Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 97 informacji. Wszystkie poniżej.

Tydzień Bibliotek 2013 »
Tekst opublikowany 2013-04-29, opracowanie (BP/prg)
W dniach 8-15 maja Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej zaplanowała cykl imprez czytelniczo-kulturalnych w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek, pod hasłem „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych”.
Zdjęć: 1  

Witaj Majowa Jutrzenko »
Tekst opublikowany 2013-04-28, opracowanie (prg)
Burmistrz Środy Śląskiej i dyrektor średzkiego Domu Kultury mają przyjemność zaprosić mieszkańców i gości gminy Środa Śląska na wspólne obchody kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w sobotę - 3 maja właśnie.
Zdjęć: 1  

Leć nie tylko na majówkę  »
Tekst opublikowany 2013-04-26, opracowanie oto
Gorąca Kreta i Malta, a może zjawiskowy Rzym lub Barcelona? Podpowiadamy, gdzie w tym roku lecieć na przedłużony weekend – niekoniecznie majowy – z Wrocławia. Z letnią siatką połączeń wrocławskiego lotniska wybór miejsc jest niemal nieograniczony, wszędzie dotrzemy szybko, wygodnie, a korzystając z oferty tanich linii – za przystępną cenę.
Zdjęć: 1  

Upada biuro podróży – nikt ci nie pomoże »
Tekst opublikowany 2013-04-26, opracowanie Piotr Kaszuwara, Money.pl
Sytuacja w branży turystycznej jest dużo gorsza niż rok temu, kiedy upadało Sky Club czy Triada. W tym roku, jeśli zbankrutuje biuro podróży, nikt nie zapewni podróżnym powrotu do kraju.

Rajd Konstytucji »
Tekst opublikowany 2013-04-25, opracowanie ug
Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini zaprasza wszystkich chętnych, małych i dużych, młodych i starszych na Rajd Konstytucji, który odbędzie się 3 maja.
Zdjęć: 1  

Gospodarka - koniec złudzeń »
Tekst opublikowany 2013-04-25, opracowanie Maciej Czujko, Money.pl
Wzrost sprzedaży detalicznej w okolicach zera, produkcja przemysłowa na wyraźnym minusie, PMI poniżej 50. Nawet ministerstwo finansów skapitulowało w optymizmie i redukuje prognozę PKB na rok 2013. To wszystko oznacza, że raczej nie odbijemy od dołka w drugiej połowie roku.

Dług publiczny spadł przez manipulację? »
Tekst opublikowany 2013-04-25, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Dług publiczny Polski wzrósł w ubiegłym roku o ponad 25 miliardów złotych. Mimo tego rząd mówi o sukcesie, bo zmniejszyliśmy zagrożenie w postaci przekroczenia 55-procentowego progu w relacji długu do PKB. Jak to możliwe? - Przez manipulację - odpowiada krótko prof. Stanisław Gomułka, były wiceminister finansów.

Kontrabanda z promilami »
Tekst opublikowany 2013-04-25, opracowanie pol
Policjanci ze Środy Śląskiej zatrzymali mężczyznę, który przewoził samochodem prawie 16 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Był też kompletnie pijany.

Co wywołuje deja vu? »
Tekst opublikowany 2013-04-24, opracowanie rtr
Czy deja vu jest zjawiskiem paranormalnym, pamięcią z poprzedniego życia, a może efektem telepatii? Niezupełnie.

Majówka na Twierdzy w Srebrnej Górze »
Tekst opublikowany 2013-04-24, opracowanie oto
Majowy długi weekend zwykle spędzamy grillując leniwie na działce. Jednak codzienne pieczenie kiełbasek niektórym może się wydawać nieco monotonne. Jeśli więc jesteście ciekawi nowych wrażeń…
Zdjęć: 1  

Uczczą święto sadząc las »
Tekst opublikowany 2013-04-24, opracowanie (ers)
Prezydent RP Bronisław Komorowski objął w tym roku patronat nad Ogólnopolskim Świętem Lasu. W Nadleśnictwie Miękina obchody odbędą się 27 kwietnia w Zaborze Małym.
Zdjęć: 1  

Orły z Miękini »
Tekst opublikowany 2013-04-24, opracowanie rtr
Drużyna Publicznego Gimnazjum im. Orła Białego w Miękini w 15 jubileuszowej, edycji Turnieju Młodzieżowego Coca – Cola Cup.
Zdjęć: 2  

Ile rząd wyciągnie ze spółek? »
Tekst opublikowany 2013-04-22, opracowanie Maciej Rynkiewicz, Money.pl
Pieniądze zostaną przejedzone. Dlaczego? Ponieważ gabinet Donalda Tuska przyjął absolutnie nierealną prognozę wzrostu gospodarczego - pisze portal Money.pl. Poza tym politykom zależy głównie na opinii inwestorów zagranicznych i Unii Europejskiej.

Światowe gwiazdy na Gitarowym Rekordzie Guinnessa  »
Tekst opublikowany 2013-04-22, opracowanie oto
Tegoroczna edycja wrocławskiego Gitarowego Rekordu Guinnessa to zamiast jednej gwiazdy, wielu wspaniałych gitarzystów z całego świata, którzy pomogą w biciu gitarowego rekordu (w ubiegłym roku - 7273 gitary).
Zdjęć: 1  

Okradł pracodawcę i… wpadł  »
Tekst opublikowany 2013-04-21, opracowanie pol
Średzcy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który odbywając praktykę w jednym z zakładów na terenie gminy Środa Śląska, okradł swojego pracodawcę. Sprawca zabrał z saszetki pokrzywdzonego ponad 3 tys. złotych.

Jakie szkolenie? »
Tekst opublikowany 2013-04-20, opracowanie sp
24 maja w starostwie odbędzie się kolejne bezpłatne szkolenie w ramach współpracy z Polską Fundacją Przedsiębiorczości. Aby jak najlepiej sprostać oczekiwaniom prosimy o zgłaszanie propozycji tematu.
Zdjęć: 1  

Ważne w sprawie opłaty śmieciowej »
Tekst opublikowany 2013-04-20, opracowanie (fib/prg)
Od 1 lipca 2013 r. obowiązywać będą nowe zasady płatności za wywóz śmieci z nieruchomości zamieszkałych. W przypadku mieszkańców gminy Środa Śląska najważniejsze założenia nowego systemu wyglądają następująco:

Z konferencji na basen  »
Tekst opublikowany 2013-04-20, opracowanie rtr
Średzki Park Wodny stale rozszerza i tak już bogatą ofertę. Okazuje się, że to także idealne miejsce do zorganizowania szkolenia, spotkania biznesowego czy imprezy integracyjnej. Sala konferencyjna o wymiarach 30 m kw. może pomieścić od 12 do 30 osób.
Zdjęć: 2  

Wybory w Towarzystwie »
Tekst opublikowany 2013-04-20, opracowanie (TMZS)
25 kwietnia w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej odbędzie się walne sprawozdawczo-wyborczym zebranie członków Towarzystwa Miłośników Ziemi Średzkiej.

Błyskawicznie rośnie deficyt - brakuje już 13 mld »
Tekst opublikowany 2013-04-18, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Do kasy państwa wpływa mniej podatków i opłat. W błyskawicznym tempie rośnie więc deficyt budżetowy, który po trzech miesiącach tego roku sięgał już blisko 25 mld zł - pisze portal Money.pl. To ponad 68 proc. tegorocznego limitu zapisanego w ustawie budżetowej.

Pogłębiali wiedzę »
Tekst opublikowany 2013-04-18, opracowanie (rfp)
W średzkim starostwie odbyło się kolejne, a dokładniej trzydzieste trzecie, szkolenie zorganizowane przy współpracy z Polską Fundacją Przedsiębiorczości.
Zdjęć: 2  

Kwalifikacja na finiszu »
Tekst opublikowany 2013-04-18, opracowanie (GCR/PRG)
Kończy pracę Powiatowa Komisja Lekarska. Tym razem badania przechodził rocznik podstawowy 1994 oraz osoby podlegające kwalifikacji wojskowej z roczników starszych, które przed Komisją nie stawiły się w latach poprzednich.
Zdjęć: 1  

Większa świadomość i odpowiedzialność »
Tekst opublikowany 2013-04-18, opracowanie (GKRPA/prg)
Aktywnie rozpoczęła wiosenny sezon Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Środzie Śląskiej.
Zdjęć: 1  

Samorząd, Sybiracy i młodzież »
Tekst opublikowany 2013-04-18, opracowanie (prg)
W wielkanocnym nastroju Sybiracy ziemi średzkiej spotkali się z burmistrzem Środy Śląskiej Bogusławem Krasuckim, starostą średzkim Sebastianem Burdzym i z przewodniczącymi rad – miejskiej i powiatu – Zbigniewem Sozańskim i Witoldem Rutkowskim.
Zdjęć: 1  

Średzkie wieczory w filharmonii »
Tekst opublikowany 2013-04-18, opracowanie (prg)
Już po raz szósty mieszkańcy naszej gminy wzięli udział w prawdziwej duchowej uczcie. Efektem rozpoczętej jesienią ubiegłego roku współpracy z Filharmonią Wrocławską są wyjazdy na koncerty dofinansowane przez średzki samorząd.
Zdjęć: 1  

W trosce o zdrowie  »
Tekst opublikowany 2013-04-18, opracowanie (rfp)
W ramach Światowego Dnia Zdrowia na średzkim rynku odbyła się Parda Zdrowia, a w Domu Kultury IV Festiwal Piosenki o Zdrowiu.
Zdjęć: 7  

Goście w starostwie »
Tekst opublikowany 2013-04-18, opracowanie (rfp)
W średzkim starostwie spotkali się przedstawiciele Młodzieżowej Rady Powiatu Średzkiego oraz zaprzyjaźnionej ze Środą Śląską, gminy Saterland.
Zdjęć: 2  

Raport z placu budowy w Miękini »
Tekst opublikowany 2013-04-18, opracowanie ug
Wyjątkowo długa i śnieżna zima nieco opóźniła rozpoczęcie gminnych inwestycji. Od kilkunastu dni mamy jednak wiosenną pogodę, co umożliwiło rozpoczęcie prac drogowych.
Zdjęć: 1  

Uczniowie Gimnazjum z Miękini Mistrzami Dolnego Śląska »
Tekst opublikowany 2013-04-18, opracowanie ug
W Brzegu Dolnym został rozegrany Finał Dolnośląski Gimnazjady Młodzieży w Tenisie Stołowym. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie.
Zdjęć: 1  

Miękinia laureatem w konkursie „Gmina Fair Play 2012” »
Tekst opublikowany 2013-04-18, opracowanie ug
Małgorzata Dyrda sekretarz gminy Miękinia w imieniu wójta gminy Jana Mariana Grzegorczyna odebrała List Gratulacyjny przekazany przez dr Jerzego Tutaja członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego z okazji przyznania gminie tytułu „Gmina Fair Play 2012”.
Zdjęć: 1  

Środa znowu medalowa »
Tekst opublikowany 2013-04-18, opracowanie (bb/prg)
W Legnicy odbył się XXII Puchar Dolnego Śląska w Karate WKF ,,Silesia Cup 2013” organizowany przez Legnicki Klub Karate TORA.
Zdjęć: 1  

Aktywni – drugie rozdanie »
Tekst opublikowany 2013-04-18, opracowanie (prg)
4 kwietnia upłynął termin składania wniosków w ramach drugiej edycji gminnego konkursu grantowego "Aktywni na ziemi średzkiej”.
Zdjęć: 1  

Stara Środa znowu cieszy »
Tekst opublikowany 2013-04-18, opracowanie rtr
Długo oczekiwane wznowienie albumowej publikacji „Środa Śląska na starej widokówce” właśnie nastąpiło, o czym informujemy z zadowoleniem. Zbiór zawiera reprodukcje dwustu przedwojennych kart pocztowych z komentarzem autorstwa Kustosza średzkiego Muzeum Regionalnego Zbigniewa Aleksego.
Zdjęć: 1  

Nowe wiaty na stadionie  »
Tekst opublikowany 2013-04-18, opracowanie ug
Stadion sportowy przy ulicy Polnej w Malczycach został wyposażony w nowe wiaty sportowe dla zawodników rezerwowych. Wiaty zostały zamontowane w pierwszych dniach kwietnia.
Zdjęć: 1  

Nauka poprzez zabawę i doświadczenia »
Tekst opublikowany 2013-04-18, opracowanie ug
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kostomłotach uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych dotyczących anatomii człowieka i jego środowiska życia. Zajęcia odbywały się na terenie Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, gdzie znajdują się Ogrody Doświadczeń - Humanitarium.
Zdjęć: 1  

Debata o problemach rolników gminy  »
Tekst opublikowany 2013-04-18, opracowanie ug
W świetlicy wiejskiej w Udaninie z inicjatywy Michała Grzegorczyna odbyło się spotkanie rolników z terenu gminy Udanin z przedstawicielami NSZZ Rolników Indywidualnych, władz samorządowych oraz Dolnośląskich Izb Rolniczych.
Zdjęć: 1  

Zbiórka żywności w sklepie Dino »
Tekst opublikowany 2013-04-17, opracowanie ug
Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej w Malczycach wraz z katechetką Małgorzatą Żołnierczyk brało udział w akcji „Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas”, przed Świętami Wielkanocnymi.
Zdjęć: 1  

Sukces Maćka Kruźlaka »
Tekst opublikowany 2013-04-17, opracowanie ug
Mieszkaniec gminy Kostomłoty, uczeń Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Kostomłotach Maciej Kruźlak, zajął trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata Muaythai IFMA, które odbyły się w Turcji.
Zdjęć: 2  

Złodziej z pomrocznością »
Tekst opublikowany 2013-04-16, opracowanie pol
Średźcy policjanci udowodnili 30-letniemu mieszkańcowi gminy Malczyce kradzież 1300 złotych. Mężczyzna jednak niewiele pamięta z dnia przestępstwa. Był nietrzeźwy.

Policyjna Prędkość na średzkich drogach  »
Tekst opublikowany 2013-04-16, opracowanie pol
Od rana policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego KPP w Środzie Śląskiej prowadzą na drogach powiatu wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Prędkość”.

Kolejna wizyta w ramach Comenius Regio  »
Tekst opublikowany 2013-04-16, opracowanie pol
Komenda Powiatowa Policji w Środzie Śląskiej gościła delegację z Niemiec w związku z uczestnictwem w projekcie prewencyjnym Comenius Regio pn.: „Prewencja od początku”.
Zdjęć: 5  

Kim jest polski dłużnik? »
Tekst opublikowany 2013-04-15, opracowanie oto
Statystyczny polski dłużnik ma 44 lata, niespłacony dług w wysokości 4,7 tys. zł i najczęściej jest zodiakalnym Bykiem. Tak wynika z danych Grupy KRUK, największej firmy zarządzającej wierzytelnościami w Polsce.

A co Ty zrobiłeś dla swojego kredytu? »
Tekst opublikowany 2013-04-15, opracowanie oto
Najniższe stopy procentowe w historii spowodowały obniżenie kosztów kredytów spłacanych w złotych. Rada Polityki Pieniężnej ulżyła kredytobiorcom, pytanie czy oni sami mogą jeszcze coś zrobić, żeby zmniejszyć swoje miesięczne obciążenie?

Jakie szanse na kredyt dla firm? »
Tekst opublikowany 2013-04-15, opracowanie rtr
Tylko w grudniu upadłość ogłosiło w Polsce 80 firm. To o 27,0% więcej, niż w grudniu 2011 r. W całym 2012 roku w Polsce upadło 877 przedsiębiorstw. W 2013 roku ta liczba z pewnością będzie znacznie większa - jest szacowana na ponad 1300*. Czy to znaczy, że mając firmę, w 2013 roku kredytu nie dostaniemy? Jak to wygląda na Dolnym Śląsku?

Uczniowie na macie »
Tekst opublikowany 2013-04-15, opracowanie oto
Uczniowie ZS w Lutyni uczestniczyli w kolejnych działaniach w ramach współpracy z Wyższą Szkołą Oficerską Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Tym razem mieli okazję poznać niektóre chwyty z różnych sztuk walki.
Zdjęć: 6  

Janikowski pisze do Tuska »
Tekst opublikowany 2013-04-15, opracowanie Damian Janikowski
Brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie Damian Janikowski wysłał petycję do premiera Donalda Tuska, w której prosi o wsparcie inicjatywy mającej na celu przeciwstawienie się propozycji usunięcia zapasów z programu igrzysk.

Podziękowanie za Koncert Wielkanocny  »
Tekst opublikowany 2013-04-15, opracowanie rtr
W związku ze zorganizowanym 7 kwietnia I Koncertem Wielkanocnym Piotrowice 2013 pragniemy serdecznie podziękować wszystkim przybyłym gościom...
Zdjęć: 7  

Sondaż Homo Homini – PiS przed PO, Kalisz zabiera PO »
Tekst opublikowany 2013-04-15, opracowanie
Niższe podatki, tańsze przedszkola, klarowniejsze rozliczanie księży, czy wsparcie młodych przy kupnie mieszkania. Donald Tusk i jego urzędnicy naobiecywali Polakom bardzo dużo i jak na razie - pisze portal Money.pl - nie widać szans na to, by wywiązali się z tych deklaracji.

IV edycja Śniadania Mistrzów »
Tekst opublikowany 2013-04-15, opracowanie Adam Pawlikowski
Były to pierwsze zawody z serii "Śniadanie Mistrzów" w Wilkszynie. Na starcie stanęło 15 zawodników. Zawodnicy walczyli o Puchar Wójta Gminy Miękinia. Honorowym zawodnikiem był marszałek województwa Rafał Jurkowlaniec (czas: 00:28:48).
Zdjęć: 20  

Największa IKEA w kraju »
Tekst opublikowany 2013-04-12, opracowanie oto
8 maja otwarcie nowego sklepu IKEA Wrocław. Jego powierzchnia to 37 705 m kw. – prawie tyle mierzy wrocławski Rynek. Do tej pory IKEA Wrocław była najmniejszym sklepem IKEA. Od 8 maja Wrocław będzie miał największy sklep IKEA w kraju.
Zdjęć: 10  

Bez wizy do USA? »
Tekst opublikowany 2013-04-12, opracowanie Lidia Geringer de Oedenberg
Polityka wizowa UE powinna zdaniem europosłów opierać się na zasadzie wzajemności, czyli: wymagasz od nas wizy - my też będziemy od ciebie jej żądać. Nowe zasady właśnie zostały przegłosowane w Komisji ds. Wolności Obywatelskich (LIBE), teraz czekają na ostateczną aprobatę państw członkowskich (Rady).

Orły tenisa stołowego »
Tekst opublikowany 2013-04-10, opracowanie ig
W Brzegu Dolnym został rozegrany Finał Dolnośląski Gimnazjady Młodzieży w Tenisie Stołowym. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie.
Zdjęć: 1  

Kolej igra z życiem pasażerów »
Tekst opublikowany 2013-04-10, opracowanie Andrzej Zwoliński/Money.pl
Linie kolejowe, rozjazdy i stacje są w złym stanie - alarmuje Najwyższa Izba Kontroli. 60 proc. linii kolejowych i 30 proc. rozjazdów funkcjonuje tylko pod warunkiem, że przejeżdżające po nich pociągi znacznie zwalniają. Zamiast zapewnienia bezpieczeństwa na najwyższym poziomie, używane są procedury awaryjne o najmniejszym stopniu ochrony przed wypadkami, na przykład tak zwane sygnały zastępcze. Jeśli już jakiekolwiek kontrole stanu technicznego są przeprowadzane, to realizacja zaleceń przeciąga się nawet do 1,5 roku. Z kontroli Izby wynika też, że awarie PKP PLK usuwa nawet po dwóch latach od zgłoszenia!

Zobacz zdjęcia z I edycji XXLMotoShoot »
Tekst opublikowany 2013-04-10, opracowanie oto
Pierwsza edycja imprezy XXLMotoShoot, za nami. Nowa na polskim rynku platforma XXLSTOCK.COM zaprosiła fotografów na warsztaty i sesję fotograficzną łączącą świat mody z motoryzacją.
Zdjęć: 16  

15 – latek na gazie zabrał auto matki »
Tekst opublikowany 2013-04-10, opracowanie pol
Średzcy policjanci zatrzymali 15 – latka, który kierował autem znajdując się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało u niego prawie pół promila.

Braterski pomysł na dług »
Tekst opublikowany 2013-04-10, opracowanie pol
Dwaj bracia trafili do policyjnego aresztu po tym, jak ukradli elementy metalowe, które następnie zamierzali sprzedać. Wpadli w momencie, gdy układali je na samochodzie.

Nowa atrakcja w Parku Wodnym »
Tekst opublikowany 2013-04-09, opracowanie rtr
W saunarium Średzkiego Parku Wodnego została uruchomiona tężnia solna. Tężnia została zbudowana w kąciku relaksacyjnym. Teraz relaks będzie dużo przyjemniejszy i przede wszystkim zdrowszy.
Zdjęć: 1  

Nowogrodziec trafi do Księgi Guinessa? »
Tekst opublikowany 2013-04-09, opracowanie rtr
W czerwcu na rynku w Nowogrodźcu stanie największy garniec świata. Będzie miał wysokość 330 cm. Teraz największy garniec stoi w Korei Pd. i mierzy 223 cm.
Zdjęć: 6  

Teraz uderzy woda? »
Tekst opublikowany 2013-04-08, opracowanie IMGW
IMGW Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed gwałtownymi roztopami spowodowanymi opadami deszczu i rosnącą temperaturą.
Zdjęć: 1  

Oto Mistrz Adam Pytlak »
Tekst opublikowany 2013-04-08, opracowanie rtr
Uczeń klasy Vb Szkoły Podstawowej w Malczycach – Adam Pytlak wziął udział w kolejnym etapie Mistrzostw SUDOKU, które odbyły się we Wrocławiu na Wydziale Matematyki UWr.
Zdjęć: 4  

Bestialsko zabili psa  »
Tekst opublikowany 2013-04-08, opracowanie pol
Nawet do 3 lat pozbawienia wolności może grozić dwóm mężczyznom podejrzanym za bestialskie zabicie psa, który miał podjadać karmę psa sąsiada i zagryzać kury.

Burmistrz z marszałkiem o bezpieczeństwie »
Tekst opublikowany 2013-04-07, opracowanie (prg)
Środę Śląską odwiedzili marszałek województwa dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec i dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego UMWD Maciej Zathey. W średzkim starostwie powiatowym spotkali się m.in. z samorządowcami powiatu i tworzących go gmin.
Zdjęć: 1  

Kolejny etap dialogu »
Tekst opublikowany 2013-04-07, opracowanie Sławomir Siwerski
Ponad dwudziestoletni okres od podpisania „Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy między Polską a Niemcami” to, dobry czas w relacjach polsko-niemieckich, pomimo trudnej i zawiłej naszej wspólnej historii.
Zdjęć: 1  

Pomagają organizacjom »
Tekst opublikowany 2013-04-07, opracowanie (rfp)
Wydział Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego przypomina o działaniu Regionalnego Punktu Konsultacyjno-Doradczego dla organizacji pozarządowych mieszczącego się przy ul. Ostrowskiego 7 (pok.401) we Wrocławiu.
Zdjęć: 1  

Przedświąteczne spotkanie »
Tekst opublikowany 2013-04-07, opracowanie (opr. rfp)
Uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy i ich najbliżsi, pracownicy opieki społecznej oraz lokalne władze spotkali się w Piersnie na śniadaniu Wielkanocnym.
Zdjęć: 2  

Kwalifikacja wojskowa 2013 »
Tekst opublikowany 2013-04-05, opracowanie (ers)
408 osób, w tym pięć kobiet, powinno stawić się w tym roku przed Powiatową Komisją Lekarską w Środzie Śląskiej. Kwalifikacja wojskowa, zwana kiedyś poborem, rozpoczęła się 3 kwietnia i potrwa do 19.
Zdjęć: 1  

Współpraca polsko- indyjska »
Tekst opublikowany 2013-04-05, opracowanie (ers)
Władze wojewódzkie i samorządowe m.in. starosta powiatu średzkiego spotkały się we Wrocławiu z Ambasador Indii Moniką Kapil Mohta.
Zdjęć: 1  

Pokój Marzeń »
Tekst opublikowany 2013-04-05, opracowanie ug
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miękini w marcu zakończył realizację projektu socjalnego „Pokój Marzeń”- Edycja 2012.
Zdjęć: 1  

W gminie kwalifikacja »
Tekst opublikowany 2013-04-05, opracowanie (prg)
We wtorek rozpoczęła prace Powiatowa Komisja Lekarska. Tym razem badania przechodzi rocznik podstawowy 1994, oraz osoby podlegające kwalifikacji wojskowej z roczników starszych, które przed Komisją nie stawiły się w latach poprzednich.
Zdjęć: 1  

Promowali gminę w języku francuskim »
Tekst opublikowany 2013-04-05, opracowanie ug
W siedzibie Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Francuskiej we Wrocławiu odbyły się regionalne eliminacje Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Frankońskiej.
Zdjęć: 1  

Wojna w Korei – konsekwencje dla Polski »
Tekst opublikowany 2013-04-05, opracowanie Damian Słomski/Money.pl
Panika na giełdach, osłabienie złotego i rekordowo droga ropa naftowa. Spełnienie gróźb Korei Północnej z pewnością wywołałby ogromne zamieszanie na rynkach.

Nie wypowiadamy umów o śmieci »
Tekst opublikowany 2013-04-05, opracowanie (prg)
Nowe zasady opłat za wywóz śmieci wejdą życie 1 lipca br. Już teraz wiąże się z nimi wiele pytań, w tym, m.in. czy trzeba wypowiadać dotychczasowe umowy czy nie? Zdecydowanie NIE.

Wojtek Broniewicz najlepszy »
Tekst opublikowany 2013-04-05, opracowanie (prg)
W Środzie Śląskiej odbył się gminny etap konkursu wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” organizowanego przez Zarząd Miejsko-Gminny Związku OSP RP i Gminne Centrum Reagowania w Środzie Śląskiej.
Zdjęć: 1  

Młodzież chętna do pomocy  »
Tekst opublikowany 2013-04-05, opracowanie (ers)
Po raz kolejny uczniowie średzkich szkół ponadgimnazjalnych wzięli udział w akcji oddawania krwi. Tym razem oddali jej 16 litrów i jest to swoisty rekord!
Zdjęć: 2  

Indywidualne podejście do ucznia  »
Tekst opublikowany 2013-04-05, opracowanie ug
Od września 2011 r. do lutego 2013 r. w gminnych szkołach podstawowych realizowany był projekt systemowy „Indywidualizacja nauczania i wychowania uczniów klas I – III w szkołach podstawowych na terenie Gminy Miękinia”
Zdjęć: 1  

Srebro Babińskiego i drużyny  »
Tekst opublikowany 2013-04-05, opracowanie (B.B./prg)
W hali sportowej wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Funakoshi Cup. Wystartowało w nim 370 zawodników z Polski, Litwy, Rosji, Czech i Słowacji.
Zdjęć: 1  

Na sesji o porządku i nie tylko »
Tekst opublikowany 2013-04-05, opracowanie (prg)
Dosłownie i w przenośni od spraw porządkowych rozpoczęła się ostatnia sesja Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej.
Zdjęć: 1  

40 rajd pieszy na powitanie wiosny »
Tekst opublikowany 2013-04-05, opracowanie ug
Legnicki Oddział Polskiego Towarzystwa Turystycznego był organizatorem 40 Rajdu na powitanie wiosny. Wzięło w nim udział około 150 uczniów z Legnicy i okolic.
Zdjęć: 1  

Najpiękniejsze Palmy Wielkanocne »
Tekst opublikowany 2013-04-05, opracowanie ug
W gminie Kostomłoty w miejscowości Mieczków odbyły się uroczystości Niedzieli Palmowej połączone z konkursem na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną.
Zdjęć: 4  

Zaprojektuj nowe logo lotniska  »
Tekst opublikowany 2013-04-04, opracowanie oto
Nowe logo wrocławskiego lotniska zobaczą miliony osób z Europy, a nawet świata. Jego autor zyska uznanie, ale i 7 tysięcy złotych nagrody. Właśnie rusza otwarty konkurs na nowy znak graficzny Portu Lotniczego Wrocław.
Zdjęć: 1  

Warto myśleć o przyszłości  »
Tekst opublikowany 2013-04-04, opracowanie (ers)
Stałym punktem w kalendarzu powiatowych wydarzeń są Lokalne Targi Edukacyjne organizowane przez Powiatowy Ośrodek Edukacji. Tegoroczne zorganizowano w hotelu Sarai.
Zdjęć: 3  

Konkurs rozstrzygnięty! »
Tekst opublikowany 2013-04-04, opracowanie ug
Podczas Niedzieli Palmowej w Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini odbył się konkurs „Na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”.
Zdjęć: 1  

BASF u najlepszych = BASF pod Środą Śląską »
Tekst opublikowany 2013-04-04, opracowanie (PRG)
Pod Środą Śląską wmurowano kamień węgielny pod budowę fabryki katalizatorów samochodowych firmy BASF. Fabryka, największa w Europie, ma rozpocząć produkcję w roku 2014, a koszt całej inwestycji to około 150 mln euro.
Zdjęć: 4  

Chór Miłości Dwie - bezkonkurencyjny  »
Tekst opublikowany 2013-04-04, opracowanie ug
Chór Miłości Dwie reprezentujący gminę Malczyce na II Przeglądzie Pieśni Pokutnej i Pasyjnej w Skarbimierzu zajął – podobnie jak w roku ubiegłym - I miejsce w kategorii chóry.
Zdjęć: 1  

Misterium Męki Pańskiej  »
Tekst opublikowany 2013-04-04, opracowanie Samorząd Gminy Kostomłoty
Tuż przed Świętami Wielkanocnymi mieszkańcy gminy Kostomłoty mieli okazję podziwiać inscenizację Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu „Domowników” Placówki Wsparcia Dziennego w Piersnie.
Zdjęć: 2  

Do Środy w 17 minut »
Tekst opublikowany 2013-04-04, opracowanie (j.l.)
Podróż najszybszymi regionalnymi pociągami na Dolnym Śląsku pozwoli pokonać odległość z Wrocławia do Legnicy w niespełna godzinę, a całą podróż z Wrocławia do Węglińca skróci o dwadzieścia minut.
Zdjęć: 6  

Marszałek w Środzie Śl.  »
Tekst opublikowany 2013-04-04, opracowanie (rfp)
Marszałek województwa dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec spotkał się z samorządowcami naszego powiatu.
Zdjęć: 2  

Młodzież Zapobiega Pożarom »
Tekst opublikowany 2013-04-04, opracowanie ug
W Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini, odbyły się Gminne Eliminacje w Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom".
Zdjęć: 1  

Sukces malczyckiej drużyny szachowej »
Tekst opublikowany 2013-04-04, opracowanie Grzegorz Grabowski
Szachowa reprezentacja Gminnego Ośrodka Kultury w Malczycach wzięła udział w trzecim już starciu w ramach X Jubileuszowej Międzypowiatowej Ligi Szachowej - tym razem w Strzegomiu zajmując wysokie III miejsce.
Zdjęć: 1  

Turniej Wiedzy pożarniczej 2013  »
Tekst opublikowany 2013-04-04, opracowanie ug
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Udaninie przeprowadzony został Turniej Wiedzy Pożarniczej – eliminacje gminne.
Zdjęć: 2  

Rowery czekają »
Tekst opublikowany 2013-04-03, opracowanie (ers)
Blisko pięćdziesięciu uczniów wzięło udział w powiatowych eliminacjach Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, które odbyły się w średzkim starostwie. Najlepsi z nich, tradycyjnie, odjechali rowerami.
Zdjęć: 2  

Pomóż i przekaż 1% podatku  »
Tekst opublikowany 2013-04-03, opracowanie (ers)
Jak co roku przypominamy o możliwości przekazywania 1% swojego podatku na rzecz lokalnych organizacji pożytku publicznego. Wspierając je pomagamy sobie!
Zdjęć: 1  

Wspomnienie o prof. Tomiczku  »
Tekst opublikowany 2013-04-03, opracowanie Zbigniew Rybarczyk
12 marca zmarł mieszkaniec Mrozowa, pracownik naukowy Uniwersytetu Wrocławskiego prof. zw. dr hab. Eugeniusz Tomiczek.
Zdjęć: 1  

Powiatowy Konkurs Recytatorski  »
Tekst opublikowany 2013-04-03, opracowanie ug
W Gminnym Ośrodku Kultury w Kostomłotach odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Między poezją, a prozą”, zorganizowany przez Joannę Sierszeń i Kamilę Pełech-Kostrzycką - nauczycielki Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej.
Zdjęć: 1  

Zatrzymany za kradzież  »
Tekst opublikowany 2013-04-03, opracowanie pol
Średzcy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież dwóch felg o łącznej wartości ponad 4 tysięcy złotych. Sprawca sprzedał łup za niespełna kilkadziesiąt złotych.

Śniadanie Mistrzów na czas »
Tekst opublikowany 2013-04-03, opracowanie oto
Te zawody są adresowane do wszystkich miłośników sportów rowerowych. Do osób trenujących, jak i tych, które dopiero zaczynają przygodę ze sportem. 14 kwietnia, Wilkszyn, godz. 8.
Zdjęć: 26  

Sypnie śniegiem intensywnie »
Tekst opublikowany 2013-04-02, opracowanie IMGW
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu na obszarze województwa dolnośląskiego i opolskiego.
Zdjęć: 1  

Dzisiaj
Poniedziałek 17 maja 2021
Imieniny
Brunony, Sławomira, Wery

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl