Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 76 informacji. Wszystkie poniżej.

Mosty Wrocławia dla kreatywnych »
Tekst opublikowany 2014-09-28, opracowanie Fot:allphotopoland.com
Jeśli masz dobry pomysł, w czerwcu przyszłego roku jeden z wrocławskich mostów może być twój.
Zdjęć: 10  

Czy grozi nam epidemia siecioholizmu? »
Tekst opublikowany 2014-09-28, opracowanie otomedia.pl
Z Internetu korzysta już ponad 60% Polaków. Większość z nich wchodzi do sieci kilka razy dziennie – w domu, w pracy i w podróży. Internauci przenoszą się do wirtualnej rzeczywistości – to nowy rodzaj uzależnienia.
Zdjęć: 1  

Nowe połączenie z Wrocławia do Warszawy »
Tekst opublikowany 2014-09-28, opracowanie otomedia.pl
W nowym sezonie linie lotnicze Eurolot uruchomią nowe połączenie z Portu Lotniczego Wrocław do Warszawy. Poranny lot to świetna oferta dla pasażerów, którzy planują spotkania biznesowe w stolicy na godzinę 9 rano!
Zdjęć: 1  

Rosyjski kolos w błysku fleszy »
Tekst opublikowany 2014-09-25, opracowanie otomedia.pl
Kiedy na wrocławskim lotnisku pojawia się nietypowy samolot, już tam są uzbrojeni w aparaty fotograficzne. Bez względu na pogodę i porę dnia polują na idealne ujęcie. Wrocławscy spotterzy.
Zdjęć: 5  

Rosyjskie przygotowania do wielkiej wojny? »
Tekst opublikowany 2014-09-25, opracowanie Andrzej Wilk/Ośrodek Studiów Wschodnich
Wzrost aktywności armii rosyjskiej oraz wydatków na cele wojskowe będzie niezwykle trudny do zahamowania bez osiągnięcia spektakularnego sukcesu...

Aktualizacja danych czytelników »
Tekst opublikowany 2014-09-24, opracowanie (BP/prg)
W związku z tworzeniem bazy danych czytelników w systemie bibliotecznym ALEPH Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej zwraca się do swoich Czytelników z prośbą o uzupełnienie i/lub aktualizację danych.

Nowy zestaw hydrauliczny dla OSP w Ujeździe Górnym »
Tekst opublikowany 2014-09-24, opracowanie Foto: Rafał Guzy
W Zarządzie Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP we Wrocławiu przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Ujeździe Górnym odebrali sprzęt hydrauliczny.
Zdjęć: 1  

Przebudowa ul. Osiedlowej i Pocztowej  »
Tekst opublikowany 2014-09-24, opracowanie ug
Prowadzone są prace związane z przebudowa ul. Osiedlowej i Pocztowej w Miękini. Zadanie wykonuje firma Budromos z siedzibą w Legnicy.
Zdjęć: 1  

Rewitalizacja także w parku »
Tekst opublikowany 2014-09-24, opracowanie (prg)
Do połowy października mają potrwać prace w ramach kolejnego etapu rewitalizacji popularnego nie tylko wśród mieszkańców miejsca wypoczynku, jakim jest średzki park miejski.
Zdjęć: 2  

III Malczycki Koncert Kresowy »
Tekst opublikowany 2014-09-24, opracowanie ug
Wójt gminy Malczyce Ryszard Skuła oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Magdalena Kożuszko serdecznie zapraszają na III Malczycki Koncert Kresowy w ramach XIII Legnickich Dni Kultury Kresowej.
Zdjęć: 2  

Remont świetlicy wiejskiej w Brzezinie »
Tekst opublikowany 2014-09-22, opracowanie ug
Wspólnym sadzeniem roślin zakończyła się realizacja projektu „Remont i modernizacja świetlicy wiejskiej w Brzezinie w Krainie Łęgów Odrzańskich” Projekt współfinansowany był ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.
Zdjęć: 1  

Nowości książkowe w BP »
Tekst opublikowany 2014-09-22, opracowanie (BP/prg)
Zbliżają się długie jesienne wieczory, miłośnicy książek już szykują się do jesiennych czytań.

Na wypadek kryzysu »
Tekst opublikowany 2014-09-22, opracowanie (rfp)
Zagrożenie epidemią gorączki krwotocznej Ebola było głównym tematem wrześniowego posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
Zdjęć: 2  

Deptak dla uczniów »
Tekst opublikowany 2014-09-22, opracowanie ug
Przekazano już plac budowy na realizację zadania pn.: „Wymiana nawierzchni szlaku pieszego – deptaka w Malczycach” w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” w 2014 roku.
Zdjęć: 1  

Autorski program Bogusława Boczniewicza »
Tekst opublikowany 2014-09-22, opracowanie ug
Ruszyła druga edycja "Kumulacji Aktywności”, programu którego organizatorem jest Fundacja Lotto, a patronem Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Zdjęć: 1  

Średzianie czytali i słuchali »
Tekst opublikowany 2014-09-21, opracowanie (ers)
Blisko trzydzieści osób wzięło udział w Narodowym Czytaniu zorganizowanym w Bibliotece Publicznej w Środzie Śląskiej. Ogólnopolska akcja ma promować polską literaturę oraz wzmacniać narodową tożsamość.
Zdjęć: 3  

Dla bezrobotnych i nie tylko »
Tekst opublikowany 2014-09-21, opracowanie (rfp)
Dziewiętnastu pracodawców zaprezentowało się na Jesiennych Targach Pracy, które odbyły się w średzkim starostwie.
Zdjęć: 3  

Osiek po raz czwarty »
Tekst opublikowany 2014-09-21, opracowanie (ers)
Sołectwo Osiek zwyciężyło w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy Powiatu Średzkiego 2014. Kolejne miejsca zajęły: Piotrowice i Szczepanów.
Zdjęć: 2  

Narodowe Czytanie „Trylogii” w Miękini »
Tekst opublikowany 2014-09-21, opracowanie ug
W Samorządowym Ośrodku Kultury uczniowie klasy II c Publicznego Gimnazjum w Miękini przygotowali akcję „Narodowe Czytanie”, której patronuje Prezydent RP – Bronisław Komorowski.
Zdjęć: 1  

Nowe boisko w Gałowie »
Tekst opublikowany 2014-09-21, opracowanie ug
Do użytku mieszkańcom Gałowa zostało oddane nowe boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej.
Zdjęć: 3  

Doris Waskönig: Fotografia - część mojego życia »
Tekst opublikowany 2014-09-21, opracowanie (S.Siwerski/j.l.)
Otwarcie wystawy prac Doris Waskönig „Polska - sąsiad nieznany?” w Muzeum Regionalnym w Środzie Śląskiej należało to najlepiej przygotowanych” – jak ocenia sama autorka zdjęć.
Zdjęć: 2  

Wsparcie z funduszu i od gminy Środa Śląska »
Tekst opublikowany 2014-09-21, opracowanie um
Mieszkańcy Jastrzębiec, którym chce się chcieć, nie po raz pierwszy udowadniają, że miejsce zamieszkania kształtują przede wszystkim ludzie, którzy się z nim utożsamiają i dbają o nie.
Zdjęć: 2  

Nowa droga »
Tekst opublikowany 2014-09-21, opracowanie ug
W niebywale krótkim czasie oddano do użytku nową nawierzchnię na ulicy Górnej, będącej dojazdem do strefy aktywności gospodarczej i obiektów szkolnych w Malczycach.
Zdjęć: 2  

Zapach relaksu na wrocławskim lotnisku »
Tekst opublikowany 2014-09-21, opracowanie otomedia.pl
Po wejściu do hali głównej pasażerów otula przyjemna i świeża woń, a w strefie kontroli bezpieczeństwa inny zapach działa na nich relaksująco.
Zdjęć: 1  

Odbiór drogi powiatowej Ujazd Górny- Jarostów »
Tekst opublikowany 2014-09-20, opracowanie ug
Dokonano odbioru zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 2020D na odcinku od mostu w Ujeździe Górnym do miejscowości Jarostów”.
Zdjęć: 3  

Będzie fundusz pożyczkowy »
Tekst opublikowany 2014-09-18, opracowanie ug
W GOK w Kostomłotach odbyło się spotkanie z przedsiębiorcami. Tematem było przedstawienie Programu „Samorządowa Polska”, polegającego na wspieraniu przedsiębiorczości w gminie Kostomłoty.
Zdjęć: 1  

Dożynki Gminne »
Tekst opublikowany 2014-09-18, opracowanie ug
6 września, w gminie Kostomłoty obchodziliśmy Święto Plonów - Dożynki Gminne 2014, które w tym roku lokalizacyjnie odbywały się w Osieku. Starostami tegorocznych dożynek byli Pani Marta Druszcz z Piersna i Pan Zdzisław Tęcza mieszkaniec Osieka.
Zdjęć: 18  

Salwa, apel poległych i odznaczenia »
Tekst opublikowany 2014-09-18, opracowanie (ab/prg)
75. rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę i Międzynarodowy Dzień Sybiraka także w Środzie Śląskiej obchodzono bardzo uroczyście. Rangę obchodów podniosła obecność kompanii honorowej 10. Wrocławskiego Pułku Dowodzenia.
Zdjęć: 5  

X Święto Wina i dobrej zabawy »
Tekst opublikowany 2014-09-18, opracowanie (prg)
Nie po raz pierwszy i nie po raz drugi, a po raz dziesiąty Środa Śląska zaprosiła na Święto Wina w Mieście Skarbów. 13 i 14 września na zaproszenie odpowiedziało kilka tysięcy osób, zarówno mieszkańców, jak i gości - z okolic, regionu i zagranicy.
Zdjęć: 7  

Za uprawę marihuany do aresztu  »
Tekst opublikowany 2014-09-18, opracowanie pol
W mieszkaniu 30-latka policjanci ujawnili blisko 4 kg konopi indyjskich. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.
Zdjęć: 3  

Nepomucen znów w pełnej krasie »
Tekst opublikowany 2014-09-18, opracowanie (rr)
Okradziony rok temu mrozowski Nepomucen znów może poszczycić się aureolą z gwiazdami. Znów nie zawiedli ludzie dobrej woli.
Zdjęć: 1  

Festyn w Lusinie »
Tekst opublikowany 2014-09-18, opracowanie V.Leńska
Mieszkańcy Lusiny zostali zaproszeni do wspólnego świętowania podczas Festynu Rodzinnego. Celem imprezy była nie tylko wesoła zabawa na zakończenie wakacji, ale także zebranie funduszy na renowację bocznego ołtarza w miejscowym kościele.
Zdjęć: 18  

Śniadanie Mistrzów  »
Tekst opublikowany 2014-09-18, opracowanie Adam Pawlikowski
16 września Finał Pucharu Śniadania Mistrzów w indywidualnej jeździe na czas w Wilkszynie zgromadził rekordową liczbę uczestników.
Zdjęć: 5  

Film o OVO nagrodzony przez twórców z Hollywood »
Tekst opublikowany 2014-09-17, opracowanie otomedia.pl
Film prezentujący kompleks OVO Wrocław zdobył nagrodę prestiżowego magazynu „3D World”. Został oceniony i doceniony m.in. przez twórców hollywoodzkich blockbusterów.
Zdjęć: 1  

"Radośni" w Operze  »
Tekst opublikowany 2014-09-17, opracowanie ug
To był jeden z najważniejszych dni w działalności zespołu „Radośni” z Wróblowic. Nasza kapela wystąpiła w Operze Wrocławskiej, aby wziąć udział w VII Festiwalu Tradycji Dolnego Śląska.
Zdjęć: 1  

"Radośni" w Operze  »
Tekst opublikowany 2014-09-17, opracowanie ug
To był jeden z najważniejszych dni w działalności zespołu „Radośni” z Wróblowic. Nasza kapela wystąpiła w Operze Wrocławskiej, aby wziąć udział w VII Festiwalu Tradycji Dolnego Śląska.
Zdjęć: 1  

Dożynki wiejskie w Konarach »
Tekst opublikowany 2014-09-17, opracowanie Foto: Stanisław Dębick
Wspaniała atmosfera towarzyszyła dożynkom wiejskim, które odbyły się 14 września w Sołectwie Konary. Organizatorem Święta Plonów był sołtys, a zarazem radny gminy Udanin Stanisław Dębicki, Rada Sołecka oraz Stowarzyszenie „Tak dla Rozwoju Konar”.
Zdjęć: 2  

Bezpieczne skrzyżowanie w Malczycach »
Tekst opublikowany 2014-09-17, opracowanie ug
Wspólnie ze Starostwem w Środzie Śląskiej za kwotę blisko 100 000zł zmodernizowano skrzyżowanie dróg - powiatowej nr 2068D będąca wylotem z Malczyc w kierunku Mazurowic z ul. Górną w Malczycach.
Zdjęć: 1  

Malczycki Rajd Rowerowy »
Tekst opublikowany 2014-09-17, opracowanie ug
W sobotnie, słoneczne popołudnie odbył się w Malczycach Rajd Rowerowy. Blisko 70 uczestników stawiło się na starcie przy dworcu PKP, aby móc poznać, jeżdżąc na rowerze, historię ponad 800 – letnich Malczyc.
Zdjęć: 6  

Jak latali Polacy »
Tekst opublikowany 2014-09-16, opracowanie otomedia.pl
W tym roku Polacy najczęściej rezerwowali bilety na drugi tydzień czerwca, średnio na bilet lotniczy wydali 1222 pln, a najczęściej wybieranymi destynacjami był: Zurych, Belgrad, Ateny oraz Londyn.
Zdjęć: 1  

Średzcy policjanci dla dzieci »
Tekst opublikowany 2014-09-16, opracowanie pol
Tradycją stał się już coroczny festyn organizowany dla dzieci przez średzkich policjantów. Choć do ostatniej chwili nie było wiadomo, czy pogoda nie pokrzyżuje planów, to jednak festyn odbył się.
Zdjęć: 10  

Tajemnice Ewy Kopacz »
Tekst opublikowany 2014-09-15, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Bezwzględna, wybuchowa i w pełni zależna od Donalda Tuska. Będąc dyrektorem ZOZ-u w Szydłowcu zadłużyła placówkę na ponad 3,5 mln złotych.
Zdjęć: 1  

Pierwsze mieszkanie – grunt to rozsądek »
Tekst opublikowany 2014-09-13, opracowanie otomedia.pl
We wrześniu w największych miastach w Polsce ruszą targi mieszkaniowe. To doskonała okazja, aby poszukać swojego pierwszego wymarzonego M. Niewielu jednak stać na jego zakup za własne pieniądze.

Eko-muzeum Tradycyjnego Rolnictwa »
Tekst opublikowany 2014-09-12, opracowanie rtr
Przeprowadzone zostały cztery warsztaty wypieku chleba metodami tradycyjnymi z użyciem pieca chlebowego. Odbywały się na terenie Eko-muzeum Tradycyjnego Rolnictwa w Zaborze Wielkim.
Zdjęć: 5  

Odkryć miejsca nie odkryte »
Tekst opublikowany 2014-09-12, opracowanie rtr
„Odkryć miejsca nie odkryte – 25 skrzynek na 25 lat wolności”, taką nazwę nosi kolejny, dobiegający końca projekt realizowany przez Stowarzyszenie „Zaborowa Kraina” w partnerstwie z Samorządowym Ośrodkiem Kultury w Miękini.
Zdjęć: 3  

Wesoły festyn w Przedmościu »
Tekst opublikowany 2014-09-12, opracowanie red.
Stowarzyszenie 15-tka Fair Play, Koło Gospodyń Wiejskich „Przedwiośnie”, sołtys i Rada Sołecka, przy wsparciu Urzędu Miasta, wspólnie postanowili zorganizować na boisku sportowym w Przedmościu imprezę rekreacyjno-integracyjną.
Zdjęć: 13  

Przebudowa placu manewrowego w Gałowie »
Tekst opublikowany 2014-09-12, opracowanie ug
Rozpoczęto przebudowę placu manewrowego w centrum Gałowa. Prace budowlane wykonywane są przez wyłonioną w przetargu firmę Budromos z siedzibą w Legnicy.
Zdjęć: 1  

15 lat Powiatu - cz. IX »
Tekst opublikowany 2014-09-12, opracowanie sp
Kontynuujemy publikację fragmentów książki „15 lat Powiatu Średzkiego. Urodzinowe resume…”. Dziś IX część i fragment IX rozdziału zatytułowanego „Organizacja, symbole, urząd”.

Zagospodarowanie terenów sportowych w Wilkszynie »
Tekst opublikowany 2014-09-12, opracowanie ug
Zakończono realizację operacji „Zagospodarowanie terenów rekreacyjno sportowych w Wilkszynie”.
Zdjęć: 1  

Zespół ludowy „Radośni” młodnieje »
Tekst opublikowany 2014-09-10, opracowanie ug
Zespołu ludowego „Radośni” nikomu w regionie nie trzeba już przedstawiać. Po zajęciu I miejsca w Zimowej Edycji Listy Ludowych Przebojów Radia Wrocław zespół rozpoznawalny jest nie tylko w gminie Miękinia.
Zdjęć: 1  

Środa Śląska – dobry przykład »
Tekst opublikowany 2014-09-10, opracowanie (prg)
Projekt „Innowacje, Informacje Rozwój. Poszerzenie współpracy i zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej małych miast Ukrainy.
Zdjęć: 1  

10 tys. euro na partnerstwo »
Tekst opublikowany 2014-09-10, opracowanie (prg)
Gmina Środa Śląska, w ramach naboru wniosków o dofinansowanie na wymianę miast partnerskich, otrzymała dotację w wysokości 10 tys. euro.

Kolejne boiska dla mieszkańców gminy Miękinia »
Tekst opublikowany 2014-09-10, opracowanie ug
Rozwój bazy sportowej oraz inwestycje w oświatę to działania, które dla władz gminy są jednymi z ważniejszych zadań.
Zdjęć: 2  

Niszczył cmentarz »
Tekst opublikowany 2014-09-09, opracowanie pol
Wywracał płyty nagrobkowe, wyrywał wazony, rozbijał znicze – zatrzymany miał ponad 3 promile. Trafił do policyjnego aresztu.
Zdjęć: 4  

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna zaprasza  »
Tekst opublikowany 2014-09-08, opracowanie (ppp)
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Środzie Śląskiej, działająca w strukturze Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji, funkcjonuje w budynku średzkiego starostwa tj. przy ul. Wrocławskiej 2 (wejście od strony ul. W. Korwina).
Zdjęć: 1  

Wideobaner w Środzie Śląskiej »
Tekst opublikowany 2014-09-08, opracowanie (rfp)
Duże zainteresowanie wzbudziły prace prowadzone na budynku średzkiego starostwa. Na ścianie zawieszano ogromną tablicę świetlną, na której już wkrótce będą wyświetlane materiały promocyjne skierowane do mieszkańców.
Zdjęć: 1  

Pożegnanie dyrektora Gimnazjum »
Tekst opublikowany 2014-09-07, opracowanie ug
W trakcie obrad sesji Rady Gminy Malczyce odbyło się uroczyste pożegnanie dyrektora Gimnazjum Heleny Zabrzewskiej i powołanie nowej dyrektor Gimnazjum Marioli Przybycień.
Zdjęć: 7  

Uczczono jubileusz 600 – lecia wsi Rachów  »
Tekst opublikowany 2014-09-07, opracowanie ug
RACHÓW- mała miejscowość w Gminie Malczyce w tym roku obchodzi jubileusz 600-lecia.
Zdjęć: 7  

Pierwszy mecz KS „Rusko” wygrany 7:0 »
Tekst opublikowany 2014-09-07, opracowanie ug
Po blisko 30 latach wznowiono rozgrywki piłkarskie w Rusku. W niedzielne słoneczne popołudnie o godz. 16 na lokalnym boisku, nowo powstała drużyna KS „Rusko” rozegrała pierwszy mecz piłki nożnej z Koroną Brodno w klasie C drużyn powiatu średzkiego.
Zdjęć: 1  

Podziękowania dla Pani Elżbiety Dytman »
Tekst opublikowany 2014-09-07, opracowanie ug
Podczas sesji rady gminy Kostomłoty, 2 września Janina Gawlik, przewodnicząca Rady Gminy oraz Wacław Jaskuła, wójt gminy, w imieniu samorządu gminy Kostomłoty podziękowali Pani Elżbiecie Dytman za pracę na stanowisku dyrektora szkoły podstawowej w Karczycach.
Zdjęć: 5  

Inauguracja roku szkolnego »
Tekst opublikowany 2014-09-07, opracowanie ug
Inauguracja roku szkolnego 2014/2015 w szkołach podstawowych gminy Kostomłoty przebiegała w sposób uroczysty i podniosły.
Zdjęć: 6  

Dożynki w Malczycach »
Tekst opublikowany 2014-09-07, opracowanie ug
Mieszkańcy Malczyc podziękowali za plony podczas uroczystej Mszy Świętej Dożynkowej, która została odprawiona w kościele parafialnym p.w. NP. NMP w Malczycach
Zdjęć: 2  

Nowy rok (szkolny) przywitany »
Tekst opublikowany 2014-09-07, opracowanie (prg)
1287 uczniów szkół podstawowych i 565 gimnazjalistów 1 września rozpoczęlo w gminie Środa Śląska rok szkolny 2014/2015.
Zdjęć: 2  

Wakacje w gminie Miękinia  »
Tekst opublikowany 2014-09-07, opracowanie ug
Za nami dwa miesiące wakacji. Dzieci w gminie Miękinia nie mogły narzekać na nudę, a wszystko to za sprawą prężnie działających świetlic wiejskich.
Zdjęć: 4  

Odnowiona szkoła  »
Tekst opublikowany 2014-09-07, opracowanie (rfp)Fot. A. Różańska
Zgodnie z planem uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 rozpoczęli naukę w wyremontowanym budynku.
Zdjęć: 2  

Dla siebie i otoczenia »
Tekst opublikowany 2014-09-06, opracowanie (prg)
Niewielka malowniczo położona Lipnica jak do tej pory wystartowala w dwóch z trzech edycji gminnego konkursu grantowego „Aktywni na ziemi średzkiej”.
Zdjęć: 5  

Naszym celem była pomoc »
Tekst opublikowany 2014-09-06, opracowanie (prg)
Mieszkańcy i goście Jastrzębiec spotkali się (pod honorowym patronatem burmistrza Środy Śląskiej Bogusława Krasuckiego i Sebastiana Burdzego - starosty średzkiego) na charytatwnym pikniku na rzecz Agnieszki, Elżbiety i Andrzeja.
Zdjęć: 4  

Kolejny rekord  »
Tekst opublikowany 2014-09-06, opracowanie otomedia.pl
W ubiegłym miesiącu, Port Lotniczy Wrocław ustanowił rekord w liczbie odprawionych pasażerów i… już go pobił. Sierpień okazał się jeszcze lepszy niż lipiec.
Zdjęć: 1  

Pustoszący ogień  »
Tekst opublikowany 2014-09-05, opracowanie oto/Adam Krzyżanowski/PSP Środa Śląska/czytelnik
Dwa groźne pożary. W sobotę 23 około godz. 14:00 doszło do pożaru na terenie fermy drobiu przy ul. Żytniej w Środzie Śląskiej. Spaleniu uległa część kurnika oraz około 9 tys. kurczaków. 10 dni później ogień zaatakował halę firmy Electro-Rec.
Zdjęć: 4  

Akordeoniści w Wilkszynie »
Tekst opublikowany 2014-09-04, opracowanie jd
W restauracji „Kredens” w Wilkszynie odbył się ciekawy koncert Orkiestry Akordeonowej założonej w 1967 r. przez Wojciecha Dradracha.
Zdjęć: 12  

Bezpieczna droga do szkoły w Szczepanowie?  »
Tekst opublikowany 2014-09-04, opracowanie pol
Trwa policyjna akcja "Bezpieczna droga do szkoły". Policjanci z KPP w Środzie Śląskiej od 1 września pełnią służby w rejonach placówek oświatowych na terenie powiatu, zwracając uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu, dotyczących przede wszystkim sposobu przewożenia dzieci.
Zdjęć: 3  

„Dąb Wolności” w Miękini »
Tekst opublikowany 2014-09-03, opracowanie ug
Gmina Miękinia włączyła się w akcję sadzenia „Dębów Wolności”.
Zdjęć: 1  

W grupie i młodzi duchem »
Tekst opublikowany 2014-09-03, opracowanie (prg)
Dzień Seniora kojarzony jest z kalendarzową jesienią, czy to jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, Ogólnopolski Dzień Seniora czy też Europejski Dzień Seniora. Okazuje się jednak, że można go świętować i w innym czasie.
Zdjęć: 1  

Letni Piknik w Średzkim Parku Wodnym »
Tekst opublikowany 2014-09-03, opracowanie (ŚPW/prg)
24 sierpnia na terenie Średzkiego Parku Wodnego uypłynął pod znakiem Letniego Pikniku na pożegnanie wakacji.
Zdjęć: 2  

W 75. rocznicę napaści  »
Tekst opublikowany 2014-09-03, opracowanie (ers)
Lokalne władze i organizacje nie zapomniały o obchodzonej 1 września 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Zdjęć: 1  

Dożynki Gminne w Udaninie »
Tekst opublikowany 2014-09-03, opracowanie ug
24 sierpnia odbyły się dożynki gminne zorganizowane przez Urząd Gminy w Udaninie. Starostami tegorocznych dożynek byli Państwo Edyta i Dariusz Szczerbień z Pichorowic.
Zdjęć: 7  

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl