Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Środa Śląska
Kierowco! Nie parkuj w rynku!

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Parking miał odciążyć rynek. Kierowcy, zamiast parkować swoje auta jeden na drugim, mieli korzystać z nowowybudowanego parkingu przy ul. Kilińskiego. Nie korzystają.

Piątek, godziny szczytu. Na rynku, jak zwykle o tej porze, wszystkie miejsca są zajęte. Tymczasem na nowotwartym parkingu przy ul. Kilińskiego wolnego miejsca jest mnóstwo. - Jakoś kierowcy tu nie parkują tak tłumnie, jak myślałem, że będą - powiedział nam jeden z lokatorów pobliskiej kamienicy.

Rynek nadal jest zapełniony samochodami. Fot. WFP

Parking, w zamyśle gminy, miał odciążyć rynek od parkujących tam samochodów. W godzinach szczytu nie ma tam gdzie normalnie zostawić samochodu. Wie o tym coś burmistrz Bogusław Krasucki, który niedawno złamał prawo i zaparkował na pasach dla pieszych.

Kierowcom najwyraźniej się nie chce podjeżdżać na parking, który jest położony zaledwie kilkadziesiąt metrów od rynku. Wolą zaparkować w centrum, gdyż wtedy mają bliżej: czy to do sklepu, czy to do urzędu. Tymczasem na niektórych chodnikach stoją znaki, które zabraniają kierowcom parkowania dłużej, niż 15 minut. Z tym, że tych znaków nikt nie przestrzega.

Parking świeci pustkami. Fot. WFP

W maju jeden ze strażników tłumaczył nam, że burmistrz prosił o przymykanie oka na tych kierowców, którzy parkowali dłużej niż 15 minut. Wszystko dlatego, że nie było po prostu innego miejsca do postoju.

Teraz nowe miejsce już jest, ale nic się nie zmieniło. - Ciągle parkują jak chcą - mówił nam Janusz Musiał, właściciel jednego ze sklepów w rynku. - Tarasują mi dostęp do sklepu. Dzisiaj musiałem przenosić ciężki towar aż spod piekarni, bo kierowca nie miał gdzie się bliżej zatrzymać. Mam już tego dosyć.

Janusz Musiał już w maju denerwował się, że kierowcy ciągle parkują na rynku. Fot. WFP

Chyba już czas, aby leniwych kierowców nauczyć parkowania w miejscu do tego przeznaczonym. To nie do pomyślenia, aby w tak ładnym mieście jak Środa Śląska nie dało się normalnie przejść rynkiem, bo cały jest zawalony samochodami!

Więcej informacji znajdziesz w gazecie średzkiej
Express Średzki


MTo © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 6735

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl