Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 88 informacji. Wszystkie poniżej.

Kłamstwa i intrygi - Lidia Geringer de Oedenberg o swoim rozwodzie »
Tekst opublikowany 2014-06-30, opracowanie rtr
Europarlamentarzystka Lidia Geringer de Oedenberg rozstaje się z SLD. Dlaczego? Oto co napisała.
Zdjęć: 1  

W Udaninie walczyli z bykami  »
Tekst opublikowany 2014-06-29, opracowanie LeV
W Zespole szkolno – Przedszkolnym w Udaninie, już kolejny rok, realizowany był program „Walka z bykami ortograficznymi”. Program zrodził się z potrzeby podniesienia sprawności ortograficznej u uczniów.
Zdjęć: 14  

Czy podsłuch może być legalny? »
Tekst opublikowany 2014-06-29, opracowanie otomedia.pl
Afera podsłuchowa wywołała w naszym kraju gorącą dyskusję o legalności i granicach stosowania akcesoriów detektywistycznych. Dotyczy to nagrywania rozmów funkcjonariuszy publicznych tak samo, jak nagrywania każdej innej osoby. Czy z tego typu urządzeń można korzystać zgodnie z prawem?
Zdjęć: 1  

Uczniowie z Lutyni w telewizji »
Tekst opublikowany 2014-06-28, opracowanie Bożena Gietler, Grażyna Szlączka
Uczniowie klasy III a gimnazjum i VI szkoły podstawowej z Lutyni odbyli wycieczkę do Wrocławskiego Ośrodka Telewizji Polskiej.
Zdjęć: 4  

Wybierz 7 nowych cudów Polski »
Tekst opublikowany 2014-06-28, opracowanie otomedia.pl
Ruszył wakacyjny plebiscyt Travelera. 16 wyjątkowych miejsc walczy o tytuł kolejnego cudu Polski. Głosowanie online potrwa do 26 września. Uczestnicy głosowania mogą wygrać atrakcyjne nagrody.
Zdjęć: 16  

Gdzie najczystsze kąpieliska? »
Tekst opublikowany 2014-06-28, opracowanie otomedia.pl
Choć rozpoczęło się kalendarzowe lato, to aura nas niestety nie rozpieszcza. A tu przecież już wakacje. Gdzie szukać lata? Co obecnie najczęściej decyduje o wyborze wakacji – czyste i ciepłe morze i urlop koniecznie z parasolem… przeciwsłonecznym.
Zdjęć: 2  

Wrocław ma już połączenie z Lublinem »
Tekst opublikowany 2014-06-26, opracowanie otomedia.pl
Nowe połączenie Eurolotu będzie realizowane cztery razy w tygodniu, zaś lot potrwa niewiele ponad godzinę. To najszybszy i najwygodniejszy sposób podróżowania na tej trasie.
Zdjęć: 1  

Nowe muzeum człowieka  »
Tekst opublikowany 2014-06-24, opracowanie otomedia.pl
28 czerwca w Krasiejowie na Opolszczyźnie otwiera się interaktywny Park Nauki i Ewolucji Człowieka. To najbardziej nowoczesne muzeum człowieka w Europie.
Zdjęć: 4  

Walne w Towarzystwie Miłośników »
Tekst opublikowany 2014-06-23, opracowanie rtr
Na podstawie § 24 Statutu Towarzystwa Miłośników Ziemi Średzkiej, Zarząd Towarzystwa zwołuje Walne Zebranie Członków, które odbędzie się 24 czerwca 2014 r., o godz. 15.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej.

Zapraszamy krwiodawców »
Tekst opublikowany 2014-06-23, opracowanie (prg)
Po raz kolejny w tym roku honorowo krew w Środzie Śląskiej można będzie oddać we wtorek 1 lipca.

Strażacy zapraszają na piknik »
Tekst opublikowany 2014-06-23, opracowanie red
V Rodzinny Piknik Strażacki odbędzie się 29 czerwca o godz. 15 na boisku sportowym w Bukówku.
Zdjęć: 1  

Wrocław - wystartowały już wszystkie czartery »
Tekst opublikowany 2014-06-22, opracowanie otomedia.pl
Peloponez, Paphos i Madera to ostatnie z czarterowych nowości, wprowadzone w tym sezonie do siatki wrocławskiego lotniska. 21 czerwca lot na Lanzarote zainaugurował sezon wakacyjny.
Zdjęć: 1  

Prehistoryczne plażowanie »
Tekst opublikowany 2014-06-21, opracowanie otomedia.pl
Nie tylko dinozaury lubiły odpoczywać nad wodą. W Krasiejowie na Opolszczyźnie, w towarzystwie ponad 200 okazów tych wyjątkowych stworzeń, można bawić się i uczyć w Prehistorycznym Oceanarium, a także odpoczywać na specjalnej jurajskiej plaży.
Zdjęć: 4  

Słup – „lokalnie” na wakacje »
Tekst opublikowany 2014-06-20, opracowanie (K.O./prg)
Obradowała Lokalna Komisja Grantow oceniająca wnioski złożone w ramach Programu „Działaj Lokalnie” VIII w Krainie Łęgów Odrzańskich.

Będzie nowa świetlica we Wróblowicach »
Tekst opublikowany 2014-06-20, opracowanie ug
Trwają prace budowlane obiektu świetlicy wiejskiej we Wróblowicach. Budowany obiekt ma formę prostopadłościanu, przykrytego dachem dwuspadowym, krytym dachówką ceramiczną.
Zdjęć: 1  

Sukces Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku  »
Tekst opublikowany 2014-06-20, opracowanie ug
VII edycja Juwenaliów III Wieku za nami. Na scenach Teatru - Palladium i Hybrydy w Warszawie prezentowało się ponad 3 tysiące seniorów, blisko 200 chórów, zespołów muzycznych, grup tanecznych i teatralnych seniorów z całej Polski.
Zdjęć: 1  

Burmistrz i RZGW w sprawie Odry »
Tekst opublikowany 2014-06-20, opracowanie (prg)
Kolejne dobre informacje nie tylko dla mieszkańców Rzeczycy, Brodna, Zakrzowa, Słupa i Kobylnik w sprawie inwestycji dotyczących bezpieczeństwa przeciwpowodziowego na wałach rzeki Odry i Średzkiej Wody.
Zdjęć: 1  

Złoto dla SP3 »
Tekst opublikowany 2014-06-20, opracowanie (prg)
Na wrocławskim Stadionie Olimpijskim odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zawody lekkoatletyczne Igrzysk Młodzieży Szkolnej, uczniów klas I-IV szkół podstawowych strefy wrocławskiej.
Zdjęć: 1  

W sprawie Odry i nie tylko »
Tekst opublikowany 2014-06-20, opracowanie (prg)
Informacja uzupełniająca na temat przeglądów wałów przeciwpowodziowych i wykonanych zadań z zakresu konserwacji rzek i wałów przeciwpowodziowych w 2013 oraz planowanych w 2014 przez administratora urządzeń wodnych tj. DZMiUW we Wrocławiu.
Zdjęć: 1  

40 tysięcy na średzkie OPEN AIRy »
Tekst opublikowany 2014-06-20, opracowanie (prg)
Rada Lokalnej Grupy Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich” dokonała oceny drugiego w tym roku naboru wniosków w ramach program Leader.
Zdjęć: 1  

Koniec prac na cmentarzu »
Tekst opublikowany 2014-06-20, opracowanie (prg)
Zakończył się kolejny etap modernizacji średzkiego cmentarza komunalnego.
Zdjęć: 1  

Sportowe sukcesy SOSz-W »
Tekst opublikowany 2014-06-18, opracowanie (WT/red)
W Warszawie odbyły się XVIII Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu „Sprawni razem”. Bardzo dobrze wypadła w nich reprezentacja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Środzie Śląskiej.
Zdjęć: 1  

Środa na dobrym 4. »
Tekst opublikowany 2014-06-18, opracowanie (prg)
W Ośrodku Szkoleniowo-Sportowym dolnośląskich LZS w Nowej Bystrzycy odbywał się Finał Dolnośląski Turnieju Samorządów, organizowany w ramach XV Dolnośląskich Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi i Miast.
Zdjęć: 1  

Talenty po raz pierwszy »
Tekst opublikowany 2014-06-18, opracowanie (MP/prg)
Gimnazjalne wręczenia Gigantów znamy i lubimy, a są z nami od ładnych kilku lat. Teraz pojawiła się szansa na nowy punkt w kalnedarzu wydarzeń kulturalnych Gimnazjum im. Jana Pawła II w Środzie Śląskiej.
Zdjęć: 2  

VII Koncert Piosenki Religijnej w Udaninie »
Tekst opublikowany 2014-06-18, opracowanie ug
15 czerwca odbył się VII Koncert Piosenki Religijnej, zorganizowany przez gminę Udanin. Tegoroczny koncert, nad którym Honorowy Patronat sprawował JE Biskup Świdnicki Ignacy Dec, poświęcony był Świętemu Janowi Pawłowi II.
Zdjęć: 3  

Auto dla OSP w Jarosławiu »
Tekst opublikowany 2014-06-18, opracowanie ug
W Jarosławiu odbyło się uroczyste posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Udaninie związane z przekazaniem i poświęceniem samochodu ratowniczo – gaśniczego dla jednostki OSP w Jarosławiu.
Zdjęć: 1  

TAK dla zieleni w gminie Miękinia »
Tekst opublikowany 2014-06-18, opracowanie ug
- Aby uatrakcyjnić przestrzeń publiczną na terenie gminy, a także stworzyć lepszy klimat do odpoczynku, podjęto akcję związana z tworzeniem i uzupełnieniem istniejących terenów zieleni w sołectwach – mówi Anna Babik – Haczkiewicz pracownik Urzędu Gminy Miękinia.
Zdjęć: 1  

Radośni nagrali pierwszą płytę! »
Tekst opublikowany 2014-06-18, opracowanie ug
Zespół ludowy „Radośni” z Wróblowic gościł w Polskim Radiu Wrocław. Powodem ich wizyty było nagranie płyty.
Zdjęć: 1  

Środa Śląska w Saterlandzie »
Tekst opublikowany 2014-06-18, opracowanie (S.Siwerski/prg)
Po dwunastu godzinach jazdy, dziewiętnastoosobowa delegacja z gminy Środa Śląska 13 czerwca dotarła do pólnocnoniemieckiego Saterlandu. Były to kolejne odwiedziny w ramach podpisanej w 2001 r. umowy o partnesrtkiej współpracy gmin.
Zdjęć: 1  

Dzień Małego Aktora w SP 3  »
Tekst opublikowany 2014-06-18, opracowanie sp3
Tradycyjnie już dzięki gościnności dyrektora Domu Kultury uczniowie klas 1 - 3 z wychowawcami zorganizowali kolejną edycję „Dnia Małego Aktora” z okazji obchodów Dnia Dziecka.
Zdjęć: 4  

Jak podsłuchują Polacy? »
Tekst opublikowany 2014-06-18, opracowanie otomedia.pl
Afera taśmowa stawia pytanie o skłonność Polaków do nagrywania i podsłuchiwania. Sprzedaż akcesoriów szpiegowskich wzrosła w ubiegłym roku o 80%. Dlaczego coraz bardziej interesujemy się urządzeniami detektywistycznymi?

Egzamin na kartę rowerową  »
Tekst opublikowany 2014-06-18, opracowanie pol
W ubiegłym tygodniu kilkudziesięciu uczniów ze SP 3 w Środzie Śląskiej walczyło o kartę rowerową. Egzamin z praktycznych umiejętności jazdy rowerem odbywał się pod okiem średzkich policjantów.
Zdjęć: 3  

Policjanci uczyli »
Tekst opublikowany 2014-06-18, opracowanie pol
Średzcy policjanci gościli w Mrozowie i Mieczkowie, gdzie spotkali się z mieszkańcami. Starali się przekazać najmłodszym najważniejsze wskazówki dotyczące bezpieczeństwa.
Zdjęć: 3  

Wsparcie dla nauczycieli »
Tekst opublikowany 2014-06-18, opracowanie (eks)
Powoli kończy się w tym roku szkolnym realizacja projektu „Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego rozwoju systemu doskonalenia nauczycieli w Powiecie Średzkim”.
Zdjęć: 1  

Wybory do Samorządu Szkolnego w Udaninie »
Tekst opublikowany 2014-06-18, opracowanie LeV
W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Udaninie odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego na rok 2014/2016. Uczestniczyli w nich uczniowie klas III-VI oraz pracownicy szkoły.
Zdjęć: 10  

Piknik rodzinny w Kostomłotach »
Tekst opublikowany 2014-06-18, opracowanie ug
W Przedszkolu Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Kostomłotach odbył się piknik rodzinny. Była to impreza zorganizowana z myślą o rodzicach i dzieciach jako forma integracji oraz pielęgnowania więzi rodzinnych i społecznych.
Zdjęć: 5  

Zakończenie spotkań świetlicowych w Lusinie  »
Tekst opublikowany 2014-06-17, opracowanie LeV
Dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe w Lusinie oraz należące do ogniska misyjnego, w nagrodę za całoroczną aktywność na rzecz społeczności lokalnej oraz organizację pomocy charytatywnej wyjechały wycieczkę do Wrocławia.
Zdjęć: 16  

X jarmark historyczny »
Tekst opublikowany 2014-06-17, opracowanie ug
Tegoroczny, jubileuszowy jarmark odbył się pod hasłem „Ciekawostki dolnośląskich miast i miasteczek”. Wzięły w nim udział 4 drużyny: z Miękini, Ciechowa, Środy Śląskiej i Malczyc.
Zdjęć: 1  

Koncertowe zakończenie zajęć »
Tekst opublikowany 2014-06-17, opracowanie gok
W Gminnym Ośrodku Kultury w Malczycach odbył się koncert z okazji zakończenia zajęć muzyczno – rytmicznych, prowadzonych przez instruktor muzyki Aldonę Janik.
Zdjęć: 4  

Wycieczka do firmy Agrochem Serwis  »
Tekst opublikowany 2014-06-15, opracowanie V.Leńska
W ramach programu współpracy z rodzicami uczniowie klasy Ia zostali zaproszeni do firmy Agrochem Serwis w Udaninie, której właścicielem jest dr inż. Daniel Mikła.
Zdjęć: 18  

15 lat Powiatu - cz. IV »
Tekst opublikowany 2014-06-15, opracowanie (rfp)
Przybliżamy kolejną część książki „15 lat Powiatu Średzkiego. Urodzinowe resume…”. Dziś fragment IV rozdziału pt. „Pamiętasz? Była jesień…”.
Zdjęć: 2  

Zamek w Wojnowicach dla fundacji  »
Tekst opublikowany 2014-06-15, opracowanie (ers)
Znane są już dalsze losy zespołu zamkowo-parkowego w Wojnowicach. Decyzją Ministra Skarbu Państwa obiekt został podarowany fundacji Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu.
Zdjęć: 3  

Zmagania gimnazjalistów z „królową nauk” »
Tekst opublikowany 2014-06-15, opracowanie rtr
W Gimnazjum im. Jana Pawła II w Środzie Śląskiej już po raz siódmy odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny.
Zdjęć: 1  

Przełaje szkół podstawowych i gimnazjów »
Tekst opublikowany 2014-06-15, opracowanie rtr
Zespół Szkół w Ciechowie przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej zorganizował, w ramach akcji „Polska Biega”, Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Średzkiego w biegach przełajowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.
Zdjęć: 1  

OMNIBUS Nauk Przyrodniczych 2014 »
Tekst opublikowany 2014-06-15, opracowanie rtr
W Gimnazjum im. Jana Pawła II w Środzie Śląskiej odbył się XIII Powiatowy Konkurs o miano OMNIBUSA Nauk Przyrodniczych.
Zdjęć: 1  

Festyn Rodzinny w Lutyni  »
Tekst opublikowany 2014-06-15, opracowanie ug
Na terenie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Lutyni odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez szkołę, Urząd Gminy Miękinia oraz Radę Rodziców we współpracy z Samorządowym Ośrodkiem Kultury, sołectwem Wróblowice przy wsparciu OSP w Lutyni.
Zdjęć: 20  

Sukcesy Piotra Mazura »
Tekst opublikowany 2014-06-15, opracowanie otomedia.pl
Na Torze Regatowym w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów. Podobnie jak w poprzednim sezonie w barwach Zawiszy Bydgoszcz wystartował pochodzący z Malczyc Piotr Mazur.
Zdjęć: 3  

1300 porcji marihuany w mieszkaniu »
Tekst opublikowany 2014-06-14, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali w Środzie Śląskiej mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Z ilości marihuany, jaką zabezpieczono w jego mieszkaniu, można było uzyskać ponad 1300 porcji narkotyku.
Zdjęć: 1  

Witkowski podwójnym Mistrzem Polski w karate »
Tekst opublikowany 2014-06-13, opracowanie bb
We Wrocławiu, w hali Akademii Wychowania Fizycznego przy ul.Paderewskiego odbyły się Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży w Karate.
Zdjęć: 6  

Klucze Sukcesu przyznane »
Tekst opublikowany 2014-06-13, opracowanie otomedia.pl
W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu już po raz 18. odbyło się uroczyste wręczenie najbardziej prestiżowego, najstarszego, regionalnego wyróżnienia „Dolnośląski Klucz Sukcesu”.
Zdjęć: 23  

Ile za rodzinne wczasy za granicą?  »
Tekst opublikowany 2014-06-09, opracowanie otomedia.pl
2 tygodnie w hotelu, przelot samolotem, gwarantowana pogoda, posiłki w cenie – wakacje 2014. Tak przedstawiają to prospekty największych biur podróży. A ile trzeba obecnie zapłacić za rodzinne wczasy?
Zdjęć: 1  

"Rz": Pierwszy powyborczy sondaż – kto w Sejmie?  »
Tekst opublikowany 2014-06-09, opracowanie rp.pl
Mimo przegranej w eurowyborach, poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego wzrosło - wynika z pierwszego powyborczego badania IBRiS Homo Homini dla "Rzeczpospolitej".

Autostopowiczka okradła kierowcę  »
Tekst opublikowany 2014-06-09, opracowanie pol
Policjanci ze Środy Śląskiej zatrzymali kobietę, która okradła kierowcę samochodu ciężarowego. Autostopowiczka wykorzystała nieuwagę kierowcy i zabrała mu portfel z dokumentami oraz pieniędzmi. Kilkukrotnie dokonała transakcji przy użyciu skradzionej karty bankomatowej.
Zdjęć: 1  

Policjanci w przedszkolu „Pod Topolą”  »
Tekst opublikowany 2014-06-08, opracowanie pol
Policjanci odwiedzili dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3 w Środzie Śląskiej. Przypomnieli im o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Gościem specjalnym był policyjny pies Kumpel.
Zdjęć: 5  

7 lat inwestycji z UE »
Tekst opublikowany 2014-06-08, opracowanie (prg)
44 projekty dofinansowane na kwotę niemal 40 mln zł, co daje równowartość niemal 2 tys. zł w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Wszystko to w okresie programowania Unii Europejskiej na lata 2007-2013.
Zdjęć: 1  

Siłownie zewnętrzne w Wilkszynie, Miękini i Lutyni »
Tekst opublikowany 2014-06-08, opracowanie ug
Od maja mieszkańcy gminy Miękinia mogą już korzystać z właśnie zamontowanych siłowni zewnętrznych.
Zdjęć: 1  

Renowacja zbiorników w Wilkszynie i Lutyni »
Tekst opublikowany 2014-06-08, opracowanie ug
Dbając o zapewnienie odpowiedniego retencjonowania wód opadowych i roztopowych przystąpiono do systematycznego inwestowania w modernizację zbiorników retencyjnych na terenie gminy Miękinia.
Zdjęć: 1  

Nowy skwer w Lutyni »
Tekst opublikowany 2014-06-08, opracowanie ug
W ciągu ostatnich dni, ze środków pochodzących z opłat za korzystanie ze środowiska, został wykonany skwer przy ul. Pionierów w miejscowości Lutynia.
Zdjęć: 1  

Pół miliona na transport rolny »
Tekst opublikowany 2014-06-08, opracowanie (prg)
Inwestycyjna późna wiosna i inwestycyjne lato upłyną w gminie Środa Śląska m.in. na wykonaniu dróg transportu rolnego.
Zdjęć: 2  

Przedmoście i Święte połączone »
Tekst opublikowany 2014-06-08, opracowanie (prg)
Budowa chodnika łączącego Przedmoście i Święte kosztowała Gminę Środa Śląska blisko 900 tys zł.
Zdjęć: 1  

Remont Działkowej i Polnej  »
Tekst opublikowany 2014-06-08, opracowanie ug
Już za kilka dni rozpocznie się remont ulic Działkowej i Polnej w Malczycach.
Zdjęć: 1  

VII Olimpiada Przedszkolaka »
Tekst opublikowany 2014-06-08, opracowanie ug
Z okazji Europejskiego Tygodnia Sportu odbyła się w Publicznym Przedszkolu VIII Olimpiada Sportowa Przedszkolaka.
Zdjęć: 3  

Na Paradzie Zdrowia w Środzie Śląskiej »
Tekst opublikowany 2014-06-08, opracowanie ug
Uczniowie Szkoły Podstawowej z klasy I a i II b wraz z wychowawczyniami wzięły udział w organizowanej w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia Paradzie Zdrowia i Przeglądzie Piosenki o Zdrowiu.
Zdjęć: 4  

Dzień Dziecka i Rodziny »
Tekst opublikowany 2014-06-08, opracowanie ug
W Kostomłotach przy wspaniałej pogodzie odbył się Dzień Dziecka i Rodziny. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie KP Młode Wilki Kostomłoty, przy wsparciu Gminy Kostomłoty oraz GOK Kostomłoty.
Zdjęć: 7  

Dzień Dziecka w Pichorowicach »
Tekst opublikowany 2014-06-07, opracowanie Foto: M.Sz.
Z tygodniowym wyprzedzeniem, przy pięknej, słonecznej pogodzie na boisku sportowym w Pichorowicach odbył się Dzień Dziecka. Na dzieci czekało wiele atrakcji.
Zdjęć: 2  

Dzień Dziecka w Różanie »
Tekst opublikowany 2014-06-07, opracowanie Foto: Martyna Porębska
W sołectwie Różana odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka dla najmłodszych mieszkańców Różany, Drogomiłowic i Łagiewnik, zorganizowany przez Radną Martynę Porębską, Sołtysa Janusza Partykę i Radę Sołecką wsi Różana.
Zdjęć: 2  

Piknik Rodzinny w Udaninie »
Tekst opublikowany 2014-06-07, opracowanie ug
1 czerwca na placu sportowym w Udaninie odbył się po raz pierwszy Piknik Rodzinny, który łączył w sobie trzy okazje: Dzień Matki, Dzień Dziecka i nadchodzący Dzień Ojca.
Zdjęć: 2  

Kulinianie – z radia na scenę »
Tekst opublikowany 2014-06-05, opracowanie (j.l.)
Ponad dwadzieścia kapel ludowych, zespołów śpiewaczych i tanecznych można było zobaczyć i wysłuchać w Wojsławicach, w niedzielę 1 czerwca.
Zdjęć: 2  

Piknik Rodzinny w Udaninie »
Tekst opublikowany 2014-06-05, opracowanie ug
Na placu sportowym w Udaninie odbył się po raz pierwszy Piknik Rodzinny, który łączył w sobie trzy okazje: Dzień Matki, Dzień Dziecka i nadchodzący Dzień Ojca.
Zdjęć: 1  

Sztandar dla Szkoły w Karczycach  »
Tekst opublikowany 2014-06-05, opracowanie ug
31 maja – w 10 rocznicę nadania szkole imienia św. Jana Bosko – odbyła się w Szkole Podstawowej w Karczycach uroczystość nadania szkole sztandaru.
Zdjęć: 3  

Uroczysta sesja »
Tekst opublikowany 2014-06-05, opracowanie ug
Podczas sesji Rady Gminy Kostomłoty Komendant Powiatowy Policji w Środzie Śląskiej mł. insp. Dariusz Łopuszyński oficjalnie przedstawił nowego kierownika Posterunku Policji w Kostomłotach asp. sztab. Pawła Rosenbeigera.
Zdjęć: 2  

13 Piknik nad Odrą w Malczycach  »
Tekst opublikowany 2014-06-05, opracowanie ug
Historia Osiedla Malczyce była hasłem wiodącym Pikniku nad Odrą zorganizowanym przez Stowarzyszenie Sympatyków Malczyc i okolic.
Zdjęć: 5  

Wilkszyn – międzypokoleniowe centrum integracji »
Tekst opublikowany 2014-06-05, opracowanie ug
Wspólnym sadzeniem roślin przy kompleksie boisk sportowych Orlik 2012 zakończyła się realizacji projektu „Wilkszyn – międzypokoleniowe centrum integracji w Krainie Łęgów Odrzańskich”.
Zdjęć: 1  

Dzień Dziecka w Lutyni »
Tekst opublikowany 2014-06-05, opracowanie ug
Kolorowo, radośnie i z uśmiechem tak przebiegały niedzielne obchody Dnia Dziecka w Lutyni.
Zdjęć: 7  

FC Środa – dla najmłodszych »
Tekst opublikowany 2014-06-05, opracowanie (fc/j.l.)
Ma w nazwie swoje FC na przykład Barcelona, ma FC i Środa Śląska, a za jej pośrednictwem wrocławski Śląsk.
Zdjęć: 2  

Kolejny inwestor średzkiej podstrefy »
Tekst opublikowany 2014-06-05, opracowanie (prg)
W gabinecie burmistrza Środy Śląskiej wręczono kolejne pozowlenie na rozpoczęcie działalności w średzkiej podstrefie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Zdjęć: 1  

Spotkania mieszkańców z policją »
Tekst opublikowany 2014-06-05, opracowanie pol
W ostatni weekend z okazji Dnia Dziecka na najmłodszych mieszkańców powiatu średzkiego czekało wiele atrakcji. W festynach w Miękini, Kostomłotach i Lutyni brali udział również miejscowi policjanci.
Zdjęć: 8  

E-książki w średzkiej BP »
Tekst opublikowany 2014-06-04, opracowanie (prg)
Średzka Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej po raz trzeci przystąpiła do projektu IBUK LIBRA koordynowanego przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu.
Zdjęć: 1  

15 lat Powiatu - cz. III »
Tekst opublikowany 2014-06-04, opracowanie (rfp)
Zgodnie z zapowiedzią przybliżamy kolejną część książki „15 lat Powiatu Średzkiego. Urodzinowe resume…”. Dziś fragment III rozdziału, zatytułowanego: Mieli wspólny sekretariat.
Zdjęć: 2  

„Tak” dla zarządu »
Tekst opublikowany 2014-06-04, opracowanie (ers)
Udzielenie absolutorium dla Zarządu Powiatu w Środzie Śląskiej było najważniejszym punktem sesji rady powiatu w dniu 26 maja.
Zdjęć: 1  

Areszt za włamanie  »
Tekst opublikowany 2014-06-04, opracowanie pol
Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie mężczyzna zatrzymany przez średzkich policjantów, a podejrzany o włamanie do domu jednorodzinnego i kradzież mienia o wartości kilkunastu tysięcy złotych.
Zdjęć: 3  

Oto największe centrum handlowe w Polsce »
Tekst opublikowany 2014-06-03, opracowanie otomedia.pl
Ruszyły prace budowlane nowej części Parku Handlowego Bielany. Powstanie nowoczesna galeria handlowa, połączona z dotychczasowym obiektem, parking podziemny oraz dwa poziomy ze sklepami, restauracjami i kinem. Będzie to największe centrum handlowe w Polsce.
Zdjęć: 14  

W co inwestują posłowie? »
Tekst opublikowany 2014-06-02, opracowanie Damian Tomczyk/Andrzej Zwoliński, Money.pl
63 posłów wybrało fundusze jako lokatę kapitału, co dziesiąty gra na giełdzie, a obligacje są popularne tylko wśród nielicznych. Z przeanalizowanych przez portal Money.pl oświadczeń majątkowych posłów wynika, że najchętniej odkładają gotówkę w bankach.

Lutyńscy uczniowie liderami  »
Tekst opublikowany 2014-06-02, opracowanie Anna Gajek
W Gimnazjum w Środzie Śląskiej odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego. Tym razem trzech reprezentantów Gimnazjum w Lutyni zajęło czołowe miejsca.
Zdjęć: 7  

Palikot biednieje, Tusk się bogaci »
Tekst opublikowany 2014-06-02, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Topnieje majątek Janusza Palikota, ale mimo tego wciąż nie ma on sobie równych wśród liderów sejmowych partii. Natomiast uwagę w przypadku premiera Donalda Tuska zwraca przede wszystkim ponad trzykrotny wzrost wartości posiadanej gotówki. Wiemy też, w czym podobni do siebie są: prezes PiS Jarosław Kaczyński i szef SLD Leszek Miller.

Ostatnie przygotowania do Monster X Tour »
Tekst opublikowany 2014-06-01, opracowanie otomedia.pl
Trwa odliczanie do rozpoczęcia ekstremalnej imprezy – Monster X Tour. Prawie 5 tysięcy ton nawiezionej ziemi. 17 tysięcy ton rozłożonej murawy. 200 ton wraków osobówek.
Zdjęć: 9  

Budujcie pływające samoróbki »
Tekst opublikowany 2014-06-01, opracowanie otomedia.pl
W niedzielę 15 czerwca na Kaczawę w środku Legnicy wypłyną pomysłowe pływadła wykonane przez uczestników XVI Spływu Samoróbek o Błękitną Wstęgę Kaczawy.
Zdjęć: 2  

Złoto Babińskiego »
Tekst opublikowany 2014-06-01, opracowanie bb
W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 16 w Legnicy odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w KARATE WKF – STREFA D, która obejmuje południowo-zach Polskę.
Zdjęć: 2  

Dzisiaj
Środa 12 maja 2021
Imieniny
Dominika, Imeldy, Pankracego

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl