Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 109 informacji. Wszystkie poniżej.

Patriotyczne recytowanie  »
Tekst opublikowany 2014-10-31, opracowanie (ers)
Tak jak w roku ubiegłym jednym z punktów obchodów Święta Niepodległości będzie konkurs poezji patriotycznej. Recytatorskie szranki odbędą się 7 listopada w Domu Kultury w Środzie Śląskiej.
Zdjęć: 1  

Biblioteka w Mrozowie otwarta »
Tekst opublikowany 2014-10-31, opracowanie ug
Po zakończeniu prac remontowych, została oddana do użytku biblioteka w Mrozowie.
Zdjęć: 1  

Załoga „3” i samorządowcy »
Tekst opublikowany 2014-10-31, opracowanie (prg)
Trudno o lepszą okazję do spotkania aktualnych i byłych pracowników szkoły niż Święto Edukacji Narodowej. Z okazji tej skorzystali pedagodzy i pracownicy „cywilni” Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej.
Zdjęć: 2  

Dobiega końca budowa hali sportowej w Malczycach »
Tekst opublikowany 2014-10-31, opracowanie ug
Powoli kończą się prace związane z układaniem glazury na terenie całego obiektu. Zakończono instalacje wszystkich siatek i kurtyn odgradzających boiska oraz infrastruktury wyposażenia boisk.
Zdjęć: 1  

Obchody Dnia Seniora w Kostomłotach »
Tekst opublikowany 2014-10-31, opracowanie Marian Fita
W świetlicy wiejskiej w Kostomłotach odbyły się uroczyste odchody Dnia Seniora, zorganizowane przez sołtysa wsi Mariana Fitę oraz Radę Sołecką.
Zdjęć: 8  

Grypa groźniejsza niż ebola? »
Tekst opublikowany 2014-10-31, opracowanie otomedia.pl
Wirus eboli wzbudza wielkie emocje. Do tego stopnia, że zapominamy o zagrożeniach, jakie nas realnie dotyczą. Jednym z nich jest grypa, która bez wystarczającej profilaktyki może szybko się rozprzestrzenić.

Nie będzie kanalizacji w Rachowie! »
Tekst opublikowany 2014-10-31, opracowanie ug
Kilkuletnie przygotowania projektu kanalizacji i kilkumiesięczne oczekiwanie na środki unijne nie stały się argumentem do przyjęcia zmian w budżecie gminy Malczyce przez Radę.
Zdjęć: 1  

Średzkie Orlęta – piąta drużyna Polski »
Tekst opublikowany 2014-10-30, opracowanie (prg)
W Wałbrzychu rozegrano finał województwa dolnośląskiego V Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Udział w nim zakończył się wielkim sukcesem Średzkich Orląt prowadzonych przez Sławomira Samca-Talara.
Zdjęć: 2  

Jan Paweł w SP3 »
Tekst opublikowany 2014-10-30, opracowanie (prg/sp3)
Jako jedni z wielu w naszym kraju uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej obchodzili Dzień Papieski.
Zdjęć: 1  

200 tysięcy na bezpieczeństwo »
Tekst opublikowany 2014-10-30, opracowanie (prg)
Czy można poświęcić Błyskawicę? Okazuje się, że tak. Takie imię nadano nowemu wozowi bojowemu OSP Rakoszyce, a kilka chwil wcześniej poświęcił go ks. Mieczysław Kinaszczuk.
Zdjęć: 2  

Burmistrz w imieniu Prezydenta »
Tekst opublikowany 2014-10-30, opracowanie (prg/USC)
W ostatnich dniach w Urzędzie Stanu Cywilnego w Środzie Śląskiej obchodzono aż cztery jubileusze długoletniego pożycia małżeńskiego.
Zdjęć: 2  

Pasowanie pierwszaków »
Tekst opublikowany 2014-10-30, opracowanie ug
Pasowanie na ucznia to moment, na który czeka zapewne każdy pierwszoklasista. Ta wieloletnia, polska tradycja jest chętnie kontynuowana we wszystkich gminnych szkołach podstawowych.
Zdjęć: 1  

50 lat razem »
Tekst opublikowany 2014-10-30, opracowanie ug
W Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini odbyło się spotkanie z Jubilatami, którzy obchodzili „Złote Gody” czyli 50-lecie małżeństwa.
Zdjęć: 1  

Zagrali o puchar patrona  »
Tekst opublikowany 2014-10-30, opracowanie (rfp)
Tradycją PZSP nr 2 w Środzie Śląskiej jest Turniej Piłkarski o Puchar Patrona. W tym roku odbył się po raz dziewiąty.
Zdjęć: 1  

O muzeum w… muzeum »
Tekst opublikowany 2014-10-30, opracowanie (ers)
Prawdziwa gratka czeka na osoby interesujące się historią naszego rejonu. W średzkim muzeum otwarto wystawę „50 lat powojennej historii Muzeum Regionalnego”.
Zdjęć: 3  

Mniej azbestu »
Tekst opublikowany 2014-10-30, opracowanie Foto: „EXITO”
Gmina Udanin zakończyła usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest w roku 2014 w ramach dofinansowania otrzymanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.
Zdjęć: 1  

Przetarg na przebudowę drogi rozstrzygnięty »
Tekst opublikowany 2014-10-30, opracowanie ug
Został rozstrzygnięty przetarg nieograniczony na wykonanie zadania polegającego na przebudowie drogi gminnej wraz z budową kanalizacji deszczowej, przebiegającej koło Urzędu Gminy w Udaninie.
Zdjęć: 1  

Obchody Dnia Seniora w Wilczkowie »
Tekst opublikowany 2014-10-30, opracowanie ug
W świetlicy wiejskiej w Wilczkowie uroczyście obchodzono Dzień Seniora. Rada Sołecka wraz z opiekunem świetlicy zorganizowali spotkanie dla Seniorów przy domowym cieście i pysznych zakąskach.
Zdjęć: 1  

Dzień Seniora w Malczycach »
Tekst opublikowany 2014-10-30, opracowanie ug
Uroczyście obchodzono Europejski Dzień Seniora w gminie Malczyce. Seniorów, którzy tłumnie przybyli do Gminnego Ośrodka Kultury przywitał wójt - Ryszard Skuła wraz z dyrektor ośrodka - Magdaleną Kożuszko.
Zdjęć: 1  

Dzień Edukacji Narodowej »
Tekst opublikowany 2014-10-30, opracowanie ug
W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Zdjęć: 1  

Umowa podpisana »
Tekst opublikowany 2014-10-30, opracowanie ug
Włodzimierz Chlebosz członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz Wacław Jaskuła wójt gminy Kostomłoty podpisali umowę na realizacje inwestycji pn.: "Budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej wraz z drenażem na terenie gminy Kostomłoty".
Zdjęć: 1  

Hodowcy z wynikami i stażem »
Tekst opublikowany 2014-10-30, opracowanie (prg)
Bar Strażak w Brodnie stał się na kilka godzin Mekką hodowców ze średzkiej sekcji Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Tego dnia i w tym miejscu podsumowali oni sezon lotowy 2014.
Zdjęć: 1  

Dotacja dla gminy Udanin  »
Tekst opublikowany 2014-10-30, opracowanie ug
Wójt gminy Udanin Teresa Olkiewicz podpisała umowę o przyznanie pomocy w wysokości 545 411 zł na realizację zadania pn. „Przebudowa oczyszczalni ścieków komunalnych w miejscowości Piekary-Gmina Udanin”. Otrzymana kwota dotacji stanowi 75% kosztów kwalifikowanych tej inwestycji.
Zdjęć: 2  

Rusza kanalizacja w Rachowie »
Tekst opublikowany 2014-10-30, opracowanie ug
Podpisanie umowy z członkiem Zarządu Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu Włodzimierzem Chleboszem w Urzędzie Gminy w Malczycach zakończyło blisko 3 letnie przygotowania związane z odprowadzaniem ścieków ze wsi Rachów.
Zdjęć: 2  

W Bolesławcu nie będzie podatku! »
Tekst opublikowany 2014-10-29, opracowanie um
Rada Miasta Bolesławiec podjęła uchwałę w sprawie zwolnień przedmiotowych od podatku od nieruchomości.
Zdjęć: 2  

Próbował wręczyć policjantom łapówkę »
Tekst opublikowany 2014-10-27, opracowanie pol
Funkcjonariusze z powiatu średzkiego zatrzymali do kontroli pojazd, który jechał z nadmierną prędkością. Kierujący usiłował wręczyć mundurowym łapówkę w kwocie 100 złotych.
Zdjęć: 1  

Rekordowy sezon wrocławskiego lotniska »
Tekst opublikowany 2014-10-26, opracowanie otomedia.pl
Nowe loty krajowe, rozbudowana siatka dla biznesu i najbardziej pożądane kierunki niskokosztowe – w sumie 35 połączeń, czyli aż 7 więcej niż w ubiegłym roku. Tak bogatego zimowego rozkładu w Porcie Lotniczym Wrocław jeszcze nie było.
Zdjęć: 1  

Areszt dla podpalacza  »
Tekst opublikowany 2014-10-26, opracowanie pol
Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez średzkich policjantów, a podejrzanemu o podpalenia. Mężczyzna usłyszał łącznie trzy zarzuty. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
Zdjęć: 4  

Nowa odsłona Zieleńca »
Tekst opublikowany 2014-10-24, opracowanie otomedia.pl
Największy w Kotlinie Kłodzkiej ośrodek narciarski szykuje w nowym sezonie wiele zmian. Narciarze i snowboardziści, którzy odwiedzą Zieleniec, będą mogli skorzystać m.in. z jednego karnetu na wszystkie wyciągi.

Jesienne narty na lodowcach  »
Tekst opublikowany 2014-10-22, opracowanie JK/fot:TRAVELPLANET.PL
Choć w Tatrach i Beskidach spadły już pierwsze płatki śniegu, do sezonu narciarskiego jeszcze dwa miesiące. Spragnieni białego szaleństwa mogą jednak już rozpoczynać go na alpejskich lodowcach.

Kanalizacyjny półmetek »
Tekst opublikowany 2014-10-21, opracowanie (prg)
Postępują zgodnie z planem i zbliżają się do półmetka prace przy budowie kanalizacji sanitarnych w Cesarzowicach i Juszczynie.
Zdjęć: 1  

Średzka inwestycja za 6 000 000 »
Tekst opublikowany 2014-10-21, opracowanie (prg)
Plac budowy inwestorowi przekazano w sierpniu. Od kilku tygodni coraz bardziej widoczny jest postęp prac na budowie Centrum Sportu i Rekreacji w sąsiedztwie Średzkiego Parku Wodnego (akwen „Kajaki”).
Zdjęć: 1  

Nowa droga w gminie Miękinia »
Tekst opublikowany 2014-10-21, opracowanie ug
Zakończono budowę publicznej drogi gminnej Krępice - Lutynia - etap I.
Zdjęć: 1  

Uczniowie klasy IIa w Urzędzie Gminy »
Tekst opublikowany 2014-10-21, opracowanie ug
Wycieczka edukacyjna do Urzędu Gminy w Udaninie, zorganizowana dla uczniów klasy IIa, wzbogaciła realizację projektu edukacyjnego „Poznajemy miejsce pracy naszych rodziców”.
Zdjęć: 1  

Z Przemkiem Corso o Podziemnym mieście »
Tekst opublikowany 2014-10-21, opracowanie ug
Podczas spotkania autorskiego w malczyckim ośrodku kultury młodzież ze szkoły podstawowej i gimnazjum z zainteresowaniem wsłuchiwała się w to co mówił.
Zdjęć: 1  

Milioner to stan umysłu, nie konta »
Tekst opublikowany 2014-10-20, opracowanie otomedia.pl
Jak pokazują statystyki, około 80 proc. osób wygrywających na loteriach w ciągu 10 lat traci swoje fortuny. Co dziesiąty szczęśliwiec już po 5 latach zostaje bez grosza przy duszy.

Cyrkulacja ciepłej wody »
Tekst opublikowany 2014-10-20, opracowanie MR
Jeśli chcemy, aby ciepła woda płynęła cały czas z kranu, często musimy zainstalować cyrkulację.
Zdjęć: 1  

Najdroższe wybory »
Tekst opublikowany 2014-10-19, opracowanie Damian Tomczyk, Money.pl
290 milionów złotych - tyle według szacunków Państwowej Komisji Wyborczej będą kosztować tegoroczne wybory lokalnych władz. To dwa i pół razy więcej niż cztery lata temu.

300 tys. na Białoskórniczej »
Tekst opublikowany 2014-10-19, opracowanie (prg)
Ku zadowoleniu inwestora (gmina Środa Śląska), ale przede wszystkim mieszkańców i osób odwiedzających Środę Śląską, zakończyła się kolejna inwestycja mająca ułatwić życie ludziom i poprawić estetykę miasta.
Zdjęć: 2  

LCAW – od Gminy dla małych i dużych »
Tekst opublikowany 2014-10-19, opracowanie (prg)
Czas płynie szybko i już wkrótce minie drugi miesiąc działalności Lokalnego Centrum Aktywności Wiejskiej (LCAW) w Szczepanowie.
Zdjęć: 2  

Podsumowali pięciolecie  »
Tekst opublikowany 2014-10-19, opracowanie (rfp)
Nowym wydawnictwem może pochwalić się Powiat Średzki. Znajdziemy w nim opisy inwestycji zrealizowanych w ciągu ostatnich pięciu lat.

Bezpłatne kursy multimedialne  »
Tekst opublikowany 2014-10-19, opracowanie ug
Gminna Biblioteka Publiczna w Miękini i jej filie poszerzyły swoją ofertę o 5 bezpłatnych multimedialnych kursów: niemiecki, angielski, szybkie pisanie na klawiaturze, szybkie czytanie oraz kurs photoshopa.

Nowe fartuchy dla Koła Gospodyń z Brzeziny »
Tekst opublikowany 2014-10-19, opracowanie ug
- Dobry klimat dla inicjatyw społecznych w gminie Miękinia sprawia, że powstaje tu coraz więcej stowarzyszeń oraz kół, które zawsze mogą liczyć na naszą pomoc – mówi Jan Marian Grzegorczyn, wójt gminy Miękinia.
Zdjęć: 1  

Wyróżnienie dla gminy  »
Tekst opublikowany 2014-10-19, opracowanie ug
Wójt gminy Udanin Teresa Olkiewicz odebrała z rąk marszałka województwa dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego wyróżnienie dla samorządu.
Zdjęć: 1  

Stypendia dla najzdolniejszych uczniów »
Tekst opublikowany 2014-10-19, opracowanie ug
Tradycyjnie podczas uroczystości w Szkole Podstawowej i Gimnazjum z okazji Dnia Edukacji Narodowej wójt gminy wręczył najzdolniejszym uczniom stypendia naukowe i sportowe gminy Malczyce.
Zdjęć: 2  

Trzecia inwestycja drogowa w Malczycach  »
Tekst opublikowany 2014-10-19, opracowanie ug
Oddano do użytku odremontowany szlak pieszy od ulicy Szkolnej do ulicy Wąskiej.
Zdjęć: 2  

Środa wspiera OSP »
Tekst opublikowany 2014-10-17, opracowanie (prg)
Nie od dziś przy wielu okazjach burmistrz Środy Śąskiej i gminny samorząd deklarują szerokie wsparcie dla strażaków ochotników. I nie są to czcze obietnice.
Zdjęć: 1  

Spotkanie ze Zbigniewem Masternakiem »
Tekst opublikowany 2014-10-17, opracowanie (rw/bp)
Zbigniew Masternak, pisarz młodego pokolenia, dziennikarz, scenarzysta filmowy i producent, już po raz trzeci spotkał się z czytelnikami średzkiej Biblioteki Publicznej.
Zdjęć: 1  

Medale KEN dla Środy i Saterlandu »
Tekst opublikowany 2014-10-17, opracowanie (prg)
Główne dolnośląskie obchody Dnia Edukacji Narodowej, zorganizowane przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, odbyły się w Auli Leopoldina Uniwersytetu Wroclawskiego. Nie zabrakło w nich polsko-niemieckich akcentów średzkich.
Zdjęć: 2  

Renowacja figury na cmentarzu w Mieczkowie »
Tekst opublikowany 2014-10-17, opracowanie ug
Parafia p.w. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Gościsławiu zrealizowała projekt pn. „Renowacja figury na cmentarzu w Mieczkowie wraz z zabezpieczeniem grobowca”.
Zdjęć: 1  

Wizyta policjantów w przedszkolu w Malczycach »
Tekst opublikowany 2014-10-17, opracowanie ug
10 października najważniejszym wydarzeniem dla naszych przedszkolaków była wizyta policjantki sierżant Marty Stefanowaskiej.
Zdjęć: 2  

Medale i gratulacje z okazji Dnia Edukacji Narodowej  »
Tekst opublikowany 2014-10-17, opracowanie ug
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Ryszard Skuła - wójt gminy Malczyce, złożył nauczycielom, nauczycielom seniorom oraz pracownikom oświaty gminy Malczyce podziękowania za wkład włożony w edukację, za zaangażowanie w wychowanie młodego pokolenia.
Zdjęć: 1  

Zapraszamy na otwarcie Biblioteki »
Tekst opublikowany 2014-10-17, opracowanie ug
Jan Marian Grzegorczyn, wójt gminy Miękinia zaprasza na uroczystość otwarcia Biblioteki w Mrozowie.
Zdjęć: 1  

Jubileusz Miękińskiego UTW »
Tekst opublikowany 2014-10-17, opracowanie ug
Miękiński Uniwersytet Trzeciego Wieku obchodził V-lecie istnienia.
Zdjęć: 2  

Młodzi chcą działać »
Tekst opublikowany 2014-10-17, opracowanie (AB, rfp)
Uczniowie średzkich szkół wybrali swojego drugiego przedstawiciela do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Młodzież spotkała się w auli PZSP nr 1 w Środzie Śląskiej.
Zdjęć: 3  

Odbiór drogi gminnej Konary - Dębki »
Tekst opublikowany 2014-10-17, opracowanie ug
Dokonano już odbioru przebudowanej drogi gminnej Konary – Dębki – I etap. W odbiorze uczestniczyła wójt gminy Udanin Teresa Olkiewicz, radny gminy Udanin, a zarazem sołtys wsi Konary Stanisław Dębicki, inspektor nadzoru Paweł Zalewski oraz przedstawiciele wykonawcy.
Zdjęć: 2  

Średzkie Orlęta – najlepsi w województwie »
Tekst opublikowany 2014-10-16, opracowanie (prg)
W Wałbrzychu rozegrano finał województwa dolnośląskiego V Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Udział w nim zakończył się wielkim sukcesem Średzkich Orląt prowadzonych przez Sławomira Samca-Talara.
Zdjęć: 2  

Najzdolniejsi w powiecie »
Tekst opublikowany 2014-10-16, opracowanie (ers)
Do listy stu szczególnie uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat dołączyło kolejnych siedemnastu. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się 9 października w średzkim starostwie.
Zdjęć: 5  

Małe wrzosowisko w Miękini »
Tekst opublikowany 2014-10-16, opracowanie ug
Wspólnym sadzeniem wrzosów zakończyła się realizacja unijnego projektu „Miękinia i Lutynia – międzypokoleniowe centra integracji w Krainie Łęgów Odrzańskich”.
Zdjęć: 1  

Matematyczny Marsz na Orientację w Miękini »
Tekst opublikowany 2014-10-16, opracowanie ug
W Miękini, odbył się XII Wrocławski Matematyczny Marsz na Orientację pod patronatem Jana Mariana Grzegorczyna, wójta gminy Miękinia.
Zdjęć: 1  

Kresowiacy po raz trzeci w Malczycach »
Tekst opublikowany 2014-10-16, opracowanie ug
Energia, radość, kolorowe stroje, profesjonalizm, tak w skrócie można przedstawić niedzielny występ gości z Kresów Wschodnich w Malczycach.
Zdjęć: 5  

Żyją długo i szczęśliwie »
Tekst opublikowany 2014-10-16, opracowanie ug
Były podziękowania za miłość i wytrwałość, serdeczne życzenia dla Jubilatów, kwiaty i symboliczna lampka szampana. W Restauracji „Stary Ratusz” w Kostomłotach odbyła się uroczystość wręczenia "Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie".
Zdjęć: 5  

Tworzymy dobre warunki »
Tekst opublikowany 2014-10-16, opracowanie (prg)
Miła wielopokoleniowa uroczystość miała miejsce 10 października w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Środzie Śląskiej. W ramach XXI Spotkania po Latach Dolnośląskich Olimpijczyków oficjalnie oddano tam do użytku przebudowany i zmodernizowany od podstaw mini kompleks lekkoatletyczny.
Zdjęć: 4  

Z Kuratorem Oświaty po gminie Środa Śląska »
Tekst opublikowany 2014-10-16, opracowanie (prg)
W ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej na Dolnym Śląsku 10 października gminę Środę Śląska odwiedziła Beata Pawłowicz – Dolnośląski Kurator Oświaty.
Zdjęć: 5  

Latem latali z Wrocławia  »
Tekst opublikowany 2014-10-16, opracowanie otomedia.pl
Lipiec, sierpień i wrzesień 2014 roku okazały się najlepszymi miesiącami w historii wrocławskiego lotniska. W tym czasie port obsłużył prawie 700 tys. pasażerów i ustanowił przy okazji kilka rekordów.
Zdjęć: 1  

Uroczyste pasowanie »
Tekst opublikowany 2014-10-15, opracowanie Violetta Chmielowska
14 października w szkole w Lutyni odbyło się uroczyste Pasowanie na ucznia kl.I. Po krótkim, ale bardzo stresującym dla dzieci, programie artystycznym, nastąpiło ślubowanie.
Zdjęć: 6  

Ile zarabiają nauczyciele »
Tekst opublikowany 2014-10-14, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego i Ministerstwa Edukacji Narodowej, średnie pensje nauczycieli rosły przez kilka lat z rzędu i znacznie przewyższają średnią krajową.

Edukacyjne spotkania policjantów  »
Tekst opublikowany 2014-10-14, opracowanie pol
W ostatnim czasie średzcy policjanci odwiedzili kilka placówek oświatowych z terenu powiatu średzkiego i spotkali się z blisko 700 uczniami.
Zdjęć: 6  

Kontrola drogowa z finałem w areszcie  »
Tekst opublikowany 2014-10-14, opracowanie pol
Ujawnione narkotyki, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, nietrzeźwy kierujący oraz dwie osoby zatrzymane w areszcie, to efekty kontroli pojazdów przeprowadzonych przez policjantów tego samego dnia na terenie powiatu średzkiego.
Zdjęć: 1  

Święto Drzewa w ZSP w Udaninie »
Tekst opublikowany 2014-10-14, opracowanie V.Leńska
Zespół Szkolno – Przedszkolny w Udaninie przystąpił się do 12 edycji ogólnopolskiego programu Święto Drzewa.
Zdjęć: 15  

Jay Cuts Cutler w Fitness Aquapark Wrocław  »
Tekst opublikowany 2014-10-13, opracowanie otomedia.pl
Nasz obiekt odwiedzi niedługo gwiazda światowej kulturystyki, czterokrotny zdobywca prestiżowego tytułu Mr. Olimpia oraz trzykrotny zwycięzca Arnold Classic- wielki Jay Cutler!
Zdjęć: 2  

Europejski Dzień Języka Niemieckiego  »
Tekst opublikowany 2014-10-13, opracowanie rtr
Na wrocławskim Rynku po raz kolejny spotkały się 6-osobowe drużyny z różnych szkół Wrocławia i Dolnego Śląska. Byli także gimnazjaliści z Lutyni.
Zdjęć: 5  

Z Wrocławia do Warszawy aż 9 razy dziennie »
Tekst opublikowany 2014-10-13, opracowanie otomedia.pl
W sezonie zimowym 2014 pasażerowie będą mieli do wyboru aż 9 rejsów dziennie z Wrocławia do Warszawy. Dzięki temu na trasie do stolicy każdego dnia zostanie obsłużonych ponad 2 tysiące osób. To aż o 90% więcej niż przed rokiem.
Zdjęć: 1  

Największa inwestycja ekologiczna w gminie Miękinia »
Tekst opublikowany 2014-10-12, opracowanie ug
42 mln zł – tyle będzie kosztowało, powstanie podstawowego układu odprowadzającego ścieki komunalne z gminy Miękinia do Wrocławskiej Oczyszczalni Ścieków „Janówek”.
Zdjęć: 1  

Półmaraton Zalewu na zakończenie sezonu »
Tekst opublikowany 2014-10-08, opracowanie zalewmietkowski.pl
Trzecia niedziela listopada będzie kolejną okazją do biegowego zwiedzania gminy Mietków i okolic pięknego jeziora.
Zdjęć: 1  

Studenci korkują miasta akademickie »
Tekst opublikowany 2014-10-07, opracowanie otomedia.pl
Rozpoczął się rok akademicki. Kierowcy podróżujący po największych polskich miastach odczuwają pogorszenie sytuacji drogowej i borykają się z większymi niż zwykle korkami.
Zdjęć: 1  

Spotkanie ze Zbigniewem Masternakiem »
Tekst opublikowany 2014-10-04, opracowanie (rw/bp)
Już w październiku Zbigniew Masternak, pisarz młodego pokolenia, dziennikarz, scenarzysta filmowy i producent, po raz trzeci spotka się z czytelnikami średzkiej Biblioteki Publicznej.
Zdjęć: 1  

Sto lat, albo dłużej... »
Tekst opublikowany 2014-10-04, opracowanie (prg)
Dzięki zaangażowaniu lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich i przy wsparciu burmistrza Środy Śląskiej niewielka Lipnica do tegorocznego kalendarza lokalnych imprez dopisała udany Dzień Seniora.
Zdjęć: 1  

Zapraszamy krwiodawców »
Tekst opublikowany 2014-10-04, opracowanie (prg)
Po raz kolejny w tym roku honorowo krew w Środzie Śląskiej można będzie oddać we wtorek 7 października.

Uroczyste otwarcie Biblioteki w Mrozowie »
Tekst opublikowany 2014-10-04, opracowanie ug
Gmina Miękinia, Samorządowy Ośrodek Kultury, Mrozowskie Stowarzyszenie Rozwoju Środowiska Lokalnego „Mrozovia”, Śląskie Towarzystwo Genealogiczne serdecznie zapraszają na uroczystość otwarcia Biblioteki w Mrozowie.
Zdjęć: 1  

Środa Śląska – dobry stan wody i ekosystemu »
Tekst opublikowany 2014-10-04, opracowanie (mz/prg)
W połowie września oko mieszkańców cieszyły prace konserwacyjne na miejskim odcinku Średzkiej Wody.
Zdjęć: 1  

Ruszyły zajęcia piłkarskie w Głosce »
Tekst opublikowany 2014-10-03, opracowanie ug
Na Boisku Wielofunkcyjnym w Głosce rozpoczęły się zajęcia piłkarskie dla dzieci i młodzieży z Głoski, Księginic, Zaboru, Białkowa, Lubiatowa i innych miejscowości terenu gminy Miękinia.
Zdjęć: 1  

Boisko i plac zabaw – dzieci na TAK »
Tekst opublikowany 2014-10-03, opracowanie (prg)
Po gimnazjum w Środzie Śląskiej (modernizacja boisk i rozbudowa infrastruktury lekkoatletycznej), zespole szkół w Szczepanowie (budowa Orlika) kolej przyszla na średzką „3”.
Zdjęć: 3  

Rodzice Dzieciom  »
Tekst opublikowany 2014-10-03, opracowanie Weronika Amroży
Jesień to taka pora roku, którą dzieci zazwyczaj kojarzą z nudą. Dni stają się krótsze, temperatura spada, deszcz psuje humor. Okazało się, że w naszym przedszkolu jesień wcale nie musi być taka nudna.
Zdjęć: 2  

Gimnazjum na Festiwalu Nauki  »
Tekst opublikowany 2014-10-03, opracowanie ug
Grupa uczniów Gimnazjum w Malczycach brała udział w „Cyrku Fizycznym” zorganizowanym w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki przez Instytut Fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego.
Zdjęć: 1  

Będzie Lokalny Fundusz Pożyczkowy »
Tekst opublikowany 2014-10-03, opracowanie ug
Celem powołanego LFP będzie udzielanie pożyczek do kwoty odpowiadającej równowartości 25 000 Euro, mikro, małym i średnim przedsiębiorcom z gminy Kostomłoty.
Zdjęć: 2  

Wymiana po raz 18 »
Tekst opublikowany 2014-10-03, opracowanie (Sławomir Siwerski/prg)
Już ponad 830 uczniów uczestniczyło w wymianach z Saterlandem. W niedzielę 12 października uczniowie z niemieckiego Saterlandu przyjadą na kolejną, osiemnastą już, wymianę młodzieży.
Zdjęć: 1  

Oslo zrezygnowało, Wrocław podpisał »
Tekst opublikowany 2014-10-02, opracowanie rtr
Minister sportu i turystyki, prezes PKOL oraz prezydent Wrocławia podpisali w czwartek, porozumienia o współpracy przy organizacji Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017 Wrocław.
Zdjęć: 1  

Uroczyste zakończenie projektów dla strażaków »
Tekst opublikowany 2014-10-02, opracowanie Foto: Stowarzyszenie „Lokomotywa”
Wręczenie sprzętu zakupionego w ramach dwóch realizowanych dla strażaków projektów oraz przekazanie certyfikatów dla uczestników było okazją do wspólnego spotkania i uroczystego świętowania.
Zdjęć: 1  

Muzyka w sercu wsi »
Tekst opublikowany 2014-10-02, opracowanie ug
„Muzyka w sercu wsi”- pod taką nazwą, w ostatnią niedzielę, odbył się koncert w świetlicy wiejskiej w Udaninie, nad którym Honorowy Patronat sprawowała wójt gminy Udanin Teresa Olkiewicz.
Zdjęć: 3  

W gimnazjum ruszyła Kumulacja aktywności »
Tekst opublikowany 2014-10-02, opracowanie ug
W ramach programu Kumulacja Aktywności, którego organizatorem jest Fundacja LOTTO Milion Marzeń, rozpoczęły się bezpłatne zajęcia dla gimnazjalistów z gminy Kostomłoty.
Zdjęć: 6  

Bezpieczeństwo najważniejsze »
Tekst opublikowany 2014-10-02, opracowanie ug
We Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach odbyło się spotkanie uczniów klas I ze starszym aspirantem z Posterunku Policji w Kostomłotach, Stanisławem Niedziółką.
Zdjęć: 2  

Taaka ryba w Odrze »
Tekst opublikowany 2014-10-02, opracowanie ug
Letnia aura asystowała 15 wędkarzom z koła wędkarskiego nr 12 w corocznych zawodach gruntowych na Odrze w rejonie Malczyc.
Zdjęć: 1  

Gminne zawody pożarnicze w Rusku »
Tekst opublikowany 2014-10-02, opracowanie ug
Przepiękna słoneczna pogoda towarzyszyła strażakom w sprawdzianach jakim zostały poddane wszystkie jednostki OSP z gminy Malczyce.
Zdjęć: 4  

Młodzieżowa rada nadal aktywna  »
Tekst opublikowany 2014-10-02, opracowanie (ers)
Ośmiu nowych radnych zasiliło szeregi Młodzieżowej Rady Powiatu Średzkiego. Pierwsza po wakacjach sesja odbyła się 1 października.
Zdjęć: 3  

Dyrektorzy o równych szansach uczniów  »
Tekst opublikowany 2014-10-02, opracowanie (pore, rfp)
29 września dyrektorzy placówek oświatowych z terenu powiatu spotkali się na konferencji zorganizowanej przez Powiatowy Ośrodek Edukacji i zatytułowanej „Równe szanse”.
Zdjęć: 3  

Wykład z okazji rocznicy »
Tekst opublikowany 2014-10-02, opracowanie (ers)
W Środzie Śląskiej nie zapomniano o 75. rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego. 29 września w Domu Kultury w Środzie Śląskiej odbył się tematyczny wykład.
Zdjęć: 2  

Funenglish w Bukówku »
Tekst opublikowany 2014-10-02, opracowanie (rw/bp)
We wrześniu w filii średzkiej Biblioteki Publicznej w Bukówku odbyła się akcja promocyjna 4. edycji projektu „FunEnglish w bibliotece”.

Nowy Kierownik Rewiru Dzielnicowych  »
Tekst opublikowany 2014-10-02, opracowanie pol
Komendant Powiatowy Policji w Środzie Śląskiej mł. insp. Dariusz Łopuszyński z dniem 1 października 2014 r. mianował na stanowisko Kierownika Rewiru Dzielnicowych w Malczycach st. asp. Marka Bednarza.
Zdjęć: 2  

Zlikwidowali plantację konopi  »
Tekst opublikowany 2014-10-02, opracowanie pol
Średzcy policjanci na jednej z posesji na terenie gminy Środa Śląska ujawnili plantację konopi indyjskich. W specjalnie przystosowanych pomieszczeniach budynku gospodarczego zabezpieczono ponad tysiąc roślin w różnym stadium rozwoju.
Zdjęć: 3  

Park w Lutyni coraz ładniejszy »
Tekst opublikowany 2014-10-02, opracowanie ug
Trwają prace modernizacyjne w parku w Lutyni. Po dokonanej pielęgnacji i przecince drzewostanu, zakupie ławek, urządzeń siłowni zewnętrznej oraz nasadzeniach młodych drzew przyszła kolej na alejki.
Zdjęć: 1  

Środa i Śląsk – mamy szczęście »
Tekst opublikowany 2014-10-02, opracowanie (j.l.)
Od zarania dziejów ściany pełniły dwie zasadnicze funkcje. Po pierwsze jako podpora dachu czy sklepienia, po drugie - miejsce wyrażania poglądów czy emocji.
Zdjęć: 1  

Polsko-indyjskie spotkanie »
Tekst opublikowany 2014-10-02, opracowanie (ers)
Delegacja z Indii odwiedziła pod koniec września powiat średzki i średzkie starostwo.
Zdjęć: 3  

Eksperci doradzali  »
Tekst opublikowany 2014-10-02, opracowanie (ers)
W średzkim Starostwie odbył się Dzień Doradczy. Eksperci podzielili się wiedzą i udzielali bezpłatnych porad.
Zdjęć: 2  

Gmina i Pułk – było bardzo dobrze, będzie jeszcze lepiej »
Tekst opublikowany 2014-10-02, opracowanie (prg)
Współpraca gminy Środa Śląska i 10. Wrocławskiego Pułku Dowodzenia trwa nie od dziś. 24 września zapisana została jej kolejna karta.
Zdjęć: 3  

Sukcesy Polonii w... lekkiej atletyce »
Tekst opublikowany 2014-10-01, opracowanie (prg)
Z eliminacji do Grand Prix Dolnego Śląska w lekkiej atletyce do Środy Śląskiej zawodnicy MLKS Polonia Środa Śląska przywieźli osiemnaście medali, z czego siedem w kolorze złotym.
Zdjęć: 4  

Otwarcie świetlicy wiejskiej w Pielaszkowicach »
Tekst opublikowany 2014-10-01, opracowanie ug
W piątek 26 września odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie nowo wybudowanej świetlicy wiejskiej w Pielaszkowicach.
Zdjęć: 4  

15 lat Powiatu - cz. X »
Tekst opublikowany 2014-10-01, opracowanie (wyb. rfp)
Kontynuujemy publikację fragmentów książki „15 lat Powiatu Średzkiego. Urodzinowe resume…”. Dziś dziesiąta część i fragment X rozdziału zatytułowanego „Wspomnień czar”.
Zdjęć: 1  

Wybory samorządowe: wyborcy zainteresowani, ale mało kandydatów »
Tekst opublikowany 2014-10-01, opracowanie otomedia.pl
Tylko do 7 października można zgłaszać kandydatów do rad gminy i powiatu oraz do sejmiku województwa. W bazie Państwowej Komisji Wyborczej na dzisiaj zarejestrowanych było tylko 4500 kandydatów i kandydatek.
Zdjęć: 1  

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl