Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 48 informacji. Wszystkie poniżej.

Lotto - upodobania Polaków »
Tekst opublikowany 2015-07-31, opracowanie otomedia.pl
Jak wynika z danych statystycznych, wakacyjne miesiące sprzyjają zakreślaniu „szóstek” na kuponach Lotto. Jakoś tak się dzieje, że w lipcu i sierpniu chętniej i częściej udajemy się do kolektur.

Poznaj 5 zasad przyjemnego latania »
Tekst opublikowany 2015-07-29, opracowanie otomedia.pl
Dowiedz się, jak najkorzystniej kupić bilet, na co zwrócić uwagę przy pakowaniu, a wakacje zacząć już na lotnisku.
Zdjęć: 1  

Brave Kids 2015 oczami rodzin goszczących »
Tekst opublikowany 2015-07-29, opracowanie otomedia.pl
Przez dwa tygodnie przyjmowali w swoich domach młodych tancerzy z Ugandy i Brazylii, cyrkowców z St. Petersburga, artystki z Indii. Okazuje się, że to jedyny projekt, który tak łączy ludzi. Dlaczego? Oto odpowiedzi polskich rodzin biorących w nim udział.
Zdjęć: 4  

W Komornikach wandal jak nawałnica »
Tekst opublikowany 2015-07-29, opracowanie (UM)
Od nawałnicy 19 lipca ucierpiały Kulin, Rakoszyce, Cesarzowice i Gozdawa. Od głupoty napitego w „3D” czy też zamroczonego przez „mocarza” prymitywa-wandala w ostatnich dniach ucierpiał kontener dla piłkarzy Pagelu w Komornikach.
Zdjęć: 2  

Oświadczenie komendanta SM »
Tekst opublikowany 2015-07-29, opracowanie um
Wobec licznych nieprawdziwych komentarzy do ogłoszenia o naborze strażników miejskich – aplikantów do Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej, zamieszczonego na stronie internetowej czasopisma Roland w dniu 22 lipca 2015 r., Komendant Straży Miejskiej informuje:

Stać nas na... pół metra mieszkania więcej niż 10 lat temu »
Tekst opublikowany 2015-07-27, opracowanie Bankier.pl
W 2005 roku za roczne średnie wynagrodzenie mogliśmy nabyć 4,2 metra kwadratowego mieszkania w stolicy.

Zaproszenie na Święto Policji »
Tekst opublikowany 2015-07-27, opracowanie pol
Komendant Powiatowy Policji w Środzie Śląskiej – inspektor Dariusz Łopuszyński serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu średzkiego na uroczysty apel z okazji Święta Policji.
Zdjęć: 1  

Najazd ministrów »
Tekst opublikowany 2015-07-27, opracowanie kprm
Prezentujemy przesłaną do naszej redakcji „Zapowiedź aktywności ministrów w związku z wyjazdową Radą Ministrów w woj. dolnośląskim”.
Zdjęć: 1  

Rzeki mogą wezbrać »
Tekst opublikowany 2015-07-25, opracowanie IMGW
Wrocławskie biuro prognoz hydrologicznych IMGW-PIB ostrzega przed niebezpiecznym wezbraniem rzek z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.
Zdjęć: 1  

Klaster Bem na liście najszybszych komputerów świata »
Tekst opublikowany 2015-07-23, opracowanie otomedia.pl
Działający we Wrocławskim Centrum Sieciowo–Superkomputerowym (WCSS) Politechniki Wrocławskiej klaster Bem znalazł się na 135. miejscu w rankingu 500 najpotężniejszych komputerów na świecie.

Szewczak: Grecja to studnia bez dna »
Tekst opublikowany 2015-07-23, opracowanie eNewsroom.pl
Działania przedstawicieli Unii Europejskiej w sprawie kryzysu greckiego nie spowodują rozwiązania problemu, a zaproponowane Grecji lekarstwo na wyjście z długów jest gorsze od choroby.

TOP 5 kierunków z Wrocławia odkrytych na nowo »
Tekst opublikowany 2015-07-21, opracowanie otomedia.pl
Bezpośrednio z wrocławskiego lotniska. Na Kretę, Barcelonę czy Maderę można. Przedstawiamy TOP 5 miejsc, które warto poznać z zupełnie innej strony.
Zdjęć: 1  

Wyprawka szkolna to nie koniec świata »
Tekst opublikowany 2015-07-21, opracowanie MR
Wielu rodzicom koniec wakacji kojarzy się przede wszystkim z gorączką związaną z wyprawieniem dziecka do szkoły. Ten niemały wydatek jest dość dużym obciążeniem dla portfela, ale nie zawsze musi oznaczać koniec świata i bankructwo. Istnieje wiele sposobów by nie zwariować i nie wyczyścić konta do zera, a jednocześnie by z sukcesem wyprawić pociechę do szkoły.
Zdjęć: 1  

Domki klubowe w Łowęcicach i Lenartowicach »
Tekst opublikowany 2015-07-16, opracowanie ug
Zakończono prace przy budowie domków klubowych w Łowęcicach i Lenartowicach. W obu przypadkach dokonano już odbioru obiektów i obecnie trwa procedura uzyskania pozwolenia na użytkowanie.
Zdjęć: 1  

Wakacje z „Funduszem korkowym” »
Tekst opublikowany 2015-07-16, opracowanie ug
Przerwa w nauce szkolnej, to okres, gdy dzieci i młodzież mają więcej czasu wolnego. Istnieje zatem niebezpieczeństwo, że w dużej mierze będą spędzały go przy komputerze, grając w gry lub surfując w internecie, czy też szukając innych, nie zawsze bezpiecznych rozrywek.
Zdjęć: 1  

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? »
Tekst opublikowany 2015-07-16, opracowanie źródło: MSW
W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!
Zdjęć: 1  

W trosce o zabytki sakralne »
Tekst opublikowany 2015-07-14, opracowanie ug
Gmina Miękinia udzieliła w 2015 r. dotacji celowej w wysokości 120 tys. zł na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, znajdujących się na terenie gminy.
Zdjęć: 1  

Podziękowanie za "Wakacje na sportowo" »
Tekst opublikowany 2015-07-14, opracowanie rs
Sołtys i Rada Sołecka Rzeczycy oraz LZS „Odra” Rzeczyca dziękują sponsorom inmprezy „Wakacje na sportowo”:

Żywnościowe wsparcie z GOPS »
Tekst opublikowany 2015-07-14, opracowanie um
Gminny Ośrodek Pomoc Społecznej w Środzie Śląskiej bierze udział w Programie Operacyjnym Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, żywność przekazywana w ramach programu pozyskiwana jest przez Bank Żywności we Wrocławiu.
Zdjęć: 2  

Kto odpowiada za czystość i zieleń w mieście »
Tekst opublikowany 2015-07-13, opracowanie (prg)
Zgodnie z umową zawartą w styczniu bieżącego roku oczyszczaniem ulic i placów w mieście zajmuje się w 2015 roku firma KOSZ z siedzibą w Miliczu.

10 tys. zł dla najaktywniejszej wioski »
Tekst opublikowany 2015-07-13, opracowanie (rfp)
Jeśli wioska, w której mieszkasz ma aktywnych mieszkańców, pielęgnuje tradycje, dba o swoją tożsamość a także ład przestrzenny zgłoś ją do konkursu „Nasza wieś ma się czym pochwalić”.
Zdjęć: 2  

10 lat świetlicy środowiskowej w Wichrowie »
Tekst opublikowany 2015-07-13, opracowanie ug
4 lipca w Wichrowie odbył się piknik rodzinny połączony z jubileuszem 10 lecia świetlicy środowiskowej.
Zdjęć: 5  

Zakończenie Roku MUTW  »
Tekst opublikowany 2015-07-13, opracowanie ug
4 lipca Miękiński Uniwersytet Trzeciego Wieku oficjalnie zakończył kolejny Rok Akademicki.
Zdjęć: 3  

Turniej Tenisa Stołowego w Głosce »
Tekst opublikowany 2015-07-13, opracowanie ug
W Głosce odbył się Turniej Tenisa Stołowego z okazji Zakończenia Roku Szkolnego W zawodach uczestniczyło 28 dziewcząt i chłopców.
Zdjęć: 1  

II Noc Świętojańska w Zaborze »
Tekst opublikowany 2015-07-13, opracowanie zdj. Zbigniew Pilch/UG
W Zaborze Wielkim odbyła się Noc Świętojańska. Rekonstrukcję dawnych obrzędów podjęły świetlice z Zaboru, Lubiatowa, Białkowa i Prężyc przy współpracy z Samorządowym Ośrodkiem Kultury w Miękini i Kołem Łowieckim „Odyniec”.
Zdjęć: 2  

Turniej Piłki Nożnej  »
Tekst opublikowany 2015-07-13, opracowanie ug
Już po raz piąty w gminie Kostomłoty odbył się Turniej Piłki Nożnej w ramach Memoriału im. Stanisława Siekierskiego pod Patronatem Prezesa Dol. Związku Piłki Nożnej.
Zdjęć: 9  

Z ostatniej sesji  »
Tekst opublikowany 2015-07-13, opracowanie ug
Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Kostomłoty nagrodzono dyplomami i upominkami najzdolniejszych Uczniów dzisiaj już Absolwentów Gimnazjum w Kostomłotach.
Zdjęć: 6  

Strategia i inwestycje gminne na najbliższe 8 lat »
Tekst opublikowany 2015-07-13, opracowanie red
Na sesji Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej 30 czerwca radni (stosunkiem głosów 9 za i 5 wstrzymujących się) przyjęli strategiczną (dosłownie i w przenośni) na najbliższe osiem lat uchwałę zatwierdzającą aktualizację Strategii Rozwoju Gminy na lata 2015-2022 i Wieloletniego Planu Inwestycyjnego Gminy na lata 2015-2022.
Zdjęć: 1  

Świetny wstęp ORATORIUM  »
Tekst opublikowany 2015-07-13, opracowanie (ex)
Zawodnicy ORATORIUM Środa Śląska uczestniczyli w największej na świecie imprezie skierowanej do bramkarzy tj. Bitwie Bramkarskiej. Impreza odbyła się we Wrocławiu i zgromadziła w tym roku rekordowo dużo, bo blisko 200 golkiperów z całej Polski.
Zdjęć: 3  

Podpatrywali pracę samorządu  »
Tekst opublikowany 2015-07-13, opracowanie (rfp)
11-osobowa delegacja z Ukrainy odwiedziła w zeszłym tygodniu średzkie starostwo. Gości interesowały sprawy związane z funkcjonowaniem powiatu oraz codzienną pracą urzędu.
Zdjęć: 3  

Dopalacze zabijają »
Tekst opublikowany 2015-07-13, opracowanie pol
W ostatnich dniach na terenie Poznania i Katowic odnotowano kilkadziesiąt przypadków hospitalizacji osób, których stan wskazywał na zażycie tzw. dopalaczy. Jak się okazuje w innych miastach na terenie Polski również do szpitali trafiały osoby najprawdopodobniej po zażyciu nieznanych, groźnych dla życia substancji. Policjanci ostrzegają: producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

Wypadek na drodze nr 94 »
Tekst opublikowany 2015-07-13, opracowanie Dariusz Domaradzki KP PSP
Trzy zastępy JRG w Środzie Śląskiej brały udział w udzielaniu pomocy poszkodowanym oraz usuwaniu skutków wypadku drogowego jaki miał miejsce na drodze krajowej nr 94, w miejscowości Błonie gm. Miękinia.
Zdjęć: 2  

Zawody sportowo-pożarnicze w Paździornie »
Tekst opublikowany 2015-07-13, opracowanie Dariusz Domaradzki/foto: Beata Mamczarz
W Paździornie, odbyły się zawody sportowo-pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Kostomłoty. Na zaproszenie władz gminych oraz druhów z gminy Kostomłoty, zawody obserwowało kierownictwo KP PSP w Środzie Śląskiej.
Zdjęć: 3  

Burmistrzowskie godziny z królową nauk »
Tekst opublikowany 2015-07-10, opracowanie (UM)
Już od września w gimnazjach gminy Środa Śląska zwiększone zostaną ilości godzin matematyki. Do tej pory było ich o jedną mniej niż na przykład w gimnazjach wrocławskich.

Rada Miejska i burmistrz sprzyjają inwestycjom w LSSE »
Tekst opublikowany 2015-07-10, opracowanie (UM)
Rada Miejska w Środzie Śląskiej na wniosek burmistrza wprowadziła do porządku obrad czerwcowej sesji i jednogłośnie uchwaliła zmianę Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego na terenie dużej podstrefy LSSE Komorniki-Święte-Juszczyn.
Zdjęć: 1  

Biblioteka na dzieci czeka  »
Tekst opublikowany 2015-07-10, opracowanie (bp)
W okresie wakacji w Dziale Dziecięcym BP prowadzone są zajęcia edukacyjno-rozrywkowe „Wakacyjna Biblioteka na wszystkie Dzieci czeka”.
Zdjęć: 3  

Charytatywnie i na sportowo »
Tekst opublikowany 2015-07-10, opracowanie (prg)
Lato, wakacje – najlepszy czas na wypoczynek i dobrą zabawę. Kalendarze imprez pękają w szwach. Nierzadko – podczas imprez charytatywnych – korzystając z uroków lata i ciekawych programów imprez mamy szansę zrobić dobry uczynek.
Zdjęć: 2  

Są jeszcze wolne miejsca! »
Tekst opublikowany 2015-07-10, opracowanie sp
Dyrektor PZSP nr1 im. Mikołaja Kopernika w Środzie Śląskiej informuje, że szkoła dysponuje wolnymi miejscami do klas pierwszych:
Zdjęć: 1  

Barszcz Sosnowskiego – skutki zaniedbań mogą być tragiczne »
Tekst opublikowany 2015-07-10, opracowanie dr Zygmunta Dajdok
Silne poparzenia, reakcje alergiczne, choroby narządów wewnętrznych, nowotwory, a nawet śmierć – o skutkach kontaktu z toksyczną rośliną mówi się ostatnio w całym kraju.
Zdjęć: 3  

Bankier.pl proponuje Kwotę Wolną od Wszystkiego »
Tekst opublikowany 2015-07-09, opracowanie Bankier.pl.
W przededniu wyborów parlamentarnych politycy prześcigają się w składaniu propozycji dla obywateli. My też postanowiliśmy dorzucić swoje trzy grosze, dlatego Bankier.pl proponuje wprowadzenie Kwoty Wolnej od Wszystkiego.

Wciąż przybywa pasażerów na wrocławskim lotnisku »
Tekst opublikowany 2015-07-08, opracowanie otomedia.pl
W czerwcu Port Lotniczy Wrocław obsłużył prawie 240 tys. podróżnych. To o ponad 15% więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Wzrosty odnotowano we wszystkich segmentach połączeń lotniczych. Największy w przypadku sieciowych połączeń międzynarodowych.
Zdjęć: 1  

Irlandzkie nieruchomości ostro w górę! »
Tekst opublikowany 2015-07-04, opracowanie Grupa Emmerson S.A.
Dane zebrane przez portal Global Property Guide dotyczące zmian cen nieruchomości w ostatnim kwartale 2014 r. przedstawiają obraz rynku nieruchomości mieszkaniowych w Europie. Na naszym kontynencie wzrost cen zauważalnie przyspieszył.
Zdjęć: 1  

Remont dawnej szkoły w Mrozowie »
Tekst opublikowany 2015-07-03, opracowanie ug
Zakończony został I etap prac remontowych przy obiekcie dawnej szkoły w Mrozowie.
Zdjęć: 1  

Nowe pomoce dydaktyczne »
Tekst opublikowany 2015-07-03, opracowanie (ers)
O 345 książek wzbogacił się księgozbiór Biblioteki Pedagogicznej w Środzie Śląskiej.
Zdjęć: 1  

Wakacyjne remonty »
Tekst opublikowany 2015-07-03, opracowanie (rfp)
Jak wiadomo wakacje to najlepsza pora na remonty placówek oświatowych. Powiat Średzki zrealizuje dwie inwestycje.
Zdjęć: 1  

Strategia i inwestycje gminne na najbliższe 8 lat »
Tekst opublikowany 2015-07-03, opracowanie (UM)
Na sesji średzkiej Rady Miejskiej 30 czerwca zaplanowano dyskusję i głosowanie nad kluczową uchwałą na najbliższe 8 lat.

Orange dla Bibliotek »
Tekst opublikowany 2015-07-03, opracowanie rtr
Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej otrzymała dofinansowanie w wysokości 1034,84 z programu Orange dla Bibliotek. Dotacja stanowi refundację kosztów ponoszonych przez bibliotekę na dostęp do Internetu od stycznia do lipca 2015 r.

Uwaga nadchodzi Sahara »
Tekst opublikowany 2015-07-02, opracowanie um
BIURA PROGNOZ METEOROLOGICZNYCH IMGW we Wrocławiu ostrzega!

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl