Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 84 informacji. Wszystkie poniżej.

Polskie rolnictwo ekologiczne zagrożone »
Tekst opublikowany 2014-02-26, opracowanie INTERIA.PL/NEWSERIA
Rządowa polityka na kolejne lata może zahamować rozwój polskiego rolnictwa ekologicznego, które od wejścia Polski do UE rozwija się dynamicznie głównie dzięki funduszom unijnym.

"Rz": Tylko cztery partie w Sejmie  »
Tekst opublikowany 2014-02-25, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w ostatni weekend do Sejmu weszłyby tylko cztery partie: PiS, PO, SLD i TR - wynika z sondażu IBRiS Homo Homini dla "Rzeczpospolitej".

150 km/h autostradą „pod prąd”  »
Tekst opublikowany 2014-02-24, opracowanie pol
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z legnickiej komendy miejskiej zatrzymali obcokrajowca, który pędził autostradą A-4 „pod prąd” z prędkością 150 km/h. Kierowcą mercedesa okazał się 74 – letni mężczyzna.

Babiński Mistrzem Polski w karate »
Tekst opublikowany 2014-02-24, opracowanie bb
W Karpaczu, odbyły się VI Mistrzostwa Polski Karate World Karate Confederation. Organizatorami byli: Klub Sportowy Funakoshi Shotokan Karate, Dolnośląski Związek Karate, Polskie Zrzeszenie Karate, World Karate Confederation.
Zdjęć: 2  

Sesja w Domu Kultury »
Tekst opublikowany 2014-02-24, opracowanie (prg)
Przewodniczący Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej zaprasza na XXXVII Sesję Rady Miejskiej.
Zdjęć: 1  

Ferie 2014 w Udaninie »
Tekst opublikowany 2014-02-24, opracowanie V.Leńska
W pierwszym tygodniu ferii Zespół Szkolno – Przedszkolny w Udaninie zaprosił młodzież i dzieci z gminy Udanin do udziału w projekcie „Profilaktyczne Ferie – Zima 2014 r”.
Zdjęć: 13  

Profilaktyczne ferie w Lusinie »
Tekst opublikowany 2014-02-24, opracowanie V.Leńska
Podczas ferii 2014 dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe w Lusinie wraz z opiekunem Violettą Leńską, włączyły się w realizację projektu „Profilaktyczne Ferie - Zima 2014” realizowanego w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Udaninie.
Zdjęć: 9  

Złóż PITa w swojej miejscowości! »
Tekst opublikowany 2014-02-24, opracowanie (opr. ers)
Naczelnik US w Środzie Śl. informuje, że w ramach tegorocznej akcji „SZYBKI PIT” we wszystkich gminach powiatu wytypowano specjalne punkty, w których pracownicy urzędu pomogą sporządzić i przesłać zeznanie podatkowe drogą elektroniczną.
Zdjęć: 2  

Na budowach praca wre »
Tekst opublikowany 2014-02-24, opracowanie (prg)
Inwestycyjny kalejdoskop w gminie Środa Śląska kręci się w najlepsze, a na placach budów dzieje się naprawdę dużo.
Zdjęć: 5  

Kolejne unijne inwestycje gminne w Miękini »
Tekst opublikowany 2014-02-24, opracowanie ug
Aktywność inwestycyjna gminy Miękinia od dłuższego czasu cieszy swymi efektami społeczność lokalną. W różnych zakątkach gminy trwają prace, których zadaniem jest poprawa warunków życia mieszkańców.
Zdjęć: 1  

Ukraińcy zarabiają trzy razy mniej, a ceny podobne »
Tekst opublikowany 2014-02-23, opracowanie Tomasz Sąsiada, Money.pl
Ukraińska gospodarka jest dziś warta 176 miliardów dolarów. Tyle, co polska 14 lat temu. Państwo rozwija przestarzały model ekonomiczny oparty na przemyśle ciężkim, utrzymuje i dopłaca do nierentownych kopalń i wspiera biznes oligarchów, a tracą na tym zwykli ludzie.
Zdjęć: 1  

Oświatowa konferencja »
Tekst opublikowany 2014-02-22, opracowanie (eks)
W ramach realizowanego projektu „Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie systemu doskonalenia nauczycieli w Powiecie Średzkim” w starostwie odbyła się tematyczna konferencja.
Zdjęć: 2  

Remonty w starostwie  »
Tekst opublikowany 2014-02-22, opracowanie (ers)
Zgodnie z planem przebiegają prace remontowe w średzkim starostwie. Mają one podnieść standard pracy i obsługi klienta.
Zdjęć: 2  

Fundusz „korkowy” w Miękini »
Tekst opublikowany 2014-02-22, opracowanie ug
Fundusz „korkowy” to wyodrębnione w gminnym budżecie środki, pozyskiwane od przedsiębiorców sprzedających alkohol.
Zdjęć: 1  

Podwójny Puchar na półmetku »
Tekst opublikowany 2014-02-22, opracowanie (prg)
Osiągnęły półmetek rozgrywki VII edycji gminnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej. W sali sportowej przy SP3 na ul. Górnej rozegrano drugi, finałowy turniej drużyn drugoligowych.
Zdjęć: 1  

Środa Śląska w 10-tkach tysięcy »
Tekst opublikowany 2014-02-22, opracowanie (red)
Najpierw okazało się, że Środę Śląską „odsłonięto” 30 (trzydzieści) 000 (tysięcy) razy, ale na tym nie koniec...
Zdjęć: 2  

Jastrzębce też pomagają »
Tekst opublikowany 2014-02-21, opracowanie (red)
W sobotnie popołudnie 15 lutego w Jastrzębcach, rozpoczęła występ Grupa Kabaretowa Domu Kultury. Spektakl (dla widzów +18) „Nasza obora 3: WESELE” grano już kilka razy, jednak w wersji charytatywnej można go było zobaczyć chyba po raz pierwszy.
Zdjęć: 2  

W BP ferie, konkursy i nie tylko »
Tekst opublikowany 2014-02-21, opracowanie (BP)
Tradycyjnie już publikujemy informacje z Biblioteki Publicznej w Środzie Śląskiej – o tym, co się działo, co się dzieje aktualnie i co się dziać będzie w najbliższym czasie.
Zdjęć: 2  

Szkolenie dla przedsiębiorczych  »
Tekst opublikowany 2014-02-21, opracowanie (ers)
Jak założyć oraz prowadzić małą firmę w pierwszych miesiącach dowiedzieli się uczestnicy szkolenia, które odbyło się w średzkim starostwie.
Zdjęć: 2  

Ryanair poleci z Wrocławia do Gdańska »
Tekst opublikowany 2014-02-21, opracowanie otomedia.pl
Od lipca tanie linie lotnicze Ryanair uruchomią loty z Wrocławia do Gdańska. To kolejne po Warszawie krajowe połączenie irlandzkiego przewoźnika, który rozwija siatkę lotów z Portu Lotniczego Wrocław.
Zdjęć: 1  

Wieża konsekwentnie w górę »
Tekst opublikowany 2014-02-21, opracowanie (red)
W Strzegomiu odbył się drugi turniej jedenastej edycji Międzypowiatowej Ligi Szachowej. Kolejne udane występy zaliczyli szachiści LZS „Wieża” Środa Śląska.
Zdjęć: 1  

Pięciolatki z Jastrzębiec »
Tekst opublikowany 2014-02-21, opracowanie (prg)
Prawdziwy urodzinowy benefis odbył się w średzkim Domu Kultury. Na widowni zasiadł komplet gości z członkiem Zarządu Województwa Włodzimierzem Chleboszem, starostą Sebastianem Burdzym i burmistrzem Bogusławem Krasuckim.
Zdjęć: 3  

Odkrywamy kulisy sceny »
Tekst opublikowany 2014-02-21, opracowanie ug
W ramach projektu finansowanego przez gminę Miękinia pn. „Odkrywamy kulisy sceny...” dzieci z Fundacji Promyk z Brzeziny oraz kółka teatralnego spotkały się z aktorami Teatru Polskiego – Sceny Kameralnej podczas przedstawienia pt. „Dzieci z Bullerbyn”.
Zdjęć: 1  

W lipcu zniknie część fotoradarów »
Tekst opublikowany 2014-02-21, opracowanie INTERIA.PL/RMF
Ponad 200 masztów fotoradarów zniknie z polskich dróg do końca czerwca. Od lipca działać będą tylko fotoradary pomalowane na żółto, o których ustawieniu informuje znak drogowy.
Zdjęć: 1  

Przeprosiny »
Tekst opublikowany 2014-02-20, opracowanie otomedia.pl
OtoMedia.pl przeprasza Polską Grupę Pocztową S.A. – operatora pocztowego świadczącego usługi na rzecz Sądów oraz Prokuratur – za opublikowanie w dniu 27.01.2014 r. artykułu „Sklep wydał cudzy akt oskarżenia”, w którym znalazły się informacje nieścisłe i nieprawdziwe.
Zdjęć: 1  

Obradują druhowie OSP »
Tekst opublikowany 2014-02-20, opracowanie (prg)
Pierwsze walne zebranie sprawozdawcze OSP gminy Środa Śląska za nami. 14 lutego rok 2013 podsumowali druhowie z OSP w Bukówku, jedynej spośród czterech gminnych jednostek włączonej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.
Zdjęć: 1  

Przejąć i przekazać dalej »
Tekst opublikowany 2014-02-20, opracowanie (prg)
Burmistrz Środy Śląskiej i Przewodniczący średzkiego koła Związku Sybiraków zaprosili mieszkańców do udziału w uroczystościach z okazji 74. rocznicy pierwszej deportacji Polaków na Syberię.
Zdjęć: 3  

Skarby – Grom na pięć »
Tekst opublikowany 2014-02-20, opracowanie (red)
Mecz na „5” – tak można określić towarzyskie spotkanie rozegrane przez amatorską żeńską drużynę futbolową KS SKARBY Środa Śląska 18 lutego. Dlaczego na pięć? Bo tyle bramek w tym meczu strzelono.
Zdjęć: 2  

Pałacowy cross w Juszczynie »
Tekst opublikowany 2014-02-20, opracowanie rtr
Jak się okazuje, by zorganizować niezłą imprezę sportową nie zawsze trzeba wielkich pieniędzy. Czasami wystarcza ciekawy pomysł i garstka zapaleńców chętnych do jego realizacji.
Zdjęć: 3  

Memoriał piłkarski »
Tekst opublikowany 2014-02-20, opracowanie (ers)
Trzy kolejne soboty trwały rozgrywki o tytuł mistrza Powiatu Średzkiego w halowej piłce nożnej. W tym roku impreza miała charakter memoriału ku pamięci Ryszarda Sienkiewicza – zasłużonego sportowca i działacza.
Zdjęć: 8  

STOP parkowaniu „na wariata” »
Tekst opublikowany 2014-02-20, opracowanie (red)
Nierzadko widząc auta zaparkowane na przejściu dla pieszych, tarasujące chodniki na całej szerokości czy blokujące jezdnię wzdłuż podwójnej ciągłej, nasuwa się pytanie gdzie kupił prawo jazdy właściciel takiego pojazdu?
Zdjęć: 2  

Nowe instrumenty dla zespołu ludowego »
Tekst opublikowany 2014-02-20, opracowanie ug
Wójt gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn spotkał się z członkami zespołu ludowego „Radośni” z Wróblowic, aby przekazać im nowe instrumenty muzyczne.
Zdjęć: 1  

MUTW dla dzieci »
Tekst opublikowany 2014-02-20, opracowanie ug
Od początku ferii zimowych członkowie Miękińskiego Uniwersytetu III Wieku odwiedzają świetlice wiejskie wystawiając spektakl dla dzieci pt. „Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło”.
Zdjęć: 2  

V rocznica katastrofy śmigłowca  »
Tekst opublikowany 2014-02-20, opracowanie ug
17 lutego 2009 roku na terenie naszej gminy w miejscowości Jarostów rozbił się śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu. W wypadku zginęli pilot Janusz Cygański i ratownik Czesław Buśko.
Zdjęć: 3  

OSP Ujazd Górny w krajowym systemie  »
Tekst opublikowany 2014-02-20, opracowanie ug
W świetlicy wiejskiej w Ujeździe Górnym odbyło się spotkanie sprawozdawcze stowarzyszenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Ujeździe Górnym.
Zdjęć: 3  

Bal karnawałowy w przedszkolu »
Tekst opublikowany 2014-02-20, opracowanie ug
Karnawał to czas balów, maskarad i zabaw. W czasie karnawału bawią się nie tylko dorośli. Jest to również wspaniała okazja do zabaw dla dzieci, którym ogromną radość sprawia wcielanie się w postacie bajkowe.
Zdjęć: 3  

Pracowite ferie »
Tekst opublikowany 2014-02-20, opracowanie ug
Od początku ferii 16 uczniów naszego gimnazjum z klas IIa i IIb, spotyka się w szkole by zgłębiać tajniki wiedzy ekonomicznej . Uczniowie uczestniczą w zajęciach programu „Na własne konto”.
Zdjęć: 5  

Przedsiębiorcy nagrodzeni »
Tekst opublikowany 2014-02-20, opracowanie
W Kostomłotach w Restauracji Stary Ratusz odbyło się II Spotkanie wójta gminy Kostomłoty z przedsiębiorcami. Było również okazją do nagrodzenia i uhonorowania Przedsiębiorców Roku 2013 Gminy Kostomłoty.
Zdjęć: 8  

Dobra passa uczniów gimnazjum »
Tekst opublikowany 2014-02-19, opracowanie ug
Trwa dobra passa uczniów malczyckiego Gimnazjum. Reprezentacja dziewcząt Gimnazajum w Malczycach w pięknym stylu pokonała rywalki ze Środy Śląskiej, Kostomłot i Miękini, i została Mistrzem Powiatu w Gimnazjalnej Piłce Siatkowej Dziewcząt.
Zdjęć: 1  

25 kilometrów morderczej trasy  »
Tekst opublikowany 2014-02-17, opracowanie otomedia.pl
Kilkanaście kilogramów obciążenia. Trudne orientacyjnie korytarze kompleksu Włodarz. Organizatorzy i zawodnicy twierdzą zgodnie: to był najbardziej wymagający i zaskakujący bieg w historii GF Point.
Zdjęć: 5  

Jak wygrać z windykatorem? »
Tekst opublikowany 2014-02-17, opracowanie brykczynscy.pl
Do Twoich drzwi puka windykator? To nie koniec świata – pod warunkiem, że znasz swoje prawa. Firmy windykacyjne nie mają tak wielu uprawnień jak mogłoby się wydawać. Sprawdź jak wyjść z tarapatów obronną ręką.

Mieleński zlot morsów  »
Tekst opublikowany 2014-02-17, opracowanie otomedia.pl
Przy niemal wiosennej pogodzie 1736 uczestników XI Międzynarodowego Zlotu Morsów Mielno 2014 odbyło w samo południe rytualną kąpiel w Bałtyku.
Zdjęć: 6  

Ferie w Malczycach »
Tekst opublikowany 2014-02-14, opracowanie ug
Malczycki Gminny Ośrodek Kultury zaprasza w okresie ferii na Imprezy przygotowane z myślą o najmłodszych mieszkańcach gminy.
Zdjęć: 1  

Rocznicy deportacji Polaków na Sybir w Malczycach »
Tekst opublikowany 2014-02-14, opracowanie ug
Hymnem Sybiraków odegranym na organach kościelnych i odśpiewanym przez Cecylię Mróz rozpoczęto 9 lutego o godz. 12.00 w kościele NP NMP w Malczycach 74 rocznicę deportacji Polaków na Sybir.
Zdjęć: 6  

Świat magii na wesoło »
Tekst opublikowany 2014-02-14, opracowanie ug
Podczas ferii zimowych, zapraszamy wszystkie dzieci na przedstawienie „Świat magii na wesoło”, a zaprezentuje je iluzjonista Apollino wraz z wróżką Iwoną.
Zdjęć: 1  

Ferie zimowe w Miękini »
Tekst opublikowany 2014-02-14, opracowanie ug
W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, które w tym roku, w województwie dolnośląskim przypadają w dniach 17-28 lutego, przygotowano szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Miękinia.
Zdjęć: 1  

Szybki PIT w gminie Środa Śląska »
Tekst opublikowany 2014-02-14, opracowanie (prg)
Przypominamy mieszkańcom, że dzięki współpracy naczelnika średzkiego US z burmistrzem Środy Śląskiej, na terenie naszej gminy, w ramach akcji „Szybki PIT” działają punkty, w których pracownicy Urzędu pomagają wypełnić i złożyć zeznania podatkowe drogą elektroniczną.

Zaproszenia do BP »
Tekst opublikowany 2014-02-14, opracowanie (rw/bp)
Dział Dziecięcy BP w Środzie Śląskiej zaprasza dzieci w wieku od 5 do 10 lat do udziału w zajęciach „Biblioteczne Feriowanie” i nie tylko.

Airosoftowy bieg korytarzami kompleksu „Riese »
Tekst opublikowany 2014-02-13, opracowanie otomedia.pl
W ramach airosoftowego biegu GF Point 250 uczestników przejdzie niedostępnymi korytarzami kompleksu „Riese”, największego projektu górniczo – budowlanego hitlerowskich Niemiec.
Zdjęć: 5  

Klęska podwyżki VAT! »
Tekst opublikowany 2014-02-13, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Podwyżka VAT do 23 procent nie przyniosła budżetowi państwa żadnych korzyści. Wpływy z tego podatku w porównaniu do PKB już są najniższe w historii, a może być jeszcze gorzej. Tak przynajmniej wynika z szacunków rządu na ten rok.

Na lekcję historii do GOKu »
Tekst opublikowany 2014-02-12, opracowanie (ers)
Przygotowana m.in. przez średzkie starostwo wystawa „Stan wojenny w dokumentach Archiwum Akt Nowych” zostanie zaprezentowana w Gminnym Ośrodku Kultury w Kostomłotach.
Zdjęć: 1  

W Jastrzębcach dla Nataszy »
Tekst opublikowany 2014-02-12, opracowanie (prg)
Już 15 lutego (sobota) Koło Gospodyń Wiejskich „Jastrzębianki” i Grupa Kabaretowa Domu Kultury zaproszą na specjalny pokaz spektaklu kabaretowego „Nasza obora 3: WESELE”.
Zdjęć: 1  

Polacy uciekają z kraju »
Tekst opublikowany 2014-02-11, opracowanie INTERIA.PL/Dziennik Gazeta Prawna
W ciągu ostatniego roku z kraju wyjechało nawet pół miliona osób. W ubiegłym roku ruszyła kolejna potężna fala emigracji po wielkim eksodusie rodaków w latach 2006-2007.
Zdjęć: 1  

W środę w Środzie o Wolnej Europie »
Tekst opublikowany 2014-02-10, opracowanie (BP/PRG)
Rok 2014 został ogłoszony przez Senat RP Rokiem Jana Nowaka-Jeziorańskiego, dlatego też najbliższa impreza czytelnicza w średzkiej Bibliotece Publicznej będzie doskonałą okazją do szerszego poznania historii działalności Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa i jej założyciela.
Zdjęć: 1  

Najdłuższa wyprawa polarna napędzana siłami człowieka »
Tekst opublikowany 2014-02-08, opracowanie otomedia.pl
7 lutego o godzinie 2:15 polskiego czasu brytyjscy polarnicy Ben Saunders i Tarka L'Herpiniere zapisali się na kartach historii.
Zdjęć: 1  

Remont wału coraz bliżej »
Tekst opublikowany 2014-02-07, opracowanie (mz/prg)
Pojawiły się kolejne pomyślne informacje dla mieszkańców wsi Brodno, Zakrzów, Słup, Kobylniki, Szczepanów i Lipnica, dotyczące remontu odrzańskiego wału przeciwpowodziowego na północnej granicy gminy Środa Śląska.
Zdjęć: 2  

Niecodzienna wystawa »
Tekst opublikowany 2014-02-07, opracowanie (ers)
W średzkim muzeum prezentowana jest wystawa kolekcjonerska pt. „Kocham sztukę”. To pierwsza taka wystawa w historii tej placówki.
Zdjęć: 2  

Sybiracy i burmistrz zapraszają »
Tekst opublikowany 2014-02-07, opracowanie (prg)
Burmistrz Środy Śląskiej Bogusław Krasucki i Przewodniczący średzkiego koła Związku Sybiraków Ryszard Ćwikliński mają przyjemność zaprosić mieszkańców do udziału w uroczystościach z okazji 74. rocznicy pierwszej deportacji Polaków na Syberię.
Zdjęć: 1  

74 rocznica deportacji Polaków na Sybir »
Tekst opublikowany 2014-02-07, opracowanie ug
Organizatorzy obchodów 74 rocznicy deportacji Polaków na Sybir serdecznie zapraszają mieszkańców gminy Malczyce na uroczystą Mszę Święta.
Zdjęć: 1  

Polonez po raz 10.  »
Tekst opublikowany 2014-02-06, opracowanie (ers)
Tradycji stało się zadość i chwilę po godzinie dwunastej, średzcy maturzyści zatańczyli na rynku „Poloneza dla Rolanda”.
Zdjęć: 6  

Komputerowa Akademia Seniora »
Tekst opublikowany 2014-02-06, opracowanie ug
Gminna Biblioteka Publiczna w Miękini wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej i wolontariatem szkolnym realizują projekt „Komputerowa Akademia Seniora” – kurs komputerowy dla seniorów.
Zdjęć: 1  

Średzka Woda po liftingu »
Tekst opublikowany 2014-02-06, opracowanie (prg)
Nie czekając na wiosnę kalendarzową i wykorzystując sprzyjająca aurę, Gmina Środa Śląska na przełomie roku 2013 i 2014 przeprowadziła prace porządkowe na rzece Średzka Woda i na jej starym korycie w obrębie miasta.
Zdjęć: 2  

W trosce o gminne zabytki »
Tekst opublikowany 2014-02-06, opracowanie ug
Na terenie Gminy Miękinia znajdują się liczne obiekty zabytkowe ujęte w rejestrach zabytków Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków we Wrocławiu.
Zdjęć: 1  

Terenowe centrum rekreacji w Wilkszynie »
Tekst opublikowany 2014-02-06, opracowanie ug
27 stycznia Jan Marian Grzegorczyn, wójt gminy Miękinia podpisał kolejną umowę na dofinansowanie ze środków z Programu Obszarów Wiejskich jednego z gminnych zadań.

Na walnym jak zwykle? »
Tekst opublikowany 2014-02-06, opracowanie (red)
Walne Zebranie Sprawozdawcze członków Koła PZW nr 20 w Środzie Śląskiej za rok 2013 odbyło się tuż przed świętami.
Zdjęć: 1  

Średzianie najlepsi w Jaworze »
Tekst opublikowany 2014-02-06, opracowanie (red)
Otwarty Turniej Piłki Siatkowej rozegrano w Jaworze. Wśród ośmiu drużyn uczestniczących w imprezie najlepsi okazali się siatkarze LZS „Średzianin”, jak sama nazwa wskazuje, ze Środy Śląskiej. Gminę reprezentowały także Wilki Lipnica.
Zdjęć: 2  

Podwójny Puchar w Środzie Śląskiej »
Tekst opublikowany 2014-02-06, opracowanie (red)
W Środzie Śląskiej rozpoczęły się mecze VII edycji gminnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej. W sali sportowej przy SP3 na ul. Górnej w sobotę 1 lutego siedem reprezentacji gminnych LZS-ów rozegrało spotkania w ramach turniejowej II ligi.
Zdjęć: 1  

Środa i Malczyce na szachownicy »
Tekst opublikowany 2014-02-06, opracowanie (red)
Pierwszy turniej XI edycji Międzypowiatowej Ligi Szachowej rozegrano w Żarowie.
Zdjęć: 1  

W nowy rok z nowymi siłami »
Tekst opublikowany 2014-02-06, opracowanie (prg)
Zima, przynajmniej kalendarzowa, w pełni, natomiast dobiegł praktycznie końca okres spotkań noworocznych. Nie brakowało ich w gminie Środa Śląska, a na niektórych nie zabrakło i nas.
Zdjęć: 3  

Brodno podtrzymuje tradycję »
Tekst opublikowany 2014-02-06, opracowanie (prg)
Godziny przygotowań, nauka tekstów, dobór podkładu muzycznego i strojów – a efekt? Ciekawe jasełka w Brodnie, w wykonaniu dziewcząt i chłopców, podopiecznych świetlicowej pani Doroty Bławat.
Zdjęć: 1  

Nietypowy Orszak w Mazurowicach »
Tekst opublikowany 2014-02-06, opracowanie ug
Bardzo mroźne popołudnie nie przeszkodziło w noworoczno-świątecznym spotkaniu w Mazurowicach.
Zdjęć: 3  

Noworocznie z sołtysami »
Tekst opublikowany 2014-02-06, opracowanie ug
Już po raz trzeci w urzędzie gminy Malczyce odbyło się noworoczne spotkanie wójta Ryszarda Skuły z sołtysami, którzy reprezentowali poszczególne samorządy wiejskie.
Zdjęć: 1  

Gminny Przegląd Jasełek »
Tekst opublikowany 2014-02-06, opracowanie ug
W Gminnym Ośrodku Kultury w Kostomłotach odbył sie Gminny Przegląd Jasełek oraz występ Chóru z Osieka "JA I TY" w repertuarze Kolęd i Pastorałek.
Zdjęć: 7  

Otwarcie świetlicy wiejskiej w Kostomłotach  »
Tekst opublikowany 2014-02-06, opracowanie ug
31 stycznia uroczyście otwarto i poświęcono budynek świetlicy wiejskiej w Kostomłotach.
Zdjęć: 5  

Ruch wahadłowy ma moście w Różanej »
Tekst opublikowany 2014-02-06, opracowanie SP
Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej informuje, że w związku z uszkodzeniem mostu na drodze powiatowej 2088D w miejscowości Różana na moście będzie obowiązywał ruch wahadłowy.

Pierwsza powiatowa »
Tekst opublikowany 2014-02-06, opracowanie (ers)
30 stycznia odbyła się pierwsza w tym roku sesja Rady Powiatu w Środzie Śląskiej. Głównym jej tematem było szkolnictwo.
Zdjęć: 3  

Działają już 8 lat  »
Tekst opublikowany 2014-02-06, opracowanie (ers)
4 lutego Młodzieżowa Rada Powiatu Średzkiego świętowała 8 rocznicę powstania. Uroczysta sesja odbyła się w średzkim muzeum.
Zdjęć: 4  

Dubeltowe otwarcie w BP »
Tekst opublikowany 2014-02-06, opracowanie (rw/bp)
24 i 31 stycznia to dwie daty ważne dla gminy Środa Śląska, dla tutejszego samorządu, a przede wszystkim dla sympatyków i gości średzkiej Biblioteki Publicznej.
Zdjęć: 2  

Na ludowo, biesiadnie i pod batutą »
Tekst opublikowany 2014-02-06, opracowanie (prg)
Noworoczne koncerty to sprawdzony patent na dobre rozpoczęcie roku kulturalnego. Jak się jednak okazuje, gwarancją sukcesu nie muszą być filharmonicy wiedeńscy. Czasem warto poszukać bliżej.
Zdjęć: 2  

Zatrzymany z młotkiem w zakrwawionych dłoniach  »
Tekst opublikowany 2014-02-06, opracowanie pol
Średzcy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który w niespełna godzinę uszkodził pięć samochodów oraz zdemolował sklep spożywczy. Wartość strat, jakie spowodował to blisko 23 tysiące złotych.
Zdjęć: 1  

Sprawcy pobicia w rękach Policji »
Tekst opublikowany 2014-02-06, opracowanie pol
Średzcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o pobicie znajomego. Sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Za swój czyn odpowiedzą przed sądem.
Zdjęć: 1  

Ile za kilometr przejechanej nartostrady »
Tekst opublikowany 2014-02-03, opracowanie oto
Szusowanie w Polsce i Czechach to wciąż koszt ok. 70 zł za km przejechanej nartostrady. Jazda na nartach i snowboardzie w krajach alpejskich i na Słowacji tymczasem staniała do 10 – 27 zł… Travelplanet.pl po raz drugi sprawdził ile tak naprawdę kosztują prawdziwe narciarskie wakacje w Karkonoszach i Tatrach w porównaniu do Dolomitów i Alp.

Rachunki za prąd w górę! »
Tekst opublikowany 2014-02-03, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Nawet o 30 procent mogą wzrosnąć nasze rachunki za prąd po ich uwolnieniu przez Urząd Regulacji Energetyki. Decyzja w tej sprawie powinna zapaść w tym roku. Już teraz, jak podaje portal Money.pl, gdy ceny energii dla gospodarstw domowych są regulowane, należymy do unijnej czołówki, jeżeli chodzi o udział wydatków na energię w domowych budżetach.

Podatek na kontrakty gwiazdorskie  »
Tekst opublikowany 2014-02-01, opracowanie INTERIA.PL
Wreszcie poznaliśmy szczegóły dotyczące planów nowelizacji ustawy medialnej. Wczoraj, resort kultury ujawnił 18-stronicowy dokument prezentujący nową koncepcję finansowania mediów publicznych.

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl