Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Padł rekord. Kogo zgłoszono do nagrody?

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Do Nagrody Poetyckiej Silesius w tym roku zgłoszono rekordową liczbę niemal 150 tytułów. Wśród autorów zgłoszonych pozycji znalazło się także 4 cenionych laureatów poprzednich edycji Silesiusa.
Padł rekord. Kogo zgłoszono do nagrody?

Zgodnie z regulaminem nagrodę można otrzymać tylko raz, więc ich utwory nie zostały wpisane na listę zakwalifikowanych książek.

Książki zgłoszone do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius 2013:

1. Dariusz Adamowski, „Gub, trać, porzucaj” /MAMIKO/

2. Karol Bajorowicz, „klepsydra i proliferacja” /Górnośląskie Towarzystwo Literackie/

3. Marcin Baran, „Niemal całkowita utrata płynności/ EMG/

4. Justyna Bargielska, „Bach for my baby” / Biuro Literackie/

5. Piotr Bednarski, „Białe skrzydła” /Wydawnictwo Miniatura/

6. Dorota Betlewska-Gutowska, „Róza Ksiąg i scenariusza” /Wydawnictwo Magraf/

7. Maciej Bieszczad, „Okolice Gerazy” /MAMIKO/

8. Mikołaj Bogajewicz, „Dolina Kamionki” /Stowarzyszenie Żywych Poetów/

9. Katarzyna Bolec, „Plusk” /Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu/ DEBIUT

10. Janusz Borkowski, „Rafałku....synku mój” /Wydawnictwo Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych KRUKOWIAK / DEBIUT

11. Kazimierz Brakoniecki, „Chiazma” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/

12. Monika Brągiel, „Kim się nie jest” /Stowarzyszenie Literackie im. K.K. Baczyńskiego/ DEBIUT

13. Roman Bromboszcz, „918-578” /korporacja ha!art./

14. Katarzyna Brzóska, „Ukryte” /MAMIKO/

15. Henryk Cierniak, „Wyznawca skóry” /Warszawska Firma Wydawnicza/

16. Anna Cieślukowska, „Rodzeństwo” /MAMIKO/ DEBIUT

17. Marek Czuku, „Facet z szybą” /Wydawnictwo FORMA/

18. Krystyna Dąbrowska, „Białe krzesła” /Wydawnictwo WBPiCK/

19. Hanna Dikta, „Stop-klatka” / Zeszyty Poetyckie/ DEBIUT

20. Maciej Dobrzański, „Imię jest znakiem” /Wydawnictwo RB/

21. Cezary Domarus, „Zwrotki” /Wydawnictwo WBPiCK/

22. Maria Duszka, „Freienwill” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/

23. Jakub Ekier, „Krajobraz ze wszystkimi” /Wydawnictwo WBPiCK/

24. Teresa Ferenc, „Widok na życie” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/

25. Katarzyna Fetlińska, „Glossolalia” / Biuro Literackie/ DEBIUT

26. Adam Fiala, „Rasputin” /Wydawnictwo Miniatura/

27. Julia Fiedorczuk, „tuż-tuż” /Biuro Literackie/

28. Darek Foks, „Liceum” /Raymond Q/

29. Justyna Fruzińska, „Jest czarna” /Stowarzyszenie Pisarzy Polskich oddział w Łodzi/

30. Magdalena Gałkowska, „Toca” /Zeszyty Poetyckie/

31. Mirosław Antoni Glazik, „W mroku światło spełnienia” /Wydawnictwo Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych KRUKOWIAK/

32. Konrad Góra, „Siła Niższa” /Fundacja na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza/

33. Jan P. Grabowski, „Przez chwilę...” /Wydawnictwo Bernardinum/

34. Piotr Grobliński, „Inne sprawy dla reportera” /Wydawnictwo Jacek Kusiński/

35. Barbara Gruszka-Zych, „Szara jak wróbel” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/

36. Kajetan Heredyński, „Późny karnawał” /Instytut Mikołowski/ DEBIUT

37. Izabela Iwańczuk, „Perły wieczne” /MAMIKO/

38. Genowefa Jakubowska-Fijałkowska, „Ze mne robaka i z robaka wiersze” /OFF_PRESS/

39. Jarosław Jakubowski, „Święta woda” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/

40. Tomasz Jamroziński, „Mężczyźni są z Warsa/” /Stowarzyszenie Pisarzy Polskich oddział w Łodzi/

41. Jerzy Jarniewicz, „Na dzień dzisiejszy i chwilę obecną” / Biuro Literackie/

42. Barbara Janas-Dudek, „Zakład pracy chronionej” /Zaułek Wydawniczy Pomyłka/

43. Łukasz Jarosz, „Pełna krew” /Wydawnictwo Znak/

44. Wit Jaworski, „Lampion” /Wydawnictwo Miniatura/

45. Krzysztof Andrzej Jeżewski, „Płomień i noc. La flamme et la nuit” /Wydawnictwo Adam Marszałek/

46. Grzegorz Jędrek, „Badland” /Stowarzyszenie Pisarzy Polskich oddział w Łodzi/ DEBIUT

47. Krzysztof Karasek, „Dziennik rozbitka” /Instytut Mikołowski/

48. Joanna Kern i Ewa Parma, „Hajer Blues” /MAMIKO/

49. Krzysztof Kędzior, „Pozostaje jeszcze ładna pogoda” /Wydawnictwo Miniatura/ DEBIUT

50. Beata Patrycja Klary, „De-klaracje” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/

51. Krzysztof Kleszcz, „Przecieki z góry” / Wydawnictwo Kwadratura/

52. Barbara Klicka, „same same” /Instytut Mikołowski/

53. Alicja Knop, „Czasem oglądam filmy nieuważnie” /Oficyna Wydawnicza Tysiąclecia/ DEBIUT

54. Kalina Kowalska, „Światło” /Wydawca Beata Golacik/

55. Arkadiusz Kremza, „Wiersze z wody i żelaza” /Instytut Mikołowski/

56. Jerzy Kronhold, „Epitafium dla Lucy” / Zeszyty Literackie/

57. Zygmunt Krukowski, „Rzeczy R” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/

58. Urszula Kulbacka, „Rdzenni mieszkańcy” /Stowarzyszenie Pisarzy Polskich oddział w Łodzi/ DEBIUT

59. Danuta Kurczewicz, „domy bez głów” /Wydawnictwo TAWA/

60. Małgorzata Kwiecień, „Niedokończona runda” /Oficyna Wydawnicza ANAGRAM/

61. Joanna Lasocka, „Wiersze Przedwczesne“ /MAMIKO/ DEBIUT

62. Krzysztof J. Lesiński, „Wszechobecny nieobecny we mnie” /MAMIKO/

63. Ewa Lipska, „Droga pani Schubert” /Wydawnictwo Literackie/

64. Katarzyna Łatka, „W zakamarkach twoich dłoni” /MAMIKO/ DEBIUT

65. Grzegorz Łatuszyński, „Twoja chwila” /Oficyna Wydawnicza „AGAWA”/

66. Krystyna Łukasik, „Znowu prawda” /MAMIKO/

67. Marek Maj, „Obrzża i skraje” /Wydawnictwo FORMA/ DEBIUT

68. Karol Maliszewski, „Ody odbite” /Fundacja na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza/

69. Miłosz Kamil Manasterski, „Sepia” /Wydawnictwo Książkowe IBiS /

70. Grażyna Markiewicz, „Pęknięci” /Wydawnictwo POLIGRAF/

71. Jacek Mączka, „Tupot, świst, chrzęst” /MAMIKO/

72. Artur Mika, „Belles lettres” /MAMIKO/ DEBIUT

73. Jarosław Mikołajewski, „Na wdechu” /Wydawnictwo Literackie/

74. Monika Milewska, „Płacz komety” /Wydawnictwo Nowy Świat/

75. Zbigniew Milewski, „Zagrabki” /Wydawnictwo Książkowe IBiS/

76. Piotr Mitzner, „W oku kuku” /tCHu/

77. Jarosław Moser, „Wizja lokalna” /Stowarzyszenie Żywych Poetów/ DEBIUT

78. Michał Murowaniecki, „Owoce noża” /Wydawnictwo Kwadratura/

79. Rafał Muszer, „Wakacje w Avignion” /Instytut Mikołowski/

80. Ninette Nerval, „Kalifornijski supermarket” /MAMIKO/

81. Andrzej Niewiadomski, „Dzikie lilie” /Wydawnictwo WBPiCK/

82. Krzysztof Niewrzęda, „Popiół” /Wydawnictwo FORMA/

83. Anna Nowaczyńska, „Bezcennik” /Oficyna Wydawnicza ANAGRAM/ DEBIUT

84. Ewa Elżbieta Nowakowska, „Merton Linneusz Artaud” /Wydawnictwo FORMA/

85. Klara Nowakowska, „Ulica Słowiańska” /Fundacja na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza/

86. Joanna Oparek, „Czerwie” /Wydawnictwo WBPiCK/

87. Tomasz Ososiński, „Pięć bajek” / Zeszyty Poetyckie/ DEBIUT

88. Eda Ostrowska, „Echolalie” /Wydawnictwo EPISTEME/

89. Marek Pacukiewicz, „Budowa autostrady” /MAMIKO/

90. Mariusz Partyka, „Eskapady” /Stowarzyszenie Literackie im. K.K. Baczyńskiego/

91. Kamila Pawluś, „Klaustrofobia na wynos” /Wydawnictwo WBPiCK/

92. Tomasz Pietrzak, „Rekordy” /MAMIKO/

93. Anna Piliszewska, „południe o barwie marengo” /Wydawnictwo TAWA/

94. Barbara Piórkowska, „International” /Oficyna Wydawnicza Tysiąclecia/

95. Anna Piwkowska „Lustrzanka” /Zeszyty Literackie/

96. Sylwia Piwowar, „W polifonii ciszy” /ANAGRAM/ DEBIUT

97. Jerzy Plutowicz, „Miasto małe jak łza” /MAMIKO/

98. Sławomir Płatek, „awaria migawki” /Stowarzyszenie Salon Literacki/

99. Kacper Płusa, „Ze skraju i ze światła” /Wydawnictwo Kwadratura/ DEBIUT

100. Łukasz Podgórni, „Skanowanie balu” /korporacja ha!art./

101. Paweł Podlipniak, „Karmageddon” /Stowarzyszenie Salon Literacki/

102. Jacek Podsiadło, „Pod światło” /Wydawnictwo BEZ NAPIWKU/

103. Jan Polkowski, „Głosy” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/

104. Małgorzata Południak, „Czekając na Malinę” /Zaułek Wydawniczy Pomyłka/ DEBIUT

105. Bogdan Prejs, „CE HA” /Instytut Mikołowski/

106. Henryk Radej, „Fletnia i łuk” /Wydawnictwo TAWA/

107. Ewa Radomska, „Wiersze z pierwszego tłoczenia” /Wydawnictwo Miniatura/ DEBIUT

108. Janusz Radwański, „Księga wyjścia awaryjnego” /Stowarzyszenie Żywych Poetów/ DEBIUT

109. Bianka Rolando, „Podpłomyki” /Wydawnictwo WBPiCK/

110. Wojciech Roszkowski, „Dworzec św. Łazarza” /Teatr Mały w Tychach/

111. Teresa Rudowicz, „Podobno jest taka rzeka” /Zaułek Wydawniczy Pomyłka/ DEBIUT

112. Grzegorz Ryczywolski, „Wiosenne porządki” /Wydawnictwo Kwadratura/ DEBIUT

113. Bartosz Sadulski, „Post” /Wydawnictwo WBPiCK/

114. Karol Samsel, Krzysztof Schodowski, „Altissimum Abiectum” /Zaułek Wydawniczy Pomyłka/

115. Cezary Sikorski, „Pięćdziesiąt cztery sonety” /Zaułek Wydawniczy Pomyłka/

116. Krzysztof Siwczyk, „Gody” /Wydawnictwo WBPiCK/

117. Aleksandra Słowik, „Sakwojaż Penelopy” /Zaułek Wydawniczy Pomyłka/

118. Czesław Sobkowiak,”Powieść ze snu” /Wydawnictwo Aprint/

119. Wanda Spalińska, „I jest pięknie” /Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego/

120. Jerzy Suchanek, „Fe” /Instytut Mikołowski/

121. Witold Sułek, „Plantacja” /MAMIKO/

122. Dariusz Suska, „Duchy dni” / Biuro Literackie/

123. Artur Szlosarek, „Ołówek rzeźnika” /Wydawnictwo WBPiCK/

124. Stefan Tyczyna, „Niebieski Nieobecny” /Wydawnictwo POLIGRAF/

125. Adam Waga, “Obol” /Wydawnictwo Literackie/

126. Ilona Witkowska, „Splendida realta” /Wydawnictwo WBPiCK/

127. Bogna Wolniak, „Ja wypełnię Cię śpiewem” / Wydawnictwo Miniatura/ DEBIUT

128. Henryk Wolniak Zbożydarzyc, „Zageniuszki” /Wydawnictwo Miniatura/

129. Grzegorz Wołoszyn, „POLIPTYK” /Miejska Biblioteka Publiczna im. C.K. Norwida w Świdnicy/ DEBIUT

130. Maciej Woźniak, „Ulica Szczupacza. Wiślane pieśni o Płocku” /Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki/

131. Maciej Woźniak, „Biała skrzynka” /Wydawnictwo WBPiCK/

132. Edyta Wysocka, „Dzieci epoki” /Miejski Dom Kultury w Radomsku/ DEBIUT

133. Roman Wysogląd, „Rozkojarzone drobiazgi (z pogranicza snu, bólu a nawet kobiety)” /Wydawnictwo Miniatura/

134. Urszula Wysokińska, „Wiersze nieprzypadkowe” /Wydawnictwo NGA/

135. Filip Wyszyński, „Skaleczenie chłopca” / Biuro Literackie/

136. Jarosław Zalesiński, „Wiersze ponowne” /Wydawnictwo Tytuł/

137. Zofia Zarębianka, „Tylko na chwilę” /Wydawnictwo Homini/

138. Patryk Zimny, „Przejście” /Wydawnictwo FORMA/

139. Marek Żymła, „Suma” /Wydawnictwo FORMA/

Organizatorem konkursu Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej SILESIUS i fundatorem Nagrody jest Miasto Wrocław. Celem Nagrody jest wyróżnienie i promocja najważniejszych dzieł i twórców polskiej poezji.

Nagroda przyznawana jest corocznie w trzech kategoriach:

a) nagroda za całokształt twórczości

b) książka roku

c) debiut roku

Do danej edycji Nagrody można zgłaszać pierwsze wydania książek, które ukazały się pomiędzy 1 stycznia a 31 grudnia poprzedniego roku kalendarzowego.

Nagrody:

a) statuetka SILESIUS.

b) czek na kwotę:

100 000 PLN za całokształt

50 000 PLN za książkę roku

20 000 PLN za debiut roku

(do tej pory wręczyliśmy ponad 850 tyś)

Konkurs składa się z 3 etapów:

a) etap pierwszy – weryfikacja nadesłanych książek 21 marca

b) etap drugi – wybór 7 książek nominowanych do Nagrody w kategorii książka roku, wybór 3 książek nominowanych do Nagrody w kategorii debiut roku, oraz rozstrzygnięcie w kategorii „ za całokształt” -

c) etap trzeci – wybór laureatów Nagrody.

Jury konkursu składa się z 6 osób.

•    Jacek Łukasiewicz (przewodniczący)

•    Grzegorz Jankowicz

•    Adam Poprawa

•    Tadeusz Sławek

•    Justyna Sobolewska

•    Piotr Śliwiński

DOTYCHCZASOWI LAUREACI:

SILESIUS 2012

•    Marcin Świetlicki za całokształt pracy twórczej,

•    książka roku Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki za Imię i znamię (Biuro Literackie),

•    debiut roku Tomasz Bąk za Kanadę (WBPiCAK w Poznaniu).

SILESIUS 2011

•    Urszula Kozioł za całokształt pracy twórczej,

•    książka roku Bohdan Zadura za Nocne życie (Biuro Literackie),

•    debiut roku Kira Pietrek za Język korzyści (WBPiCAK w Poznaniu).

SILESIUS 2010

•    Piotr Sommer za całokształt pracy twórczej,

•    książka roku Piotr Matywiecki za Powietrze i czerń (Wydawnictwo Literackie),

•    debiut roku Jakobe Mansztajn za Wiedeński high life (Stowarzyszenie Artystyczno-Kulturalne “Portret”).

SILESIUS 2009

•    Stanisław Barańczak za całokształt pracy twórczej.

•    książka poetycka roku, za tom Gubione laureatką została Krystyna Miłobędzka.

•    debiut roku otrzymał współtwórca kabaretu “Mumio” Dariusz Basiński,

SILESIUS 2008

•    za całokształt twórczości – Tadeuszowi Różewiczowi

•    książka roku – Andrzejowi Sosnowskiemu za tomik poezji Po tęczy

•    debiut – Julia Szychowiak za tomik poezji Po sobie,

Więcej informacji znajdziesz w gazecie średzkiej
Express Średzki


rtr



o © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 78885

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl