Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 141 informacji. Wszystkie poniżej.

Płace minimalne w Europie »
Tekst opublikowany 2013-06-30, opracowanie INTERIA.PL/Praca za granicą/Maciej Sibilak
Wysokość płacy minimalnej w większości państw UE ustalana jest przez rządy lub regulowana za pomocą ustawy. W pozostałych krajach jest ona przedmiotem negocjacji pomiędzy pracodawcami a związkami zawodowymi.

Mieszkań przybywa, nas ubywa »
Tekst opublikowany 2013-06-29, opracowanie Emmerson S.A.
Z opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny danych dotyczących przyrostu naturalnego wynika, iż w pierwszych miesiącach br. liczba zgonów przewyższała liczbę urodzeń.

XV Festyn gminny – Dni Malczyc  »
Tekst opublikowany 2013-06-28, opracowanie ug
Pogoda dopisała, świeciło słońce i mieszkańcy gminy Malczyce mogli w pełni korzystać z wszelkich atrakcji przygotowanych przez organizatorów.
Zdjęć: 14  

Politycy tracą zainteresowanie… oprócz Kaczyńskiego »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie PRESS-SERVICE
Aż o 15 procent spadła liczba materiałów prasowych na temat liderów partii politycznych w maju. Zainteresowanie tracą wszyscy poza prezesem PiS-u – Jarosławem Kaczyńskim.

Sytuacja powodziowa na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie
Publikujemy meldunek sytuacyjny z województwa dolnośląskiego 27.06.2013 r. godz. 8.00
Zdjęć: 9  

Jeleniogórski odrzutowiec podbija świat »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie oto
Podczas zakończonych właśnie, jubileuszowych 50. International Paris Air Show Le Bourget, odbyła się światowa premiera polskiego samolotu odrzutowego FLARIS LAR 1.
Zdjęć: 2  

Ostrzeżenie hydrologiczne dla Dolnego Śląska »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie imgw
Centrum Zarządzania Kryzysowego przekazuje dzisiejsze ostrzeżenie hydrologiczne biura prognoz hydrologicznych BPH O/Wrocław IMGW PIB dla Dolnego Śląska.

Bankructwo budżetu? »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie niezalezna.pl
- Minister Rostowski nie wykazał się szczególną troską o nasze emerytury. Likwidacja OFE jest dowodem na katastrofalny stan finansów publicznych, na bankructwo budżetu. Dlatego tak naprawdę OFE ulegają likwidacji - mówi nam Janusz Szewczak, główny ekonomista SKOK.

Tym razem Mistrzów Kolacja »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie oto
Nowa, ciekawa forma wyścigów kolarskich - Jazda Nocna z Rotomatem, odbyła się w Wilkszynie.
Zdjęć: 8  

Sytuacja powodziowa – ostatnie dane »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie oto
W środę przed południem odbyło się kolejne posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem wicewojewody Ewy Mańkowskiej. Wzięli w nim udział min. przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Urzędu Marszałkowskiego i Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej.
Zdjęć: 15  

OFE nie zostaną zlikwidowane »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie Krzysztof Kolany/Bankier.pl
Rządowy raport o OFE ujrzał wreszcie światło dzienne. Na specjalnej konferencji prasowej zaprezentowali go minister finansów Jacek Rostowski i minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Pierwszy dzień lata z policją  »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie pol
Już trzeci rok z rzędu średzcy policjanci wspólnie z dziećmi świętują zakończenie roku szkolnego i witają wakacje. W parku miejskim w odbył się festyn zorganizowany przez Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów oraz KPP w Środzie Śląskiej.
Zdjęć: 19  

Samobójstwo po kontroli fiskusa »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie INTERIA.PL
Jan Gródek, rolnik spod Jeleniej Góry doprowadzony do rozpaczy po kontroli fiskusa, popełnił samobójstwo - donosi w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolita".

Uwaga – jest coraz gorzej »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie oto
Stany alarmowe przekroczone nawet o metr! Prezentujemy pełny meldunek sytuacyjny z województwa dolnośląskiego – stan na 26.06.2013 r. godz. 8.
Zdjęć: 1  

Zwycięstwo sportowców z SP Udanin »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie LeV
Młodzi piłkarze ze Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Udaninie, zostali zwycięzcami VI Gminnego Dziecięcego Turnieju Piłki Nożnej im. Czesława Żydka w Jaroszowie.
Zdjęć: 1  

Sytuacja powodziowa na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie rtr/fot.Stanisław Cały
W związku z intensywnymi opadami deszczu o godz. 15 zakończyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wzięli w nim udział min. przedstawiciele PSP, policji, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej.
Zdjęć: 13  

Fortum prześwietlił domki »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie oto
Zaledwie jedna czwarta domów jednorodzinnych we Wrocławiu posiada poprawną izolację termiczną – to główny wniosek z badań przeprowadzonych kamerą termowizyjną przez specjalistów z firmy Fortum na przełomie lutego i marca bieżącego roku. Badanie objęło 95 budynków.
Zdjęć: 9  

Wielka płyta tańsza o 30 proc. Czy warto? »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie oto
W ciągu ostatnich 5 lat ceny mieszkań spadły średnio o 10-15 proc. Najbardziej staniały lokale w budynkach z tzw. wielkiej płyty - nawet o 30 proc.

Koniec regionalnej tele-misji? »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie Lidia Geringer de Oedenberg
„Duszona” przez lata polska publiczna telewizja regionalna zajmuje obecnie pierwsze miejsce w rankingu najgorzej finansowanych w całej Europie!

Kudrycka przeprasza, Winnicki pyta »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie INTERIA.PL/OTOMEDIA.pl
Rząd nie lekceważy tego typu wydarzeń - mówiła w poniedziałek o zajściach podczas wykładu prof. Zygmunta Baumana na Uniwersytecie Wrocławskim minister nauki Barbara Kudrycka. Minister przesłała Baumanowi list, w którym ubolewa z powodu zaistniałej sytuacji.

Może mocno popadać »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie IMGW
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu na obszarze województwa dolnośląskiego.

W Miękini będą Działać Lokalnie »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie ug
Odbyło się posiedzenie Lokalnej Komisji Grantowej oceniającej wnioski złożone w ramach Programu „Działaj Lokalnie” w Krainie Łęgów Odrzańskich. Komisja do realizacji wybrała 17 wniosków w tym 3 wnioski z Gminy Miękinia:
Zdjęć: 1  

Remont bez opóźnień »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie (ers)
Aura sprzyja drogowcom i prace remontowe na drodze powiatowej Cesarzowice – Ujazd Górnym idą „pełną parą”.
Zdjęć: 1  

Remonty w placówkach oświatowych »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie ug
Tegoroczne wakacje zbliżają się w zawrotnym tempie. Nie dla wszystkich oznaczają jednak odpoczynek. Dla jednostek zarządzających placówkami oświatowymi oznaczają okres wzmożonych prac remontowych.
Zdjęć: 1  

Nowe drogi gminne »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie ug
Wójt Gminy Miękinia ogłosił postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy przebudowy dróg gminnych.
Zdjęć: 1  

Gospodarka odpadami na terenie gminy Malczyce  »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie MK/ug
Z dniem 1 lipca 2013r. gmina przejmuje obowiązek wywozu nieczystości stałych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy.
Zdjęć: 1  

Pozyskano środki  »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie ug
Zarząd Województwa Dolnośląskiego uchwałą nr 4200/IV/13 zatwierdził listę operacji w ramach działań Odnowa i rozwój wsi objętego PROW na lata 2007-2013.
Zdjęć: 1  

Przebudowa chodnika w Chomiąży »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie ug
Wójt gminy – Ryszard Skuła podpisał porozumienie ze starostą powiatu – Sebastianem Burdzy w sprawie realizacji i współfinansowania zadania inwestycyjnego pod nazwą: „Przebudowa chodnika przy drodze powiatowej nr 2066 D w miejscowości Chomiąża, gmina Malczyce”.
Zdjęć: 1  

Bardzo Zielona Szkoła w Dusznikach Zdroju »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie ug
Uczniowie klas Ia i I b, II a, III b i V a Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach uczestniczyli w kilkudniowej wycieczce do Dusznik Zdroju.
Zdjęć: 1  

Nietypowa lekcja języków »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie ug
W szkole podstawowej w Kostomłotach odbyła się nietypowa lekcja języków obcych, którą inaugurowała dyrektor Urszula Łapa. Klasy od I do VI prezentowały swoje umiejętności w komunikacji obcojęzycznej za pośrednictwem wymyślnych zabaw i innowacyjnych prezentacji.
Zdjęć: 3  

Święto w Otmuchowie - kwiatowej stolicy Polski »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie oto
W dniach od 5 do 7 lipca już po raz 41 Otmuchów gościł będzie miłośników kwiatów, muzyki oraz twórczości artystyczne i rzemieślniczej, stając się w tym czasie niekoronowaną kwiatową stolicą kraju.
Zdjęć: 9  

Nasza budowlanka pada »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie Emmerson S.A.
Najnowszy odczyt danych Eurostatu wskazuje na nieznaczny wzrost produkcji budowlanej w Unii Europejskiej w kwietniu. Chwilowa poprawa nie zmienia tendencji spadkowej, jaka od roku charakteryzuje europejską wspólnotę. Wśród krajów Unii Polska należy do niechlubnych liderów w tym zakresie.

"Fakt": Tak się pije na szczytach władzy »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie Fakt/INTERIA.PL
"Fakt" sprawdził, ile wypija się na szczytach władzy. W Kancelarii Premiera wypito w zeszłym roku 645 butelek wina i 122 butelki whisky - za 75 tys. złotych. U prezydenta Bronisława Komorowskiego na alkohol wydano aż 141 tys. zł.

Polska zapłaci 10 mld zł »
Tekst opublikowany 2013-06-23, opracowanie Frankfurter Allgemeine Zeitung, niezalezna.pl, on
"Frankfurter Allgemeine Zeitung" przedstawia dramatyczną sytuację zagranicznych przedsiębiorstw budowlanych, które rok po Euro 2012 mają nadal niezapłacone przez polskie władze rachunki.

Bauman wybuczany, narodowcy wyrzuceni »
Tekst opublikowany 2013-06-23, opracowanie rtr/INTERIA.PL/wikipedia
Antyterroryści i policja z bronią gładkolufową usunęła z otwartego wykładu byłego komunisty prof. Zygmunta Baumana protestujących członków i sympatyków NOP i kibiców Śląska.

Ranking europosłów: Szymański i Jędrzejewska »
Tekst opublikowany 2013-06-22, opracowanie rtr
W ogłoszonym ostatnio rankingu, stworzonym na podstawie ocen polskich dziennikarzy w Brukseli i ekspertów zajmujących się integracją europejską poseł PiS do Parlamentu Europejskiego Konrad Szymański zajął 1 miejsce (ex equo).

Rowerzyści na cenzurowanym »
Tekst opublikowany 2013-06-22, opracowanie rtr
Pogoda dopisuje i na drogi wyjechali rowerzyści. Niestety tuż za nimi ruszyła również straż miejska i policjanci, którzy chętniej niż w ostatnich latach kontrolują właścicieli jednośladów. Jak jeździć i w co wyposażyć rower aby uniknąć mandatu?
Zdjęć: 4  

Jeleniogórski odrzutowiec podbija Paryż »
Tekst opublikowany 2013-06-22, opracowanie oto
Światowa premiera polskiego samolotu odrzutowego FLARIS LAR 1 (który powstał w zakładach w Podgórzynie pod Jelenią Górą), ma właśnie miejsce podczas 50. International Paris Air Show Le Bourget.
Zdjęć: 8  

Klucze Sukcesu dla Środy Śląskiej i Miękini »
Tekst opublikowany 2013-06-21, opracowanie oto
20 czerwca pod patronatem Telewizji Wrocław, Polskiego radia i naszej redakcji, w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich odbyła się uroczysta Gala wręczenia Dolnośląskich Kluczy Sukcesu.
Zdjęć: 15  

Oświadczenie ws. referendum w Warszawie »
Tekst opublikowany 2013-06-21, opracowanie kmgmw
Koalicja Masz Głos, Masz Wybór z niepokojem przyjęła wypowiedź premiera Donalda Tuska, że jeśli dojdzie do referendum w Warszawie, to premier nie rekomenduje mieszkańcom udziału w tym politycznym przedsięwzięciu.

Gdy upał doskwiera »
Tekst opublikowany 2013-06-21, opracowanie Emmerson S.A.
Dzisiaj mamy pierwszy dzień lata. Po długiej zimie nadeszły w końcu oczekiwane cieplejsze dni. Dla niektórych wręcz za bardzo. Jak można sobie radzić ze zbyt wysoką temperaturą w mieszkaniach?

Słup wciąż do przodu »
Tekst opublikowany 2013-06-20, opracowanie ug
Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Słup po raz kolejny pokazało co potrafi. W ostatnich dniach stowarzyszeni mieszkańcy Słupa, jako jedyna organizacja z terenu gminy Środa Śląska, otrzymali dofinansowanie z Programu „Działaj lokalnie 2013”.
Zdjęć: 1  

Przebudowa drogi Wilkszyn – Miłoszyn »
Tekst opublikowany 2013-06-20, opracowanie ug
Trwają prace przy przebudowie drogi do gruntów rolnych Wilkszyn – Miłoszyn.
Zdjęć: 1  

Stanie się jasność »
Tekst opublikowany 2013-06-20, opracowanie ug
Wójt Gminy Miękinia podpisał umowę na realizację zadania „Budowa oświetlenia ulicznego w miejscowości Księginice”.
Zdjęć: 1  

Międzynarodowa wymiana wolontariuszy 50+ »
Tekst opublikowany 2013-06-20, opracowanie ug
W dniach od 13 maja do 3 czerwca odbył się wyjazd wolontariuszek na Litwę w ramach Międzynarodowej Wymiany Wolontariuszy 50 + Programu Grundtvig. Gminę Miękinia reprezentowały dwie aktywne seniorki Helena Homa i Emilia Kutkiewicz, członkinie MUTW. Jest im czego zazdrościć.
Zdjęć: 1  

Orlik w Udaninie oficjalnie otwarty »
Tekst opublikowany 2013-06-20, opracowanie ug
W miniony piątek 14 czerwca br. o godz. 12.00 odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie nowego kompleksu boisk sportowych w Udaninie. „Moje boisko – Orlik 2012”.
Zdjęć: 3  

Będzie ładniej i funkcjonalnej  »
Tekst opublikowany 2013-06-20, opracowanie (ers)
Zgodnie z planem postępują prace adaptacyjne w pomieszczeniach po Banku Zachodnim przekazane przez gminę Środa Śląska powiatowi.
Zdjęć: 2  

Edukacja i promocja  »
Tekst opublikowany 2013-06-20, opracowanie (ers)
Szerokie korytarze średzkiego starostwa okazały się doskonałym miejscem na okolicznościowe wystawy i wystawki.
Zdjęć: 2  

Wielki sukces Seniorów z Miękini  »
Tekst opublikowany 2013-06-20, opracowanie Wanda Mitkiewicz
W Warszawie odbyły się VI Juwenalia Uniwersytetów III Wieku. Naszą gminę reprezentowało 38 osób w wieku od 2 do100 lat.
Zdjęć: 3  

Gminny Dzień Sportu i Dzień Dziecka w Lutyni »
Tekst opublikowany 2013-06-20, opracowanie ug
Na boisku sportowym „Orlik" w Lutyni, odbył się Gminny Dzień Sportu połączony z obchodami Dnia Dziecka. Impreza zorganizowana została przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Lutyni, Gminę Miękinia oraz Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini.
Zdjęć: 4  

10 medali średzkich karateków »
Tekst opublikowany 2013-06-20, opracowanie (prg/bb)
We Wrocławiu odbyły się 2 turnieje karate. Pierwszy z nich to Międzyszkolny Turniej Karate Budokan Cup. Organizatorem zawodów był WKSA BUDOKAN WROCŁAW.
Zdjęć: 2  

Dwa lata w jeden dzień »
Tekst opublikowany 2013-06-20, opracowanie rtr
12 czerwca sala widowiskowa Domu Kultury w Środzie Śląskiej zamieniła się w miejsce prezentacji, prelekcji i dyskusji związanych z podsumowaniem projektu „Prewencja od początku”.
Zdjęć: 1  

Konkurs utalentowanych »
Tekst opublikowany 2013-06-20, opracowanie ug
Wiele utalentowanych muzycznie i wokalnie dzieci zgłosiło się do Konkursu Piosenki Polskiej, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Malczycach.
Zdjęć: 3  

Z wizytą w Explorapark »
Tekst opublikowany 2013-06-20, opracowanie ug
Uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej w Kostomłotach w ramach innowacji pedagogicznej „Sprawdźmy się w praktyce” odwiedzili ExploraPark w Wałbrzychu.
Zdjęć: 1  

Wyróżnienia na Gimnazjadzie »
Tekst opublikowany 2013-06-20, opracowanie ug
Uczniowie klas trzecich Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Kostomłotach w składzie: Ewa Kuczała, Justyna Jamrozik, Klaudia Sieńko, Dominika Gietler, Natalia Turowska, Angelika Bebniarek wraz z opiekunem Lilla Staworowską wzięli udział w wyjątkowym przeglądzie twórczości młodzieży pod nazwą Gimnazjada.
Zdjęć: 1  

Pirackie szaleństwa dzieci z Lusiny »
Tekst opublikowany 2013-06-20, opracowanie LeV
Dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicy środowiskowej w Lusinie i należące do ogniska misyjnego, wyjechały wraz z opiekunem Violettą Leńską i radną wsi Anitą Hołdniuk, na wycieczkę do Wrocławia.
Zdjęć: 11  

Anielskie śpiewanie  »
Tekst opublikowany 2013-06-20, opracowanie V.Leńska
Oryginalną dekorację, kameralny nastrój i piękne śpiewanie, zaprezentowano mieszkańcom gminy Udanin, podczas VI Koncertu Piosenki Religijnej, który odbył się w kościele św. Urszuli w Udaninie.
Zdjęć: 21  

Testuje najlepsze auto terenowe świata »
Tekst opublikowany 2013-06-19, opracowanie
Martin Kaczmarski, jako pierwszy Polak po Krzysztofie Hołowczycu został zaproszony przez team fabryczny X-raid do testowania MINI All4 Racing. To najlepsze auto terenowe świata.
Zdjęć: 3  

Świat młodych - bezrobotnych »
Tekst opublikowany 2013-06-19, opracowanie rtr
Według Międzynarodowej Organizacji Pracy w 2013 roku na świecie będzie ok. 73 mln tzw. „młodych bezrobotnych”.

Letnie przeboje wrocławskiego lotniska »
Tekst opublikowany 2013-06-18, opracowanie rtr
Malaga – to najpopularniejszy południowy, niskokosztowy kierunek z letniej oferty wrocławskiego lotniska. W kwietniu i maju poleciało tam ponad 6 tysięcy pasażerów.
Zdjęć: 1  

Kup nieruchomość za granicą »
Tekst opublikowany 2013-06-18, opracowanie Emmerson Realty Interntaional S.A.
Osoby dysponujące nadwyżką zasobów finansowych chętnie kierują swoje kroki na rynek nieruchomości. Poszukiwania rozpoczynają w naturalny sposób od najbardziej znanego im lokalnego rynku mieszkaniowego.

Kradli 30 ton torów »
Tekst opublikowany 2013-06-18, opracowanie pol
Średzcy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy próbowali wywieźć pocięte wcześniej tory nieczynnej linii kolejowej.
Zdjęć: 1  

Marszałek był szybszy »
Tekst opublikowany 2013-06-18, opracowanie sm
W Wilkszynie odbyły się zawody kolarskie w indywidualnej jeździe na czas o Puchar Wójta Gminy Miękinia. Na trudnej, 15 kilometrowej trasie wystartowało 34 zawodników z Dolnego Śląska.
Zdjęć: 24  

XV Festyn Gminny - Dni Malczyc  »
Tekst opublikowany 2013-06-18, opracowanie ug
Poniżej publikujemy pełny program obchodów Dni Malczyc 2013
Zdjęć: 1  

40-lecie rekordów - Kąty Wrocławskie/Kobierzyce  »
Tekst opublikowany 2013-06-18, opracowanie oto/www.rekord73.pl
W czerwcu świętować będziemy 40-lecie światowych rekordów prędkości Polskiego Fiata 125p ustanowionych na podwrocławskiej autostradzie.
Zdjęć: 6  

Ferma norek - decyzja wójta nieważna »
Tekst opublikowany 2013-06-17, opracowanie rtr
Samorządowe Kolegium Odwoławcze stwierdziło nieważność decyzji wójta Żórawiny stwierdzającej brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko budowanej w gminie fermy norek.

Niższe ceny na rynku wtórnym »
Tekst opublikowany 2013-06-17, opracowanie Emmerson S.A.
W ramach kwartalnych raportów NBP publikuje informację o cenach mieszkań i sytuacji na rynku nieruchomości. W najnowszej dostępnej analizie dotyczącej I kwartału 2013 r. można zapoznać się m.in. z poziomem cen transakcyjnych.

Bezpieczne pieniądze czy wysokie zyski? »
Tekst opublikowany 2013-06-15, opracowanie oto
Rada Polityki Pieniężnej po raz kolejny obniżyła stopy procentowe o 25 punktów. Referencyjna stopa procentowa wynosić będzie 3,00 proc. w skali rocznej.

Muzułmańskie kraje w Europie: Strach przed islamistami »
Tekst opublikowany 2013-06-13, opracowanie INTERIA.PL/ZS
Obywatele europejskich krajów w których islam jest religią dominującą, obawiają się ekstremistycznych grup religijnych - wynika z opublikowanego przez "The Pew Forum" raportu "The World’s Muslims: Religion, Politics and Society 2012". A wpływy takich grup w regionie rosną.

Czym się kierować przy zakupie mieszkania we Wrocławiu? »
Tekst opublikowany 2013-06-13, opracowanie MR
Zakup mieszkania jest związany z ogromnym wydatkiem, dlatego decyzja i wybór lokalu powinny być naprawdę dobrze przemyślane.

Cięcia w dopłatach dla rolników  »
Tekst opublikowany 2013-06-12, opracowanie rtr
Posłowie do PE głosowali dziś nad raportem, ustanawiającym współczynnik korygujący do płatności bezpośrednich przewidzianych w rozporządzeniu (WE) nr 73/2009 w odniesieniu do roku kalendarzowego 2013.

Gimnazjaliści z Lutyni w Schwarmstedt »
Tekst opublikowany 2013-06-12, opracowanie ŁM/AG
W wymianie polsko – niemieckiej wzięło udział 21 uczniów gimnazjum w Lutyni pod opieką dwóch nauczycielek A. Gajek i Ł. Mirowskiej. Uczniowie pojechali z rewizytą do swoich koleżanek i kolegów ze Schwarmstedt, których wcześniej gościli u siebie w Lutyni.
Zdjęć: 5  

Misyjne spotkanie dzieci »
Tekst opublikowany 2013-06-12, opracowanie LeV
W Wielisławiu Starym, w Sanktuarium Matki Bożeej Bolesnej, odbyło się spotkanie dzieci z kół misyjnych diecezji świdnickiej. W pielgrzymce uczestniczyły także dzieci z Ogniska Misyjnego przy parafii Piekary i ze Szkoły Podstawowej w Udaninie, pod opieka Violetty Leńskiej i Doroty Hołyńskiej.
Zdjęć: 14  

Czy padnie nasz rynek nieruchomości? »
Tekst opublikowany 2013-06-12, opracowanie Emmerson S.A.
Śledząc doniesienia z krajów, w których w ostatnich latach doszło do pęknięcia banki spekulacyjnej na nieruchomościach możemy dostrzec, iż najbardziej spektakularne spadki cen są w dużej mierze rezultatem wystawienia na rynek pokaźnej liczby domów i mieszkań przejętych przez banki od kredytobiorców mających kłopoty ze spłatą długu. W Polsce pomimo pogarszającej się jakości portfela kredytowego nie ma w tym momencie zagrożenia podobną sytuacją.

Zostań współwłaścicielem amerykańskiego hotelu »
Tekst opublikowany 2013-06-11, opracowanie Emmerson Realty International S.A.
Dla Inwestora – luksusowe miejsce na wakacje i długoterminowa inwestycja. Dla dewelopera – alternatywne źródło finansowania budowy i transfer ryzyka inwestycyjnego. Dla operatora hotelowego – obiekt, w którym może prowadzić swoją działalność. Taka logika leży u podstaw instrumentu zwanego condohotelem.

Firma z misją  »
Tekst opublikowany 2013-06-11, opracowanie (ers)
Firma NOVISION Sp. z o.o. z Bielska-Białej zaprasza przedsiębiorców oraz osoby przedsiębiorcze na konferencję pt. „Bezpieczny przedsiębiorca”. Spotkanie odbędzie się w środę 12 czerwca o godz. 10.00 w sali konferencyjnej średzkiego starostwa.
Zdjęć: 1  

Małe biura padną? »
Tekst opublikowany 2013-06-10, opracowanie niezalezna.pl, Puls Biznesu
Decyzja resortów finansów i turystyki o podniesieniu wysokości gwarancji dla biur podróży może doprowadzić do pozostania na rynku jedynie największych touroperatorów.

Zagrożenie powodziowe – Wrocław i region »
Tekst opublikowany 2013-06-10, opracowanie red
Stan wody na Odrze od wczoraj systematycznie opada. Na wodowskazie w Trestnie stan wody obecnie wynosi 397 cm – czyli 29 cm poniżej stanu wody podczas sobotniej kulminacji fali wezbraniowej (426 cm).
Zdjęć: 1  

Szkoła w Udaninie już pełnoletnia »
Tekst opublikowany 2013-06-10, opracowanie LeV
Wiele niezapomnianych atrakcji z okazji Święta Szkoły dla gości i uczniów, przygotowali pedagodzy oraz Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Udaninie.
Zdjęć: 22  

Pożyczki na rozwój firmy »
Tekst opublikowany 2013-06-09, opracowanie rtr
Jesteś dolnośląskim przedsiębiorcom i szukasz środków na rozwój firmy? Program JEREMIE realizowany przez Polską Fundację Przedsiębiorczości ma ciekawą ofertę.
Zdjęć: 1  

Porażka Pudzianowskiego, bezkonkurencyjny Chalidow »
Tekst opublikowany 2013-06-09, opracowanie DJ/INTERIA.PL
Gala KSW 23 za nami. W Ergo Arenie wielkich emocji nie zabrakło. Mamed Chalidow efektownie poddał gwiazdę K-1 Melvina Manhoefa, Sean McCorkle pokonał Mariusza Pudzianowskiego, a Michał Materla po zaciętym i krwawym pojedynku obronił mistrzowski pas w wadze średniej w konfrontacji z Kendallem Grove'em.

Rok 2013 rokiem Napoleona  »
Tekst opublikowany 2013-06-09, opracowanie (ers)
Poza wystawą stacjonarną w średzkim muzeum rocznica bytności Napoleona w Środzie Śl. zostanie uczczona wystawą mobilną.
Zdjęć: 1  

130 tys. zł do gminnego budżetu »
Tekst opublikowany 2013-06-09, opracowanie ug
Samorząd województwa dolnośląskiego podjął 2 uchwały o przyznaniu m.in. gminie Miękinia 130 tys. zł na realizację zadań gminnych.

Program Rozwoju Bibliotek »
Tekst opublikowany 2013-06-09, opracowanie ug
Już wkrótce mieszkańcy gminy będą mogli korzystać ze sprzętu informatycznego, który otrzymają biblioteki w Miękini, Mrozowie, Wilkszynie i Lutyni w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. W zestawach urządzeń znajdą się komputery stacjonarne oraz urządzenia wielofunkcyjne.
Zdjęć: 1  

Z sesji Rady Miejskiej »
Tekst opublikowany 2013-06-09, opracowanie (prg)
Nie po raz pierwszy sporo czasu poświęcili średzcy radni tematyce śmieciowej w odniesieniu do nowej ustawy wchodzącej w życie 1 lipca.

Konferencja Comenius »
Tekst opublikowany 2013-06-09, opracowanie (prg)
Po prawie dwóch latach realizacji nadeszła pora na podsumowanie projektu „Prewencja od początku”, współfinansowanego ze środków programu Uczenie się przez całe życie.
Zdjęć: 1  

Oto mistrzowie ortografii »
Tekst opublikowany 2013-06-09, opracowanie ECh
Pod hasłem: Cała Gmina Udanin walczy z bykami ortograficznymi w Szkole Podstawowej w Udaninie zorganizowano Gminne Dyktando.
Zdjęć: 4  

Ruszyły loty do Dubrownika »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie oto
Z Wrocławia wystartował pierwszy samolot do Dubrownika. To kolejna, po Cyprze Północnym, nowość czarterowa w letniej ofercie Portu Lotniczego Wrocław.
Zdjęć: 1  

Sokoły wracają  »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie oto
Młode sokoły wędrowne zamieszkały w sztucznych gniazdach na terenach nadleśnictw Milicz i Żmigród.
Zdjęć: 5  

Co robić z pieniędzmi na lokatach? »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Rada Polityki Pieniężnej po raz kolejny obniżyła stopy procentowe o 0,25 punktu procentowego. Tym sposobem główna stopa referencyjna spadła do nowego, rekordowo niskiego poziomu 2,75 procent. I o ile klienci banków spłacający kredyty hipoteczne w złotych mogą się cieszyć z takiego rozwoju wydarzeń, to już posiadacze lokat - niekoniecznie. Wraz z cięciami stóp procentowych spadają bowiem ich zyski.

Wampiriada w komórce ratuje życie »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie oto
Powstała pierwsza w Polsce aplikacja na telefony komórkowe, dzięki której możemy uratować komuś życie. W razie pilnej potrzeby krwi dostaniemy sygnał z informacją, kto i jakiej grupy potrzebuje. Każdy może zostać bohaterem.

Tuningowisko XXL Night Racing w Legnicy  »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie rtr
Ubiegłoroczna edycja imprezy była dużym sukcesem. Odbyły się wszystkie zaplanowane konkurencje i atrakcje. Wszystkie spotkały się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Frekwencja dopisała. Przez trzy dni trwania Tuningowiska odwiedziło nas około 10 000 gości i uczestników.
Zdjęć: 3  

Nadchodzą burze z gradem »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie imgw
Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które zbliżają się do województwa dolnośląskiego.

Studiuj w MWSLiT we Wrocławiu  »
Tekst opublikowany 2013-06-07, opracowanie rtr
• Nowy kierunek TRANSPORT • Studia magisterskie (3 SEMESTRY zamiast 4) - nowe specjalności

Straty po Euro 2012 »
Tekst opublikowany 2013-06-07, opracowanie rmf24.pl/niezależna.pl
Do końca roku skarb państwa straci 44 miliony złotych na utrzymaniu stadionów wybudowanych na Euro. Straty przynoszą wszystkie obiekty z wyjątkiem poznańskiego. Biznesplany na 2013 roku stadionów w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu przejrzeli dziennikarze RMF FM.

Gaz łupkowy dzieli »
Tekst opublikowany 2013-06-07, opracowanie Konrad Szymański
- Badania nie dają żadnej jasnej odpowiedzi. Dlatego będą podatne na polityczne interpretacje. Europejczycy są w równych częściach (ok. 30%) podzieleni na tych, którzy popierają wydobycie gazu niekonwencjonalnego, oczekują nowych unijnych regulacji w tym obszarze oraz tych, którzy sprzeciwiają się temu wydobyciu - komentuje poseł do PE Konrad Szymański przedstawione dziś w Brukseli wyniki badań.

A może nieruchomość w USA? »
Tekst opublikowany 2013-06-07, opracowanie Emmerson S.A.
Rynek nieruchomości wspiera coraz mocniej amerykańską gospodarkę i konsekwentnie krok po kroku wychodzi z dołka.

Mokry problem »
Tekst opublikowany 2013-06-07, opracowanie Emmerson S.A.
W ostatnich dniach za pośrednictwem mediów jesteśmy świadkami zmagań naszych sąsiadów z wodnym żywiołem. W Polsce sytuacja przynajmniej na ten moment nie jest tak katastrofalna, jednak wiele osób dobrze pamiętających ostatnie powodzie z niepokojem śledzi prognozy pogody.

Jak kierować zespołem?  »
Tekst opublikowany 2013-06-06, opracowanie sp
Po raz kolejny, a dokładnie 34., Polska Fundacja Przedsiębiorczości we współpracy z średzkim starostwem zorganizowała bezpłatne szkolenie. Tym razem nt. kierowania zespołem pracowniczym.
Zdjęć: 2  

Napoleon 1813-2013 »
Tekst opublikowany 2013-06-06, opracowanie (ers)
Dwieście lat temu w Środzie Śląskiej przebywał Napoleon Bonaparte. Średzkie muzeum uczciło to niezwykłe wydarzenie specjalną wystawą.
Zdjęć: 5  

Dotacja do modernizacji drogi w Krępicach »
Tekst opublikowany 2013-06-06, opracowanie ug
Ponad 600 tys. dotacji otrzymała gmina Miękinia na dofinansowanie zadania „Przebudowa publicznej drogi powiatowej nr 2058D wraz z budową jednostronnego chodnika i oświetlenia w miejscowości Krępice”.
Zdjęć: 1  

Konkursowy czerwiec w BP »
Tekst opublikowany 2013-06-06, opracowanie (prg)
Czerwiec to tradycyjnie Dni Środy Śląskiej, a także organizowane przez średzką Bibliotekę Publiczną konkursy ze Środą Śląska w temacie. Nie inaczej jest i w tym roku.
Zdjęć: 1  

Sesja Rady Gminy Udanin »
Tekst opublikowany 2013-06-06, opracowanie ug
W świetlicy wiejskiej w Udaninie odbyła się XXXI sesja Rady Gminy Udanin, której tematem przewodnim był stan bezpieczeństwa w 2012 roku.
Zdjęć: 3  

Dobry miesiąc w Wichrowie »
Tekst opublikowany 2013-06-06, opracowanie Magdalena Socha
Co to był za miesiąc… - mówią najmłodsi i starsi mieszkańcy Wichrowa. Mieliśmy piknik na nowym placu zabaw, dwudniowy Dzień Dziecka, a już niedługo będziemy znowu spotykać się w odmalowanej świetlicy.
Zdjęć: 2  

Uczniowie z Kamionki Buskiej  »
Tekst opublikowany 2013-06-06, opracowanie (Sławomir Siwerski)
W Środzie Śląskiej grupa 20 uczniów z Kamionki Buskiej (Ukraina) wraz dyrektorem szkoły i nauczycielami przebywała na pierwszej wymianie młodzieży, którą w tym roku rozpoczęła Szkoła Podstawowa Nr 3.
Zdjęć: 1  

Remont kanalizacji i nowa nawierzchnia »
Tekst opublikowany 2013-06-06, opracowanie (prg)
Zwężenie jezdni, ograniczenie prędkości, a więc utrudnienia „do przełknięcia”. Co w zamian? W zamian kolejna samorządowa inwestycja i wzrost standardów życia w Środzie Śląskiej.
Zdjęć: 2  

Sportowy Dzień Dziecka »
Tekst opublikowany 2013-06-06, opracowanie (red)
Dziecięcy turniej tenisa stołowego zorganizowano w Głosce z okazji Dnia Dziecka. Mimo deszczowej aury przybyło czterdzieścioro uczestników, którzy wystartowali w dwóch kategoriach wiekowych.
Zdjęć: 1  

Absolutorium dla zarządu »
Tekst opublikowany 2013-06-06, opracowanie (ers)
Udzielenie absolutorium dla Zarządu Powiatu w Środzie Śląskiej było najważniejszym punktem ostatniej - majowej sesji rady powiatu.
Zdjęć: 1  

Wspierają rodziny »
Tekst opublikowany 2013-06-06, opracowanie (ers)
W maju w Pałacu Prezydenckim odbyła się gala konkursu „Dobry Klimat dla Rodziny”. Wśród gości pary prezydenckiej był starosta Sebastian Burdzy.
Zdjęć: 3  

Impreza na szóstkę »
Tekst opublikowany 2013-06-06, opracowanie (ers)
Tradycją średzkiego PCPR-u jest Rodzinny Piknik Integracyjny. Tegoroczny odbył się 29 maja w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym na Kajakach.
Zdjęć: 4  

Czyszczenie zbiorników w Krępicach i Źródłach »
Tekst opublikowany 2013-06-06, opracowanie ug
Rozstrzygnięty został przetarg na wyłonienie wykonawcy zadania "Czyszczenie zbiorników małej retencji w Krępicach i Źródłach".
Zdjęć: 1  

Kapsuła czasu »
Tekst opublikowany 2013-06-06, opracowanie ug
Przesłania dla przyszłych pokoleń od mieszkańców Wilkszyna i gminy Miękinia oraz różnorodne pamiątki znalazły się w „Kapsule Czasu”, umieszczonej 1 czerwca przed wejściem na kompleks boisk sportowych „Orlik 2012” w Wilkszynie.
Zdjęć: 4  

Dzień Europejczyka  »
Tekst opublikowany 2013-06-06, opracowanie ug
28 maja odbył się w naszej szkole, jak już co roku, ,,Dzień Europejczyka".
Zdjęć: 5  

Pokaz talentów w Kostomłotach »
Tekst opublikowany 2013-06-06, opracowanie ug
Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Kostomłotach miał miejsce pokaz talentów najmłodszych mieszkańców gminy. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych.
Zdjęć: 1  

Jakie mieszkania kupujemy? »
Tekst opublikowany 2013-06-06, opracowanie Emmerson S.A.
Sprawdziliśmy jakie mieszkania były w ostatnich miesiącach najczęściej przedmiotem transakcji kupna – sprzedaży. W tym celu przeanalizowano transakcje zawarte w pierwszych miesiącach 2013 r. za pośrednictwem firmy Emmerson w pięciu aglomeracjach.

Dzień Dziecka w Wichrowie »
Tekst opublikowany 2013-06-06, opracowanie ug
W Wichrowie na zaproszenie opiekuna świetlicy środowiskowej Magdy Sochy i jej wychowanków, dzieci ze świetlic środowiskowych z Jarząbkowic i Zabłota spędziły wspaniałe chwile pod hasłem zabawy i radości.
Zdjęć: 3  

Rodzinne świętowanie w Lusinie »
Tekst opublikowany 2013-06-06, opracowanie LeV
W strofach wierszy i piosenkach dzieci z Lusiny, wyraziły swoją miłość do rodziców, podczas Święta Rodziny. W niedzielne popołudnie wszystkie pokolenia mieszkańców wsi, zostały zaproszone do świetlicy, gdzie czekało na nie wiele atrakcji.
Zdjęć: 16  

Pomóżmy Agnieszce w walce z rakiem »
Tekst opublikowany 2013-06-06, opracowanie rtr
Dla 36 letniej Agnieszki Kuriaty z Juszczyna, matki dwóch synów, Bartka i Wojtka, diagnoza mówiąca o raku brzmiała jak wyrok. Od sierpnia 2011 roku zmaga się ona z nowotworem złośliwym piersi lewej z rozsiewem do węzłów chłonnych, wątroby oraz wnęki wątroby.
Zdjęć: 1  

Napoleon w Środzie Śląskiej w 1813 r. »
Tekst opublikowany 2013-06-05, opracowanie (ers)
Dwieście lat temu w Środzie Śląskiej przebywał Napoleon Bonaparte. Średzkie muzeum postanowiło uczcić to niezwykłe wydarzenie specjalną wystawą.
Zdjęć: 1  

Wrocławski Węzeł Wodny - bezpieczny »
Tekst opublikowany 2013-06-05, opracowanie duw
Odbyło się kolejne posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Zgodnie z danymi przekazanymi przez poszczególne służby sytuacja na Dolnym Śląsku przedstawia się następująco:
Zdjęć: 1  

W parku Taksim miał stanąć meczet »
Tekst opublikowany 2013-06-05, opracowanie Lidia Geringer de Oedenberg
Tureckim obywatelom była potrzebna tylko iskra i to jak się okazało „ekologiczna” - by wyjść tłumnie na ulice. Zaczęło się od skromnej manifestacji obrońców drzew w parku przy placu Taksim, po tym, gdy premier Recep Tayyip Erdogan zdecydował, że ma tam stanąć meczet...

Zaczynamy czytać? »
Tekst opublikowany 2013-06-05, opracowanie rtr
Niewielka w tym zasługa ebooków, bo Polacy nadal wierni są literaturze w wersji papierowej. Dużym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza książki używane, przekazywane bądź sprzedawane za symboliczną złotówkę.

Upadek biura podróży »
Tekst opublikowany 2013-06-05, opracowanie rtr
Dwa podmioty z Grupy GTI, tj. German Travel International i Sky Airlines, ogłosiły upadłość.

Dolny Śląsk z dostępem do morza  »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie oto
Wystarczy niespełna trzygodzinny lot z Wrocławia, by znaleźć się na Krecie, niewiele więcej potrzeba, by rozpocząć wakacje na Malcie. Morze Śródziemne nigdy nie było bliżej Dolnego Śląska.

Konkurs poezji Jana Pawła II »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie rtr
W Środzie Śląskiej odbył się 6 Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Jana Pawła II.
Zdjęć: 4  

Rusza budowa hali sportowej w Malczycach »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie ug
W siedzibie Urzędu Gminy Ryszard Skuła - wójt gminy Malczyce podpisał umowę na zadanie inwestycyjne pn. Budowa hali sportowej wraz z łącznikiem przy Szkole Podstawowej w Malczycach przy ul. Szkolnej 6.
Zdjęć: 2  

Ile kosztują powodzie? »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie Andrzej Zwoliński i Tomasz Sąsiada, Money.pl
Tonąca Praga, południowe Niemcy i część Austrii. W Polsce w kilkunastu miejscach ogłoszono alarmy przeciwpowodziowe, głównie na Dolnym Śląsku w rejonie Kotliny Kłodzkiej i Jeleniogórskiej. Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu informuje, że poziomy wody w rzekach do jutra będą rosły. Alarm przeciwpowodziowy ogłoszono w 14 miejscowościach, głównie na Bobrze, Kwisie, Nysie Kłodzkiej, Łużyckiej, a także Bystrzycy, Kaczawie i Ślęzy. Decydujące będą najbliższe dni. Na razie, jak informuje Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, na usuwanie skutków powodzi i podtopień rząd odłożył prawie 1,1 mld zł.

Sytuacja meteo i hydrologiczna na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie oto
Obowiązujące ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne oraz pogotowia i alarmy przeciwpowodziowe wprowadzone przez samorządy.

Bezpieczne wakacje  »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie pol
Średzcy policjanci wspólnie ze Strażnikiem Leśnym z Nadleśnictwa Miękinia rozmawiali z przedszkolakami Publicznego Przedszkola w Malczycach o bezpiecznym spędzaniu czasu podczas wakacji.
Zdjęć: 4  

Nie było zgody na kradzież  »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie pol
Policjanci ze Środy Śląskiej zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o kradzież elementów metalowych o łącznej wartości ponad 1100 złotych.

Czy skłamać w deklaracji śmieciowej? »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie Marcin Zadrożny/HILLS LTS S.A.
Ustawa z dnia 1 lipca 2011 roku o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw nałożyła nowe obowiązki na gminy.

ND: Rośnie fala niemieckich roszczeń »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie Nasz Dziennik
Kolejni obywatele Niemiec domagają się odszkodowań za porzucone w Polsce mienie. Jak dowiedział się "Nasz Dziennik" do Starostwa Powiatowego w Olsztynie wpłynęły cztery nowe wnioski o wypłatę odszkodowań tak zwanym późnym przesiedleńcom.

Sytuacja w województwie dolnośląskim »
Tekst opublikowany 2013-06-03, opracowanie oto
Obowiązujące ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne

Przyśpieszone wybory? – pół na pół »
Tekst opublikowany 2013-06-03, opracowanie rzeczpospolita.pl, niezależna.pl
Z sondażu Homo Homini dla „Rzeczpospolitej" wynika, że Polacy są podzieleni w sprawie przyspieszonych wyborów. Zwolennicy rozwiązania parlamentu stanowią 43 proc. społeczeństwa.

Zmiana miejsca koncertu Sinead O’Connor we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2013-06-03, opracowanie oto
Wrocławski koncert Sinead O’Connor odbędzie się w hali Orbita przy ul. Wejherowskiej, a nie jak wcześniej zapowiadano - na Wyspie Słodowej.
Zdjęć: 2  

Kredyt we frankach już się nie opłaca »
Tekst opublikowany 2013-06-03, opracowanie Maciej Czujko i Łukasz Pałka, Money.pl
Upadł ostatni argument przemawiający za kredytami we frankach szwajcarskich. W ostatnich latach - gdy waluta ta drastycznie drożała - dla osób spłacających w niej hipoteki pocieszeniem było to, że mimo wszystko płacą niższą ratę od Polaków, którzy oddają do banku raty zobowiązań w złotych. Teraz okazuje się, że w wielu przypadkach ta reguła przestała już funkcjonować.

Szczytna akcja  »
Tekst opublikowany 2013-06-03, opracowanie Renata Podedworna
Dolnośląski Urząd Wojewódzki i Dolnośląski Kurator Oświaty w styczniu 2013 ogłosili IV edycję wielkiej społecznej akcji Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”.
Zdjęć: 2  

Znowu deszcz »
Tekst opublikowany 2013-06-02, opracowanie imgw
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu na obszarze województwa dolnośląskiego.
Zdjęć: 1  

Gdzie ogłoszono stan zagrożenia? »
Tekst opublikowany 2013-06-02, opracowanie rtr
Wykaz rejonów województwa dolnośląskiego, w których ogłoszone są stany zagrożenia przeciwpowodziowego (PP – pogotowie, AP – alarm przeciwpowodziowy).

Komunikat o sytuacji hydrologicznej »
Tekst opublikowany 2013-06-02, opracowanie rtr
W niedzielę 2 czerwca w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Spotkanie zorganizowano w związku z intensywnymi opadami deszczu, które wystąpiły min. minionej doby na terenie województwa.

Poziom rzek niebezpiecznie rośnie »
Tekst opublikowany 2013-06-01, opracowanie imgw
W związku z prognozowanymi opadami deszczu w okresie najbliższej doby w zlewniach dopływów środkowej Odry wystąpią wzrosty stanów wody.

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl