Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 112 informacji. Wszystkie poniżej.

Kto zapłaci za dewastację nagrobka? »
Tekst opublikowany 2013-10-30, opracowanie Gothaer TU S.A.
Każdego roku na cmentarzach regularnie dochodzi do dewastacji nagrobków i grobowców. Co zrobić, aby zabezpieczyć grób nie tylko 1 listopada?

Wsparcie było, jest i będzie »
Tekst opublikowany 2013-10-30, opracowanie (prg)
Cztery lat minęły błyskawicznie i nastał czas wyborów. Walne zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze średzkiego Koła nr 11 Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych odbyło się 24 października.
Zdjęć: 2  

Zajęcia topograficzne w szkole oficerskiej »
Tekst opublikowany 2013-10-30, opracowanie gim
Uczniowie gimnazjum w Lutyni po raz kolejny odwiedzili mury Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Tym razem celem wizyty były zajęcia topograficzne połączone z biegami przełajowymi.
Zdjęć: 4  

Protasiewicz: Ja mam czyste sumienie »
Tekst opublikowany 2013-10-30, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita/Gazeta Wyborcza
"Grzegorz Schetyna jako przewodniczący regionu pozwolił na pompowanie kół PO. Ja mam czyste sumienie, bo wiele razy prosiłem go o interwencję. Nie było żadnej reakcji - mówi w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" nowy szef regionu dolnośląskiego Jacek Protasiewicz.

Marek i Reiner – pamiętamy »
Tekst opublikowany 2013-10-30, opracowanie jl
Na starcie stanęła ich bez mała setka. Pojechali nie tyle dla wyników, co dla swoich zmarłych kolegów Marka Janiaka i Reinera Rollera.
Zdjęć: 68  

Turniej tenisa stołowego  »
Tekst opublikowany 2013-10-29, opracowanie ug
Po raz kolejny odbył się turniej tenisa stołowego dla mieszkańców gminy Udanin. Z roku na rok zainteresowanie turniejem jest coraz większe. Poza uczestnikami rozgrywek pojawiło się wiele osób, by kibicować sportowcom.
Zdjęć: 1  

Radni współpracują i pomagają »
Tekst opublikowany 2013-10-29, opracowanie (rfp)
W przerwie październikowej sesji Rady Powiatu w Środzie Śląskiej Młodzieżowa Rada Powiatu Średzkiego sprzedawała ciasta – cegiełki.
Zdjęć: 2  

Wycieczka do... urzędu »
Tekst opublikowany 2013-10-29, opracowanie (rfp)
23 października dwudziestu dwóch uczniów z obu powiatowych zespołów pojechało do Wrocławia zwiedzać… Urząd Wojewódzki.
Zdjęć: 3  

Szybka pomoc w Miekini »
Tekst opublikowany 2013-10-29, opracowanie ug
W ramach projektu „Dolny Śląsk – bezpieczna wieś” realizowanego przez biuro Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP we Wrocławiu oraz dzięki wsparciu Gminy Miękinia, OSP Miękinia i OSP Lutynia zostały doposażone w półautomatyczne defibrylatory.
Zdjęć: 1  

Hala rośnie w oczach »
Tekst opublikowany 2013-10-29, opracowanie ug
Letnia pogoda sprzyja pracom budowlanym przy budowie hali sportowej w Malczycach. W siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki została zawarta ważna umowa.
Zdjęć: 2  

165 000 na cmentarz »
Tekst opublikowany 2013-10-29, opracowanie (prg)
Cmentarz – miejsce szczególne. Jedni tu są tu cały czas, inni przychodzą w odwiedziny, a przed Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym szczególnie często.
Zdjęć: 1  

Słup – dla mieszkańców i miejscowości »
Tekst opublikowany 2013-10-29, opracowanie (Karolina Ożóg)
Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Słup zrealizowało kolejny projekt z programu „Działaj lokalnie” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności ogłoszony przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Kraina Łęgów Odrzańskich.
Zdjęć: 2  

Ach, jak przyjemnie… w Jastrzębcach »
Tekst opublikowany 2013-10-29, opracowanie (prg)
Skoro jesień nie musi być smutna, to jesień życia tym bardziej. Dowiedli tego seniorzy z Jugowca, Środy Śląskiej, Przedmościa, Bukówka i Jastrzębiec. Z okazji swojego święta w bardzo licznym gronie spotkali się w świetlicy wiejskiej w Jastrzębcach.
Zdjęć: 3  

W trosce o zdrowie uczniów »
Tekst opublikowany 2013-10-29, opracowanie LeV
Zespół Szkolno – Przedszkolny w Udaninie, zaproponował uczniom udział w programach, projektach i kampaniach promujących zdrowy styl życia: „Chcę koniecznie żyć zdrowo i bezpiecznie”, „Śniadanie daje moc, „Mam kota na punkcie mleka”, „Nie pal przy mnie proszę”, „Owoce w szkole”.
Zdjęć: 4  

I kolejny sondaż »
Tekst opublikowany 2013-10-28, opracowanie niezalezna.pl/TVN
35 procent ankietowanych - tylu zagłosowałoby na PiS, gdyby dzisiaj musieli pójść do urn. Na Platformę Obywatelską chciałoby głosować tylko 27 procent respondentów.

Most otwarty »
Tekst opublikowany 2013-10-28, opracowanie oto/umwd
Dzisiaj kierowcy po raz pierwszy pojechali nowym mostem nad Odrą. W uroczystości otwarcia wziął udział prezydent RP Bronisław Komorowski.
Zdjęć: 9  

NIK: Polska przepłacała za gaz »
Tekst opublikowany 2013-10-28, opracowanie INTERIA.PL
Polska przepłacała za gaz kupowany od Rosji - ocenia Najwyższa Izba Kontroli. Powodem jest między innymi uzależnienie od jednego kierunku dostaw paliwa.

Uczniowie na 100 procent »
Tekst opublikowany 2013-10-28, opracowanie LeV, E.K
„Dzwonek wołał mnie i was, na naukę przyszedł czas”- takimi słowami pierwszaki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Udaninie, powitali zaproszonych gości i społeczność szkolną w dniu swojego pasowania na pełnoprawnych uczniów szkoły.
Zdjęć: 7  

Ile kosztują nasze służby specjalne? »
Tekst opublikowany 2013-10-28, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Ponad miliard złotych rocznie kosztuje utrzymanie pięciu służb specjalnych w Polsce. Uprawnienia do podsłuchiwania obywateli i sięgania po billingi ma jednak więcej instytucji, nawet skarbówka.

Ostatni sondaż - zwrot w preferencjach?  »
Tekst opublikowany 2013-10-27, opracowanie INTERIA.PL
W najnowszym sondażu TNS dla "Wiadomości" PO ma 9 punktów przewagi nad PiS. Na partię Donalda Tuska chciałoby głosować 41 procent respondentów.

"wSieci" ujawnia nieznane zdjęcie ze Smoleńska »
Tekst opublikowany 2013-10-27, opracowanie INTERIA.pl/wSieci
Na okładce najnowszego numeru tygodnika "wSieci", który ukaże się w kioskach w poniedziałek, znajduje się niepublikowane dotąd zdjęcie premiera Donalda Tuska i Władimira Putina, które zostało wykonane tuż po tragedii w Smoleńsku.
Zdjęć: 1  

Jacek Protasiewicz przewodniczącym dolnośląskiej PO »
Tekst opublikowany 2013-10-27, opracowanie INTERIA.pl
W drugim tego dnia głosowaniu na szefa dolnośląskiej PO wygrał Jacek Protasiewicz, który pokonał Grzegorza Schetynę.

Zmiana czasu – staną pociągi »
Tekst opublikowany 2013-10-26, opracowanie INTERIA.PL/niezalezna.pl
W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z letniego na zimowy. 27 października nad ranem cofniemy wskazówki zegarów z godz. 3.00 na godz. 2.00, dzięki czemu będziemy spali o godzinę dłużej. Czas letni zacznie znów obowiązywać 30 marca 2014 r.
Zdjęć: 1  

Utknął na ambonie »
Tekst opublikowany 2013-10-25, opracowanie pol
Policjanci wspólnie ze strażakami uratowali mężczyznę, który utknął na ambonie myśliwskiej. Nie wiadomo, w jaki sposób 32-latek dostał się na wieżę.
Zdjęć: 1  

Herbatka od Ogniska Misyjnego »
Tekst opublikowany 2013-10-25, opracowanie LeV
Kościół powszechny obchodził Światowy Dzień Misyjny, zwany w Polsce Niedzielą Misyjną. Tegorocznym hasłem tego dnia i następującego po nim Tygodnia Misyjnego są słowa: “Miłosierdzie Boże dla całego świata”.
Zdjęć: 4  

CBOS: Rząd słabnie w sondażach »
Tekst opublikowany 2013-10-25, opracowanie INTERIA.PL
W październiku rząd cieszył się 20-proc. poparciem; negatywnie o Radzie Ministrów wypowiedziało się 46 proc. - wynika z sondażu CBOS. Z tego, że na czele rządu stoi Donald Tusk, zadowolonych było 25 proc. badanych, a niezadowolonych 61 proc. respondentów.

Zimowy rozkład Portu Lotniczego Wrocław »
Tekst opublikowany 2013-10-24, opracowanie rtr
Zimowe loty do Rzymu i Barcelony. Oferta dla miłośników narciarstwa, czyli podalpejski Turyn. Więcej lotów do Londynu Stansted i Dublina. Nadchodzący sezon zimowy zapowiada się lepiej niż w ubiegłym roku, a na pasażerów czekają ciekawe nowości.
Zdjęć: 1  

"Zagranica" o polskich kierowcach »
Tekst opublikowany 2013-10-23, opracowanie INTERIA.PL
Prestiżowy brytyjski tygodnik The Economist opublikował w swym internetowym wydaniu nasycony wstrząsającymi (dla zachodnich Europejczyków) danymi liczbowymi aczkolwiek wyważony w tonie artykuł na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce.

PE chce ograniczyć prawa rodziców »
Tekst opublikowany 2013-10-22, opracowanie CWIdŻiR
Dziś w Parlamencie Europejskim odbędzie się debata i głosowanie nad projektem Rezolucji w sprawie zdrowia reprodukcyjnego i seksualnego oraz praw w tej dziedzinie.

"Fakt": Rząd nie oszczędza tylko na sobie »
Tekst opublikowany 2013-10-22, opracowanie INTERIA.PL/Fakt
"Fakt" pisze o tym, że rząd szuka oszczędności, gdzie tylko może, a jednocześnie z roku na rok ministerialni urzędnicy dostają coraz wyższe nagrody.

Narkotykowa plantacja za 3 miliony złotych  »
Tekst opublikowany 2013-10-21, opracowanie pol
Policjanci CBŚ, współpracując z funkcjonariuszami KPP w Lubaniu i legnickiej Straży Granicznej, zlikwidowali na terenie powiatu lubańskiego, plantację konopi indyjskich.
Zdjęć: 7  

Katyń - Trybunał umywa ręce »
Tekst opublikowany 2013-10-21, opracowanie oto
21 października Wielka Izba Trybunału Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu uznała, że nie będzie się zajmował rzetelnością rosyjskiego śledztwa, prowadzonego miedzy 1990-2004.

"Rz": Po referendum bez zmian – najnowszy sondaż »
Tekst opublikowany 2013-10-21, opracowanie INTERIA.PL/rp.pl
Referendum warszawskie nic nie zmieniło w układzie sił politycznych. Na PiS chce głosować 31 proc. respondentów, a na PO 22 proc. - wynika z sondażu Homo Homini dla "Rzeczpospolitej".

Ukraina – nad wąskim Bugiem »
Tekst opublikowany 2013-10-20, opracowanie (j.l.)
Blisko 1500 km (łącznie) i ponad doba jazdy (także licząc w tę i z powrotem), a pomiędzy tym wszystkim pięć dni pobytu w Kamionce Buskiej na Ukrainie w ramach polsko-ukraińskiej wymiany uczniów szkół podstawowych. Był to kolejny etap współpracy partnerskiej Środy Śląskiej i Kamionki Buskiej.
Zdjęć: 5  

Podwodna sekcja w ŚPW »
Tekst opublikowany 2013-10-20, opracowanie (prg/śpw)
Po raz kolejny Średzki Park Wodny ma ciekawą propozycję dla swoich sympatyków. Tym razem, po urodzinowym party, pojawił się pomysł uruchomienia sekcji hokeja podwodnego.
Zdjęć: 1  

Komplet na Gali Thai Battle II »
Tekst opublikowany 2013-10-20, opracowanie St.Wr.
Sobotnia Gala Thai Battle II, która odbyła się w Klubie Biznesowym Stadionu Wrocław, zgromadziła komplet publiczności. Kibice przez blisko cztery godziny emocjonowali się 12 walkami, których część zakończyła się efektownymi nokautami.
Zdjęć: 11  

Zamach na nasze pieniądze pewny – co robić? »
Tekst opublikowany 2013-10-20, opracowanie INTERIA.PL/GAZETA FINANSOWA
To pytanie powoli zaczyna sobie zadawać większość obywateli naszego państwa. Zamach na nasze pieniądze z OFE jest już pewny. Lada dzień posłowie PO-PSL przegłosują zabranie naszych miliardów do ZUS.

Środa po rewitalizacji »
Tekst opublikowany 2013-10-18, opracowanie (prg)
Gmina Środa Śląska zakończyła realizację zadania „Rewitalizacja miasta Środa Śląska”.
Zdjęć: 2  

Pasowanie w Malczycach »
Tekst opublikowany 2013-10-18, opracowanie Jolanta Skuła - SP w Malczycach
Uroczystość pasowania na ucznia klasy pierwszej jest szczególnym wydarzeniem w życiu szkoły. Przygotowania do tej uroczystości trwają kilka tygodni. Uczestniczą w nich uczniowie klas pierwszych z wychowawcami oraz rodzice.
Zdjęć: 2  

Fotograficzna uczta »
Tekst opublikowany 2013-10-18, opracowanie (ers)
W Muzeum Regionalnym w Środzie Śląskiej otwarto kolejną wystawę. Tym razem nie tylko ciekawą, ale również nietypową, bo… fotograficzną.
Zdjęć: 3  

Logopeda w przedszkolach »
Tekst opublikowany 2013-10-18, opracowanie ug
Gmina Miękinia finansuje zajęcia z logopedą dla przedszkolaków. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu w obu gminnych przedszkolach publicznych tj. w Miękini i Pisarzowicach.
Zdjęć: 1  

Cyfrowe rozkwita »
Tekst opublikowany 2013-10-18, opracowanie (prg)
Powojenne średzkie kino „Carmen” ma swoje miejsce w pamięci wielu, nie tylko najstarszych, mieszkańców. W świadomości także tych młodszych na dobre zadomowiło się już Cyfrowe Kino Środa Śląska (wcześniej kino KADR).
Zdjęć: 1  

Każde wykroczenie ma kończyć się mandatem »
Tekst opublikowany 2013-10-18, opracowanie niezalezna.pl/onet.pl
Co z tego, że możemy stosować środki wychowawcze, w tym pouczenia, skoro komendanci zabraniają takich praktyk.

DK dla 3. wieku »
Tekst opublikowany 2013-10-18, opracowanie (prg)
Po raz kolejny dom Kultury w Środzie Śląskiej kieruje ciekawą ofertę dla seniorów.
Zdjęć: 1  

Spotkanie z policjantką »
Tekst opublikowany 2013-10-18, opracowanie ug
W Publicznym Przedszkolu w Malczycach odbyło się spotkanie przedszkolaków z policjantką Powiatowej Komendy Policji w Środzie Śląskiej – aspirant Martą Stefanowską.
Zdjęć: 1  

Emigracja, a rynek mieszkań - jest źle »
Tekst opublikowany 2013-10-17, opracowanie Emmerson Realty S.A.
Ze względu na znaczenie dla rynku nieruchomości jednym ze wskaźników wartych obserwacji są dane GUS o rozmiarach emigracji. Niestety nie napawają one optymizmem.

Dzień Sportu w Kostomłotach »
Tekst opublikowany 2013-10-17, opracowanie Agnieszka Sudoł
W Kostomłotach w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii promującej ruch i zdrowy styl życia - Move Week odbył się Dzień Sportu.
Zdjęć: 5  

I Międzygminny Turniej Drużyn Szkół Podstawowych »
Tekst opublikowany 2013-10-17, opracowanie LeV
15 października roku na obiekcie sportowym „Moje boisko Orlik” w Udaninie, odbył się I Międzygminny Turniej w Piłkę Nożną Drużyn Szkół Podstawowych.
Zdjęć: 15  

Jubileusze rocznicy ślubu »
Tekst opublikowany 2013-10-17, opracowanie ug
Korzystając z gościnności Szkoły Podstawowej w Udaninie zaproszono Jubilatów obchodzących 50, 55, 60 i 65 rocznicę ślubu na uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Na uroczystość przybyło 14 par małżeńskich wraz ze swoimi rodzinami.
Zdjęć: 5  

Lokalne gitary, potrawy i miód »
Tekst opublikowany 2013-10-17, opracowanie (j.l.).
Przy 150% frekwencji, pod wspólnym szyldem i przy współpracy LGD „Kraina Łęgów Odrzańskich” z gminą Miękinia i Winnicą Jaworek, 16 października odbyła się Konferencja Odrzańska poświęcona produktowi lokalnemu w Krainie Łęgów Odrzańskich.
Zdjęć: 2  

Gminny przegląd talentów - finał »
Tekst opublikowany 2013-10-17, opracowanie ug
14 października w Samorządowym Ośrodku Kultury odbył się „Gminny przegląd talentów”. W konkursie wzięło udział aż 25 uczestników, a jury miało trudne zadanie aby wyłonić wśród nich zwycięzców.
Zdjęć: 1  

Stypendia dla najlepszych »
Tekst opublikowany 2013-10-17, opracowanie ug
Wójt Gminy Malczyce przyznał stypendia uczniom szkoły podstawowej i gimnazjum.
Zdjęć: 2  

Wybitni w nauce  »
Tekst opublikowany 2013-10-17, opracowanie (ers)
Już po raz siódmy przyznano stypendia dla szczególnie uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat. Uroczystość odbyła się 15 października w starostwie.
Zdjęć: 4  

Nagrodzeni w dnuiu Edukacji »
Tekst opublikowany 2013-10-17, opracowanie (prg)
Za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, nagrody Kuratora Oświaty w roku 2013 przyznane zostały osiemdziesięciu jeden wyróżniającym się dolnośląskim pedagogom.
Zdjęć: 1  

Napoleon w szkole »
Tekst opublikowany 2013-10-17, opracowanie (ers)
Po średzkim domu kultury oraz muzeum mobilna wystawa o Napoleonie trafiła do Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Środzie Śląskiej.
Zdjęć: 1  

UWAGA ZMIANY! »
Tekst opublikowany 2013-10-17, opracowanie sp
Wydział Spraw Obywatelskich i Komunikacji (w tym rejestracja pojazdów i prawa jazdy), kasa oraz biuro podawcze przyjmują interesantów w nowych pomieszczeniach na parterze budynku starostwa (na prawo od głównego wejścia).
Zdjęć: 2  

Nie chciał bić brata – więc skopał szybę »
Tekst opublikowany 2013-10-17, opracowanie pol
Średzcy policjanci zatrzymali w bezpośrednim pościgu młodego mężczyznę, który rozbił szybę w jednym ze średzkich sklepów.
Zdjęć: 1  

O puchar Wincentego Witosa »
Tekst opublikowany 2013-10-17, opracowanie (ers)
Sześć drużyn wzięło udział w ósmej edycji turnieju o Puchar Patrona PZSP nr 2 w Środzie Śląskiej. Zawody rozegrano na średzkim orliku.
Zdjęć: 2  

Inwestycje 2013 »
Tekst opublikowany 2013-10-17, opracowanie ug
Wraz z nadejściem jesiennej aury ku końcowi zmierzają inwestycje gminne w Miękini. Bieżący rok stał przede wszystkim pod znakiem inwestycji drogowych.
Zdjęć: 2  

Trójkowicze w czołówce »
Tekst opublikowany 2013-10-17, opracowanie (j.l.).
Od kilkunastu lat początek jesieni to tradycyjnie Dolnośląski Festiwal Nauki i organizowany w jego ramach od roku 2001 Maraton Matematyczny na Politechnice Wrocławskiej. W edycji tegorocznej dobrze wypadło ośmiu uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej.
Zdjęć: 1  

W Miękini jest moda na wolontariat »
Tekst opublikowany 2013-10-17, opracowanie ug
W hali sportowej Zespołu Szkół w Miękini odbyła się Konferencja Open Space „Moda na wolontariat? - perspektywy i trudności w rozwijaniu wolontariatu lokalnego”.
Zdjęć: 1  

Medalowa szczęśliwa „7”  »
Tekst opublikowany 2013-10-17, opracowanie (BB/prg)
W Prochowicach, z udziałem blisko dwustu zawodników z czternastu klubów, odbył się XII Ogólnopolski Turniej Karate zorganizowany przez klub karate TORA LEGNICA.
Zdjęć: 1  

II Koncert Kresowy w Malczycach  »
Tekst opublikowany 2013-10-17, opracowanie ug
Mieszkańcy Malczyc i okolic tłumnie przybyli na II Malczycki Koncert Kresowy pt. „Polsko moja” w ramach XII Legnickich Dni Kultury Kresowej.
Zdjęć: 6  

XIII Dzień Papieski w kostomłockiej szkole »
Tekst opublikowany 2013-10-17, opracowanie J.S.
Czymże wyróżniała się wybitna osobowość Papieża Polaka? Współcześni mu znajomi oraz ludzie, którzy mieli okazję spotkać się osobiście z Karolem Wojtyłą mówili o nim, że był niezwykły, a jednocześnie zwyczajny; życzliwy i otwarty na każdego człowieka.
Zdjęć: 3  

"ND": Dopalacze wracają »
Tekst opublikowany 2013-10-17, opracowanie INTERIA.PL/Nasz Dziennik
Na rynek wchodzą masowo elektroniczne papierosy, które mogą zawierać substancje psychoaktywne charakterystyczne dla dopalaczy - twierdzi "Nasz Dziennik".

Dramat polskich dróg »
Tekst opublikowany 2013-10-16, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Do końca tego roku sieć płatnych dróg, objętych system viaTOLL, zwiększy się w Polsce o kolejne 460 km. Wczoraj w Gdańsku, firma Kapsch Telematic Services, operator systemu, ogłosiła jego rozszerzenie o kolejne odcinki. W sumie do płatnych tras dołączą fragmenty autostrad A1, A2 oraz A4.

Rowerowa integracja niepełnosprawnych »
Tekst opublikowany 2013-10-16, opracowanie otomedia.pl
Na Dolnym Śląsku realizowane będą bezpłatne szkolenia i wycieczki z użyciem rowerów typu handbike - z napędem ręcznym dla osób niepełnosprawnych ruchowo.
Zdjęć: 1  

Pedagogom w dniu ich święta »
Tekst opublikowany 2013-10-16, opracowanie (prg)
Jak informowaliśmy kilka tygodni temu, 27 sierpnia szóstka pedagogów z gminy Środa Śląska zdała egzamin na stopień nauczyciela mianowanego. Oficjalne wręczenie aktów nominacji miało miejsce 14 października, w Dniu Edukacji Narodowej.
Zdjęć: 1  

O Środzie i Napoleonie »
Tekst opublikowany 2013-10-16, opracowanie (prg)
Na jutro (19 października) w Muzeum Śląskim w Katowicach zaplanowano spotkanie z dr Arkadiuszem Malejką, autorem książki „Przewodnik napoleoński po Polsce”.
Zdjęć: 1  

Puchar burmistrza za 210 kg »
Tekst opublikowany 2013-10-16, opracowanie (prg)
Pod honorowym patronatem Burmistrza Środy Śląskiej, Starosty Powiatu Średzkiego i Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego, 12 października odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Średzkiego w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Mężczyzn.
Zdjęć: 3  

Odra – Niemen Kresowianom »
Tekst opublikowany 2013-10-13, opracowanie SON
Stowarzyszenie Odra – Niemen zaprasza do kolejnej edycji akcji RODACY-BOHATEROM, w ramach której organizuje ogólnopolską akcję zbierania darów: Paczka Świąteczna dla Polskiego Kombatanta Na Kresach - Boże Narodzenie 2013 .
Zdjęć: 14  

Ostatnia szansa – leć tanio na południe  »
Tekst opublikowany 2013-10-12, opracowanie otomedia.pl
Siatka połączeń Portu Lotniczego Wrocław zapewnia spore możliwości wypoczynku na południu Europy. Leć do Paryża, Bolonii lub na Kretę Chanię - już od 156 zł.
Zdjęć: 1  

Jak nie płacą mandatów z fotoradarów? »
Tekst opublikowany 2013-10-12, opracowanie INTERIA.pl/Motor
Tylko co dziesiąte zdjęcie wykonane przez fotoradar kończy się wypisaniem mandatu. Kierowcy nauczyli się sprytnie uciekać przed odpowiedzialnością.

CBOS: PiS - 28 proc.; PO - 22 proc.  »
Tekst opublikowany 2013-10-10, opracowanie INTERIA.pl
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w październiku, wygrałoby je PiS, na które zagłosowałoby 28 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu; PO uzyskałaby 22 proc.; do Sejmu dostałoby się jeszcze SLD - 8 proc. i PSL - 6 proc. - wynika z sondażu CBOS.

Wrocław bierze Śląsk »
Tekst opublikowany 2013-10-10, opracowanie um
Dziś zostało podpisane porozumienie pomiędzy miastem Wrocław i spółką Bithell Holdings Ltd. – akcjonariuszami WKS Śląsk Wrocław.

Moje wielkie zimowe wesele! »
Tekst opublikowany 2013-10-09, opracowanie Patrycja Górecka
Nie trudno zgadnąć jakie białe elementy zdobią zdjęcia ślubne. Suknia ślubna, welon, koszula Pana Młodego... A gdyby tak zdecydować się na plener zimowy i dopełnić kompozycję bielą śniegu? Ślub w zimie to oryginalny pomysł, zwłaszcza, że większość Par Młodych planuje ten wyjątkowy dzień na sierpień lub wrzesień. A jakie są plusy takiej odważnej decyzji? Przede wszystkim zdjęcia - mroźne, srebrzyste i magiczne!
Zdjęć: 1  

Dolny Śląsk dla Królowej Sportu  »
Tekst opublikowany 2013-10-09, opracowanie rtr
Wicemarszałek Radosław Mołoń wziął udział w otwarciu zmodernizowanego Stadionu Miejskiego w Środzie Śląskiej. Stadion został wyremontowany w ramach programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”. Wicemarszałek odczytał i przekazał burmistrzowi Środy Śląskiej list gratulacyjny przesłany przez prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego oraz Mistrzynię Olimpijską Irenę Szewińską.
Zdjęć: 11  

Środa Śląska – mozaika współczesności i 700-letniej tradycji »
Tekst opublikowany 2013-10-09, opracowanie MR
Środa Śląska jest, jak wskazuje sama nazwa, miastem położonym na Dolnym Śląsku, posiadającym długą, bo ponad siedemsetletnią historię. Region ten obfituje w liczne zabytki architektury sakralnej oraz świeckiej. Ponad to uwagę zwraca wrzecionowaty układ rynku z centralnym położeniem XV-wiecznego ratusza.
Zdjęć: 1  

Afera na Politechnice Wrocławskiej »
Tekst opublikowany 2013-10-08, opracowanie pol/PL/rtr
Czterech naukowców Politechniki Wr. zatrzymali funkcjonariusze Wydziału dw. z Korupcją KWP we Wrocławiu. Ma to związek ze śledztwem Prokuratury Okręgowej w Legnicy.
Zdjęć: 1  

Polityka klimatyczna UE nie liczy się z kosztami  »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie rtr
Polityka klimatyczna UE jest wielkiej skali interwencją na rynku energii, która nie liczy się z żadnymi kosztami w postaci utraty konkurencyjności naszej gospodarki, rosnącej ceny energii dla gospodarstw domowych - mówił poseł PiS do PE Konrad Szymański na otwarciu targów POLEKO 2013.

Drugi tablet dla posła »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie niezależna.pl/Fakt
Posłowie otrzymali tablety zakupione przez Kancelarię Sejmu. Kosztowały one podatnika 1,5 mln zł. Jak dowiedział się „Fakt” posłowie dostaną jeszcze po drugim, gdyby się okazało, że jednego zapomnieli i został w domu.

ZUS chce zabierać więcej  »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie niezalezna.pl, Puls Biznesu
Zakład Ubezpieczeń Społecznych domaga się, aby od wszystkich typów umów, nawet zleceń ściągane były składki.

"GPC": Najnowszy sondaż »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie INTERIA.PL/GPC
Kolejny sondaż potwierdza przewagę Prawa i Sprawiedliwości nad Platformą Obywatelską - pisze dzisiejsza "Gazeta Polska Codziennie".

"Rz": Wielki exodus z Polski trwa »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita
Liczba emigrantów ciągle rośnie. A GUS opóźnia publikację danych niewygodnych dla Platformy - alarmuje "Rzeczpospolita".

Znał PIN - wybrał pieniądze z bankomatu  »
Tekst opublikowany 2013-10-06, opracowanie pol
Średzcy policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży dowodu osobistego, karty bankomatowej, a następnie kilkukrotne jej użycie.

Nielegalna fabryka - tony tytoniu i miliony papierosów  »
Tekst opublikowany 2013-10-06, opracowanie pol
Zlikwidowana nielegalna fabryka papierosów, kompletna linia technologiczna, 3,5 miliona sztuk papierosów i 22 tony krajanki tytoniowej. Wartość towaru oraz uszczupleń podatku - 33 mln złotych.
Zdjęć: 4  

Pasowanie na Czytelnika »
Tekst opublikowany 2013-10-06, opracowanie (bp)
W październiku w dziale dziecięcym średzkiej Biblioteki Publicznej prowadzona będzie akcja promująca czytelnictwo „Pasowanie na Czytelnika”, adresowana do wszystkich uczniów klas pierwszych szkół podstawowych miasta i gminy.
Zdjęć: 1  

Lokalnie działają w Miękini »
Tekst opublikowany 2013-10-06, opracowanie ug
Miękiński Uniwersytet Trzeciego Wieku pozyskał dotację w konkursie grantowym „Działaj Lokalnie”.
Zdjęć: 1  

Nowa inicjatywa PUP-u »
Tekst opublikowany 2013-10-06, opracowanie (ers)
Ponad pięćdziesiąt osób wzięło udział w Dniu Doradczym zorganizowanym w średzkim starostwie.
Zdjęć: 2  

Moda na wolontariat »
Tekst opublikowany 2013-10-06, opracowanie ug
W GOPS w Miękini trwają przygotowania do Konferencji Open Space "Moda na wolontariat? - perspektywy i trudności w rozwoju wolontariatu lokalnego".
Zdjęć: 1  

Jesienny Turniej Tenisa Stołowego »
Tekst opublikowany 2013-10-06, opracowanie ug
W sali sportowej w Głosce odbył się Jesienny Turniej Tenisa Stołowego dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Miękinia. W zawodach uczestniczyło 45 dziewcząt i chłopców, uczniów szkół podstawowych i gimnazjum.
Zdjęć: 1  

Śpiewali w Auli Leopoldina  »
Tekst opublikowany 2013-10-06, opracowanie ug
Przegląd Dolnośląskich Chórów, który odbył podczas Dni Seniora, cieszył się ogromną popularnością. W tym roku zgłosiło się około 20 zespołów.
Zdjęć: 1  

Kryształ dla ziemi średzkiej »
Tekst opublikowany 2013-10-06, opracowanie (prg)
W DODR we Wrocławiu dwieście pięćdziesiąt pań wzięło udział w ósmej edycji Dolnośląskiego Forum Kobiet.
Zdjęć: 2  

Dofinansowane Muzeum, ratusz i parking »
Tekst opublikowany 2013-10-06, opracowanie (prg)
Czasem naprawdę warto odczekać swoje na liście rezerwowej. Przekonała się o tym gmina Środa Śląska.
Zdjęć: 2  

Z policją w szkole i na basenie  »
Tekst opublikowany 2013-10-03, opracowanie pol
Uczniowie po długiej przerwie wakacyjnej często zapominają o ostrożności i niekiedy trzeba im przypominać nawet o tych najbardziej podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
Zdjęć: 5  

Policjanci piszą pozew »
Tekst opublikowany 2013-10-03, opracowanie INTERIA.PL/RMF24.PL
Związek zawodowy policjantów uważa, że minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz popełnił przestępstwo mówiąc o funkcjonariuszach iż "pochodzą z patologicznych rodzin".

Nowa droga w strefie Źródła – Błonie »
Tekst opublikowany 2013-10-03, opracowanie ug
Rozpoczęły się prace przy budowie drogi w strefie gospodarczej Źródła - Błonie. Droga zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 94 i umożliwi dojazd do powstałej hali magazynowo - biurowej.
Zdjęć: 1  

Sprzątanie Świata w Pisarzowicach »
Tekst opublikowany 2013-10-03, opracowanie SP w Pisarzowicach
W tym roku akcja Sprzątanie Świata obchodzi w Polsce dwudziestolecie. Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach świętowali ten dzień wraz z niezwykłymi gośćmi.
Zdjęć: 4  

Z sesji Rady Gminy Udanin »
Tekst opublikowany 2013-10-03, opracowanie ug
Rada Gminy podczas sesji w dniu 25 września dokonała zmian w budżecie gminy w zakresie dochodów i wydatków i w konsekwencji tych zmian podjęto uchwałę w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej gminy Udanin.
Zdjęć: 1  

Awanse zawodowe nauczycieli  »
Tekst opublikowany 2013-10-03, opracowanie (ers)
Trzech nauczycieli z powiatowych szkół zdało w tym roku egzamin na nauczyciela mianowanego. Awanse zawodowe odebrali na ostatniej sesji rady powiatu.
Zdjęć: 1  

Świetlica w Siemidrożycach otwarta »
Tekst opublikowany 2013-10-03, opracowanie ug
Piątek, 27 września, był dniem szczególnym dla Siemidrożyc i gminy Kostomłoty. Oddano w użytkowanie świetlicę wiejską wybudowaną głównie dzięki pozyskanym przez gminę funduszom zewnętrznym.
Zdjęć: 10  

Będą reprezentować powiat »
Tekst opublikowany 2013-10-02, opracowanie (ers)
Marta Szymkowicz i Angelika Boczar z PZSP nr 1 będą reprezentować średzką młodzież w powstającym Młodzieżowym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.
Zdjęć: 2  

Mam zamiar działać na szóstkę »
Tekst opublikowany 2013-10-02, opracowanie (ers)
Rozmowa z MARCELEM POTRZEBĄ – nowym przewodniczącym MRPŚ.
Zdjęć: 1  

Młodzi radni dalej aktywni »
Tekst opublikowany 2013-10-02, opracowanie (ers)
Odbyła się pierwsza po wakacjach sesja Młodzieżowej Rady Powiatu Średzkiego. Radni m.in. wybrali nowego przewodniczącego i ustalili plan pracy na rok szkolny 2013/2014.
Zdjęć: 3  

Urodzinowa sobota w ŚPW »
Tekst opublikowany 2013-10-02, opracowanie (ŚPW)
28 września minął rok od otwarcia Średzkiego Parku Wodnego. Z tej okazji odbyła się największa jak do tej pory impreza, której Park był organizatorem byli Średzki Park Wodny, Aqua Fit i Gmina Środa Śląska.
Zdjęć: 4  

Balcerowicz do Tuska - propagandowe chwyty »
Tekst opublikowany 2013-10-02, opracowanie Leszek Balcerowicz
Propagandowe chwyty to nie argumenty Leszek Balcerowicz odpowiada premierowi Donaldowi Tuskowi

W Chełmie poświęcono nową kaplicę  »
Tekst opublikowany 2013-10-02, opracowanie ug
26 września o godz. 16.00 J.E. ks. arcybiskup Józef Kupny Metropolita Wrocławski poświęcił w Chełmie nowo wybudowany obiekt sakralny Kaplicę – Wotum za uratowanie życia.
Zdjęć: 6  

Złość wyładował na rowerze  »
Tekst opublikowany 2013-10-02, opracowanie pol
Średzcy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie roweru i zniszczenie krzesełka do przewożenia dzieci.
Zdjęć: 1  

Polacy pozwalają władzy na wszystko? »
Tekst opublikowany 2013-10-01, opracowanie INTERIA.PL/niezalezna.pl/RMF.FM
Profesor Leszek Balcerowicz na antenie RMF FM ostro skrytykował działania ministra finansów w sprawie OFE. Mówił, że Jacka Rostowskiego zna od lat, ale nie spodziewał się, że jest zdolny dokonać zamachu na nasze oszczędności emerytalne.

NIE dla portalu za 66 milionów złotych »
Tekst opublikowany 2013-10-01, opracowanie bb
Senator Jarosław Obremski oraz Stowarzyszenie Obywatelski Dolny Śląsk zainicjowali akcję „NIE dla portalu za 66 milionów”.

Bukmacherzy: Gronkiewicz-Waltz przegra »
Tekst opublikowany 2013-10-01, opracowanie Adam Warlewski, Fortuna
13 października odbędzie się referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy. Gracze Fortuny, którzy typowali w zakładach na temat referendum uważają, że odwołanie Hanny Gronkiewicz-Waltz z funkcji jest wysoce prawdopodobne.
Zdjęć: 2  

"Rz": Spuszczą psy z łańcucha »
Tekst opublikowany 2013-10-01, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita
Koniec z trzymaniem psów na uwięzi i występami dzikich zwierząt w cyrkach zakłada projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Prace nad nim kończy właśnie Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt - informuje "Rzeczpospolita".

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl