Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Środa Śląska
Kostki w parku nie będzie

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
- Ta ścieżka to jakieś nieporozumienie. W upał kurzy sie bardzo, w deszczowe dni - robi się błoto - mówi Bożena Wedler, mieszkanka Środy Śląskiej. - A tam, pod wałem, deszcz zupełnie zmył podłoże. Wydano pieniądze na coś, czego już miejscami w ogóle nie ma.

Przed wakacjami urząd gminy postanowił wysypać na ścieżki w parku piasek granitowy. Zdaniem gminnych urzędników, to bardzo popularny i bardzo dobry materiał. Jednak ścieżki od samego początku wzbudzały kontrowersje wśród mieszkańców. - Brudzą się od tego buty, a na dodatek bardzo ciężko prowadzi się po tym podłożu wózek z dzieckiem - skarżyła się kilka miesięcy temu pani Krystyna.

Podobnego zdania było wielu przepytanych przez nas mieszkańców. Tymczasem, zdaniem urzędników, z podłożem miało być wszystko w porządku, ale po prostu musiał spaść deszcz, który miał utwardzić ścieżkę.

Przez utwardzoną nawierzchnię przebija się trawa. Ścieżka powoli nią zarasta. Fot. WFP

Tymczasem, kiedy już spadł (kilkudniowe ulewy), to po prostu w pewnych miejscach wymył całe podłoże. To nie wszystko. Miejscami przez już utwardzone podłoże przebija się trawa i zarasta ścieżkę. To wszystko sprawia, że mieszkańcy chcą innej nawierzchni w parku. - Najlepiej, kiedy będzie tutaj położona kostka. Nie byłoby błota, nie byłoby kurzu - mówią zgodnie Kasia HorodeckaBartosz Skóra, których spotkaliśmy w parku. - Po kostce dużo wygodniej by się chodziło - dodają.

Tymczasem urząd gminy ani myśli wyłożyć kostkę. - Na to się nigdy nie zgodzi konserwator zabytków. Park leży na terenie dawnej fosy. To miejsce zabytkowe. W żadnym tego typu miejscu w Europie nie ma kostki, a są podobne podłoża, jak u nas - tłumaczy zastępca burmistrza Mieczysław Kudryński.

Nawierzchnia pozostawia wiele do życzenia. Fot. WFP

Trudno odmówić racji Mieczysławowi Kudryńskiemu. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że obecne podłoże chyba nie jest idealnym rozwiązaniem. Jak się dowiedzieliśmy na wiosnę będzie ono poprawiane. Użyty będzie taki sam materiał. Należy się jednak zastanowić, czy znowu nie dojdzie do sytuacji, kiedy większe opady deszczu zniszczą nawierzchnię za którą płacą przecież podatnicy...

Więcej informacji znajdziesz w gazecie średzkiej
Express Średzki


red.o © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 6018

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl