegorocznej edycji konkursu wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” organizowanego przez Zarząd Miejsko-Gminny Związku OSP RP i Gminne Centrum Reagowania w Środzie Śląskiej.
Zdjęć: 1  

Wały niezmiennie ważne  »
Tekst opublikowany 2013-03-14, opracowanie (UM)
Nie ustają starania Gminy Środa Śląska o uregulowanie i normalizację sytuacji w związku z bezpieczeństwem powodziowym mieszkańców przedodrzańskich miejscowości gminy Środa Śląska.
Zdjęć: 1  

XXVII sesja Rady Gminy Udanin »
Tekst opublikowany 2013-03-14, opracowanie ug
Rada Gminy na XXVII zwyczajnej sesji przyjęła program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Udanin w 2013 roku. Program ma zastosowanie do wszystkich zwierząt domowych, w szczególności psów i kotów oraz zwierząt gospodarskich.
Zdjęć: 1  

V edycja Halowego Turnieju Piłki Nożnej »
Tekst opublikowany 2013-03-14, opracowanie ug
W sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Udaninie odbył się już V Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przechodni Wójta Gminy Udanin. W Turnieju uczestniczyło 9 drużyn.
Zdjęć: 3  

Dzień Kobiet w Miękini »
Tekst opublikowany 2013-03-14, opracowanie ug
Wyjątkowa niespodzianka czekała na wszystkie panie, które 9 marca odwiedziły Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini aby uczcić swoje święto.
Zdjęć: 1  

Babiniec czyli Dzień Kobiet  »
Tekst opublikowany 2013-03-14, opracowanie ug
W malczyckim Domu Kultury słychać było salwy śmiechu i gromkie brawa. Przybyłe Panie były w doskonałym nastroju.
Zdjęć: 6  

Sprawdzają się w praktyce  »
Tekst opublikowany 2013-03-14, opracowanie Janina Kasak
W tym roku w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach rozpoczęła się realizacja zajęć przyrodniczo-matematycznych w ramach innowacji pedagogicznej. Zajęcia odbywają się po lekcjach w ilości 2 –godzin w tygodniu i uczęszcza na nie 20 uczniów klasy Va.
Zdjęć: 4  

Czy można im pomóc? »
Tekst opublikowany 2013-03-13, opracowanie rtr
Szanowni Państwo. Zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie finansowe dla uczennicy klasy I naszej szkoły, Ani Piechaczyk oraz jej rodziny.

Czy opłaty za śmieci wyczyszczą nasze portfele? »
Tekst opublikowany 2013-03-13, opracowanie Emmerson S.A.
Po 1 lipca br. gminy przejmą odpowiedzialność za gospodarkę śmieciową. To kolejne zadanie spadające na ich barki. Nowe zasady mają sprawić, iż nielegalne wyrzucanie odpadów stanie się nieopłacalne, w przeciwieństwie do ich segregacji.

Kardynał Peter Turkson z Ghany faworytem  »
Tekst opublikowany 2013-03-13, opracowanie oto
Zakończono sondaż na stronie www.papa2103.it, w którym internauci mieli możliwość wskazać preferowanego kandydata na papieża oraz najważniejsze wyzwanie nadchodzącego pontyfikatu.

Będziemy rajem dla złodziei »
Tekst opublikowany 2013-03-13, opracowanie INTERIA.PL/Newseria
W Sejmie trwają prace nad nowelizacją Kodeksu wykroczeń, które przewidują, że wykroczeniem będzie kradzież rzeczy o wartości do 1 tys. zł. Obecnie już kradzież 250 zł jest traktowana jako przestępstwo.

Po 1,3 mln premii. Dla kogo tym razem? »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie INTERIA.PL/IAR
Informacyjna Agencja Radiowa ujawniła, że szefowie rządowej spółki PL 2012 zainkasowali po... ponad milion trzysta tysięcy złotych premii wypłacone przez ministerstwo sportu za przygotowania i pracę przy projekcie Euro 2012.

Z BGŻ do najlepszych ogólniaków »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie rtr
Ruszyła rekrutacja do ogólnopolskiego programu stypendialnego dla utalentowanych i społecznie zaangażowanych absolwentów gimnazjów, potrzebujących wsparcia finansowego dla dalszego rozwoju.

Wzywasz karetkę, to płać »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie Fakt/INTERIA.PL
Posłanka Platformy Obywatelskiej Elżbieta Radziszewska, która jest z zawodu lekarzem, chce, by chorzy płacili za karetkę pogotowia, gdy lekarz uzna, że został niepotrzebnie wezwany - donosi "Fakt".

Przezorny zawsze… nagrywa  »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie oto
Jak wynika z najnowszych badań, zainteresowanie ukrytymi kamerami w Polsce podwoiło się w ostatnich trzech miesiącach 2012 roku, w stosunku do analogicznego okresu 2011 roku. Podobnie jest z rejestratorami trasy, które już od 2015 roku mogą stać się obowiązkowym wyposażeniem pojazdów w UE.
Zdjęć: 2  

Nieznana tragedia na Broad Peak  »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie MenStream.pl/fot: archiwum prywatne Janusz Kuliś
Ślady krwi i włosów. Janusz Kuliś widząc je na ścianie podczas zejścia orientuje się, że Broad Peak zabrał kolejnego towarzysza. Tym razem wszystko rozgrywa się poniżej 15-metrowego ubezpieczenia z kawałka liny...
Zdjęć: 5  

Sołtys Marian Fita wyróżniony »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie ug
11 marca obchodzony jest Dzień Sołtysa – osoby będącej liderem i opiekunem miejscowości.Z tej okazji w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość, podsumowująca tegoroczną edycje plebiscytu na najlepszego sołtysa – TYTUŁ SOŁTYSA 2012.
Zdjęć: 2  

Ceny mieszkań najniższe od 2006 »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie oto
Luty minął pod znakiem korzystnych zmian na rynku nieruchomości używanych. Zachęcają ceny transakcyjne – ich poziom wrócił do poziomu z 2006 roku. Warto więc targować się o mieszkanie, bo na metrze kwadratowym można zaoszczędzić nawet 1 236 zł.

Co wolno straży miejskiej? »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie rtr
Wśród zadań straży miejskiej na pierwszym miejscu wymieniona została ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych. Kierowcom jednak kojarzy się ona przede wszystkim z jej innym obowiązkiem: czuwaniem nad porządkiem i kontrolą ruchu drogowego.

Zdolni językowcy z gimnazjum im. Orła Białego  »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie gim
6 marca odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego w Środzie Śląskiej. Gimnazjum im. Orła Białego z Miękini wyłoniło swoich trzech uczestników: Wiktora Kowala, Macieja Kowala i Juliana Kasperskiego.
Zdjęć: 1  

Wrocławski terminal kończy rok  »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie oto
365 dni, ponad 28 tysięcy zrealizowanych operacji lotniczych, 2 mln pasażerów, którzy przewieźli ponad 400 tysięcy walizek, wypili ponad 78 tysięcy kaw i zjedli ponad 47 tysięcy kanapek.
Zdjęć: 1  

"GPC": Skandaliczne działania prokuratury »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie INTERIA.PL/Gazeta Polska Codziennie
"Po ogłoszeniu przez prokuratorów wojskowych, że zamierzają zbadać materiał genetyczny 22 ofiar katastrofy, poszukując śladów alkoholu, rodziny, ich pełnomocnicy oraz eksperci od prawa karnego są szczerze zdumieni i oburzeni działaniami śledczych. Zgodnie mówią o braku szacunku dla zmarłych i pozorowanych działaniach prokuratury" - czytamy na stronach "Gazety Polskiej Codziennie".

Medalista z Londynu idzie na wojnę z lekarzami  »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie iWoman.pl
- Sam jeszcze kilka miesięcy temu nie wierzyłem, że coś takiego w ogóle może się wydarzyć, że w jednej chwili nasze wszystkie plany i marzenia będziemy musieli odłożyć, być może na zawsze - przyznaje sztangista, olimpijczyk Bartłomiej Bonk, którego mała córeczka urodziła się z ciężkim niedotlenieniem mózgu i teraz walczy o życie w szpitalu.
Zdjęć: 2  

Sinead O’Connor jednak we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie rtr
Z rocznym opóźnieniem, po licznych kontrowersjach wokół wrocławskiego koncertu Sinead O’Connor wystąpi we Wrocławiu w ramach WrocLove Fest 2013. Koncert w czerwcu na Wyspie Słodowej.
Zdjęć: 2  

Kwiaty dolnośląskiej Policji  »
Tekst opublikowany 2013-03-09, opracowanie pol
Panie w dolnośląskiej Policji wykonują wiele ważnych zadań, na wszystkich szczeblach – od stanowisk wykonawczych do kierowniczych. Zobacz, jak piękne są to kobiety.

Internauci już wybrali… papieża »
Tekst opublikowany 2013-03-09, opracowanie rtr
Według większości osób, które wzięły udział w głosowaniu kandydatami na urząd papieża, których wskazało najwięcej osób są: włoski kardynał Gianfranco Ravasi, kardynał Peter Turkson z Ghany oraz kardynał Luis Antonio Tagle z Filipin.

Z Najsztubem rozmowa o rozmawianiu  »
Tekst opublikowany 2013-03-09, opracowanie Menstream.pl /fot.Bartosz Krupa/East News
Czy Piotr Najsztub jest zatwardziałym cynikiem, czy dziennikarz idealista jeszcze się w nim tli?
Zdjęć: 1  

Leczenie kanałowe chorych zębów »
Tekst opublikowany 2013-03-08, opracowanie MR
Piękny uśmiech jest wyznacznikiem wielu cech człowieka, jego nastawienia do życia, odpowiedzialności, odwagi, autentyzmu. Mniej atrakcyjny wygląd, związany z przebarwieniami zębów czy ubytkami, może znacznie zmienić postrzeganie osoby posiadającej tego typu problemy, szczególnie poprzez osoby obce. Dziś wiele osób zabiega o zdrowie jamy ustnej. Zdarza się, że zabiegi te nie obędą się bez leczenia kanałowego.

Gabinet Tuska – 12 proc. poparcia! »
Tekst opublikowany 2013-03-08, opracowanie Money.pl.
Choć zdecydowana większość Polaków uważa, że rząd nie radzi sobie z sytuacją w kraju, to jednak tylko 28 procent chciałaby wcześniejszych wyborów.

Baba za kierownicą – to brzmi dumnie »
Tekst opublikowany 2013-03-08, opracowanie oto
Powiedzenia „kobieta za kierownicą!” i „jeździsz jak baba!” znamy wszyscy. I nic dziwnego – regularnie słyszymy je na polskich skrzyżowaniach. W świetle badań okazuje się, że te słowa mają zupełnie inne znaczenie, niż mogłoby się wydawać.
Zdjęć: 2  

Kobiety wolniej podejmują decyzję »
Tekst opublikowany 2013-03-08, opracowanie rtr
Kobiety dłużej niż mężczyźni szukają domu do zakupu. Tak wynika z danych agencji Metrohouse, która przeanalizowała ponad 3 tysiące transakcji z ostatnich miesięcy.

Próba zniszczenia wystawy »
Tekst opublikowany 2013-03-06, opracowanie Ilona Gosiewska
Nieznani sprawcy zniszczyli wystawę poświęconej Żołnierzom Wyklętym pt. „TROPEM WILCZYM”, otwartej 28 lutego na placu przed Bazyliką Garnizonową p.w. Św. Elżbiety we Wrocławiu. Publikujemy oświadczenie Ilony Gosiewskiej, prezesa Stowarzyszenia Odra – Niemen.
Zdjęć: 1  

Sukces Rady Rodziców przy Zespole Szkół w Lutyni »
Tekst opublikowany 2013-03-06, opracowanie zs
We Wrocławiu odbyło się spotkanie Krystyny Szumilas - ministra edukacji narodowej z przedstawicielami samorządów terytorialnych, dyrektorami placówek oświatowych z terenu Dolnego Śląska poświęcone obniżeniu wieku obowiązku szkolnego.
Zdjęć: 3  

Złamią monopol celebrytów? »
Tekst opublikowany 2013-03-06, opracowanie puls
- Złamiemy monopol celebrytów i ekspertów, prezentując wiele tematów omijanych przez media głównego nurtu – mówi Dariusz Dąbski, prezes TV Puls. „Puls Polski” – wiosną rusza nowy talk show w Telewizji Puls.
Zdjęć: 1  

Uwaga: od piątku załamanie pogody  »
Tekst opublikowany 2013-03-06, opracowanie INTERIA.PL
Słonecznie, niemal bezchmurnie i bardzo ciepło - takie są prognozy na środę. Według synoptyków, taka wiosenna aura ma się utrzymać do czwartku. W weekend czeka nas załamanie pogody. Spodziewane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Ma też wrócić mróz.
Zdjęć: 1  

Dwaj ludzie z… drzwiami »
Tekst opublikowany 2013-03-05, opracowanie pol
Wpadli, kiedy szli do mieszkania jednego z nich, aby ukryć skradzione skrzydło drzwi oraz kilkanaście listew przypodłogowych.

Zaproszenie na Dzień Kobiet »
Tekst opublikowany 2013-03-05, opracowanie ug
9 marca (sobota), zapraszamy wszystkie Panie z gminy Miękinia, do Samorządowego Ośrodka Kultury, na Dzień Kobiet. Początek imprezy godz. 15:00.
Zdjęć: 1  

Najlepsze czeskie ośrodki narciarskie »
Tekst opublikowany 2013-03-05, opracowanie oto
Znamy wyniki rankingu Karkonosze Regioncard. Wiadomo już, które z czeskich ośrodków narciarskich oferują najlepsze warunki i najwyższą jakość obiektów i usług. W pierwszej trójce uplasowały się Špindlerův Mlýn, Černa Hora - Janské Lázně i Rokytnice nad Jizerou.
Zdjęć: 3  

Kiedy rodzice biją dzieci? »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie dr Magdalena Śniegulska
Kiedy rodzic się spieszy, dziecko spowalnia – ta odwieczna prawda jest udziałem doświadczenia wielu mam i tatusiów. Równocześnie dobrze wiemy, że w takiej sytuacji o wybuch nie trudno. Przypominamy, prosimy, błagamy, a nasze starania mają często odwrotny skutek – spowolnienie narasta w sposób proporcjonalny do naszej złości!

Chłopcy radarowcy, czyli kto może cię ukarać mandatem »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie oto
Nastały ciężkie czasy dla kierowców lubiących szybką jazdę. Jeszcze kilka lat temu, kierowcy musieli wystrzegać się tylko niebieskich radiowozów drogówki. Teraz także inne służby zyskały uprawnienia, aby spowalniać tych ze zbyt ciężką nogą. NaviExpert – dostawca nawigacji mobilnej z ostrzeżeniami CB – przypomina kogo się wystrzegać, wybierając się w podróż.

Pomóż i przekaż 1% podatku  »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie (ers)
Jak co roku przypominamy o możliwości przekazywania 1% swojego podatku na rzecz lokalnych organizacji pożytku publicznego. Wspierając je pomagamy sobie!
Zdjęć: 1  

Policzyli gacki. Mamy ich 2902 »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie rb
Akcja liczenia nietoperzy zakończona. Przyrodnicy ze stowarzyszenia „pro Natura" po kilku tygodniach prac w terenie oszacowali, że na Dolnym Śląsku w nieczynnych podziemnych sztolniach i bunkrach zimuje dokładnie 2902 gacki.
Zdjęć: 3  

Itaka poszukuje »
Tekst opublikowany 2013-03-03, opracowanie itaka
13 lipca 2012 r. we Wrocławiu (w okolicach szpitala wojewódzkiego im. J.Gromkowskiego) zaginął Zdzisław Andrasik. Po zaginięciu był widywany w Środzie Śląskiej.
Zdjęć: 1  

Koniec projektu  »
Tekst opublikowany 2013-03-01, opracowanie rtr
W lutym zakończyły się w szkole podstawowej w Lutyni zajęcia z indywidualizacji nauczania. Odbywały się w ramach projektu unijnego.
Zdjęć: 5  

Młodzież z inicjatywą »
Tekst opublikowany 2013-03-01, opracowanie (ers)
Bardzo aktywnie zapowiada się wiosna dla członków Młodzieżowej Rady Powiatu Średzkiego.
Zdjęć: 1  

Do 31 marca złóż deklarację „śmieciową”! »
Tekst opublikowany 2013-03-01, opracowanie ug
Do końca marca właściciele nieruchomości zamieszkałych w gminie Miękinia muszą złożyć w Urzędzie Gminy tzw. „deklarację śmieciową”.

Sołtysi na parkiecie »
Tekst opublikowany 2013-03-01, opracowanie (ers)
9 marca w sali sportowej PZSP nr 1 w Środzie Śląskiej będzie miał premierę Turniej Sołtysów Powiatu Średzkiego.

Co ty wiesz o pożarach… »
Tekst opublikowany 2013-03-01, opracowanie (prg)
Rozpoczęła są się tegoroczna edycja konkursu wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” organizowanego przez Zarząd Miejsko-Gminny Związku OSP RP i Gminne Centrum Reagowania.
Zdjęć: 1  

Promocja gminy i kultury »
Tekst opublikowany 2013-03-01, opracowanie (prg)
Szczera muzyka i ciekawe słowa wpadające w ucho, a także wpadający w oko sceniczny wizerunek to podstawy sukcesu także kapel i zespołów ludowych.
Zdjęć: 1  

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl